Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) VeryByte válasza Invi (#2988) üzenetére


VeryByte
őstag

Erről tudsz valami bővebbet is?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3002) Invi


Invi
aktív tag

Kokorszaki megoldasok. :/ De megertettem.

#2993

Nekem ilyet csak akkr csinalt mikor s3-rol irtak meg a viber aktivalo sms-nel.

[ Szerkesztve ]

(#3003) minasm3 válasza Takashi (#3000) üzenetére


minasm3
tag

Nem kötekedésképp, de nem biztos, hogy a fólia miatt mondták. ;]

(#3004) heidrich válasza Coyote2000 (#2993) üzenetére


heidrich
senior tag

Nálam is ez van, eléggé idegesítő...

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#3005) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Nektek nem "zabál" sokat a háttérben az "Android OS" folyamat? Ma nem túl sokat nyomkodtam a telefont, egész nap ha a kijelző ment 30 percet de az Android OS folyamatra azt mutatja, hogy több mint 2 órát (2óra32p) ébren tartotta a telefont de nem tudom, hogy ez normális-e, általában mindig ez szokta a legtöbbet fogyasztani mindig és nem tudom, hogy ez ebbe mi tartozik bele vagy hogy másnál is így van-e?

Ha megnézem a használati grafikont akkor nagyon sokszor vannak "vonalak" az ébren tartás sávon vagyis nagyon szoksor felébred a telefon készenlét közben (gondolom ez az Android OS több mint 2 órás "ébren tartása" miatt van), általában mindig így szokott lenni. Nálatok hogy van?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#3006) njnl válasza jgrg (#2981) üzenetére


njnl
aktív tag

Nekem is a "strapasága" egy igen nagy érv...
Milyen hiányosságokra gondolsz, ha érdeklődhetem? Mert lehet ami neked kellemetlen az nekem belefér, illetve oda -vissza.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#3007) kali válasza heidrich (#3005) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül okés, hogy annyi százalékot produkál az android os, de az annyi folyamatot foglal magába, hogy nem kell azonnal "hibára" gondolni, hanem ellenőrizni kell, hogy milyen folyamatok ébreszgetik fel a rendszert, sokszor külső/utólag telepített alkalmazások miatt történik, illetve a különböző google szolgáltatások is gyakran forgalmaznak/ellenőriznek, ha minden szinkronizációt bekapcsolva hagy az ember.
próbáld lokalizálni a problémát a battery stats alkalmazás segítségével!
nekem sosem volt még 8 - 9% felett egyik android folyamat sem, hosszas nyugalmi állapotban sem - még akkor sem, amikor ez mondhatni divat volt anno, az akkori új sgs és sgs2 firmware verzióknál.

(#3008) Coyote2000 válasza heidrich (#3004) üzenetére


Coyote2000
őstag

Megvan a megoldás!!!! :C

A Samsung S3 bugja okoz bugot az Xperián :DDD

1. Xperiát az zavarja meg, hogy S3-ról Viberen át jön az SMS. Az üzenet megjelenik a gyári üzenetek alkalmazásban és a Viberben is, de a gyári üzenetek ikonjáról nem tűnik el a jelvény, csak ha töröljük az üzenetet. Ez SW bug, amit a Vibernek köszönhetünk valószínűleg.

2. A legszebb, hogy az S3 user nem tudja, hogy Viberen át küldte. A Viberben van egy olyan beállítási lehetőség, hogy amikor csak lehet (tehát ha van wifi) akkor észrevétlenül vegye át az üzenetkezelést. Ezt ki lehet kapcsolni a Viberben, de az S3-on ez bugos, és épp akkor van kikapcsolva, ha a beállítás be van pipálva :DDD

Tehát, ha ilyennel találkoztok, szóljatok az S3 tulajnak, hogy kapcsolja BE ezt a lehetőséget, és akkor pont NEM a Vibert fogja használni.

Vagy törölje a Vibert a p-ba :DDD Az is lehet, hogy ha az Xperiáról töröljük, az is segít (hiszen akkor Viber üzenetet nem kaphatunk)

(#3009) HuaweiU8500 válasza heidrich (#3005) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

A pontossag kedvéért kellene még tudni, h mennyi ideig volt ébren az Android OS miatt és a 11% képernyő mennyi időt jelent bekapcsolva. Egyébként abszolút nem kirivó a kép.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3010) vizhordo


vizhordo
csendes tag

A naptárat használjátok gyakran?
Mert nekem előzőleg a Defy-n, és most a Z-n is, amióta JB-t használok, az alábbi a gondom:
A gugli naptárba beírom a napi rendeléseimet, sorba egymás után. Nem lényeges az időpont, csak sorba.
Alapból kiirtom az "értesítéseket", mert nem időpontra megyek. Egyszercsak elkezd csipogni/felpattanó ablakozni/emailt küldeni az általa eltárolt időpontban, pedig előtte, azt kikapcsolva mentettem el a bejegyzést!
Mindegy, hogy asztali gépen, vagy a telón mentem el a bejegyzést, ez teljesen random módon jön elő!
Amíg az ez előtti android verziót használtam, sose jött elő..

(#3011) kali válasza vizhordo (#3010) üzenetére


kali
legenda

én használom, de nem a telefon sajátját, hanem a gmail naptárba mentek mindent, azzal szinkronizálok oda-vissza, kikapcsoltam minden értesítést, csak egy e-mail kell előtte, hogy figyelmeztessen, minden mást kilőttem;
naptár -> opciók -> beállítások -> értesítések / itt mindent kikapcsoltam!
amikor felviszek egy új eseményt, akkor ott is kikapcsolom az emlékeztetőt!

(#3012) heidrich válasza HuaweiU8500 (#3009) üzenetére


heidrich
senior tag

2 óra 32 percet tartotta ébren és a kijelzo ha ment összesen 30-35 percet. (néztem ekörül volt) ezért volt nekem furcsa

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#3013) vizhordo válasza kali (#3011) üzenetére


vizhordo
csendes tag

Ugyanígy vagyok én is, gyáriban minden kikapcsolva, nem használom, gugliéban pedig amikor elmentek valamit, ott is kikapcsolva mentem el, sőt még a beállításoknál is nullára állítottam az alapértelmezett figyelmeztetési időt. De mégis, ha bírok valamit a telón, és így elmentem, akkor a gépen értesítéssel mutatja....
Ráadásul teljesen véletlenszerűen. Ja, és két naptárt szinkronizálok.

(#3014) HuaweiU8500 válasza heidrich (#3012) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Ezt akkor nagyon jonak lehet mondani, hiszen 32%-ot fogyott összesen az akku 15 óra alatt, abból fogyasztott 40%-ot az android os tehát kb 13%-ot. Ha mindez nem stamina módban volt akkor is szuper, szerintem... az XS-nél kb. 40%-ra merült volna a teló hasonló használattal.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3015) heidrich válasza HuaweiU8500 (#3014) üzenetére


heidrich
senior tag

Nem volt staminába minden be volt kapcsolva és wifin volt a telefon. Hát nem tudom jónak mondható-e akkor. :D
Most meg azt vettem észre, hogy este letettem 49%-al és reggelre volt 45% ami bekapcsolt mindennel jónak mondható de egyszerűen ilyenkor ha elkezdem használni durván elkezd esni a %. Szóval igy feltűnően tünnek el a %-ok egy ideig. Igy volt ez a HTC One X-emen is annó nem érettem miért van...

Most 1 nap 53 perc van benne, 31%-on van de a kijelző használat csak 2 óra 4 perc. A kijelző 20%-os fogyasztó lett mivel használtam azóta a telefont, az Android OS 29%, a tegnapi 2 és fél óra ébren tartás után most ez növekedett 2 óra 58 percre. Mondjuk nem nőtt sokkal, ha azt nézzük, hogy 7-8 órát készenlétbe volt a telefon.

Lehet én vagyok paranoiás vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#3016) heidrich válasza HuaweiU8500 (#3014) üzenetére


heidrich
senior tag

Amúgy lehet jónak számit hogy ennyit merült a tegnapi nap foylamán, de a kijelző mint mondtam összesen 30-35 percet ment ami semmiség.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#3017) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Láttam a neten vasárnap egy videót a youtube-on, ahol a Z-t vesézi ki egy gyerek magyarul egy közel 36-37 perces videóban. Kellően lehúzza benne a telefont. A videó maga elég bugyuta, a srác normálisan beszélni nem tud és ahogy írtam, csúnyán lehúzza a telefont, ráadásul szerintem kellően sok butaságot hord benne össze.
Többek között azt említi, hogy a hangszórója csúnyán szól. Hát, én ma bent voltam az Xperia S-el szervizben és amíg kicserélték a kijelzőmet, megnyomkodtam egy Z-t. Hát, szerintem semmi baj a hangszóróval. Teljesen normálisan szól. A kijelző tft, tehát annak megfelelő képet biztosít. A lényeg, nekem nagyon tetszik ez a telefon. Az Xperia S-em pedig a kedvencem. Amit sajnálok, az, az, hogy nehezen jön az Android 4.1.2. :R

(#3018) hanati64 válasza naturepalmer (#2968) üzenetére


hanati64
tag

E-bay-on, Hong-Kongból

(#3019) SzőkeKapitán válasza Szellem. (#3017) üzenetére


SzőkeKapitán
tag

A bennszülöttek, és az állatvilág véleményével SZVSZ nem érdemes foglalkozni. :DDD
Sokan lehúzták ezt a mobilt leginkább az akksival, a "dobozhanggal", és a betekintési szöggel dobálózva. Nem azt mondom hogy minden tökéletes, az akksi tényleg csak 1 napot bír, a kijelzőt szemből kell nézni, a hangja meg tényleg nem a legtisztább, de cserébe vízálló.

A trollok, meg hagy trollkodjanak. :))

(#3020) Coyote2000 válasza SzőkeKapitán (#3019) üzenetére


Coyote2000
őstag

a hangszórón nem tudom miért kell fennakadni, aki kihangosítva hallgat zenét, az egy szánalmas pöcs.

(#3021) SzőkeKapitán válasza Coyote2000 (#3020) üzenetére


SzőkeKapitán
tag

Egyetértek, hogy zenét nem így kell hallgatni, inkább csak tényként közöltem. ;) Egyébként meg ha csak társaságba kell valami háttérzaj, és semmi más nincs a közelben, oda simán elmegy.

(#3022) njnl


njnl
aktív tag

[Újabb troll majom]
Teljesen életszerű -_-

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#3023) jgrg válasza njnl (#3022) üzenetére


jgrg
tag

ez már egy retardált majom (http://www.youtube.com/watch?v=_fZHQjErd40), ha már sört használ miért nem issza le a telefonról?

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#3024) Palesz191 válasza jgrg (#3023) üzenetére


Palesz191
aktív tag

anyukája nem engedi :)

(#3025) Coyote2000 válasza SzőkeKapitán (#3021) üzenetére


Coyote2000
őstag

sztem társaságban meg FŐLEG nem megy el

Igen sokat kell ahhoz inni, és igencsak messze kell lennie a civilizációtól, hogy telefonról hallgassak zenét... Azt a pöcörgést tényleg nem lehet zenehallgatásnak nevezni.

Minimum egy mini-hangszóró elemmel, vagy bármi.

(#3026) Takashi válasza minasm3 (#3003) üzenetére


Takashi
aktív tag

Ne is kötözködj, mert egytől egyig a "karbon hátlap" tette be mindenkinél a kaput... :DDD Btw, akinek van dokkolója, meséljen már kicsit róla, tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

七転八起

(#3027) Szellem. válasza njnl (#3022) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Pont életszerű, hogy egy ember otthon a telefonjára kalapácsokat dobál. Ha meg nem bírja, akkor szar a telefon. A sörös videó meg pláne marhaság.
Az, hogy leejtik a telefont a földre és ott mi az eredmény az életszerű, mert valóban előfordulhat, hogy leesik az ember kezéből. Na de egy kalapács?
Ezek a videók eszementek.

A lényeg, hogy szerintem rendben van a teló. Az akksi idő az gáz, és tényleg rakhattak volna bele erősebb erőforrást.

(#3028) kali válasza Szellem. (#3027) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátor is csak kijelzőben gyenge, mert a full hd sokat eszik, de például 3g telefonálásban nagyon sok telefonra köröket ver!

(#3029) Ulovehoci


Ulovehoci
csendes tag

na most halt meg a drágám,usb-n töltöttem laptopról,és váratlan módon kikapcs.átraktam a hálózati töltőjére,és most ott villog magának,mert nem jut el a töltés képernyőjéig.bekapcs abszólút lehetetlen számára...pedig eddig hibátlan volt!!!!! :W
tippek? :( :O

(#3030) exelsior1 válasza Coyote2000 (#3020) üzenetére


exelsior1
senior tag

Kikérem magamnak! :D Én speciel szeretem a zenét a hangszórón hallgatni mert kényelmesebb mint a füllhallgató, meg akármilyen hihetetlen a Note 2-mnek nagyon jó a hangzása hangszóróval is, minden szép tisztán szól még max hangerőn is (s hangosan), míg az Xperia Z-nél már egy közepes hangerőn is berecseg, de jó tegyük a vízállóság számlájára, de attól még lehet a hangszóró fontos az embernek, Ill filmezésnél is, ha kicsit távolra teszem akkor már a hangszóró kell, a füllhallgató kényelmetlen lenne, és fontos hogy hangos és jó legyen a hang (főleg, ha többen nézzük és végig dumálunk :D) És igen, 5 colon már vígan lehet mozizni telón.

Galaxy S10

(#3031) hanati64 válasza Takashi (#3026) üzenetére


hanati64
tag

Nem nagy szám a dokkoló.
Ha beleteszem a telefont kiugrik két kis érintkező a műanyag házból, érintkezik a telefonon lévő két érintkezővel és tölti a telefont. Még USB madzagot sem adtak hozzá.
Mint már az előzőleg írtam alaptartozéknak kellene hogy legyen a telefonnak, hogy legalább töltéskor ne kelljen minden nap az USB-t védő takaró műanyagot kipattintani a helyéről, mert félek tőle hogy sok embernek rövid időn belül nem fog rendesen zárni.

(#3032) pepe091 válasza Ulovehoci (#3029) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Power + hangerő fel 1 rezgésig, ekkor újra kellene indulni a a telefonnak, ha nem akkor ugyan ez a kombináció 3 rezgésig, utána vársz egy kicsit, és megpróbálod bekapcsolni.

(#3033) Ulovehoci válasza pepe091 (#3032) üzenetére


Ulovehoci
csendes tag

negatív de köszi a lehetőséget.elindul kiírja h SONY aztán rotty... :O
sztem a vörös halál megtalált,a Piros led néha-néha fel-fel villan

[ Szerkesztve ]

(#3034) Szellem. válasza kali (#3028) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt nem értem. Ha egy telóban a 3g be van kapcsolva, akkor többet eszik nem?

(#3035) torrente777_ válasza Ulovehoci (#3033) üzenetére


torrente777_
aktív tag

Akkor be sem jönne a sony logo húzd újra a romot flashtool al és jó lesz.

Rommer.

(#3036) pepe091 válasza Ulovehoci (#3033) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

SUS-al telepítsd újra, akkor hátha megjavul.

(#3037) darvinya válasza Ulovehoci (#3033) üzenetére


darvinya
titán

Nem kellene feltölteni a telot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3038) Gáben81 válasza hanati64 (#3031) üzenetére


Gáben81
senior tag

Külföldön bezzeg tartozék a dokkoló+32Gb micro sd,és még olcsóbb is az egész :W
Csak minket húznak le ennyire :O

(#3039) Ulovehoci válasza darvinya (#3037) üzenetére


Ulovehoci
csendes tag

ez a hiba a gyártó kijelentése szerint nem függ a töltöttség állapotától,de különben se jut el odáig h elindítsa a töltést csak a SONY logóig.de kössz,most SUS-ogok :DD

(#3040) kali válasza Szellem. (#3034) üzenetére


kali
legenda

attól függ, nem mindegy, hogy milyen típusú modul...stb, de konkrét példák a 3g beszélgetési időkre;

sony xperia z; 16 óra 03 perc
samsung galaxy s4; 13 óra 53 perc
asus padfone 2; 11 óra 20 perc
google nexus 4; 14 óra 17 perc
nokia lumia 920; 8 óra 56 perc
samsung galaxy note 2; 16 óra 57 perc
samsung galaxy s3; 10 óra 15 perc
apple iphone 5; 8 óra 42 perc

böngészésben, video lejátszásban...stb sok telefon ráver, de mint a fenti példák is mutatják, amint nem (csak) kijelzős munkáról van szó, máris más a helyzet!

tesztek itt; link

(#3041) torrente777_ válasza Ulovehoci (#3039) üzenetére


torrente777_
aktív tag

Ment pü.

Rommer.

(#3042) Coyote2000 válasza exelsior1 (#3030) üzenetére


Coyote2000
őstag

maradjunk annyiban, hogy ízlések és pofonok... A telefonon filmnézést meg tudom érteni ekkora kijelzőn, de a hangot...

Lehet, hogy én vagyok túl vájtfülű, de nagyon szeretem a jó zenét, és a jó hangzást - az idióta cicergéstől viszont kiakadok. Nem létezik olyan telefon (ahogy LCD TV sem) aminek szép, dinamikus hangja legyen. De ez nem azért van mert bénák a gyártók, hanem fizikai lehetetlenség: a mélyhangoknak HELY kell.

(#3043) HuaweiU8500 válasza Szellem. (#3034) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Hasonlitsd ossze a white paper alapjan, mikor mennyit eszik, minden sony telo white papere letoltheto a developer.sonymobile.com rol.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3044) HuaweiU8500 válasza heidrich (#3015) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Most talaltam egy appot: wakelock detector - ha beallitod az advanced mode- ot akkor megmondja, h az android os alatt mi eszi az aksit.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3045) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Akinek gondja van a hangzással dobja fel ezt és csodálkozni fog:[link]

[ Szerkesztve ]

Rommer.

(#3046) Szellem. válasza kali (#3040) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm. Tetszik.
Tudom, nem ide tartozik, de az Xperia S-hez nincs ilyen battery test? Kerestem, de nem találtam

Meg ezeket a battery testeket mivel csinálták?

[ Szerkesztve ]

(#3047) njnl


njnl
aktív tag

ilyet már (tok) próbált valaki, akár másik telóhoz? mennyire vastag?
jahh és mi az a "tampon" ami jár hozzá? :DD

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#3048) HuaweiU8500 válasza Szellem. (#3046) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Ez gondolom a gsmarena.com, az S re is van..

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3049) Coyote2000 válasza njnl (#3047) üzenetére


Coyote2000
őstag

az a tampon kinézetű dolog egy idióta stylus...

(#3050) njnl válasza Coyote2000 (#3049) üzenetére


njnl
aktív tag

ettől féltem -_-
ki a franc használ, egy 4 cm-es stylus-t?! mert még egy normálisat, hát istenem, van az a helyzet, de egy ekkorát?! meg se lehet normálisan fogni
japcsi kéznek van ez kitalálva... :DD :DD

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.