Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23851) SlyChocolate válasza Karma (#23849) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Van itt is grafikonos mód is de nem használom.
Csak a végeredmény érdekelt.
Miért is kellene folyamatosan látni a tampót?

(#23852) MerLinh válasza SlyChocolate (#23850) üzenetére


MerLinh
senior tag

nah de, ha azt akarod nézni hogy mennyivel ír, és ugye a class a minimális irási sebeséget jelőli ezért ez a teszt nem jó =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#23853) Karma válasza SlyChocolate (#23851) üzenetére


Karma
félisten

Azért kéne, mert akkor nem csak egy átlagot (vagy minimumot vagy maximumot) látsz, hanem végig a kártya felülete mentén hogy változik ez. Ha valahol sérült a kártya, ott pl. biztosan lesz egy szakadék.

Másrészt meg ahogy Merlinh is és én is mondtuk, ez a teszt másról szól :P

“All nothings are not equal.”

(#23854) SlyChocolate válasza MerLinh (#23852) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Végül is igaz.
De mi is a valódi különbség abban, hogy egy kártya éppen ír vagy olvas?

(#23855) Karma válasza SlyChocolate (#23854) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk minden.

A kiolvasás egy pofonegyszerű művelet: meg kell címezni egy szektort és kicsorog az adat. Az írás viszont lényegesen bonyolultabb, mert a flashmemóriákat nem szektoronként kell írni, hanem ún. erase blockonként (pl. 1 EB = 128 szektor, hasraütött szám!).

Tehát egy írásművelet valójában egy nagyobb olvasásból (teljes EB), egy törlésből, és az egész blokk újraírásából áll. Persze az SD kontrollernek van annyi esze elvileg, hogy az egy blokkot érintő módosításokat összefogja egy (=három) lépésben csinálja meg, hogy ne nyúzza feleslegesen a kártyát.

gamek!ller: Még mindig a HD Tune Pro.
Kártyaolvasó előnyös, de nem szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23856) gamek!ller válasza Karma (#23853) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nekem akad a videófelvétel. Melyik az a program amit mondasz és tul. képpen hogy lehet megnézni, hogy hibás e, esetleg, hogy lassú e a kártya?

(#23857) Keller16


Keller16
aktív tag

Tud valaki módszert arra,hogy nyomon tudjam követni,hogy mennyit tudok még adott hónapban lebeszélni az előfizetésemből?

(#23858) Sógi


Sógi
addikt

Telefonálás közben, számot akartam feljegyezni, megnyitottam a tárcsázót, beírtam a számot, befejeződött a telhívás és eltűnt a szám a tárcsázóból ill. a tárcsázó is eltűnt a hívás befejeztével, vágjátok hogy kell, mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#23859) Sógi


Sógi
addikt

Valaki használt már ANTI-GLARE-Screen-Protectort ebayről?
Állítólag nem gyűjti az ujjlenyomatot és nem veri vissza a fényt, tehát nem tükröződik...(?)

(#23860) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Remélem a wave-nek nincsenek ilyen gondjai... (aki nem akarja megnyitni: felrobbant egy motorola droid az ember fülénél miközben telefonált...)

(#23861) gamek!ller válasza Tomajdon (#23860) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát ha felrobbanna, utána biztos eladnám.. :D

(#23862) Polllen


Polllen
nagyúr

Kis GPS tapasztalat némi tesztelgetés után... (csak R66-t néztem és egyedül a gyalogos segítőt nem kapcsoltam be, mert autóval teszteltem)

"Hideg indítás": 3-6 perc után van jel, utána egyszer sem vesztette el a jelet az Ercsi-Szigethalom útvonalon (0-n át)

GPS on, de nincs kapcsolat: általában fél perc alatt újrapozicionál, néha nagyon röviden, néha várni kell... talán 1 perc volt eddig a max.

Navigálás alatt jelet még nem vesztett el, a mai hóviharban sem... :)

Kb úgy működik, mint a sima (régi) navim, ott is a hideg indításnál kicsit várni kell és sokat segít, ha már mozgok... "Alvás" után pedig relatíve gyorsan talál jelet.

Legközelebb majd ezt a gyaloglás segítőt is kipróbálom séta közben.

U.I.: Sztem nem vészes, de azért remélem még szoftveresen idővel gyorsítanak rajta, mivel a mobil kütyük között nem ez a leggyorsabb műhold vadász... :DDD


k3ll3rm4n

Naplókezelő, hívás időtartama, tárcsázott számok... Minden 1-n szépen nullázod... ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23863) bakospe válasza Karma (#23855) üzenetére


bakospe
tag

Kipróbáltam a HD Tune Pro-t. Laptop kártyaolvasóval SD adapterrel. Az a probléma, hogy írás tesztet nem enged csak ha eltávolítom az összes partíciót. Jó csináltam egy biztonsági mentést a kártyáról, de a lemezkezelőben, nem engedi törölni azt az egyetlen egy partíciót, ami rajta van. Valami ötlet?

Karma: Win7 64bit

[ Szerkesztve ]

(#23864) Karma válasza bakospe (#23863) üzenetére


Karma
félisten

XP-t használsz?

Oké, akkor indíts egy rendszergazda parancssort (start menübe: cmd, jobbkatt rá, Futtatás rendszergazdaként), majd csináld ezt:

1) Írd be, hogy diskpart.
2) Add ki a list disk parancsot.
3) A méretek alapján találd ki, hogy hányas a memóriakártya a listában, legyen ez most X.
4) select disk X
5) Még egyszer győzödj meg arról, hogy jó meghajtót választottál ki!!!
6) clean (ez letörli a partíciót)
7) exit
8) Most csapasd a HD Tune-t.

Egy közbeékelődő kérdés bárkinek, akiben van egy kis vállalkozószellem: ezt a kódot a tárcsázóba beírva mit csinál a telefon?
*#0002*28346#

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23865) Nefretiti


Nefretiti
csendes tag

most az tényleg komoly, hogyha kicserélem a sim kártyát, akkor a kikapcsolás előtt lévő telefon akksija még 70%on volt, mire átraktam a kártyákat már pittyeg, hogy merül. Normális ez ?

[ Szerkesztve ]

(#23866) ProdyG


ProdyG
senior tag

kipakoltam sok widgetet, de ki is töröltem mindent, most egy képernyő is elég lenne, de megmaradt az 5 (amiből 4 üres). hogy tudom eltávolítani az üreseket? köszi :R

(#23867) bakospe válasza ProdyG (#23866) üzenetére


bakospe
tag

Tudom ajánlani az első hozzászólást. :P

Karma: köszi, így sikerült letörölnöm. De ugyanazt a hibát dobja...

[ Szerkesztve ]

(#23868) leslieke válasza Nefretiti (#23865) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem normális.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23869) boszitom válasza Karma (#23864) üzenetére


boszitom
csendes tag

Hali Nagyúr!

Beírtam a kódot: Megjelent a képernőn a köv.:

Press Back Key or # key TMCommand 811

és e felírat alatt

1-9-ig számmező meg - és # jelek

legalul pedig OK és Vissza gombok

Mig ezt írtam felugró ablak jelent meg a PC-n: Error "Writing is disabled"
Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

SGS 5 a csúcs

(#23870) DonMedve válasza Karma (#23864) üzenetére


DonMedve
addikt

"Egy közbeékelődő kérdés bárkinek, akiben van egy kis vállalkozószellem: ezt a kódot a tárcsázóba beírva mit csinál a telefon?
*#0002*28346#"

Boszitom kolléga közben rányomott valamire,mert először egy menü jön be.Hülye fejemmel nem csináltam shotot,azt beléptem az egy pontba,és ott már nekem is az volt ami boszitomnak.Visszalépni már nem tudtam. :( Ha újra beírom a kódot,akkor megint ez a szöveg fogad,nem tudok visszalépni a menübe.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#23871) gamek!ller válasza Karma (#23864) üzenetére


gamek!ller
senior tag

(#23872) Karma válasza gamek!ller (#23871) üzenetére


Karma
félisten

Köszi mindenkinek, akkor ez is a hardver menüje...
Pedig egyszer régen volt egy olyan kód is, ami a bada működését befolyásoló menüt hozott be, de csak JC7-ben működött. Azt próbálnám megtalálni újra :)

HD Tune téma:

Nem tudom akkor mi lehet ezzel... Nem maradt becsatolva a fájlrendszer? (El lehet biztonságosan távolítani a kártyát?) Bár lehet ez se jó megoldás, inkább hagyjuk, csináljuk vissza.

A visszázáshoz megint a diskpartra lesz szükség, egészen a select disk X parancsig, utána egy új partíciót kell csinálni így:

1) create partition primary
2) active
3) format fs=fat32 quick
4) assign
5) exit

Egyébként a HD Tune Pro tud fájlba is dolgozni elvileg, mint ahogy a CrystalDiskMark teszi. Eddig emlékezetből írogattam, úgyhogy mindjárt felrakom és ránézek.

“All nothings are not equal.”

(#23873) zazumisi


zazumisi
tag

Újabb Activesync kérdésem lenne. Használjuk céges szinten a google calendart. Az a nagy fájdalmam, hogy csak a saját naptáramat szinkronizálja, a megosztottakat nem. A neten keresgélve az m.google.com/sync oldalt olvastam több helyen, mint megoldást, de nekem ezen az oldalon az jön ki, hogy a készülékem nem támogatott.
Csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy az m.google.com/mail oldal is ezt írja, pedig ez JF2-es firmmel még ment. Régebben innen telepítettem is a gmail javás változatát. Most meg hibaüzenet fogad... :F
Valaki megnézné, akinek JF2 van, hogy megy-e neki az m.google.com/sync?

(#23874) bakospe válasza Karma (#23872) üzenetére


bakospe
tag

Nem maradt becsatolva. Utána megcsináltam a partícionálást, de ugyanaz a hiba megint.
Nem lehet, hogy valami rejtett partíció van a kártyán, amit a Windows nem lát?
Mert az is érdekes, hogy azt írja a kártyára a HD Tune Pro, hogy 8mB!!!
Holott 8gB kellenne legyen...

OK, akkor még lehet megpróbálom a fájltesztet.
Igazából számomra annyira nem fontos, mert nem volt semmi problémám a működésével, csak kíváncsi voltam milyen eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#23875) Karma válasza bakospe (#23874) üzenetére


Karma
félisten

Hagyjuk azt a tesztet akkor. A file teszt még lehet, hogy mutatna valamit, de sajnos nálam már lejárt a trial verzió, így nem tudom megmondani hogy kell beéleszteni...

“All nothings are not equal.”

(#23876) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Tegnap ugyan már kérdeztem, de nem kaptam választ rá..:
Érdemes S8500XXJI3-ről frissíteni S8500XXJK1-re (ez ugyebár már 1.2.)?
Mi változott? Böngészőbe még ott vannak a kis kockák?

(#23877) Karma válasza gamek!ller (#23876) üzenetére


Karma
félisten

A JID-vel szemben emlékszem, hogy írtam már neked egy listát...

“All nothings are not equal.”

(#23878) peterk válasza bakospe (#23874) üzenetére


peterk
senior tag

A sajátgépen jobbklikk, majd "kezelés". Itt válaszd a Lemezkezelést bal oldalon, és jobbb oldalon látni fogod a windows által felismert lemezeket és azon a partíciókat. Próbáld itt megkeresni a kártyát, és itt törölni róla minden partíciót, majd itt létrehozni egy új, FAT32-t.

(A telefont ugye háttértár módban dugtad rá?)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#23879) Polllen válasza zazumisi (#23873) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jelenleg nem támogatott, hogy egy acc-n több naptárad legyen... Összefésülöd a kettőt (valószínűleg nem megoldható nálatok) vagy külön acc-ra teszed a céges naptárat és hozzáadsz még egy 1 acc-t. (ezt még nem próbáltam, de elméletben nincs akadálya!)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23880) gamek!ller válasza Karma (#23877) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát akkor mindjárt visszaolvasok. :R

(#23881) bakospe válasza peterk (#23878) üzenetére


bakospe
tag

Így próbáltam először, ahogy írtad, de nem volt aktív a "Kötet törlése" funkció...
Aztán megcsináltam, ahogy Karma mondta parancssorból, úgy sikerült, de ugyanúgy hibát dobott, amikor próbáltam az írástesztet.
Kivettem a kártyát és SD adapterrel toltam a laptopba.

(#23882) bakospe


bakospe
tag

Mindenesetre a fájltesztet azt lefuttattam, az alábbi eredménnyel:

Kingston 8gb Class4

(#23883) jilian


jilian
addikt

Árulja el nekem valaki, h miért pittyeg a telefon már 10% aksinál???
Éjszaka már nagyon idegesítő erre felriadni! :(((
Sehogyan se lehet kussolásra bírni? :DDD

(#23884) Karma válasza jilian (#23883) üzenetére


Karma
félisten

Némítsd le, úgy csak rezeg...
Egyébként ritka nagy baromság szerintem :W, az meg pláne, hogy töltőn lógva is figyelmeztetget, hogy feltöltődött maximumra.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23885) gamek!ller válasza gamek!ller (#23880) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mysamsungwave-en leíják, hogy mi változott.. Frissítek akkor 1-et JK1-re aztán meglássuk. majd ha felismeri.. :D Kies-nek fent kell lennie a ML-hez?

[ Szerkesztve ]

(#23886) jilian válasza Karma (#23884) üzenetére


jilian
addikt

Szóval akkor nincs erre orvosság. :(((
...a rezgés is idegesítő amikor ott figyel a fejem mellett éjszaka....

(#23887) Torry válasza gamek!ller (#23885) üzenetére


Torry
addikt

Én nem tenném, maga a telefon gyorsul, viszont a böngésző nagyon rossz lett szerintem.

(#23888) SlyChocolate válasza bakospe (#23882) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Megcsináltam én is, bár ennyire jó eredményt mint a tied, nem is vártam volna egy class2-es karitól.

[ Szerkesztve ]

(#23889) gamek!ller válasza Torry (#23887) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ha akarnám se tudnám most, valamiért a gép 3 usb hangot ad amikor rádugom download módban... (Az ezközt nem lehet felismerni.)

(#23890) SlyChocolate válasza Karma (#23855) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Köszi az infókat.
Jó kis tesztelő cucc ez.
De.
Az mitől van, hogy bármelyik vincsire ráengedtem az olvasási tesztet.
Mire végig olvasta a winyó(k) tartalmát negyedére/ötödére csökkent a sebesség a kezdeti értékhez képest?

(#23891) gamek!ller válasza SlyChocolate (#23890) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Te tudsz sprintelni 10km-en keresztül? :DDD

(#23892) Karma válasza SlyChocolate (#23890) üzenetére


Karma
félisten

Mert a HDD-k így működnek. Ha belegondolsz abba, hogy a lemezek állandó szögsebességgel forognak, az adatok meg különböző sugarú koncentrikus körökön vannak, akkor pusztán matek, és kijön :) Persze ennél bonyolultabb kicsit, de az alap ez.

“All nothings are not equal.”

(#23893) SlyChocolate válasza Karma (#23892) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Akkor ok.
Már féltem valami baj van velük....

(#23894) Varszegig válasza Sógi (#23858) üzenetére


Varszegig
veterán

a telefonkönyvet nyisd meg szerintem, ha számot akarsz feljegyezni

(#23895) zazumisi válasza Polllen (#23879) üzenetére


zazumisi
tag

Hát akkor ennek nem örülök. Remélem a nem túl távoli jövőben mi is megkapjuk azt a támogatást, ami az iphone, blackberry és persze android rendszereknek jár. Ők 5 megosztott naptárat tudnak szinkronizálni... :(

(#23896) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Már próbáltam több verza számú Palringo alkalmazást de az msn-re mindegyik azt írja nem támogatott.
Tudna valaki linket adni amelyikkel az msn is megy?

(#23897) Torry válasza gamek!ller (#23889) üzenetére


Torry
addikt

Szgép restart sem segít?

(#23898) zazumisi


zazumisi
tag

Az1.2-es firmware böngészöje egyébként nekem jobban bejön, mint az eddigiek. Ez gondolom izlés kérdése, nekem pl. tetszik, hogy állandoan látszik az also sáv, és bevillan a cimsor.
Bocs az ékezetek idönkénti hiányáért, de német a bill. :)

(#23899) bakospe válasza SlyChocolate (#23896) üzenetére


bakospe
tag

Palringo
Én a 2.1.7-eset használom jelenleg, de úgy tudom a 2.2.2-ben is van MSN.

(#23900) gamek!ller válasza Torry (#23897) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem tudom, nem szoktam sűrűn újraindítani a gépet..
zazumisi: A fényerőre, a bezárás és az előhozó kis ikonra gondolsz? Az jobb lenne ha mindig ott lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.