Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Merior


Merior
csendes tag

Valaki tudna segíteni hogy hogy tudnám letölteni az OTA frissitéseket amik a Walkman meg az albumhoz kapcsolódnak ? Nem rég jelezte a telefonom hogy elérhető , telepítettem is de utána frissítettem 10.3.1.A.0.244. -re és már nincs rajta ( tiszta telepítést végeztem) , gondoltam tartalmazni fogja...

(#9002) kurion válasza raziel01 (#8957) üzenetére


kurion
senior tag

hát igen, de én személyesen nézném meg mert itt van a közelbe, és ha mondjuk töltőről elmegy akkor hardveres a gond és szervizbe csak nem 70k-ért csinálják meg. Természetesen Számlás igazolás nélkül meg se venném.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#9003) Reverting válasza Merior (#9001) üzenetére


Reverting
őstag

Album&walkman

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#9004) LittleBoss


LittleBoss
csendes tag

Jó reggelt !

A tegnapi nagy-nagy segítséget ismét megköszönve, azt szeretném tudni pontosan, hogy hogyan kell root-olni .244-es végű frissítést. Tulajdonképpen pont azt akartam végrehajtani, mint ami az összefoglalóban van, mivel rájöttem, hogy a telefon és tablet ilyen tekintetben ua.
De mint említettem .423_Generic_NL kernelt betallózva nem tudtam, hogy az Exclude résznél be kell-e pipálni a "Kernel" előtti négyzetet? Én kihagytam. Lehet, hogy ettől kapott (hő)gutát a készülékem? Máskor elég szájbarágosak szoktak lenni ezek a leírások, így mertem anno 2 nap után a .253-as fw-t flas-elni másikra, mivel azt nem lehetett rootolni, hogy aztán azt rootolhassam.

Így kell-e? (alaphelyzet, hogy a .244 már telefonunkon/tabunkon van, usb nyomkövetés engedélyezve):

1. Telefon/Tab kikapcsolva, de usb-n nem csatlakoztatva Pc-hez.
2. Flashtool (0.9.11.0) indít
3. Flash device gomb (villám jel) megnyomása
4. Előugró ablaknál Flashmode kiválasztás, majd a felugró ablakban
5. XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.A.0.423_Generic_NL.ftf betallózás, miután ezt már előzőleg bemásoltuk a
Flastool/Firmwares mappába
6. Flash gombbal indítás (jobbra lent)
7. Amikor a progi kéri, kikapcsolt Telefon/Tab csatlakoztatás usb-vel Pc-hez telefonnál vissza gomb , Tab-nál
hangerő "le" lenyomva tartása közben - Ha az egyébként csatlakozási kérelmet is mutató anim eltűnik, illetve a
tel./tab villan egyet, a vissza/hangerő le gombról levehetjük ujjunkat.
8. Ha a progi lefutott, a Flashtool programot bezárjuk, a kedvencünket bekapcsoljuk (le kell húzni az usb-ről?) a
boot tart amíg tart.
9. A kicsomagolt DoomLord féle v18-as progiban (ezzel rootoljuk) a runme_win.bat-ot elidítjuk, amikor a DOS
prancssorban kéri , nyomjunk egy tetszőleges gombot a billentyűzeten, amíg le nem fut, aminek le kell.
Gondolom ha jól végeztük a dolgot, a Kedvesünk (nem a barátnőnk/barátunk) újraindul.
10. Telefon/tablet kikapcsolás, usb-ről lehúzás, most ismét Flashtool-al a 3-tól a 8-as pontokig végrehajtása, csak
most az XperiaZ_C660X_KernelOnly_10.3.1.A.0.244_BE .ftf betallózása mellett.

Ha a fentiek alapján csinálom elronthatom ? Ami ismétlem homály, az az, hogy az .ftf-ek betallózása után kell-e valamit bepipálni, mielőtt a flash gombot megnyomnám?
Még egy dolog eszembe jutott. Azt olvastam, hogy esetemben a GLOBAL_LTE_*.244-et csak frissítésként lehett volna feltenni, mert, hogy a Sony valamit beletett a letölthető fw.-be, ami a root-al függ össze, de már nem emlékszem a részletekre.

Ha annyival megtiszteltek, hogy "így jó lesz", annyi is elég, ha nem jól írtam, kérek szájbarágós leírást, mert már nem igazán merek mókolni, de root nélkül nem élet az élet.

[ Szerkesztve ]

(#9005) SkyS1gn válasza Deck (#9000) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Na kezd kikerülni látom a nagyobb szemek elé...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9006) darvinya válasza Deck (#9000) üzenetére


darvinya
titán

És még anno engem hurroktak le amikor a jacknél van a típus hiba forrás.
Emiatt akár berepedhet a érintő is, mert előlap és hátlap egyben merevítő is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9007) Deck válasza LittleBoss (#9004) üzenetére


Deck
titán

Ha beleolvasol a kiemelt hozzászólásba akkor láthatod, hogy én már leírtam lépésről lépésre magyarul.
Sem rom flasheléskor, sem kernel flasheléskor nem kell bepipálni semmit. Amúgy tökéletesen jól írtál le mindent. De kimaradt az usb hibakeresés pipa be, és az ismeretlen források pipa be. Ha mégis benne van akkor nézd el nekem most keltem ;]

PS5

(#9008) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Google Music miért csak local zenelejátszóként működik? Nem lehet neten zenéket keresni & hallgatni?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9009) pepe091 válasza SkyS1gn (#9008) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem azért nem, mert nem érhető el nálunk a rendes Play. Mert a teljesben, lehet zenéket is vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#9010) SkyS1gn válasza pepe091 (#9009) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És a Google Play Games vagy mi azon működik a cloud save? Hogy elmenti a játékállást és onnan folytathatod?

Elvileg ilyet is tud.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9011) pepe091 válasza SkyS1gn (#9010) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Elvileg működik, de nem minden játékkal, csak ami támogatja a Google Games-t.

(#9012) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Érdekes, és nagyon zavaró dolgot vettem észre. Csak akkor tölt a telefon USB-ről, számítógépre kapcsolva, ha fut a rendszer. Akkor is, ha kikapcsolt állapotban is van fesz az USB ágon. Ha leállítom a gépet megáll a töltés is.

Beltéri USB-jére is rádugtam, ott sem tölt.

Aquila non captat muscas.

(#9013) skul0 válasza Hegyirabló (#9012) üzenetére


skul0
aktív tag

Ha jól tudom, ez csak USB 3.0 esetén lehetséges, hogy kikapcsolt számítógép/laptop mellett is töltse a készüléket. Gyors rákerestem, de nem találtam cikket ami igazolná, de hátha valaki megerősít ebben.

Szerk.: Ha minden jól megy még a héten én is csatlakozom hozzátok egy fehér példánnyal. :)

[ Szerkesztve ]

(#9014) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Én rendesen félek vele játszani úgy fel melegszik!

Nem normális dolog abszolút, hogy 5 perc játék idő alatt úgy felmelegszik, hogy ha odaérintem az arcom, akkor ne kell mennem szoliba.

#9013) skul0 Ne, fuss, menekülj :DD

Vicc volt, fehér színben női készülék... (de sokan fognak most megutálni ;] )

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#9015) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Fehérben is szép telefon, nem látszanak rajta a lenyomatok (és női) :)
Egy színű háttérnél csak nekem látszik vibrálás? Hó végén megyünk nyaralni, de gondolom ha a héten beadom szervizbe, két hét múlva nem fényképezgetek vele...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9016) userxy válasza ilovedigweed (#9014) üzenetére


userxy
őstag

Fehér színbe istenkirály :D és nagyon nem női :D

Továbbá megjött a dokkoló az 5 ezer ft-os Krusell tokomra csinálni kellett két dokkoló lyukat így tokkal együtt mehet a dokkolóba :D

Eddig működik :D

[ Szerkesztve ]

(#9017) Szombó válasza raziel01 (#8970) üzenetére


Szombó
senior tag

Ha valaki annyira szerencsétlen hogy nem nézi meg mit vesz át,az meg is érdemli.
Egyébként egyik sem tökéletes.De ha a két szar közül választani kell én az utánvétet választanám,és választom is.Hála az égnek eddig még nem volt bajom belőle.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#9018) SkyS1gn válasza ilovedigweed (#9014) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Női? :DDD Nemis.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9019) raziel01 válasza Szombó (#9017) üzenetére


raziel01
veterán

Megnézed de ha be van csomagolva akkor nem tudod, hogy mi van benne.

Hírhedt a VGA csalás. VGA súlyú tégla van benne és azt hiszi a vevő, hogy tényleg az van benne.
Kifizeti és éri a meglepetés.
Úgyhogy ne gondold, hogy bármivel is jobban biztonságban vagy.
Aki át akar verni az ígyis úgyis átver. Ezért kell sok pozitívos embertől vásárolni.

(#9020) Deck válasza raziel01 (#9019) üzenetére


Deck
titán

Ez így van.

PS5

(#9021) Szombó válasza raziel01 (#9019) üzenetére


Szombó
senior tag

"Megnézed de ha be van csomagolva akkor nem tudod, hogy mi van benne."
Én a csomagot kiszoktam bontani,ha sérült -mert már volt rá példa-vissza csomagolom és megy vissza.

Valószínűleg te már alászaladtál ilyennek azért vagy ilyen negatív.Én még nem.Talán azért van bennem ennyi pozitív.
A jófogáson és az apródon nincs értékelés,akkor ott ne vásároljunk?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#9022) raziel01 válasza Szombó (#9021) üzenetére


raziel01
veterán

Nem bonthatod ki fizetés előtt. Ha meg nem az van benne ami kell akkor fizetés után már mindegy, hogy visszacsomagolod és visszaküldöd. A csalót nem fogja érdekelni.

Nem szaladtam alá, mert pont ilyen negatív vagyok. 100 különböző emberrel üzleteltem már maximális megelégedéssel viszont olvasom mindig a csalós topicot.

Én biztos nem fogok ott vásárolni, mert nem óhajtok üzletelni ismeretlen emberekkel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9023) darvinya válasza raziel01 (#9019) üzenetére


darvinya
titán

Kinyitható, ha postán veszed át.
Ott kérhető az adott „csomag" ellenőrzését jegyzőkönyvezve.
Így kibontható és az alkalmazottal együtt visszacsomagolható, ha nem az van benne és átvételt is meg lehet tagadni.

Én szoktam kérni képeket előre a csomagolásról és a kész csomagról, ha nagy az érték.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9024) raziel01 válasza darvinya (#9023) üzenetére


raziel01
veterán

De ha meg benne a VGA és teljesen rossz? Láttam én már olyan VGA-t amin semmi nyom nem látszott és még sem indult el. Átveszed és otthon derül ki. Eladó meg mondhatja, hogy te rontottad el.
Ilyen ez a használt biznisz. Kockázatos.

"Én szoktam kérni képeket előre a csomagolásról és a kész csomagról, ha nagy az érték."

Meddig tart becsomagolni egy dobozt meg ráírni az adatokat?
40 ezret megér a csalónak a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#9025) Deck válasza raziel01 (#9024) üzenetére


Deck
titán

Én egy komplett géppel. Minden benne volt, de szar volt a proci egyből kikapcsolt. Táp is szar volt benne..

PS5

(#9026) Szombó válasza darvinya (#9023) üzenetére


Szombó
senior tag

+1

raziel01 (#9019)A linkedből kiemeltem egy-két sort."Majdnem minden 2. eset az Apród-on átverés.. És rengetegen utalnak még mai napig is oda.De megérdemli az illető, aki elutal több 10ezer forintokat valakinek"tehát ő is az előre utalásra céloz.
De mindenki azt gondol amit akar.Szerintem az utánvét akkor is biztonságosabb.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#9027) darvinya válasza raziel01 (#9024) üzenetére


darvinya
titán

Ha már eleve rossz volt azon már semmit nem tehetsz, még ha drágább is volt a többinél.
Nem az ár ami garanciát ad, hogy tényleg működő képes.

Ez ellen nincs garancia még üzletben sem, mert ott is rámondhatják, hogy te rontottad el szándékosan.

Fizikai sérülést látod, így az egyből szemet szúr.

Becsomagolás menete utáni változtatás észrevehető, sőt még menet közbeni termék be nem csomagolást is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9028) raziel01 válasza darvinya (#9027) üzenetére


raziel01
veterán

Boltban nem mondhatják, mert azért van a garancia.

De egy csaló lehet, hogy elküldi a cuccot. Szép állapotban. Te meg átveszed és nem jó.
Senki nem fog vele törődni hiába nincs rajta külsérelmi nyom.
Erre játszanak.

Ezeket nem magamtól szedem hanem már évek óta olvasom a csalós topicot.
Szomorú de el kell fogadni, hogy utánvéttel ugyan annyi embert átvernek, mint az előreutalással.

(#9029) Levi113399


Levi113399
tag

Jelen pillanatban honnan éri meg legjobban megvenni? Garancia, kiszállítás stb. Kártyafüggetlent akarok.
Vodánál nagyon drága, és nem akarok átmenni T-hez vagy Telenorhoz. Úgy akarom, hogy veszek egy kártyafüggetlent és a SIM-em beviszem egy helyi gsm üzletbe, hogy lecsapja microsimnek. Ennek vannak kockázatai?
A jelenlegi csomagban 100 MB internet van, ezt nem szoktam elhasználni X10 mini pro-val, a Z többet eszik ilyen téren? vagy ha azzal nem használtam el ezzel sem fogom? Bocs ha hülye kérdés, nem értek hozzá
u.i : [link] ezt néztem. Jobb ajánlat?

(#9030) darvinya válasza raziel01 (#9028) üzenetére


darvinya
titán

Nem véletlenül van az a 25eFt-os szabálysértési határ amit nem akarnak túl lépni.
A felett bűncselekmény.

Boltban nem mondhatják, mert azért van a garancia.

Olvasd el jobban az ide vonatkozó szabályokat, mert megtagadhatja az említet indokkal.
Cégnek károkozás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9031) Hegyirabló válasza skul0 (#9013) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nekem 1993 óta van rádiótelefonom, de ilyet még nem láttam. Na és miért jó ez???

Aquila non captat muscas.

(#9032) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Igaz, hogy még csak augusztus van, de ez a 2013-as év legszebb telefonja :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#9033) Deck válasza jaszy91 (#9032) üzenetére


Deck
titán

Így van. És a honami sem lesz szebb dizájnban :)

PS5

(#9034) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Download: Latest Google Play Store 4.3.10 With New 'Recently Updated' Section, Combined Update Notifications, And More

Megjöttek a cumók mindjárt lövök képeket.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9035) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Bill okés de az egeret nem is látja... próbáltam 3-4 szet elemmel, bekapcsolom, nyomom a connect gombot is rajta de semmi, a gép se látja.. azért egy ledet rábaszni biztos költséges lett volna hogy lásd hogy WTF van....

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9036) darvinya válasza SkyS1gn (#9035) üzenetére


darvinya
titán

Nincs az egéren power gomb?

(#9037) Cris99

Oké leesett.

És ha csak az egeret használnád próba kedvéért?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9037) SkyS1gn válasza darvinya (#9036) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"bekapcsolom"

Nem egy nagy kunszt de még a leírást is megnéztem hátha wodoo magic kell hozzá de nem.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9038) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9037) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tárgytalan :C

balfasz mérnökök :DDD

Magyarra állítva végülis vannak ékezetes betűk csak át kell cimkéznem, Meg z és y megfordul.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9039) Deck


Deck
titán

Megvan a dokkolóm :D nagyon fasza. Már csak billentyűzet meg egér kell.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#9040) SkyS1gn válasza Deck (#9039) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nagyon faint :D

SD kari meg ez lett, ezzel nemlesz gebasz remélem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9041) kezdő


kezdő
senior tag

Ehhez a dokkolóhoz mit szóltok?
KATT
Úgy hirdetik, hogy jobb mint az eredeti :D

Nem karcolja a hátlapot és van a hátulján egy extra USB csati, hogy egyszerre 2 db eszközt tudj tölteni :)

Igazából amiért nekem szimpi, mert az alján lévő matrica szerint átengedi mind az 1500 mA töltést és végre egy után gyártott dokkoló aminek a hátulján van az USB csati mint az eredetinek!

Az ára combosabb, de legalább elérhető 3 féle színben.

Én személy szerint már majdnem megvettem 7 ezer+szállításért a gyárit, de az itthon csak feketében kapható, nekem viszont fehér a teló.

Valakinek tapasztalat/vélemény a cuccról?

(#9042) SkyS1gn válasza kezdő (#9041) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem tűnik rossznak ;)

Fentebb látod a képen a fekete dokkolóm, és nekem is fehér a telefon... szerintem nem nagy érvágás, hisz elöl a fehér is fekete :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9043) raziel01 válasza SkyS1gn (#9040) üzenetére


raziel01
veterán

Billentyűzet nagyon tetszik.
2 AA elemmel megy? Vagy hogy van ez?

(#9044) SkyS1gn válasza raziel01 (#9043) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egér 2 AA (járt hozzá)

Bill. 2 AAA (nincs alapból hozzá)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9045) darvinya válasza SkyS1gn (#9038) üzenetére


darvinya
titán

A képen már felcserélted?
Ha igen akkor érthető.
Mert qwerty angolként kezeli az android keyboard fizikai billentyű.
De ha nem ezt használod, hanem pl: AnySoftKeyboard-al qwertz lesz, de ékezetes billentyűk többszöri nyomásra jön elő.
pl:
1x o
2x ó
3x ö
4x ő, stb.

Viszont bizonyos jelek pl: „-" más billentyű alá kerül.

Mi volt a megoldás az egérnél?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9046) w333 válasza SkyS1gn (#9040) üzenetére


w333
félisten

Nagyon király ! :C de ezeket hogy viszed magaddal ? ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9047) SkyS1gn válasza darvinya (#9045) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Most alap bill. de beállíthatod a bevitelnél hogy melyik kiosztás legyen.

Ja a zárójel részekre kerül az ékezet, majd átcimkézem aztán faszalesz.

Egérnél meg balfaszul volt megjelölve az elem + -, és az egyik fordítva volt benne :U

De rohadt nagy így vezérelni, mint egy minigép :DDD

Megpróbálom a Real racing 3-at lehet-e nyilakkal.

(#9046) w333 Kollégiumba kell majd ősztől!

Működik a hangerő állítás + a főmenü is. Sőt le is tudom zárni a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9048) w333 válasza SkyS1gn (#9047) üzenetére


w333
félisten

Jah így már érthető :R
Azt hittem otthonra, már kérdeztem is volna hogy akkor mire az "asztali gép" ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9049) SkyS1gn válasza w333 (#9048) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;)

Jár a fantáziám ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9050) Deck válasza SkyS1gn (#9040) üzenetére


Deck
titán

Jól néz ki. De én mini billentyűzetet veszek szerintem mivel az kompaktabb. Egér milyen? Mc4 alatt használható? Angol kiosztás nem zavar?

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.