Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24801) bokrosolajos válasza rizso (#24719) üzenetére


bokrosolajos
őstag

rizso megnéztem a képeidet!
Az egy dolog, hogy az egik 8 Mpixeles, a másik meg csak öt, ettől független vegyük úgy, hogy összehasonlítható. A Wave-vel készült képnél vakut használtál, a másiknál nem.

Sajnos, ahogy ezt már meg is írtam a koreaiaknak: valami gebasz van az autófókusz funkcióval, Villanó esetlében nem jól állítja be. Ha kikapcsolod, úgy mint a másik teló esetében, sokkal de sokkal jobb képet produkál! (Feltéve, hogy nem remeg a kezed.)

Én kikapcsoltam a vakut, mert teljes mértékben elégedetlen vagyok az eredménnyel. Közelre még so-so, de akkor meg kiégeti a fotót

Ha már fotó: a Wamo camera bugos - elállítja a telefont, és ha használod, utána csak telefon memóriára menti a Wave fényképezője is a képeket, újra be kell menni a Beállításokba, és még egyszer kipipálni az SD-t

tamasrs: nagy köszönet! :R Elküldöm a linket az ismerőseimnek, hagyják már békén e miatt a telóm :D

[ Szerkesztve ]

(#24802) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Az én telefonomban Kingston 8G Class4-es kártya van. 720p-es video felvételnél kifagy ahogy a többieknek is kb. egy perc környékén most pl. 38s-ig bírta . A másodperc számláló van amikor megáll aztán siet. Kipróbáltam egy haver Kingston 2G Class2-es kártyával is először jó volt ment 2percig is a felvétel. De a második felvételnél ugyancsak előjött a hiba. Az ok hogy próbáljam ki több kártyával de nem valószínű hogy bármelyik bolt engedi hogy kibontogassam a kártyákat.
Garanciás a 8G-ás kártyám de így hogy vigyem vissza? :F
Mert alapvetően működik a kártya.

Persze ha telefonra mentem akkor nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#24803) peterk válasza komoramazsi (#24790) üzenetére


peterk
senior tag

Ne siesd el, a Kies időnként ezt csinálja firmware frissítés után. Indítsd újra a gépet, és ha akkor sem ismeri fel, akkor a bal felső sarki menüben van egy driver újratelepítés. Csináld meg, és reboot után látnia kell. (Ha nem, dugd másik USB-be.) Ha összejött, a Kiessel már I5-ig fel lehet upgradeelni. (1.2 viszont csak multiloaderrel megy.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24804) anrab


anrab
addikt

aki már használja a bControl-t, elárulná mit kell beírni a telóba?
bControl WIFI net address?

(#24805) csabám válasza anrab (#24804) üzenetére


csabám
addikt

PC - n is telepíteni kell az alkalmazást, majd ad egy IP - t amit be kell írni a telón lévő üres mezőbe és mehet.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24806) komoramazsi válasza peterk (#24803) üzenetére


komoramazsi
tag

Nagyon köszönöm !! Megpróbálom !!

(#24807) anrab válasza csabám (#24805) üzenetére


anrab
addikt

az a baj hogy nekem nem ad IP-t.
rákattintok és kiírja egy kis kockába hogy már fut, és ennyi!

(#24808) csabám válasza anrab (#24807) üzenetére


csabám
addikt

A PC - n levő bcontrol alkalmazás fog egy IP - t adni miután telepítetted és elindítottad a progit, majd indítod a telón is és az IP - t beírod az üres mezőbe a telón.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24809) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Fantomas80:

Nekem is ugyanez a probléma, ugyanez a kártyám van, épp ma megyek cserélni....................... Nekem azt mondták elviszik szervizbe a kártyát, és bevizsgálják, addig is adnak egy újat, de valószínű hogy amit adnak az marad, tehát mondhatni cserélték.............
Nekem a kártyára lassan is másol, tehát arra hivatkoztam, hogy nem hozza a Class 4-es sebességet!!!
Sztem próbáld meg te is.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

(#24810) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

zack: Félre értettél. Az EUR-t nem a Samsung apss-szal kapcsolatban írtam, hanem az országgal. Nem véletlen nincs még EUR fizetőeszközünk, sőt lehet nem is lesz soha.

Azért tette bele a FLAC-t a gyártó, mert sokan sírtak. Igazából 90%-uknak fogalma sincs kell-e egyáltalán, de ha már egy másik eszközön létezik, "Ezen miért nem?" alapon követelik. Érveletlen követelésnek nem lehet ellenállni! :D
Ettől függetlenül, megértem, hogy ragaszkodsz hozzá. Jó az, ha kitart az ember az elvei mellett. De szerintem mikor vetted, már tudtad, hogy nem játszik le FLAC formátumot, de lehet tévedek!

A 720p felvétellel már megint mi a gondod? Van akinél működik végtelen hosszon, van akinél nem: egyértelmű microSD a magyarázat! Azt persze megértem, hogy ez szívás, de értsd mega sok kínai szar hamis Class n+1 kártya a gáz

Nem akarod teleköpködni a fórumot? De azért mindent, amiért magadat hibáztathatnád a telefonra fogod. Ez nem túl őszinte! Biztos vagyok benne, hogy fél év ájfonozás után azzal is hasonlóan keserű lesz a szád íze!

Az is furcsa, hogy miután megszabadultál a saját készülékedtől, csak azóta fikázod aktívan. Neked végül is, már mindegy, hogy aki ide beleolvas, az mit kap, illetve mennyire tolja le ez a használt készülékek árát

Mi az az activesync ??? :o

ui: Semmi esetre sem szeretnék veled vitatkozni, mert nincs értelme, azt sem lehet már vissza csinálni, hogy megváltál a készüléktől.

galmat89: a te érveléseddel van a baj! Azt a másik két platformra is amikor az első készüléket megvették, nem volt hozzá semmi, mégis megvették. Valamikor el kell kezdeni, nem? Ha nem kezdi el senki vásárolni, nem is lesznek appsok rá. Remélem ezt az érvelést el tudod fogadni és értelmezni is.
Amikor megvetted a badás készüléked, tudtad, hogy új OS, amire egyelőre nem lesz akkora választék, mint az IOS-re. Felteszem ha egy árban van a kettő, akkor nem ezt választod. Szegény ember pedig ne emlegesse a víz árát akkor, amikor másoknak sóra, zöldségre, ne adj' Isten húsra is telik :)

Hogy valami jó is legyen mára: VNC badára!

(#24811) Varszegig válasza bokrosolajos (#24810) üzenetére


Varszegig
veterán

:C :C
Már csak egy vpn kéne:)

(#24812) Karma válasza Varszegig (#24811) üzenetére


Karma
félisten

Az nem lesz.

“All nothings are not equal.”

(#24813) anrab válasza csabám (#24808) üzenetére


anrab
addikt

hiába telepítem akárhányszor, a telepítés végén felugrik egy ablak, /gondolom abba kellene lennie az IP címnek/ de rögtön el is tűnik.
olyan ablak mint ahonnan letöltöm és ott alá van húzva az IP cím.

(#24814) Varszegig válasza Karma (#24812) üzenetére


Varszegig
veterán

a remény hal meg utoljára. 2.0-ban hátha:)

(#24815) csabám válasza anrab (#24813) üzenetére


csabám
addikt

Innen töltsd le majd telepíts, indítsd és olvasd ki az IP -t majd írd be a telón lévő bcontrolba [link]. Az óra mellett megjelenik miután telepítetted a pc - re, kattints rá és ott lesz . . .

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24816) leslieke válasza bokrosolajos (#24810) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem rossz ez a VNC!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24817) anrab válasza csabám (#24815) üzenetére


anrab
addikt

ezt töltögetem :F
felugrik egy pillanatra és eltűnik az az ablak amiben lenne az IP cím. amit mutat középtájon az oldalon is.
most vettem a routert és még nincs jelszó és titkosítás beállítva. csak megy minden és kész.
lehet hogy mikor rákattintok a bControl ikonra azért írja ki hogy már fut?és az ablak is azért tűnik el rögtön?

(#24818) csabám válasza anrab (#24817) üzenetére


csabám
addikt

Akkor passz. Indíts újra, szedd le, tedd fel újra. Nem tudom:) Próbáld ki másik gépen. Tényleg passz.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24819) bokrosolajos válasza Varszegig (#24811) üzenetére


bokrosolajos
őstag

De abban nincs rím! :D

(#24820) anrab válasza csabám (#24818) üzenetére


anrab
addikt

azért köszi!
egyébként mikor ráklikkelek az asztalon, azt dobja ki egy kis ablakban hogy:
bControl Agent is already running

[ Szerkesztve ]

(#24821) csabám válasza anrab (#24820) üzenetére


csabám
addikt

Nm. Vki biztos többet tud segíteni. Csak várni kell.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24822) Amarich


Amarich
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és a segítségeteket szeretném kérni!
Szeretnék telefont vásárolni, és ez a wave tetszik nagyon csak nem vagyok tisztába egykét dologgal. Esetleg van olyan köztetek aki otthonosan mozog a wavel kapcsolatban és főleg a Badával, ha igen akkor ahhoz fordulnék pár felhasználói kérdéssel pm-be:)

Előre is köszi!
Sziasztok!

(#24823) anrab válasza csabám (#24821) üzenetére


anrab
addikt

:) ja, kénytelen vagyok mert akármit csinálok csak ez ugrik fel. :R

(#24824) rizso válasza bokrosolajos (#24801) üzenetére


rizso
addikt

Csinálhattam volna 5MP-es képet is a C905-tel, attól még ugyanolyan a zajszűrés/zaj, csak éppen kisebb a felbontás. Kipróbáltam most vakuval és vaku nélkül a wave-et, ua. "csapnivaló" mindkét esetben (nem közeli kép, hanem olyan 50m). A WAMO nálam nem állította el a mentés helyét, szóval ezzel nem volt gondom - maga a program...na vagy jót vagy semmit, így nem mondok semmit :(
Viszont egy tippet adhatok: ha közelre akarsz vakus képet (és most nem a makro-közelségre gondolok), akkor érdemes átállítani makróra, és úgy már nem égeti ki (annyira). Ha AF módban van, akkor valóban kiég a kép...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#24825) peterk válasza Fantomas80 (#24802) üzenetére


peterk
senior tag

Próbáld letesztelni HD tune pro-val. Van neki egy "benchmark" és egy "error scan" funkciója. Az error scan-ben a teszt végén meg tudsz nézni egy "speed map" grafikont, ami elvileg megmutatja, hogy a kártya mely részeiről milyen sebességgel tudsz olvasni. Igaz, neked írás teszt kéne, hiszen a videofelvétel ír, de talán az olvasásnál is látszik, ha valahol gyengébb a kártya felülete.

A probléma az, hogy ezek a hozzánk eljutó class x minősítésű kártyák sajnos olyanok amilyenek, és elég sok példány nem tudja az egész felületükön produkálni az előírt sebességet. Ez ránézésre észrevehetetlen, a kártya működni látszik, de hiába lehet a felületének 99%-ra írni 5-8mbyte/s sebességgel, ha van néhány szektor itt-ott, amire lassan tud csak írni. Ha a kamera szoft íráskor pont ilyen szektorra írna, akkor leáll/akad a felvétel. Valószínűleg a kamera szoft bufferelése is lehetne jobb (nagyobb bufferrel dolgozhatna), de ezt csak tippelem, nem tudom hardver/szoftver szempontból mi lenne lehetséges és mi nem. De ez a lényegen nem változtat: 720P felvételhez olyan kártya kell, amin nincsenek ilyen belassuló/gyengébb szektorok.

Szükségmegoldáként esetleg meg lehet próbálni azt, hogy odateszel valamit az ilyen szektorra. Pl. hagyd ott a félbeszakadt felvételt, és úgy próbáld, hogy meddig bírja. Ha szerencséd van, akkor csak egy ilyen szektor van a kártyán.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24826) Varszegig válasza Amarich (#24822) üzenetére


Varszegig
veterán

ha tudok, segítek, nekem írhatsz

(#24827) ABal válasza Amarich (#24822) üzenetére


ABal
őstag

Esetleg van olyan köztetek aki otthonosan mozog a wavel kapcsolatban és főleg a Badával

Hááát, nem is tudom. Van köztünk ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24828) peterk válasza bokrosolajos (#24810) üzenetére


peterk
senior tag

A formátum támogatásnál nem csak az a szempont létezik, hogy kihallható-e a különbség az mp3 és flac között, hanem az is, hogy az embereknek ha nem muszáj, ne kelljen feleslegesen konvertálgatni. Konkrétan, ha valakinek az otthoni high-en hifijére szabott FLAC gyűjteménye van, akkor hallgathassa azt meg a telefonján is anélkül, hogy konvertálgatni kellene.

(Egyébként ez lenne a wave egyik nagy pozitívuma a WP7 illetve iPhone-al szemben, ha azt az xvid bugot megoldanák: Konvertálás nélkül lehetne, egyszerűen rámásolva filmet nézni. Igy viszont azoknak, akik zömében xvidet néznek, és zavarja őket a szaggatás, sajna az marad ami iPhone-on is: konvertálni.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#24829) DonMedve válasza Amarich (#24822) üzenetére


DonMedve
addikt

Karma kolléga kívül-belül ismeri a Bada-t! ;] :K

Karma,utólagos engedelmeddel...! :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24830) bokrosolajos válasza DonMedve (#24829) üzenetére


bokrosolajos
őstag

DonMedve: Nos, ha őt kérdezi, nem leszünk egy darabbal sem többen Wave tulajok :DD

rizso: OK, köszi ezt kipróbálom!

peterk: ebben igazad van!

Amarich: kérdezz nyugodtan akár PM akár itt (Tipp:olvasd el az első hsz-t)

[ Szerkesztve ]

(#24831) anrab válasza csabám (#24821) üzenetére


anrab
addikt

csabám!
sikerült egy képet csinálnom a felugró ablakról amiben az IP cím volt. 1.2 a vége, amit akár ki is találhattam volna :F na mindegy a lényeg hogy múkodik csak arra nem tudok rájönni hogy hogyan lehet mondjuk az egérről átlépni billentyűzetre vagy vissza anélkül hogy kilépnék, mert hiába tapizom a kis feketékben a next vagy a prev gombot.
hogyan kell? köszi!

(#24832) ProdyG válasza Fantomas80 (#24802) üzenetére


ProdyG
senior tag

manapság nagyon sok embernek van microSD karija, telefonban, fényképezőben stb.... nem a boltba kell menni próbálgatni, mert ott nem lehet, hanem barátokhoz ismerősökhöz.
meg úgy látom itt a legtöbb embernek Kingston-a van, vagy azzal próbálkozik, nekem 2 Kingston-ból egyse volt jó, midnkettővel megszakadt a felvétel. De Kingmaxxal eddig 2/2.
ha van lehetőségetek próbáljatok ki egy Kingmaxot. persze lehet, hogy nektek az lesz rossz, minden lehet.....
én bontatlan Kingmaxot vettem itt a PH-n, 8GB class6, 3500ft-ért. és teljesen jó.

(#24833) csabám válasza anrab (#24831) üzenetére


csabám
addikt

Ez egy jó kérdés. Nincs nálam a teló, hogy megnézzem. De annó én is szenvedtem vele:) . . . Elméletileg mikor rákattintasz az egérre akkor jobb oldalt fent lesz egy írás, h Main Menu de csak egy darabig. . .

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24834) AS


AS
félisten

Samsung tervei:
:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24835) mesa23 válasza anrab (#24831) üzenetére


mesa23
aktív tag

Azok a feliratok a gombokra utalnak, tehát a hangerő gombbal tudsz váltani, illetve a kamera gomb is használható, de most nememlékszem pontosan hogy mire!

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#24836) csabám válasza mesa23 (#24835) üzenetére


csabám
addikt

Akkor megvan a megoldás:D Danke schön.

MEGOLDÁS
[link]

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24837) anrab válasza csabám (#24833) üzenetére


anrab
addikt

a main menüre csak az jön ki mint mikor az egérrel jobb klikket csinálsz az asztalon.
már végig próbáltam amit lehet nyomni de nem akarja :N
remélem jön valaki aki tud segíteni :)
nem értem hgy ha a next vagy a prev-re tapizok miért csak eltünnek és nem csinálnak semmit :F

(#24838) ABal válasza anrab (#24837) üzenetére


ABal
őstag

Mesa már leírta, hogy a fizikai gombokkal tudsz váltani.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24839) leslieke válasza AS (#24834) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép terv.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24840) anrab válasza ABal (#24838) üzenetére


anrab
addikt

csabám és ABal, most hogy írjátok már nekem is beugrott! :)
köszönöm a segítségeteket!

srácok ez perfect :D

[ Szerkesztve ]

(#24841) csabám válasza anrab (#24840) üzenetére


csabám
addikt

Igazán nincs mit. Máskor is:)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#24842) Laccy.


Laccy.
csendes tag

Nah feltettem a Bada 1.2-t (S8500XXJID) de elfelejtettem a boot részt betallózni...
Ebből lehet gond?

Most készülök rátenni a S8500XXJK1-t. Mehet simán, vagy előbb tegyem újra az 1.2-t?

(#24843) mandiner válasza peterk (#24825) üzenetére


mandiner
csendes tag

Igen, de talán túl sokan tapasztaltak 1 perc körüli leállást. A kívánatos és lehetséges írási sebesség különbsége ekkor tölti meg a buffert?
A Felhasználói kézikönyv nem nyújt igazán segítséget. A 13. oldala szerint".., de előfordulhat, hogy egyes márkák nem kompatibilisek a telefonnal." Evvel nem sokat lehet kezdeni.
A [Silikon-Power] -nél találtam kiválasztási lehetőséget a Wawe-re. A javasolt típusai 4 és 16 GB között Class 4-et és 6-ot javasolt.
Kipróbálni és az eredményről beszámolni az ünnepek után tudok.
Új belépő és üdv mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

S8500 - YPG70 - I9205/UCNA2

(#24844) Karma válasza Laccy. (#24842) üzenetére


Karma
félisten

Nem baj hogy kimaradt (ezert is jarattuk napkozben a pofankat). Mehet siman a JK1. De figyelj oda, hogy ne keveredjen bele egy fajl se a JID-bol a flashelesbe, es hogy a PFS mindenkepp legyen ott.

“All nothings are not equal.”

(#24845) Laccy. válasza Karma (#24844) üzenetére


Laccy.
csendes tag

Rendben és köszönöm mégegyszer!
Mi lenne velem nélkületek :)

(#24846) Varszegig válasza Laccy. (#24842) üzenetére


Varszegig
veterán

"de elfelejtettem a boot részt betallózni..."

Hála a jó égnek :R :R

(#24847) Laccy. válasza Varszegig (#24846) üzenetére


Laccy.
csendes tag

:D Már kész is vagyok... Csak most ugye a swype-nak egy csomó magyar szót megtaníthatok :D

(#24848) leslieke válasza Laccy. (#24847) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az élet megpróbáltatásai. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24849) s4tch


s4tch
veterán

Meghirdettem kb. egy hónapja a Wave-et, ma meg levettem a hirdetést. Komoly vevő egy sem jelentkezett, a sok könnyű döntés mellett (kétnaponta jött egy-egy "ráfizetek egy Nokia 6300-ra" szintű privát) két megfontolandó értékegyeztetéses csereajánlat futott be: egy ZTE Blade (logisztikai okok miatt nem valósult meg), és egy Acer Liquid (aminek a kijelzője és a háza nem OK). Megnéztem közben kismillió másik telefont, 100 rongy alatt gyakorlatilag nincs olyan hardver, ami labdába rúgna a Wave mellett. Ezért meg adnának 50 ezret... Szóval inkább megtartom, és élvezem a kompromisszumos e-mail klienst, naptárat, meg fizetek tizenezret a navigációért. Ez van.

(#24850) Polllen válasza peterk (#24828) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért a FLAC nem a legelterjedtebb formátum, nagyon kevés boltban lehet ilyen formátumban hozzájutni a zenéhez, jószerével az ember az audio cd-iből tud magának konvertálni. A legnépszerűbb formátumokat viszi, ahogy korábban írtam valószínűleg marginálisabb igénynek tekinti a samu is. De úgy néz ki, hogy 1.2-ben lesz, uh ez kilőve.

Azt viszont nem fogjátok bebeszélni nekem, hogy aki otthon high-end hifi-n hallgat flac muzsikát, az a wave-t hordozható lejátszónak tekinti és ezen fogja hallgatni... :U Nagyon sok jobb lejátszó van, olyan is, amivel pl nem hogy nem hallanék semmi különbséget a xonar DS-emhez képest, hanem még szebben szólna. Ekkora minőségromlást egyszerűen nem visel el olyan ember, aki tényleg azért vett brutál cuccot, mert kihallja a különbséget... :U Uh ez gyenge érv... :)

Amúgy iphone-nal szemben biztosan nem pozitívum a konvertálgatás nélküli lejátszás, mert ios-re már van ilyen app... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.