Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) slice14 válasza Game-over (#22050) üzenetére


slice14
veterán

Visszazárni nem sok értelme van, ha csak nem szervizelteted. Így pl nyitásnál gyalul mindent.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22052) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!
Még áprilisban vettem használtan egy GNex-et, amiről nem közölte az eladó, hogy az egész képernyő csíkos + be is van égve a navbar [kép]. Már nem is emlékeztem rá, de minap előkerült a telefon doboza és benne egy garanciajegy [kép] a jobb felső sarokban egy 24-es számmal. Számla nincs és a garanciajegyen sincs semmilyen pecsét. Szerintetek így is elvihetem garanciáztatni, vagy megkérdezni a szervizponttól, hogy ki tudják-e deríteni meddig (van/volt) érvényes a gari? Milyen papírok szükségesek még?

(#22053) cassius.clay válasza tamas.nick (#22052) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Ha forgalmazó által lepecsételt és dátum is van rajta, akkor szerintem igen.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22054) tamas.nick válasza cassius.clay (#22053) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Mivel sajnos nincs rajta semmi, akkor a szervizesek nem is foglalkoznak vele?

(#22055) cassius.clay válasza tamas.nick (#22054) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Felejtős... ennyi erővel bárki bevisz egy üres, kitöltetlen Samsung garijegyet, hogy ő gariztatni akar... ( attól függetlenül, hogy IMEI vagy bármi más alapján ellenőrizni tudják a telefon vásárlási dátumát vagy bármi egyebet)

Beszéltem már Samsung szervizzel, mobiltelefonnal kapcsolatban és azt mondták, hogy számla nem kell, de a kitöltött lepecsételt garijegy elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22056) Game-over


Game-over
aktív tag

Na előjött egy elég nagy probléma: az akkumulátor 5 órát bírt, és egész éjszakai töltés után is csak 99%-ig tölti fel.

Valaki tudja hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#22057) tamas.nick válasza cassius.clay (#22055) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszi az infót, akkor marad az eladás bagóért.

(#22058) Game-over


Game-over
aktív tag

Utána rájöttem, hogy ez a túltöltés elleni védelem.

De az még mindig megvan, hogy 2-3 óra aktív használat után 30%-on van az aksi :F

(#22059) slice14 válasza Game-over (#22056) üzenetére


slice14
veterán

Ezért szar az OTA frissítés. Én is így jártam anno a 66y-os biuld-al. Eleve a 4.3-as image-t kellett volna felflasheljed.

Az akku nálam is általában 99%-ig tölt, nagyon ritkán tölti fel 100%-ra. Bár én cm-et használok.

#22058: Az azért kicsit sok, bár kérdés milyen használatról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22060) Game-over válasza slice14 (#22059) üzenetére


Game-over
aktív tag

Akkor csinálok egy hard reset-et, majd felteszem egyből a 4.3-at, remélem így már működni fog.

(#22061) slice14 válasza Game-over (#22060) üzenetére


slice14
veterán

Bootloader felnyit -> 4.3-as image flash és kész.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22062) Game-over válasza slice14 (#22061) üzenetére


Game-over
aktív tag

Megvolt :)

(#22063) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Az akku a Nexusoknál így van kitalálva- biztonsági okokból nagyon-nagyon ritkán tölt fel 100%-ra.
Nexus S általában 96-96% ig tölt fel...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22064) klevente


klevente
tag

Búcsúzom tőletek, beújítottam egy Nexus 5-öt. További jó fórumozást, tartsátok életben a Nexust ;)

(#22065) Game-over válasza cassius.clay (#22063) üzenetére


Game-over
aktív tag

Csak azért merült ez fel kérdésként, mert már másfél éve használom, és eddig mindig 100%-ra töltött, és most a Google-s verzióval már csak 98%-ig.

(#22066) eastsider


eastsider
nagyúr

szerviz:

3. szerviz esetén nem jön ki a szerelő, hanem elviszi a szervizfutár, és ott csinálják meg. pénteken vitték el, szerdán hozzák...
remélem jó lesz. mondjuk így nem biztos, hogy tudni fogom, hogy mit cseréltek

(#22067) lsebestyen válasza eastsider (#22066) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem kötelező feltüntetni h mi lett cserélve.

(#22068) eastsider válasza lsebestyen (#22067) üzenetére


eastsider
nagyúr

gonodlom majd egy cikkszám lesz, amit majd kiguglizok. úgyis alaplapot cserélnek gondolom, nem forrasztgatnak sim olvasót, vagy ki tudja mi a szar...
beírtam a gyenge wifit is, hátha cserélnek hátlapot :) kijelzőt most nem írtam...

[ Szerkesztve ]

(#22069) lsebestyen válasza eastsider (#22068) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha hátlapot nem is, de keretet talán. (az felel a wifi erősségért..) Hátlapot nem szoktak cserélni.

(#22070) eastsider válasza lsebestyen (#22069) üzenetére


eastsider
nagyúr

arra gondoltam :)

(#22071) Dzsuri89 válasza Game-over (#22065) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nekem is csak 98%-ra tölti az aksit Y verzióval. V verzóval ha jól emlékszem felment 100%-ra is.

(#22072) FeRkE


FeRkE
őstag

Na rászántam magam, és friss telepítéssel átálltam 4.4.2-re, furcsa, de minden működik :) Eddig legalábbis nem vettem észre hibát. Tudnak ezek a CM srácok.

(#22073) hobbitka_


hobbitka_
tag

Következő problémám merült fel: a fenti, telefonos hangszóró (azaz nem a kihangosítós, alul lévő) nem működik.
Telefonálásnál csak headsettel hallok hangot, nélküle néma.
Lehet ennek azaz oka, hogy állandóan úgy érzi, hogy a füles van bedugva? Ha igen, akkor milyen módszerrel tudom értelmesen tisztítani azt a lyukat?
Ha nem, akkor másnak romlott már el ez a hangszóró? (rákerestem a fórumban, nem találtam hasonló problémát).
Rom csere nem volt a közelmúltban, factory resettel meg csak akkor próbálkoznék, ha máshogy nem megy.
Köszi a tippeket előre is!

(#22074) slice14


slice14
veterán

Na végre frissült az MX Player... :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22075) hobbitka_


hobbitka_
tag

Ha nem oldódna meg a probléma, akkor hogyan tudom megrendelni a kiszállós szervizt?
Tudnátok dobni egy url-t? Ha jól értettem, akkor a garijegy elég.
Ha megrendelem ma, milyen időtávval számolhatok?

Telenoros a telefon, de persze már rég custom rom van rajta. Erőlködjek a bootloader visszazárással, miegyébbel vagy le fogja tojni a szaki?

Mit érdemes még beírni a lapra? Valami gyenge wifi jel rémlik (a hátlap cseréhez :) ), meg talán a proximityt is érdemes, hogy később ne saját pénzemen kelljen, illetve mint ha már a micro töltő bemenet sem mindig lenne okés, így talán azt is érdemes cseréltetni.

Nem rágnak be egy ekkora listára?

(#22076) BDave válasza hobbitka_ (#22075) üzenetére


BDave
őstag

Hogy milyen időtáv, azt majd ők elmondják, azt ők tudják: My Samsung. Itt be kell jelentkezned/regisztrálnod.

Szerintem nem fogja érdekelni a custom rom.

Kétlem, hogy belekötnének, én csak pozitív visszajelzéseket hallottam/tapasztaltam róluk!

(#22077) Szipi


Szipi
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám TWRP revocery-vel(2.6.3.2.)
CM11-et simán flashelte de gapps-nál és kernelnél is állandóan "verification failed: 1" hibát kapok.
5-6 gapps-al is próbálkoztam mindíg ez van, és 2 kernelt is.
Próbáltam tablettel/telefonnal letölteni akkor is ez van, md5 stimmel mindíg.
Mi lehet a probléma?

(#22078) Robbertho válasza Szipi (#22077) üzenetére


Robbertho
aktív tag

CM-ék se nagyon ajánlják a TWRP-t, próbáld meg CWM-mel, hátha az a baj.

Nem tudom amúgy honnan jött ez a TWRP, világ életemben CWM-et használtam és sosem volt vele baj :)

(#22079) Szipi válasza Robbertho (#22078) üzenetére


Szipi
aktív tag

Eddig én is CWM-et használtam, gondoltam kipróbálom TWRP-t.
CWM-el minden simán ment, most raktam újra az egészet. :)

(#22080) eastsider


eastsider
nagyúr

telemax azt az infót adta múlt héten, hogy mára lesz kész a teló, ma megkapom. erre... :D felhívjuk őket mi a fuck, mert sehol: "jaa itt van, visszahozták már", és ma feladták, holnap megkapom :W

(#22081) eastsider válasza eastsider (#22080) üzenetére


eastsider
nagyúr

Megvan a telefon. alaplap meg valami koax kábel csere.

(#22082) Robbertho


Robbertho
aktív tag

GSM-ből van a telóm, szóval igazából ritka esetben érintene a garanciáztatás (remélem nem is fog), viszont azért megkérdezném, nem tudjátok mit jelent a szoftver garancia?

Elvileg 1+1 év garancia van rá, egy év teljeskörű és egy év szoftver. Ez esetben, ha már csak a szoftver van meg, akkor mit vállalnak? Ha tönkremegy a szoftver, akkor frissítik nekem? Ilyenkor pl. hardveres meghibásodás esetén nem is cserélnék/javítanák?

Köszi :R

(#22083) #09819904 válasza Robbertho (#22082) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha beszarik akkor újrarakják Odinnal és csókolom.
A SW-nek semmi köze a HW-hez ilyen garancia terén. Magyarán egy nemes gesztus ami a Nexus tulajdonosoknak enyhén szólva is maximum a vicc kategóriába tartozik!

(#22084) slice14 válasza #09819904 (#22083) üzenetére


slice14
veterán

Hát igen, mert factory image-ból símán újra flasheled és öröm bódotá, :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22085) eastsider válasza eastsider (#22081) üzenetére


eastsider
nagyúr

érdekesség: munkalapon írtak egy szoftverfissítést...
nah... nézem WTF. 4.0.4 volt rajta ráadásul yakjuxw-s... frissítgettem próbából OTA-n, 4.2.1-ig ment, aztán meghalt....
flasheltem rá a 4.3-at fact imageből. aztán CM11. háááát. elég lagtenger volt, nyomtam twrp-ben egy fact resetet és most már faja... mennyire lagos volt a droid a project butter előtt. nagyon durva :) pedig anno a 2.3 előtt nagyon nagy volt az előrelépés... tényleg sokat fejlődtünk azóta, pedig a lépcsőkön lépkedve nem tűnt akkorának a fejlődés valahogy...
:)

(#22088) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Felraktam a mai nájtlit, meg a 18-i gappset, de ART módban FC-zik a gapps.. :U

(#22089) lsebestyen válasza lsebestyen (#22088) üzenetére


lsebestyen
addikt

Valaki tud linkelni egy cm11+gapps működő párost? ART futtatási környezettel használnám...nem értem miért nem megy most... :U

(#22090) lsebestyen válasza lsebestyen (#22089) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na mivvan, mindenki barátok köztöt néz? :DDD

(#22091) eastsider válasza lsebestyen (#22089) üzenetére


eastsider
nagyúr

én a PA-val használom N4-en

(#22092) slice14 válasza lsebestyen (#22090) üzenetére


slice14
veterán

Gapps + cm11

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22093) lsebestyen válasza slice14 (#22092) üzenetére


lsebestyen
addikt

Thx! Nem gondoltam volna h az újabb gappsek nem jók hozzá...Na sebaj, még jó, h akkor romolok amikor nincs jobb dolgom...

(#22094) slice14 válasza lsebestyen (#22093) üzenetére


slice14
veterán

Lehet hogy van ujjúbb gapps, de nekem a 1119 van fent és tökéletesen megy ART-al is. Bár van mikor fc-zik a play store hangalapú keresés, de az a legkevesebb, nagyon ritka.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22095) zoltan77 válasza lsebestyen (#22090) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Én ezt a gaaps-t használom és ART-on minden tökéletes. Gaaps

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#22096) lsebestyen válasza zoltan77 (#22095) üzenetére


lsebestyen
addikt

Érdekes, nekem FC-zet...:U

(#22097) spuros


spuros
őstag

Holnaptól én is elhagyom a topikot. Nagyon jó kis társaság ez, olvasni fogok. Sajnos (vagy nem sajnos) kénytelen vagyok túllépni a GNexuson, mert használhatatlan az elromlott proximity szenzor miatt és nem tudom megvárni az egy hónapot mire jön a csere alkatrész. Ez főként a melóm miatt is gáz, mert sokszor hívnak amitől sokat is kell magyarázkodnom a váratlan fagyások, kikapcsolások miatt és nincs biztosítékom, hogy egyértelműen csak attól haldokolna a telefon. A választás a G2-re esett. Kicsit tartok a nem Nexus telefonoktól, de ahogy olvasom a júzereket nagyon jól eltalált masina.

(#22098) D80 válasza spuros (#22097) üzenetére


D80
tag

Én a helyedben N5-öt választottam volna, de G2 se rossz!

(#22099) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Ha valakit érdekel egy szinte új (2év gyári gari) galaxy nexus ,küldjön egy privátot. :R

(#22100) spuros válasza D80 (#22098) üzenetére


spuros
őstag

Most jó akcióban tolja a T. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.