Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Kapanyél válasza jagelo (#50) üzenetére


Kapanyél
őstag

Azért az két külön kategória, amit ők csinálnak. A SONY kb. semmit, a Samsung meg milliárdokat öl egy-egy kampányra, nekem az már a ló túloldala.
Véleményem szerint a Sony-n már az is nagyot lendítene, ha levakarná magáról ezt az SonyEricsson utánérzős Xperia marhaságot és újból színtiszta SONY-vá válna.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#52) Luperator


Luperator
tag

Ez gyors volt. A teszt remek lett, ám azt hittem, hogy ebben is lesz egy metálos hörgős háttérzenéjű rövid video, de jeleztétek, hogy vissza kell adni, így érthető.

A kijelző eszméletlen. Gyengeségét hozta a T-ből ám aki "normálisan" használja, az nem fog azzal törődni, hogy milyen oldalról mennyire látni. A képeken megmutatkozik, hogy nagyon is rendben van, tényleg gyönyörű képet produkál, nem csodálom, hogy nektek is bejött. S ha már kijelző, a sokat fikázott S3 érdekes mód jobban teljesít az összes többinél az összehasonlító képeken, de ez maradjon magánvélemény.

A kamerával nem tudom mi a gond. Ilyen fényviszonyok között egy ekkora szenzortól nem tudom ki és miért vár többet. Makro módban nagyot üt, akárcsak a T, a többi pedig olyan, amilyet télen be lehet nyelni. Egy tükörreflexes gép biztos jobban fényképez, de a hétköznapokban, kiállításra, családi eseményekre vagy haverok ökörködését megörökíteni ez bőven elég. Lehet reggel van még, de számomra nem csalódás. Ekkora méret ennyit tud.

S ha már említettem a T-t, ez ugyanolyan kompromisszumra kényszeríti az embert, mint elődje. Az akkuja annak sem volt combos, ellenben a formaterv egyedülálló és gyönyörű. Azt hiszem, a szépség oltárán áldoztak a funkcionalitásból. Ha valaki nem rohan érte, hogy kell az első FullHD telefon, érdemes megvárni a többieket. Ezt a telefont vagy imádni lehet vagy utálni. Ilyen akkuidővel nincs köztes érzés.

Ha lesz módom, egyszer megfogdosom élőben is, mert olyan ikon lehet, mint a Samsung Note széria. Csak ez inkább lefelé húzza a szám, mint vigyorra. A kijelző felbontása igenis életképes, hétköznapi használatban is. Ha másért nem, hát azért, mert gyönyörű..

(#53) FragMaster válasza jagelo (#35) üzenetére


FragMaster
addikt

Most már 5? Haladunk... ;]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#54) jagelo válasza Kapanyél (#51) üzenetére


jagelo
aktív tag

Nekem tetszik a küső nagyon :)

(#55) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nekem 5" még ok.
és ez az állvány nagyon jó (pl nem kell töltő nyílást nyitogatni csak beleállítom)
a 32gb os sd kártya is korrekt hozzáállás

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#56) darvinya


darvinya
titán

Jó cikk.
De mint ekkora már nem kell. :(((

Überbrutál Tv-t nem akarok cipelni.

A P-s méret az jó.
Azt kellett volna újra megkalapálni, és ütni bele 2Gb RAM-ot és 2500mAh aksit, extrém használat mellett is kibírjon 1 teljes napot.
A dokkolós töltőt is belerakhatták volna és SD-t is szívesen venném, nem beszélve az fedett nyilásokról.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57) Bog válasza Derrewyn (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindent újramértünk a legfrisebb OS-sel tegnap.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#58) Derrewyn válasza Kapanyél (#47) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ha Quadrant változott, akkor a Galaxy SIII pontszáma miért ugyanaz? 6 hónappal korábbi a teszt, mint a HTC One X+.
Illetve nem csak a Quadrantról van szó, hanem az összes tesztről, a One X+ számai teljesen eltérőek a 2 hónappal ezelőtti teszttől. És nem 1-2 %-ról van szó, hanem 15-20 %-ról.
Galaxy SIII számai ugyanazok számra pontosan.

Köszi Bog, így érthető, gondolom az SIII esetében akkor ez nem történt meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Borosz


Borosz
senior tag

Marha jó lett ez a cikk! GRAT! :C

(#60) h3lios válasza jagelo (#50) üzenetére


h3lios
addikt

Csak azok jobbak mint a konkurencia telefonjai. Műanyag ? Ez van, de legalább a legszebb kijelzővel és legerősebb HW van alatta és ezek mellett lazán bírja egy napig. :U

B-tag: H3lios#2825

(#61) Angel1981


Angel1981
veterán

Srácok!
Istenek vagytok, hogy ezt már most kihoztátok!
Köszönjük szépen! :R

(#62) Bog válasza Derrewyn (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De, csak ott már átírtuk :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#63) jagelo válasza h3lios (#60) üzenetére


jagelo
aktív tag

Nekem semmi pénzért nem kéne Daz müanyag messeszerü kijelzövel valoságban élek köszönöm szebbek is a sonyk :)

(#64) h3lios válasza jagelo (#63) üzenetére


h3lios
addikt

Hát nem tudom, én egy telefont nem hátulról szoktam bámulni. :D
Mellesleg a SONY ezzel a hátlappal legalább annyira mellé trafált mint a Samu az S3 burkolatával. Ja igen csak ez még törik is. xd

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#65) Maxentius


Maxentius
addikt

Parádés a telefon, főleg, hogy ennyire hamar le tudtátok tesztelni. :R De még mindig a ZL kéne jobban a vékonyabb keret miatt, az IP57 szabvány nem annyira érdekes, ha az ember tokban hordja...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#66) k. jános


k. jános
csendes tag

iszonyatosan gyönyörű ez a telefon de az akkuidő miatt szinte használhatatlan.
inkább szórakozásra való mint telefonálásra.
inkább 720p-vel egy Padfone, Samsung, legalább bírják 1-2 napig

(#67) Luperator


Luperator
tag

Egyébként érdekes, hogy az IP57-es szabvány, mint egyáltalán a csúcstelefonok (vagy egyáltalán az érintőkijelzős mobil eszközök) közötti nagy újítás a kutyát nem érdekli. :DDD

(#68) blackydan


blackydan
senior tag

Nagyon szép és jó lett, viszont a mérnökök elkezdhetnének foglalkozni az akku témával is, mert hiba a csúcs hw meg a nagy és szép kijelző, ha ilyen hamar megadja magát :(

(#69) Ricardo válasza Luperator (#67) üzenetére


Ricardo
félisten

Pedig az nem rossz ha van. Ennek kapcsán le a kalappal, hogy ilyen elegáns külsőhöz párosították ezt a tulajdonságot.

(#70) Luperator válasza Ricardo (#69) üzenetére


Luperator
tag

Ezzel egyet értek. De a cikk elolvasása után - mint mások is - jómagam is elfeledkeztem erről a tulajdonságáról. Hiányosságot tekintve pedig a dokkoló és az SD kártya kifejezetten üdvözlendő a gyártótól, annak ellenére, hogy manapság a trend inkább a minimális kiszerelést követi.

(#71) Dominó85


Dominó85
veterán

Köszi a cikket.

Észrevételek:

TFT + FullHD = FAIL
Nem cserélhető, kicsi aksi = FAIL
Kamera = OK
Hardver = OK
Tartozékok = OK

Ezt kinek szánták? A hardveres rész és a kamera tényleg rendben van, bár láttam már ennél szebb 13MPixelt, sőt 8-ast is telefonban. Az lehet hogy a Sony most a piaci részesedés szempontjából nagy hatalom, de marha sok mellé fogásuk van. Jönnek a követhetetlen sorozat(?) jelzésű telefonokkal minden hónapban és rendbe egy-két ponton csúnyán elvérzik a telefon. Az érthető, hogy NEM érdekük olyan telefont gyártani, amit évekig használna a user, mert szinte minden téren kiváló a készülék, de jelen esetünkben ez a TFT egy gyalázat!

Kínából minőségibb és olcsóbb telefonok szerezhetőek be (egyelőre hazai support és szerviz nélkül). A nagy gyártók hamarosan igen csak megérzik a kínai telefonok miatti bevétel kiesést. Arról nem is beszélve, hogy többségükben már tényleg minőségi alkatrészek vannak (lásd Freelander i20, Samsung Exynos 4 magos proci). A minap kérdezte valaki tőlem privátban, hogy a Jiayu JY-G3 telefonomról nem szeretnék-e a Logout címlapjára is írni. Szerintem jobb, hogy csak személyes bejegyzés lett belőle, mert az oldalon csak a f0s ZTE és Huawei kínai márkákat toljátok... Jelzem a ZOPO, Bedove, Jiayu már messze jobb minőséget gyárt az előbb említett márkáknál és csak idő kérdése, hogy a magyar és nemzetközi piacon is megjelenjenek. ;) A ZTE továbbra sem acélos a kamera és üzemidő terén, a Huawei pedig igen g@gyi anyaghasználattal bír. Az Alcatel kivételt képez és hazánkban üde színfoltja a kínai telóknak, egyre jobb készülékek jönnek be tőlük és normális hardver mellé kínálják a duál SIM fícsört. Utóbbinál a nagy gyártók is hoznak ki készülékeket, de rendre elvérzenek az árcédulán, vagy a gyatra hardveren. Hajrá KÍNA!

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#72) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Az ajánlott plecsnit én sem értem. Ujjlenyomatgyűjtő hátlap, fakó kijelző, nagyon gyenge akku, plusz még az optimalizálás sem sikerült rendesen. Egy ilyen vasnak egyszerűen nem szabadna akadoznia! Nem is értem ezt a telót, szerintem kicsit elsiette a Sony a kiadását. Pedig mikor megjelent még tetszett, de így megvárom az S4-et...

(#73) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz, de nekem biztosan nem kellene.
Akkuban ez legalább annyira gáz lett, mint a Panasonic Eluga! :Y

(#74) Napfénysüti válasza Ricardo (#69) üzenetére

Az tényleg nagyon jó hogy ez a minősítés is meg van a telefonnak. Nem baj ha jobban bírja a strapát.

Más, az árához: oké baromi sok elsőre de vegyétek figyelembe hogy egyrészt ez nyitó ár lesz másrészt a csomagban van dokkoló és egy 32Gb-os Micro SD is amik azért érnek valamennyit. Aztán ha jönnek a többiek is ilyen felbontással akkor nyilván megy majd ez még lefelé. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#75) Kasya válasza Dominó85 (#71) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tudtommal nem TFT...az aksi meg egyre tobb keszulekbe nem cserelheto. Amugy gyakran cserelsz aksit?

(#76) Ricardo válasza Kasya (#75) üzenetére


Ricardo
félisten

"Tudtommal nem TFT.."

Hanem?

(#77) Dominó85 válasza Kasya (#75) üzenetére


Dominó85
veterán

Li-Pol és Li-Ion aksik felépítése hasonló a fényképezőgépek és a notebookok telepeihez. Vedd csak meg ezt a telefont és jó fél év után megkérdezem bírja-e még a teló az 1 napos nyüstölést. :R

Kicsit csiszolnak a Lenovo-nál a P770-es kétmagos telón és ezt a Sony-t lehet is nyugdíjba küldeni. (értsd kijönnek egy 4 magossal és a koncepción nem sokat változtatnak)

Ha a Jiayu G4 hivatalos specifikációját megnézzük, kezdhet a nyugdíjra gondolni a Sony Z.
3000mAh aksi
IPS + THD kijelző + OGS*
MT6589 4*1,2Ghz + PowerVR SGX544 Ultra

A G3 sem kutya
2750mAh aksi
THD + IPS + GorillaGlass
MT6577 2*1Ghz + PowerVR SGX531 Ultra

Tökéletesen viszi a FullHD filmeket, a 3D-s játékokból is szinte mind megy (GTA-t még nem tudtam tesztelni, de Everland, Beach Buggy Blitz, Crusade of Destiny, Eternity Warriors II, NFS lazán...)

*OGS - Ez az edzett üveg elvileg hatékonyabb védelmet ad majd a Gorilla Glass-nál.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#78) zack


zack
nagyúr

Ez az ajánlott plecsni tényleg erős lett... 2013 Q1-ben ennyire fogja futni a csúcs szegmensben? Én plecsnit se adtam volna neki. Ami kiemelné jelenleg a 720p csúcs kategóriából pont azok a hardveres és szoftveres dolgok nem működnek rendesen. Ismét egy hatalmas bukta lesz. Mert akik ebben a kategóriában keresgélnek azok ezt a csomagot kevésnek fogják tartani ennyiért. A hozzá adott kiegészítők mennyisége szép és jó, de inkább lenne spártai a csomag viszont a kütyü kompromisszumoktól mentes. Nem értem egyébként miért egy pentile sAMOLED-et tettetek az összehasonlításba, amikor van RGB is...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#79) idntknow666


idntknow666
tag

Ez a kijelző és az aksi...Sokkal többet vàrtam kedves Sony...

(#80) Luperator válasza Dominó85 (#77) üzenetére


Luperator
tag

A hazai eladások tekintetében szerintem sokat nyom a latban, hogy a szolgáltatóknál melyik lesz kapható. Míg a Sony biztosan, az általad említett gyaníthatóan nem. S a szolgáltatói árusítás leginkább a részletfizetés miatt lényeges. Nem hiszem, hogy általános lenne idehaza a nagy értékű telefonok kártyafüggetlen megvétele.

(#81) petisan


petisan
csendes tag

Alapvetően teccetős a telefon, de a kamera miatt megvárom a többi idei csúcsmodellt.
Az akku miatt nem értem miért van itt mindenki ennyire felháborodva, nem átlagos felhasználás, hanem "folyamatos nyüstölés" mellett merül le 4 óra alatt. Nem tudom csak netezéssel gyorsabban merülne-e, de a konkurensek nagyrésze is vmi hasonló időt bír ki:

A Galaxy Nexusom sem bírja 4-5 óránál tovább csak filmezéssel sem.

(#82) rep3at


rep3at
őstag

Tetszetős készülék, szívesen megfogdosnám :)

Forward thinking. كرر

(#83) darvinya válasza Dominó85 (#77) üzenetére


darvinya
titán

OGS - Ez az edzett üveg

Ilyen volt az Sony(SE)-nél ez volt a k660i-s készülék.
Igen nagyon durván bírja.
5 éves, 3 éve asszonynál az üti vágja.
A telo úgy néz ki mint amit a flaszteron fociztak volna vele, de az üvegen semmi.
Hajszálkarc van, de kijelzőt nézve észrevehetetlen.
Csak, ha úgy fordítjuk az üveget(síkba) látszanak a karcok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84) bulikavagyok válasza zack (#78) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1 :)

(#85) Ati1979


Ati1979
veterán

Nagyon jól van ez a telefon összerekva, meg gyönyörű, de kár a kijelzőért (nem a full hd-ra gondoltam). Ezek a betekintési szögek nem túl biztatóak. :(
Ips kellett volna bele...

A kamera sem nagy szám, meg az üzemidő sem.

Szerintem lesznek ennél jobb próbálkozások is néhány hónap múlva. Addig viszont szvsz. ez a csúcs.

A hozzá adott dokkoló hasznos kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

(#86) Angel1981


Angel1981
veterán

"A legnagyobb meglepetés azonban a gyárilag a telefonba tett microSD volt, amely 32 gigabájtos. Ez gáláns, egy 16 gigányi belső tárhellyel rendelkező készülékhez nem divat ilyesmit csomagolni."

Valóban az! :R

[ Szerkesztve ]

(#87) stilo18 válasza Derrewyn (#43) üzenetére


stilo18
addikt

El lett rontva... Ezek az adatok a sima One X-é...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#88) Nyick


Nyick
tag

Na erre ajánlott plecsnit adni?? Mi van már?
-nagyon kevés üzemidő
- a vártnál gyengébb képek
- drága
- a versenytársakhoz képest gyenge kijelző (nem a felbontás)...
- kamera
Szerintem ez csak tetsziket kellett volna hogy kapjon. Valakit itt korrumpáltak!

[ Szerkesztve ]

(#89) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha! Ti vagytok az első teszterek a világon. :C

(#90) jagelo válasza Maxentius (#65) üzenetére


jagelo
aktív tag

Egy BMW -T sem veszel meg műanyag alvázzal he he :) nekem a sony inkább minőség mint a samu azt kész

(#91) norti


norti
addikt

Említést érdemel még az Xperia Link ami egy PC-re telepített programot használva Bluetooth segítségével biztosít lehetőséget arra, hogy szinkronizáljuk az adatainkat.

Ez most komolyan erre való a Z-ben, vagy csak blöfföltetek? :)

(#92) Örni


Örni
senior tag

A HDR fotó és videófelvevő képességet idő hiányában hagytátok ki? Érdekelt volna mennyire működőképes...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#93) Nyick


Nyick
tag

Elnézést, a fentebb leírtakat hirtelen felindulásból, még a hozzászólások elolvasása előtt írtam, de elolvasva minden hozzászólást, nem vagyok egyedül azzal az ajánlott plecsnivel.
Szerintem még most módosítsátok, mert még sokszor a fejetekhez vágják ezt!
Mint sokan másoknak, nekem is döntően befolyásolja a telefonvételt a mobilarena tesztek. De így nem maradtok objektívek.
ÜDV

(#94) jagelo válasza Nyick (#93) üzenetére


jagelo
aktív tag

Te véleményed az objektiv vagy mi???ne nevetesd már ki magad :W

(#95) RaveForce válasza jagelo (#94) üzenetére


RaveForce
veterán

te vagy az aki itt a legröhejesebb a beteges gyerekes kommentjeiddel. :(((

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#96) Bad Pritt válasza jagelo (#50) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sajátos módját választották a reklámnak: belájkoltad volna a fészbuk oldalukat (vagy Google+-on +1), tudnád, hogy a CES kezdete óta minden nap minden órájában legalább egy Z képet videót vagy szöveget kiraknak, hol a cseppállóságról, hol a stamináról és a többi feature-ről. Ezzel csak az a gond, hogy a fészbukos Sony oldalt kétféle ember lájkolja be általában: a Sony buzi, akinek valszeg Sonyja van és a mobilbuzi, aki meg már fél éve tudja, hogy lesz ez is meg a ZL is. A nagy átlaghoz nem értek el ezek a dolgok.

A Sony meg egy balfasz amióta Sony: ott volt a csúcs S, aminél sokan belekötöttek az alsó sávba meg az üzemidőbe, ott volt a T, ahol hiányzott az igazi átütőerő a telefonból és itt van ez, ahol meg dzsuvás lesz 2 perc után a hátlap, töltőt a zsebben kell hordani és ráadásul még a kijelző sem egetrengető. Kíváncsi lennék, hogy ha melléraknánk egy Xperia J-t, annak jobb kijelzője lenne-e, mert a Media Marktban a T mellett volt kirakva és a T-énél szebb volt. Más kérdés, hogy a tavalyi évből kiindulva, ahol az Xperia S és e között a mobil között volt még 3-4 csúcskészülék (ha a V-t is beleszámoljuk) szóval szakíthatnak még nagyot egy későbbi csúccsal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#97) Remus389 válasza ZeGa01 (#17) üzenetére


Remus389
veterán

a 4 óra az folyamatos használat mellett értendő, folyamatos nyustoles mellett

szerintem elfogadható, egy Galaxy S is kb ennyit tud

vagyis ha elmész otthonrol, kibír egy napot hisz osszessegeben 4 órát nyustolheted, gondolom mást is csinálsz

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#98) P84 válasza matteo_szg (#21) üzenetére


P84
csendes tag

Olvastad is amit leírtál? Szerinted arra tart a piac, hogy négyórás üzemidővel rendelkező készülékek fognak hódítani?!?! És ez ajánlott? Sok sikert az életedhez!

(#99) Remus389


Remus389
veterán

ja a htc droid DNA, jobb ettől (kijelző, design, kamera ),és már egy ideje kapható, igaz csak Amerikaban sajnos

pedig ha világszerte nyomattak volna a droid dna-t, alaposan beelozték volna a többieket

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100) jagelo


jagelo
aktív tag

Jeszussssom nem 4 óra üzemidő :) netezés ilyesmi melyik teló bir többet?? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.