Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24501) gazfickó


gazfickó
tag

Jóestét urak!

Valaki nem tudna dobni egy linket ahol lehet Wave-hez venni Tv-out kábelt? Azt hallottam h már van ilyen madzag 300 ft-ért is. Aki vett vmi ilyet és jó is, az pls segítsen rajtam. Köszönöm :R

(#24502) Kyb


Kyb
csendes tag

Hello,

Nemrég van nekem is Wavem és még nem jöttem rá, hol tudom beállítani a szám elrejtését/megmutatását. És a kis kézikönyv sem ír erről semmit. Tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönöm.

Üdv: Kyb

(#24503) Karma válasza gazfickó (#24501) üzenetére


Karma
félisten

Nokia TV-Out kabelt keress.

Kyb: Nem emlekszem mar pontosan, de a Beallitasok - Alkalmazasok - Hivas alatt nezz szet.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24504) Kyb válasza Karma (#24503) üzenetére


Kyb
csendes tag

Hello,

Köszi szépen, ott volt.

Üdv: Kyb

(#24505) ABal válasza Karma (#24503) üzenetére


ABal
őstag

Jól emlékszel: Beallitasok - Alkalmazasok - Hivas - Összes hívás

Hoppá, közben már tisztázódott.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24506) zack válasza Vovi1 (#24444) üzenetére


zack
nagyúr

Mondtam én. ;)
Ha kell, dobok át neked linket pü-ben FLAC eléréshez, bár kell hozzá Rapidshare előfizu. Nekem 10 dodós van és baromi sok mindent szedtem már le. Jelezd hogy köll e. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24507) mothugs


mothugs
tag

Sziasztok!!

Ma megváltam a telefonomtól!

Köszönöm a sok hasznos információt, amivel itt találkozhattam és úgy érzem ez egy igazán segítőkész forum, kiemelkedik a többi közül amiket olvasgattam:))

További sok örömöt mindenkinek a telefonban!!

(#24508) FőDudu


FőDudu
addikt

Hi!

Kulfoldon elek (karacsonyra jottem haza), ezert eleve fuggetlen vagy szolgaltatonal vasarolt es azonnal kifuggetlenitett keszuleket vennek.

Kerdesem is ezzel kapcsolatos: T-mobile uzletben a vasarlasnal kifuggetlenitik (a megfelelo dijat kifizetve)? Vagy ez jelenleg nem mukodik?

Ha nem, akkor a telefon fuggetlenitok tudnak vele valamit kezdeni?

Fuggetlen keszuleket hol erdemes vasarolni? Milyen arban vannak most ezek?
Neten olvastam, hogy van 2 es 8GB belso memoriaval. melyik kaphato itthon?

Koszi!

FőDudu

(#24509) s4tch válasza gazfickó (#24501) üzenetére


s4tch
veterán

Ebayrol vettem par dollarert. keress ra a "wave video cable"-re

(#24510) Karma válasza FőDudu (#24508) üzenetére


Karma
félisten

"Kerdesem is ezzel kapcsolatos: T-mobile uzletben a vasarlasnal kifuggetlenitik (a megfelelo dijat kifizetve)? Vagy ez jelenleg nem mukodik?"

De működik, csak mivel +20k amennyiben kártyásan veszed, marhára semmi értelme. Inkább nézz szét a különböző GSM boltokban függetlenért, mint pl. XXL, Partnero, GSMLine.

"Ha nem, akkor a telefon fuggetlenitok tudnak vele valamit kezdeni?"

Telefon függetlenítők, LOL :D

"Fuggetlen keszuleket hol erdemes vasarolni? Milyen arban vannak most ezek?"

Mondtam három lehetőséget, nézd meg magad az árakat.

"Neten olvastam, hogy van 2 es 8GB belso memoriaval. melyik kaphato itthon?"

Csak két gigás létezik.

“All nothings are not equal.”

(#24511) ratam23


ratam23
aktív tag

sziasztok!

már sokadszor fordul elő hogy hiába zárom le a telefont a farmer (egyáltalán nem szűkös) zsebemben benyomódik a kikapcs gomb és újraindul. Nincs erre valamilyen megoldás? azon kívül hogy máshol tartom a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#24512) Karma válasza ratam23 (#24511) üzenetére


Karma
félisten

Mivel hardveresen be van drótozva az újraindulás, maximum hardveresen tehetsz ellene. Pl. szig'szalaggal és egy régi, eltört vonalzóval próbálkozhatsz ;)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24513) FőDudu válasza Karma (#24510) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszonom a valaszt!

Az altalad felsorolt cegektol nem mernek vasarolni.
Magyarorszagon a garancia jelentese egyenlo a vevok szivatasaval, kivetelt csak a nagyobb cegek kepeznek.

Valaha T-mobile alkalmazott voltam (epp szervizes) - szoval akkoriban ('96-'98) ezek a cegek meg induloban voltak. Mindenfele telefonnal bejartak sumakolni a T-mobile szervizebe - leven ott volt alkatresz es technikai hatter is. Gondolom ez most is igy megy, szoval az o garanciajuk szerintem erosen kerdeses. Amelyik eleve 0%-os afas szamlat adna.....

Gyartoi vagy szolgaltatoi garancia er valamit, a tobbi altalaban maceras.
Legalabbis nekem. Szoval ezeket most kihagynam.

Biztosan bennem van a hiba, inkabb a rosszat feltetelezem - akkor nem erhet meglepetes :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24514) Karma válasza FőDudu (#24513) üzenetére


Karma
félisten

Azért azt tudom javasolni, hogy olvasd végig az oldalakat :U Pl. az XXL-nél Wave van gyártói garanciával is, és csak 4k-val drágább, mint alapjáraton.

Egyébként meg ha házilag állnál neki függetleníteni, szerinted ugyan mégis mi lesz a garanciával?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24515) FőDudu


FőDudu
addikt

Samsungnak van mintaboltja ahol, meg lehet vasarolni?

Mi az hogy felarert ad Samsung garanciat?
A tobbi akkor kulfoldi szolgaltatotol behozott szurkeimport?

Kicsit kiestem mar ezekbol a magyar dolgokbol.....

Fel sem merult bennem hogy magam fuggetlenitem, van amihez ma mar nem nyulnek.
Anno meg szorakozasbol siman atraktam egyik 2110-es panelrol a masikra (es vica-versa) a v

FőDudu

(#24516) FőDudu


FőDudu
addikt

Samsungnak van mintaboltja itthon ahol, meg lehet vasarolni?

Mi az hogy felarert ad Samsung garanciat? Kicsit kiestem mar ezekbol a magyar dolgokbol..... A tobbi akkor kulfoldi szolgaltatotol behozott szurkeimport?
Lehet, hogy jobban jarok ha visszafele beugrok Triesztbe es megveszem az Olaszoknal fuggetlenul. Naluk legalabb er valamit a gari.

Fel sem merult bennem hogy magam fuggetlenitem, van amihez ma mar nem nyulnek.
Anno meg szorakozasbol siman atraktam egyik 2110-es panelrol a masikra (es vica-versa) a
legtobb kivezetessel rendelkezo integralt aramkort - es utana mindketto elindult. Ma mar nem allnek neki, kicsit elszoktam a forrasztgatastol.

FőDudu

(#24517) bakospe válasza FőDudu (#24516) üzenetére


bakospe
tag

"Mi az hogy felarert ad Samsung garanciat?"

Magyarán, ha valami gond van a telefonoddal, a Samsung vállalja a garanciális időn belül a telefon szervizelését. Akármelyik hivatalos Samsung mintaboltba bemész, a megkapott gyári garancijeggyel, és ennyi.

A bolt gari, az meg ugye, lehet két hét múlva már a bolt sincs meg... :DDD

(#24518) FőDudu válasza bakospe (#24517) üzenetére


FőDudu
addikt

Magyarul ad egy gyartoi garanciajegyet a 'kitudjahonnan' beszerzett telefonhoz.
Mert ha a telefon a Samsungtol lenne vasarolva, akkor nyilvan felar neluk adna a telefonhoz kapott garipapirt. Igy azonban a sumakolassal beszerzett garipapirral legalizalja a szurkeimportos telefont. Es ez nektek termeszetes. Nem is folytatom, siralmas ami ebben az orszagban folyik. Es az a szornyu, hogy nektek ez a termeszetes!
Nem akarok offolni, koszonom az eddigi hozzaszolasokat!

Megprobalok hivatalos Samsung kereskedonel telefont talalni, ha meg nem megy, akkor igy jartam. Automra is 5 ev gari van (gyartoi), notebookomra is 5 ev gari van (gyartoi), nem fogok szurkeimportos telefont hasznalni.
Jo ejszakat!

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24519) leslieke válasza FőDudu (#24515) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi az hogy felarert ad Samsung garanciat?

Hát az úgy van, hogy aki sokat kérdezz, annak a garancia drágább!

Kicsit kiestem mar ezekbol a magyar dolgokbol.....

Törni kicsit magyar még nincs? :W :W

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24520) Karma válasza FőDudu (#24518) üzenetére


Karma
félisten

Vannak márkaboltok sok helyen. Menj be és kérdezz rá, van-e Wave, és ha igen, mennyiért.

“All nothings are not equal.”

(#24521) bakospe válasza FőDudu (#24518) üzenetére


bakospe
tag

Szerintem van náluk két kategória:
- az általad is említett "kutdjahonnanbeszerzett"
- meg a gyártói garis

Szóval SZERINTEM nem a bugázott telóhoz csapják hozzá a garanciajegyet...
De nem vagyok benne annyira a témában szóval nem 100% amit írok, de biztos hogy vannak itt a fórumon olyanok akik ezt jobban tudják!

(#24522) MerLinh válasza FőDudu (#24518) üzenetére


MerLinh
senior tag

én a fogarasi tesco extraban láttam 110ért az bizti samsung garis =) megveheted ha gondolod

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#24523) matthews


matthews
aktív tag

Hali!

Uraim és hölgyeim!
SPBTV. JI5 van fenn a mobilon. Most frissítettem. Miért nem megy a progi? Valaki rájött már? Légyszíves osszátok meg a tapasztalatokat. Köszi!
Előtte JH3 volt. Azon se ment.
Merszi emberek!

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#24524) leslieke válasza matthews (#24523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén JI5 és megy az SPBTV, de nálam se mindegyik csatorna elérhető. Normál Quality-re van állítva, High-on nem megy nekem se.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24525) ABal válasza matthews (#24523) üzenetére


ABal
őstag

Az általad említett egyik fw-hez sem volt szerencsém, de nálam JI2-n gond nélkül fut.

Valóban, egyik-másik nem indul el, de a többség high-on megy

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24526) MerLinh válasza matthews (#24523) üzenetére


MerLinh
senior tag

most néztem meg neked, itt megy jk1

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#24527) matthews


matthews
aktív tag

Wifin megy leslieke? Nekem még Low Quality-n sem akar menni.
Csak wifim van.

"No brain, no problem"

(#24528) leslieke válasza matthews (#24527) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most csak 3G-n tudtam megnézni, de teszteltem már wi-fin is és ott is működött.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24529) matthews


matthews
aktív tag

Hát ez nem megy... No mindegy.... Köszi mindenkinek.

"No brain, no problem"

(#24530) AMD_ok válasza FőDudu (#24516) üzenetére


AMD_ok
őstag

katt ide

Ez nem szürke cucc, én is itt vettem rendes gyári samsung garival, ez tuti bolt. Nemtom,máshol mennyi, de ez elég jó ár, én még 100000-ért vettem 1,5,hónapja

[ Szerkesztve ]

(#24531) Cymby


Cymby
tag

A mysamsungwave.hu-n átmenetileg szolgáltatói szerver karbantartás zajlik, azért nem működik az oldal. Remélem hamarosan helyretákolják.

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#24532) leslieke válasza Cymby (#24531) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor most már tudom, hogy miért nem értem el. köszi az infót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24533) Torry válasza FőDudu (#24518) üzenetére


Torry
addikt

Egy valamit nem értek veled kapcsolatban:
Ha ennyire fos az egész ország és egyébként sem itt élsz miért itt akarod venni a telefont?

(#24534) Karma válasza Torry (#24533) üzenetére


Karma
félisten

Én azt se értem, hogy a Samsung márkaboltban mi alapján bízna meg. Hiszen azt is magyarok üzemeltetik! :Y OMG.

“All nothings are not equal.”

(#24535) Torry válasza Karma (#24534) üzenetére


Torry
addikt

Teljes káosz, nem is baj, hogy elment :D (vicc természetesen)

(#24536) bakospe


bakospe
tag

Múltkor, hogy kipróbáljam a HD Tune Pro-t, törölnöm kellett a kártyáról az összes partíciót, de az sem segített aztán a PC-n megformáztam újból, majd visszamásoltam rá mindent. És ma vettem észre, hogy nekem is most már dobja a hibaüzenetet 1 perc körül 720p vidi rögzítésnél, és kilép... :W :O
Holott eddig nem volt vele semmi problémám! Úgyhogy ezt elb..tam...
Megpróbálom majd, hogy a telefonnal formázom meg a kártyát, hátha megjavul...

[ Szerkesztve ]

(#24537) galmat89


galmat89
tag

Öcsém tényleg igaza van annak aki pár napja mondta, hogy hogy esik a Wave ára...
Már GSM boltban pesten 59 990-ért adják fél éves gyári garival, szép állapotban...

nem lesz ez így jó, ha ennyire nem értékálló a Wave.

(#24538) tamasrs válasza leslieke (#24519) üzenetére


tamasrs
csendes tag

csak egy gyors pelda: az USA-ban minden OEM termekre a gyarto valal garanciat pl merevlemez, video kari egyebek, es altalaban nem kell igaloni a vetelt...

EU-ban az OEM termekek 90%-ra a bolt valal garanciat... Ha gyartot keresed meg akkor a bolthoz kuldenek, akik ha nem tartottad meg a blokkot akkor nem foglalkoznak vele... szivas...
ez igy megy Mo-n is meg az UK-ban is...

Szoval nem feltetlen szurke importrol van szo..

( amugy ne feledjuk hogy Mo-n sikerult 40 milla lopott nokiat eladni, es nem tunt fel senkinek sem, csak a szomszedoknak :) ... meg most olvastam valahol a trabantos faszit is az NDK-ban az sem semmi.... )

(#24539) tamasrs válasza leslieke (#24519) üzenetére


tamasrs
csendes tag

bocsi, fodudu-nak szantam...

ez viszont tipikus:

" Törni kicsit magyar még nincs? :W :W "

sok sikert....

(#24540) Varszegig válasza tamasrs (#24538) üzenetére


Varszegig
veterán

speedshop, photohall hivatalos magyar forgalmazásút árul. (A magyar garin túl onnan is tudható, hogy a garit a doboz felnyitása után belülről veszik ki, és benne van a magyar rövid használati is.) Ha bizalmatlan vagy a gsm boltokkal (ezt nem csodálom azért, én is), akkor ezeken a helyeken nézd meg.

(#24541) Paca2


Paca2
senior tag

én eddig védtem a Wavet a hiányosságai ellenére is

és a telóval most sincs bajom, de a samsungnak a hozzáállása egyre jobban dühít, és előbb utóbb sokan meg fognak szabadulni ettől a telótól, legalábbis azokban az országokban ahol nincs támogatása (nem hiszem h csak Mo.-ról beszélek)

- h miért nem lehet magyar fizetős apps? én fizetnék nekik, de nem kell a pénz?
- bada1.2? egyre több app nem kompatibilis a jelenlegi rendszerrel
(ezekben mi a nehéz??)

azt mondom jelen helyzetben, aki vásárlás előtt áll NE vegyen badás telefont

amennyiben lesz támogatása a rendszernek, úgy természetesen ajánlott
(csak egyre kevésbé hiszek a csodákban)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24542) DonMedve válasza matthews (#24527) üzenetére


DonMedve
addikt

Valami hálózati gond lesz szerintem.Nekem pl amíg a wifi bele volt kötve a sima routerbe,addig nem ment az SPB TV,amióta csak a wifi-s van azóta megy jól.HIGH-on is.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24543) AS válasza Paca2 (#24541) üzenetére


AS
félisten

Androiddon sincs még fizetős apps, söt Wp7 en lehet csak 2011 végén lesz szóval .... nincs igazad.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24544) Paca2 válasza AS (#24543) üzenetére


Paca2
senior tag

de igazam van, mert nem a többit dicsértem (legalábbis nem az appstoret)

szóval az nem érdem h ...de a többin sincs
legyen mindenre

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24545) zack válasza AS (#24543) üzenetére


zack
nagyúr

Ha a jelent nézzük, az Android market sokkal jobb, több és minőségibb. AzApple store-ról nem is beszélve. Persze lehet érvelni mióta fejlesztik stb...De ez senkit se érdekel, hiszen a jelenben akar jól választani a júzer nem pedig a múltban anekdotázni. :U
A jelenben meg tök mindegy hogy fizetős vagy nem fizetős, az a lényeg hogy milyen a store minősége. Senkit se érdekelne a Bada store fizetős része, ha jó minőségű lenne az ingyenes szekció. Szóval globálisan maga a Bada app store nem képes felvenni a versenyt egyik markettel se jelenlegi állapotában. Ez a fájó igazság sajnos. Persze lehet majd jó lesz, de ez a jelenlegi és leendő júzereknek kevés. Mert mire használható lesz, addigra a Wave support a levesben lesz és az értéke a béka segge alatt. Persze nem akarok senkit sem megfosztani a reménykedéstől, de itt nem 1-2 hónap lesz a változás szele. Addig még 1-2 generáció le fog futni a Bada csúcskategóriából. :U
A WP7 dettó. Jelenleg az fogja kihasználni a store-t és örömét lelni az app store változatosságában aki iOS vagy Android rendszer mellett teszi le a voksát.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24546) Ricardo válasza AS (#24543) üzenetére


Ricardo
félisten

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nem az a lényeg hogy fizetős vagy nem, hanem a minősége. Sajnos a Badát messze nem tolja úgy a Samsung ahogy kellene. Kijött a Wave, ami ár érték arányban nagyot ütött, de a támogatottsága nem lett az igazi, és azóta is csak megy a hitegetés. Az utódai meg a Wave-hez képest drágák. Köszönhetően a jó árának, ezek messze nem annyival olcsóbbak mint amennyivel tudásban/ hardverileg kevesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#24547) leslieke válasza matthews (#24523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jött ki frissítés az SPBTV-hez!! Nekem továbbra is működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24548) SirDöme


SirDöme
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a telefonon az Apps-nál kiírja hogy van elérhető frissítés (most éppen 8 db). De hiába lépek be bárhova, nem történik semmi. Ötletek?

SAMSUNG Wave I

(#24549) zack válasza SirDöme (#24548) üzenetére


zack
nagyúr

Sztem ez még az elejéről megmaradt bug. Az app store-ból letöltött majd letörölt alkalmazásoknál nem tudja, hogy már nincs a Wave-en. Nekem is volt ilyen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24550) vendingo


vendingo
veterán

A samsungnál alapvető problémák vannak.
A kies használhatatlan, ez a fejlesztői verseny egy nagy NULLA volt!
Alkalmazások gagyik, nem elérhető a fizetős app, nem mindegyik app kompatibilis az újabb SW-el, nincs flash, valakinek jó, valakinek rossz a kamera.
A legnagyobb pozitívuma a készüléknek a dizájn, az anyaghasználat, hardware és az összeszerelés minősége, de ez kevés, ha maga a rendszer rossz!
Androiddal nagyot ütne ez a telefon!

Összességében elvagyok a telefonnal, de sajnálom, hogy bada fut rajta, csalódtam benne, és a samsungban is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.