Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24001) leslieke válasza ABal (#24000) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne fogadj. Elbuknád! :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24002) Varszegig válasza ABal (#24000) üzenetére


Varszegig
veterán

én nem tudom megmondani, mi lesz 2 év múlva, de csak akkor adom el a wave-em, ha jön egy olyan telefon, ami nagyságrendekkel többet nyújt nála. És ebbe mindent értek: anyaghasználat, hw, sw. Ha ilyet kiadnak, majd szólok:) És még ha lesz is ilyen se biztos, mert 2 hónapra rá jön mégjobb, stb., kivárom:)

[ Szerkesztve ]

(#24003) mixi10 válasza ABal (#24000) üzenetére


mixi10
tag

Szerintem is :) K800 volt előtte az elsők között vettem és az utolsók között cseréltem le, (még mindig meg van). így lesz a wave-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#24004) MerLinh válasza mixi10 (#24003) üzenetére


MerLinh
senior tag

nana, a k800 az egyik legtökéletesebb nem okos telefon közé tartozik nálam is =)
naja én is itt leszek, igaz asszonyé a wave, de én bütykölgetem =)))

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#24005) ABal


ABal
őstag

Leslieke: Oké, oké, csak provokációnak szántam. :D Megnyugtató, hogy nálam régebbi birtokosok is ragaszkodnak még a telefonjukhoz.

A JI2-vel még jobban tetszik, mint előtte! Eddig se panaszkodtam sokat, most meg úgy érzem, egyre inkább a kezem alá dolgozik.

Varszegig: Ezzel én is így vagyok, bár eddig mindig kihúztam két évet, pedig nem kötött a hűségnyilatkozat.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24006) peterk válasza ABal (#24000) üzenetére


peterk
senior tag

Ebben a topicban már annyi hozzászólás van, mint a Galaxy Spica, a Nokia 5800, stb. topicokban, azaz ez is simán néptelefonnak mondható. Persze a kockák között. ;)

Szóval fog ez a topic pörögni még egy jó ideig, ne félj. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24007) Paca2


Paca2
senior tag

úgy látom nem én vagyok az egyetlen aki k800i-t cserélt le wave-re :)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24008) leslieke válasza Paca2 (#24007) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem még most is megvan a k800i, bár én közbeiktattam egy Arénát is, mire megvettem a Wave-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24009) SlyChocolate válasza Paca2 (#24007) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Szintén!
Bár a K800i most is szolgálatban van.
Nem adom el, nagyon bevált teló!

(#24010) Polllen válasza ABal (#24000) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem jön vmi must-have-mertelsőrebeleszerettem telefon, valószínűleg 2 év múlva is ez lesz... Amíg van hűségem rá, minek váltani...

(Amúgy a Moto Defy-t kicsit sajnálom... ha 1-2 hónapot vártam volna... :DDD )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24011) SlyChocolate válasza ABal (#24000) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Nem hinném...
:D

(#24012) Kobe


Kobe
veterán

szintén van egy eladó wavem (csere érdekel galaxy s-re)
priv ha érdekel

(#24013) Nefretiti válasza Polllen (#23955) üzenetére


Nefretiti
csendes tag

áruljátok már el, hogy mi a titka ennek a Bcontrolnak! :D nekem sehogy se megy. wifin is kell valamit állítgatni? az egér funkció működik? vagyis az, hogy az egeret telóról irányítom?

(#24014) Polllen válasza Nefretiti (#24013) üzenetére


Polllen
nagyúr

A programot elindítod PC-n. Kiír egy IP-t, azt megadod a telefonon elindított bcontrol-nak és máris van egy wireless billentyűzet, egér, kontroller és joystick... :U

Másra nem jó! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24015) Nefretiti válasza Polllen (#24014) üzenetére


Nefretiti
csendes tag

csak azt az egy IP címet kell beírni ugye? beírtam és semmi.egyből működnie kéne, vagy csinálni kell még valamit?

(#24016) Tomajdon válasza Nefretiti (#24013) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Elindítod a pc-s progit, ott toggle wi-fi link vagy micsoda, és a telós progin connect2pc, tt beírod az ip címet, test connection, és elvileg mennie kéne. Rámész az egérre, akkor olyasmi lesz mint egy touchpad a notebookokon. A billentyűzet nem olyan jó.

Ja, és valószínű, hogy nekem is meglesz 2 évig a wave, előző telómat is (nokia e51) 2 év után váltottam. Nekem semmi bajom sincs a wave-vel. Szerintem az egyik legjobb telefon. Meg vettem végre egy szilikon tokot, így talán megmarad jobb állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#24017) TomWexX


TomWexX
addikt

Számomra ismeretlen eredetű probléma merült fel a kollégám wave-jében. Én a sajátommal soha nem tapasztaltam ilyet. :)
Na szóval: A kollégám esténként rádiót hallgat rajta, úgy alszik el, és beállítja az automatikus kikapcsot. (a rádióét) Ezután jönnek a 'Paranormális tevékenységek' :D Legalább heti egy alkalommal életre kel a telefon, és neki áll telefonálni. :) Valószínű a híváslista utolsó tételét hívja, ráadásul egymás után 2-3 alkalommal/éjszaka. A telefon az éjjeliszekrényen van lezárt kijelzővel. Reggel is...Ezt csinálta JI2-vel és JI5-el is egyaránt. Amúgy a kollégám nem tud róla hogy alva járó lenne. ;)

Valakinek van ötlete? Vagy valakinél volt esetleg hasonló szituáció?
THX

U.i.: Az nem jó megoldás hogy ne hallgasson rádiót esténként, mert már én is utaltam rá és nem tetszett neki az ötlet. :)

Más téma: Én is teljes mértékben elégedett vagyok a wave-el, hosszútávra tervezek vele, múlt héten meg is vettem az örökélet licencet. A hibával együtt tudok élni, engem kiszolgál minden értelemben. Ha bada végre egyszer beindulna, akkor meg öröm lenne és bódottá'. :) Ez monduk most is megvan...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#24018) MerLinh válasza TomWexX (#24017) üzenetére


MerLinh
senior tag

érdekes, headsettel hallgatja? probája meg sima füllhallgatóval az nem tudja iránítanyítani a telót.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#24019) nyesix válasza Varszegig (#23991) üzenetére


nyesix
senior tag

és tényleg!

a laptopon lévő kies egyből felajánlja a frissítést, itthon az asztali gépen a 64 bites win7 meg nem, hiáb uninstallálom, meg minden és rakom fel újra.
majd laptopról csinálok fw updatet....

(#24020) TomWexX válasza MerLinh (#24018) üzenetére


TomWexX
addikt

Ennyi! Ezt gyorsan kitaláltad! :D Kipróbáltuk és ha hosszan nyomjuk a headset gombját, hívni kezdi az utolsó számot. Valószínű ez lett volna az utolsó ötletünk. Kollégám üzeni hogy jön egy sörrel, mert megspóroltál neki egy mp3 lejátszót. Már tervezett venni egyet.
Köszi! :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#24021) Polllen válasza TomWexX (#24020) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért egy play/pause funkciót rakhattak volna rá. Nekem ez az egyik nagy hiányossága a lejátszónak... Főleg télen lenne praktikus... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24022) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Van JI5? :D

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#24023) csabám válasza s4hu|SyD^ (#24022) üzenetére


csabám
addikt

Alap:D:D:D

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24024) zazumisi


zazumisi
tag

Elmosolyodtam magamban ma délután egy alma fanboy barátommal valo beszélgetés során. Tàrgyaltuk melyik telefon mit tud, mikor aduászként a következöt kérdezte: És tv-re rá tudod kötni? Mondom neki: Igen egy 300Ft-os kábellel... Itt egy kis csend következett, aztán mondta, hogy ö az asszonytol kap ilyen madzagot Karácsonyra, kb. 5000Ft. :D
Tipikus. Lehet mégsem kellene megválni a kicsikétöl?

(#24025) Varszegig válasza nyesix (#24019) üzenetére


Varszegig
veterán

azért nem ilyen egyszerű, mert nekem is win7 64 bit alatt ajánlotta fel a frissítést. Igazából nem értem neked miért nem teszi:( Volt valaha registry buherás frissítésed?

(#24026) leslieke válasza s4hu|SyD^ (#24022) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van, és javították a JI3 billbugját.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24027) zack válasza zazumisi (#24024) üzenetére


zack
nagyúr

Elég furcsa álláspont. :U Ha meg akarsz tőle válni, ne ez tartson vissza. Fogod, eladod a MicroSD-t és megveszed belőle a kábelt. :DDD :P De egyébként nézz körbe milyen árak vannak tartozékokat és alkatrészeket tekintve. Semmmivel sem drágább mint a többi gyártó termékei. Az meg már más kérdés hogy összehasonlítottál egy utángyártott kábelt egy eredeti termékkel. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24028) Varszegig válasza zazumisi (#24024) üzenetére


Varszegig
veterán

sőt én kábel nélkül is rácsatlakozom a popcornra, és hd-ben (720p) játszom le a tv-n. Telefon a zsebemben, videó a tv-n:)

(#24029) zazumisi válasza zack (#24027) üzenetére


zazumisi
tag

Ott a pont :))
Igazából nem ez tart vissza, ez csak úgy tetszett hirtelen. Tudod, én alapvetően gonosz vagyok ;]
Az aláírásodból látom, te már döntöttél. Én meg nem tudok, bár a céges váltás miatt nem hiszem, hogy megtartom a Wave-t.

Egyébként az 1.2-es firmware szerintem javulás az eddigiekhez képest, nekem (többekkel ellentétben) nagyon bejön az új böngésző. Ami külön tetszik benne, bár ez lehet benne volt eddig is, hogy a kedvenceket ki lehet tenni a telefon menüjébe is.
Még egy kicsit reszelhetnének a szinkronizáción, és nagyon nem bánnám, ha lehetne választani a menü és a beépített levelező/naptár kliens hátterét. Nekem nem annyira jön be ez a nagy feketeség...

[ Szerkesztve ]

(#24030) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. A napokban venni fogok egy Wave-t, és most kiderült, hogy ugyanannyiért Wave II-t is meg tudnám kapni. Ti melyiket választanátok? Tudom, hogy ugyan az a kijelző típusa és mérete kivételével minden. Egyszerűen nem tudom eldönteni, és legkésőbb holnap döntenem kell :W

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#24031) galmat89


galmat89
tag

Gyerekek, várhatjuk, mi az eredetileg okt. 4-re ígért Bada 1.2-t.... idén tuti nem fog már kijönni hivatalos update-ként.
A 2.0-ról nem is beszélve, ami eredetileg 2011 Q1, jó ha kiadják a Q4-ben...
Pedig lenne mit javítani.
Ez olyan Duke Nukem Forever kezd lenni, kis túlzással. :(

[ Szerkesztve ]

(#24032) petrasgabor válasza Nefretiti (#24015) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

bControllal szerintem az lesz a gond, hogy a tűzfalad blokkolja. Nod Smart Security-n megoldás, ha ideiglenesen kikapcsolod a tűzfalat, bControl elindít, (azonnal működni fog), majd tűzfal visszakapcsol. Innentöl a programból való kilépésig menni fog. /a Kivétel hozzádásában még nem mélyedtem el, de biztosan megoldható az is valahogy../

(#24033) DonMedve válasza galmat89 (#24031) üzenetére


DonMedve
addikt

Arról nem is beszélve,hogy a szaros Bada miatt zuhan az ára mint az állat.Lassan kevesebbe kerül,mint a fele ilyen telejsítménnyel rendelkező társai,komolyan nemsokára már egy 3310-est sem adnak érte! :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24034) nyesix válasza Varszegig (#24025) üzenetére


nyesix
senior tag

nem volt registry buherálós frissítésem soha. megpróbálom újra uninstallálni, majd feltenni a kiest, hátha. Ha nem holnap laptopról új fw, nem szórakozok vele.

(#24035) Varszegig válasza galmat89 (#24031) üzenetére


Varszegig
veterán

hol volt a hivatalos magyar 1.2 okt. 4-re ígérve? belinkeled? ugyanis okt 4-én szivárgott ki az hogy egyáltalán lesz 1.2, de neked már be is lengették aznapra? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24036) galmat89 válasza DonMedve (#24033) üzenetére


galmat89
tag

Szerintem nem zuhan az ára. :D

Legalábbis most néztem a vaterán, 1-2 db van csak 70e alatt, az is szolgáltatófüggő, GSM boltokban is 80 körül mozog az ára.

Amúgy nyilván menni fog lefele az ára, mivel kiadták a Wave II-t.
Engem az aggaszt, hogy ez a nagy dérrel-durral beharangozott Bada szerintem el fog hasalni, legalább is jelen állás szerint kicsit sem közelít az Androidhoz vagy az Apple iOS-hez támogatottságban.
És a végén lehet, hogy kiderül, rossz lóra tettünk a Bada választásával. Ne így legyen!

(#24037) Vovi1 válasza Szyszko (#24030) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Wave II-t használok néhány hete, az elődjét nem ismerem. (a többiek meg a II-t en ismerik).
Tehát a II nagyobb a kijelző és maga a teló is, Kb X-10 méretű. kb 5 mm-el hosszabb, 5 mm-el keskenyebb, szemrevételezéssel. Nagyobb kezűek előnyben, ez egy kézzel is használható, az X10 nem!
A kijelző más, de tökéletesen használható bármire, nagyon kiváló a filmekre, nappal jó fényben is egészen jól látható. A szoft 1.2, javítottak néhány bug-ot, lásd a fórumot. A telót a jelenlegi KIES még nem ismeri fel, kínlódni kell vele, de néha sikerül csatlakoztatni. Még nem ismeri a magyar nyelvet.

Használata, az a alap prg megegyezik a a Wave-el, minden ott használható dolog él itt is. Nagyon komoly vas, részben fém, igen jól összerakva.

Két hibát vettem észre a napokban. Két videót konvertáltam, borzasztó gyenge videó felvételekből. Az egyiket rögtön lejátszotta, a másik - minden paramétere ugyanaz volt - ismeretlen file formátummal dobta vissza, többszöri próbálkozás után is. Eltelt egy nap - mindkettőt játsza??? nem értem, semmi nem változott.
Másik: borzasztóan érzékeny a hidegre, belassul, szinte dermed, ezért ha ki kell mennem a szabadba, ingzsebbe teszem.

Most jut eszembe: néha eltöri a képeket, csak felébe hozzam, pl felső része jó, az alsó maszat, torz. Nem tudom, hogy típikus, kijelző, vagy drv hiba lehet, de magától megjavul.

Több telóm is volt az okos kategóriában, eddig ez a csúcs!

Most indul be az AppStore, naponta jelennek meg új prg-k. Androidra azért kellett állandóan új prg-t tölteni, mert a teló alapban nem tudta. Ebbe minden nagyon jó szinten be van építve, ami a napi használathoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#24038) galmat89 válasza Varszegig (#24035) üzenetére


galmat89
tag

Úgy emlékszem, hogy valamelyik mobilarénás cikkben/hírben olvastam.

[link]

"A rendszerből egyébként idén október 4-én jelent meg az 1.2-es verzió"

Na ez kavart meg engem, de akkor is 2010-re ígérték az 1.2-t.

[ Szerkesztve ]

(#24039) Varszegig válasza galmat89 (#24038) üzenetére


Varszegig
veterán

hát erre nagyon rosszul emlékszel. Moszkvában merciket osztogatnak:)
(okt 4-én volt hír, hogy lesz egyáltalán ilyen:) Céldátum nem volt, de az amúgy is régiófüggő.)

[ Szerkesztve ]

(#24040) ABal válasza galmat89 (#24036) üzenetére


ABal
őstag

Én a mostani állapotában is simán kihúzok vele két évet. Nekem bejön. Ha ehhez képest még fejlődik ez idő alatt, már nem tettem rossz lóra. (Veled ellentétben, ahogy látom)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24041) leslieke válasza Vovi1 (#24037) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

borzasztóan érzékeny a hidegre, belassul, szinte dermed, ezért ha ki kell mennem a szabadba

Én ezt a Wave I-nél is tapasztalom, néha jéghideg a hátlap, és azon csodálkozom, hogy miért nincsenek rajta jégcsapok. De a lassulást még nem vettem észre. Jönnek a még hidegebb napok, majd megnézem ezt is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24042) Polllen válasza zack (#24027) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem egy picit drágábbak az Iceritifcated kiegészítők, mint a többi, de a nagyobb baj velük, hogy természetesen semmi mással nem kompatibilisek... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24043) Varszegig válasza galmat89 (#24038) üzenetére


Varszegig
veterán

sehol nem ígérték. okt 4-én kiszivárgott a JID. Nem megjelent, kiszivárgott.

leslieke: persze hogy hideg, hát fém:) (Nekem se lassul, az ujjaim hamarabb gémberednek el :DD

[ Szerkesztve ]

(#24044) leslieke válasza Varszegig (#24043) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom, de ettől nekem még mindig nagyon hidegnek tűnik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24045) alex8379


alex8379
csendes tag

Tud valaki segíteni a naptár (Exchange ActiveSync) szinkronizálásakor mindig ez a hibaüzenet jelenik meg: "hálózat nem érhető el"
Nem tudom mit kezdjek vele.

(#24046) Varszegig válasza alex8379 (#24045) üzenetére


Varszegig
veterán

tudunk, ha kicsit több infót adsz. milyen server (gmail, exch, kerio?). pontos beállítások?

(#24047) Neworder


Neworder
csendes tag

Sziasztok!

Biztosan volt már téma, de lusta voltam visszaolvasni és hátha segít valakinek...

A pár napja frissítettem az új, 1.2-es firmware-re (S8500XXJK1), szerintem jó, én még a júniusival (JF1) nyomultam és egy-két App már nem akart menni rajta - igaz, hogy ez még nem a végleges 1.2-es BADA, de remekül működik. Azért írom le ezeket, hogy aki vállalkozó kedvű (és ért valamennyire az ilyesmihez, de nincs kedve órákat fórumozni, olvasgatni), ez alapján biztosan működő firmware frissítést tud csinálni. Előre szólok, hogy ebben nincs MAGYAR nyelv, akit ez zavar, az ne is olvasson tovább :P - jó tanács, ha pl. nem tudod, hogy kell pl. kicsomagolni egy .rar fájlt, akkor inkább ne állj neki egyedül (kérj meg valakit, aki helyesen tudja értelmezni az alábbiakat - majd a KIES-sel vagy a szervizben frissítenek Neked a hivatalos 1.2-re). Ha nem világos mind a 18 lépés, hagyd, mert ha valamit kihagysz, elképzelhető, hogy nem fog működni a telefonod. Ezt már sokan kitárgyalták itt, de én is ideírom, természetesen ez NEM a hivatalos útja a felhasználó által végezhető FW frissítésnek RGO garanciavesztéssel jár.

Jelenleg a JK1-es végű FW a legfrissebb 1.2-es verzió. Amire szükséged lesz:
- KIES, samsung apps oldaláról letölthető
- samfirmware.com-os regisztráció, hogy le tudd tölteni a firmware-t (ha lusta vagy, itt van két link: JID JK1
- Multiloader v5.62 (google vagy samfirmware)
!Frissítés előtt KIES-sel mentsd el a névjegyeket, sms-eket, stb.!
Maga a frissítés főbb lépésekben:

1. Fájlok letöltése, kitömörítése (password: samfirmware.com). Tedd külön könyvtárba a két firmware-t, JID-et és a JK1-et, nehogy összekeveredjen, stb. A JID-vel kell kezdeni, ez FONTOS!!! Egymásra épülő frissítésről van szó!
2. Multiloader elindítása („Run as administrator” szükséges lehet Vista vagy windows 7 alatt)
3. LSI6410 kiválasztása a fenti listában (radio gombok avagy fekete „pöttyök közt”)
4. Válaszd a pipával a „Full Download”-ot
5. Következő lépés a fájlok kiválasztása (JID könyvtár!), például klikk az „AMSS” gombra, válaszd ki az „amss.bin”(abból a könyvtárból ahová kitömörítetted) és így tovább (Boot, apps, Rsrc1, rc2, ffs, csc, shp app) – hagyatkozhatsz a gomb nevére és a fájl kiterjesztésre a listában
6. Eddig a gépen ügyködtünk, most jöjjön a telefon. Kezdjük a frissítést, kapcsold ki a telefont! (mentés megvan, ugye?) Vegyük ki a SIM és memóriakártyát (nem szükséges, de gyorsabb, mert pl. nem fogja az első bootnál átnézni, hálózatot keresni, pin kódozni stb.). Jobb így.
7. Kösd össze a gépet és a telefont, a mellékelt USB kábellel
8. Kapcsold be a telefon a következő módon: Tartsd nyomva a (HANGERŐ LE + Lezáró + Hívásvége (bekapcsoló)) GOMBOKAT – ha mindent jól csináltál, bekapcsol a telefon „Download mode”-ban, kiírja és semmi mást nem csinál
9. Közben a számítógép új hardvert installál, ha végzett, a Multiloader ablakban nyomj a „Port Search” gombra, ha minden rendben „Ready” lesz a státusz
10. Ha a fenti lista megvan, már csak a „Download” gombra kell kattintani – ez tulajdonképp a firmware csere, flash-elés, az update, stb. akárhogy is hívjuk. Ez a gépedtől és a rátöltött adatok mennyiségétől (FW verziótól) függően változó időt vesz igénybe, kb. 5-15 perc. A flash-elés közben jobb oldali szekcióban a Multiloader ablakban láthatod, mi mennyi időt vett igénybe és hogy sikerült-e feltölteni – akkor jó, ha nincs [error] a listában. HA van, előfordult már mással is, semmi pánik, mikor végzett a folyamat, kezd előröl – megjegyzem, nekem még sose írt hibát.
11. Ha minden jól ment a telefon magától bekapcsol, kék képernyőt fogsz látni, aztán, megint újraindul magától, de ekkor már a normál üzemmódban, ahogy használni is szoktad.
12. Nah, és mivel ez egy két lépcsős UPDATE, most „megszívatjuk szegény rendszert”, mert pont ennyit élt ebben az állapotában… Ismét kikapcsoljuk a telefont, és most a JID-re épülő JK1-et töltjük rá.
13. A számítógépen ismét Multiloader, LSI6410, DE MOST NEM „Full download”. Ez csak bizonyos részeit cseréli a rendszernek, nem kell a full. Most megkeressük a JK1 könyvtárat, értelem szerűen megint kiválasztjuk a fájlokat, csak azt, ami van (nem lesz pl. Boot, de lesz „fota”).
14. Jó, ha a Port search még mindig Ready státuszt ad vissza, akkor mehet az újabb Download. És igen, megint ha mindent jól csináltunk a telefon magától bekapcsol, ha végzet. Normál felhasználói felület megvan (húzzuk ki a kábelt, és kész is vagyunk – vagyis a dolgok visszatöltése miatt nem érdemes, de kinek hogy jó :)).
15. Most még egy FONTOS lépés, amit sokan nem tesznek meg és ezért is hallani „rosszul működő” firmware-ekről, egy-egy frissítés után. Csináljunk egy hard resetet a következő kóddal: *2767*3855# - telefon ismét újraindul. (ez azért fontos, mert így nem zavarhatnak be régi fájlok, beállítások, „semmi”…)
16. Most pedig a „FÉNYKÉPEZŐGÉP” szoftverét frissítjük, lehet elsőre furán hangzik, de külön FW van hozzá – és a vicc az, hogy ezt néhány „hivatalos” (?) szerviz sem csinálja meg -> hibás, gyenge kameraműködés. Nem bonyolult: *#197328640# kódot beírjuk, ekkor előjön egy szerviz menü (lehet itt mást is állítgatni, de aki nem tudja mi mit jelent, az szorítkozzon a most leírtakra). Válasszuk a következő menüpontokat egymás után [6] - [3] - [2]. 4-5 perc alatt elvégzi az a frissítést és két [OK]-t kell kapnunk (a telefonban lévő mindkét kamera szoftvere frissült) – lépjünk ki a menüből…
17. Rendben, a frissítéssel meg is vagyunk. Opcionális, aki akarja kiválaszthatja, hogy energiatakarékos vagy teljesítmény orientált üzemmódba kapcsolja a telefonját (ez utóbbi jobban meríti az akkumulátort). A két mód közt a *#8740# kóddal tudunk váltani, „CP UART” a teljesítmény orientált mód, az „AP UART” pedig a takarékos (GYÁRI) beállítás.
18. Töltsük vissza a KIES-sel mentett adatokat, telepítsünk az Apps-ról alkalmazásokat.

Természetesen MÁS firmware-ek feltöltésére, update-re és downgrade-re is használhatóak a fent leírtak. :K

(#24048) Polllen válasza Neworder (#24047) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem többször is javasolták, többen is, hogy a boot-t senki se piszkálja, mert azzal egy dologgal lehet téglát csinálni a telóból... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24049) Karma válasza Neworder (#24047) üzenetére


Karma
félisten

Így van.
Ezzel együtt négy kommentem van az íráshoz:

1) Első körben maradjon ki a boot partíció, mert ha valami gebasz lépne fel, akkor inkább a loaderen túl legyen, akkor még menthető a telefon.
2) MP 2.0-ás hardveren nem célszerű bolygatni a kamerafirmware-t. Sokaknál állt fejre tőle a kamera, ami persze menthető, de bonyolultabb az átlagfelhasználónak.
3) A régebbi kamerafirmware-től nem fog hibásan működni, csak nem olyan szép a végeredmény.
4) A CP/AP UART hatása urban legend csupán.

Ezt leszámítva hasznos lehet, kösz.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24050) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Nem az a baj, hogy mikor jön ki az 1.2 hanem ,hogy a testvértelefonokat már ezzel árulják és elvileg a Wave a highend ebben a kategóriában. Akkor ezt most hogy is gondolta a Samsung? :-S
A másik bár ez a saját gondom, hogy a T-s ügyfelek le vannak sz@rva ez meg Magyarország tudom! Bár ezt majd megoldom ha lesz mire frissíteni és nem 50-50% lesz h bexarik közbe.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.