Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Wlac válasza #16729600 (#9249) üzenetére


Wlac
Ármester

Inkább legrákészültebb. :D

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#9252) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szervusztok!

A nagy izé meg miegymás hatására belevágtam a Vaják 3-bé. Gyönyörű a látványa. Egészen kezelhető is. Viszont egy dolog nagyon az agyalapomra megy. Mindenki hanyatt van esve A Geralt Vajáktól, de mindenki halálba copattya a futkosós küldikkel. :U Unalmas lett a hack'n slash , obligát előre haladás.
Az meg hogy most emiatt tanultam meg az egéren a harmadik gomb használatát... :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9253) Fitzgerald válasza #16729600 (#9249) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az pont kétszer annyiba fog kerülni, amennyit videokártyáért valaha adtam, vagy adnék.
Nemrég vettem MSI 390 gaminget, kis tuninggal a 390X teljesítményét hozza.
2 évet csak elleszek vele. Witcherben is megvan 70 körüli átlag FPS maxon.
A mocsárban, Novigradban, Oxenfurtban esik vissza 45-47 környékére, az a minimum fps.
A szuttyogással meg nincs gond, van aki simán beletesz 200-250 órát egy végigjátszásba.
Én 140 körül járok most összesen, de még mindig vannak helyek ahol nem jártam, meg side questek, treasure huntok amiket nem csináltam meg.

@alratar

Valahol olvastam azóta, hogy 27.-től lesz preload. Az pont a születésnapom, szép ajándék lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9254) Rony949


Rony949
őstag

Kijátszottam a Witcher 2-t hardon és most (ahogy múltkor is mondtam) elkezdem a 3-at Death March-on. Úgy képzeljétek el, hogy a legelején, mikor a ghoulok megtámadják Geralt-ot és Vesemir-t (tehát a legelső harc), az nekem negyedjére sikerült csak. Ha az elkövetkezendő órákban is ez lesz, akkor lesz hajtépés rendesen. :D

Nem is igazán a nehézséggel van a probléma, hanem hogy annyira hozzászoktam a 2. rész harcrendszeréhez, hogy közvetlen azután a 3. rész harcrendszerével harcolni NAGYON fura. A 2-ben a jobb klikk volt az erős ütés és az E gomb volt a parry. Itt, a 3-ban meg a Shift + Bal klikk lett az erős ütés és a Jobb klikk a parry. Apróság, de mégis rengeteget számít.

Mindegy, folytatom. Harcolok, próbálom megszokni az irányítást, még az a szerencse hogy a rengeteg content miatt hajlandó vagyok szenvedni. :D

[ Szerkesztve ]

(#9255) S1M0N válasza Rony949 (#9254) üzenetére


S1M0N
senior tag

És akkor gondolj bele, hogy a 3 harcrendszere alapvetően a 2-ére épül, szóval szerintem nem olyan nagy a különbség a kettő között.

Amikor végigjátszottam az 1. részt, rögtön nekikezdtem a 2-nek, na ott ég és föld a különbség a két harcrendszer között. :))
Nekem tetszett az 1-ben látott megoldás is, így én anno sajnáltam, hogy lecserélték, mert néha tényleg csak abból áll a harc a 2/3-ban, hogy kattintgatok össze-vissza. Jó, ez azért költői túlzás, de érezhető, hogy a mechanizmus egyszerűsödött az 1. rész óta.
Nem lett rosszabb, csak másabb. Ami speciel tetszik benne, az a nagyobb irányítási szabadság (gurulás pl.), szóval lényegében nekem mind a 3 rész harcrendszere bejött valamilyen szinten.

(#9256) 1m1s válasza Rony949 (#9254) üzenetére


1m1s
tag

Ennél már csak az a rosszabb mikor Witcher 3-ból átmész Dark Souls 3-ba. :D

(#9258) Nazara válasza Dogengar (#9257) üzenetére


Nazara
őstag

Annyira jóóóóó. A jelenetek, főleg a szörnyesek nagyon tetszettek, a zene újfent ott van, egyedül ez a csicsás város az, ami még annyira nem jött át, de majd a játékban biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog :D

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9259) BOBAKILL válasza 1m1s (#9256) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én párhuzamosan tolom a DS2-vel. A witcherrel relaxálódom utána. :D
Legyen egy kis sikerélményem is. :))

(#9260) Lenry válasza Dogengar (#9257) üzenetére


Lenry
Topikgazda

wáááááááááá :C :C :C :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9261) Dogengar válasza Nazara (#9258) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Igen, elég nagy a kontraszt mondjuk Velen-hez képest, de tuti jó lesz. :K

(#9262) Rony949 válasza S1M0N (#9255) üzenetére


Rony949
őstag

Tudom hogy a 2-ére épül, de pont ez mondom hogy csupán 2 gombot változtattak és ez elég is volt ahhoz, hogy semmissé váljon az a tapasztalat, amit a 2. részben szereztem.

(#9263) Lenry válasza Rony949 (#9262) üzenetére


Lenry
Topikgazda

állítsd át azt a két gombot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9264) #16729600 válasza Rony949 (#9262) üzenetére


#16729600
törölt tag

Próbálj be egy X360 joy-t, én azzal szándékozom majd nyüstölni. :)

(#9265) elektrotank


elektrotank
tag

Skacok, közben befutott a magyar feliratos előzetes is! :D [link]
Várjuk nagyon! :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9266) Fitzgerald válasza #16729600 (#9264) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én a DualShock 4-el játszom, a PS4 megjelenése után pár hónappal vettem. Azóta is tökéletesen működik, és mára az egyik legjobb PC-s kontrollerré nőtte ki magát. Sok játék támogatja ma már PC-n natívan, Witcher 3 is. Amelyik meg nem (pl. Dark Souls 3 az újabb címek közül), az az Xbox 360 kontroller driverével viszont valószínűleg igen. Ilyenkor 360 kontrollerként kezeli a játék a 360 gombkiosztásával.
Witcher 3-at nem is tudnám már billentyűzet/egér kombóval játszani (próbáltam), annyira hozzászoktam, annyira kézreesik minden.

[ Szerkesztve ]

(#9267) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Eladtam ismerősömnek a gtx 760 kártyámat, és most odaadtam neki a gog-os profilomat, hogy próbálja ki a witcher-t, de csak 20fps-t ér el low beállításokkal, amit nem értek, mert nekem high-ultrán ment gond nélkül konstans 35+ fpssel. Jelenleg 1.02 a játék, még jön le neki a frissítés, de az nv driver a legfrissebb, frissen telepített win. Valaki találkozott már ilyennel?
Inspector-ban be van állítva a witcher, szóval nem szabadna energiatakarékos üzemmódban mennie a kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#9268) Rony949 válasza Dogengar (#9267) üzenetére


Rony949
őstag

Gondolom HairWorks teljesen ki van kapcsolva.

(#9269) Šolaire válasza elektrotank (#9265) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#9270) Pipó


Pipó
őstag

70-es szinten elakadtam a fejlődéssel NG+-ban, viszont továbbra is ad ennél magasabb szintű tárgyakat. Ha már lekaratézok érte valami szörnyet legalább használhassam már. Van rá valami megoldás, hogy 70 fölé menjek?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#9271) S1M0N válasza Pipó (#9270) üzenetére


S1M0N
senior tag

Vedd meg a B&W kiegészítőt, az majd megemeli a maximális szintet 100-ra.

(#9272) Televan74 válasza S1M0N (#9271) üzenetére


Televan74
nagyúr

És meg kell várnia a Május 31. ;]

Amúgy ha a B&W találunk 100+ cuccokat,akkor várható további kieg? :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9273) Dogengar válasza Rony949 (#9268) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Igen, Hairworks off, minden lowon.

(#9274) Lenry válasza Dogengar (#9273) üzenetére


Lenry
Topikgazda

mi a pontos konfig?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9275) Dogengar válasza Lenry (#9274) üzenetére


Dogengar
aktív tag

FX 6300, MSI GTX 760, 8GB RAM.

(#9276) Lenry válasza Dogengar (#9275) üzenetére


Lenry
Topikgazda

:F
ennek bírnia kéne pedig.

akkor unortodox kérdések:
HDD-re van telepítve? töredezettségmentesítés? - egy kollégának itt nemrég HDD-n akadtak az átvezető animációk...

VGA driver mikori? hőmérsékletek rendben vannak, semmi sem melegszik túl?
Feladatkezelőben nem látszik valami felé extrém terhelés? 100-on jár a proci, a HDD, megtelik a RAM?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9277) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Néztem a Blood and Wine trailereket és arra jutottam, hogy csiszoltak az animáción, a karaktermodelleken és össz-vissz az egész játék sokkal jobban mutat ( persze tételezzük fel, hogy a valóságot mutatják a bemutatók ). A kérdésem az lenne, hogy ez az alapjátékot is meg fogja kicsit piszkálni szerintetek?

(#9278) Lenry válasza Nagynozi (#9277) üzenetére


Lenry
Topikgazda

technikai szemmel nézve: nem hiszem.

egy interjúban olvastam / láttam, hogy Toussaint ~90%-a új modell, ergo a látottak kb egy tizede jön csak a meglévő játékból, vagyis maximum azokra lesznek kihatással

pl: ha csiszoltak a nekkerek halál utáni összeesésén, akkor valószínűleg az alapjáték nekkerei is újféleképp fognak meghalni, mert ugyanazt az animációt kapja meg mind.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9279) Nagynozi válasza Lenry (#9278) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Áh nagyon várom, több 100 órám van a játékban. Végigjátszottam az alapjátékot, aztán, ahogy kijött a kiegészítő azt is, aztán NG+ alapjáték, plusz kiegészítő. Most meg megint újra kezdtem 93 óra alatt játszottam végig az alapjátékot és terveim szerint a végére érek megint a Heats of Stone-nak, aztán onnan megyek Toussaint-ba. :D Aztán kezdem az egészet elölről NG+-ban haha, szerintem sose fogom megunni a játékot. :D

(#9280) Rony949 válasza Nagynozi (#9279) üzenetére


Rony949
őstag

Én most kezdtem az alapjátékot (második végigjátszás), 31-ére tuti nem fogok a végére érni. De azért próbálok belehúzni. :D

Jó játék ez amúgy. Számomra az évtized játéka. Igen, én ezt úgy mondom hogy még csak 2016 van.

[ Szerkesztve ]

(#9281) BigSlim


BigSlim
csendes tag

Sziasztok, a Blood and Wine-hoz mi a minimum szint nem tudja valaki? 40-es szinten vagyok jelenleg ng+ nélkül, ha jól emlékszek a HoS-hoz is kellet valami minimum. Bár nem hiszem hogy a 40 nem lesz elég inkább attól félek túl könnyű is lesz :) NG+ nem rég kezdtem csak nem akarok vele bajlódni, megint mindent fedezzek fel elölről mikor már ng+ nélkül mindent körbe jártam jó formán :) Xbox One-on nyomom már meg is vettem preloadba a b&w-t, alig várom már 31.-ét. Valaki emlitette hogy preloadba 27-én már lehetne tolni igaz vagy nem?

Note 8, Mate 20 Pro, Note 10+

(#9282) Nazara válasza BigSlim (#9281) üzenetére


Nazara
őstag

Preload előtöltést jelent, játszani csak 31.-én tudsz majd vele.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9283) Lenry válasza BigSlim (#9281) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nem

a preload azt jelenti, hogy már 27-én el tudod kezdeni letölteni, ami akkor jó, ha lassú a neted vagy túl nagy a roham és lassan jön, így nagyobb eséllyel tudod elkezdeni a játékot megjelenéskor.
játszani viszont nem fogsz tudni 31-ig, mert a preload folyamán nem kapod meg az összes fájlt - jellemzően csak a nagyokat - az utolsó 1-2 kisebb fájl, indító exe majd csak a megjelenés pillanatát követően válik elérhetővé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9284) Dogengar válasza Lenry (#9276) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Meglett a megoldás, valamiért az Inspector pont fordítva működött nála, és nem engedte 20 fps fölé. Kilőtte a programot, és fut normálisan. :F :DD

(#9285) Rony949 válasza Dogengar (#9284) üzenetére


Rony949
őstag

Na akkor el is felejtheted 1-2 hétre a haveri lógásokat, mert bele fog buzulni. :D

(#9286) Dogengar válasza Rony949 (#9285) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Az biztos, úgy örült neki. :D

(#9287) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Zenékre leszek nagyon kíváncsi még, vajon bekerül-e valami a Steel For Humans és a The Fields of Ard Skellig mellé a toplistába. :D

Szerk.:

Na ennyit arról, hogy szolgálat előtt még délig kis pihi... irány Witcher 3, megjött a kedvem. :D :D

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9288) Rony949 válasza laceszgamer (#9287) üzenetére


Rony949
őstag

Én még a nehézségre leszek kíváncsi. Remélem olyan nehéz lesz mint a Hearts of Stone. Mikor elkezdtem a DLC-t és találkoztam az első banditával kapásból meghaltam, mert alábecsültem őket, az alapjátékban sokkal gyengébbek voltak. :D

(#9289) vraghdash válasza Rony949 (#9288) üzenetére


vraghdash
tag

délelőtt nézegettem (volna) pont hogy mégis ez szint követelmény hogy van de nem találtam semmit, utolsó végigjátszásomnál lvl39 vagyok NG nélkül de jó lenne ha valahol 38-40 közé lőnék be az elejét és igen tegyenek bele idegesítően nehéz fightokat...

egyébként valami fejlesztői videóban volt hogy indították a DLC-ket külön és ott az volt ki írva hogy HoS lvl32, B&W lvl34

(#9290) Rony949


Rony949
őstag

Lenne egy noob kérdésem: Az előző végigjátszásomnál nem nagyon használtam olajokat, csak egyszer-kétszer (azokat is bossfightoknál).

Na most, hogy Death March-on játszom, rájöttem hogy az olajok NAGYON hasznosak tudnak lenni. A necrophage olajat többször is használtam már és meglepődve látom hogy maga az olaj, többszörös használat után is még megvan (mármint hiába használtam el a kardra, még mindig ott van az inventory-ban). Ez most hogy működik? Először azt hittem hasonló mint a főzeteknél hogy 2x-3x iszol belőle és kész, elfogyott, a következő meditálásig nem is lesz több. Na de az olajoknál nincs kiírva semmi hogy meddig lehet használni. És mondom, már vagy 3x-4x használtam és még mindig megvan. Ez a végtelenségig meglesz, mert akkor az királyságos. :D

(#9291) Nazara válasza Rony949 (#9290) üzenetére


Nazara
őstag

Ha egyszer elkészited, akkor ott marad az inventoryban, és bizonyos időközönként kell újra felkenni vele a kardot. Mindezt az adott fegyveren látod, hogy hány találatig él még a bónusz.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9292) Lenry válasza Rony949 (#9290) üzenetére


Lenry
Topikgazda

az inventorydból nem tűnik el, hanem kardról "kopik le" - a legmagasabb szintű olajok 60 ütést bírnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9293) Lenry válasza laceszgamer (#9287) üzenetére


Lenry
Topikgazda

én a Witcher óta abszolút Percival rajongó lettem, teljesen ráfüggtem a szláv népi metálra :D

Bura mi je ziparinka bila

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9294) Rony949 válasza Lenry (#9292) üzenetére


Rony949
őstag

Köszi a gyors válaszokat.

A kardról eltűnő olajról tudok, egyedül az inventory olajnál nem értettem hogy az most örökre megmarad-e vagy bizonyos számú használat után eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#9295) saen válasza Rony949 (#9294) üzenetére


saen
veterán

Ha van nálad alkohol, akkor pihenéskor visszatölti.

(#9296) Rony949 válasza saen (#9295) üzenetére


Rony949
őstag

De az olaj nem alkoholból van, az a főzetekhez kell. Vagy rosszul tudom?

(#9297) Lenry válasza Rony949 (#9296) üzenetére


Lenry
Topikgazda

jól tudod, a kolléga keveri a dolgokat. az olajat egyszer kikevered, aztán végtelen mennyiségben kenheted vele a kardod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9298) saen válasza Rony949 (#9296) üzenetére


saen
veterán

Akkor majd kijavítanak az okosok :) Régen volt, lehet rosszul emlékszem.

Szerk: akkor már kijavítottak :)

[ Szerkesztve ]

(#9299) Rony949 válasza Lenry (#9297) üzenetére


Rony949
őstag

Köszike. :)

(#9300) Fitzgerald válasza Lenry (#9293) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nagyon jó a zenéjük, de ami még jobb az a vékonyabbik vörös csaj, meg a szőke ;]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.