Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) batai15


batai15
félisten

Sziasztok hogy áll a cm csapat a 4.4el nexusra?

(#21502) Integra válasza batai15 (#21501) üzenetére


Integra
titán

4.4-gyel :K
amúgy így

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21503) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok!

Ha samu prenium futárt hívok a telefonom miatt. Szerintetek kicserélik a kijelzőt :

1; Alúl felül látszik egy kék sáv.
2; Fenti sávban az aku és az óra be van égve.
3; Elég sok csíkot látok a kijelzőn

Ez elég indok a cserére ?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#21504) wardemi válasza Gengi (#21503) üzenetére


wardemi
senior tag

Elég, ha bejelented kicserélik szerintem nagyon meg se nézi :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21505) Gengi válasza wardemi (#21504) üzenetére


Gengi
senior tag

Zsír!
Köszi szépen :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#21506) Dottore válasza Gengi (#21503) üzenetére


Dottore
addikt

100%. Nekem is most cserélték, pedig nem is amiatt hívtam ki. :)

(#21507) Gengi válasza Dottore (#21506) üzenetére


Gengi
senior tag

Már kész is. Brutális a samu. A srác mindent kicserélt, amivel egy kicsit gond is volt. Ez kérem szépen prenium.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#21508) _CsViktor_ válasza Gengi (#21503) üzenetére


_CsViktor_
tag

Hozzám nem jöttek ki, de megrendeltem Samuhoz az alkatrészt és én vittem be nekik ugyan ezzel. Hamar kész volt.

(#21509) S-eye válasza Gengi (#21507) üzenetére


S-eye
senior tag

Ja, tényleg jó a Samu szerviz, én is tapasztaltam.

Viszont szerintem nem lesz már több Samsung Nexus, az elkövetkezendő 1-2 évben biztos. Most már érik egy Sony gyártmányú is, annak milyen lehet a szervize?

(#21510) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Mikor várható CM bácsitól az új "főzelék"?
Szerintetek megcsinálják az átlátszó menüsorokat? Mert egye a stock N4 nem lesz áttetsző mint arról már a kedves gugi beszámolt.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21511) TOZ válasza S-eye (#21509) üzenetére


TOZ
addikt

A samu premium szerviz tenyleg felulmulhatlan. Hianyozni is fog... Bar meg sosem kellett, szerencsere... de a tudat...

[ Szerkesztve ]

(#21512) spuros válasza DeathAdder (#21510) üzenetére


spuros
őstag

Szerintem ez a CM-ben nem lesz gond. Azt mondjuk nem tudom, hogy ez jogilag megvalósítható e vagy sem.

(#21511) TOZ :D

[ Szerkesztve ]

(#21513) Dottore válasza Gengi (#21507) üzenetére


Dottore
addikt

Így van. Most nekem is szinte itt egy zsír új telefon, hogy vegyek így másik Nexust? :)

(#21514) #09819904 válasza spuros (#21512) üzenetére


#09819904
törölt tag

Jogilag? :D A mai világban bárki megtehet bármit.

(#21515) TOZ válasza Dottore (#21513) üzenetére


TOZ
addikt

En a vegyek iranyba tartok eppen...
Ha minden jol megy napokon belul lesz egy elado Ganexem, amire meg kozel egy ev gyari gari van...

(#21516) DeathAdder válasza Dottore (#21513) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem formára, anyaghasználatra baromira bejön a N5 látva a tegnapi MA! adást, de még az adás alatt előre haladva elbizonytalanodtam a földig lefikázott multimédia miatt.
Aztán a sok hsz-elő ezt eléggé zokon vette, mondván annyira nem végletekbe menő mint azt a szerkesztőség állítja. Plusz még rátesz egy lapáttal, hogy a jövőben 4.4-et magkapó más készülékek tulajdonosai sem élvezhetik ki az új launchert teljes mértékben mint azt a kedves gugli lenyilatkozta.
Aztán még azt sem tudni, hogy az ART adta "előnyöket" hogyan kezelik majd a "régebbi" modellek, bár ez lehet hülyeség, annyira nem értek hozzá, végül is Snapi800 az mindenhol Snapi800...
Szóval nem tudom, de nem tartom kizártnak h N5 legyen az utód, vagyis egyre valószínűbb, de ezt a kis GNexet még mindig nagyon de nagyon szeretem :K

Partneroban már kapható is 128e -ért :))

[ Szerkesztve ]

(#21517) spuros válasza #09819904 (#21514) üzenetére


spuros
őstag

Csak tárgyilagos akartam lenni.. Mert ha a gugli kitalálja/kitalálta, hogy ez exkluzív dolog akkor elvileg nem szabadna.. A CM meg nagyban játszik, szabályokat betartják.. Persze lehet teljesen rosszul gondolom és simán alap dolog lesz a gyári átlátszó bar...(:

(#21518) #09819904 válasza spuros (#21517) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amerikában a szabadalmi hiszti a divat! Eddig is rinyálhatott volna a Google a CM és egyéb romok miatt, de nem tette. Inkább egyszerűsített és kiadott/kiadatott egy új készüléket.
Ha lehetne kapni gyárilag CM-el megjelenő készüléket, akkor lépne érdemben, mert az neki kiesés lenne. Így viszont, hogy nincs CM-es telefon a boltokban, így nem érdekli. Szerintem! :)

(#21519) DeathAdder válasza #09819904 (#21518) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez olyan kb. mint az autókra a tuning, nem?
Mondjuk a HKS sem hiszem h fizet az aktuális gyártónak h az autójára módosított alkatrészeket, esetleg tuningcsomagokat forgalmazzon. A gyári tuning cég viszont teljesen más, lehet ez valahogy így van ezen a fronton is :)

(#21520) #09819904 válasza DeathAdder (#21519) üzenetére


#09819904
törölt tag

Meg ugye sokszor a telefonok esetében az "ugrik a garancia" dologgal már meg is fog sokakat! :)
Ezen kívül rengeteg mazsola van aki baromira nem ért a romoláshoz.

(#21521) TOZ válasza #09819904 (#21518) üzenetére


TOZ
addikt

Az Oppo hamarosan meghuzza ezt a kártyát. CM csapat csinál nekik romot.

(#21522) spuros


spuros
őstag

Szerintem majd lassan jönnek az első alfa CM KK romok.. Ha rögtön nem is de én is arra számítok, hogy lesz áttetsző alsó-felső sor.

Ha már az Oppo szóba jött. Érdekes egy ketyere. Nekem bejön ez a márka.

[ Szerkesztve ]

(#21523) Dottore


Dottore
addikt

Nekem nagyon nem tetszik az N5. Az N4 sem tetszett de inkább akkor már az, azt meg minek, hiszen ott az N5. Az viszont nagyon nem tetszik. A kör itt bezárult. :)

Valahogy ki kellene húznom a következő Nexusig. Remélem a moto vagy a sony kapja.

Ez meg egy jó cikk:
így halványult el a platform nyíltsága

(#21524) Ace owner válasza Dottore (#21523) üzenetére


Ace owner
addikt

Én a Moto X-be estem bele, nagyon szívesen terveznék egyet magamnak :D

Galaxy Fold 4

(#21525) slice14 válasza Ace owner (#21524) üzenetére


slice14
veterán

Nekem az N5 bejövős, de a MA!-s srácok eltántorítottak a média problémák miatt.

Mi ez a mini weather ikon?

Eddig a 1105-ös volt fent. Abba normális méretű volt. Ez most a 1111-es.

Bár jobban belegondolva, legalább látni a hőfokot emberi méretben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21526) zoltan77


zoltan77
aktív tag

CyanogenMod Installer Release :) :) :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#21527) Integra válasza Dottore (#21523) üzenetére


Integra
titán

gyorsan kijött a fordított cikk :)
csökken a defragmentáció, ellenben a kicsik nagyot szívnak idővel. nem véletlen készül a samsung a mai napig alternatív oprendszerrel.. sajnos bekell látnia mindenkinek, hogy a google is csak egy apple vagy microsoft, csak a piacszerzési stratégiájuk más, illetve így alakult.
a samsungra meg valóban lehet mondani, hogy másol, de mi mást is tehetne mint, hogy másol, ha a google mindent kisajátít. a többiek is kénytelenek. igaz, a fejlesztések aránya erősen a google felé oszlik.
a kérdés az, hogy mi lesz jövő ilyenkor az androidból. szerintem pár év és az android ugyanolyan "zárt" rendszer lesz mint a wp vagy az ios.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21528) #09819904 válasza Integra (#21527) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nagyon régóta másol boldog-boldogtalan amit csak tud. Anno ez kicsiben elment még, amikor a Nokia 8210-re lehetett 8310 elő- és hátlapot venni. Igaz az csak látványtuning volt. Mára viszont másolják az iPhone 4-et, 5-öt, a Galaxy S3-at, S4-et és még lehetne sorolni, hogy miket. Operációs rendszerbe jelenleg a WP és az iOS amit azért nem hegesztenek fel mindenféle jött-ment telefonra. A droid az más! Az még jelenleg egy szabadon elérhető rendszer amit kis kozmetikázással szinte mindenre feldobhat aki akar.
Szerintem nem lesz annyira zárt! Nyilván változnak folyamatosan a dolgok, de kétlem, hogy a Google annyira rábólintana a szabadság megvonására.
Alapozom mindezt arra, hogyha zárttá tenné, akkor a Nexus készülékeknek nem sok értelmük lenne, elvégre azok a fejlesztői, szabad készülékek. Ezen kívül a 64 bites támogatás bevezetése is a programozásnak kedvez. De lehet tévedek! :)

Sokkal reálisabbnak tartom, hogy rövidebbre szabja az OS supportot, így a végén három helyett csak két váltást fognak megélni a telefonok, mint ahogy kezdetben is ugye a 2.1-ről 2.3.X-re lehetett váltani, aztán csókolom. Hardware téren nagyon sok készülék bírta volna az ICS-t, de mégis úgymond lemondtak róluk. Jelenleg most is ott tartunk, hogy a droid 4.3 ami már nem tegnap gördült ki, az S3, S4 csak egy-egy országban kapta meg hivatalosan! A Samu mellett a Sony is csak igen lassan kavar a 4.3 területén, holott Ők sem egy kis 1.000 fős Kft.-ként futnak. S az ilyen lassú áttérés miatt van az, hogy időközben piacra kerül vagy 50 telefon, amire ugyanúgy meg kéne csinálniuk a droidot, de végül letudják azzal, hogy lejárt a support time... :U Ez azért erősen no comment érzés!
Az ugrik be amikor kidobta a Sony az Ericssonnal karöltve az arc és arc S telefont, aztán 2.3.X-től eljutottak a 4.X JB-ig. Ott legalább még utoljára kapott egy löketet a készülék, azzal együtt, hogy a vállalatok különváltak. Mára a fix vállalat nem nagyon töri magát ilyen dolog mellett.

(#21529) Dottore válasza Integra (#21527) üzenetére


Dottore
addikt

A közös pont, hogy minden céget a pénz irányít. Ez van, nagyon tenni nem lehet ellene. Valahol logikus, hogy a Google ezt csinálja, nem tudnék sokkal jobbat én sem.

Ami a másolást illeti, szerintem a másolás jó. Másolás alatt azt értem (nem a termék vagy ötlet egy az egyben való elkészítését, mert annak a neve hamisítás), hogy x cégnek egy bizonyos ötletét más formában y cég is elkészíti. Ostobaságnak tartom azokat akik lenézik ezt, hiszen maga az ember sem más, mint egy másológép. Akkor is másolok ha olvasok, mivel utána a leírtak részét fogják esetleg képezni a későbbi véleményemnek. Másolom a családi mintát. Másolom a társadalmi normákat és így tovább.

Kicsit elrugaszkodtam. :)

(#21530) ntomka válasza Dottore (#21529) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó ez így szerintem. A Googlenak megvannak a maga szolgáltatásai, amiket nyilván véd, mindenki ezt tenné. A felhasználóknak jó, hogy használhatják ezeket a szolgáltatásokat a legfrissebb verzión anélkül, hogy Android verziót kéne frissíteniük, ami mint tudjuk, a legtöbb esetben lehetetlen sajnos. A gyártóknak ez egy béka, amit le kell nyelni. Ők a szolgáltatásokból is akarnak pénzt nyerni érthető módon, de a Google platformból nem tudnak, nem is fognak tudni, ezért próbálkozhatnak vagy úgy, hogy mellette fejlesztenek hasonlót vagy más szolgáltatást. Előbbi érthető módon felesleges (lásd Samu), utóbbi nem egyszerű falat, mert meg kell találni a piaci igényt és a rést, amibe megéri befektetni.

A Google szerintem két dolgot akar: ne bántsa senki az ő platformját, valamint a telefon gyártók versenyezzenek abban, amiben eddig is tudtak: hardver, a rajta lévő OS sokszínűsége, meg ha tudnak egyedi szolgáltatást nyújtani, akkor abban is.

ツ Headphones on - World off

(#21531) #09819904 válasza Dottore (#21529) üzenetére


#09819904
törölt tag

Annyiban egyetértek, hogy a másolás akkor jó, ha az aki másol javítja az előd dolgait.
Viszont a probléma a jó mellett az, hogy sajnos a piacon emiatt nem kevés szemét halmozódik fel! Ez viszont már baj!

(#21532) #09819904


#09819904
törölt tag

Aki töltögetni szeretne:
CyanogenMod Installer - PC

CyanogenMod Installer - Android

Ha valaki tesztelte, dobjon valami infót! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21533) S-eye


S-eye
senior tag

Mit szóltok a Moto G-hez?

(#21534) spuros válasza S-eye (#21533) üzenetére


spuros
őstag

Eléggé bejövős.. Remélem a Google virít már saját fronton is, mert eddig nem sok vizet kavart mióta megvette a Motorolát. Az ára pedig nagyon jó...

(#21535) ntomka válasza S-eye (#21533) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akinek van ami nem tetszik a gnex-ben teljesen reális csere rá. Szinte 1:1-ben megoldható és valamivel jobb is a hardver. :)

ツ Headphones on - World off

(#21536) slice14 válasza ntomka (#21535) üzenetére


slice14
veterán

Kérdés hogy a google-nek menyi beleszólása van a frissítésekbe. Mert ugye nem referencia készülék. Viszont a készülék desing-ja nemigazán jön be. Meg kérdés hogy mennyire lesz buherálható.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21537) Dzsuri89 válasza S-eye (#21533) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nekem egyáltalán nem tetszik se külsőre, se belső hardverileg. Galaxy Nexus után egyáltalán nem lenne előrelépés, csak pár apró dologban. Oké, hogy 4 magos, de ugyan úgy csak 1 GB RAM van benne, ami mára már a tényleg kevés folyékony működéshez, legalábbis GN esetében, mert láthatna többet is a telefon az 1 GB-ból. Nem véletlenül adták ki az újabb Nexus-okat is 2 GB RAM-mal. Én tuti nem vennék. :)

[ Szerkesztve ]

(#21538) slice14


slice14
veterán

Lehet nem ide kéne, de megkérdem.

Hol találom a webes fb-n az önkényesen szinkronizált névjegyeket. Régebben találkoztam vele, de most nem találom.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21539) S-eye válasza Dzsuri89 (#21537) üzenetére


S-eye
senior tag

Itt az a lényeg, hogy olcsóbb lesz mint egy Xperia M, kb azonos áron mint egy Galaxy Fame de tudásban mégis legyőzi őket, és még 4.4 is jön rá januárban. Az a gond vele, hogy túl versenyképes a mi Nexusunkkal. :)

(#21540) slice14 válasza S-eye (#21539) üzenetére


slice14
veterán

Azért az a 13 mm eléggé vastag...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21541) S-eye válasza slice14 (#21540) üzenetére


S-eye
senior tag

Én 6-11.6mm adatot találtam a vastagságra.

(#21542) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tegnap felraktam apróra a telómat, annyira megtetszett a N5, de azóta kissé elbizonytalanodtam.
Annak a kevés de már meglevő N5 userből 2-nek pixelgondjai vannak és arról szólnak az eszmecserék :F

És még a beégés miatt fikázzák az amoledet, mert én pl. screen burn-el sötétkék alatt feles fényerőn haloványan látok valamicske beégést (soha máskor), a pixelhiba viszont ott virít örökké, amikor a telefonra nézel :( És a fekete is olyan lehet mint a G2-nél hogy a kijelző közepétől a pereme felé haladva egyre világosabb?

Nem tudom ez a kockázat megéri-e nekem, hogy eladjam szeretett kis Nexusomat és még megtoldjam 90 ezerrel :F

(#21543) TOZ válasza DeathAdder (#21542) üzenetére


TOZ
addikt

A hibak mindig hamarabb kozszajon vannak.
A beeges is ilyen, itt mindig a beegesrol ment egy idoben a diskurzus. Azok - mint te, vagy mondhatom en magamat is - akiknek nincs, vagy csak ha nagyon keresik, akkor talalnak beegesre utalo jeleket, nem irjak folyton, hogy "no nekem meg mindig nincs am beeges".

Szoval ez ne legyen szempont.

Nekem sem volt az. :))

(#21544) ntomka válasza TOZ (#21543) üzenetére


ntomka
nagyúr

Így van, akinek van oka panaszkodásra, az ír elsőként. Akik elégedettek, azok kevesebbet jelennek meg, mert használják a készüléket. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#21545) spuros válasza DeathAdder (#21542) üzenetére


spuros
őstag

Én sem aggódnék emiatt.. Ha nem gond a plusz 90ezer ;] akkor hajrá.. Én még egy ideig biztosan kitartok.. Majd a következő Nexus szerintem. Addig elhéderezek.. :)

szerk.: offba tettem..

[ Szerkesztve ]

(#21546) TOZ válasza spuros (#21545) üzenetére


TOZ
addikt

En lassan szedem a satorfamat...

(#21547) slice14 válasza TOZ (#21546) üzenetére


slice14
veterán

Vége a jóidőnek, ilyenkor már hűvös van a sátorozáshoz. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21548) DeathAdder válasza TOZ (#21543) üzenetére


DeathAdder
veterán

Oké persze ez jogos, de ha már 4 userból 2-nél jelentkezett, akkor talán jogosan felvethető a kérdés.
Meg őszintén nem volt még IPS kijelzős csúcstelóm, ezért is tartok tőle kissé. Ja a harmadik user meg amikor felvette az asztalról, ki volt kapcsolódva neki és 30 perc nyűg után valahogy sikerült elindítania (talán ART hiba volt, de nem biztos).

A tudat viszont nyugtat, hogy bármikor eladhatom, ha nem tetszene (feltéve ha nem lesz pixelhibás, vagy tégla).

Amúgy te merre szeded a sátorfádat? :)

(#21549) TOZ válasza DeathAdder (#21548) üzenetére


TOZ
addikt

Csak egy út van ;-)

Nexus vagy semmi...

[ Szerkesztve ]

(#21550) Integra válasza DeathAdder (#21548) üzenetére


Integra
titán

várj még az n5-tel szerintem.
egyébként nem rossz a minőségi ips panel, noha feketében soha nem veszi fel a versenyt a samoled-del. nekem egy nagy különbség azért van, sötétben nem bántja a szemem az ips, amíg a samoled mindig elfárasztotta hamar.

a beégés fikázással ne foglalkozz, lekell szarni az ilyeneket. amúgy is már vicc, hogy a nexus is olyan hitvallássá válik mint az iphone, a sok szemellenzős nexus fanboy azonnal torkodnak esik, ha kritizálni mered a szent készüléket..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.