Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) boletus válasza Bog (#449) üzenetére


boletus
aktív tag

Nem kötekedni akartam,csak a stílust véltem nagyképűnek. Ha ön kérdezhet " ágybavitelről", egy olvasó miért nem !? Van egy mondás: " A stílus maga az Ember". Pl."lesz.......om". És, nem a kijelzőről mondtam véleményt,hanem a tárgyilagos,intelligens nyelvezetű válaszra, amelyet egy,a bakit szóvá tevő fórumtárs kapott Tőled.

[ Szerkesztve ]

(#452) Bog válasza S e t h (#443) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szemből nézve is fakóbb, oldalról ez jobban kijön, ezért szemléletesebb egy ilyen képpel illusztrálni, ez minden.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#453) blade zte


blade zte
őstag

Jólvan itt valami fordítottan zajlott, mint általában:
[link]
Ennél dicsérik a kamerát. Most akkor a kínai olcsó telók kapják a jót, és a drágák a rosszat? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#454) vicze válasza Xaels (#406) üzenetére


vicze
félisten

A Tegra3-at nem lehet frissíteni benne. :)
Ugyan az a teszt, csak AT&T-s verzió vagy XL.
Ha lehetne X+ból vennék egy S4-es változatot, csak hát olyan nincs, az nagyon alázna mindent...
Amit linkeltél, abban is az AT&T-s verzió van, és hát kb. 1,5x addig bírja mint a Tegrás mindenben. És még bizonygatják más topikban, hogy az 5. mag jó megoldás...

(#455) Bog válasza boletus (#451) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ugyanúgy nem akartam nagyképűnek tűnni, mint te kötekedni.

Btw: a fórumtárs, aki a választ kapta egy kizárólag sony telefonokkal foglalkozó hobbioldal szerkesztője, ami általában kevéssé jelez elfogulatlanságot az adott témában, ezt csak a margóra jegyzem meg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#456) Badboys


Badboys
őstag

Xperia T használok 10 napja. Alá írom,hogy a betekintési szög gyenge,de én szemből nézem így nem érdekel.
Akksi ra azt írták a tesztelők,hogy gáz, határozottan állítom,hogy nem igaz szinte 1 % on ként követhetően folyamatosan merül és nem rohamosan zuhan. Közepes használattal telefonálás, sms, net, gmailezés, szinkronizálás,némi navigáció, 2. nap este 35% nál tettem töltőre. Melegedést nem tapasztaltam. Akadás nincs és villám gyors.Azt határozottan kijelentem az LG 4X HD ét sebességben és más egyebekben veri,azt azért tudom mert volt. A Z majd ha piacon lesz eldönti mennyire lesz használható. Addig felesleges vitázni arról amiről senkinek nincs tapasztalata. Annyi biztos soha sem adnék telefonért 200.000 forintot. Pedig éves szinten 4-5 telefont szoktam venni ebben az kategóriában. Ezért szerintem fölösleges egymás torkának esni. Mielőtt lehurrogtok tudom,hogy a Z az nem T.

[ Szerkesztve ]

(#457) ForRedGlory válasza Cyberpunk (#450) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szegény, látszik, hogy nem ismer ;]

(#448) mackoapo11: Nem, nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#458) mackoapo11 válasza Cyberpunk (#450) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Volt???Az istenkirály teló csak volt???Teljesen mindegy,én inkább hiszek a tesztelőnek,aki (mint ahogy nincs tökéletes készülék) bőven kimagaslónak ítélte meg a mezőnyben.A fakó kijelzővel,kamerával is.Az aksiról meg annyit,hogy egyenlőre ha 1 napot kibír egy okos telefon,az már jó.A HUAWEI kezd rágyúrni az aksira egyedül.

(#459) Cyberpunk válasza mackoapo11 (#458) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem azt mondjuk, hogy rossz, csak azt, hogy lehetne jobb is. A negatív kritika is kritika...

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#460) boletus válasza Bog (#455) üzenetére


boletus
aktív tag

Semmi gond,amúgy,tetszenek a tesztek. És,eléggé(már amennyire lehet)tárgyilagosak is. Én,nem SONY "fan"vagyok,hanem öreg,és 63 éves. Üdv : J.

[ Szerkesztve ]

(#461) mackoapo11 válasza ForRedGlory (#457) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Már bocs elolvastam a blogodat,amit ha nekifeszülök 1 óra alatt összehozok.De ez nem egy tartós teszt,csak leírtad a mások véleményét, hallottakat.

[ Szerkesztve ]

(#462) ForRedGlory válasza mackoapo11 (#458) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyébként, de direkt húzod az agyam, vagy ennyire nem megy a logikus gondolkodás...?

Levezetem utoljára. Itt azt írtad, hogy ez a Sony oda-vissza alázza az S3-at... mire én megkérdeztem, hogy talán volt mindkettő a kezedben, hogy ennyire objektív vagy? Illetve javíts ki, de mintha azt is írtam volna, hogy jobb, de kizárt, hogy mindenben (értsd pl akksi). Erre bölcsen visszavágtál, hogy ezt te is kéredezhetnéd ugyanúgy... mit is? Hol is írtam, hogy mindenben jobb az S 3? Mikor cáfoltam azt, hogy a Sony nem jobb telefon?

(#461) mackoapo11: Na barátom kapsz 1 órát, hozd össze, ezt 1 óra alatt leírni sem tudod, de megnézném azt a tesztet. Szólj, ha kész van... :F :U Bizonyára elkerülte a figyelmed, hogy csak a videó teszt 10 órás volt alaphangon. Na ha ezt egy óra alatt megcsinálod, akkor minden elismerésem. Befejeztük a társalgást. Izé, nem vagy egy súlycsoportban, vagy csak direkt csinálod, de nem is érdekel igazán.

(#463) Bog: részemről befejezve, látom nincs értelme :R

[ Szerkesztve ]

(#463) Bog válasza mackoapo11 (#461) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pirvátban ekézzétek egymást, oké?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#464) mackoapo11 válasza Cyberpunk (#459) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Lehetne jobb?Olyan soha nem lesz,hogy tökéletes.Nekem nincs is bajom azzal,ha valaki véleményt alkot,de ne úgy,hogy tényként kezeli.Mert ezzel sok embert befolyásol.Én is így szívtam be,amikor az s3-mat megvettem,mindenki el volt ájulva tőle.Aztán pofára esés...

(#465) Cyberpunk válasza mackoapo11 (#464) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van jobb kijelző technológia? Van. Innentől kezdve nincs értelme ezen vitáznunk. Részemről is vége.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#466) Dominó85 válasza Bog (#449) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért egy Házigazdának stílusból is példát kellene mutatnia és nem elkussoltatni azokat, akik tőle eltérő véleményen vannak. Kocogtattál már gorilla glasst és OGS vagy edzett üveget? Közel olyan a hangja mint a plexinek. Te azt hiszed az ablak üveg kristályszerkezete meegyezik a mobiltelefonokra tett üveg szerkezetével? Szép is lenne... ezek már csak a nevükben üvegek. Szén, karbon, üveg és műanyagszálas szerkezetek több rétegéből állnak, amit ultra nagy nyomáson sajtolnak. Azért ötvözeteket alkalmaznak, mert azok több anyag pozitív tulajdonságait hivatottak keresztezni.

* Péter - 06302461862 *

(#467) sixpak válasza Bog (#463) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Létezik olyan, hogy az S-nek, T-nek, Ion-nak jobb kijelzője van (a felbontástól eltekintve) mint a Z-nek?
Mert ha ez igaz, akkor tényleg elcsesztek valamit. Mondom ezt úgy, hogy én ebben a topicban eddig csak védtem a Sony-t.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#468) szimike79


szimike79
őstag

Nekem lenne egy elfogadható magyarázatom a hátlap anyagával kapcsolatban. Ugyan a kezemben még nem volt a teló (sajnos, mert szívesen kipróbálnám), de ismerve a Sony mostanában kiadott termékeit, elképzelhető, hogy helytálló a feltevésem. Az a sanda gyanúm, hogy az üveg hátlap kapott egy védő fóliát, mint a legtöbb Sony termék kijelzője mostanság, de mivel gyárilag nagyon jól felrakják, alíg észrevehető, csak akkor lehet nehezen észre venni, ha a széleken, illettve nyílások környékén keressük. De ott is csak hosszas vizsgálódás után lehet kiszúrni a fólia széleit. Tapintásra viszont ég és föld az üveg, és a fólia érzete, tényleg olyan érzés, mintha plasztik lapot tapogatna az ember, de végül is a fólia abból van. A kopogtatás hangja adódhat abból, hogy a kijelző felöli rész "vastagabb", mert az üveg alatt közvetlen ott a kijelző is, és a többi alkatrész, míg a hátlapnál az üveg alatt egy vékony műanyag lap, és lehetséges hogy légüres tér van közte és a többi alaktrész között. Így már ha megkopogtatjuk, más hangja lesz mint a kijelző felöli oldalanak. Bár ez akkor derülhetne ki, ha szétszednénk a telót.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#469) fdisk válasza jagelo (#100) üzenetére


fdisk
őstag

Az én telefonom.6-8 óra nyüstölést simán kibír. :B

Más

Viszont sosem értettem,h egy csúcs készülék miért kap beépített akksit. :F

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#470) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

én valahol olvastam(lehet,hogy a fórumon,de nem biztos) hogy a samu amoledjei azért ilyen kékesek,mert direkt ilyenre állítják,mert így sokkal kevesebbet fogyaszt... ráadásul ezt a böngészőben még jobban rátették,és ott még kékesebb...(plusz az sgs2-nél is kékes,ami már elő is tudná állítani a normális fehéret,mert ugye minden subpixel ugyanakkora.... és abban még a böngésző beállításai között tudod is állítani,hogy mennyire legyen kékes a fehér...) linkelek is egy képet! ITT
na,hogyha pl a 3.szintre állítom,akkor már nekem is zavarja a szemem,hogy nagyon kékes lesz fehér szín...de legalább energiatakarékos... :K
(egyébként az egy nagy tévhit,hogyha fényesebb a kijelző,többet fogyaszt...vagyis van benne igazság,de nem mindegy,hogy milyen technológiára épül... )

[ Szerkesztve ]

(#471) Xaels válasza vicze (#454) üzenetére


Xaels
félisten

Nem azt nem, de a kernel azóta szintet lépett és az erőforrás kezelés is sokat javult. JB-vel 3,5-4óra böngészés a napi átlagom, ami a legjobb esetben közel 30%-os javulás ICS-hez képest. De ne offoljunk, többit vagy priviben vagy az adott telefon topikjában.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#472) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

egyébként (szerintem)a pentile matrix is tud teljes fehéret előállítani,csak kicsit finomhangolni kell a színhőmérsékletet(pl root-al magad is tudod) vagy beállítani úgy,hogy fehérnél a kék subpixel ne maxon világítson,hanem picit alacsonyabban(azaz korlátozni a kék subpixel fényerejét),és meg is van a fehér..(mert a kék subpixel a legnagyobb) bár ez csak az én elméletem,de szerintem működne :DDD

(#473) Adamul


Adamul
tag

Nagy fekete pont a hardveres kameragomb hiánya miatt. A panel technológiájából adódóan valószínűsítem h ez sem használható ha kicsit is vizes a kijelző mondjuk esőben, így meg értelmét veszti az IP szabvány, hiszen így még képet készíteni is nehezebb vele!

(#474) Barthezz2 válasza Adamul (#473) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért értelmét nem veszti. Nem megy bele a víz, ha esőben vagy kénytelen elővenni, plusz nyáron a strandon a por sem telepszik meg benne. :)

Everybody lies.

(#475) Bog válasza Dominó85 (#466) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem tudom, mit értettél félre: az előlapnak és a hátlapnak tök más a tapintása, kocogtatása, érzete. És igen, pár telefont kocogtattam már... :U
A stílusról szóló fantasztikus eszmefuttatásodat pedig nem kommentálnám...

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#476) Bog válasza sixpak (#467) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az S-ről tudok nyilatkozni, az kábé hasonló, csak néhol sárgásabb ;]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#477) Maxentius válasza Bog (#476) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha csak néhol, az még a kellemesebb eset, de ha már minden oldala sárgul, az azért már zavaró... :(

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#478) Cyberpunk válasza Maxentius (#477) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az sárgul a Noteom meg sávosodik.:D Eddig i termékekben láttam komoly kijelzőt, bár az iPad-em szerintem túl szaturàl.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#479) sixpak válasza Maxentius (#477) üzenetére


sixpak
nagyúr

Úgy tudom, hogy sárgulás csak a korai modellekre volt jellemző, talán a ragasztóanyag hibájából. Ez a hiba már rég nem jellemző az S-re. Persze ez nem vigasz az elsőként vásárlóknak. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#480) Maxentius válasza sixpak (#479) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem elsőként vásároltam, de korai modellt sikerült kifognom, ami egy hónappal a vásárlás után be is sárgult, ráadásul úgy, hogy pont előtte nyitottam a bootloader-t, ami miatt ugrott a gari. Emiatt már a P-n se nyitom ki a bootloader-t, amíg tart a gari.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#481) ForRedGlory válasza Bog (#475) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt egyébként akartam kérdezni, de a sok off között elfelejtettem ( ;] ), hogy a Sonynak miért jó az, ha kiadnak egy teszt készüléket és hogy arról készüljön teszt is akár? Azért érdekes, mert ugye ez a telefon még hetekig nem lesz kapható, simán reszelhetnek rajta mind gyorsaságban, mind kamerában, aztán lehet hogy jóval jobb lesz a végtermék, mint ez a teszt készülék... Ergo, az ember olvassa, hogy akad néha, a kamera meg szar, és ez marad meg benne, meg se fordul a fejében, hogy ilyet vegyen, pedig lehet sokat javul még mire kiadásra kész a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#482) Barthezz2 válasza ForRedGlory (#481) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem ilyenkor már olyat szoktak odaadni, ami nagyban véglegesnek tekinthető, és komolyabb változások már nem történek a boltba kerülésig. Saját magukkal ők sem akarnak kicseszni nyilván.
De ugye az, hogy van egy kész készülék, és az, hogy boltba bemész és megveszed, időben nem egyszerre van:)

De majd Bog megmondja a frankót:)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#483) Cyberpunk válasza ForRedGlory (#481) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem már végleges készüléket adnak ki. Esetleg ha a szak sajtó lehúzza nagyon, akkor változtatnak rajta, de persze nagy dolgokat nem tudnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#484) Integrale válasza Bog (#475) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem hagyd rá az üveg/nem üveg dolgot. A K800i szerinte ellenálló plexi ("OGS") borítást kapott. :U

"Bad reklám is reklám too"

(#485) zsigus válasza Cyberpunk (#483) üzenetére


zsigus
őstag

Ha jól emlékszem a Z-ről szóló MATV adásban azt mondták, hogy még nem teljesen végleges a telefon szoftveresen, de már csak a szolgáltatók által kért módosítások vannak hátra, tehát ez pl. a kamera (jelenlegi) szoftverét/állapotát nem befolyásolja.

De lehet, hogy keverem valamivel...

Barthezz2: Volt már korábban (nem mostanában) olyan készülék ami még erősen béta állapotú volt, és így jött tesztelésre a MA-hoz. De ekkor többször ki lett emelve a cikkben, hogy ez még nagyon nem a végleges szoftver (persze szokás szerint ezt nem nagyon vette figyelembe egy pár ember amikor véleményt nyilvánított).

[ Szerkesztve ]

(#486) Tuz


Tuz
tag

Kérdem én van-e fólia a kijelzőn?Csak mert én úgy vettem észre a képek alapján.Az jelentősen befolyásolhatja azt,hogy milyen a tapintása. ui.:Asszem az arc s-en is volt gyárilag fólia ami szintén kb észrevehetetlen volt.

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#487) Barthezz2 válasza zsigus (#485) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez így van, de itt nincs így, azért írtam amit :)

(#486) Tuz: Ion-on is van, az U-n nincs, de adják mellé ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#488) Rhino666 válasza S e t h (#443) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerintem meg inkább legyen "csak" 720p, mint mosott f*s. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#489) fojuzer


fojuzer
aktív tag

ínos igen kellene.ha mást nem villogni-felvágni lehet vele.Amúgy meg a legtöbb Magyarinak sosem tellik rá,hát legalább nézi a képet,s olvas róla!Hja max telefonálásra használható?? :U :F ;]

föolvaso

(#490) zack válasza Bog (#449) üzenetére


zack
nagyúr

;] :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#491) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

A telefonról nem mondanék véleményt, ellenben egy valami szúrja a szemem. A kifejezés, mégpedig, hogy TFT. Ez pontosan mit takar? Mert TFT technológiákhoz tartozik akár az IPS is, de ugye a leggagyibb TN panel is.
Rengeteg tesztben olvasom ezt a kijelzőnél, hogy TFT. Ez magáról a panelről nem sokat mond. [link]

Betekintési szögekről pedig lenne annyi észrevételem, amit a saját Xperia Pro-mon észreveszek, hogy a kép átlója felől nézve fakul ki a kijelző leginkább, de vízszintes és függőleges irányból már nem.
Talán ez miatt kicsit csalóka ez a kép: [link]
Továbbá még valami: megfigyeltem már több Sony cuccnál, hogy a kijelző a világos árnyalatok esetén fakul leginkább, és gyárilag túl túl van húzva picit a fényerő. (és itt most nem a háttérvilágításra gondolok)
Letöltöttem egy programot, a Screen Filtert, amivel lehet sötétíteni a kijelzőt, és egyből jobb lett a betekintési szög, (persze minden sötétebb is.) Furán hangzik, de így van, lévén a világos árnyalatok nem lesznek túl húzva. Legalábbis azokon lehet leginkább észrevenni a jelenséget.

(#492) Luperator válasza fojuzer (#489) üzenetére


Luperator
tag

Rendkívül konstruktív hozzászólás. :C

Ez a cucc úgy ahogy van, rendben van. Frissítés biztos lesz rá, aki meg meg tudja venni, az szerintem nem csalódik benne. Kb. annyira szubjektív mint a pellengérre állított S3, ahol nekem bajom nem volt, más meg majd elbőgte magát a kijelző miatt.

(#493) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Xperia T telóm nem cserélném le erre. Kijelző, akku idő, telefon méretei, kinézet (fejhallgató csatlakozásnál az az ajtócska?) JB meg most jön februárban ugyanezekkel az újdonságokkal. De azért tetszik, ahogy a cikk is gyors volt.

(#494) lexter00


lexter00
őstag

Folyamatos nyüstölés (böngészés, telefonálás, fotózás, videózás) mellett maximum négy órát bírja az eszköz.

És ezt 150-160 ezerért?
Elmehetnek oda ahova gondolom a Full csilli-villi kijelzőjükkel együtt :(((

(#495) Robertoq


Robertoq
őstag

Ez a telefon több sebből vérzik, mi ez béta verzió? Ez az aksi méret 1 éve volt divat.
A külsőt tekintve meg ugyanaz a dizájn már egy ideje, unalmas :DDD

(#496) maki12 válasza Robertoq (#495) üzenetére


maki12
senior tag

+1

Eggyáltalán nem tudott lázba hozni ez a készülékük :U

HTC U11 & Nikon D5300

(#497) Luperator


Luperator
tag

Kell a sok lekerekített forma közé némi elegancia is. :D

(#498) SkyS1gn válasza Robertoq (#495) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Unalmas? nézd meg a Samu palettáját az össze ugyanaz a kagylófon... Sonynál legalább mindegyiknek van valami egyedisége...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#499) Dominó85 válasza SkyS1gn (#498) üzenetére


Dominó85
veterán

Ja, mindegyik téglafon. Bocs nem hagyhattam ki. :C

* Péter - 06302461862 *

(#500) SkyS1gn válasza Dominó85 (#499) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Inkább mint buzis kagyló :DDD
np

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.