Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) bulikavagyok válasza Remus389 (#97) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A 4 óra ma már elég kevés. A Note2 kibír 7-et is folyamatos "nyüstöléssel", ahogy Te írtad, nagyobb kijelzővel, igaz nagyobb akkuval...

(#102) JanFe


JanFe
aktív tag

Gyonyoru keszulek, kivancsi leszek ra eloben :)

"There is nothing permanent except change"

(#103) jagelo válasza bulikavagyok (#101) üzenetére


jagelo
aktív tag

És nem FULL HD kijelzővel:)

(#104) lujo10


lujo10
aktív tag

A telefon gyönyörű, a kijelző felbontása szuper, egyszóval nekem nagyon bejön :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#105) Dominó85 válasza darvinya (#83) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor jól emlékeztem, hogy a k800i-n is az volt. :B

* Péter - 06302461862 *

(#106) bulikavagyok válasza jagelo (#103) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez mindenképp nagyon karcsú, kár szépíteni. Erre tuti rá fog verni az S4, tartom magam ahhoz, hogy a Sony elsiette a kiadást..
Illetve szerintem is le kéne venni az ajánlott plecsnit, mert ez nem tesz jót az oldal hírnevének.

[ Szerkesztve ]

(#107) hegyitaho


hegyitaho
tag

haha hogy néz ki a kijelzője az S3-nak a 3. oldalon :D nesze nektek színhelytelen pentile

(#108) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Noha a MA-s srácok nem tudnak fotózni :), azért ezek nem túl jó minőségű képek. Emellett a betekintési szög és az akku élettartam csalódás, egy 220.000 forintos készüléktől nem ezt várná az ember.

(#109) Crob


Crob
tag

engem csak az érdekel, hogy honna nszereztétek be ilyen gyorsan

(#110) jagelo válasza hegyitaho (#107) üzenetére


jagelo
aktív tag

Meglátjuk de szerintem külsöre szép és összeségébe jo a telo tökéletes telo nincs ennyi :)

(#111) Luperator válasza P84 (#98) üzenetére


Luperator
tag

Ha olvastad, amit írtam, benne van, hogy valakinek vagy bejön, vagy nem. Ez a telefon olyan amilyen, ha lentebb megy majd az ára, szerintem még inkább kelendő lesz. Csak a techmániások (vagy nevezhetjük tudatos vásárlónak) akadnak ki ezen a 4 órán. Az átlagember bemegy a boltba, megnézi, hú de szép és veszi is meg. Az eladó nem fogja mondani, hogy: "Te figyejjé' má' szép öcsém, hagyd a francba ez csak 4 órát bír ha nem csak nézegetni akarod."

(#112) bulikavagyok válasza Crob (#109) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Sony Magyarországtól gondolom, de a videóban ezt el is mondták, ha jól emlékszem..

(#113) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Végre felnőtt a Sony a többiekhez sőt jelenleg be is előzte őket.:) Nagyon szép szokásos Sony dizájn, de én amoled után ezt a "fakó" kijelzőt nem igen bírnám az tuti, na meg ez az akku idő. :(

Viszont az hogy akadozik a scrollozás ilyen hw-al eléggé gáz.

[ Szerkesztve ]

(#114) Ati1979 válasza bulikavagyok (#106) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem is rá fog verni erre a Samsung is meg a HTC is még talán az LG is.

A kiadást nem siették el, pont hogy jókor történt meg. :)
(Ha később adják ki akkor is ugyanez a kijelző ment volna bele szerintem... )
Abban a 3-4 hónapban amíg nem jelenik meg a konkurencia vinni mogják ezt a telefont rendesen. Mert kuriózum jelen pillanatban. Valószínűleg ezért is kapta az ajánlott plecsnit.

Amúgy nem sokan látták még élőben ezt a kijelzőt, így meg nem könnyű véleményt alkotni.

(#115) eventus


eventus
veterán

5"-os nulla a telefon...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#116) bulikavagyok válasza SzlobiG (#113) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Asszem erre mondják, hogy "pünkösdi királyság" :)

(#117) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Mindenki az üzemidőt írja. Ehhez tartanom kell magam sajna nekem is. Ez gáz. :(
Bár igaz lesz akinél tovább bírja. Nekem Note-nál 3-6 óra közt szokott alakulni a kijelző használat.
Ennél a Sony-nál kb 2-4,5-5 óra lenne max.

NFS Most Wanted-el 2-2,5 óra alatt kivégezném szerintem ezt a Sony-t. És magas kijelző fényerő sem kellene hozzá.
A fakó TFT kijelző meg felejtős kellene már hogy legyen, szerintem. Arc S-emen sem volt valami szép. (Optimus 2X-em simán megalázta színekben.)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#118) SzlobiG válasza bulikavagyok (#116) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen, ettől biztosra veszem, hogy a HTC és a Samsung jobbat fog csinálni. Ami engem idegesítene az a sebesség a videóba ahogy mondják, ez S3 közelébe nem lehet aztán erős hw itt jön ki a sony féle optimalizálás.:)

(#119) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Ahogy a 3. oldal alján lévő kijelzők összehasonlításából is látszik - bár a One X már közel jár - még mindig nem veszi fel egyik panel sem a SAMOLED-el a versenyt. Ráadásul a Google chrome-ra belenagyított képen sem láttam életlennek a SAMOLED betűit.

(#120) Kasya válasza Dominó85 (#77) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ricardo: Elnezest, minden teny azt mutatja, hogy TFT :)

Domino85: Termeszetesen en se fogom megvenni, mert nalam fel napot se birna sok esetben. Az eszrevetelem nem az aksi elettartalmara, hanem az uzemidore vonatkozott. Ugyanis normal esetben senki se cipelne magaval +1 aksit. Ha rendes uzemidovel rendelkezne, engem nem zavarna hogy nem cserelheto. Azert eddigi ilyen tipusu aksik nekem min. 1 evet (laptop kivetelev, mobil esetben masfelet) mindig kihuzott.

(#121) jagelo válasza SzlobiG (#118) üzenetére


jagelo
aktív tag

Ahoz a csúnya szappantartohoz biztos nem ingyen sem kéne :) :)

(#122) Borosz válasza Borosz (#59) üzenetére


Borosz
senior tag

Muhaha!!! "Folyamatos nyüstölés (böngészés, telefonálás, fotózás, videózás) mellett maximum négy órát bírja az eszköz."
Ez mekkora szívás! :DD
És ez ajánlott..? Hát... :U

(#123) SzlobiG válasza jagelo (#121) üzenetére


SzlobiG
félisten

De legalább az a szappantartó gyors és sokkal tovább bírja.

(#124) jagelo Én nem is mondtam hogy vegyél, nekem tökmind1 mit veszel. ;) Én a saját szemszögemből nézem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#124) jagelo válasza SzlobiG (#123) üzenetére


jagelo
aktív tag

Attol még nem veszek egy ronda autot meg mert kicsit kevesebbbet fogyaszt ne is haragudj :)föleg ha még gyenge az anyaghasználat is :)

[ Szerkesztve ]

(#125) zsigus


zsigus
őstag

Jó cikk, gratulálok. A telefon is jól sikerült, és ez a sor nagyon jól jellemzi is:

"Mindenképpen egy úttörő termék, még ha nem is tökéletes."

...de egy kicsit az az érzésem, hogy elsiették ezt a Sony-nál. Nyilván durrantani akartak valami nagyot, mert sokan megjegyzik, hogy ők csinálták az első FHD telefont, és ez a többi modell eladásaira is hatással lehet, de ez sajnos nem magyarázat pl. a kamera gyengeségeire, mert gondolom, hogy ugyanezt az érzékelőt használhatták az Xperia T-nél is, tehát jobbat is kihozhattak volna belőle első körben.

De örülök neki, hogy a Sony végre (ismét) előjött egy abszolút csúcskategóriás telefonnal, az utóbbi időben nagyon jó az amit csinálnak mobil fronton (bár én nem vagyok oda a droidért), így tovább...

(#126) jagelo


jagelo
aktív tag

Majd jönn at s4 annak minden hibát elnézzünk hisz az samsung ezt ugy birom :)

(#127) bulikavagyok válasza jagelo (#124) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Azt azért ne feledd, hogy az Xperia Z ellenfele az S4 lesz, nem pedig az S3!
Illetve az elég nagy gáz szerintem, ha a kinézeten és az anyaghasználaton kívül nem sok pozitív tulajdonságot tud felmutatni.. Egyébként nekem az iPhone-al is ugyanez a bajom, de ez szubjektív :)

(#128) zsigus válasza bulikavagyok (#127) üzenetére


zsigus
őstag

"Illetve az elég nagy gáz szerintem, ha a kinézeten és az anyaghasználaton kívül nem sok pozitív tulajdonságot tud felmutatni.."

Pedig ha egy prémium termékről beszélünk ez a kettő elég fontos tulajdonság (szerintem). A csúcsmodellek pedig azok tudtommal.

(#129) imi314 válasza jagelo (#100) üzenetére


imi314
senior tag

note 2

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#130) jagelo válasza bulikavagyok (#127) üzenetére


jagelo
aktív tag

Jogos de az még hol van :) addig még 2 sony kijön :) jelenleg ez szebb jobb :)

(#131) <Adamsky> válasza P84 (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1. A cikkírót én mondjuk ennyire nem ekézném, mert azért az elején a sorok között szerintem leírja, hogy mi is a véleménye az ilyen csicsa tepsikről, de az biztos, hogy az ajánlott plecsnit én sem értem.
Rettenetesen kompromisszumos ez a készülék. Ennyi pénzért főleg. Az meg külön szégyen, hogy a nagy Sony nem tud egy normális kamera modult beletenni. A kis kínaiak (Ascend D quad) itt már szerintem le is léptek pár nagy gyártót.

(#132) jagelo válasza imi314 (#129) üzenetére


jagelo
aktív tag

Csak nem tetszik az a baj :)

(#133) zack válasza imi314 (#129) üzenetére


zack
nagyúr

Nem túl nagy meglepetés hogy felbontást kivéve köröket ver erre a Sony-ra a Note 2.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#134) jagelo


jagelo
aktív tag

a SONY S is fikázták a kemerája miatt és jobb videot csinál mint a samsung Full HD kamerám hogy van ez akkor??

(#135) imi314 válasza zack (#133) üzenetére


imi314
senior tag

ez a sony nagyon nem fogott meg,pedig gondolkodtam ,h beszerzek a noti mellé.. de majd az s4...

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#136) bulikavagyok válasza zsigus (#128) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem fontos tulajdonság, sőt...
De ha ezen kívül mindenben "gyengécske" az gáz. Remélem érthetően fogalmaztam...

(#137) zsigus válasza <Adamsky> (#131) üzenetére


zsigus
őstag

"Az meg külön szégyen, hogy a nagy Sony nem tud egy normális kamera modult beletenni."

A cikkből:

"bizony ezen a kamerán még dolgozni kell, reméljük, hogy egy frissített szoftver a hibák egy részét orvosolja."

Ajánlott pedig azért lett mert ez a készülék jelen pillanatban egyedülálló, és erre a cikkben is kitértek (a végszóban is) többször, nem értem miért nem lehet ezt megérteni.

A kompromisszumokról meg annyit, hogy szinte minden csúcstermék kompromisszumos. Ha megveszel egy csúcs VGA-t akkor sokat zabál, ha megveszel egy Ferrari-t azt nem hétköznap fogod használni, mert arra kényelmetlen stb. stb.

bulikavagyok: Miért lenne mindenben gyengécske?

A kijelzője valóban nem a legjobb technológián alapul, de ha nem teszel mellé AMOLED-et nem fogod észrevenni a fakóságot, ha megvetted, csak használod és kész.

Az üzemidő valóban kevés (nagyon), de egyrészt ott a testre szabhatóság, másrészt van autós töltő, gondolom külön is kapható hozzá +1 dokkoló, ami az irodába jó lesz, mert ezt a telefont nem tinik fogják venni az tuti...

A kamerán meg szoftveresen javíthatnak később, bár ezzel kapcsolatban érthető a felháborodás, mert miért nem out-of-the-box működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#138) rizso


rizso
addikt

Szép meg jó, de nekem nem kéne, fölösleges "erődemonstrációnak" érzem. Hatalmas méretű és felbontású (ami néhány esetben már inkább negatívum) kijelző tök fölöslegesen, ráadásul gyatra betekintési szögekkel. Nem baj, legalább még jobban meríti az amúgy olyan acélos akksit. Akkor ott van a kamera. Exmor RS meg tököm tudja milyen marketing bullshit, csak éppen az elkészült fotók nem érnek semmit. Az említett Huawei tényleg messze jobb képeket csinál. A videófelvétel viszont egész jónak tűnik.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#139) Integrale válasza darvinya (#83) üzenetére


Integrale
veterán

A K660i előlapja nagyon messze van az üvegtől.
Ugyan úgy karcolódik vagy epp nem, mint egy K300i-é de írhatnék bármilyen más plexi elolapu telefont.
Nem beszelve a k660i hibás ragasztás + homorù\vetemedett plexi okozta "felkunkorodásról".
Vedd kézbe és nézd meg a felső élét, egyik oldala kiáll és mozog.
Volt három K660-am, mindnek ez volt a balya, az egyikről leszedtem és visszaragasztottam, a ragasztó megmarta a plexit! Nem üveg és a K800é sem az!

"Bad reklám is reklám too"

(#140) bok92


bok92
addikt

Grat a teszthez! :) Nem semmi,hogy már ki is jött... :Y

A teló meg nagyon szép,viszont pár hónapon belül jön majd a többi, és addigra már nem lesz unikum. A kijelző elég gyengécske a képeket nézve(ne nem a fullhd miatt),meg a kamera is lehetett volna jobb. :(( A 32 gigás memóriakártya viszont szép "ajándék".

(#141) Pantal


Pantal
senior tag

Tényleg nem beleszólni szeretnék, mert minden tiszteletem a Tiétek, de az azért kicsit rossz, hogy nem csináltok külön pár perces tesztvideót (főleg egy ilyen kaliberű telefonról), csak odasütitek a MA TV-s videót. Persze így egyszerűbb, meg biztosan a kapacitás is kevés hozzá, de talán megfogadjátok, és talán majd egy következő tesztben a 45 perces MA TV-s videó alatt ott lesz egy 3-4 perces is. :)

(#142) jagelo


jagelo
aktív tag

A videó teszt az bitang nagyon franko hozza a kamera minőséget grat :) :) :C :C

(#143) iFixit


iFixit
tag

Hehe a 3.oldalon az alsó betekintési szöges képnél a Galaxy SIII-ban már SAMOLED + kijelző feszít.

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#144) Dominó85 válasza Integrale (#139) üzenetére


Dominó85
veterán

Pedig jobb ha elhiszed, hogy OGS volt a k800i-ben. 3 év alatt csúszott betonon kavicságyon és miegymáson. Egyszer kellett políroztatni és akkor is a legkeményebb felülethez használatos polírozó kellett. Különben is az OGS nem szó szerint üveget jelent. :U Csak hasonló kristály szerkezete van, mint az üvegnek.

* Péter - 06302461862 *

(#145) bulikavagyok válasza zsigus (#137) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké, abban egyetértünk, hogy nem értünk egyet. :) Nekem egyébként Nagyon tetszett ez a teló, de csak addig amíg el nem olvastam ezt a tesztet, illetve nem láttam róla a bemutató videót. Komolyan el is gondolkodtam rajta, hogy megvegyem, de így már biztos, hogy megvárom az S4-et, mert szerintem az nagyot fog ütni.

(#146) gzbotii


gzbotii
veterán

Csak az a franya UI amit Sony hoz..ha nezne ki valahogy...:(
Nekem meg a TW/MW is jobban bejon, sot, meg a ZTE altal hasznalt UI is

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147) jagelo válasza bulikavagyok (#145) üzenetére


jagelo
aktív tag

Ja nem s3 hanem s4 lesz ráirva :) :) szokásos külsö vagyis csúnya

(#148) bulikavagyok válasza jagelo (#147) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ami azt illeti, én is reménykedem benne, hogy elhagyják a mostanában "szokásos" külsőt! :)
De azt azért nem mondanám, hogy csúnya.. ez amúgy is erősen szubjektív...

(#149) gzbotii válasza petisan (#81) üzenetére


gzbotii
veterán

Mindenki, hogy szidta a One X uzemidejet :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#150) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Szerintem ennek a cuccnak semmi ertelme. 4 oras uzemidovel, mint telefon (180e Ft-ert) hasznalhatatlan, es ertelmezhetetlen. Teljesen konzumidiota termek, vegye aki akarja. Ennyi erovel akar aksi sem kene bele, visszaterunk a vezetekes telefonokhoz?? :)) Persze tudom, ezek mar reg nem telefonok, de akkor miert akent akarjak eladni oket?

A cikk egyebkent jo, csak par apro megjegyzes:
- az IP57 szabvanynak semmi koze ahhoz, hogy szetszedheto-e a telefon
- a kozos kijelzo-betekintesi szogrol keszult fotonak ebben a formaban nem sok ertelme, hogy nem kulon-kulon fotoztatok ugyanabbol a szogbol. Ugyanis a legszelso telefonokat igy mar jocskan oldaliranybol is nezzuk nem csak alulrol.

Son of a Bit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.