Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) slashpm


slashpm
csendes tag

Hali,

Valaki tudna segíteni abban, hogy miért van az, hogy a magyar telenoros simemet nem látja a teló, külföldivel meg simán megy?

A legújabb gyári androidot tettem rá:
I9505XXUGNG8_I9505OXXGNG2_XEH.zip (elvileg ez a független, magyar rom)

esetleg van valami app, ami kiír valamit, hogy hol a gubanc? pl fizikailag nem kezeli a simet vagy hasonló..

Mikor megvettem, rögtön frissítettem a legújabb verzióra, nem próbáltam előtte magyar simmel, de most jó lenne ha menne :)

köszi előre is.

(#43302) gatto_ válasza borsodika (#43299) üzenetére


gatto_
senior tag

Nekem is ingázik néha, de lesz@rom. :D

(#43303) Z.Leon


Z.Leon
csendes tag

egy gyors kérdés, mielőtt factory rest-et csinálnék, előtte backup... a backup menti a játékállást is? Vagy az elveszik? Pl SubwaySurf, fizetett alkalmazások játékpénzek stb...

Üdv!
Z.

(#43304) Wisdome


Wisdome
tag

Látom nem csak engem idegel ki ez az akkumulátor idő.. :W
eszemben sem volt frissíteni 4.4.2-re, de az alaplapcsere következtében nem volt mit tenni, így viszont meg nevetséges kijelző időket produkál a telefon.. valamivel több mint 1,5 órás kijelző használatnál már 27%-on vagyok, régen ez közel a duplája volt :O jobban várom a lollipop-ot, mint a karácsonyt.
Kép1 Kép2

(#43305) Keem1


Keem1
addikt

Emberek, kapcsoljátok ki teljesen a helymeghatározást (cellán keresztül is, plusz 1 óra kijelzőt nyertem. 2 óra helyett 3- 3,5 óra lett.

Szerk: ez persze még mindig nem tökéletes, de azért messze jobb mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#43306) kecsetihunor válasza Wisdome (#43304) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok, plusz nekem is "tölti" vissza az akksit, ez egyfajta battery drain szerűség, S2-n már hozzászoktam ehhez.
A helymegosztás nekem ki van kapcsolva, mégsem nyerek vele semmit.

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#43307) borsodika válasza kecsetihunor (#43306) üzenetére


borsodika
őstag

Akkor valahogy megnyugtató számomra, hogy nem csak nálam van ez a jelenség. :) Helymeghatározás nálam is ki van kapcsolva.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#43308) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Kicsit off kérdés, de itt sokan mozognak.....

Egy S4 mini telefonnal hogyan lehet megcsinálni, hogy win7-es PC-re kötve a teló belső saját memóriája úgy látszódjon, mint egy sima pendrive ? A lényeg, hogy legyen meghajtóbetűjele !

Történt ugyanis, hogy egy ismerősöm kitörölt egy mappányi képet, amik a belső memóriában voltak tárolva. Ezeket szeretném visszaállítani pl GetDataBack progival. De ehhez úgy kellene látszódnia, mint egy vinyónak vagy pendrive-nak, és kelene neki külön meghajtóbetűjel. Ha rádugom a gépre kábellel, akár Médialejátszó (MTP), akár Fényképező (PTP) módban, akkor a Sajátgépben megjelenik a teló, de semmilyen más fájlkezelő progiban nem lehet elérni.

Előre is köszi.....

(#43309) Keem1 válasza ImI87 (#43308) üzenetére


Keem1
addikt

Nem próbáltam, de ezt esetleg megpróbálhatod.

Tudom, eső után köpönyeg, de két javaslatom van az ismerősödnek: állítson be egy cloud szinkronizációt, ill. a kamera alkalmazásban állítsa be mentési helynek a micro sd-t (ez utóbbi a GetDataBack miatt). A szinkronizáció engem is megmentett véletlenül törölt kép után.

(#43310) ImI87 válasza Keem1 (#43309) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, ezentúl már lesz dropbox szinkronizálás.

Az említett módszer nem jó, mert az ajánlostt USB MAss Storage Enabler App csak az sd kártyát teszi "pendrive módba", a belső memóriát nem :(

Érdekes de valamit az android verzió is közrejátszik.
A saját S2-mön 4.1.2 fut, és azon van ilyen opció az usb kapcsolat beállításánál, hogy tár csatlakoztatása, meg belső tár csatlakoztatása. Ennél rendesen megjelennek külön meghajtóként a kárty is és a belső mem is.

Az S! Mini-n 4.2.2 fut, ott nincs is ilyen opció.

Amúgy bekapcsoltam az USB debug módot, az sem segít.
Nekem pedig nagyon kéne, hogy külön meghajtóként lehessen kezelni.

Van v.kinek bármi egyéb ötlete ? :F

[ Szerkesztve ]

(#43311) flegga92 válasza ImI87 (#43310) üzenetére


flegga92
senior tag

Alapból nincs már benne ez a funkció csak MTP mód. KitKat alatt működik az SG USB Mass Storage Enable a playből. Root és Busybox kell hozzá!

(#43312) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy az i9506-ba ugyanaz a mikrofon került, mint az i9500/i9505-be? Azoknál elég jó a videófelvétel közbeni hangminőség (youtube-on néztem koncertfelvételeket), de i9506-ról nem találtam semmi infót, tesztfelvételt ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43313) ImI87 válasza flegga92 (#43311) üzenetére


ImI87
őstag

Értem. Ezek szerint akkor JellyBean alatt ez felejtős?

(#43314) CyberSoma


CyberSoma
tag

Sziasztok,

Segítsetek, kérlek.
T-mobile -os s4 -et hivatalosan függetlenítettem a t-mobile-ban. Kaptam egy kódot, amit beírtam. Próba képpen rámentem a software frissítésre és azt írja ki, hogy módosított készülék, frissítés nem lehetséges. Pont ezt szerettem volna elkerülni...
Ha odinnal felteszem a független magyar romot, akkor ismét frissülni fog ota-n keresztül? Ha nem pipálom be az odinba a re-partition -t, akkor megmaradnak az adataim?
Köszi, ha segítetek :)

(#43315) migabi24 válasza hito (#43312) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem ez nem a te telefonod, ha fontos a mikrofon

(#43316) barnam_ válasza hito (#43312) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ugyanaz az alkatrészkódja az USB panel + mikrofonnak, mint GT-I9505-nál.

(#43317) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan blacklist progit ami müxik a telónkal?
Amit eddig találtam az s4 re nem volt jó, mert átengedte a hívást.

(#43318) hito válasza migabi24 (#43315) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ezt (meg ezt) azért érdemes megnézni. Bár nem tudom, hogy melyik S4-gyel készült, de nem rossz. Jó minőségű fülessel érdemes hallgatni.

De van nagyon rossz is, pl. ez. Mintha nem is ugyanazzal az eszközzel vették volna fel. Ezért s kérdeztem, hogy mi újság van mikrofon fronton, többel szerelték-e.

Aggregátor: köszi! És akkor ezt azt jelenti, hogy tutti nem lehet más a mikforon/chip az alaplapon?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43319) madkiller válasza Ateszpapa (#43317) üzenetére


madkiller
őstag

Alapból tudja ezt a funkciót. Egyrészt van block üzemmód meg a beállítások hívás beállításoknál is lehet állítani.

(#43320) Don't Panic válasza CyberSoma (#43314) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Igen

(#43321) barnam_ válasza hito (#43318) üzenetére


barnam_
nagyúr

És akkor ezt azt jelenti, hogy tutti nem lehet más a mikforon/chip az alaplapon?

Garanciát nem vállalok rá, hogy tuti nem más :D De vélhetően nem rosszabb a mikrofon, mint a 9505 esetében.

(#43322) Ateszpapa válasza madkiller (#43319) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Látod 2azt nem próbáltam még.
Az átengedi a hívást illetve sms-t?

(#43323) hito válasza barnam_ (#43321) üzenetére


hito
nagyúr

Az jo :) Szerintem nem rossz az elso ket video, amit linkeltem. Egesz hasznalhato hangminoseget kepvisel a keszulek. Az elsonel vagy mas mikrofon van benne, vagy azert ilyen gyenge, mert tul kozel volt a hangfalhoz es ezt mar nem birta.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43324) Maxentius válasza borsodika (#43299) üzenetére


Maxentius
addikt

Olykor ingázik, de nem jellemző. És a legrosszabb, hogy 4.2.2-4.3-on se mentem nagyon 3 óra fölé. Ha meg semmit nem használok, akkor már rendben van, de akkor minek a sok fícsör?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43325) migabi24 válasza hito (#43323) üzenetére


migabi24
nagyúr

A hangos zenét nem szereti, egyébként jó minőségbe rögzít

(#43326) Magnum_ válasza hito (#43312) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Haaat. A kijelzopanel csatlakozoi pl mashol vannak a 06nak mint a 05nek.. ebbol kiindulva...

I humbly and respectfully decline™

(#43327) hito válasza migabi24 (#43325) üzenetére


hito
nagyúr

A Michael Bolton koncert alatt is hangos volt a zene, úgyhogy még csak ezt se merném kijelenteni. Az extrém hangerőt (koncert alatt hangfal közelben, ráadásul szarul hangosítva) már tényleg nem tolerálja, de azt kár is lenne elvárni, arra megvannak a megfelelő céleszközök :)

És szerintem is jó, azért is nézegetem. Meg a kamerája is átlagon felüli, csak ezt eddig nem vettem észre. K Zoom-omnál (egyelőre, mert remélem, hogy a K Zoom nagyon hamar javítást fog kapni) képminőségben lényegesen jobb.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43328) hito válasza Magnum_ (#43326) üzenetére


hito
nagyúr

Való igaz, hogy ezt csak akkor tudom meg, ha első kézből leteszteltem mind a kettőt. Addig csak találgatás. A youtube-on is igazán odaírhatták volna, hogy milyen eszközzel készült. Mobilportál lévén tudnia kell volna, hogy az S4-nek van vagy 5 variánsa. :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43329) migabi24 válasza hito (#43327) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én a saját tapasztalatomat osztottam meg veled, nem youtube videókból találtam ki, pont valamelyik nap történt, hogy a házimozit kicsit felhangosítottam gyerekek elkezdtek tombolni, elkezdtem videózni a Note 4-el, barátom S4-el szintén, a végén visszanézve döbbenetes volt a különbség hangba és képbe eggyaránt, az S4 recsegést rögzített míg a Note 4 értékelhető hangot vett fel, de a te dolgod mit veszel, csak segíteni akartam

(#43330) hito válasza migabi24 (#43329) üzenetére


hito
nagyúr

Én meg csak beszélgetek, nem kell személyes sértésnek venni a gondolataimat :P Csak abból tudok kiindulni, amit eddig láttam, ez természetes. Egyébként a tied melyik típus? 9500, 9505, 9506?

És köszi az eddigi infókat! ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43331) migabi24 válasza hito (#43330) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ha gondolod megoldhatom a problémád, mert otthon van i9505 és karnyujtásnyira van egy i9506 is, elkérem azt csinálok egy hangfelvételt

(#43332) hito válasza migabi24 (#43331) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :Y :C :R

Legjobb lenne egy hangfal közelében lévő viszonylag magas hangerőn rögzített 1080p videó! És tényleg nagyon hálás lennék érte. Na meg a közösség is, lehet, hogy a későbbiekben mást is érdekelne ez a dolog.

De amit írtál az aggasztó. Nem tudom a youtube-on azok a Michael Bolton-os videók miért sikerültek olyan jól, ha az életben meg ennyire gáz a mikrofon.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43333) migabi24 válasza hito (#43332) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mondjuk nem épp tescos a házimozi, volt hangerő rendesen, azon csodálkoztam, hogy a Note 4, hogy volt képpes ilyen jó hangot felvenni, akkor várj a vásárlással egy picit, a hétvégéig megoldom a tesztet, szerintem nem tolom bele a hangfalba, hanem egy korrekt hangerőn a szoba közepén rögzítek a 2 gépezettel, elküldöm majd privátba a linket, hogy ne keljen lesned a topikot

[ Szerkesztve ]

(#43334) madkiller válasza Ateszpapa (#43322) üzenetére


madkiller
őstag

Hívást nem, smsre nem tudom vonatkozik-e az opció azt még nem próbáltam.

(#43335) hito válasza migabi24 (#43333) üzenetére


hito
nagyúr

És re :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43336) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tegnap bejelentettem a hibát, és holnap jön is hozzám a szervizes.

(#43337) Z.Leon


Z.Leon
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Újra itt.
Összeszedtem a bátorságom, és factory reseteltem... hibátlanul lement.
Viszont az eredmény az az maradt, hogy ha home gombbal lépek ki egy két alkalmazásból az AccuWeather vidget fekete lesz és az óra is eltűnik....
Asszem nem piszkálom tovább, telefonálni lehet vele, pont arra jó amire megvettem.
Majd a lollipop.

(#43338) Ateszpapa válasza madkiller (#43334) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Rendben, majd kipróbálom.

Köszönöm!

(#43339) PowerBuldog válasza Z.Leon (#43337) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Lehet, hogy itt maga a Widget a szar, és nem a telefon. Próbálj másik időjárás appot. Én Beautiful Widgets-et használok .:)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#43340) madkiller válasza Ateszpapa (#43338) üzenetére


madkiller
őstag

Hangoutsot használók smsre abban van ilyen funkció, meg a gyáriban is.

(#43341) motoflug válasza Keem1 (#43305) üzenetére


motoflug
őstag

Cellán keresztül is?

(#43342) tisvol


tisvol
aktív tag

Én is szeretnék csatlakozni azokhoz, akik meg vannak elégedve a Házhoz megyünk szolgáltatással. A bejelentés után két napjára itt volt a srác, kb 10 perc alat cserélte a kamerát, valami kosz mehetett szerintem az érzékelőre, mert fekete foltokat hagyott maga után. Teljes elégedettség.
Pedig nagyon de nagyon tetszik a Nokia Lumia 930. Túlságosan is. De ez a szervizháttér sokat nyom a latba.
Tényleg, volt valakinek dolga vele? Nagyon bejövős, még akkor is ha a plattform váltás macerával jár....

Üdv:T.

(#43343) opi064


opi064
tag

Sziasztok! Ne haragudjatok, nem olvastam vissza a témában, csak így gyorsba megkérdezném: S4 LTE Telekomos- ra jött a Kitkat frissítés (4.4.2). Nem merem megnyomni a "frissítek"-et, mert olvastam sok problémáról a független készülékekről, hogy akku idő problémák, nem látja az SD kártyát frissítés után...stb. Mik a tapasztalatok ez ügyben? Frissíthetek bátran, vagy inkább hagyjam?

[ Szerkesztve ]

(#43344) silvergod válasza opi064 (#43343) üzenetére


silvergod
őstag

ha 4.3 van rajta nem tenném..

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#43345) opi064 válasza silvergod (#43344) üzenetére


opi064
tag

Igen, az van rajta, semmi bajom vele, csak már idegesít, hogy állandóan csesztet miatta, hogy frissítsem. Meg már elvileg le is töltötte a csekély fél gigányi csomagot. Gondolom sehogy sem tudom kitörölni belőle. Vagy kikapcsolni, hogy ne értesítgessen állandóan a frissítésre.

(#43346) Z.Leon válasza opi064 (#43345) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szeva!
Az én személyes tapasztalatom, hogy a frissítés után már nem az igazi...
Én a magam nevében nyilatkozom, hogy bánom hogy lecseréltem a 4.3-at.
Üdv.
Z.

(#43347) tomika9988


tomika9988
tag

Sziasztok 1-2 hete vettem meg a telefont eddig nagyon meg vagyok vele elégedve 4.4-el kaptam ki a telefont és most ahogy nézegettem a fórumot írtátok hogy a 4.3-om jobb volt meg hogy nem volt benne ennyi hiba mint a 4.4-be. nemtudom én hibával még nem találkoztam a kit-kat on a 4.3 ba mi jobb mint a 4.4-be ?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#43348) Wisdome válasza tomika9988 (#43347) üzenetére


Wisdome
tag

Konkrét hibával nem igazán találkoztam, esetleg annyi, hogy a zárképernyő hajlamos néha beragadni.. ellenben az akku idő jelentős változás a 4.3-hoz képest. Ezzel kapcsolatban meg azt tudom mondani, hogy aki ezzel a problémával küzd az próbáljon meg egy cache törlést, én is megtettem kíváncsiságból, bár sok reményt nem fűztem hozzá, de azt kell, hogy mondjam mégiscsak ér valamit. Tegnap 1,5óra kijelzővel 27%-on voltam, ma pedig valamivel 40% felett, ugyanolyan használat mellett. Szóval próbálja ki aki még nem tette :K

(#43349) tomika9988 válasza Wisdome (#43348) üzenetére


tomika9988
tag

írtad hogy az aku idő jelentősen változott a 4.3 hoz képest most ez a jó vagy a rossz irányba ? amúgy köszi a leírást :D

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#43350) Wisdome válasza tomika9988 (#43349) üzenetére


Wisdome
tag

Ja bocsi, lehet, hogy nem volt a hsz-ből egyértelmű, de rossz irányba változott a dolog.. :B alig megy el 2órát a kijelző, míg 4.3-on bőven több volt +1órával, bár most javulni látszik a cache törlésből kifolyólag, majd a napokban kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.