Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) M_AND_Ms válasza Jumapili (#27999) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Huh! Nehéz veled. Te csak egy körülményt nem veszel figyelembe. Azt amit leírtunk többen is.
Leírom utoljára, lassan, hogy te is megértsd:
A telefon ugyanolyan körülmények között és ugyanolyan használati szokásokkal nem melegedett annyira Kitkat alatt, mint a Lollipop alatt. Csak a Kitkat változott Lollipopra, semmi más.

Na most ebből vedd figyelembe azt körülményt amit jónak látsz! A következtetést rád bízom.
Minden jót!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28002) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Látom nagy a Lollipop vs Kitkat vita. Leírnám szerény véleményem.
Én is "rosszabb a lollipop" tábort erősíteném. Hangerő probléma nálam is jelen volt, túlzott melegedést én is észleltem. Egyéb problémáim is voltak: miután "belaktam" a telefont erős lassulást véltem felfedezni amit Kitkat alatt nem, nagyobb probléma volt hogy néha nem hallottam, idő elteltével egyáltalán nem hallottam semmit hívás közbe. (volt rá példa hogy elfelejtette előhozni a bejövő hívás "jelzését" csak csörgött a telefon.)
Ezen problémák 4.4.4 visszatelepítése után megoldódtak. ("Belakott, több hét használt után sem jelentkeznek.)
Remélem 5.1 javítani fogja a hibákat.

(#28003) M_AND_Ms válasza Toncsiii93 (#28002) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért az túlzás, hogy vitázunk. Legfeljebb elbeszélünk egymás mellett.

Amúgy, én megpróbálok ezzel együtt élni, mert sok dolog viszont a KK-ból hiányzott

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28004) besaints válasza M_AND_Ms (#28003) üzenetére


besaints
tag

Kijött ez az 5.0 lockolt BL-ra, a hang problémára tutira megoldás (sztereó mod, stb.), a melegedésre meg ki tudja:

[ROM][LOLLIPOP][LB/UB][.454] eXistenZ Y | 2.0.0 | 06/08

[link]

Ha lesz egy kis időm, felteszem és beszámolok, de más is kipróbálhatja. Nálam a sima gyári .454 annyira durván melegszik, hogy vagy 20 perc folyamatos böngésző használattól is kikapcsol. KK-val ilyet soha sem csinált.

[ Szerkesztve ]

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#28005) szaszaboy0 válasza besaints (#28004) üzenetére


szaszaboy0
tag

Tényleg jó lenne ha az existenz működne rendesen. Szomorú dolog hogy mostanában szinte egyik gyári fw sem teljesen jó. SP-ről váltottam Z-re mondom hátha azért csak van gyári lolli. Nagyon úgy néz ki megint főzött dolog lesz belőle.

Üdv Szabi

(#28006) harry3


harry3
őstag

Elmondom én is a tapasztalataimat. Néztem KK-n és LP-n is a hőmérsékleteket. Próbáltam több napszakban is mérni, illetve figyeltem arra is, hogy mikor frissítettem LP-re, akkor lehetőleg ne teljen el több nap, hogy nagy mértékben változzon külső hőmérséklet. Persze ez sem pontos, mert mások a körülmények, illetve szerintem kellett volna pár napot adni a rendszernek is, a visszaállítás, telepítés után.
Netezést, játékot, kamerázást néztem. Azt tapasztaltam, hogy KK és LP-között pár fok eltérést van, azaz KK-n 10 perc videózásnál ~53, LP-n ~57. Játéknál KK: ~47, LP: ~53. Nagyon nagy forrósodást nem tapasztaltam(bár egyszer böngészésnél kellemetlenül forró lett), én azt mondom, hogy ezt a pár fok eltérést(ez is változó hogy menni az a pár) szabad kézzel nem feltétlenül érezni, de akkor is jobban melegszik egy picivel a LP. Bár nekem nem olyan nagy az akkuidőbeli eltérés, de ez a pár fok elég ahhoz, hogy kicsit nagyobb legyen az energiafelhasználás.
Halkulást nem tapasztaltam.
Ezek után nekem ne mondja senki, hogy meleg van, hülye vagyok nem tudom használni. Én megnéztem, nálam ilyen. Ha másnak nem én azt is elhiszem, de ne hülyézzük már le a másikat(Tudom, hogy könnyebb, mint utána nézni a dolgoknak, de ezzel csak saját magunkat minősítjük, de ez már nagyon off). Egyenlőre visszatettem a KK-t(a laggos alkalmazásváltáson kívül semmi bajom vele). Remélem azért nem hanyagolja el nagyon a Sony a Z-t és hoz egy kis javulást az 5.1.

[ Szerkesztve ]

(#28007) Jumapili


Jumapili
tag

Ezekkel a beállításokkal 24,5 fokos szobában közvetlenül a 15 perces WiFi-s másolás után mérve 43 fok a legmagasabb érték:

(#28008) harry3 válasza Jumapili (#28007) üzenetére


harry3
őstag

Játék után is nézd meg, illetve 10-15 perc videózás után. Ahhoz jóval nagyobb teljesítmény kell.

(#28009) #03372544 válasza harry3 (#28008) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én torrent közben szoktam lejátszani az éppen töltött filmet menet közben, mindezt a TV-re kötve MHL adapterrel.
Ilyenkor folyamatosan aktív a kijelző is, ráadásul töltődik is (az MHL-hez kell táp, ami tölti menet közben a telefont is).

(#28010) M_AND_Ms válasza Jumapili (#28007) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tulajdonképpen most mit is bizonygatsz?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28011) harry3 válasza M_AND_Ms (#28010) üzenetére


harry3
őstag

:DDD

(#28012) Smiro válasza Toncsiii93 (#28002) üzenetére


Smiro
senior tag

A bejövő hívásjelzés hiánya engem is rohadtul idegesít :W A SERVICE menüben a LED tesztnél fehéren nem is villog, csak kék-zöld-piros. (egyébként kellene :F ) Kissé jobban meglegszik nálam is, de majd télen milyen jó szolgálatot tesz:) Addig meg SBH52-vel telefonálok ;]

(#28013) jenei1994


jenei1994
addikt

Az ebayen dokkolót melyik eladótól érdemes vásárolni ?

(#28014) harry3


harry3
őstag

Egyébként az 5.0 milyen SOT-okat produkál?
Most 4.4-en meglepően 4,5 óra jött ki 1 nap 2 óra üzemidővel, ekkor az akku 14%-on volt(7%-on volt 5 óra). Ebben volt GPS-es nyomonkövetés, zene, internet.
Chrome-ot használtam, ami eszi az energiát bőven, de lehet, hogy most javítottak rajta.

(#28015) gabe8719


gabe8719
senior tag

Sziasztok! Elgondolkodtam, hogy leváltom a Huaweimet egy korábbi használt zászlóshajóra; ahogy látom elég méltatlan szintre csúszott a Z ára mióta legutóbb néztem.

Mennyire érdemes most venni ilyet, mit lenne különösen fontos megnéznem a vásárláskor;és egyáltalán: mennyire felel meg a telefon a mai felső-közép mezőnyben? A kijelzőjét ha jól emlékszem elég sok fika érte anno, gondolom ez azóta sem lett sokkal jobb, de ez még beleférne, semmi bajom a sima TFT-vel. Fontos viszont, hogy egy napot azért rendes használattal is bírjon ki egy töltéssel.

Nem olvastam végig ennyi hsz-t, de az utolsó oldalon is elég sok riasztó dolog jött szembe, ha sok a típushiba, akkor szétnézek másik fronton. :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28016) #03372544 válasza gabe8719 (#28015) üzenetére


#03372544
törölt tag

Direkt nézegetem mostanában az újabb telefonokat, fel is tettem a benchmark progikat a Z-re, hogy legyen összehasonlítási alap.
A Snapdragon 400, 410-es gépeket porrá alázza, a Huawei féle Kirin SoC-ket GPU-ban nyomja le.
A Snapdragon 615 GPU-ban pontosan ugyanazokat a számokat hozza, nyers számolásban kicsivel többet, nyilván a több mag miatt, de nem számottevő azért.

Én azt mondanám, hogy a mai felsőközép még nem körözte le, esetleg kicsit a snapi615, de az se sokkal.
Snapi800-nál kezdj, ha erősebbet akarsz.

A kijelzővel semmi gond nincs szerintem, típushiba passz, de a vízállóságra ne alapozz.

Még valami, az 5.0.2-vel nagyon gyors pattogós a gép, nemsokára pedig jön az 5.1.1.

[ Szerkesztve ]

(#28017) #40351744 válasza gabe8719 (#28015) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szia!

Szerintem nagyon szép kijelzője van még 2015-ben is a Z-nek, semmi panasz nem lehet rá. Maga a kialakítás, dizájn nagyon jó, a hardver még mindig egész jól megállja a helyét.

A típushibák pedig szerintem inkább szoftverhibának mondhatóak, 4.4.4-es Androidon nem találkoztunk ilyen dolgokkal, mint pl: halk hangszóró. Az 5.0.2-n jöttek elő ezek a hibák, reméljük az 5.1 orvosolja.

Összességében azért én ajánlom! :)

(#28018) sno14 válasza #03372544 (#28016) üzenetére


sno14
tag

Egyetértek a többiekkel. Még megállja a helyét a felső-középkategóriában teljesítményben, amivel még felül is kerekedik a fullhd kijelző és a vízállóság. Ami szar az az akku (3,5-4 óra kijelzőidő), a hangerő, nagyon melegszik (lollipop alatt főleg), meg az a vacak karcolódó fólia ami fent van gyárilag. Dizájnban verhetetlen, férfias, elegáns a z sorozat legjobban sikerült tagja a z ultra után, az újak már túl lekerekítettek számomra. Amikor megjelent szídták a kamerát, én például nem profi képeket akarok, csak egy adott pillanatot jó minőségben megörökíteni és ehhez nekem tökéletes. Nagyon elégedett vagyok a fotós teljesítménnyel. A kijelző szerintem egyéni elbírálás dolga, van egy ultrám is, de nem tudnám egyértelműen azt mondani annak szebb a kijelzője, pedig a tesztek tanúsága szerint fényévekre van a z-hez képest, kinek az erős színek, kinek a természetesek, kinek a fényerő, kinek ez kinek az jön be. Annak idején kitalálta valaki, hogy fakó meg betekintési szög bla bla bla és terjedt a hír, hogy szar a kijelző. Már több mint 2 éve megvan, soha egyetlen pillanatig semmilyen szituációban nem merült fel, hogy problémás a betekintési szög vagy fakó a kijelző, a héten pedig voltak vendégeim z1 volt mindkettőjüknek, ahhoz képest egyenesen túlszaturált a z, az valami eszméletlen ronda megjelenítő szerintem. Lényegében azt kell átgondolnod, hogy mennyire tudja kielégíteni a te igényeidet. Én még így két év után is azt gondolom, nálam csak a z és a z ultra játszik...

[ Szerkesztve ]

(#28019) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

http://napidroid.hu/egy-rakat-sony-mobil-fog-android-5-1-re-frissulni/
Ez nem csak a Z-sek számára jó hír.

Üdv Szabi

(#28020) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok , szeretnék pár kérdést feltenni hozzátok 5.0.2 lolipoppal kapcsolatban.

1. A nem fogadott hívások, NEM megjelenítése miatt már nem egyszer volt emiatt "Nyalóka".

2. Az ébresztőóra vagyis a hangerő miatt már nem egyszer aludtam el itt is jött a "Nyalóka".

3. Nem tudom hogy csak nekem ilyen de figyeljétek már meg ha pl elengedtek egy hívást, fületekhez teszitek a telefont, minden okés rendesen elalszik a képernyő sensor ok. De próbáljátok már meg hogy mikor a fületeknél van a kijelző elalszik és ahogy elaludt húzd fentről lefelé a sötét képernyőt a füleden :) aztán nézd meg hogy mit látsz vagy csak nem jön lefelé az a "csúnya" értesítő sáv ? és azt hallom hívás közben hogy amikor hozzáérek ott kattog összevissza mintha menüben lépkednék, hol arra megy hogy hívás várakoztatása vagy némítás vagy bluetooth ki be , meg össze vissza .. hááááát mi a ... van itt ? miért kellett még így kidobni ezt a szoftvert !!??? kezd a hócipőm is kilenni így nyáron ezzel a telefonnal ezzel az egész LP-al .

4. Nem lezárt képernyőnél nem e lehetne megoldani hogy azt a kuto navigációs menüt ne kétszer kelljen lehúzni ha a wifit pl. ki akarom kapcsolni? ez a hülye kétujjas módszer nem érdekel, mert amikor a telefon a kezemben van valami biztos van a másik kezemben is , szóval a kétujjas lehúzás is egy baromság volt, a fejlesztőktől. úgy teljesen jó lenne ha úgy kellene lehúzni az értesítő sávot nyitott képernyőnél mint a lezártnál ...

5. Az okés hogy írkáljátok itt hogy várható meg várható az 5.1 az eddig is tudtunk kb 1-2 hónapja, de most már igazából akkor kellene "írkálni" amikor nagyjából már azt is tudjuk hogy mikor .. ki a ....... érdekli hogy egy rakat telefon fog erre a fosra frissülni !? még azt megvárom, aztán vissza a kitkat.

..... és még akkor a melegedésről nem is beszéltem

Nyalóka az van itt rendesen .

Valaki írta hogy a hangerő szoftveres akkor elvileg valamilyen boost programmal fel lehetne húzni neeeem ? És arra hogy nem találtak még ki semmi megoldást a Rootal rendelkező készülékekre vajon ?

Köszi
Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#28021) Jumapili válasza Scooter86101 (#28020) üzenetére


Jumapili
tag

WiFi ki/be:

(A képen látható módszerrel, mindegyik képernyőről elérhető) BEÁLLÍTÁSOK

1. Egy ujjal megérinted a BEÁLLÍTÁSOK ikont.
2. A WiFi menü sort szintén.
3. Ki/Be

(#28022) Scooter86101 válasza Jumapili (#28021) üzenetére


Scooter86101
tag

Akkor szeretném a mobiladatot a wifit és a fenyerot állítani .. ezt már kizart hogy a "dock" barban el tudjam helyezni .. de tök mindegy mert én egyszerre szeretném lehúzni az ertesitesi menut ... ne kétszerre :(

(#28023) harry3 válasza Scooter86101 (#28022) üzenetére


harry3
őstag

Playen ezer féle kapcsolós widget létezik. Szerintem nem több idő 2-szer lehúzni a sávot, mint lehúzni, majd érinteni, mint korábban.

(#28024) kszthly válasza Scooter86101 (#28020) üzenetére


kszthly
senior tag

A főzött romok 90%-a megoldaná az összes problémát.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#28025) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Próbálta már valaki az existenz romot?

Üdv Szabi

(#28026) M_AND_Ms válasza harry3 (#28023) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sőt, elég egyszer lehúzni, majd a tetejére koppintani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28027) harry3 válasza M_AND_Ms (#28026) üzenetére


harry3
őstag

Én kétujjazni szoktam. :) Az 5" nekem már kicsit sok, hogy egy kézben tartva a hüvelykujjammal tornázzak a kijelzőn, miközben bűvészkedek, hogy le ne ejtsem a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#28028) kszthly válasza szaszaboy0 (#28025) üzenetére


kszthly
senior tag

Próbáltam, nem rossz. Ha zárt a bootloader, nem hiszem hogy találsz jobbat. Ha nyitva van, akkor inkább az 5.1.1-ek közül valamelyik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#28029) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok , köszönöm , és ezt a hivas kozbeni lehuzas csak nekem csinálja ... ? Nem neztetek ?

(#28030) freeep


freeep
csendes tag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy vagytok vele de nekem még mindig nem jeleníti meg sok esetben a nem fogadott hívásokat, próbáltam már mindent de nem akar jó lenni, valami fix megoldása van valakinek?

(#28031) kszthly válasza freeep (#28030) üzenetére


kszthly
senior tag

Főzött ROM?

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#28032) freeep válasza kszthly (#28031) üzenetére


freeep
csendes tag

Gyári 5.0.2

(#28033) kszthly válasza freeep (#28032) üzenetére


kszthly
senior tag

Megoldásnak gondoltam a főzött ROM-ot. ☺

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#28034) freeep válasza kszthly (#28033) üzenetére


freeep
csendes tag

:)
Nem akarok romolgatni, valami megoldás kéne erre.

(#28035) Deck válasza freeep (#28030) üzenetére


Deck
titán

Van fenn viber?

PS5

(#28036) kszthly válasza freeep (#28034) üzenetére


kszthly
senior tag

Akkor sajnos nincs ötletem. A gyárit kb. 10 percig "élveztem".

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#28037) freeep válasza Deck (#28035) üzenetére


freeep
csendes tag

Fent van, letöröltem akkor is csinálta.

(#28038) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Kb jó 2 hete tettem fel a lollipopot s nem sikerült a root így a pcc-vel csináltam egy javítást s mintha más lenne a rom. Ez kb egy hete történt.

Üdv Szabi

(#28039) #40351744 válasza szaszaboy0 (#28038) üzenetére


#40351744
törölt tag

Más lenne? Mit értesz " más " alatt?

(#28040) M_AND_Ms válasza harry3 (#28027) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Még jóhogy nem öklözni. 😉

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28041) rocks


rocks
aktív tag

Megjavult a hangerő! Mitől azt nem tudom.
Csatlakoztattam a PC - hez (Windows 10) usb-n és miután levettem újra olyan a hangerő mint a kit-katon!!!! :-)
a melegedés továbbra is probléma...

(#28042) rocks válasza rocks (#28041) üzenetére


rocks
aktív tag

Ja, az értesítés, jelzés, hívás hangerő lett újra jó :-)

(#28043) szaszaboy0 válasza #40351744 (#28039) üzenetére


szaszaboy0
tag

Pl szerintem jobban bírja az akksi találtam rajta olyan alkalmazást amit addig nem láttam (már nem tudom mi volt azóta root meg tisztítás is volt) és amit mindenki felsorol hibákat személy szerint egyikkel sem találkoztam. Lehet még nem volt alkalmam jobban tesztelni a rendszert de a melegedésen kívül semmi.

Üdv Szabi

(#28044) harry3 válasza M_AND_Ms (#28040) üzenetére


harry3
őstag

Gyengéden szeretem csinálni. :D

(#28045) Scooter86101 válasza rocks (#28042) üzenetére


Scooter86101
tag

na az meg hogy lehetett ?? Valamit feltettél a geprol ? Valamilyen programmal kapcsoltad össze ? Én egész surven össze szoktam dugni a géppel de semmi .. azt meg ki ne találja valaki hogy a win10 miatt van mert menten leugrom innen :))))

(#28046) Scooter86101


Scooter86101
tag

Ja közben rájöttem mit írsz :) a hívás értesítés nekem is néha néha jó ... csak sehogy nem tudok rájönni mikor csinálja, milyen az az állapot amikor nem jelez .. :( mert ha mondjuk 5x egymás után csörgetnek csak az elsőre nem jelez , viber sosem volt a telefomon, ez egy hülyeség hogy az okozza ezt ...

(#28047) #40351744 válasza rocks (#28041) üzenetére


#40351744
törölt tag

Néha vannak nekem is pillanatok, amikor úgy érzem, helyrejött a hangerő. Bár nem is igazán emlékszem már, milyen az " ideális " :) Ha ezen múlik, keresek én is Win 10-et! :DDD

(#28043) szaszaboy0 A " főzött " ROM-ok általában jobban ki vannak pucolva, nincs rajtuk annyi gyári alkalmazás, amik a működéshez elengedhetetlenek, ennek köszönhetően kevesebb háttérfolyamat = valamivel jobb üzemidő. Lehet próbálkozni a főzött ROM-okkal, bár én egy életre lemondtam róluk. :) De mivel ez nem főzött ROM, nem értem mitől lenne ekkora különbség.

[ Szerkesztve ]

(#28048) rocks válasza Scooter86101 (#28045) üzenetére


rocks
aktív tag

Azt én sem gondoltam hogy a Windows 10 miatt. 😉
Azért kellett egy kis mágia...
Amikor összedugtam, akkor újra raktam a PC -re a Sony PC companion 2.1 -et, mert nem indult el a biztonsági másolat. Utána sem... A playmemoris home - t is elindítottam, de semmi.... 😔 ekkor levettem. Következő hívásnál észrevettem h nincs csengő hang csak rezeg. Beállítások között láttam hogy a hívás csengő hangja nincs beallitva. 😱 Újra be kellett állítani és személyre szabni... Amikor hívtak ezután már egész jól szólt a hangerő 🙌.és azóta is, kop-kop-kop. 😊
Utána a PC - n lévő zenéimet nem lehetett lejatszani, mert állítólag sérült a fájl😥

Kénytelen voltam viszaállítani egy 2 nappal korábbi állapotra. Azóta a PC-n újra lejátszhatóak a zenék!!!
Viszont a 2 cuccot nem mertem azóta össze kapcsolni...😉

(#28049) szaszaboy0 válasza rocks (#28048) üzenetére


szaszaboy0
tag

Ez tényleg mágia :-)

Üdv Szabi

(#28050) Jumapili


Jumapili
tag

Angol és német nyelvű fórumokon speciális alig látható erősítő tapaszról írnak, amit a hangszóró közelében kell elhelyezni. Van aki, háromszor is misét mondatott érte és azután jelentősen javult a hangerő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.