Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Garry84 válasza Kodiak88 (#22750) üzenetére


Garry84
tag

Ne fájjon, 15 alatt nem nagyon lehet hozzájutni.Annyit meg nem ér.

(#22752) horvath85g válasza Garry84 (#22745) üzenetére


horvath85g
aktív tag

én megpróbáltam csak az üveget cserélni. nem sikerült :) kell hozzá gyakorlat, most már lehet, h sikerülne. vettem új kijelzőt, ami olcsó volt és ennek megfelelően nem is tökéletes..a samsung felírat alkoholos filccel van átfirkálva :D és azt írták 110%-ban új.
a kijelző csere valóban nem bonyolult, arra figyelj, h valahogy próbáld meg a telefon tetején az üveget hozzáragasztani a műanyaghoz. én nem tettem meg, ezért porosodik az előlapi kamerám :(

(#22753) ziyan


ziyan
tag

Ebben a telefonban sok potenciál van még, a Google borzasztóan elhanyagolta a kernelt, lényegében 2011 augusztusban fogták az akkori OMAP kernelt, hozzáadták a támogatást, és kb. hozzá sem nyúltak az OMAP specifikus részekhez :Y
Ezen dolgozok most, érdekes... :) [link] [link]
Ez még csak 3.0, de az is borzasztó elavult volt... Közben alakul a 3.4 is, szerintem a nyár a végére kapunk valamennyire működő verziót belőle ;)

(#22754) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Hátlapot mennyiért lehet venni a telefonhoz?

(#22755) buktagt540


buktagt540
senior tag

Üdv
Whatsapp,Viber,Messenger,FB,Snapchat, stb használata esetén elég a hardver, smooth marad a készülék?
Optimus 2x-ről váltanék,nem szeretnék sokat költeni de szempont az új telómnál hogy smooth legyen,mert elegem van az akadásokból.
Megfelelne egy ilyen telefon a kritériumaimnak?
Köszi a választ előre is!

(#22756) assemble válasza gyuri2008 (#22754) üzenetére


assemble
addikt

Nalam van egy pluszban, amit vegulis nem nagyon hasznalok. Csak valszeg nem erne annyit sem, hogy megerje bajlodni a cserevel, max ha pont egymas utjaba esunk... :)

(#22757) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Hogyan tudok zomolni?
Melyik gombbal?
Képernyő fotót hogyan tudok csinálni?

(#22758) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A képernyő fotóra megtaláláltam a választ, de a zoomolásra nem.
Ha a hangerő gombot nyomom akkor exponál.

(#22759) assemble válasza gyuri2008 (#22757) üzenetére


assemble
addikt

Kameraprogramon belul?
Kerdes, hogy melyiket hasznalod, de ha nincs ott a zoom-nak valami csuszka, akkor a pinch-to-zoom (szethuzod rajta az ujjaid) mukodni szokott...

(#22760) gyuri2008 válasza assemble (#22759) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nincs csúszka a programon belül.

(#22761) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Működik a pinch-to-zoom, Köszi :R

(#22762) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Csoport csengő hangot hogyan tudok beállítani?

(#22763) Koga777 válasza gyuri2008 (#22762) üzenetére


Koga777
tag

Pl. ezzel: Group Ringtones
Ezt használom régóta.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#22764) gyuri2008 válasza Koga777 (#22763) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm.

(#22765) hatter


hatter
tag

Újabb problémám van, most videózásnál van hogy nem menti el amit felveszek, miután leállítom a felvételt kiírja hogy "a kamera alkalmazás sajnos leállt" 10-ből 5-ször ez van, nagyon mérgesítő. Most frissítettem kb 1 hete M8-ra. Ötlete valakinek? :F

(#22766) fery02


fery02
addikt

Érdemes megnézni ezen az oldalon a 10. képet és mellé azt is, hogy mivel készült. :)

De azért, akit hirtelen elkapna a szavazni akarás, az első képet is nézze meg, ugyanis azt magyar illető lőtte. :)

[ Szerkesztve ]

(#22767) hatter válasza hatter (#22765) üzenetére


hatter
tag

Hát ez hihetetlen amiket a telón letudok játszani videókat azokat a gépen nem tudom. Állítok én vissza mindent gyári rendszerre.... :/

(#22768) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Udv. Ma reggelre nem erzekel a keprnyo also savja(ahol a harom gomb talalhato), futott mar valaki lyen hibaba? Nem hiszem hogy szoftveres gond, mert oldalra billentve mukodik a vissza meg a home gomb. Kuka?

(#22769) wardemi válasza marlboromen (#22768) üzenetére


wardemi
senior tag

Fejlesztői lehetőség > Beviteli rész - mutató helye.
Ott se érzékel semmit? Üres rendszer, másik rendszer?

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22770) marlboromen válasza wardemi (#22769) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Ott sem érzékel. Pont nem szeretném resetelni, a navi kell holnap, és itt nem tudom most újrarakni. Furi, mert csak az alsó három gomb nem megy, kb egy centis részen. Felette minden jó. Gyári 4,3 van.

(#22771) marlboromen válasza marlboromen (#22770) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Hard reset után sem jó :( . Hát akkor kuka, bye bye nexus....

(#22772) FeRkE válasza marlboromen (#22771) üzenetére


FeRkE
őstag

Meg se probalod ujrarakni?

(#22773) marlboromen válasza FeRkE (#22772) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Az miben más mint egy hard reset?

(#22774) FeRkE válasza marlboromen (#22773) üzenetére


FeRkE
őstag

Attól függ, mit értesz hard reset alatt :) A gyári beállítások visszaállítását? Szerintem ha mondjuk valami fájl sérült, vagy ilyesmi, azon nem segít a factory reset, míg ha az egész ROM-ot újra rakod a gyári image-ből, az megoldja. Én tennék egy próbát.

(#22775) Dottore válasza FeRkE (#22774) üzenetére


Dottore
addikt

:K

(#22776) Trava válasza FeRkE (#22774) üzenetére


Trava
tag

Ez a jó megoldás!

(#22777) breakout123 válasza nepeti (#11639) üzenetére


breakout123
aktív tag

Rossz topic!

[ Szerkesztve ]

Origin: malysztor

(#22778) FeRkE


FeRkE
őstag

4.4.4-ből milyen ROM-ot ajánlanátok? Hétvégén frissítettem CM-re saját kernelével, de eléggé lagzik a teló. Aztán frissítettem Franco kernelre, kicsit talán jobb a helyzet. Korábban vmi korai 4.4.2-t használtam Mkopang kernellel, akkor sokkal gyorsabbnak tűnt a masina.

(#22779) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

Egy ideje gondolkodom azon, hogy lecserélem a Nexus gyári akkuját egy 3800mAh-ra, mivel a gyárival képtelen egy napnál többet kihúzni (mindezt úgy, hogy a wifi alig megy + a 3g hálózat ki van lőve), ha meg rendesen használom is még ennél is kevesebbet.
Szerintetek megérné ? A bumszli hátlap a videók alapján nem zavarna. Ja igen, 6900Ft-ért tudnám beszerezni, hátlappal együtt.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#22780) palesz53 válasza FeRkE (#22778) üzenetére


palesz53
senior tag

07. 09.-ei vanir (dalvik-kal), askp r500-as kernellel - nuclearmistake féle...
art alá egyenlőre nem találom el a dolgokat... :W

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#22781) assemble válasza FeRkE (#22778) üzenetére


assemble
addikt

Nalam CM11 M8 van, nincs ra panasz, megy epp 500+ oraja...
A ram szokott csak elfogyni appvaltasokkor, de az kb minden rom-on ilyen, keves ez a ram :)

(#22782) wardemi válasza assemble (#22781) üzenetére


wardemi
senior tag

Neked nem eszi nagyon az akut az M8? eddig kb óránként 1-2% volt mikor nem használtam a telót, de most 5% felett van simán, pedig megy a greenfy stb.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22783) Surfym@n válasza FeRkE (#22778) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Most lettem nemrég GNex tulaj :)
gyári 4.3 ROM-mal kb 3,5 óra képernyőidőt bírt.

aztán került rá fancy kernel, meg cm11 07.27-es nightly,

feltoltam egy intelli3G-t (kikapcsolt képernyő meg wifi esetén 2G amúgy 3G),

setCPU-val alulfeszeltem a procit (most 1420MHz-en megy a gyári 1228MHz-hez tartozó feszültséggel),

kicsit visszavettem a fénymérő-képernyővilágosság profilon (mikor kevés a fény gyengébbre vettem).

így most 4,5 - 5 óra kijelzőidőnél tartok, s ami a legfontosabb: estig marad kb 20% az akksiban.
(korábban jobbnak láttam inkább napközben mégegyszer feltölteni)

ROMolás előtt kb használtam egy hétig a gyári ROMmal, így az összehasonlítás saját szemszögből megállja a helyét, mert ROMolás meg telepítgetés előtti héten illetve most is ugyanolyan intenzítással s szokásokkal használtam/használom.

@wardemi: készenlétben a 3G simán megeszik 3-4%-ot óránként, ha gyengébb a jel, akkor 5-7% sem kizárt.
Én kikapcsolt képernyővel 2G-n lógok, úgy 1-2%-al elvan óránként (most éjjel pl. 7 óra alatt merült 5%-ot - két alkalommal ébredt fel csupán a teló - 2db email)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22784) Surfym@n válasza assemble (#22781) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Használj Greenify-t (root meg xposed framework kell hozzá), s utána nem lesz ilyen jellegű gondod.
RAMkiller stb felejtősek, mert újra betöltődnek pár perc múlva (s emiatt még az akkut is jobban eszi).

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22785) Surfym@n válasza breakout123 (#22777) üzenetére


Surfym@n
senior tag

:DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#22786) FeRkE válasza Surfym@n (#22783) üzenetére


FeRkE
őstag

Na ez már szép eredmény, grat!:) Be tudnád linkelni a fancy kernelt amit telepítettél meg az intelli3G-t? Procit mennyire feszelted alul? Milyen governort használsz?

(#22787) assemble válasza wardemi (#22782) üzenetére


assemble
addikt

Aksi nalam eleg jol birja keszenletben, eleg stabil, megbizhato ilyen szempontbol, ezzel a teloval ilyen szempontbol sosem volt gondom. Nincs eros aksija, de soha nem merult meg csak ugy le keszenletben, lehet ra szamitani, keszenletben alig eszik valamit. Az is igaz, hogy altalaban 2G-n tartom, es egy kattintasra atkapcsolom 3G-re ha epp netezni akarok. Meg amit eszrevettem h ha az egyik wifi halon vagyok, akkor latvanyosan jobban merul keszenletben, nyilvan pl gyenge wifi jelnel tobbet fogyaszt, ez ugyanugy igaz persze mobilhalora is...

(#22788) hatter


hatter
tag

Sziasztok!
Letöltöttem a gyári 4.3-as andorid fájlait mert visszaszeretném állítani a telót a mostani 4.4.4 Cyanognemod-ról. Az a helyzet hogy nem csináltam még ilyet, van egy leírás az oldalon ahonnan szedtem a 4.3-at de én a fastboot menüben nem találok olyat amiből érteném mit hogyan kell... Youtubeon sem találtam nekem való videót sajnos.
Köszönöm az segítséget.

(#22789) FragMaster válasza FeRkE (#22778) üzenetére


FragMaster
addikt

PA 4.45 saját kernelével. Érdemes amúgy még játszani a governorok és schedulerek párosaival, többet ki lehet hozni egy kernelből az alapbeállításoknál.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#22790) buktagt540


buktagt540
senior tag

Vennék egy ilyen telót,ha valakinek van eladó dobjon egy privit :R

(#22791) palesz53 válasza palesz53 (#22780) üzenetére


palesz53
senior tag

találtam vmi még gyorsabbat - vanir 0709 + fancy pre54_1 kernel (ondemandplus - sioplus)...
megvan a teló 2 éve, ment már sokféle rommal, még több kernellel, de ennyire gyors nem nagyon volt (igen alacsony fogyasztással - ez az ami miatt egészen különlegesnek tartom a fent leírt kombót)!

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#22792) FeRkE válasza palesz53 (#22791) üzenetére


FeRkE
őstag

Felraktam én is, igaz a legújabb vanirt + az említett fancy kernelt, és beizzítottam az intelli3G-t is. Kíváncsi leszek, hogyan teljesít akku időben :) Gyorsaságra tényleg jó ez a vanir+fancy kernel, fürgépp a teló, mint korábban cm+saját kernel/franco kernel.

(#22793) wardemi


wardemi
senior tag

Vanir régen is jó volt, viszont 1-2 hét után nagyon csúnya laggok jelentek meg nálam. Ha ez megszűnt én is feltétlen kipróbálom :)

**
Régebbi aksis merüléshez annyit, hogy én a greenfy-t + 2G/3G kapcsolót is használom, de sajnos valamirét valami mindig beragad nála és 5% / órával ketyeg. Most kipróbálok egy nightlit hátha :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#22794) assemble


assemble
addikt

CM11 M9 kint
(mielott felraktam, 640 oranal jart a keszenlet, ez kb 27 nap, pont annyi ido, amennyi eltelt M8 ota) :)

(#22795) hatter


hatter
tag

Nem tudom mi a probléma a NIGHTLY verziókkal...? Nekem 4 napja van a fent (mivel nem jött segítség a gyári állapot visszaállítására kénytelen voltam kipróbálni) de nem csalódtam, tudok videót menteni végre és eddig semmi bug nem volt ellenben az M7 és M8-al.
Erősen elgondolkodok, hogy frissítsek-e M9-re mikor minden oké...

(#22796) assemble válasza hatter (#22795) üzenetére


assemble
addikt

Eleg sokszor lel ett irva sztem: altalaban nincs problema a nightly-kkal sem, viszont ezt senki nem tudja garantalni, mivel nem tesztelik oket, automatikusan epulnek naprol napra, az alapjan amilyen allapotban epp fent vannak a dolgok naluk. Ha valaki veletlenul epp hozzaadott egy olyan valtoztatast, ami bug-os, az is benne lesz a kovetkezo nightly-ban (ha addig vissza nem vonjak). A stabil kiadasokat (M-release) tesztelik, ezert azokban sokkal valoszinutlenebb, hogy bami komolyabb bug benne legyen.

(#22797) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

Sziasztok

Ma rootoltam a galaxy nexusom, és érdekelne hogy milyen ROMot ajánlotok??
Mik a vélemények? :R

(#22798) assemble válasza S.Patrik (#22797) üzenetére


assemble
addikt

A rootolosnak kb semmi koze ahhoz, hogy milyen custom rom-ot tehetsz fel ra, sokkal inkabb a bootloader unlock-nak :)

Nalam CM11 van. A RAM sokszor erzodik, hogy keves, de ez inkabb a telo fizikai korlatja...

(#22799) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

na valamit elrontottam!!
Nem tudom mért de a számítógép nem ismeri fel a telefont (nem tudok rátölteni semmit gépről)
Próbáltam újratelepíteni a drivereket...
A vége az lett hogy ha hangerő le+bekapcsgombot nyomom akkor azt dobja ki bal felső sarokba hogy odin mode, középen pedig azt hogy "Downloading... Do turn off target"
Ezzel még soha nem találkoztam! (és már drivert se tudok hozzá telepíteni)

(bekapcsolni be tudom és működik is rendesen, de nem tudom visszamásolni a dolgaimat (reseteltem)
és így ROMot se tudok rárakni)
A recoveryt elérem de csak a Reini Reboot appal.
:F :F :F :F :F :F :F :F :F

(#22800) Surfym@n válasza S.Patrik (#22799) üzenetére


Surfym@n
senior tag

próbáld a hangerő le ÉS fel gombokat együttesen megnyomni bekapcs gomb megnyomása mellett. Az visz téged a bootloader módba. Amúgy erősen javaslom a nexus toolkit programot, az megold neked mindent egyből.
Don't panic! ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.