Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) buktagt540


buktagt540
senior tag

Sziasztok!
Ma lettem GN tulaj,és az lenne a kérdésem,hogy van - e stabil, (nagyrészt) bugmentes 4.4, amire érdemes lecserélni a gyári 4.3-at? Nálam a stabilitás,akksi de legfőképpen a gyorsaság a szempont!

Köszönöm!

(#22802) Surfym@n válasza buktagt540 (#22801) üzenetére


Surfym@n
senior tag

CM11 - 2014.08.04 - Snapshot M9
Direct link
;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22803) buktagt540 válasza Surfym@n (#22802) üzenetére


buktagt540
senior tag

cm-11-20140806-NIGHTLY-maguro

Én ezt akartam felrakni,az általad linkelt jobb?Gappset tudnál nekem linkelni hozzá? Köszönöm a segítséget :R

(#22804) buktagt540


buktagt540
senior tag

Gappset találtam,nem gáz ha ezt a nightlyt raktam fel? Nagyjából ugyanaz nem?

(#22805) buktagt540


buktagt540
senior tag

Végül felraktam az általad linkelt verziót,az a tesztelt szóval az a biztosabb is,illetve a legutóbbi gappset a CM oldaláról.
További teendők/tippek/tanácsok vannak esetleg?(amivel kevésbé merül a teló,vagy gyorsabb stb.)
Mely alkalmazásokat lehet kigyomlálni?(apollo,gallery,stb)?

Köszi a segítséget! :R

(#22806) Surfym@n válasza buktagt540 (#22805) üzenetére


Surfym@n
senior tag

fancy kernelt (xda, google) sztem érdemes még feltenni, s utána tudsz órajelet is állítani.
xposed framework - keretrendszer tweak-ek számára
greenify - ramkiller helyett (hibernál, hatékonyabb)
intelli3g - 2G/3G váltó okos megoldásokkal
minminguard - reklámblokkoló
mivel nexus meg cm11 ezért nagyon nincs mit kigyomlálni :)
attól gyorsabb nem lesz max placebo :))

én amúgy mindig frissítek reggelente kv mellett a legujabb nightly-ra
ez amolyan nexus-os napi rutin :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22807) buktagt540 válasza Surfym@n (#22806) üzenetére


buktagt540
senior tag

Okés köszönöm :R
Végül én is a legfrissebb nightlyt raktam fel. Nekem olykor kissé lassabnak tűnik mint a gyári 4.3,de azért nem panaszkodom.Feldobom még ezt a fancy kernelt.

(#22808) ziyan


ziyan
tag

Én CM helyett inkább a PA-t vagy Omni-t (azon belül is az FML-t) ajánlanám, mindkettő gyorsabb és stabilabb, és ami a legfontosabb, ezek foglalkoznak is ezzel a telefonnal, nem csak támogatják, és kész... a kettő közül az FML talán picit gyorsabb, hiszen az részben arra lett kihegyezve, a PA pedig okosabb, és hasznos szolgáltatásokkal rendelkezik :)

[ Szerkesztve ]

(#22809) buktagt540 válasza ziyan (#22808) üzenetére


buktagt540
senior tag

Köszi! :R
Most már belaktam a legfrissebb CM-et de ha gáz lesz vele ezt fogom kipróbálni :)

Más: Akksi kalibrációnak van értelme 4.4 alatt?(battery calibration-nal törölni a fájlt,lemeríteni és fullra feltölteni)

[ Szerkesztve ]

(#22810) ziyan válasza buktagt540 (#22809) üzenetére


ziyan
tag

Nincs, talán az ICS előtti időkben ha volt... :) egyébként CM-re rá lehet telepíteni ezeket a romokat, ha kipróbálnád csinálj egy backupot a biztonság kedvéért, nálam csak az óra alkalmazás adatait kellett törölni, hogy ne FC-zzen. :D

(#22811) buktagt540 válasza ziyan (#22810) üzenetére


buktagt540
senior tag

Te melyik verziót használod? Most elégedett vagyok a CMmel,nem akarom babrálni egy ideig,egy napos kb a rendszer.Ha két hét múlva lassulna vagy ilyesmi,vagy pusztán megunom akkor felrakom azt a FML verziót. :K

(#22812) ziyan válasza buktagt540 (#22811) üzenetére


ziyan
tag

Eddig FML-t használtam, most váltottam PA-ra, mindkettő nagyon jó, a PA-ban különösen tetszik a hover és az értesítési sáv kapcsolók működése, az FML-ben, ami egyébként Omni + optimizálások pedig az active display :)

(#22813) buktagt540


buktagt540
senior tag

Ez a Google Now launcher és az állandóan bekapcsolt asszisztens szerintetek mennyire szól bele az akksi zabálásba?

(#22814) batai15


batai15
félisten

üdv topik mi a helyzet? sokan hagyátok el a gnexet? talán ismét lesz egy nekem azért kérdezem.

(#22815) assemble válasza buktagt540 (#22813) üzenetére


assemble
addikt

Kb semennyire. Az "allandoan bekapcsolt" asszisztens csak akkor van bekapcsolva, amikor hasznalod a telot, keszenletbe nem mukodik, a keszenleti fogyasztasba nem szol bele. Ha meg hasznalod a telot, sokkal inkabb meriti a kepernyo, cpu, stb.

(#22816) buktagt540 válasza assemble (#22815) üzenetére


buktagt540
senior tag

Király akkor továbbra is használom, kicsit fenntartásokkal kezeltem eddig :)

(#22817) _CsViktor_ válasza batai15 (#22814) üzenetére


_CsViktor_
tag

Igazából lassan én is gondolkodom az eladásán. :) Szeretem, de ideje lesz lassan továbblépni.

(#22818) batai15 válasza _CsViktor_ (#22817) üzenetére


batai15
félisten

Ja igen döntöttem Moto g lesz helyette ha minden jól megy.

(#22819) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Ha valaki érdeklődne egy ilyen kütyü után, raktam fel egyet.

(#22820) buktagt540


buktagt540
senior tag

CM 11 van fent,6.-ai nightly,hogyan lehet frissíten iaz újabbakra? a CM frissítő ami a beállításokban van nem igazán működik...

(#22821) _CsViktor_ válasza buktagt540 (#22820) üzenetére


_CsViktor_
tag

Volt olyan gondom nekem is, hogy 1-2 nightly mellett nem ment a cm updater. Leszeded böngészőből az utolsó zip filet (get.cm asszem az oldal, vagy gépről...), felmásolod a telefonra és recoveryben a szokásos módon ápdételsz.

(#22822) Dzseno


Dzseno
tag

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy lemerült telefont szeretném bekapcsolni, bejön a google felirat majd a nexus jel és utánna nagyfeketeség?!! :Y :Y :Y :Y probáltam többször is, sikertelenül. gyári yakju 4.3

(#22823) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Srácok, jó móka volt veletek, további jó romokat kívánok Nektek! :)

(#22824) Dzseno válasza Dzseno (#22822) üzenetére


Dzseno
tag

megoldódott, csak a töltőkábel volt a szar..

(#22825) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Mivel egyre többet vacakol a telóm, úgy döntöttem, hogy újrarakom a romot.
Mivel még a 4.1.2 van rajta, gondoltam kipróbálom a legújabb gyárit.
Fel kéne telepítenem a legfrissebb toolkit-et, de az összefoglalóban megadott letöltési helyen nem találom a telepítőt (vagy csak én vagyok vak).
Tudnátok hozzá adni egy direkt linket?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22826) CB


CB
senior tag

Uhhhh......!
Nem gondoltam, hogy ennyire halott ez a topik. :F
Mindegy, megoldottam nagy nehezen.

Azért, ha valaki idetévedne:
Az lehet, hogy a 4.3-as romnál a térerő mintha gyengébb lenne a telefonon? Korábban a 4.1.2-nél ez mintha erősebb lett volna.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22827) wardemi válasza CB (#22826) üzenetére


wardemi
senior tag

Én nem észleltem, olyat, hogy elmenne a térerő ott, ahol eddig nem.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22828) CB válasza wardemi (#22827) üzenetére


CB
senior tag

Nekem ugrál öszze-vissza a térerő, valahogy nem az igazi.
Lehet, hogy visszarakom az eddigi 4.1.2-t. Azzal nagyon stabil volt.

Mennyire ismered a Toolkit programot? Nem tudom, melyik menüponttal lehet feltenni a gyári ROM-ot.
Bemásoltam a Toolkit megfelelő könyvtárába (remélem még mindig oda kell, ahova egy évvel ezelőtt kellett), de aztán lefagytam, nem tudom, hogy kell továbblépni. A régi menüpontok megváltoztak.

HELP :))

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22829) wardemi válasza CB (#22828) üzenetére


wardemi
senior tag

Én linux-os toolkitet használok, így ebben nem hiszem hogy tudok nagyon segíteni
[link]

De ahogy nézem van olyan ami megcsinál mindent helyetted, root stb opció

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22830) CB válasza wardemi (#22829) üzenetére


CB
senior tag

Én ezt a SkipSoft-os verziót használom(nám).
Ennek a korábbi verziójával ment minden, mint a karikacsapás.
most meg feltelepítettem, majd venni kellett egy kódot, azzal Prof. verzó lett a program.
Aztán innét tovább nem megy a dolog, pedig kafa program.
A bootloader nyitva van, azt nyitva hagytam tavaly, csak fel kéne telepíteni a romot.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22831) wardemi válasza CB (#22830) üzenetére


wardemi
senior tag

Mi nem megy, fastboot mód, adb mód ??

01 legeleje, Galaxy nexus pick után, kiválasztod melyik rendszer van fent. Felrakja minden cuccát.

02 itt vannak a lehetőségek, ha csak a factory imge kell ott a 9es pont aztán 1-es pont-ban kiválaszthatod honnan és melyiket töltse le és utána rakja fel.

USB kábel lehet még baja, pl a kínai kábelen nekem nem ment, míg egy kindle kábelen igen. Sok videó is van fent esetleg.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22832) CB válasza wardemi (#22831) üzenetére


CB
senior tag

Megőrülök!!!!!

Tényleg nem én vagyok a hülye. Köszi a tippet, mert a kábel volt a rossz. Másik kábellal ment minden, mint a villám.

Köszi a tippet. :R

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22833) wardemi válasza CB (#22832) üzenetére


wardemi
senior tag

nincs mit

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22834) Renaissance@


Renaissance@
csendes tag

Hali!

Nexus tulaj vagyok már vagy másfél éve, de eddig nem igazán foglalkoztam azzal, hogy milyen android van a telón, most viszont lassúnak tűnik, egyszer volt szervizelve és most még régebbi 4.2.1 android van rajta, és azt írja naprakész. Szeretnék én is 4.4-et, de nem igazán tudom, hogy hogyan fogjak hozzá, egy két leírást találtam google-n csak nem tudom, hogy jó e???

http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=4589.0

Vagy amiket fentebb olvastam "CM11 - 2014.08.04 - Snapshot M9", ezt pl. hogyan tudnám telepíteni, esetleg egy leírást linkelni?

Nagyon köszi

Valamikor, amikor még Blade-m volt ott annyira egyszerűen pakolgattam az újabbnál újabb romokat. :)

(#22836) buktagt540


buktagt540
senior tag

Töltővel nektek nincs problémátok?Tokkal nagyon nehezen érzékeli,de tok nélkül is igen lötyögős :F
Ellenben múltkor bedugtam egy teljesen random microusb-t valahol és az teljesen jól fogott.

(#22837) Zoltn válasza buktagt540 (#22836) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hello!

Nekem is vannak bajok az usb-csatlakozómmal. Csak a saját kábeljával működik rendesen. Azzal szépen tölt, az akksi is 2 napig bírja. Ha viszont egy random usb-vel akarom, akarnám tölteni, megzavarodik, jobb esetben nem is tölti. Felébred a kijelzője folyton, fél nap alatt lemerül, alig érintkezik stb. De amint feltöltöm egyszer a saját kábellel, minden baja elmúlik. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#22838) buktagt540 válasza Zoltn (#22837) üzenetére


buktagt540
senior tag

Nekem pont a saját Samsung kábel a gázos.. :/

(#22839) FeRkE válasza buktagt540 (#22838) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem is, lassan leszakad a csatlakozó a kábelről, annyira meg van már törve :( Rendeltem ebayről kettőt, remélem tudom őket használni a telefonnal.

(#22840) B1T3


B1T3
addikt

Folyton bekapcsol csak úgy, magától a kijelző (tényleg folyton, pár másodperccel a lezárás után). A factory reset sem oldotta meg, szóval nagyon fura. Szerintetek mitől éledhet fel folyton?

[ Szerkesztve ]

(#22841) CB válasza B1T3 (#22840) üzenetére


CB
senior tag

Nem jó az USB kábel.
Hogy miben nem jó, azt ne kérdezd, mert nem tudom.
Az előző LENOVO Thinkpad tábéagépem csinálta ugyanezt. Csak a gyári kábellel tudtam tölteni éjszaka. Ha más (vadi új) kábellel próbálkoztam, mindig bekapcsolt a kijelzője. Kikapcsoltam, pár másodperc után már be is kapcsolt. Aztán magától ki, majd újra be.
Kipróbáltam több márkájú, hosszúságú kábelt, de csak a gyárit szerette.
A Nexust még nem próbáltam, mert nekem gyári dokkoló tölt éjszaka, de mindjárt kipróbálom néhány töltővel.
Van itthon vagy öt fajta töltő (ahány telefon, táblagép, annyi töltő). :))

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22842) B1T3 válasza CB (#22841) üzenetére


B1T3
addikt

Csakhogy nem kell töltőn lennie ahhoz, hogy feléledjen. :D

(#22843) Zoltn válasza B1T3 (#22842) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nekem is csinálja ezt. Eléggé idegesítő. De ahogy megjelenik, úgy el is múlik.
Esetleg megérné kis körömlakk lemosós fülpiszkával óvatosan kitakarítgatni az usb-csatlakozót.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#22844) eddie1978 válasza Zoltn (#22843) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Az aceton. Műanyagok általában nem szeretik. Alkohol jobb lenne.

(#22845) CB válasza B1T3 (#22842) üzenetére


CB
senior tag

Bocsi, azt hittem, hogy te is a vezeték problémákra reagáltál. :F

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22846) B1T3 válasza Zoltn (#22843) üzenetére


B1T3
addikt

A minap lemerült, amikor nem voltam otthon, és csak úgy állt rendelkezésre töltő, hogy lógnia kellett a telefonnak a kábelen; lehet, az tett be neki. Most épp jó, de ez így nem állapot, hogy bármikor bekapcsolhat vissza.
Most ott tartok, hogy ez a homescreen, hogy ha hajnalban, miközben alszom, órákig menne a kijelző, akkor ne legyen következménye:

(#22847) CB válasza B1T3 (#22846) üzenetére


CB
senior tag

Próbáltál már ROM-ot újrarakni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22848) B1T3 válasza CB (#22847) üzenetére


B1T3
addikt

Nem, de ez olyan jellegű hiba, hogy a factory resetnek mindenképpen meg kellett volna oldania, szóval valószínűleg hardveres probléma lesz.

(#22849) CB válasza B1T3 (#22848) üzenetére


CB
senior tag

Factory resetnél megmarad minden korábbi beállítás nem? Mondjuk én annyira nem értek hozzá.
Én biztosan feltettem volna újra a ROM-ot Toolkittel. Ha megmaradt a probléma, akkor tényleg rossz a telefon.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#22850) B1T3 válasza CB (#22849) üzenetére


B1T3
addikt

A factory reset pont arról szól, hogy a telefon gyári állapotba kerül vissza, mintha akkor venném elő először a dobozból – legalábbis szoftveresen.

Egyébként minden stimmel, töltés közben nem is produkálja a hibát, szóval a microUSB aljzat cseréje valószínűleg meg is oldaná a problémát. Persze a garancia 1 hónapja lejárt, tipikus. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.