Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) jonnyjoker01 válasza LLKobe (#9096) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Dettó, most Velenben sok helyen meg-megálltam :)

Üdv. Johnny

(#9102) keIdor


keIdor
titán

Alig várom...:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9103) Lenry válasza jonnyjoker01 (#9101) üzenetére


Lenry
Topikgazda

tegnap este Szeged határában eső után meg kellett állnom az országút szélén, néztem a naplementét, és az jutott eszemben, hogy "baszki ez pont olyan szép, mint Velen" :D

tavaly ősszel egy hajnali autókázáskor ugyanez ugrott be, ugyanaz a párás, felszakadó ködös volt, és azt hiszem, hogy ez főleg a játék elképesztően valósághű és hangulatos grafikáját dicséri. elképesztően jól hozza a Kelet-Európa életérzést :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9104) k-adi válasza Lenry (#9103) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nagyon sokat tesz hozzá a háttérzaj (audio) is... viharnál a villámlás, dörgés hangok; napsütéskor a madárcsicsergések, stb... ahogy néztem a DLC#2-ben inkább "mesés" színes tájakon lesz Geralt kalandja, úgyhogy ott több ilyen napsütéses-madár csicsergéses táj lesz :K

(#9105) Lenry válasza k-adi (#9104) üzenetére


Lenry
Topikgazda

kicsit idegen is ez a sok szín a Witcher világától... de nem hiszem, hogy rossz lenne, mert bízom a CDPR-ben, csak egyelőre fura...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9106) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na, megkaptam a legdepisebb endinget lol, el is ment most a kedvem az egésztől :D

(#9107) k-adi válasza Lenry (#9105) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, valóban érdekes lesz ez a mesés-világ a sötét Witcher-világhoz képest, de bízom a készítőkben, eddig még nem hagytak cserben, HoS is jó lett.

(#9108) Rick3D válasza Lenry (#9094) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi szépen a segítséget , ezeket jó hogy tudom legalább nem fogok pofára esni ;]

Pár perce végeztem a Kaer Morhen csatával , egyenlőre a sokk hatása még mindig fellelhető az arcomon . .

(#9109) Lenry válasza Rick3D (#9108) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ó, akkor azért picit odébb van még a végjáték

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9110) laceszgamer válasza Lenry (#9109) üzenetére


laceszgamer
addikt

Arra először én is azt hittem, hogy az lesz a vége, aztán hopp mégse. :D Bár több játék okozna ilyen kellemes meglepetést. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9111) Rick3D válasza laceszgamer (#9110) üzenetére


Rick3D
senior tag

(#9109) Lenry : Hála istennek vagy még inkább a készítőknek, már kissé el is voltam szomorodva hogy egy egész játékon át hajszoltam Cirit és még ki sem tudom élvezni legalább pár küldetés elejéig a vele eltöltendő időt vagy a minimum bosszút állhassak Vesemirért.
Most indultunk meglátogatni Imlerithet , kíváncsi leszek rá mi fog történni ;]

[ Szerkesztve ]

(#9112) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#9106) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na jó ez annyira megviselte a kis lelkemet, hogy már a Zoloftot kezdtem keresni mindenhol. Nem hagyhattam annyiban. Még jó hogy volt egy mentésem, pont mielőtt bemegyünk az Avallac'h laborjába. Abban a questben 2 olyan döntést is hozol, ami eldöntheti Ciri sorsát.
Ha valami, akkor ez kb. az egyetlen olyan dolog, ami nem nyerte el a tetszésemet ebben a játékban.
Ezt a nyilvánvalóan a Mass Effectre hajazó mechanizmust picit jobban kidolgozhatták volna szerintem, de ez tényleg csak szőrszálhasogatás a részemről.
Az meg hogy a háborút ki nyeri engem nem igazán izgatott. A rossz meg a rosszabb.
Geralt pedig - mint tudjuk - inkább nem választ, ha két rossz közül kell választania. :D
Radovidnek legalább annyira illett volna az anyja magzatvizébe fulladnia, ahogy Emhyrnek.
Illetve nem, Emhyrnek csak Ciri születése után illett volna belefulladnia.
Számomra meg ugyanakkora élmény az északiakat aprítani, mint Nilfgaardot.
Úgyhogy happy ending lett végül, kézi levezetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#9113) k-adi válasza laceszgamer (#9110) üzenetére


k-adi
nagyúr

na igen az kellemes meglepetés volt :D azt hittem én is hogy ott vége lesz aztán még 1 chapter :D

(#9114) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

tegnap csináltam Death March-on az Iris's Greatest Fear részt, hmm, hát aztapicsa, talán legnehezebb fight volt eddig, ennél többet csak Imlerith-el szívtam anno, bár ott valszeg az is benne volt hogy a cuccom ott elég alacsony szintű volt.
kíváncsi leszek Blood and Wine-ba is lesz-e majd olyan harc aminél hajamat tépem a Death March miatt vagy olyan "lájtos" lesz mint az alapjáték vége.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9115) atainprison válasza FireKeeper (#9114) üzenetére


atainprison
senior tag

Ha szeretnél még plusz kihívást, akkor csináld meg úgy, hogy az összes csókát felébreszted (mindegyikbe belesebzel valahogy) és egyszerre küzdesz meg velük DM-on. Na az nem kicsit nehéz. Van is egy acsi azért, ha egyszerre küzdesz velük, mondjuk a nehézségi szint nincs megkötve, de DM-on fincsi igazán :D .

(#9116) FireKeeper válasza atainprison (#9115) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

annyira azért nem vagyok mazochista :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9117) Wlac válasza FireKeeper (#9114) üzenetére


Wlac
Ármester

Én nem is az árnyéklényekkel szívtam ott, hanem a pókokkal a kertben. Máig nem tudom, hogy hogyan csináltam meg őket, de hogy ötször neki kellett futnom, az biztos.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#9118) maszi99 válasza atainprison (#9115) üzenetére


maszi99
őstag

Így se rövid a játék de ha még bonyolítanám akkor év végéig se végeznék... pedig ott vannak még a küldik..
Nem beszélve most jön 1 új kieg is ..
Amúgy irigyellek :K .... (biztosan van bőven időd játszani vele) :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#9119) atainprison válasza maszi99 (#9118) üzenetére


atainprison
senior tag

Munka mellett nekem sincs annyi időm.
Már tavaly megjelenés napján megvettem, ami 3 nap híján egy éve volt, annyi idő alatt végig tudtam vinni négyszer :D .

(#9120) elektrotank válasza FireKeeper (#9114) üzenetére


elektrotank
tag

Én kalandorba tolom (vagy mibe, a lényeg, hogy a legkönnyebb). Rájöttem, hogy a Witchert nem azért érdemes játszani, mert van nehéz fokozat, hanem az egész élmény miatt. A kard és legendában azért már bőven volt kihívás, de visszaállítottam azt is, mert közben elkezdtem a Dark Souls-t és úgy voltam vele, hogy elég egy játék miatt tépnem a hajamat :DDD ;]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9121) laceszgamer válasza elektrotank (#9120) üzenetére


laceszgamer
addikt

Mondjuk kevés ötletesebb nehézség-elnevezést láttam az elmúlt években mint ami a W3-ban van. :D

Két hét aztán B&W. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9122) jonnyjoker01 válasza laceszgamer (#9121) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Addigra remélem kiviszem az alapjátékot és az első dlc-t (szerintem év végéig se végzek vele :D )

Más: volt egy küldi még White Orchardban ahol egy nő serpenyőjét kellett kihozni egy viskóból. Ott ugyebár megszökött katonák találkoztak, de az egyik megölte a másikat. Az égett papír alapján tudok nyomozni tovább azután az emberért, vagy ennyi volt? Minden kis fecnit elolvastam a szököttek nagyobb táborában, de egy se utalt erre vissza.

Üdv. Johnny

(#9123) jamez


jamez
senior tag

Csak egy féle dobozos verzió jön ki a véres boros DLC-ből?
[link]

Vajon 1-2-t együtt is kiadják?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#9124) Nazara válasza jonnyjoker01 (#9122) üzenetére


Nazara
őstag

Elvileg annyi a küldetés a Witcher wiki szerint.

Az emberről pedig olyan sejtés van, hogy Thaler lehet.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9125) Rick3D válasza jonnyjoker01 (#9122) üzenetére


Rick3D
senior tag

Eléggé homályosan emlékszem erre a küldire már de a serpenyő nem azért kell hogy lekaparja róla a kormot amivel írni tud majd egy üzenetet ? Mintha valami hasonló rémlene.

[ Szerkesztve ]

(#9126) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

GOG-on akciózzák az eredeti játékot és a kiegészítőket:

40 USD /EUR körül az alapjáték és a 2 kiegészítő nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#9127) Dogengar


Dogengar
aktív tag

1.69 dodó az adventure game? hmm

[ Szerkesztve ]

(#9128) k-adi válasza elektrotank (#9120) üzenetére


k-adi
nagyúr

én se a legnehezebb fokozaton vittem végig..... itt a hangulat a fontos nem a nagy boss-harcok

(#9129) Rick3D válasza k-adi (#9128) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mi van akkor ha valakinek mindkettő szívügye ? ;] Elképzelhetetlen lenne számomra hogy a legkönnyebben kellene kijátszanom , még ezt a DM-et is elég lazának érzem. Simán elfért volna rajta még egy kis nehezítés ;] szerintem. Persze a story az első de azért szeretek közbe izzadni. Így is mikor levágok egy pokolfajzatot 3-4 sec alatt kicsit kiábrándító hogy csak ennyit bírt ahhoz képest hogy mekkora és a történet szerint milyen ádáz ellenfél.

(#9130) BOBAKILL válasza elektrotank (#9120) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én elkezdtem a dark souls 2-t. Hááááát....jó idegek kellenek hozzá. És akkor még finoman fogalmaztam. :D A Witcher könnyű menet ahhoz képest. A Dark souls 3-al járszol?

(#9131) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok. Hülyeséget kérdeztem, töröltem. Bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#9132) k-adi válasza Z.m.Z (#9131) üzenetére


k-adi
nagyúr

ok

(#9133) Lenry válasza Rick3D (#9129) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nekem Imlerithet pl vissza kellett vennem. egyszerűen egyetlen játék sem éri meg a frusztrációt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9134) Rick3D válasza Lenry (#9133) üzenetére


Rick3D
senior tag

Embertől függ szerintem , ahányan vagyunk annyi félék. Imleritnél stage 2 indulásakor mikor letolja az első kombót akkor vesztettem hp-t utána a haláláig az összeset countereltem 2 db tier3as kajámba került az egész harc. Nem néztem róla előzőleg semmit meg nem is olvastam.
Mikor megnyílt Kaer morhen elkezdtem minden side quest/objectivet letolni , 23as voltam és a vasbányában volt egy lvl 30as elementál ami 1hitből kinyír. Mivel nem akartam újra visszajönni és hajtott a kíváncsiság hogy mennyi xp jár érte vagy valami extra, elkezdtem gyepálni 21-22 percel később kidőlt :D Egy izzasztó de nagyon jól eső élmény volt mikor kinyírtam hasonlóan mint DS-ben ;] Kár hogy semmi bónusz nem járt érte vagy legalábbis én nem vettem észre még az xp-n sem.
Már túlzás lett volna a fejlesztők részéről hisz ez a játék nem arról szól de én jobban örültem volna ha az ilyen ellenfeleknek a nehézségét nem a koponya adja tehát 1 hitből kidőlsz ha 5+ szintel nagyobb nálad hanem olyan ütéseket kombóz össze vagy dodgol amit nehéz counterelni, remélem érted mire célzok.
Ettől függetlenül én is a történet miatt játszom , teljesen beszippantott :DD Ha befejezek minden tuti nekiugrok még 1 - 2 alkalommal más döntéseket hozva.Meg a könyvek is nagyon tetszenek , bár a 2. kötet eleje elég furán indul.
Amit már előbbre írtam ami tényleg nehéz volt számomra a játék eleje úgy hogy még soha nem játszottam a széria egyikével sem. Azután hogy meglett a lvl 11 egyre könnyebb és könnyebb lett minden.

A frusztráció nálam Arma 2 : Dayz Epoch modban jelentkezett , folyamatosan figyelni minden rezdülésre stb... aki játszott komolyabban az tudja milyen :DDD 2 évig nyomtuk a bandával pár szervert becuppantottunk és még mesélhetnék ahh de még mennyit . . . Arra emlékszem hogy az tényleg kinyírta az idegeinket de cserébe egy idő után megszoktuk és olyan szintre emelt hogy sehol nem volt ellenfelünk.Azóta se találtam ahhoz fogható játékot sajnos az oszlás után már én sem játszom vele. A Standalonal meg majd az unokáink tudnak játszani :DDD

(#9135) GypsFulvus2 válasza Rick3D (#9134) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A második részt végigtoltad? Abban a legnehezebb fokozat neked való! ;] ;) Ott egy életed van; ha kinyírnak, vége a játéknak. Megpróbáltam, nem semmi élmény volt, teljesen más érzés így játszani; végül Letho nyírt ki az első találkozásunkkor. A 2. rész számottevően nehezebb az elsőnél, főleg az első patch előtt volt durva. Abban a patch-ben visszavettek a nehézségből, mert annyian sírtak, hogy WTF. :D

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#9136) Sarkadi


Sarkadi
tag

Időhiányában még csak most jutottam a fő sztori végére. Az alábbiak szerint alakultak a dolgok:

A játék korábbi szakaszában megöltem Keira Metz-t, így ő nem vett részt a Kaer Morhen-i csatában. Skellige új uralkodója Cerys lett, így Hjalmar segíteni tudott a csatában. Vesemir itt meghalt. A végén Eredin-t legyőzve Ciri úgy döntött, hogy Avallac'h segítségével belép a másik világba vezető kapun, hogy a jóslat szerinti Fehér fagy-ot megakadályozza. Később a király (Emhyr) magához hívatott és Ciri haláláról adtam neki hírt. Befejezésképp pedig Geralt találkozott Cirivel egy fogadóban, így együtt folytatták a Witcher életet. Radovid a területeket sorba hódította, Emhyr ellen fellázadtak, Skelligén pedig elégedettek lettek Cerys-el.

Ti milyen befejezéssel vittétek végig a játékot?

[ Szerkesztve ]

(#9137) Nazara válasza Sarkadi (#9136) üzenetére


Nazara
őstag

Az összessel. :DDD

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#9138) Rick3D válasza GypsFulvus2 (#9135) üzenetére


Rick3D
senior tag

Még nem próbáltam bár megvan a fullos kiadás, na igen ezt akartam még írni csak már így is túl hosszúra sikeredett. Tervben van az első és második rész kijátszása mindenféleképpen de egyenlőre a harmadikkal akarok végezni. Köszi a tippet tuti hogy kifogom próbálni ! :R Bár így belegondolva sansztalan hogy első nekifutásra sikerüljön :DDD

(#9139) Lenry válasza Sarkadi (#9136) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ha Keira meghal, akkor Lambert is

kétszer vittem végig (alap és NG+), kb ugyanúgy.
Ciri witcherként él tovább, Radovidot megöltem, mert egy ellenszenves f*sz, Keirát megmentettem, összejöttek Lamberttel, Vesemir mindenképp meghal, mindegy mit csinálsz. Emhyr maradt a császár, Skelligén pedig Cerys a törzsfőnök

két ponton tért el a két befejezésem:
- Radovid halála után először Dijkstra, majd Roche mellé álltam, ezáltal az Északi királyságok sorsa kissé másképp alakult
- először mindkét nőnek tettem a szépet és ezáltal mindkettő ott hagyott, másodszor Trisst finoman elutasítottam a kritikus momentumokkor, így Yenneferrel jöttem össze.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9140) Lenry


Lenry
Topikgazda

más: mit lehet tudni, Blood and Wine-ban megemelik majd a levelcapet? még van egy pár kérdőjelem, amit fel szeretnék fedezni, de így, hogy lvl70-en megállt az XP gyűjtés, egyelőre nem látom értelmét

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9141) S1M0N válasza Lenry (#9140) üzenetére


S1M0N
senior tag

Igen, 100 lesz a maximális szint.

(#9142) brumi1024 válasza Lenry (#9140) üzenetére


brumi1024
veterán

(#9143) Lenry válasza Lenry (#9133) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Eredin... bocs. szóval a főboss

köszi a levelre a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9144) Rony949


Rony949
őstag

A Blood and Wine előtt még újra szeretném játszani az alapjátékot, plusz a Hearts of Stone-t, de az előző (első) végigjátszásomnál a Story and Sword túl könnyű volt. Azt gondoltam később nehezedni fog (ami néhány helyen meg is történt), de nagyrészt egyszerűen túl könnyű volt, főleg már 20-as szinten, ott már em nagyon voltam papírkarakter.

Úgyhogy a lényeg, hogy az új végigjátszásban nehezebb fokozatra vágyom, de nem tudom melyiket válasszam: a 'Blood and Broken Bones-t' vagy a 'Death March-ot'.

Ha ez számít, a Dark Souls 1-2-t kijátszottam, az 1-et többször is. :)

(#9145) Sefter válasza Rony949 (#9144) üzenetére


Sefter
veterán

Játék közben is átállíthatod a nehézséget..

Psn ID: sefter_hun

(#9146) jonnyjoker01 válasza Rony949 (#9144) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem a Death Marchot válaszd. Én először játszom a játekkal és azzal tolom. Az azelőtti (Dark Mode) nekem túl könnyű volt. A blood and broken bones még annál is könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#9147) FireKeeper válasza Rony949 (#9144) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én hasonlónak éreztem a két nehézséget, volt néhány rázós boss fight (Imlerith, Iris's Greatest Fear), illetve az elején kb bármilyen szörny kinyír, ha nem vigyázol, amíg nincsenek jó cuccaid. olyan 10-15 szint után érezhetően könnyebb lesz, persze azért még ott sem szabad minden csatába ész nélkül rohanni, de a jobb gear és a jó főzetek (ha szorgosan gyűjtögetted mindkettőt) könnyen kihúzzák a hátsódat a bajból. szóval igazából, az említett boss fight-okat leszámítva, 20-as szint után már itt sem lesz túl nagy kihívás, persze azért oda kell figyelni. meditáció alatt egyik nehézségen sem regenerálódsz. szerintem igazából mindegy melyiket választod. te érzed h mennyire szereted a kihívást v sem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9148) Rony949 válasza FireKeeper (#9147) üzenetére


Rony949
őstag

Leginkább a Death March felé húz a szívem, csak egy kicsit félek tőle, nehogy túl nehéz legyen, nem vagyok egy igazi hardcore pro RPG-ben.

De segítettetek eldönteni, a következő végigjátszás Death March lesz. Köszi. :)

(#9149) Lenry válasza Rony949 (#9148) üzenetére


Lenry
Topikgazda

kezdd el DM-en, aztán ha túl nehéz, akkor visszább veszel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9150) FireKeeper válasza Rony949 (#9148) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy a kolléga is írta, ha nehéznek érzed, vissza tudod venni. plusz sztem itt a harctudásod jobban számít mint hogy mennyire jól építed fel a karaktered. persze nem árt ha valamennyit konyítasz hozzá, de azért nem kell hardcore szintre gondolni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.