Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) adamssss


adamssss
veterán

Sajnos engem az üzemidő, a fakó kijelző tántorít el a vásárlástól. Tényleg nem értem, hogy miért pont ezeken kellet spórolni... Főleg az ips-en.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#202) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

(#203) Luperator válasza Bone123 (#202) üzenetére


Luperator
tag

Hát ez hatalmas, le a kalappal a csapat előtt. :C Úgy néz ki, mérvadónak találták a cikket. :DD

(#204) <Adamsky> válasza muveszur (#200) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és ezen van OTG?

Egyébként is viccesen néz ki, ha telefonon ott fityeg egy (vagy több) HDD. Meg aztán annak a nyavalyás HDD-nek is kell áram. Ha még meg is hajtja, akkor sem biztos, hogy egy hosszabb filmet meg tudsz így nézni. Ja, hogy otthon? De akkor meg minek a telefonnal bohóckodni?

(#205) buzus


buzus
aktív tag

Sem a méretével sem az üzemidejével nem vagyok kibékülve a bemutatott telefonnak. ( az anyaghasználatot már meg sem említem) S2-m van, de soha többet nem veszek még csak hasonló készüléket sem, amit jó esetben naponta tölteni kell ha az ember használja is. Ez a szórakozott embereknek kiváló, akiknek van ideje nyomkodni, haxolni meg energiafelhasználási finombeállítás meg eszem-f*szom. Tudom-tudom, vegyek WP8 vagy iOS-t, az lesz. De amúgy gyönyörű, minden benne van ami kell egy mai kirakat telefonba. Nembaj, a divat egy változó dolog és remélem ennek is egyszer vége szakad. Munkatársam ma fél napot azzal tökölt el, hogy az új telefonján minden ismerősének beállítson valami háttérképet, az alap beépített default képek közül.

[ Szerkesztve ]

(#206) sixpak válasza Ricardo (#197) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem. Utólag visszaolvasva megértem, hogy neked ez jött le belőle, pedig nem annak szántam elhiheted. Pláne úgy, hogy nagy valószínűséggel soha az életben nem fogok tudni megengedni magamnak még csak hasonlót sem. Nem mellesleg, az általad (nem) említett márkát utálom mint a szart, pont a felhasználóinak nagy részének mentalitása miatt.
Viszont tartom magam ahhoz az állásponthoz, miszerint felesleges nagyon lehúzni a készüléket a kijelző technológia miatt. Biztos vagyok benn, hogy kézbe fogva egészen elképesztő lehet. Igen, rakhattak volna bele jobbat is, de ez van. Peace:-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#207) Remus389 válasza buzus (#205) üzenetére


Remus389
veterán

mennyi kijelzohasznalatot tud egy S2?

csak azért mert én nem keveslem a 4 órát, még a Galaxy s -em. se tud annyit

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#208) Ricardo válasza sixpak (#206) üzenetére


Ricardo
félisten

:R

(#209) buzus válasza Remus389 (#207) üzenetére


buzus
aktív tag

Sokat tudna de a mobilnet lezabálja sec perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#210) muveszur


muveszur
addikt

Amikor a CES-n bejelentették a Z-t, nagyon belelkesültem... most kicsit alább hagyott a lelkesedésem...
Igazából a fő kérdés, mi lesz ebben az évben a telefonom, SGS IV, Sony Xperia Z, és az LG Optimus G Pro a fő jelöltek:

Viszont itt jött elő több gondolat is bennem, csalódások értek:
-Mégse üveg a hátlap, hanem plexi...kár, mert szeretem az üveg érzését...
-Kijelző csak felbontásban űber, minden másban úgy tűnik, elmarad a konkurenciától...
-Akksit én kevésnek érzem... nagyon kevésnek...
-Laggolni nem szabadna...
-Kamera egyelőre még nem okés, ezen még javíthatnak...

Viszont ami komolyan aggaszt, hogy tavaly úgy akart kitűnni a tömegből a Samsung, hogy rengeteg szoftveres ötletet beletettek a telefonba...később kiderült, hogy nem marketing fogások, a többsége tényleg hasznos lett....+ az S3 az új Feature Pack-kel megkapta a Note II-s + dolgokat is...
Itt nem látok ilyen dolgokat, hogy megpróbálnának ilyen téren is alakítani...Egyedül talán a STAMINA van, de ez majd mindennapos használat fog kiderülni, mit is tud...

Így viszont viszont várnom kell az SGS IV-re, milyen lesz... Sajnos nincs olyan gyártó, aki annyi minden pluszt adna a csúcstelefonjához, mint a Samsung...az előbb említett szoftveres megoldások, helyszíni javítás, szoftverfrissítések... (Mondjuk vicc, hogy a T-nél ha minden igaz még most sincs SGS III-ra JB.).
És ha még esetleg az SGS IV S-Pennel jön... + Az Exynos Octa energiatakarékossági lehetőségei is határozottan jól hangzanak, meglátjuk ez is... (Kár, hogy műanyag lesz véleményem szerint, ez az egyetlen bajom).

Marad még az LG, állítólagos 3000mAh-s akksijával....ez bizony jó lenne/lett volna a fenti két modell esetén is...

<Adamsky>:

MHL csatlakozó van rajta, ami igazából HDMI és OTG kapcsolatra is képes...
S3-ról tudok nyilatkozni elsődlegesen... 2,5"-s HDD-ket meg tud hajtani saját áramról a telefon...
Szóval bárhol meg tudod oldani...egy 2,5"-s HDD meg nem sokkal nagyobb, mint egy Z...

Nem tudom itt milyen az MHL, de a Samsung a Note II-nél és az SGS III-nál 11 pin-est alkalmazott, így egyidőben működőképes a HDMI és az MHL egy dokkoló segítségével...

Hazamész, dokkolóba be a telefon, kész a médiaközpontod. Vagy a számítógéped.

[ Szerkesztve ]

(#211) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

(#212) SzlobiG válasza Dr.Anonymus (#211) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#213) Dr.Anonymus válasza SzlobiG (#212) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

le vagyok maradva mint a borravaló.. :DDD
köszi :R

(#214) unrealnoise válasza buzus (#205) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Nem értem az S3 miért nem jó neked? Veszel hozzá egy 3000-es gyári akksit (nem is olyan rég már le lehetett pár boltban adni az előrendeléseket!) és az egyik, ha nem a legjobb üzemidőt fogja produkálni...

de a note 2 sem rossz vétel... már ha nem zavar a mérete.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#215) jagelo


jagelo
aktív tag

A Full HD videorol nem beszél senki hogy szinte tökéletes vagy csak szidni kel a kamerát?? :W :W

(#216) boletus válasza sixpak (#206) üzenetére


boletus
aktív tag

+1

(#217) jagelo válasza blade zte (#193) üzenetére


jagelo
aktív tag

Igazad van:)

(#218) Remus389 válasza muveszur (#210) üzenetére


Remus389
veterán

nem értem miért ájvékol mindenki az uzemidon

a legtöbb erintos okostelefont le lehet meríteni 4 óra alatt, sőt játékkal még hamarabb

a Galaxy s uzemideje 3-4 óra között van, tehát még rosszabb is

na de ki az aki a munkaideje, vagy iskolaideje felét a telefonja folyamatos nyomkodasaval tölti?(egyrészt káros, mással kell foglalkozni, legalább abbahagyod mielőtt kirugnak xD. , este ott a töltő )

egy 8 órás műszak +utazás alatt sem fog 4 óránál többet menni a kijelző

a laggolason is fognak javítani biztos

de nálam nem number 1, mert a már tavalyi droid dna jobb ettől(kijelző, kamera, design ), illetve az LG és Samsung csucstellaja is jobbnak ígérkezik

ezzel kapcsolatban pedig annyi hogy vizhatlansag helyett egy IPS kijelzonek jobban örültem volna

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#220) jagelo válasza Remus389 (#218) üzenetére


jagelo
aktív tag

Azért rágodnak ezen mert ez sony tudod az meg samsung annál mindent elnézznek:) :C :C

(#221) muveszur válasza Remus389 (#218) üzenetére


muveszur
addikt

Pont ezért, mert 4 óra...ennyit tud a lassan 3 éves SGS I...Illetve mert az SGS III 5-6 óra kijelzőidőt produkált...

Engem nem is az érdekel, hogy mennyit megy a kijelző...hanem mennyit megy a telefon. Volt sokszor olyan, hogy egyetemen voltam egész nap, mire hazaértem, lemerült... Sőt, mi van akkor, ha nem megyek haza? Sokszor volt olyan, hogy buliban hagyott cserben az SGS III, már nem bírta kivárni a végét. Volt olyan, hogy télen emiatt nem tudtam taxit hívni...ezért van most és marad is bármi mellett egy Nokia E5-00-m....

Sőt, ez az 5", + ha lesz S-Pen, de mondhatnánk a Note II nagyobb méretét alkalmas lehet pl egyetemi jegyzetelésre is...akkor meg bőven van értelme a kijelzőidőnek is...

jagelo:

Pont, hogy nincs elnézve a Samsungnak, de messze a legjobb üzemidejű az SGS III a maga kategóriájában. Ott van kivételnek a Motorola RAZR HD MAXX, de az meg Verison only... HTC-nek is botrányos üzemideje van.

LG-nek most lehet, hogy megjött az esze, mert 3000mAh-s akksit használ 1 centis vastagság mellett...

+Remusz911:
Az a baj, hogy egy 3 éves modell üzemidejéhez hasonlítasz...vedd már észre, hogy a 4 órás kijelzőidő 2013-ban már nem egészséges! Hasonlíts össze a 2012-es csúcsmodellek akksi idejéhez.
És mint mondtam, egy értelmes 5"-s telefon könnyen munkaeszköze lehet az embernek....

[ Szerkesztve ]

(#222) Remus389 válasza jagelo (#220) üzenetére


Remus389
veterán

illetve aki a munkahelyere vagy iskolába nem dolgozni vagy tanulni jár, hanem azért hogy a 8 órából min 5-6 órát a telefonját nyomkodhassa, annak nem ajánlott

mondjuk annak az élet sem ajánlott

lehet tovább ájvékolni

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#223) rbence


rbence
senior tag

Az a fránya kijelző... :/ A felbontás klassz,a telefon is nagyon szép

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#224) dobolson


dobolson
senior tag

Hiába a full hd felbontás és az erős vas, ha pocsék az üzemidő. Valamint az összehasonlításban durván gyatra képet ad a kijelző. Sosem kéne!

(#225) dani3l


dani3l
őstag

Ezzel a kijelzövel nekem kicsit olyan felkaru oriasnak tünik ez a telo, ott a bazinagy felbontas eleg durva ppi-vel, mindez egy TFT-n. Pedig pont az lenne a lenyeg, hogy gyönyörü kepet adjon, de ilyen panelenek ennek a felbontasnak nem latom sok ertelmet, viszont legalabb pillanat alatt leszivja az akksit. Ennel meg egy amoled is sokkal szebb lenne (vagyis lesz is..).
Reszemröl varom a HTC fullhd SLCD paneljet, az biztosan ütni fog. :K

#226 exelsior1: Lehet, hogy igy van, bar en nem tudom, honnan jönnek mindig ezek a 340, 350, 300+ meg hasonlo szamok.. Mindenesetre ahogy Bogek a tegnapi videoban is mondtak, lathatoan szebb kepe van, mint a sima hd-nak, meg ha az böven eleg is mindenre. Es nem azert mert az pixeles, csak egyszerüen minel nagyobb a pixelsürüseg, annal elesebb, tisztabb lesz a kep. Egyebkent ettöl függetlenül engem sem hoz tulzottan lazba az fhd kijelzö, tetszik, szep, ilyen is van, aztan ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#226) exelsior1 válasza dani3l (#225) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hát, ha 340 ppi-nél nem lát az ember pixelt, akkor mindek a 440? Főleg amíg tartalom sincs igazán rá.

Galaxy S10

(#227) muveszur válasza exelsior1 (#226) üzenetére


muveszur
addikt

Ez már megdőlt, Bogék szerint látható a különbség!

(#228) freeknight


freeknight
őstag

Felemásak az érzéseim. A legnagyobb baj a telefonnal, hogy ennyi pénzért tulajdonképpen nem ad semmi extrát. Oké, ott a kijelző, de a színe nagyon fakó... ha lesz fhd telefonom, biztos, hogy nem tft panel lesz benne, ez megöli az egészet. Hardveresen megegyezik a nexus 4-el, az meg jóval olcsóbb, nem mellesleg külsőre is sokkal jobban néz ki (ez szubjektív), viszont ez a nagy csúcsmodell maximum a 4.2-t, meg talán még a következő droid verziót kapja meg, aztán megszűnik a támogatása. Aztán ott az üzemidő kérdése, ami nevetséges.

Az mondjuk tetszetős, ha már egy vagyont elkérnek érte, legalább az extrákon nem spórolnak, ez nagyon követendő példa!
Mindenesetre fullHD-s telefonok tekintetében várom, hogy a samsung vagy a htc mit tesz le az asztalra, mert ez így kedves sony, eléggé kevés...

[ Szerkesztve ]

(#229) exelsior1 válasza muveszur (#227) üzenetére


exelsior1
senior tag

Élességben mondjuk valami biztos van. Kíváncsi si vagyok, de vszeg nem tesz jót a szemnek, főleg a kicsi betűk, de majd kiderül. Viszont a fakó színek (Az Ionnak gyönyörű színei vannak), a gyenge kontraszt +az ebből adódó erősen szürke feketék, a 0 betekintési szög sokat levon a kijelző értékéből. Ha mindenben közepes de 1 valamiben kimagasló is attól még egy közepes kijelző :S

Galaxy S10

(#230) dkface


dkface
aktív tag

juhé lassan eljutunk oda hogy laptop üzemidő = telefon üzemidő :) mindenesetre a készülék gyönyörű de nekem az 5inch az hatalmas

(#231) FragMaster válasza Integrale (#176) üzenetére


FragMaster
addikt

Jah, a nexus 10-nek azért nincs ilyen gondja 2560 x 1600-as felbontás mellett.
Bics plíz :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#232) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

a sony-t én sem értem. az üzemidőt elcseszték tény, de a kijelzőt is így eröltetni?
oké, szép a felbontás. és? középkategória ezt leszámítva. erölteti gondolom a saját kijelzőit a saját telefonjaiba, de egy külső beszállítóval lehet összességében többre mennének.

mert bizony hiába a brutál felbontás, ha az ember odarakja akár egy S3-as mellé, és kicsit elforgatja, megnézi innen is, onnan is, hát akkor egyből leesik neki, hogy itt valami nemstimmel.

200.000 ért én ilyet nem vennék. Ezért az árért simán kapnék egy Note 2-őt (és maradna is kábé 40-50 ezer még), ami szvsz semmivel sem rosszabb átlagos használatra. (Ilyen magas teljesítményű telóknál már nem nagyon osztanak vagy szoroznak a benchmark teszteknek a ponteredményi.) És az akku is jóval durvább. És a kijelző sem ennyire felemás. És cserébe a Samsung nem kevés extrát pakolt a szoftverbe, ehhez képest a Sony nem nagyon eröltette meg magát eddig...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#233) Remus389 válasza dobolson (#224) üzenetére


Remus389
veterán

miért a Galaxy s advance uzemideje mennyi? kb 4-4.5 óra lehet

azt tudom hogy az eredeti sgs csupán kb 3.5 órát bír(automata fenyeron ), tehát még gyengébb is

ugye ez 4 órát tud

érdekes, anno senki sem panaszkodott az sgs uzemidejere, mindenki örült ha volt egy ilyen tellaja

a gyakorlatban a 4 óra bekapcsolt kijelzővel elég egy napra egy átlagos embernek, nálam 2 év alatt az sgs kb 3* merült le nap végére, és elvileg az gyengébb is mint az xperia z

a kijelzője pedig jobb lehet mint a mi 480*800 pentile samoled -ünk mindenképp, ha a droid dna-ben levő Full HD slcd2 le is veri (azt mondják még az i5 kijelzojenel is jobb, az valami fantasztikus azt mondták összehasonlító tesztben )

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#234) dani3l válasza freeknight (#228) üzenetére


dani3l
őstag

Egyebkent szerintem ezt ök is ereztek, ezzel a kijelzövel, gondolom ez is közrejatszatott abban, hogy mindenkeppen a konkurensek elött akartak kijönni vele. Biztos, hogy igy azert joval nagyobb mennyisegben fog fogyni, mintha mondjuk az SGS4 meg HTC akarmi utan jött volna..

Föleg ugy, hogy a vasarlok nagy resze nem olvassa a tesztet, azt se tudja mi az a tft, slcd, stb, csak latja a boltban, hogy fullhd, aztan mar veszi, mer' a szomszede csak sima hd.. ;]

(#235) exelsior1 válasza dani3l (#234) üzenetére


exelsior1
senior tag

Csak ne járjanak úgy mint az LG az első 2 magos telóval :S

Galaxy S10

(#236) Xaels


Xaels
félisten

Hát eléggé csalódott vagyok. A design nagyon kellemes és itt kifújt. Ahol domborítania kellene ott marad alul: kijelző és kamera. Egyedül az európai piacon tud "új" lenni ez a Sony. Japánban már egy ideje kapható a HTC J Butterfly, USA-ban ennek a Verizon-os verziója a Droid DNA. Szerintem ebben a formájában kevés lesz azokon a piacokon már és akkor még nincs itt az elméletileg globális piacra szánt M7 kódnevű készülék a többi konkurenciát nem is említve.

3 gyártóról olvasok szívesen mindig. HTC, Motorola és a Sony. Ez most nem igazán nyert meg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#237) Remus389 válasza muveszur (#227) üzenetére


Remus389
veterán

ugyanezt mondták a droid DNA vs iphone 5 youtube videoban is

hiába retina, mintha mégis erzodne a 440 ppi vs 326

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#238) muveszur válasza exelsior1 (#229) üzenetére


muveszur
addikt

Hát igen, kijelzője nem az igazi...de ezt írtam is :DDD

(#239) Luperator


Luperator
tag

A T-ben is "ugyanez" a panel van, itt lehet is nézni, az AMOLED és e között milyen különbség is van

http://www.youtube.com/watch?v=mq3W0sfKo9o

nagyjából, mint a tesztben készült képeken.

Volt szerencsém kézben fogni (Xperia T) és az összehasonlító képek kivételével abszolút nem zavaró a fakóbb szín. Gyanítom itt is ez lesz. Akinek a kezében van, az nem sokat látja majd ezt a problémát.

(#240) exelsior1 válasza Luperator (#239) üzenetére


exelsior1
senior tag

Az Xperia T-ben nem fakók a színek. Elégég amoledhez szokott szemem van és kifejezetten tetszenek az XT színei, még jobban is. A kontraszt is nagyon jó egy LCD-hez képest. Az új FHD kijelző ezekben mindenképp visszalépés. Mint a HTC-nél amikor jött a Sensation. A korábbi Incredible S kisebb felbontású volt, de a színei, kontrasztja betekintési szöge meg jobb volt. A nagyobb felbontás először áldozatokkal jár, majd fejelsztik tovább, ohgy a korábbi képminőséget elérjék az új felbontással.

Galaxy S10

(#241) Luck Dragon

Köszönöm a tesztet!
A készülékről pedig önmagában tetszik,de az ára már kevésbé.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#242) Bone123 válasza exelsior1 (#226) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

5"-on a 720p az nem 330ppi hanem mondjuk 280. Szerinted értelmes lett volna vmi 1500x850-as képrnyőel kijönni, csak hogy az Apple által kitalált és általad benyalt retinaértékhez igazodjanak? :)

Minden fullHD telefon teszter lát különbséget 300 és 450ppi között, és mivel ma a fullHD az alapvető szabány mindenhol, a lehető legjobb dolog ilyen kijelzővel kijönni. A fogyasztás más dolog, de 720p-n a Nexus 4 is gyorsan merül, a Droid DNA viszont egész jól bírja, szóval minden a technológián múlik, és az AMOLED Galaxy S4 tarolhat ezen a fronton.

(#243) exelsior1 válasza Bone123 (#242) üzenetére


exelsior1
senior tag

Mi? Az Xperia S-nek 340 ppi-je van, nyílván nem az 5 colra írtam hanem általánosságban, hogy már az átlag 720p-s kijelzőkön sem látni pixelt, és minden tűles (mondjuk régebben a WVGA-ról iszt írták LOL). Am, inkább Apple ellenes vagyok és egy 267 ppi-s Note 2-m van és ha fegyvert tartnak a fejemhez akkor sem látnék pixelt pár centiről már :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#244) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A gyenge aksi elég nagy gáz egy 200K-s telefontól, de lám beigazolódott az, hogy a full HD kijelzőért nagy árat fizetünk. A fényképező szintén hányinger, az Xperia Sola-ban még elmegy ez a szint de ebbe? Ennyi erővel a Nokia 920 is lehetett volna ajánlott mert nem egy huszadrangú szutyok fényképezőt tartalmaz horror áron. A kijelzője szintén tönkreveri ezt, full HD ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#245) catroot válasza Luperator (#239) üzenetére


catroot
veterán

Egyik haverom használ egy Xperia S-t és nekem sem szembetűnő a különbség (Omnia 7-et használok), max. a betekintési szög.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#246) Remus389 válasza exelsior1 (#243) üzenetére


Remus389
veterán

ezt lehet addig mondod míg nem láttál egy fullhd 440 ppi-s slcd2-t(oké nyilván nem szembeötlő, de biztos tutibb )

lehet majd még változik a véleményed...

az Apple féle marketing elhitette velünk hogy retina felett nincs értelme

aztán a tesztelők szerint mégis van, ha nem is sok vagy jelentős..

jó lenne viszont ha itt megallnanak és mondjuk a méret csökkentésére vagy egyéb innovaciora torkednenek

mivel 4-4,3 colos normális telefonmeretnel a Full HD már 500 ppi felett van

de ismerve a samsungot, övék lesz az első quad HD kijelzős telefon is(avagy hyper amoled 2 plus )

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#247) exelsior1 válasza Remus389 (#246) üzenetére


exelsior1
senior tag

Csak jöjjön egy full HD-s Amoled. (Pentile nélkül!!!!) De továbbra is azt mondom, ohgy túl sok a hátrány a nagyobb felbontásból. A GPU kikészül, sokkal jobban merül a teló, nagyobb energiahasználat-erősebb melegedés. Meg, ha leszedsz egy bármilyen filmet netről azok max HD felbontásúak (hacsak nem 4 gigás filmeket szedsz le, de az sem meg folyton). Szal ha mondjuk egy jó minőségű 720*480-as divx videót (DVD felbontás) leszedsz akkor azért full HD-ra sokat kell nagyítani, sza lehet szebben megy egy sima HD kijelzőn.

Galaxy S10

(#248) dani3l válasza Remus389 (#246) üzenetére


dani3l
őstag

Telefonoknal szerintem is megallhatnanak itt a felbontas növelesevel, ez egy jo darabig böven eleg, aztan szep lassan elkezdhetik zsugoritani a kijelzömeretet, megtartva a felbontast, ugy gyönyörü kijelzök lennenek.
Tabletbe meg jöhetne az uhd felbontas, hogy azert had follyon az a szem :) meg a föskalazas miatt is praktikusabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#249) dobolson válasza Remus389 (#233) üzenetére


dobolson
senior tag

Az üzemidő egy dolog. Ezek szerint ez max átlagos, de inkább az alatt van a teszt alapján is.
Igen, kb 4 óra körül van az advance kijelző ideje. A kijelző a z-nél annyiban jobb, hogy fhd, aztán szevasz. A samolednek legalább van kontrasztja, van feketéje és élénk színei (az s advance-nek annyira nem túlszaturált, mint az s-nél), valamint betekintési szöge is akad. Ezekkel az ismérvekkel ez a kijelző nem nagyon rendelkezik, ami ilyen árkategóriában gázos egy kissé szerintem.
Fasza teló meg minden, de pont az nem lett a legjobb, amire kihegyezték a gépet: a kijelző.
Én abszolút nem vagyok fhd ellenes, sőt, várom már, hogy láthassak vagy használhassak egy ilyen telót. De a tuti az, hogy nem a Z lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#250) exelsior1 válasza dani3l (#248) üzenetére


exelsior1
senior tag

Zsugorítani? Dehogy! A Samu majd megmutatja. Jöhetnek a hajlítható Amoledek. FullHD-s 6-7 colos kijelzők, akkor telefonokban mint egy Galaxy S2. Ha összehajtva használod van egy 4,3-as kijelződ pl, ha széthajtod belöl meg egy 7 colos jön létre :D Már jobb mint a Padfone :D

Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.