Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) upbuvar válasza pittbaba (#38598) üzenetére


upbuvar
tag

Néha hasznos panaszkodás helyett az olvasás... ;]

#38455

(#38602) papi77 válasza pittbaba (#38600) üzenetére


papi77
addikt

Érdekes,nálam nincsenek ilyen hibák...egy sem!

Az első: NOKIA 1611

(#38603) pittbaba válasza upbuvar (#38601) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Hónapok óta olvasom a fórumot, ahol minden 4.4.2.-vel kapcsolatos főzögetéssel kapcsolatosan az a válasz, nem lehet. Nagyjából kéthavonta be is jövök olvasni, feltenni a kérdést, ahol mindig röviden kiderül, nincs ilyen megoldás. Most ahogy visszaolvastam, másoknak is ez volt a válasz. Most panaszkodok, és kapok egy megoldást. Na ezért kell panaszkodni :DD

Rövid válasz: Köszönöm köszönöm, lehet megoldódik...

Kérdés: Csak ha a linkelt főzött romot pakolom fel előtte (eddig úgy tudtam ettől is ugrania kell a knoxnak, hogy romot pakolgatok nem értem...) akkor nem ugrik a knox, vagy rakhatok bármit? Full nem értem.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38604) pittbaba válasza papi77 (#38602) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Vannak gazdik akiknek nincs gondja vele, érdekes. Én mondjuk használom is durván, széttelepítem, tesztelem, könnyebben elfárad a ROM. Viszont egy élet újra belakni a telefont, ezért csak akkor szeretnék gyári resetet, ha már root jogom van és főzött, bejövős ROM.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38605) mgTerminator válasza zooli69 (#38592) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt azért nem írtam le mert beírod a Google-be és első találat, ugyanis "hivatalosak".

(#38606) upbuvar válasza pittbaba (#38603) üzenetére


upbuvar
tag

Tedd fel a legújabb német romot. Rootold. A knox nem ugrik. Használd, tényleg jól működik. :)

(#38607) Maxentius válasza pittbaba (#38598) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem sokkal korábban írták, hogy 0x0 marad a számláló a towelroot használatával is.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#38608) bb.bocs válasza madkiller (#38546) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor ha jól értem rootolható, és cserélhető a rom gyári romra, akár német akár kínai akármilyen romra a nélkül hogy a knox ugorjon, vagy bármböl kiderüljön hogy mókoltam? :D
és vissza is állítható teljesen? leszedhető a root meg a gyári magyar romra visszatehető a pl gyári kínai rom? :D
hogy kell ezt csinálni xD csinálam már ilywet párszázmilliárdszor, deeee félek :D akkor a rootol tuti nem ugrik a knox. és visszaállítható minden nyom nélkül a root?( és ha igen akkor német rom? vagy mit ajánlotok,ugy hallom a német gyári az gyorsabban kap frissitéseket) ( független a telóm) meg még annyi hogy elvileg letudok menteni mindent ha rootolt, de tényleg mindent? mert csak ugy tennék fel más romot, ha utána visszattudok mindent állitani működöképesen 100%ban és nem kell újratenni semmit :)

más kérdés, ettöl nem ugrik a knox, de a knoxnál van amúgy valami limit? vagy csak számlál felfelé? tehátt lehet rátenni ha pl lejárt a gari 8000 romot is adddig számol? :D
a romot odinnal tegyem rá? köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#38609) qamu74


qamu74
őstag

csá!

Segítség kellene, hogyan tudom letiltani a led gombokat(háttérvilágítást már sikerült G.Box-al)?... :F

(#38610) Austin F.


Austin F.
tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Van egy rootolt S4-em, (valószínűleg) stock recoveryvel.
Szeretném recoveryből telepíteni a Cerberus nevű lopásgátló alkalmazást - megoldható-e ez a stock recoveryvel (mondjuk az "apply update from external storage" opcióval), vagy csak custom recoveryvel?

A stock recoveryvel csak updatelni tudom a teljes romot, vagy külön is tudok installálni rendszer appot?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#38611) migabi24 válasza Austin F. (#38610) üzenetére


migabi24
nagyúr

Stock recoveryvel csak a hivatalos update megy fel, meg wipeolni tudsz vele, mást nem

(#38612) pittbaba válasza bb.bocs (#38608) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Nekem sem tiszta továbbra sem. Azt olvasom, ha romot teszek fel, ugrik a knox. Akkor hogy tegyem fel a német romot, azért, hogy aztán használjam az új root megoldást? Én sokszor megcsináltam már más telóimmal, de a knox ügy miatt szuperbiztonságosság kellene :)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38613) nfsu17 válasza pittbaba (#38612) üzenetére


nfsu17
veterán

a német rom hivatalos samu kiadás, ha valamilyen korábbi verzióról mész neki, akkor nem szabadna ugorni...de mindent csak saját felelősségre.
újabbról visszamenni régebbire meg nem csak knox ugrás miatt veszélyes, hanem a bootloader akadálya miatt.

a régebbi időben is lehetett official samu romokat feltenni anélkül, hogy megjelent volna a sárga 3szög (pl s2).

[ Szerkesztve ]

(#38614) Austin F. válasza migabi24 (#38611) üzenetére


Austin F.
tag

Köszönöm!

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#38615) pittbaba válasza nfsu17 (#38613) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Alap, hogy saját felelősségre. Ezek szerint ellentmondás van. 4.4.2-vel ha megpróbálom a linkelt romot felrakni, akkor valszeg urgrik a knox. A jelenlegi rom a telómon a hivatalos voda féle, ezzel megpróbáljam ezt a root appot indítani? :D

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38616) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok,

feltettem a német romot és azt tapasztalom, hogy ha a mobilhálózat LTE-re van állítva akkor szinte nincs térerő,(bizonyos helyeken) ha viszont átrakom WCMDA-ra akkor ugyanazon a helyen max térerő.

valaki tapasztalta ezt?

köszi

Galaxy S23 Ultra

(#38617) upbuvar válasza pittbaba (#38615) üzenetére


upbuvar
tag

Ezek szerint ellentmondás van. 4.4.2-vel ha megpróbálom a linkelt romot felrakni, akkor valszeg urgrik a knox.

Ezt az infót honnan szedted???
Bármilyen gyári romot feltehetsz, NEM ugrik a knox.
Nekem egy T-mobile függő S4-em van, erre ment fel a független német ROM.
A towelroot egy kattintással rootol, NEM ugrik a knox.

De már leírtam párszor, úgy látszik, hogy feleslegesen. :(

(#38618) upbuvar válasza babosf (#38616) üzenetére


upbuvar
tag

Eddig nem tapasztaltam az NF1 rommal semmilyen hibát sem.

(#38619) pittbaba válasza upbuvar (#38617) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Már annyi féle infó jön, nem vagyok egy értetlen ember, de már nem tudtom eldönteni, mit lehet mit nem knox ugrás nélkül, s ahogy néztem akinek van gari a telefonján és rootolna, hasonlóképpen értetlen.
Odinnal akkor ha nem rootolt romot rakok fel akkor a knox nem ugrik, mert a bootloaderbe nem piszkál bele? Kb így jött le eddig.
(nagyon köszi a türelmet)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38620) nfsu17 válasza pittbaba (#38619) üzenetére


nfsu17
veterán

de belepiszkál a bootloaderbe, ha a rom (bootloader) újabb, mint ami a telón van.
felfele lehet frissíteni, lefele nem.
olvasottak alapján én így értelmezem.
ezért nem fog soha visszakerülni 4.3 egy kitkat telóra.

(#38621) upbuvar


upbuvar
tag

Megjött ma a Black Edition hátlapom. Ég és föld a különbség, végre stabil a fogása.
Csak ajánlani tudom! :C

Ugyanitt bontatlan, eredeti S4 Black Edition hátlap 4990 Ft-ért eladó, ajánlott elsőbbségi küldeményként postázva

[ Szerkesztve ]

(#38622) pittbaba válasza nfsu17 (#38620) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Értem. Jelen esetben 4.4.2 verziójú hivatalos nem mókolt ROM-ot feltehetek ODIN-el, így jöhet elvileg a I9505XXUGNF1 ROM. Mi az a különbség ami miatt főzött ROM ODIN-al való felrakásánál ugrik a knox számláló a gyárihoz képest?

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38623) upbuvar válasza upbuvar (#38621) üzenetére


upbuvar
tag

[ Szerkesztve ]

(#38624) bb.bocs válasza pittbaba (#38622) üzenetére


bb.bocs
őstag

szerintem annyit mond hogy rootolni lehet, gyári romot fellehet tenni knox ugrás nélkül
ha mást akar az ugrasztja.
szrtem ennyi az egész.
én leginkább arra voltam kiváncsi hogy ha rootolom, visszalehet e csinálni a rootot hogy ne vegyék pl garinál észre, és hogy ha ráteszek német független romot akkor utána ugyanazt,magyarban visszatudom e tenni ugrás nélkül ( gondolom a 4.3 vagy 4.3 alatt hiába több a németben a frissités ugyanaz a rom csak más nyelv.)

nekem igy jön le az egész :)
persze félek rootolni, mivan ha ugrik a knox tudom nem ugrik :D no para :D meg mivan ha nem lehet visszacsinálni a rootot :D pedig videókat is néztem :D naaa mind1 :D a 2 év gari fontosabb, de jöhetne root :D

(#38625) pittbaba válasza bb.bocs (#38624) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Na ez az, hogy ez így nem pontos, mert gyári régebbi rom már ugrasztja.
Azt máshol is olvastam ,hogy ezzel a módszerrel, ha újrarakod az eredeti romot akkor a root eltűnik nyoma sem marad.
Én most már rootolni fogok, muszáj, mert elegem lett, újra kell húzni, és ha újra húzom akkor legyek Isten módban, kell a VPN tap :)
Még arra vagyok kíváncsi (a fenti kérdésem még nyitva), hogy ez után lehet e CWM appal felrakni már custom ROM-ot knox ugrás nélkül, mert azt olvastam, hogy lehet. Csak már akkor megint nem értem, hol a különbség, pontosan mi az a pici dolog ami ugrasztja a knoxot és mi az ami nem. Jó lenne ez tisztázódna, mert akkor megérteném a problémát és könnyebben találok megoldást.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38626) erzol válasza pittbaba (#38625) üzenetére


erzol
őstag

Ha rootoltál és feltelepíted a supersu-t a playről, találsz benne teljes unroot lehetőséget. Ha ezt használod, mintha mise történt volna...
Gyári recoveryből nem lehet romot telepíteni, cwm meg ugrasztja a knox-ot.

(#38627) pittbaba válasza erzol (#38626) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Értem. Itt-ott olvastam olyat, hogy elvileg lehet, nem értem...
Főzött rom nélkül van olyan funkció ami full backupolja egy fájlba az egész telefonomat? Jó lenne mindenesetre mindent lementeni ahogy van. Akár fotókkal mindennel.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38628) erzol válasza pittbaba (#38627) üzenetére


erzol
őstag

Full backupot még sosem csináltam. De a Titanium Backup-ot sokszor használtam már játék mentésekhez. Lehet azt a funkciót is tudja. Viszont nem ajánlott különböző verziójú androidoknál a teljes rendszer backup.

(#38629) pittbaba válasza erzol (#38628) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Nem akarom áthozni a cuccokat az újra, csak legyen egy másolat ha valamit elfelejtek :) Amúgy szűzről indítanám és konfigolnám.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38630) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Na találtam kis okosságot, nem tudom volt e már, de ebből lehetne még tenni az első hszbe:

[link]

#1.8. Samsung releases are categorised as follows:-

M = year = 2013 (13th letter of alphabet)

E = Month of year (May in this case, 5th letter of the alphabet)

A = Release of that month (10th for, "A", as they start 1-9 first, before letters)

Therefore, MEA is pre MGG, (2013, July, 16th release), and is before Knox. Only stock Samsung firmwares MGG onwards, (with the exception of MH1), have Knox.

To locate your firmware version... type *#1234# into the dial pad and look at the last 3 letters/numbers of AP:

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38631) mgTerminator válasza pittbaba (#38630) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jézusom, most próbáljátok feltalálni a spanyol viaszt, pedig csak vissza kellene olvasni.... na mindegy, jó vacakolást!

(#38632) Weeman1 válasza mgTerminator (#38631) üzenetére


Weeman1
veterán

:D :C

Xiaomi 11T Pro

(#38633) bb.bocs válasza erzol (#38626) üzenetére


bb.bocs
őstag

na erre voltam leginkább kiváncsi. akkor megoldhato hogy nyoma se legyen és mehet gariba ha gond van vele :D zsír :) gondolom a a superSU chainfire típusra gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#38634) Gizmo94 válasza bb.bocs (#38633) üzenetére


Gizmo94
veterán

Van másmilyen is? :U

(#38635) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! az I9515 miben különbözik az I9505 től?

(#38636) pittbaba válasza mgTerminator (#38631) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Sajna első hszbe ezek nem kerültek bele, ezer helyen kellett keressem, hogy megtaláljam hogy mi a fene az az MDM MGG bootloader verzió. Nem találok én fel semmit, csak nem tudok végigolvasni 100000 oldalt. Többször feltettem itt a kérdést, hogy lehet megállapítani ezt a dolgot, mindig csak annyit mondtatok rá, nekem biztos az újabb van, de soha nem árulta el nekem senki, hogy hogy tudom megnézni :) Én mindig visszaolvasok pár oldalt mielőtt kérdezek, de állandóan csak el vannak hajtva az emberek 4.4.2 felett. Hetek óta figyelek csöndben, most kérdeztem, és lehet lesz válasz is, sok boldog ember örülhet a garis rootjának majd.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38637) bb.bocs válasza pittbaba (#38636) üzenetére


bb.bocs
őstag

Ha minden igaz már sokan örülnék a rootolt garis telefonjuknak.

(#38638) California1


California1
őstag

Udv mindenkinek! Az S4Activ topicbol ugrottam at .
Azt szeretnem megkerdezni ha a jelenlegi 4.2.2őt rootolnam , es ha hamarosan megerkezne a kitkat akkor a root torlodni fog?

[ Szerkesztve ]

(#38639) nfsu17 válasza California1 (#38638) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem fel sem fogja ajánlani a frissítést

(#38640) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Apa kezdődik... már újraindítottam a vasat és még mindig nem hajlandó LTE-re váltani a galád, pedig van lefedettség. :(((

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38641) Weeman1 válasza California1 (#38638) üzenetére


Weeman1
veterán

Ha rootoltad akkor nem tutod Ota-n frissíteni.

Xiaomi 11T Pro

(#38642) California1 válasza Weeman1 (#38641) üzenetére


California1
őstag

Ertem, akkor megvarom a 4.4-et es utana root egy jo kis gyomlalassal egybekotve...

Mivel az S4 es az S4Active gyakorlatilag ugyanaz , akkor is masik root kell hozza ?

(#38643) Weeman1 válasza California1 (#38642) üzenetére


Weeman1
veterán

Nem éppen ugyanaz.
Nézd meg a fejlesztő oldalàn hogy jó e hozzà.

Xiaomi 11T Pro

(#38644) disy68


disy68
aktív tag

Sziasztok, ismerősöm telefonja megadta kicsit magát, bekapcsolás után lefagy - ennyit tudtam meg így elöljáróban, nem tudom, hogy boot során, vagy már a rendszerben. Factory reset előtt csinálnék róla adb-vel egy mentést. A kérdésem az lenne, hogy recovery alól menne-e a dolog?

szerk: gyári rendszer/recovery.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#38645) Luser2000 válasza K Norbi (#38635) üzenetére


Luser2000
addikt

Hivatalos neve:
Samsung Galaxy S4 Value Edition
Egyfelől az már alapból 4.4.2-es Androiddal jött ki (idén), míg az I9505 annak idején 4.2.2-vel.
Kijelző, processzor, aksi ua.
Csak 16GB-os verza van belőle.
Adatátviteli képességei kicsit elmaradnak az alapverziótól (4G-ben csak 50Mbps)
Szoftveres tartalmakban talán kicsit szerényebb és úgy tűnik, hogy a milliónyi érzékelőből is (pl. geomágneses) kevesebb lehet benne.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#38646) California1 válasza Weeman1 (#38643) üzenetére


California1
őstag

Igaz! Thxxx

(#38647) madkiller válasza pittbaba (#38636) üzenetére


madkiller
őstag

Beállítások->egyebek->Az eszköz névjegye->alapsáv verzióinak az utolsó betűi

(#38648) K Norbi válasza Luser2000 (#38645) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :)

(#38649) pittbaba válasza madkiller (#38647) üzenetére


pittbaba
aktív tag

így-így már közben meglett a válasz a fórumon, be is másoltam, csak arra reagáltam, köszönöm!

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#38650) aron1994


aron1994
csendes tag

[link]
Ez szerintetek eredeti vagy után gyártott?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.