Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nuke7 válasza catroot (#350) üzenetére


nuke7
veterán

már a kezdőoldalak között se tudott normálisan váltani, ha voltak kinn widgetek meg ikonok...
(plusz a szövegbevitel rémálom egy ios-hez képest - gyakorlatilag fele akkora sebességgel lehet írni)
gyakorlatilag mindenhol várni kellett, hogy csinálja amit szeretnék :(

nem volt hozzá idegem.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#352) Rhino666


Rhino666
őstag

Azért a betekintési szög siralmas pl. a HOX-hoz képest. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#353) S e t h válasza Rhino666 (#352) üzenetére


S e t h
nagyúr

Te sem szemből nézve használod a telefonokat?Mert akkor valóban probléma lehet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#354) ForRedGlory válasza S e t h (#353) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Attol meg a betekintesi szog is egy tulajdonsag. Ha szar akkor szar. Nem kell ezt szepiteni. Ez olyan mintha egy kocsi 20km/h alatt lefullad. Persze ki megy olyan lassan ugye? Akkor mar nem is baj...

Gondolom meg sem fordult akkor a fejedben hogy kocsiban, navigalaskor nem szem magassagban van a telefon, ami szepen kitakarna az utat. Nehogy mar ne lassam normalisan a GPS-t mert konvertalodik a szin... Ezer meg egy pelda van amikor nem szembol nezed...

[ Szerkesztve ]

(#355) tonerz válasza nuke7 (#351) üzenetére


tonerz
aktív tag

Egy ideje már használok egy SXS-t és az általad leírt problémákkal abszolút nem találkoztam.
Szvsz ez user error.

(#356) Cyberpunk válasza S e t h (#353) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak a betekintési szög itt a probléma, de kétségtelen, hogy van jobb kijelző technológia. Ráadásul a Sony is tudja ezt, lásd ott a Xperia Tablet S PLS kijelzővel. Akkor itt mobilon miért nem lehet ezt? Ráadásul egyáltalán nem olcsóbbak lényegesen mint a konkurensek, akik mind IPS, vagy AMOLED-el jönnek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#357) Xaels válasza S e t h (#353) üzenetére


Xaels
félisten

Itt ez a f@sza dokkoló, bele állítod a telefont és nem látod rendesen, hogy ki hív...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#358) batai15 válasza Xaels (#357) üzenetére


batai15
félisten

miért? nézted valahol?

(#359) jagelo


jagelo
aktív tag

Betekintési szög viccccc kit érdekel komolyan mondom sok ebernek olyan dolgok fontosak aminek semmi értelme komolyan nem értem ez a telo ugy jo ahogy van kinek a pap kinek a papné ennyi én inkább ezt veszem meg mint a már szinte ciki szappantartokat :C :C :W :W

[ Szerkesztve ]

(#360) Cyberpunk válasza jagelo (#359) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A színhűség is fontos, nem csak a betekintési szögek. egyszerűen nézz meg a saját szemeddel egy Xperiát, meg egy IPS-es kijelzős készüléket egymás mellett, akkor egyértelmű lesz. Szinte fakók a színek a Sonykon. Mert mi az egyik legfontosabb a mobilon? Hát a kijelző, mivel azt nézzed. ;) Igen kijelző homár vagyok nem tagadom. De ez van.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#361) Maxentius válasza jagelo (#359) üzenetére


Maxentius
addikt

Bizonyos szögig azért van értelme, lásd feljebb az említett dokkoló esetét.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#362) jagelo válasza Maxentius (#361) üzenetére


jagelo
aktív tag

De akkor is azt a telot veszi meg az ember ami tetszik is neki szoval sony xperia s em van és örülök hogy ezt vettem meg pedig abban a forumba is ment a kritika pedi nagyon tuti telo videóbol perefekt .érdekes a samsungnál mért nem szídják a kamerát az anyaghasználat stb pedig ott is van mit szidni ennyi :) :) :) látta,m már s3 videot képet hát videoját simán veri a sony s

(#363) jagelo


jagelo
aktív tag

Sony Xperia Z pedig jelenleg a legjobb videot csinálja ezt a tesztnél is látni ezt mért nem lehet kiemelni??pl nekem ez fontosabb mint a betekintési szög :) :) :W :W :W

(#364) Eli577


Eli577
senior tag

A szerzőhöz egy kérdés (már ha még figyeli a kommenteket :D): akkor most a kezdőlapok közötti váltásoknál van akadás, vagy nincs?....csak mert a cikkben az van leírva, hogy tökéletes gyorsaság, teljesen folyamatos....az MA TV adása alapján nem ez jött le.

A telefon az S4 chipset-en kívül megint csak egy csalódás számomra, fentebb már igen sokszor leírt dolgok miatt. Hogy van az, hogy pár évvel ezelőtt még a Sony (akkor még az Ericsson-nal karöltve) tudott diktálni a mobilpiacon, most meg még csak lépést sem nagyon tudják tartani. Ha mindenki az S4 Pro-t fogja belerakni a készülékébe (vagy azzal egyenértékű chip-készletet), onnantól a kijelző, a kamera, az UI és az üzemidő fog dönteni, ezekben nem túl acélos a gép, még a többi gyártó tavalyi csúcskészülékeinek a szintjét sem tudja hozni.
A dizájn az viszont jó, elegáns és letisztult. Az piros pontot ér.

jagelo: azért a betekintési szög fontosságát ne becsüljük le....nem mindig szemből nézed a telefont....pl.: fényképezésnél sok esetben dönteni kell, játékoknál még gyakoribb, FRG említette a navigációt is

[ Szerkesztve ]

(#365) nuke7 válasza tonerz (#355) üzenetére


nuke7
veterán

nyilván :K(OFF)(/OFF)

szerintem egy ilyen kategóriájú készülék nem engedhetné meg magának ezt a betekintési szöget, meg fekete szintet :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#366) Cyberpunk válasza jagelo (#362) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én kerek perec leszoktam írni a Samsungok hibáját is, ilyen az aki nem részrehajló. De általában mindenki a sajátját szokta védeni. Legalább is ezt veszem észre, talán ezzel akarjuk igazolni a választásunkat, hogy mi jót vettünk, ki tudja.:D De aki nem elvakult az fogadja a negatív kritikákat is.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#367) jagelo válasza Cyberpunk (#366) üzenetére


jagelo
aktív tag

igazad lehet én is védem az én kis sonymat :) :) :W

(#368) Luperator válasza jagelo (#363) üzenetére


Luperator
tag

A Lumia 920 szerintem szebb videót készít. Ha másért nem, ott a stabilizátor.

(#369) jagelo válasza nuke7 (#365) üzenetére


jagelo
aktív tag

ahogy az s3 megengedte magának az ocska anyaghaszálatott :) :W :W

(#370) Cyberpunk válasza Luperator (#368) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az iPhone 5 is veri lazán. Fotózásban meg egyértelműen.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#371) jagelo válasza Cyberpunk (#370) üzenetére


jagelo
aktív tag

persze gondolod te :C :C :C

(#372) Cyberpunk válasza jagelo (#371) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez tény! Nézz meg összehasonlító teszteket. Az ötös szifonnal a Lumia 920 veszi fel a versenyt igazán. 808 meg külön világ ugye, magasan veri a mezőnyt.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#373) jagelo válasza jagelo (#371) üzenetére


jagelo
aktív tag

yutubi teszteken mért van tele pixelel de most komolyan kérdem :DD :DD :DD

(#374) jagelo


jagelo
aktív tag

Sony Xperia Z röl hol van ilyen?? összehasonlitás??

(#375) Cyberpunk válasza jagelo (#373) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nézd ne amatőr videókra támaszkodj...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#376) Legendd válasza jagelo (#371) üzenetére


Legendd
senior tag

Van olyan, hogy szerkesztés (5 percig), kérlek azt használd, mint kétszer egymás után pár másodpercen belül írsz hozzászólást :) köszi!

Eli: egyet tudok érteni Veled :P

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#377) Legendd válasza Eli577 (#364) üzenetére


Legendd
senior tag

Kétszer, sorry :D

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#378) TIT


TIT
veterán

Android is egyre rosszabb,flashtámogatás nélkül nem ér semmit,olyan mint az ipad!

(#379) nuke7 válasza jagelo (#369) üzenetére


nuke7
veterán

hát ott talán a telefon használhatóságán az nem ront ennyit... :U

(#378) TIT: csak nem olyan jó :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#380) Legendd válasza TIT (#378) üzenetére


Legendd
senior tag

Azért rá lehet mindenre varázsolni a Flast. SGS III-on és HTC One X-en is van a gyári böngészőben...más kérdés, hogy az alternatív cuccok (Opera, Chrome) már tényleg nem támogatja..

Alea iacta est!

(#381) nuke7 válasza Legendd (#380) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, meg ipad-en is simán van flash, csak a gyári böngésző nem támogatja :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#382) blade zte válasza TIT (#378) üzenetére


blade zte
őstag

Ez igaz, de van beépített flash playeres browser is.
Lehet, hogy egyre roszabb, de akármilyen rossz is, a legjobb, mert van egy hatalmas elönye: open source. Valaminek kell open source legyen, nem mindenki engedhet meg annyi felárat egy wp8-os telóért, hogy ugyanannyi legyen az ára, mint a konkurenseknek. Az elöirások miatt sem. A microsoft meg táblagépet csak néhány gyártónak enged gyártani. Nincs, ami átvenné ahelyét. Ez a legsokoldalúbb.

Oppo find 7 astro black

(#383) Maxentius válasza jagelo (#362) üzenetére


Maxentius
addikt

Én is szerettem az S-t, amíg megvolt, csak sajnos a sárgulásával szívtam, mint a torkosborz.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#384) thinkR


thinkR
csendes tag

Április-Május időszakig szabad piacuk van, le a kalappal a Sony előtt, hogy CES-re kihozták, remélem hozzák majd az elvárt számokat!

SGS4 finally in my pocket!

(#385) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Ez a Sony elég harmatos lett.. :(

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#386) huntiger


huntiger
tag

"nem tudod tökéletesen megfogalmazni, hogy mitől jobb a kép, csak egyszerűen érzed."
azt hiszem ezt hívják placebo hatásnak.

(#387) mediumgecso válasza Cyberpunk (#370) üzenetére


mediumgecso
őstag

Még az én S3 mini-m is jobb fotókat lő mint ez a 13Mp-es "csoda"...
Na ezért nincs Sony-m.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#388) b.daniel


b.daniel
senior tag

Nem tudjátok, hogy a régebbi xperia telefonok, elsősorban a P, megkapjak majd ezt a UI-t a JB - vel? Lockscreen, alkalmazásvalto, meg hasonlók.
Előre is köszi

(#389) pezs89 válasza b.daniel (#388) üzenetére


pezs89
tag

Valószínűleg azok a tavalyi készülékek amelyekre be lett jelentve megkapják ezt az ui-t, de 100%-os információ nincs még. (amennyire én tudom)

(#390) hurrikan válasza Bog (#341) üzenetére


hurrikan
addikt

A kijelző tudom hogy fakó. A T-ben is az volt.
Magam is beleírtam a T-tesztben hogy erősen lehúzza a telefont, ahogy ez is.
Ez a nagy fanboy egyébként csak hogy tudd 1éve HTC OneX-et használ, amit vagy Butterfly-re vagy M7-re fog cserélni ha eljön az ideje. És pont a kijelző miatt (mert ne szúrják ki a szemem TFT-vel már a közép kategóriában seeee... nem még egy 200ezres telefonnál). ;)
Nem mondtam, hogy nem fakó. Mert az, és a betekintési szög is extrasz@r. De a kép akkor is túloz, és én ezt állítottam nem azt, hogy nem fakó, mert pl ha a Z lenne középen nem lenne fele ekkora sem a diferencia.

A hátlap meg hogy mivel van lekenve arról nincs adat, de hogy üveg, és DragonTrail az 100%. Ha nem az lenne nem írhatná a gyártó semmilyen hivatalos papírra hogy az. Az én szavam bármikor kétségbe vonhatod, de egy gyártóét nem. Legalább is nem ebben a formában, hogy tulajdon képen azt állítod, hogy hazudnak.... ez nem Nokia.... meg azért ez kicsit erős lenne még hazugságnak is, hogy DragonTrail helyett plexi....
Nézz videókat ahol kalapáccsal ütik meg asztalsarokhoz csapkodják ;) Youtube-on találsz.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#391) b.daniel válasza pezs89 (#389) üzenetére


b.daniel
senior tag

Köszönöm a gyors választ :)

(#392) pezs89 válasza b.daniel (#391) üzenetére


pezs89
tag

Igazán nincsmit. :)

(#393) oceanrush


oceanrush
senior tag

SunSpider-ben hogyhogy ilyen gyengus?

(#394) FragMaster válasza hurrikan (#390) üzenetére


FragMaster
addikt

[link]?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#395) istnag válasza hurrikan (#390) üzenetére


istnag
addikt

Nem dragontail ez 100%.
Itt is leírják a Sony fórumon:
[link] (utolsó komment) sőt az elsőben is csak ködösítenek.

Természetesen ez nem zárja ki,hogy ne lenne nagyon ellenálló,meg ahogy én tudom a Dragontail technológia még fejlesztés alatt van... :B

[ Szerkesztve ]

(#396) hurrikan válasza istnag (#395) üzenetére


hurrikan
addikt

Már az Xperia Aktívban is dragon Trail volt.
Messze nem fejlesztés alatt van. CES-en hivatalosan bemondták. Sony oldalakon is olvashatod hogy elő és hátlapja is üveg.

Bár itt Dragonlént nincs mondva de egyértelmű...

"Durable glass panels
Both the front and back panels of Xperia Z are made of durable tempered glass that’s much stronger than conventional glass. Each glass panel also has an anti-shatter film for even greater durability."

[link]

Design & Durability alatt olvasható.
Innentől aki a hivatalos infókat nem hiszi el az magára vessen. Az üveg az akkor is üveg marad.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#397) hurrikan válasza FragMaster (#394) üzenetére


hurrikan
addikt

Ebben valóban azt írják hogy nem Dragon.
Viszont azt, hogy ellenálló üveg, azt itt is egyértelműen leírják. Plexi a kanyarban sincs a készüléken sehol sem.....

Itt viszont az egyik leghíresebb Orosz béta teszter is világosan azt ondja hogy DragonTrail:
[link]

A kiküldött WP-kben is DT van említve.
De ha más netántán Japán üveg, akkor is van olyan mint a GG, ez biztos.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#398) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A kijelző csatához hozzászólva:

Lehet, hogy egy SLCD2 vagy egy SAMOLED mellett kissé gyatrább, de a tesztben szereplő képek szerintem azért túlzások. Mellesleg nekem meg a SAMOLED túlszaturált, de ízlések és pofonok.

Itt van előttem egy Ion, amiben nem hiszem, hogy jobb kijelző volna, de dönthetem ezt akár hogy, nem fakul meg annyira, mint a tesztben lévő képeken, és normálisan nézve sem fakó. Ha egy másikat mellé teszünk, lehet, hogy fakóbb, de egyáltalán nem természetellenesen fakó, és az egyszerű user számára fel sem fog tűnni.

A betekintési szög esetén fellépő fakulást vizsgálva én meg inkább a világítás számlájára írnám. Olybá tűnik, mintha döntve nagyobb bevilágítást(vagy affélét) kapunk, és amiatt fakul a kép. De csináltam egy videót: [link]

De mind a képek, mind a videó csalhatnak, szerintem mindeni nézze meg maga, neki megfelel-e. :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#399) sixpak válasza Barthezz2 (#398) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én is Ion-t használok és nem igazán értem a sok TFT fikázó hozzászólást. Kipróbáltam, gyakorlatilag nem tudom úgy fordítani a telefont, hogy számottevően változzon a kép. És nem hiszem, hogy az én 100.000 ft-os telefonomban jobb kijelző lenne, mint egy 200.000-be.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#400) hurrikan válasza Barthezz2 (#398) üzenetére


hurrikan
addikt

Ez így van.

1. Mindegyik telefon más szögben van fotózva így más a beesési szüg és pont a két TFT van legszélen.
2. Egy kamera sem a szélére fókuszál egy képnek

Így a szélen lévők kapásból 2szempontból hátránnyal indulnak és mellé jön még az, hogy a legnagyobb fényerő a Z alatt van, nem a SAMOLED altt pl.

Viszont:
Fél évig használtam Ion-t is, és az Ion-ban sokkal jobb kijelző van mint pl a T-ben vagy a V-ben.
Az Ion valóban nem fakul, az S is csak nagyon kicsit. A P szintén jó betekintési szöggel van megáldva a WhiteMagic miatt.
De pl mikor a T nálam volt teszten, az S, P, U, Ion, Sola mind lenyomták. A T kijelzője fakóbb volt ezeknél és iszonyat fakult döntésnél. Főleg a fehér színek és világosak beégtek.
Tehát az Ion-hoz képest a T pl kifejtetten Sz@r kijelzőt kapott. De még az S-hez, P-hez és U-hoz képest is.
Hogy erről van e szó a Z esetében is majd megmondom ha megjön tartós tesztre.

Minden esetre a képeken mindenképp el van túlozva a dolog.

De íme az S-T-Ion összehasonlítás:
[link]

sajnos TFT és TFT között nagy különbségek lehetnek.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.