Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24551) leslieke válasza SirDöme (#24548) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha belépsz a telefonos Samsung Apps-ba, akkor ott középen is írja, hogy "8 frissítés érhető el", bökj rá és ott lesz az összes program, amit valaha letöltöttél, a frissíthetőek mellett, egy Frissítés felirat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24552) AS


AS
félisten

Bada 2.0

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24553) leslieke válasza AS (#24552) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Előbb az 1.2-t és a fizetős részt tegyék rendbe, aztán jöhet a 2.0 is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24554) Paca2 válasza vendingo (#24550) üzenetére


Paca2
senior tag

tökéletesen egyetértek! sajnos :W

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24555) AS


AS
félisten

The Last Man On Mars
1 Euro:
link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24556) ABal válasza vendingo (#24550) üzenetére


ABal
őstag

Azt nem mondanám, hogy a rendszer rossz, de amúgy teljesen egyetértek. Főleg a támogatás minősége vérlázító.

AS: Ezek a játékok lenyűgözőek, de számomra sajnos nem emelik a készülék használhatóságának mértékét. A vásárláskor a játékok voltak számomra a legutolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24557) rObika8802


rObika8802
aktív tag

egy kérdés csak embörök :) lehet vissza fele rakni a firm-et? :) szal nekem most JID van feltudom vissza tolni a JI5-öt?(vagy olyat ami magyar és legfrissebb) :) esetleg ha igen rámírni vki privibe? :) előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#24558) leslieke válasza rObika8802 (#24557) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mulitloaderrel azt teszel rá, amit akarsz! Persze a szabályokat betartva, de a lényeg, lehet "downgradelni".

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24559) Paca2 válasza AS (#24555) üzenetére


Paca2
senior tag

próbáltam a leírt módszert, nem tudtam vásárolni (konkrétan utalni a német banknak) ennyi...
8ami egyébként irreálisan magas költséggel jár)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24560) Polllen


Polllen
nagyúr

Én még így karácsony táján sem értem, hogy mit problémáztok a store-n... Jelenleg nem egy kategória az appstore-ral és a market-tel, mert azok régebb óta vannak és már csak emiatt is népesebb a tábor... Ezt a vásárlásnál is tudta mindenki (már csak a két konkurencia "történelméből" is sejthető volt), így nem is értem miért jöttök mindig azzal - felháborodva, hogy ez OMG és a user-n nem segít... a Luseren persze, hogy nem segít, de előre lehetett tudni, hogy fél/1 év alatt nem fog az előző kettő nagyságára nőni... :U

Tegye fel a kezét, aki hitt abban, hogy a samsung fél év alatt összehoz egy olyan appboltot, ami utoléri a két konkurenst, mert annak lenne 1-2 tuti befektetési tanácsom... :P

Ha valós hibákról beszélgetünk az ok, azok tényleg zavarók és dühítők lehetnek, de ha hittetek valamiben és nem jött össze, azért ne a telefon legyen már a hibás... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24561) Paca2 válasza Polllen (#24560) üzenetére


Paca2
senior tag

a samsungnak van fizetős, CSAK NEM MO-on ez a bajom, értsük meg!

én tudnék mit venni rajta, ha lehetne venni rajta

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24562) leslieke válasza Polllen (#24560) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig pont karácsony táján nyílik ki az emberek zsebe, pénztárcája jobban is a megszokottnál. Ezt mindenféle statisztika is bizonyítja. Szóval pont most lett volna jó, a fizetős részt megnyitni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24563) AS


AS
félisten

De biztos vagyok előbb lesz Fizetős itthon Bada mint Android vagy a wP7 és ez nagyon nagy égés lesz mind a 2 cégnek mert jóval nagyobb mobil rendszerek....
Ja igen azért írtam játékokat mert a Applenek is abból van legnagyobb haszna, Samsung is így gondolja, mert már most több Gamelodt játék van Badára mint Androidon.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24564) Karma válasza AS (#24552) üzenetére


Karma
félisten

Egy párat aláhúztál (vagy valaki más), de igazán fontos és király dolgok vannak még ott a listában. Ha ez tényleg kijön, akkor végre egy modern, használható rendszer lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24565) zack válasza Karma (#24564) üzenetére


zack
nagyúr

Mivel még 1.2 sincs minden régióban, én saccra azt mondom, 2011 Q4-nél előbb nem lesz Bada 2.0, az meg még majd egy év. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24566) DonMedve válasza ABal (#24556) üzenetére


DonMedve
addikt

Van akinek ez a szempont egy okostelónál?Tudom sajnálni.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#24567) leslieke válasza zack (#24565) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig az ígéret szerint, 2011 Q1 végére jön a Bada 2.0, de már tudjuk milyen a Samsung ígéret. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24568) AS


AS
félisten

Bada 2.0 az Bada teloval jön, tavasszal ha minden igaz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24569) Polllen válasza Paca2 (#24561) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én most azt unom, hogy 3-5 ember hetente/kéthetente leírja ugyanazt és így hosszú hetek után már unalmas... sőt, kifejezetten "kakilapátolásnak" tűnik... Azt értem, ha 1x 2x leírják, de vazze hetente... :W

Szóval ez nem neked szólt... Fizetős app... Itt azt kellene megérteni, hogy ennek vannak feltételei és költsége minden országban... Nem véletlenül ütemezik a bevezetést... Ha itt is konzekvensen az android market-hez hasonlítanák a samsung app-t, akkor nagyon türelmesen és mélyen hallgatva várná mindenki ezt a szekciót, mert ott sincs még... (és ugye az mennyivel jobb, szebb, okosabb, Kánaán, halleluja)
Sőt, az apple sem az elsők között vette fel a listára Mo-t. Én is szeretek app-kat vásárolni, appstore-ból is megvettem, ami kellett (pl. quickoffice), de induló market... türelem. Nincs kitűzött időpont.

Szted van értelme annak, hogy bizonyos emberek heti rendszerességgel leírják mi nem jó a telefonban, amikor lerágott csont? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24570) Paca2 válasza Polllen (#24569) üzenetére


Paca2
senior tag

én eddig védtem a wave-et,...

csak lassan elfogy a türelem (a bada iránt)

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24571) ferke170 válasza Paca2 (#24570) üzenetére


ferke170
tag

Akkor ne védd tovább!!!

(#24572) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Sziasztok!
Régóta megvan a Wave - em, a fórumot is olvasom rendszeresen.
Valóban sok hiányossága van a Badának, (nem a telónak) de azt tényleg unalmas olvasni, hogy minden nap valaki más leírja ugyanazt a hibát! Idegesítőek, de tudtad, hogy amit veszel, arra még várni kell, hogy legyen belőle valami!
A konkurenciánál se fél év alatt telt meg az alkalmazásbolt...
Amúgy multival akármelyik firmet fel lehet tenni? Úgyértem, hogy mehet rá egyből a legújabb, vagy kell mondjuk előbb rá egy régebbi, és csak utána?

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#24573) Karma válasza Binyi01 (#24572) üzenetére


Karma
félisten

Ez az alkalmazásbolt nem fog megtelni sose, bár javult így újévre a helyzet (lásd korábban). A 2.0-ától kezdve már jobb kilátásokat sejtek.

Loader. El kell olvasni, hogy a samfirmware mit ír, mi az előkövetelmény. Vannak full firmware-ek, azokat bármikor fel lehet dobni, mert teljesen nullázzák a telefont, ez a kiindulási alap. Erre jönnek rá a patchek.

Mondjuk ha a redundancia nem tetszik, mi a francért nem olvasol vissza?
Már vagy százszor leírtam ezt :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24574) Binyi01 válasza Karma (#24573) üzenetére


Binyi01
aktív tag

Eddig elolvastam az összes hsz - t, csak sajnos Nekem nem olyan jó a memóriám, mint Neked. Szám szerint nem rémlik, hogy a 26658. hsz - ben írtad - e, vagy később/hamarabb.
Nézdd el légyszíves, köszi.
De jó ez a fórum, segítőkész Mindenki!
Külön örülök, hogy Te válaszoltál, már régóta 'figyellek', és rengeteg embernek segítettél, érted a dolgod.

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#24575) SirDöme válasza leslieke (#24551) üzenetére


SirDöme
tag

Köszi! Megvan :)

SAMSUNG Wave I

(#24576) komoramazsi


komoramazsi
tag

........csak azért, hogy ne legyenek ennyire egysíkúak mostanában a vélemények ::

ÉN NAGYON SZERETEM A WAVE-t !!! Samu i8910 HD-m volt előtte, azért az sem volt semmi , de ezt a telót most kifejezetten szeretem, és számomra így is tökéletesen használható !!!

[ Szerkesztve ]

(#24577) leslieke válasza komoramazsi (#24576) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem csak neked felel meg a Wave, sokan másoknak is. Nekem is.

Akinek nem tetszik, annak se a telefonnal, hanem a Badával illetve a programokkal van baja, általában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24578) Varszegig válasza komoramazsi (#24576) üzenetére


Varszegig
veterán

én is i8910-ről jöttem, és jelentem nem adnám a wave-emet érte:) As linkje meg igen biztató. Ha esetleg mindez egy 4 magos új telón jön ki, nekem az is jó:)

(#24579) Paca2 válasza ferke170 (#24571) üzenetére


Paca2
senior tag

oké

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#24580) janes1976


janes1976
őstag

én is imádom, semmi gondom sincs vele :)

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#24581) ABal válasza komoramazsi (#24576) üzenetére


ABal
őstag

Én is kitartok mellette, még ha néha morgolódok is valami miatt.

Amúgy is néhányan itt ígéretet tettünk, hogy két év múlva is Wave tulajdonosként látogatjuk a fórumot.

Ráadásul, most már Karma is "jobb kilátásokat sejt", ami adott egy lökést az önbizalmamnak :D

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24582) leslieke válasza ABal (#24581) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én biztos, hogy maradok a Wave mellett és itt is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24583) ProdyG válasza leslieke (#24582) üzenetére


ProdyG
senior tag

Hibátlan a Wave!!

(a "hibátlan"-t értsd jól :) )

(#24584) matthews válasza leslieke (#24547) üzenetére


matthews
aktív tag

Nekem frissités után sem megy. Érdekes, hogy a kis képen
meg frissül és változik a kép, de nagy képernyöre meg nem akarja kitenni. Ehh ....

"No brain, no problem"

(#24585) leslieke válasza matthews (#24584) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam ezt a HírTv csinálja, kis képet még ad, de nagyra téve már csak hang van!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24586) fkrinya


fkrinya
tag

Iphone-ra láttam BKV menetrend app-ot.
bada-ra nincs még? :F

(#24587) leslieke válasza fkrinya (#24586) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24588) komoramazsi válasza matthews (#24584) üzenetére


komoramazsi
tag

Itthon nekem sem megy az SPB TV, a melóhelyen meg tökéletes !!! / WIFI-n / Valószínű valamit még engedélyezni kéne a Routeren hogy átengedje a médiaállományt !! Nekem eddig még nem sikerült beállítanom !!

(#24589) Varszegig válasza fkrinya (#24586) üzenetére


Varszegig
veterán

minek az? Úgyse tartják be a menetrendet :DD

(#24590) s4hu|SyD^ válasza fkrinya (#24586) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én gondolkodtam azon, hogy lehetne egy olyan BKVs vagy Volános ingyenes online menetrend, mint pl. az ingyenes FB.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#24591) bexinho23 válasza s4hu|SyD^ (#24590) üzenetére


bexinho23
őstag

Ez tényleg nagyon hasznos app lenne! De akkor ne csak BKV, hanem országos Volán menetrend is legyen benne.

(#24592) ABal válasza Varszegig (#24589) üzenetére


ABal
őstag

Az egyik első dolgom volt októberben felmenni a BKV oldalára és leszedni a nekem kellő PDF-ben elérhető menetrendeket. Gondoltam, tök jó, a telón meg tudom nézni. A magam kárán kellett megtanulnom, hogy nem aktuálisak. A feleségem, meg lefényképezte a menetrendet a megállóban és bejött neki. Az tényleg helyes. A BKV-ban a saját cuccait illetően se lehet megbízni.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#24593) Varszegig


Varszegig
veterán

no a 75%-os leárazásban vettem gyorsan egy dungeon huntert, meg egy let's golfot. 1 eur /db :DDD

(#24594) AS válasza fkrinya (#24586) üzenetére


AS
félisten

Az még Androidra sincs...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#24595) Torry válasza Varszegig (#24593) üzenetére


Torry
addikt

Dungeon Hunter iszonyat állat játék, én tegnap vettem meg.
1 euroért sok vidámság én is ajánlom.
Lets golf-t is érdemes megvenni?
GT Racing-t meg Nova-t is levihetnék, habár Nova nem megy az új firm-el ami iszonyat gáz :D

[ Szerkesztve ]

(#24596) leslieke válasza Varszegig (#24593) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én már végig is játszottam a Dungeon Hunter. Nagyon jó játék és az irányítása is jól van megcsinálva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24597) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Végre eldöntöttem,hogy a Wave lesz a következő telefonom.Hosszú távra tervezek( min 2 év), ezért is kellett megfontolnom,hogy melyiket is vegyem. A Wave II-re vártam, de nem nagyon akar jönni, plusz elég drága is a Wave-hez képest......

Honnan érdemes megrendelni ? Tudtok nekem mondani egy megbízható boltot,ahol viszonylag olcsó is a telefon ? GsmLine-t néztem , ott 73 400.- .Illetve találtam még a NExtelen 80k-ért. A szívem a GSMLine felé húz az ár miatt, de még nem rendeltem tőlük semmit, nem tudom mennyire megbízhatóak.

Fontos lenne a válasz, mert holnap szeretném megrendelni,hogy még karácsonyig megjöjjön !

Szerk 1 .: kicsit visszaolvastam ,és az elmúlt napokban mpáran eléggé lehúztáka telót. Majdnem mindig az appok mennyisége/fizetős store volt a téma. Ezeket félretéve azért egy okos,rendes,minőségi telefon a Wave , ugye ?

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#24598) leslieke válasza chubii (#24597) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem kell gyári gari, akkor szinte mindegy hol veszed meg.
Ha kell a garancia, azt úgy tudod ellenőrizni, hogy előtted bontják fel a dobozt és az abból kivett papír a garanciajegy!

Szerk.: igen, elég okos és minőségi anyagból is van. De ha még azt megírod, hogy mire akarod használni, akkor könnyebben megmondhatjuk, hogy tudja-e azokat a telefon.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24599) chubii válasza leslieke (#24598) üzenetére


chubii
senior tag

Alap dolgok(hívás,SMS), Youtube, Facebook, MSN kevésbé( amennyit kelleni fog arra elég a Palringo),videó , internet ( a nuku tördelés fájó pont, de nem vészes, kipróbáltam ), plusz néha egy kis játék is jól jönne ( pl Angry Birds. Remélem egyszer lesz Badára is ), fotó,kamera

Szerk.: számomra fontos a kényelmes kezelhetőség , ezért is nem Adroidot( csak személyes vélemény) vagy Symbiant választottam. Az iOS és a Bada ami megfelel nekem, közülük a Wave-re van pénzem...

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#24600) peterk válasza chubii (#24597) üzenetére


peterk
senior tag

Maga a telefon - az összeszerelés, a hardver, a kinézet, a kijelző - a legfelső kategória. Maga a bada nagyon gyors és alapvetően stabil. A beépített funkciók - telefon, névjegyek, naptár, multimédiás funkciók, fényképezés/videózás - alapvetően jók időnként kiválóak. Van néhány olyan beépített funkciója is, ami más telefonokon nincs, vagy külső alkalmazással megy csak (pl. wifi AP, DLNA kliens/szerver, stb.).

A negatívumokat nézve van jelenleg 1-2 dolog a firmware-ben, ami aránylag sok embernek okoz problémát. Például az exchange szinkronizáció (van akinél megy, van akinél nem), vagy, hogy a böngésző nem tud text reflow-t (van akit zavar, van akit nem), vagy például a jó IM kliens hiánya (skype, jó messenger). És erre jön az appstore, ami még nem veszi fel a versenyt az android, iphone appstore-al. A játékkínálat már aránylag rendben van, de külső alkalmazásokból, ügyes kis utility-kből még hiány van.

Ha arra veszed a telefont, hogy intenzíven "bögyörészd" (értsd firmware-eket próbálgass), illetve, ha sok kiegészítő alkalmazást szeretnél használni, akkor inkább androidot vegyél. Ha a külső alkalmazások nem olyan fontosak, és nem jelent problámát a fent leírt 1-2 hiányosság/bug, akkor viszont jó áron fogsz egy kiválóan összerakott, minőségi érzetet nyújtó telefonhoz jutni. (Méghozzá okostelefonhoz, akárki akármit is mond. :))

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.