Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) heidrich


heidrich
senior tag

Egy alap kérdés: rootnak ugye semmi köze a bootloaderhez? Vagyis tudok rootolni anélkül, hogy unlockolnám a bootloadert?

Amugy siman a rootolas wipeolja a telefont? (GN Toolkittel csinálnám)

Koszi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#752) Edge válasza heidrich (#751) üzenetére


Edge
veterán

Nem wipeol a rootolás, a toolkites verzióról viszont nem tudom én nem azzal csináltam(de valszeg nem), mert nem tetszett hogy ahhoz nyitja a bootloadert is, nekem csak root kellett.
Itt van a menete a csak a rootolásnak:
[link]

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#753) heidrich válasza Edge (#752) üzenetére


heidrich
senior tag

Köszi a linket, már én is néztem, hogy kell manuálisan nincs is vele bajom csak gondoltam mint kezdő jobb lenne a Toolkittel.

Amúgy ha toolkitben csak külön a rootot választom ki akkor is nyit bootloadert? Mert ugye van olyan, hogy egyszerre megcsinál mindent de külön is lehet ugyebár.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#754) nVIPER


nVIPER
senior tag

Galaxy Nexus tool nem swipe-ol semmit sem, lefuttatod és kész.

(#755) heidrich válasza nVIPER (#754) üzenetére


heidrich
senior tag

Csak azért kérdeztem előbb, hogy root előtt (még akkor is csak root opciot választok) csinál-e automatikusan bootloader nyitást, mert ha csinál akkor wipeolja a telefont és az most nem hiányozna mert root hiányában még az appokrol sem tudok backupot csinálni.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#756) zola- válasza nVIPER (#747) üzenetére


zola-
őstag

Érdekes dolog történt. A 4.0.4-et rootoltam a toolkit programmal a "7" pontot vállasztva. Megcsinálta, csak visszaállt alaphelyzetbe, nyomott rajta egy hard resetet. :F Lehet azért mert a rom fájl be volt másolva a toolkit mappájába?

(#757) zola- válasza heidrich (#755) üzenetére


zola-
őstag

Pontosan így történt. ;) Wipe-olt sajnos. :F Viszont a bootloadert pillanatok alatt vissza lehet zárni.

[ Szerkesztve ]

(#759) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nem tudjátok hogy a gyári ECS-K1F2BEG autós dock-ot hol lehet olcsón kapni? Expansys-on láttam, de elég horror: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#760) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nagyon halott a topic...
Ennyire jo a telo, vagy mar mindenki eladta? :DDD

(#761) zola- válasza gilfoyle (#760) üzenetére


zola-
őstag

Szerintem ennyire jó. :K :K Most toltam rá főzött romot. (foxhound 0.5) Nagyon jó, jobb mint a gyáriak sokkal, de sokkal...

(#762) gilfoyle válasza zola- (#761) üzenetére


gilfoyle
őstag

Miben jobb? Akkuido, sebesseg, hangminoseg?

(#763) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Én most találtam meg a tökéletes kombót
AOKP b32 és tabletmode természetesen franco kernelével.
Csak jó szeműeknek ajánlom, de azoknak nagyon! Sokkal kényelmesebbek a programok és az alsó navi bar is testre szabható a b32 óta. :)

(#764) zola- válasza gilfoyle (#762) üzenetére


zola-
őstag

Sebesség és akkuidő, mind jobb, és iszonyúan testreszabható. pl az alsó 3 gombot most csináltam olyan picire, hogy alig látom. :DD

(#765) zola- válasza DaviD202 (#763) üzenetére


zola-
őstag

Ha jól látom a franco kernele felmegy a 4.0.4 főzött romom alá is ugye? Leírod hogy kell felrakni?

(#766) hallerlaller válasza DaviD202 (#763) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezt a tablet modot kipróbáltam, nem rossz csak én nagyon kicsinek találtam az ikonokat alul.

zola: cwmből intstall zip, de előtte wipe cache wipe dalvik ajánlott.

Beégéssel hogy álltok? Playből LCD-Test(amoled-ready) programmal lehet tesztelni. Nekem kicsit csíkos.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#767) zola- válasza hallerlaller (#766) üzenetére


zola-
őstag

Mi határozza meg a hangminőséget 2g hálózat alatt? A kernel?

(#768) hallerlaller válasza zola- (#767) üzenetére


hallerlaller
addikt

A radio.img, azt mindig a gyári firmware tartalmazza.

(#769) zola-

miért akarod változtatni, nem jó a térerőd? ha ota frissítést kaptál, vagy ha innen raktad fel a gyári imm76d-t akkor a legfrissebb van fent neked.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#769) zola- válasza hallerlaller (#768) üzenetére


zola-
őstag

Azt hogy tudom változtatni?

(#770) DaviD202 válasza hallerlaller (#766) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Lehet állítani asszem a ROM Controlban.
Én átállítottam 5 gombosra és a 2. és a 4. gombot feket képpel helyettesítettem így kényelmesen nyomkodható a másik 3 :)

-zola-

Innen letöltheted és ugyan úgy mint egy romot, be az sd-re->CWM-> install zip, megkeresed és flash.
Annyi h ebben túl van húzva a GPU ha nem bírja a telód akkor alul van egy mappa gpu 384mhz néven, onnan le tudod szedni a normált. Sőt érdemes mind2-t betenni az sd-re h ha nem bírná akkor már egyből tudd flashelni a nem OC kernelt.

szerk.:
Egyébként egy kis undervoltal egész jó akku időket lehet elérni :)

[ Szerkesztve ]

(#771) zola- válasza DaviD202 (#770) üzenetére


zola-
őstag

a foxhound rom tudja frissiteni magat OTA-n.

(#772) DaviD202


DaviD202
aktív tag

megmondom őszintén én nem vagyok az OTA frissítések híve, szerintem ha egy másik rendszert raksz fel akkor előtte érdemes wipe-olni és egyben szépen tisztán felrakni, nem pedig hozzátoldani kis updatekkel. Aztan jön a csodalkozas h ez miért szar az miért szar :)

(#773) zola- válasza DaviD202 (#772) üzenetére


zola-
őstag

Arra mondjal valamit, hogy 2g halozaton olyan mintha gerjedne a telefonom hangszoroja beszelgetes kozben
Olyan hangja van mint amikor a telefont hangszoro kozelebe viszed. Nem tudom, lehet jogy csak engem zavar, de az sgs-bol is volt sok ilyen. Ezzel lehet csinalni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#774) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán, tudnátok róla esetleg egy kis összegzést írni, esetleg van bármilyen széria hibája a készüléknek amire érdemes oda figyelni? Nekem SII-öm volt, illetve egy Htc EVO 3d-t használok most, de szeretnék visszatérni a samsung vonalra, nem igazán jött be a htc. Vagy inkább érdemes lenne meg várni az SIII-at?
Főzött romok vannak rá, mennyire bonyolult SII-höz képest a romolás? Gyári állapotot itt is vissza lehet állítani egy esetleges garanciáztatáshoz?

Egyébként hol lehet a legolcsóbban megvásárolni függetlenül gyártói garanciával tmobile kártyával szeretném használni?

(#775) DaviD202 válasza zola- (#773) üzenetére


DaviD202
aktív tag

én nem tapasztalok ilyet. Bár sztem 3G hálózaton vagyok mióta megvan a teló. (Azt nem tudom ha a wifi-t bekapcsolom és eltünik a kis H betü akkor 2G re vált-e vagy csak megszakítja az adatkapcsolatot)
Szervizbe vitted már? Mit mond a samsung?

(#776) DaviD202 válasza gyurika981 (#774) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Szia én S2-ről váltottam és nem bántam meg :)
Romolás egyszerű, mert ugye ez egy google developer teló.
Olcsót nem tudom, néz szét itt az apró részlegben, biztos van pár 1-2 hetes (akik eladják a htc one x-ért) ezek többnyire makulátlanok, annyi h nem te bontod ki hanem valaki már megtette és bukott rajta 30-40k-t :)

(#777) hallerlaller válasza gyurika981 (#774) üzenetére


hallerlaller
addikt

Szia

Hiba az a térerő eldobása ami az új 4.0.4-es szoftverrel a bizonyos régiókba szánt készülékek csinálják, szolgáltatós, illetve magyarországi készülékeknél ez nem fog jelentkezni, érdemesebb tehát satrurn, media markt, auchan, euronics ilyen helyeken illetve szolgáltatóknál vásárolni(meg amúgy is ezek ajánlottabb helyek mint a gsm boltok akik külföldről szerzik be a készülékeket, a gyártói garanciát szeretik elsumákolni, 0 perces használt áfa trükközések stb..)

Főzött romok vannak, sőt erre a legjobbak, nem igazán fordul elő hogy ez-az nem működik bennük ugyanis mindig kiadják a legújabb verziókhoz a drivereket, ezzel segítve a rom főzőket.

Romolás és gyári állapot visszaállítás az a GalaxyNexus Toolkit-el megy, xdaról letölthető, nagyon egyszerűen kezelhető program.

DaviD: Ha a wifi be van kapcsolva akkor automatikusan átvált arra, a 2G-t az E(edge) betű jelzi.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#778) DaviD202 válasza hallerlaller (#777) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Akkor ez esetben nincs tapasztalatom 2G hálózatokkal, 3G vel is elmegy 2 napot normál használattal :) Sőt a rekord 4,5 nap light használat. (Aokp milestone+franco milestone+durva undervolt+kis fényerő)

(#779) gyurika981


gyurika981
tag

Köszönöm a válaszokat!

A telenoros telok azok egyébként csak telenoros kártyával mennek vagy megy tmobilosal is, lehet ezeket függetleníteni?

(#780) gilfoyle válasza gyurika981 (#779) üzenetére


gilfoyle
őstag

Általában igen, de van rá nem is egy példa, hogy a szolgáltatók független telókat árulnak.
Ha jól tudom, a Galaxy Nexust függőként árulja a Telenor.

(#781) hallerlaller válasza gyurika981 (#779) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez jó kérdés, sp!t független telefont kapott a telenortól, én meg sajnos függőt. :O

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#782) Nexu válasza hallerlaller (#777) üzenetére


Nexu
csendes tag

Szia,

amit írtál nagyon hasznos, kösz. :R

Szóval az edigital-ban inkább 165-ért, mint az epansys.hu-tól 128-ért?

A hibák vagy más miatt akkora az árkülönbség?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#783) hallerlaller válasza Nexu (#782) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hú, hát passz, nem vettem még egyik helyről sem, az expansys-t asszem megbízhatónak tartják, de kérdezd meg itt: [link] ők képben vannak. ;)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#784) oneal1 válasza Nexu (#782) üzenetére


oneal1
senior tag

én használtan venném a helyedben magyar garisat. én is úgy vettem 110.000 ft ért:)
jó mondjuk kifogtam de szét kell nézni!

(#785) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Volt nálam egy iPhone 4S egy hétig, úgy döntöttem megtartom a Nexust... Nem szeretem az egérmozit :)
Mondjuk nem volt rossz az alma, gyorsabb, simább mint ez - viszont sok dolgot nem lehet - vagy nem olyan egyszerűen lehet - megcsinálni vele. Netezésre valamint könyvolvasásra a kicsinek tűnő kijelző miatt számomra alkalmatlan.

(#786) B1T3 válasza gilfoyle (#785) üzenetére


B1T3
addikt

Üdv! Előre is bocsi a félig offért. A lényeg, hogy szeretném bővíteni a Galaxy Nexus felhasználóinak táborát, ám ehhez egy kis segítségre szükségem volna (pár másodperc és pár kattintás): pontosabban erről van szó.

Előre is köszönöm, aki egy (tényleg) kis időt rászán, és még egyszer elnézést az offszerűségért, nem szokásom egyáltalán, ez az első, hogy kérek valami hasonlót. (Tényleg egyszer csinálok ilyet, erre véletlenül válaszoltam új hozzászólás helyett. :B )

[ Szerkesztve ]

(#787) hallerlaller válasza B1T3 (#786) üzenetére


hallerlaller
addikt

...

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#788) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Azt irjak, hogy kijott egy OTA frissites ami a signal lost jelenseget javitja...
Jut eszembe... Jelenleg nyitva van a bootloaderem. Azt gondolom vissza kene zarnom, ha szeretnem az OTA-t. Vissazaraskor van adatvesztes?

(#789) hallerlaller válasza gilfoyle (#788) üzenetére


hallerlaller
addikt

visszazáráskor nincs adatvesztés, de elvileg nyitott bootloaderrel is jön az ota.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#790) gilfoyle válasza hallerlaller (#789) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszi! Igen, azt írták több helyen is, h OTA van, az adatvesztéssel kapcsolatban nem találtam egyértelmű választ.

(#791) hallerlaller válasza gilfoyle (#790) üzenetére


hallerlaller
addikt

neked amúgy volt signal droppod?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#792) gilfoyle válasza hallerlaller (#791) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ma volt 2x is, amúgy el tudom képzelni, h a Voda gyengélkedik, mert a kollégáim is panaszkodtak és nekik nem Nexus van...

(#793) hallerlaller válasza gilfoyle (#792) üzenetére


hallerlaller
addikt

az nem az lesz, mert akinél signal drop volt azoknál rögtön elment a jel alvó módban. független telefonod vagy szolgáltatós?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#794) gilfoyle válasza hallerlaller (#793) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ez is akkor volt, mikor telefonálni akartam és frissen ébredt a teló... Független.

(#795) hallerlaller válasza gilfoyle (#794) üzenetére


hallerlaller
addikt

akkor az lehet, úgy olvastam csak bizonyos régiókban jelentkezett, olaszoknál, románoknál.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#796) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Megjött az OTA frissítés amit írtam nemrég :)
A build number IMM76I lett...

(#797) hallerlaller válasza gilfoyle (#796) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na király.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#798) hallerlaller válasza gilfoyle (#796) üzenetére


hallerlaller
addikt

Megjött nekem is. (mondjuk kitöröltem előtte párszor a szolgáltatások keretrendszer adatait)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#799) gilfoyle válasza hallerlaller (#798) üzenetére


gilfoyle
őstag

Lehet, h ezt csak en erzem, de mintha jobban birna az akku... Nagyon sokat neteztem vele ma es meg tobb mint 80% van...

(#800) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok! Tegnapelőtt tettem fel egy AOKP Milestone 4 romot, érdemes lenne lecserélni a kernelt? Mert a stock rom kernelje van a ROM-ban és mindenki ezt a franco kernelt isteniti, mennyit szamitana egy uj kernel? Mert értem, hogy lehet huzni az orajelet meg kicsivel jobb akkuido stb stb... de jelenleg teljesen meg vagyok elégedve mindennel.
Francobol milyet érdemes a romomhoz? mert van milestone régebbi verzio és friss bulid is.

Telepitése az megvan de kérdésem, hogy wipeolni ugye nem kell a telefont? Csak simán felrakni CMW-vel és ki is cserélődik a kernel és minden más változatlan marad?

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.