Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Barthezz2 válasza Dominó85 (#499) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ízlések és pofonok. Nekem a tégla forma jobban bejön, mint a szappantartó.

Everybody lies.

(#502) vrgkrisztian válasza SkyS1gn (#500) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

az s3 egyáltalán nem buzis kagyló :DDD (komolyan nem)
szerintem az a leggyönyörűbb telefonok közé sorolandó...(persze csak kékben,barnában,szürkében és feketében..egyébként képeken tényleg ronda,de az asztalra letéve,vagy csak úgy élőben nagyon adja..)ez a sony meg olyan semmilyen(mint a többi)...
de ízlések és pofonok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#503) SkyS1gn válasza vrgkrisztian (#502) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én a reciprokát gondolom a véleményednek, felcserélve a 2 brandet :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#504) forgonati


forgonati
őstag

Ez a telefon nagyjából arra jó, hogy a Sony elmondhassa, hogy az övék volt a piacon az első FHD telefon. Erre tökéletesen megfelel. A hardver is bivaly, veri az S3-at pedig az sem egy gyenge cucc. De ebben ki is merül a dolog. Nekem már az S3 kijelzője is kicsit kényelmetlen volt, ez meg még nagyobb... Ez már a ló túloldala, legalábbis nekem. De ez mondjuk szubjektív ugye, nagyban múlik a kéz méretén is.

De ez a 4 órás üzemidő ez egy vicc. Pont a legfontosabb egy mobilban hogy azért az akkuja kibírja valameddig. A régi szép idők, mikor még olyan mobilok voltak, hogy az embernek nem kellett a töltéssel vesződnie, mert a telefonja kibírta 1 hétig. A jó öreg 6310i, visszasírom bakker. Oké, ez egy brutális vas, és nem fair azzal összevetni. De hát tényleg brutális vas, pont ezért vétek csak telefonálsára használni. Net, BT, WIFI, navigáció, tökömtudja, na meg komoly játékok. Aztán már délben azt kell néznem hogy hova dughatom mert áramért sikolt? :W Na és persze akkor mindig lenni kell nálam egy töltőnek is, mert ki tudja hogy épp hol és mikor merül le a cucc. Szóval még 1 kütyü amit hordanom kell, fasza. A mostani telefonom akkuja se egy álom, de baszki azért ha reggel 6-kor lehúzom a töltőről, este 11-ig elvan. De ez? Nem is értem hogy mehetett erre ajánlott plecsni. Erőfitogtatásnak jó. Telefonnak nem.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#505) Dominó85 válasza Barthezz2 (#501) üzenetére


Dominó85
veterán

Szintén. :R (lásd jelenlegi telóm Jiayu JY-G3 formavilága)

* Péter - 06302461862 *

(#506) gabe8719


gabe8719
senior tag

Megint egy péklapát, ami merül mint a Titanic..:( Francér' nem tudják beletenni ezt az akksit egy 4-4,3"-es, egymagos, vagy alap kétmagos gépbe? Tudnám értékelni, 720p-nél nagyobb videólejátszási teljesítmény nekem már végképp nem kell telefonon. Annak viszont tudnék örülni 180ezerért, hogy ha utazás közben megnézek egy filmet, utána még tudjak telefonálni.. Komolyan mondom, lassan oda jutunk üzemidőben, mint a laptopoknál.. :( Nem is csak a technológia elmaradott, hanem nem is tesznek 1500asnál nagyobb akksit egy 'alapgépbe' sem, hiába beleférne vastagítás nélkül a 2300-as is.. Vagy akkor gyártanának külön combosabb akksikat a már kiadott modellekhez.. Ez a gyártói hozzáállás nem épp korrekt így 2013ban.:(

(#507) falijja


falijja
őstag

Na avégre valami... [link]
talán van remény.... :)

(#508) Kasya válasza vrgkrisztian (#502) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azert az S3 formajat egy laposkavicsrol mintaztak, ezt a Samsung legalabb be is vallja ("inspired by nature"). Az Iphone formaja az amerikai utmenti barokban is elofordulo femasztalrol masolodott. A Z viszont nem az a forma, amit minden nap latsz. Stilusos, egyszeru, letisztult. Es ez nem is a formaban jelenik meg, hanem egyuttesen a forma+uveglap, mivel semmi mas nem ronditja az osszkepet (max az oldalso gomb).

(#509) FragMaster válasza falijja (#507) üzenetére


FragMaster
addikt

Ettől sajnos még TN marad. 2013-ban. 180+k-ért.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#510) pierre464 válasza Frigetrus (#491) üzenetére


pierre464
csendes tag

A TFT egy vezérlési mód, sokféle kijelzőtípusnál alkalmazzák pl: LCD, OLED, IPS stb. A képpontokra közvetlenül elhelyezett tranzisztorokkal történik a vezérlés. Gyors válaszidő jellemzi ezért elterjedt széles körben.

(#511) zack válasza falijja (#507) üzenetére


zack
nagyúr

"AMOLED-alapúaknál mélyek a feketék és szaturált a kép, az LCD valósághű színekkel operál, az IPS pedig jobb betekintési szögeket tesz lehetővé"

Cáfolom az állítottakat...

sAMOLED 180 fok, IPS 176 fok, SLCD2 176 fok környéke, Nova 170 fok, LCD 160 fok.

Akkor miért is kell úgy fogalmazni mintha az IPS lenne a legjobb betekintési szögeket tekintve? :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#512) Danny750 válasza falijja (#507) üzenetére


Danny750
őstag

hajnalban már linkeltem........... :R
zack: Azért teljes 180fok-ot az amoled panelek sem tudnak........a színek ott már átfordulnak+teljes 180fok-nál amúgy sem látnál semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#513) falijja válasza FragMaster (#509) üzenetére


falijja
őstag

Azért írtam hogy talán.... :)

(#514) zack válasza Danny750 (#512) üzenetére


zack
nagyúr

Nézd. Ezek hivatalos adatok. Teljesen mindegy mit látsz. Ezek a panel paraméterei.
A gyakorlat persze más, de ez jelen esetben nem mérvadó, főleg nem egy panel jellemzőinél.
Gyakorlatban az sAMOLED, az IPS, SLCD2, lényegében azonos paraméterekkel rendelkezik. Ilyen +- 5 fokok semmit se számítanak ezen a szinten, csak extrém esetekben, tehát még a Nova is belefér a "szórásba".

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#515) Danny750 válasza zack (#514) üzenetére


Danny750
őstag

Így van....
Remélem a Sony is rááll az ips, amoled panelek használatára a kevesebb kompromisszum érdekében......
Bár bírnám ha titokban vmi új kijelző technológián dolgoznának.., az lenne csak a meglepetés?

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#516) zack válasza Danny750 (#515) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem 2 éven belül nem lesz technológiai újítás. Persze a hajlékony panel implementálásán kívül.
Ebben sok a lehetőség, és a 2014-es év szerintem erről fog szólni...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#517) Ricardo válasza zack (#516) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért az igzo kijelző remélem megmutatja magát :U

(#518) Peterson_


Peterson_
addikt

Na erre szokták azt mondani hogy gyerek kezébe nem való :)
Nagyon komoly masina bika teljesítménnyel és gyönyörű a formaterve is, most már nem kérdés az sem, hogy a Sonynak helye van a top gyártók között(sőt, még jöhetnének feljebb is)
Egyszerűen parádés....lenne, ha az üzemidőn lehetne javítani.
Azért a leírt tapasztalatok alapján már egy kicsit meredek.

Ennek ellenére valamiért mindig benne van a must have-érzés, még szerencse, hogy az akkuteljesítmény mellett az ár is visszatart. :B

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#519) Rhino666 válasza SkyS1gn (#498) üzenetére


Rhino666
őstag

Leginkább iPhone-klón. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#520) xylacc válasza Danny750 (#512) üzenetére


xylacc
csendes tag

Bocsáss meg, de ki kell, hogy javítsalak....
Az AMOLED a technológia miatt NEM fordul át akármilyen szögből nézed.
Én mindenképpen arra szavazok a kijelzők közül. Láthatod a készített tesztképet is. Itt körülbelül a síktól 10-15°-ban tértek el, tehát 150°-160°-os betekintési szögeket hasonlítottak össze.
A különbségek egyértelműek.
Sötétben AMOLED a kontrasztja miatt ver mindent.

(#521) Cyberpunk válasza xylacc (#520) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én IPS-re szavazok, amióta van itthon olyan eszközöm, szar az SAMOLED nekem, túl műanyag a színei. Én inkább áldozom be a magas kontrasztot és a feketét, cserébe szebb kijelzőt kapok. De ahány ember annyiféle ízlés.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#522) vipnolf válasza nuke7 (#417) üzenetére


vipnolf
aktív tag

igazad van ne vegyél sohasem! végülis csak villámgyors :DDD
imádom a szakértő szaki hozzászólásokat :C

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#523) Rhino666 válasza vipnolf (#522) üzenetére


Rhino666
őstag

Miért? A One S tényleg jobb. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#524) Dominó85


Dominó85
veterán

A sok Sony Fan olvassa el figyelmesen az új Sony V cikket. Az legalább bírja egy napig, vagy talán 2-ig is, ha nem bizgerálod. Persze azt is agyonárazta a Sony, csak tudnám mire föl... Hardveresen jó készülékek ezek, de gyermek betegségeik vannak, amik hazavágják a koncepciót, ráadásul szánalmasan túl vannak árazva... 2013-ban 2 magos telefonért 130k? Hol élnek ezek? A drága PH Lapcsalád meg osztogatja nekik az Ajánlott plecsniket... Eleve nem adnék ajánlott plecsnit egy irreálisan magas árú terméknek, de persze ez a PH tesztje, nem az enyém. Egyszer kapjak kézbe egy ilyen telefont és megnézheti a Sony magát, mennyire kivesézem. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#525) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Végre volt időm erre a cikkre.. :) Szép telefon, a tartozékok mennyisége is üdvözítő, de a kamera... :( Kíváncsi vagyok nyáron mire lenne képes.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#526) vipnolf válasza Rhino666 (#523) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Nem alkotok a OneS-ről véleményt, mivel még sajnos nem volt hozzá szerencsém. :)
Abból az alap logikából indultam ki, hogy a kolléga előzményben írta, hogy azonos a hardver és az Xperia S-ben nagyobb a kijelző. Ami így is van. Csak azt nem értem, minek kell erősebb hardver feltétlenül a nagyobb pixelszámhoz...
ha valóban azonos a hardver (kivéve persze a kijelzőt), akkor ebből pont látszik, hogy az S mennyire jól van optimalizálva.

A kijelző és az esztétikai megjelenés miatt sem lehet összehasonlítani a két vasat sztem.
Nekem nincs gondom az Xperia S sebességével és semmilyen tulajdonságával.

Nagyon vártam a jelenlegi tesztalanyt is (Z), de az összhatás számomra nem plusszos annyira, hogy a váltáson gondolkodjak. Egyelőre marad az S. Hátha a Sony 13-as portfoliójában lesz valami újdonság számomra is. Nem kapott el a must-have és az instant-get érzések kombója... vagy szerelem első látásra, vagy semmi :U

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#527) maki12 válasza Cyberpunk (#521) üzenetére


maki12
senior tag

Én is IPS párti vagyok. S2-ömnél 6 hónapon belül 3-szor égett be olyan csúnyán hogy szellemképes volt...
Ezek után az N7-em IPS-e (ami nem is a legjobb) sokkal szimpatikusabb számomra.

HTC U11 & Nikon D5300

(#528) skul0 válasza Dominó85 (#524) üzenetére


skul0
aktív tag

Mégis mit vársz? A hardver bőven megállja a helyét 2 magos létére a csúcs készülékek között is, korrekt felbontású és méretű kijelző, valamint por-és cseppállóság, ami ilyen tudás mellett ritka. Igaz nem 2 giga a RAM, de az ára se a felhőket karcolja azért. Ráadásul, egy hónap és lesz kb 110 ezer, ha a gyártó bejelenti az MWC-n az idei típusokat.

(#529) Integrale válasza skul0 (#528) üzenetére


Integrale
veterán

Ő mit var? Kínai, garancia nelkuli, megkerdojelezheto minosegu, support nelkuli telefonokat var! :U

"Bad reklám is reklám too"

(#530) vrgkrisztian válasza maki12 (#527) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

s2nél sajnos mivel nem pentile matrixos,így nem nagyobb a kék szubpixel,és emiatt ég be hamar... de egyébként a legjobb kijelzők ott sem égnek be...(legalábbis nem 2 hónap alatt..de ahhoz szerencse kell,hogy kifogj egy jó kijelzőset)
pl az én kijelzőm már pár hét után be is volt égve,a haveromé meg már 1 éves,és semmi(!!!) nem látszik ...(még alacsony fényerőnél sem,se a szürkénél,se a kéknél,se semmilyen színnél) néztem is,hogy ez hogy lehet..mert ő nagy geek,és állandóan nyomogatja a telóját :DDD ami meg a nagyon durva,hogy chromeot használ(qrvasokat netezik)amiben állandóan ottvan az állapotsor neki,és így sem ég be :F (még szellemkép tesztet is végeztem az enyémmel,és az övével egyszerre. 1 órát folyamatosan ment ugyanaz a youtube videó,és nekem rendesen látszott a videó címe,neki meg szinte egyből eltűnt...úgy csináltam,hogy gyorsan lehúztam rájtuk az állapotsort... :DDD )
reménykedem,hogy a következő kijelzőm nekem is valami hasonló jó RGB amoled lesz :K

(#531) SkyS1gn válasza Rhino666 (#519) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez a Z kicsit hajaz a 4re a 2 üveglap miatt...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#532) danee29


danee29
csendes tag

Hát elszomorító látni ezt a pár sort... A telefon maga nagyon tetszik a forma terv, az üveg hátlap (bármennyire is gyűjti a koszt nem jelentene problémát letörölném :D), a hardver is nagyon jó benne... De ez elszomorít: Ha aktívan használjuk kb. 4 órát bír... Ha ez tényleg igaz, akkor úgy néz ki még se ruházok be rá, pedig nagy favorit volt számomra ez a telefon. :(

(#533) Gabi77


Gabi77
csendes tag

Nekem tetszik a telefon és a teszt is, szép és valóban egyedi, amiért mégsem vennék az az ujjlenyomat gyűjtős külső és a fakó kijelző de ettől eltekintve csúcs gép a hibával együtt is, persze az utódok ígéretesebbek lesznek :) és nálam a por és vízálló tulajdonsága 5 csillagot ér :C

(#534) maki12 válasza vrgkrisztian (#530) üzenetére


maki12
senior tag

Amikor megvettem én az S2-öt, másfél éve nagyon kiakasztott a dolog.Most is be van égve ugyan úgy,csak már hidegen hagy.Persze,ki lehet fogni egy normálisat csak az a baj hogy elég kevés van belőlük :(
Szeretem a Samsungot,és kimagasló a garanciális ügyintézésük,de akkor sem szeretnék ennyit szenvedni egy (nem is hibátlan) normális kijelzőért.

Ebből adodóan most nagy dillemába is vagyok,fél év múlva esedékes a telefoncsere és nem tudom eldönteni hogy mire :(((

Na de ez már tényleg nem ide tartozik! :)

HTC U11 & Nikon D5300

(#535) skylaner


skylaner
senior tag

Gondolkodtam, hogy esetleg lecserélem az S-met erre de nem fogom.
A betekintési szögek "kvázi hiánya" és az ujjlenyomat mágnes hátlap miatt még maradok a jó öreg S-nél.
Valamint a kamera, mint ahogy az S-nél is nem valami erős. (Mármint fénykép készítés esetén, videónál nincs semmi bajom a kamerával).

(#536) Rhino666 válasza vipnolf (#526) üzenetére


Rhino666
őstag

Több pixel = több kalkuláció a megjelenítéshez (skálázódik!), erősebb hardvert igényel, ilyen egyszerű. De az HTC-ket egyébként is jobban optimalizálják.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#537) atikó válasza Rhino666 (#536) üzenetére


atikó
őstag

sokan fintorogtok a kamerára, miért nem vesztek egy tisztessége fényképezőgépet, és meg van oldva! :))

(#538) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Közérdekű!

A Sony az általunk tesztelt Xperia Z-t alapos vizsgálatnak veti alá, hogy megnézzék, hogy a cikkben kifogásolt tapasztalatok csak erre a darabra, vagy általánosságban érvényesek, különös tekintettel az akkumulátoros üzemidőre. A napokban kapunk tőlük választ, amelyet természetesen beleírunk a cikkbe és persze ide a fórumra is.

Közérdekű vége

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#539) vinibali


vinibali
őstag

amennyire elvoltak maradva az Xperia Arc meg S szériákkal a Galaxy S-ekhez képest, most akkorát dobbantottak ezzel a telóval, hogy nagyon magas lett a mérce a Samsung de még az almának is szerintem :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#540) szimike79 válasza Bog (#538) üzenetére


szimike79
őstag

Ez érdekesen alakul, kíváncsi vagyok a végeredményre.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#541) jacis válasza Bog (#538) üzenetére


jacis
nagyúr

Erre én is kiváncsi leszek :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#542) Xaels válasza Bog (#538) üzenetére


Xaels
félisten

Na ez érdekes. Vajon, ha a ti példányotok volt "rossz" akkor adnak majd egy újat, hogy újra teszteljétek?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#543) falijja válasza Bog (#538) üzenetére


falijja
őstag

Hát nem hiszem hogy a tesztelt készülékkel volt a gond...szerintem a 4 óra hossza az átlagos ...akármilyen telefont legyilkolok 4 óra alatt......

(#544) Kasya válasza falijja (#543) üzenetére


Kasya
nagyúr

2 alatt is megvan az ;]

Kedves gesztus a Sony-tol, hogy adnak a tesztelok (es talan a hozzaszolok) velemenyere, es megnezik ujra a telefont. Azonban felek, hogy javulast bekapcsolt kijelzo mellett csal nagyobb aksival erhetnek el :s De ne legyen igazam.

(#545) Dominó85 válasza falijja (#543) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért nem minden teló merül le 4 óra alatt. ;] Lásd Nokia 3110. :DDD

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#546) skylaner válasza Bog (#538) üzenetére


skylaner
senior tag

Az aksi időn szerintem sincs semmi meglepő.
Sajnos ennyit bírnak.
Az S-met is le tudom meríteni cirka 3 óra alatt folyamatos netezéssel 3G-n, 60-70%-os fényerő mellett.

(#547) sixpak válasza falijja (#543) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem sem gáz a 4 óra. Én Xperia Ion-t használok, néha úgy haza szoktam vágni 4-5 óra alatt, hogy alig akar visszatérni bele az élet. :) De nem esek kétségbe, szabad konnektor vagy usb aljzat mindenhol akad.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#548) da96


da96
csendes tag

kiváncsi vagyok még a htc butterfly és a samsung gs4 tesztjére azok lehetnek majd a vetéj társai :)

(#549) maki12 válasza da96 (#548) üzenetére


maki12
senior tag

Azok még hol vannak :U

HTC U11 & Nikon D5300

(#550) falijja válasza Dominó85 (#545) üzenetére


falijja
őstag

Hát igen azzal nehezebb dolgom lenne.. de rám szavaznék azért...:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.