Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok! Mivel a garanciás Z készülékemet nem tudják javítani, így visszakaptam az árát.
Így nagyon olcsón eladó újszerű: Sony Xperia Z védőkeret, Bumper, gyári, szürke, SMA9127G
2017.08.31 vásároltam 5.991-Ft-ért (+990- szállítási díj)
1.500-Ft +szállítási díjért vihető

(#29602) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Találkozott már valaki hasonló problémával? Videók lejátszásánál és csengőhang kiválasztásnál nem ad hangot a telefon. Minden más esetben szól: hívásjelzés, üzenethangok. Mi lehet a hiba megoldása?

(#29603) Diokhan válasza FirstAndroid (#29602) üzenetére


Diokhan
addikt

Jack csatlakozó. Emiatt cseréltem én is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29604) FirstAndroid válasza Diokhan (#29603) üzenetére


FirstAndroid
tag

Valóban! Közben próbálkoztam én is és beraktam a fülest a jack-be, kivettem és most jó! Köszönöm!
Kicserélted a jack-et vagy telót váltottál?

(#29605) Diokhan válasza FirstAndroid (#29604) üzenetére


Diokhan
addikt

Cseréltem Jacket de az már 4-5 éve volt. Azóta sokadik telefonom van.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29606) szelidori


szelidori
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 13W25 Z telefonom. Nemrég észrevettem, hogy a telefonnal készített videónak nincs hangja. Az egyéb megnézett videóknak van. Töltöttem le másik kamerát, de az azzal rögzített videóknak sincs hangjuk.
Átnéztem minden beállítást, de nincs ötletem, hogy mi lehet a baj.
Segítsetek légyszi! :((

(#29607) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

A topik összefoglalójában leírt rootolási módszer még mindig aktuális?
5.1.1. és 10.7.A.0.228 esetén is?

Hosts fájlt szeretnék módosítani.

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#29608) Reverting


Reverting
őstag

-1 Z... 2013 ota volt meg... :K

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#29609) dchard


dchard
veterán

Ha valakinek kell, felajánlok egy Xperia Z dokkolót, ingyen elvihető Budapesten, érte kell jönni. Privátban lehet jelentkezni érte.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29610) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Megadja magát a Z-ben az akksim. Honnan tudnék megbízható helyről, jó áron rendelni hozzá?

(#29611) FirstAndroid válasza dufta (#29582) üzenetére


FirstAndroid
tag

Szia. Mi ez az akku log?

(#29612) Smiro válasza FirstAndroid (#29611) üzenetére


Smiro
senior tag

Ismerős szerelő mondta: nem érdemes cserélni, mert ami nem gyári, az egy év múlva tropa. Sajna nekem is ilyen van és többek között emiatt fontolgatom a váltást.

(#29613) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Az enyém akkumulátora szerencsére még bírja.
Szeptemberben lesz 5 éve nálam.
Nem is szeretnék váltani, mert az alapfunkciók elfogadható gyorsasággal működnek.
Szerencsére nem ezeken a másodperceken múlik a napi betevő. :D

Nem is tudom mire váltanék.
Nagyobbat, kisebbet nem szeretnék.
A képernyő nőhet, de a sztereó hangszóró jó lenne.
Az ujjlenyomat olvasó kerüljön vissza oda ahova a Z-nek a bekapcsoló gombja van.
Maradjon a Jack és a kamera képei legyenek a Sonyhoz méltóak.
Legyen stock android kevés márka specifikus applikációval.
Remélem a Huavei féle GPU Turbo elterjed és mindenki elkészíti a sajátját.
Elég a 32 GB-os kiadás, ha van memóriakártyának hely.

Öt éve ez majdnem a csúcs kiadás volt 130eFt-ért. Ma ennyiért nem lehet ezt a kategóriát az adott évben megvenni. Na, ezért sem vettem még új telefon, pedig kövezzenek meg nekem tetszik zx2 compact.

Per aspera ad astra.

(#29614) Daw93 válasza Oryctolagus (#29613) üzenetére


Daw93
senior tag

Én ezért veszem az előző évi csúcsmodellt. A Z-t is így vettem, és a jelenlegi Z5-öt is. Kb ezen a 130 ezres áron mennek az előző évi csúcsok. Most Xz1-eket nézegettem, de a Z5-öt sajnálom lecserélni (atomstabil és nagyon gyors így 2 évesen is) szóval még 1 évet kihúzok vele, addigra jóárasítva lesz a mostani XZ2 :)

GTA Online: Daweee93

(#29615) M_AND_Ms válasza Daw93 (#29614) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Z5 jó, csak sajnos pont a 7-es droid maradt rajta. Szerintem, ez finoman szólva, nem a legjobb verzió.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29616) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Van nálam egy Sony Xperia Z C6603 Android 5.1.1 (10.7.A.0.228) telefon. Rootolnom kellene, hogy egy programot rendszeralkalmazássá tegyem, majd utána unrootolnom.

Máskor is volt már nálam ez a telefon emiatt, akkor sikerült megcsinálnom. Most azonban sehogy nem sikerül rootolnom.

Ha jól emlékszek akkor KingRoot-al rootoltam, de most ez nem akar működni, nem tudom miért.

Valakinek van ötlete, hogyan tudnám rootolni a telót? Mit próbáljak ki?

Néztem a kezdő posztot is, a linkek már nem működnek. Máshonnan letöltöttem a KingRoot 4.1.0-át, de nem találok benne olyan lehetőséget, hogy ADB-t bekapcsoljam.

(#29617) #40351744 válasza kisspepe (#29616) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szia! Mit takar a nem működik? Hol akad el? Nagyjából megvan a process. Ha a KingRoot-nál akad meg, dob error message-et?

(#29618) Detached


Detached
csendes tag

-1 Z.... :( 2014 ota megvolt... soha nem mond h soha... de Sony szerintem nem lesz tobbet... :DDD

iPhone 14 Pro Max

(#29619) Diokhan válasza Detached (#29618) üzenetére


Diokhan
addikt

Mi történt? A mienk már mindenféle szempontból feladta vagy egy éve.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29620) Detached válasza Diokhan (#29619) üzenetére


Detached
csendes tag

Igazabol olyan erzesem van h elment az ido a Sony felett... nem csak kommunikalni kene h premium vagyunk es ugy arazni, hanem "tenni" is erte... Semmit nem nyujt ujat, tobbet sot.... le an maradva:)

iPhone 14 Pro Max

(#29621) Diokhan válasza Detached (#29620) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, szerintem is. Eleve az xperiaz is nagy csalódás volt számomra a melegedéssel és egyéb problémákkal, de az újabbak sem jobbak.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29622) Oryctolagus válasza Diokhan (#29621) üzenetére


Oryctolagus
tag

Az enyém még mindig bírja.
Néhány heget azért begyűjtött 2013 szeptembere óta.
Szerencsére egyik sem érintette kijelző oldalát. Hiányzik a microUSB-t takaró műanyagfül és az oldalain már csúszkál a kék borítás. Ezt valószínűleg a pillanatragasztóval majd orvosolom.
Néha megakadt a mobil adatforgalom, de úgy vettem észre a környezetemben lévő újabb telefont használók között, hogy ez a glitch még mindig jelen van. Talán Android sajátosság?

Én egyébként bizakodó vagyok. Idén már dizájn terén utolérték magukat, ha volt igazi lemaradás egyáltalán.
Én szeretnék jövőre egy kompaktot látni tőlük bevágás nélkül SD845-tel a Z méreteiben esetleg sztereó hangszórókkal.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#29623) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Valahogy így képzelem el az ideális következő telefonomat.
Lehetne a Sony Compact széria is ilyen.

Sharp Aquos R2 Compact

Amibe belekötnék:

- nagyobb akkumulátor kapacitás
- az előlapon a kamerát én még nem használtam, szerintem jobb lenne
ha nem is lenne vagy a készülékből bújna ki amikor kell
- az ujjlenyomat olvasó pedig kerüljön a jobb oldalra a hangerőgombok alá, ez lehetne egy gomb is egyben
ami bekapcsolja a készüléket, vagy lezárja a telefont

Per aspera ad astra.

(#29624) Ablakos


Ablakos
őstag

Custom room telepítéssel kapcsolatban van egy gondom.
Nem tudom fixen feltenni a TWRP-t. Felteszem fastboot módban (Select kernel to flash). Indulás után rögtön a twrp indul (minden gomb nyomkodás nélkül.)
Ez még addig jó, amíg feltelepül a rom, gapps stb. Ezután mivel csak a twrp indul felül csapom a rom boot.img -vel. (fastboot mód -> Select kernel to flash)
Így kaptam egy működő rendszert, de nincs twrp-m. (Csak, ha újra flesselem.)
Hogy lehetne ezt jól telepíteni? (Tehát indulás után hangerő nyomkodás akkor twrp, különben normál rendszer indulás)
Remélem érthetőn fogalmaztam a problémám.

(#29625) Diokhan válasza Ablakos (#29624) üzenetére


Diokhan
addikt

Sehogy, nekem sem sikerült soha. Ha ROM flash után nem kell a TWRP, akkor minek is kellene feltenni vissza? Ha újra akarod később flashelni, úgyis újra kell majd kezdened!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29626) Ablakos válasza Diokhan (#29625) üzenetére


Ablakos
őstag

AICP 9-es pie van fennt és nem tudni mikor dob hátast :U (Bár eddig elég jól muzsikál, pláne a 5.1 stockhoz képest) Néha jól jön dalvik törlés stb.
Végül nem nagy dolog valóban újra feltenni a TWRP-t, ha gubanc lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29627) fnatic


fnatic
tag

Ha esetleg érdekes lehet valakinek, akkor nemsokára lesz egy eladó, jó állapotban lévő Z. Írjon rám akit érdekel és ha kell valakinek innen, akkor nem teszem fel az apróra.

(#29628) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Nahhh, Karácsonyra behalt a telefon érintőképernyője. Nem reagál semmire. Az oldalsó gombokkal kikapcsolom-bekapcsolom, de semmi változás. Ötlete valakinek?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29629) Diokhan válasza newmoonlight (#29628) üzenetére


Diokhan
addikt

Hard reset, ha nem segít, akkor csere.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29630) newmoonlight válasza Diokhan (#29629) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Akkor az utóbbi... :O Köszi!

Oppsz, még valami. A PC-mmel (USB-n) valahogy ki tudom szedni a kapcsolatokat a telefonból? Hol (melyik mappában) vannak ezek? És milyen (a PC által megnyitható) fájl-formátumban?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29631) Diokhan válasza newmoonlight (#29630) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha mindent jól csináltál korábban és "rendeltetésszerűen" használtad a google fiókod, akkor nincs szükség rá, mivel minden kontaktod fent van google felhőben.
Nincs egyébként mappában, csak a média tartalmakat tudod mappákba rendezni, a kontaktokat rendszer szinten tárolja.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29632) newmoonlight válasza Diokhan (#29631) üzenetére


newmoonlight
senior tag

"Ha mindent jól csináltál korábban..."

Ööö... :(

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29633) Diokhan válasza newmoonlight (#29632) üzenetére


Diokhan
addikt

Ez azt jelenti, hogy ha be voltál jelentkezve a google fiókba a telefonon, és szinkronizáltad is rendszeresen, akkor nem kell leszedni a telefonról kábellal, mert megvannak fent a google oldalon. Nézd meg webről az emaíil fiókodat, ott kell lennie a kontaktok menüben mindnek.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29634) newmoonlight válasza Diokhan (#29633) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ott (a Címtárban) csak 50 telefonkapcsolat van. (A 200 valahányból...)

Nnna, áttettem a SIM-kártyát a régi telefonomba és a SIM-ről importáltam a kapcsolatokat. Így meg olyan kontaktok keletkeztek (mivel a teljes nevet mindig a "keresztnév"-ablakba szoktam beírni), amelyek beazonosíthatatlanul le vannak rövidítve. Sakk-matt.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29635) M_AND_Ms válasza newmoonlight (#29634) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sim kártyára nem mentünk már semmit sem. Minden névjegyet a Google címtárba kell rögzíteni. Új névjegynél ez megadható, de réginél is szokott lehetőség lenni, hogy egyszerűen megváltoztasd a mentés helyét.
A Google fiókodban kényelmesen böngészőből is karban lehet tartani őket és bármely okostelefonon rendelkezésre állnak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29636) newmoonlight válasza M_AND_Ms (#29635) üzenetére


newmoonlight
senior tag

OK-OK, értem én, meg is volt bennem erre a törekvés, de -ahogy lent írtam- a Google Címtárban valamiért csak 50 kapcsolat van, szemben a valós kétszázakárhánnyal.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29637) Diokhan válasza newmoonlight (#29634) üzenetére


Diokhan
addikt

Na erre értettem, hogy mindent jól csináltál, akkor nem lesz gond. Az általad leírtakból kiderül, hogy nem csináltad jól, sem a nevek rögzítését, sem pedig azok tárolását. Így ebben a formában sajnos nem tudom, hogy hogy tudnék segíteni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29638) newmoonlight válasza Diokhan (#29637) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Oxi, BUÉK! :)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#29639) Diokhan válasza newmoonlight (#29638) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi, Neked is!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29640) besaints


besaints
tag

sziasztok! jó látni, hogy még létezik ez a topic :)

Ismét elővettem régi szeretett telefonomat, a Z-t :)

Annyi baja van, hogy nem reagál az érintésre. Ezt már vagy 1 éve észrevettem, de nem foglalkoztam vele, állt a fiókban.

Előzmény: volt beázása, és cseréltem is benne akksit. De akkor működött még. Vagy valami elmozdulhatott benne időközben, vagy oxidáció a beázás miatt, ami később okozott csak panaszt. Bárkinek ötlet, hogy mit lehet még kezdeni vele? (Nem szeretnék költeni rá, mert nem jók az esélyei..)

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#29641) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Elromlott a bekapcsológombom a Z-n. A legkisebb érintésre is lezárja a telefont. Javítani hol vagy hogyan tudnám? Köszönöm.

(#29642) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sokáig bírta, de egyszer minden véget ér.
Pedig csak egy fólia kellett volna kijelzőre és akkor nem kerül rá az a végzetes karc.
Kár volt halogatni.
6 éven keresztül használtam.

Vettem egy iPhone SE-t.
Ennek már csak 2 évet kell tudnia.
A másik lehetőség az S10e volt, amit sikerült élőben látnom és teljesen megvettek a koreaiak.

Remélem, hogy a kínaiak helyét az eladásokban a Sony veszi át.
Jó lenne látni egy amolyan nagy visszatérést!
Nem kellene sok hogy így legyen.


Per aspera ad astra.

(#29643) samuki


samuki
tag

Sziasztok.
Tudom régi telefon, meg már a kutya sem használja, de én szeretném megjavítatni ha lehet (olcson) és megéri. Olvasgatni, navinak, filmet nézni jó lenne még. A hiba az alaplappal van. Egyszer már volt cserélve még fiatal korában. Most megint ugyan az. Többet fogyaszt, mint amit tölteni tud. Nem is lehet bekapcsolni, egyből piros led és se kép, se hang. Usb csatiról régóta nem lehetett tölteni, ami nem baj mert mindíg dokkolóban volt töltve. Most kapott egy új aksit, de nem oldotta meg a problémát... :(
Szóval ha valaki tudna javasolni olyat aki meg tudja szerelni, vagy van valakinek müködő alaplapja, kérem jelezzen ide, megköszönöm.
Üdv

(#29644) sdavic01


sdavic01
tag

Sziasztok. Nem tudom valaki olvassa e még ezt a fórumot de lenne egy kérdésem. Van itthon egy Z és le lett rakva pár hónapra a készülék mikor elovettuk már nem ment rajta a touch. Egyszerűen nem érzékel semmit.. Most raktam rá egy új szoftvert de nem oldotta meg. Valaki tud rá valamit? Vagy legalabb mitől ment tönkre ülltő helyében?

(#29645) Diokhan válasza sdavic01 (#29644) üzenetére


Diokhan
addikt

Helló. Igazából azért nem tudok válaszolni a kérdésre, mert nem találkoztam még ilyen problémával. Elég sokáig volt ilyen telefonom, és sokszor is cseréltem benne alkatrészeket, de az érintővel sosem volt bajom. Volt szét szedve korábban a készülék?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29646) sdavic01 válasza Diokhan (#29645) üzenetére


sdavic01
tag

Helló. Nem volt szétszedve. Csak leraktuk pár hónapra egy szekrényben szoba hőmérsékleten. És gombok működnek de érintesre nem reagál egyáltalán.. Raktam rá egy másik szoftvert de így sem jó.

(#29647) sdavic01 válasza besaints (#29640) üzenetére


sdavic01
tag

Kicsivel fentebb is írták ezt a hibát.

(#29648) sdavic01 válasza newmoonlight (#29628) üzenetére


sdavic01
tag

És itt is olvastam.

(#29649) Diokhan válasza sdavic01 (#29646) üzenetére


Diokhan
addikt

Megmondom őszintén, hogy fogalmakm sincs, mi lehet a baj. Esetleg arra tudok gondolni, hogy valami ütés érte korábban.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#29650) fluttershy válasza sdavic01 (#29646) üzenetére


fluttershy
tag

Szia
Régen volt ilyen telefonom, most is fent van a polcon és valszeg működik is. Utoljára tavaly próbáltam ki és akkor még ment. Kicsit gyenge az aksija már de csak ennyi baja van. Nem volt még szétszedve. Ez a telefon igaz vízálló de kb 2 év használat után tönkremennek a zárósapkák a csatlakozók felett (az enyémről az egyik sapkát le is szedtem), elkopik a tömítés szóval a vízállóságtól tekintsünk el. Eltenni a mobiltelefonokat elfekvőbe én úgy szoktam hogy visszamerítem 50-60% körülre az akkumulátort (a litium aksiknak a félig töltött állapot a legkímélőbb) , kikapcsolom és simítózáras zacskóba lezárva teszem el, úgy hogy a levegőt kipréselem a zacskóból zárás előtt. Ha biztosra akarsz menni akkor nedvszívó silica gélt is tehetsz a zacskóba. Ez nagyon fontos mert télen sok házban nem egyenletes a fűtés és falakhoz közel (féleg északi fal) a hideg felület miatt lecsapódott vízpára a polcon, szekrényben tárolt elektronikai cikkekben kárt tehet, csatlakozásokat elkorrodálja. Tippre szerintem ennyi történt csak a telefonoddal. Ha vállalkozó szellemű vagy akkor szétszedés után a csatlakozások megtisztításától lehet hogy megjavul a telefon. Nem hiszem hogy ettől komolyabb baja lenne ha csak szimplán állt.

(#29651) sdavic01


sdavic01
tag

Sziasztok. Kiderült hogy a kijelző halt be. Szétszedtem és néha érintkezett néha nem, szóval keresek érintőt és üveget megvételre. Ha valakinek lenne elfekvőben az írjon nyugodtan. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.