Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) sNake^


sNake^
tag

Előfordul, én is fogok ma egy Lumia 620-at venni, de cserélem is egyből egy GN-ra:))

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#21752) batai15 válasza sNake^ (#21751) üzenetére


batai15
félisten

Ha találsz :)

(#21753) slice14 válasza Pepe018 (#21749) üzenetére


slice14
veterán

Szia

Ezt olvasd át

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21754) #09819904 válasza Pepe018 (#21749) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha előbb gondolkodnál mielőtt cselekszel, akkor a jobb felső résznél található keresőt egy kicsit koptattad volna! :)
De akkor válaszolok röviden és tömören!
A Galaxy Nexus a 4.3-as rendszerrel befejezte a hivatalos pályafutását. Ha neked 4.4-es kell (amit kétlek), ahhoz már csak CM ROM-okat tudod felrakni. Nyilván, a garancia (ha van) megtartható ROM-olás után is, de ehhez is van leírás mellékelve.

A Samsung szerviz két végletet nyomhat.
1. Olyan modellt fogtál ki, ami olyan országból származik amire a Samsung szerint nem megy rá a frissebb verzió.
2. A szervizes annyit értett hozzá, mint én a CAD 2014-hez.
De mindezt Galaxy Nexusra írtam! Sokan keverik a két telefont.
A Galaxy Nexus alias i9250 így néz ki, és erre a 4.3-as az utolsó:

Az elődje, a Google Nexus alias i9023 pedig a 4.1.1-essel ért véget és Ő így néz ki:

(#21755) slice14 válasza #09819904 (#21754) üzenetére


slice14
veterán

Pontosabban Google Nexus S, azaz i9020 / i9023.

Ami valószínűbb, hogy yakjuxw van a készüléken amit a Samsung frissít. Bár nemtom hol áll a yakjuxw frissítés ügyileg, de majd egy okosabb biztos megtudja mondani.

Legegyszerűbb yakju-sítani, ha nem kel pl KitKat, mert a legfrissebb GNex-rea 4.3-as Jelly Bean.

A leírást feljebb linkeltem és a logout-omon elérhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21756) spuros válasza wardemi (#21746) üzenetére


spuros
őstag

Hát tényleg nagyon jó ez a 4.4-es rom. Semmi bakival nem találkoztam eddig.. :C Kicsit még összekalapálják, rendezgetik és tökéletes..

[ Szerkesztve ]

(#21757) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Egyedül én vagyok annyira vagány, hogy gyári ROM-ot használok? :D

Valaki erre legyen szíves írni! :)

(#21758) zoltan77 válasza Dzsuri89 (#21757) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Én használom a gyári droidot,és semmi gondom az akku fogyasztással. Gyors stabil. Meguntam az állandó romolgatást,majd ha lesz cm-ből stabil, akkor azt felrakom. Annyit ajánlanék ha parancssorból rakod vagy ha a ToolKit-tel akkor első indulás után csinálj gyári rocovery-ből egy resetet. :) :D

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#21759) Dottore válasza Dzsuri89 (#21757) üzenetére


Dottore
addikt

Nem. Én is vagány vagyok. jwr66y van fent, viszont semmiféle gyorsabb merülést nem tapasztaltam, de nekem könnyű, mert soha nem használok backupot, vissza sem állítok semmiféle beállítást. Gyalu. :)

[ Szerkesztve ]

(#21760) #09819904 válasza Dzsuri89 (#21757) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem fut neked a háttérben valaminek az állandó szinkronizálása? Mert akkor elképzelhető, hogy amiatt van gagyibb üzemidő. Gyári stocknál mást nem igazán tudok elképzelni.

(#21761) S-eye válasza Dzsuri89 (#21757) üzenetére


S-eye
senior tag

Én is gyári Y verziót használok. Szerintem ugyanolyan gyorsan lemerül, mint a korábbi verziókkal. Nálam a képernyő és a Chrome zabál sokat. Mondjuk a "Telefon-tétlen" egy kicsit túl sokat eszik, 9%-ot.

(#21762) Dzsuri89 válasza zoltan77 (#21758) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtöknek a válaszát! :) Felpakolom majd akkor az Y-t, aztán meglátom hogyan viselkedik. Mindig Toolkittel szoktam felrakni, és utána a telefonról nyomok egy gyári visszaállítást. Soha semmi gond nem volt eddig, mindig jó volt, de valamiért anno az Y-nal nem stimmelt valami. Ugyanazokat a beállításokat használtam és ugyanazokat a programokat raktam vissza.

(#21759) Dottore
Én csak a játékokat és néhány programot szoktam Titanium Backuppal visszaállítani, hogy a jelenlegi állásaim és beállításaim meglegyenek.

(#21760) pszichiáter
Nem hiszem, mert más verziójú android alatt nem volt ilyen problémám.

(#21761) S-eye
Nem használom a Chrome-t, pont ez az egyik oka, hogy sokat zabál és a gyári böngésző nekem amúgy is jobban bejön. Megnéztem a "Telefon tétlen" aksihasználatát, nálam 8%-ot mutat a mai napra.

(#21763) ntomka


ntomka
nagyúr

Tud valaki megoldást arra, hogy a zárképernyőn a navigációs sávot eltüntessem? :) CM-et használok. Zavar, hogy csak a now indítása miatt ott figyel mindig, beállítanám simán gyorsindításra.

ツ Headphones on - World off

(#21764) #09819904


#09819904
törölt tag

http://news.softpedia.com/news/Google-Engineers-Forced-to-Carry-Nexus-4-with-512MB-RAM-to-Optimize-Android-4-4-KitKat-403896.shtml
Azért lassan csak rájönnek, hogy a rendszert optimalizálni kellene... :U
Az, hogy 512 MB ramra jól hangzik, csak épp az nem, hogy a GNex még így sem kapja meg a 4.4-et. Erősen no comment!

(#21765) assemble válasza #09819904 (#21764) üzenetére


assemble
addikt

Mi az h lassan rajonnek? Folyamatosan optimalizaljak, amiota letezeik kb, mindig egyre gyorsabb lett.
A legtobb konkurens OS-sel ellentetben, amik egyre lassabbak.
H hivatalosan a GNex nem kapja meg a 4.4-et, az tenyleg nem egy jo pont nekik. De 1 honap mulva ugyis mindenki 4.4 rom-ot fog hasznalni akit erdekel a dolog, szoval igazabol tok mind1...

[ Szerkesztve ]

(#21766) #09819904 válasza assemble (#21765) üzenetére


#09819904
törölt tag

Lassan! Anno ahelyett, hogy az optimalizációra mentek volna rá, helyette kidobták az új és újabb droidokat. Menet közben baromi sok okos dolog bekerült a kínálatba, ez tény! De ugyanakkor arra, hogy a 2 magos, 512 MB ramos telefonokra kellene egy kicsit figyelni, na arra magasan tettek! Idővel jöttek a 4 magos csodák 1-2 giga rammal. Mondván ez majd megoldja az OS optimalizálatlanságát. Részben megoldotta, de olykor még egy S4 szintű készülék is megrezzen. Ezen kívül nem egy gyártó tolmácsolta szeretete és nagyrabecsülés jeléül azt, hogy azért nem kapja meg az adott készülék az újabb droidot, mert "csak" 512 MB rammal büszkélkedik. Mondták ezt úgy, hogy a droid simán eltudott volna futkorászni a készüléken. Ezt a CM-es fejlesztők be is bizonyították! Lásd anno a Galaxy S1-et.
Miért kellett ehhez ennyi idő? Miért kellett menet közben a kisebb telefonok rovására ilyen lépéseket tenni?
De élő példa! Ott a Galaxy Pocket Neo. Azon már JB van. Mégis szerencsétlen telefon összefossa magát, mert olyan hamar megtelik a memóriája. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy Play-ről akárcsak egy alkalmazást is leszedett volna az ember... Na, az ilyen háborít fel!
Mire végre hozzájutottam egy GNex-hez kiderült, hogy a Google-s 18 hónapos support kifújt. Csodás... :U
Mint írtam korábban, a Nexus 4 segge alatt még meg se melegedett a szék, de már az új droidhoz új referenciatelefont is kidobtak a piacra. Hova? Dögivel van már így is annyi telefon a piacon, hogy Dunát lehetne rekeszteni. Mellé még jönnek ki sorozatosan a kínai mobilok is. Hova már?
S ugyebár a kínai csodák nyitott bootloaderrel kerülnek forgalomba. Úgyhogy, ha ilyen ütemben halad a piac, a kínai csodák teret hódítanak majd jobban itt Európában, akkor nem sok értelme lesz a Google féle referenciamodelleknek, ha ugyanolyan HW-es tudással lesz jóval olcsóbb készülék.
Tipikusan a mennyiség ment a minőség rovására.
Ha anno szépen optimalizáltak volna, még most tartanánk az 1-2 giga ramos készülékeknél. Igazán kevés az a réteg aki effektíven kihasznál egy 4 magos telefont. De már lassan ahogy a gyártók okádják ki magukból az új és újabb telefonokat, lassan nem lesz más. Ami részben jó, mert olcsóbban lehet majd erősebb telefonhoz jutni. Ugyanakkor nem jó, mert a készülékek értékvesztése borzalmas ütemben fog lefelé zuhanni!

Gondolj bele milyen abszurd lenne, ha ugyanezt tennék a konzolok világában! Kapna pl. a PS4 egy frissítést, amit bőven elbírna HW-esen, de a gyártó közölné, hogy bocsi, de csak az új gép kapja meg. Hatalmas felháborodás lenne!
Ugyanez lenne a helyzet a számítógépek terén, ha a Win vagy Mac esetleg Linux rendszereknél bejelentenék, hogy egyes "régebbi" gépekre bocsi, de nem lehet feltenni, mert... Balhé lenne! Nem is kicsi!
Kompromisszumot kénytelen az ember kötni, ha valami újra vágyik. De mára a kompromisszum igen egyoldalú lett. A vevők kapják amit eléjük vágnak, aztán, ha nem tetszik le vannak tojva!
Lásd a GNex telefont. Igencsak lenne igény ennél a készüléknél a 4.4-es droidra. S mégis kit érdekel az emberek igénye? Hogy ne érje szó a ház elejét, odavetik, hogy a Nexus 4 most akciósan kapható. De, ha én, mint GNex tulaj nem akarok Nexus 4-et venni, akkor mi a helyzet? Ja, le vagyok tojva... Köszönöm szépen! És rajtam kívül még több millió ember is. :U

(#21767) spuros


spuros
őstag

Én úgy gondolom hogy a rendszerrel nincs semmi gond. A Holo felület az eddigi legszebb amióta android van. Szebb még a továbbfejlesztett KK felületnél is (ez szubjektív). Memória kezelés? Hát igen az már picit fájóbb, de hamar együtt lehet élni vele.. Nem ugrom miatta vonat elé. Ami gond, hogy a gyártók (főleg a HTC, Samsung és LG) olyan szinten leterhelik a rendszert, hogy az megrokkan még az ütősebb vason is. Olyan alkalmazás ami szemed mozgását figyeli (Samsung) vagy ha 2x koppintasz felébred a teló (LG) és akkor még a HTC csudijó Sense felületéről nem is beszélve (ami tényleg fasza, nem arról van szó).. Én ezt teljesen felesleges erőforrás elemésztésnek tartom és egy rakás ilyen szarságot tudnék még ide sorolni.. Ugyanakkor azt is tudom, hogy ezek azok a ficsőrök ami miatt sokan felkapják a fejüket és esetenként ezért is lesz valakinek egy adott készülék szimpi. Tehát ez kell, csak nem győzik a gyártók.

Nekem anno pont az ilyenek miatt lett tele a bakancsom a mindenféle gyártókkal. Azért is vannak ekkora késések a frissítésekkel, mert mind ezeket a szolgáltatásokat bele kell pakolni az updatekbe, tesztelni, javítani...stb...stb.. és a tavalyi csúcsmodell (bármelyik) meg lehet meg sem kapja a frissített rendszert mert olyan csúszások jönnek, hogy lehetetlen tartani. Ja és közben okádják ki az újabb készülékeket. Legyen az android olyan amilyennek a google gondolja. Tiszta, egységes.. Viszont itt már megint kezd hibázni a dolog, mert ezzel a KK frissítéssel pl. az N4-esek nagyot szívtak, mert közel sem olyan rendszert kaptak mint ami a N5-tel megjelent.

(#21766) pszichiáter Hogy ne érje szó a ház elejét, odavetik, hogy a Nexus 4 most akciósan kapható. De, ha én, mint GNex tulaj nem akarok Nexus 4-et venni, akkor mi a helyzet? Ja, le vagyok tojva... Köszönöm szépen! És rajtam kívül még több millió ember is. :U Gusztustalan egy dolog, de tényleg így van.. Ez tipikus példa a fogyasztói társadalomra. Mellesleg az N4-nek sincs már olyan sok ideje..

[ Szerkesztve ]

(#21768) #09819904 válasza spuros (#21767) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szimpla egyszerű kérdés! :)
Ha én nem használom a térképet, az minek fut a tudtom nélkül a háttérben? Érthetetlen!
A Play zene ugyanezt csinálja. Bár egyes telefonokon az update után már nem fut. De vannak még olyan alkalmazások, amiket az ember nem is használ élesbe, mégis futnak a háttérbe.
Tudom, használjak Task Killert... :U Szép és jó! De akkor meg szintén ott tartunk, hogy alap beállítás helyett egy plusz alkalmazással kezelem a rendszert. Hát ez minden csak nem normális!
A Windows esetében legalább betudom lőni, hogy induláskor mi fusson és nem is indul el amíg én azt nem akarom. Droidnál gyárilag miért nincs az egyszerű 1.1-es usernek ilyen lehetősége? Nem külön programmal, hanem gyárilag! Nyilván root szintű dolgokat nem lehetne kilőni. De alap alkalmazások kilövésével nagyon sokat segíthetnének egyes készülékeken.

A Nexus 4 szerintem ugyanúgy fog járni, mint a GNex. Kifut majd a 18 hónapból és jó, ha egy frissítést megél. Talán kettőt, de akkor már a Nexusosok örülni fognak! Na, többek között ez is a fő ok amiért úgy döntöttem, hogy az androidnak búcsút intek. A másik ok az volt, hogy egyszerűen már minden olyan baromságra megy majd ki, mint a retina- és ujjlenyomat érzékelő. Köszönöm, de erre baromira nincs szükségem! Arra viszont igen, hogy a rendszerem stabilan menjen, a mobilnetet és a WiFi-t normálisan, ne eldobálva kezelje a rendszer és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#21769) spuros válasza #09819904 (#21768) üzenetére


spuros
őstag

Erre talán a Windows telók lehetnek megoldással. Igaz nem ismerem azt az ágat, de ha váltanék androidról csak az jöhetne számításba.

(#21770) eastsider válasza #09819904 (#21768) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tudom, használjak Task Killert... :U Szép és jó! De akkor meg szintén ott tartunk, hogy alap beállítás helyett egy plusz alkalmazással kezelem a rendszert. Hát ez minden csak nem normális!

te miről beszélsz? :))
le lehet lőni az appokat ICS-től, vagy JB-től gyárilag a droidban.. térképet is le lehet tiltani, play zenét is

(#21771) assemble válasza #09819904 (#21766) üzenetére


assemble
addikt

No offense, de nem igazan vagy tajekozodva es ossze vissza beszelsz.
Es nincs most kapacitasom vegigmenni hogy mindent rendbetegyek amit mondtal.
Csak nehany gondolat:

A google soha nem "tett az optimalizaciora", folyamatosan optimalizalta az OS-t a kezdetektol. Kivalo pelda erre a gnex is, amin a legfrisebb 4.3 szoftver fut a leggyorsabban, es a 4.4 valoszinuleg meggyorsabban fut majd.
Es soha nem okadta ki a keszulekeket. 5 eve minden evben megjelenik egy nexus telefon, pont. A nexus 4 1 eve megjelent amikor a nexus 5 kijott. Mint ahogy minden elozo telefonnal volt. Mi az h "minek kellett kidobni"? Az evi 1 telefon is tul sok? Nem muszaj megvenned. :U

" Idővel jöttek a 4 magos csodák 1-2 giga rammal. Mondván ez majd megoldja az OS optimalizálatlanságát. "
Ilyet soha senki nem mondott. A technikai fejlodes pedig egy szuksegszeruen bekovetkezo dolog technikai cuccoknal.
Hogy a gyartok hogyan frissitik a teloikat es milyen indokkal nem frissitik, csak rajtuk mulik, oket lehet szidni, ennek semmi koze az OS-hez. Amit a Galaxy S1-es pelda is jol illusztral.

"Mire végre hozzájutottam egy GNex-hez kiderült, hogy a Google-s 18 hónapos support kifújt. Csodás... :U"
Azt h 18 honapos supportot garantalnak, evek ota lehet tudni, nem most derult ki. Es azt is lehet tudni h a nexus-ok mogott van olyan kozossegi tamogatas, h ha hivatalos frissitest nem is adnak mar ki rajuk, akkor is evekig legalabb meg lesz csinalva rajuk az aktualis legfrissebb verzio.

Meg szinte egy mondatban beszelsz arrol h a kinai csodak teret hoditanak es nem lesz ertelme a nexus-oknak (lol?), es h a minoseg rovasara ment a mennyiseg. Ennel jobban szinte ha akarnal sem tudnal ellentmondani magadnak.

"Ha anno szépen optimalizáltak volna, még most tartanánk az 1-2 giga ramos készülékeknél."
Mert, hol is tartunk most?

A konzolos, mas rendszeres katyvaszba mar nem mennek bele, mert soha nem jonnenk ki.
A 4.4-ert valo rinyalashoz meg elmondtam, h akinek kicsit is szamit, fel tudja rakni gnex-re a 4.4-et. Mar most is felrakhatnad, kevesebb erofeszitesbol, mint ezt az agyfacsaro hozzaszolast megirtad.

spuros: kb tok ugyanazt kapta meg az N4, mint az N5. A kulonseg kb csak a default launcher amit utolag egy gombnyomasra le lehet cserelni.

(#21772) spuros válasza assemble (#21771) üzenetére


spuros
őstag

Konkrétan arra gondoltam.. Azt viszont nem vágom, hogy miképpen lehet hivatalosan cserélni (ha hivatalosan lehet mert a többség nem nyúl bele mélyebben). Nekem az nem okés, hogy a google szegmentálja pont azt ami a legjobban látható és az a launcher.

A task killeres dologhoz annyit hozzátennék, hogy felesleges a task killer. Ez évek óta tény. Ha kilövöd, újra betölt. Így van kitalálva nincs is ezzel gond. Többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

(#21773) spuros válasza spuros (#21772) üzenetére


spuros
őstag

Kicsúsztam. :(((

Szóval engem soha nem zavart a fogyó memória. Engem annyi zavar, hogy a prioritásokkal néha gondban van. Mondjuk nem a facebookot lövi ki magától a rendszer vagy a térképet hanem mondjuk a launchert és várni kell ameddig újra felépíti.

(#21774) B1T3


B1T3
addikt

Tud valaki ajánlani egy működő Facebookról szinkronizáló alkalmazást, amellyel a névjegyekhez normális (azaz minimum 720x720 pixel) felbontású képek csatolhatók? Eddig az UberSyncet használtam, de már nem működik, egyszerűen csak alig néhány kontakot húz le Facebookról.

(#21775) assemble válasza spuros (#21772) üzenetére


assemble
addikt

Az szerinted mennyire melyen belenyulas hogy letoltesz egy apk file-t es egy gombnyomassal felinstallalod? Mert ennyi kell hozza.

Task killer tenyleg baromsag.

(#21776) spuros válasza assemble (#21775) üzenetére


spuros
őstag

Ezt jó tudni.. :D

(#21777) eastsider válasza assemble (#21775) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagy felraksz egy nova bétát, az is tudja már a transparent cuccokat...

(#21778) Robbertho válasza spuros (#21773) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Nekem is a prioritással van gondom, pl. Chrome-ban böngészés közben leáll a PowerAmp (bluetooth fülessel hallgatom a zenét). :(
Ez mondjuk eléggé elszomorít, mert ha ugyanezt az Earth közben teszi meg, azt még megértem...

(#21779) sNake^ válasza batai15 (#21752) üzenetére


sNake^
tag

Felénk hajigálják a GN-okat, a sok rinyáló, hozzá nem értő emberke, bár 50k+ ért, ami azért mit ne mondjak durva, mondjuk nekem csak azért kéne hogy szanaszét hax-oljam:))

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#21780) wardemi


wardemi
senior tag

Ehj vannak bajok :D

Ha szar mert kinyírja az appodat mer hülye a 4.3 ram kezelés használj Memory Locker-t. Amúgy kicsit túl van húzva ez a nem támogatás többet dolog >.< szerintem a nexus userek kisebbik hányada él csak stock dolgon ergó elhanyagolható probléma (ha nagyon kell a friss felrakod a customot úgy is) már most is kint van 3-4 4.4-es alapú rom.

Az meg, hogy mi gyűjt adatot stb meg megint hülyeség mert az összes gyártó ezt teszi. Az előttem szólók meg leírták, hogy van fagyasztás, sőt 4.4-ben még a lokáció típusát is lehet már állítani :).

Amúgy ajánlom a 4.4-re való átnyergelést a memóriaproblémák megoldódnak egyből. :) Én is furcsálltam, hogy leraktam a játékot és pár óra múlva onnan folytattam azt >.<.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21781) assemble


assemble
addikt

Ezt meg 20-an mondtak CM-ek amugy szoval sztem tenyleg hamarosan varhatoak a nightly-k:
"We are in the final preparation stages for CM 11 nightlies as well - you crackflashers will have something to play with soon. "

(#21782) spuros válasza assemble (#21781) üzenetére


spuros
őstag

Várós nagyon..

(#21783) lsebestyen válasza wardemi (#21780) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mondjuk annyiból jobb lett volna ha kapunk ha kitkatet, h a driverekkel nem kell szarni az idót a CM teamnek, meg portolgatni se kellene akkor...bár nekem aztán mindegy, jó a 4.3 is...mondjuk az ART várós, ha ezt jól megcsinálják akk nyilván megéri felrakni egy CM 11-et. :K

(#21784) spuros válasza lsebestyen (#21783) üzenetére


spuros
őstag

Én egy frissebb kernelnek is örülnék..(:

(#21785) ntomka válasza assemble (#21781) üzenetére


ntomka
nagyúr

Követem őket. Én már tűkön ülök! :K

ツ Headphones on - World off

(#21786) Robbertho válasza ntomka (#21785) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Kipróbáltam tegnap a fentebb linkelt KitKat-et, és bár egyetlen grafikai hibát nem véltem felfedezni és tökéletesen működik 1-2 dolgot leszámítva minden, mégis nagyon rossz szájízzel használom 4.3 óta a ROM-okat.
Az 1-2 dolog az csak a kamera: a különböző panoráma módok nem mennek benne, ez azt jelenti, hogy gömbpanoráma nincs és a sima panoráma nem mutatja az aktuális képet (de végül a kép elkészül, csak minek...), és kicsit laggosnak is tartom a rendszert, de ez nyilván egy kezdetleges kiadás.

Az elején írt rossz szájíz pedig a videó dekódolás miatt van. 4.3 óta nem megy rendesen hardveresen, és ez egy nyilvánvaló, köztudott hiba a Galaxy Nexus esetében a 4.3-as (ROM-mal kiadott) kernel óta. Gyári ROM-on is jelentkezik, egyértelműen a Google kiadásában van a hiba, de mégis nagyon könnyen elfeledkezik róla mindenki. Tulajdonképpen egy óriási fogyatékkal adták ki az utolsó rendszert a telefonra, és mivel a KitKat is ugyanezen a kernelen alapul, ott is borzasztóan működik.

Nagyrészt HD videóknál van a gond, emiatt siklanak el felette szerintem sokan, mert (igazuk is van), minek HD-t nézni ekkora kijelzőn. De...
Azelőtt olyan jól működött, hogy ES File Explorerrel megnyitottam hálózatról egy filmet (amit a gépre legalább HD-ban töltöttem le), rádugtam a jó kis MHL kábelemmel a TV-re és a laptop odacipelése nélkül egyszerűen nézhettem a filmet, sorozatot a TV-n. Ez most már nem működik, az xVid pedig már láthatóan gyengébb minőségű és egyébként is, ilyen formátumban van meg, minek tartsak kisebb felbontásút, ha -elvileg- a jó kis telefonom gond nélkül lejátssza az akár BD25-ös FullHD filmeket is (4.2.2-vel próbáltam, gond nélkül megy).

Ezt a hibát a Google-nek nagyon régen ki kellett volna javítania, az S4-nél is jelentkeztek hasonló gondok, ott csodával határos módon kijavították.
Nem tudom vajon dolgoznak-e a Google-nél ezen a problémán, próbálok érdeklődni, hátha válaszolnak, de ha nem lesz rá megoldás, akkor sajnos számomra a 4.2.2-nél véget ér a ROM-olgatás, akkor meg minek van Nexusom :(

[ Szerkesztve ]

(#21787) ntomka válasza Robbertho (#21786) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez is elég WTF

A népszerű CyanogenMod blogjában jelent meg a hír, miszerint a csapat a Google figyelmeztetésének eleget téve önként eltávolította a CyanogenMod Installer alkalmazást a Play Store-ból.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#21788) slice14 válasza ntomka (#21787) üzenetére


slice14
veterán

Pedig azzal nagyon egyszerő volt a zöldfülűeknek feltolni a cm-et. Csak ne tiltsák le az új launchert beinjektált a custom romokba (KitKat).

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21789) Robbertho válasza Robbertho (#21786) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Akit esetleg még zavar, itt meg lehet csillagozni, hogy legalább a Google észrevegye ezt a bug-ot.

(#21790) assemble válasza Robbertho (#21786) üzenetére


assemble
addikt

Ez igaz, ezt tenyleg illene megoldani...

(#21791) #09819904 válasza ntomka (#21787) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez több, mint vicc!
Nem vagyok egy főzött ROM párti ember, de az sose jutna eszembe, hogy bárkit lebeszéljek róla. Szolgálatóként pedig abszurd lenne! Ennyi erővel az Odint is eltávolíttathatnák, mondván az az alkalmazás is lehetővé teszi a ROM cserét. :U
Talán nem úgy kellene a Googlenek és a telefongyártóknak hozzáállni a dolgokhoz, hogy kifutnak az időből, hanem igenis biztosítani kellene az updatet. Maximum akkor lehetne ettől eltérni, ha valóban nincs mód már az adott készüléken futtatni az újabb droidot!
Abszurd, hogy amíg a CM képes INGYEN megcsinálni, addig a Google és a telefonosok akiknek fizettek a vevők nem. :U

De mégis mitől fél a Google? Attól, hogy idővel a telefongyártók nyitott bootloaderrel kezdenék kidobni a telefonjaikat és rábíznák a felhasználóra, hogy ilyen rendszert használ? :F
Ez most olyan, mintha a WP vonalon a Nokia sikított volna, hogy ne legyen más GPS alkalmazás a WP-re.

Még valami gyorsan! :)
Ez az alkalmazás normálisan használható. Ezt el kellett távolítani! A többi gagyi Angry Birds klón, pattanáskinyomó, szőrszálszedegető és egyéb barom alkalmazás maradhat. No comment!

[ Szerkesztve ]

(#21792) spuros


spuros
őstag

...és a root alkalmazások? ha rootolod akkor is garancia megvonás jár... :(((

(#21793) Robbertho válasza spuros (#21792) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Na ne kiabáld el, mert a végén ezeket is szépen lassan elkezdik kipucolni.
Anno még az Adfree is fent volt Play-en, egy jó ideje már az efféle appokat is leszedték.

(#21794) spuros válasza Robbertho (#21793) üzenetére


spuros
őstag

Kissé ellentmondásos az egész..

(#21795) Robbertho válasza spuros (#21794) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Mondjuk ez elég hülye húzás lenne tőlük, mert pl. a 3. legjobb fizetős alkalmazás (és legjobb alatt a legtöbbet letöltöttet értem, amiből a Google-nek is van haszna) a Titanium Backup, ami meg se moccan root nélkül.

Ugyanakkor érdekes, hogy az előbbi alkalmazás ilyen népszerű, hivatalos root még sincs a készülékekhez (legalábbis a Google nem ad ki ilyesmit, de mégis támogatja azokat az appokat, amikhez meg kell :F )

(#21796) slice14 válasza Robbertho (#21795) üzenetére


slice14
veterán

Inkább ne adjunk neki ötleteket.

"Hé srácok mit írnak a MA fórumon a nexus tulajok, még letölthető a SuperSU a play-ből?" :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#21797) Dottore válasza #09819904 (#21791) üzenetére


Dottore
addikt

Pár dolgot ne felejtsünk el azért. Az android a Google tulajdona. Illetve konzorcium, de nyugodtan mondhatjuk, hogy itt a Google, élet és halál ura. Másrészt nyugodtan csinálj az androiddal amit szeretnél, viszont akkor nincs Goole support, hisz az aztán valóban az övé. Nem utolsó sorban az sem mindegy, hogy a CM vállal garanciát vagy sem az általa készített romokra. Ezernyi kérdés és nincsenek jók vagy rosszak.

(#21798) #09819904 válasza Dottore (#21797) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Google milyen garanciát ad neked a ROM-ra? :)
Elballagsz, megveszel pl. egy Galaxy S3-at. Ha a ROM valamiért betojik rajta, azt maximum újrarakják a gariidő alatt és csókolom. Ebben ki is fújt!
Vagy újrarakhatod, de ott lehet, hogy vinnyognak azért, hogy a gari... :U

A CM esetében legalább van fórum ahol lehet jelezni a dolgokat és azt azért elég hamar korrekten javítják. A Googlenek aztán írhatsz! Nem igazán fogja meghatni. Majd közöl valami okosságot, hogy XY ok miatt sajnos már nincs lehetőség a hibajavításra. Mert a készülék HW-esen..., mert az XY hónap lejárt és még lehetne sorolni a kifogásokat.

(#21799) Dottore válasza #09819904 (#21798) üzenetére


Dottore
addikt

Elsősorban a szolgáltatásaira gondoltam és a szupportra, nem a klasszikus értelembe vett garanciára. Bár áttételesen az is létezik, de nagyon nem akarok ebbe belemenni. Soha nem csak egy nézőpont létezik. Innen mindenkinek tessék magától rájönni mit szerettem volna leírni. Ha nem megy, az akkor sem fog ha elmagyarázom.

[ Szerkesztve ]

(#21800) spuros


spuros
őstag

XDA-n rendesen gyűlnek a KK romok.. Érdemes napi szinten ránézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.