Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) rankesz válasza SP!T (#500) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem 100-ért még használtan sem kapod meg itthon :N

(#502) SP!T válasza rankesz (#501) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem bazi nagy "szerencsém" volt. Találtam egy olyat, aminek az üvege alul picit lepattant, mert egyszer lekoppant. Üvegjavítóval megcsináltam, kitöltöttem vele. Pont a jobb alsó sarok, amit az eberek észre se vesznek mert amúgy is ott fogják a telefont. :) 80k-ba mérték emiatt, gyári Samu garival, amiből 3 hónap telt le.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#503) hallerlaller válasza rankesz (#499) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én majdnem ennyiért vettem telenornál, xs előfizetéssel.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#504) DaviD202 válasza SP!T (#498) üzenetére


DaviD202
aktív tag

[link]
A piecontrol a lényeg. Oldalról be tudod húzni.
kep

[ Szerkesztve ]

(#505) SP!T válasza DaviD202 (#504) üzenetére


SP!T
addikt

Köszönöm! Ezt lehet kipróbálom.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#506) DaviD202


DaviD202
aktív tag

itt van még 1 érdekesség:
tablet mode

(#507) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Első és legfontosabb dolog, hogy nincs ilyen telefonom, tehát nem ismerem a trükköket (SGS tulaj vagyok), egy ismerősömnek szeretnék segíteni, aki ilyet használ.
Időnként újraindulgatott a telefonja, amiről olvastam, hogy sajnos gyárilag ilyen, egyelőre le kell nyelni. Ezzel még nem is volt gond, de tegnap egy újraindulás után egy teljesen szűz telefon fogadta, mintha gyári resetet csinált volna, még az SD tartalma is eltűnt.
Elég fontos adatokat tárolt rajta, ezeket vissza lehet valahogyan nyerni? Félek tőle, hogy nem, de hátha van valami trükk, vagy járt már így valaki.
A szervíz telefonon nem tudott rá sokat mondani, kérték vigye be, de az adatoknak valószínű búcsút inthet.
Gyári rom volt rajta, semmi nem volt megpiszkálva, és független a teló.

Tudnátok segíteni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#508) hallerlaller válasza A_ScHuLcZ (#507) üzenetére


hallerlaller
addikt

Itt a hexamob recovery-t ajánlják, bár ha jól látom nem segített: http://www.galaxynexusforum.com/forum/galaxy-nexus-general-discussion/3462-lost-all-data-how-repair-internal-sdcard.html

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#509) hallerlaller válasza DaviD202 (#506) üzenetére


hallerlaller
addikt

ez igazán jó!

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#510) oneal1


oneal1
senior tag

na én is beújítottam egy nexus-t, kiváncsi leszek mit tud:)

(#511) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Szeretnék én is benevezni egy ilyen telefonra, ugyanis nagyon tetszik az Android. Eddig egy Wave 1-et használtam. Viszont nekem így képek alapján nagynak tűnik a telefon, a mindennapi használat során nem hátrány, vagy csak én látom nagynak? Ha nem használom a 3G-t nem lógok állandóan a Wlan-on akkor mennyit bír az akkuja? :)

Köszi a segítséget!

(#512) hallerlaller válasza oneal1 (#510) üzenetére


hallerlaller
addikt

Üdv!

(#511) VSAMSUNG

Nagy, de könnyen meg lehet szokni. Akksi normális használattal 2nap megvan simán, ha nyomkodod akkor 1 nap.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#513) manokaki


manokaki
őstag

Azért ez nagyon komoly telefon :) , ezt a SGII , Sony Xperia S után is bátran kijelentem !!!!

Attila

(#514) hallerlaller válasza manokaki (#513) üzenetére


hallerlaller
addikt

Xperia S-ed van most?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#515) manokaki válasza hallerlaller (#514) üzenetére


manokaki
őstag

Nem, az volt 5 napig , kiprobáltam azt is , kiváncsi voltam milyen !

Attila

(#516) hallerlaller válasza manokaki (#515) üzenetére


hallerlaller
addikt

És nem vált be?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#517) manokaki válasza hallerlaller (#516) üzenetére


manokaki
őstag

Nem volt rossz, nincs vele semmi baj, bár vannak rajta felesleges dolgok ( programok ) !
szép felbontás , jó akksi , az ICS még hiányzik rola, bár hó végére igérték !

Attila

(#518) oneal1 válasza manokaki (#513) üzenetére


oneal1
senior tag

egyetértek:)

(#519) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ezt próbálta valaki?: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#520) oneal1


oneal1
senior tag

lehet hülye kérdés de még életemben nem cseréltem romot és nem vágom, mit hogy kell, hogy szabad mit és ilyenek:)

Láttam pár ide linkelt dolgot amik elég jól néznek ki.

tudna nekem valaki ebben segíteni?

köszi!

(#521) SP!T válasza oneal1 (#520) üzenetére


SP!T
addikt

Kicsit összegyűjtve: [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#522) manokaki


manokaki
őstag

Ez nem igazán a ROM cseréről szól ! :)

Attila

(#523) SP!T válasza manokaki (#522) üzenetére


SP!T
addikt

Miért is? A stock rom-ot behelyettesíted custom rommal... :) Ehhez már igazán nem kell nagy tudás.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#524) DaviD202


DaviD202
aktív tag

aki custom romozni akar:

- nexus toolkittel unlock,root,flash CWM (7.pont one click for all)
- a kiválasztott rom zip-jét áttolni a telóra
- reboot to recovery
- wipe data,cache, dalvik cache (advencednél)
- install zip from sd card
kész :C

[ Szerkesztve ]

(#525) hallerlaller válasza SP!T (#523) üzenetére


hallerlaller
addikt

Azért mondja mert a fórumát linkelted, nem magát a cikkedet. :DDD

Toolkit: [link]

Utána már csak egy romot kell kiválasztani, innen a [ROM]-al kezdődő fórumokból: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#526) SP!T válasza hallerlaller (#525) üzenetére


SP!T
addikt

Jah, bocs! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#527) oneal1


oneal1
senior tag

köszi amiket leírtatok de kb a felét sem értem:D:D

valahol el kell kezdeni:P:D

nexus toolkittel unlock,root,flash CWM (7.pont one click for all)
wipe data,cache, dalvik cache (advencednél)

ehez kéne valami pontosabb:)

(#528) hallerlaller válasza oneal1 (#527) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na akkor, itt a toolkit még1x: toolkit5.5

Az első hozzászólásban van egy piros szöveg '!CLICK HERE TO DOWNLOAD THE GALAXY NEXUS TOOLKIT V5.5!' ha rákattintasz feldob egy exe fájlt, először is ezt kell letölteni majd telepíteni.

Ha ez megvan akkor megnyitod, elindul a program, azt fogja kiírni hogy 'select your phone model and build' ezt a telefonon a 'beállítások'nál legalul 'a telefonról' menüpont alatt a build-számnál tudod ellenőrizni. Beírod az ennek megfelelő számot, ezután előugrik a menü. 1-essel telepíted a drivereket, rákérdez a az operációs rendszerre, kiválasztod a megfelelőt, majd telepít.

... folyt köv. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#529) hallerlaller válasza hallerlaller (#528) üzenetére


hallerlaller
addikt

...folyt.

Na ha sikeresen feltelepültek a driverek (ezt onnan lehet tudni, hogy a toolkitben felül kiírja a telefonod sorozatszámát) akkor a következő lépés a 'bootloader nyitás-rootolás-gyári recovery visszaállító fájl átnevezése-clockworkmod recovery felrakása' mindezt egy lépésben, de vigyázz, mert a bootloader nyitásakor letöröl mindent a telefonról, érdemes kimenteni előtte mindent (fényképeket, stb.)

Ennek menete: Telefonon a beállításoknál a fejlesztői lehetőségeknél bekapcsoljuk az usb hibakeresést, ezután lehet fastboot módba rakni: Kikapcsolod, kábelt kíhúzod ha be volt dugva, hangerő fel és le gombokat egyszerre lenyomod, nyomva tartod, majd a bekapcsológombot is nyomva tartod, amíg rezdül egyet a telefon, ekkor már elengedheted és megjelenik a 'start' felirat. Valahogy így: videó
Ha ez megvan akkor gépre usb-n rádugod majd jöhet a 7-es menüpont a toolkitben. Ha elindul, akkor még vissza fog kérdezni a telefonon, hogy 'unlock bootloader?' a hangerőfel gombot egyszer megnyomod, ezzel kiválasztod a 'yes'-t, ilyenkor kék lesz, ezután egyszer röviden lenyomod a bekapcs gombot. Újra fog indulni magától és látható lesz egy kis kinyílt lakat a google felirat alatt.

Ezzel meg is volnánk, rom telepítést a következő fejezetben részletesen taglalni, csak bedobok előtte egy sört ;)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#530) oneal1


oneal1
senior tag

váóó!

Na igen, valami ilyesmi leírásra gondoltam, köszönöm szépen előre is a többit is!:)

(#531) hallerlaller válasza hallerlaller (#529) üzenetére


hallerlaller
addikt

egyedi rom telepítés:

1. töltsd le a kívánt romot a megfelelő helyről. 2 féle rom létezik, amelyik tartalmazza önmagában a google gyári alkalmazásait (gmail, google play, stb..) és amelyik nem.
A részemről ajánlott Android Open Kang Project, röviden AOKP rom is ez utóbbi csoportba tartozik. Legújabb variánsa a build28, itt elérhető: [link] Ráklikkelve a linkre válaszd ki a készülékünket (Galaxy Nexus GSM), azonbelül is a 'mirror2' linkret, majd ezután a lista aljáról a gapps-t is töltsd le.
Részemről ajánlott még a Foxhound rom, legújabb gsm variáns a 0.4, innen letölthető: [link] (ez viszont tartalmazza a gapps-t is, tehát itt nem kell külön letölteni)
Ezek zip formátumban elérhetők, kicsomagolni tilos!!
Győződj meg róla, hogy a telefonod normál állapotban van, csatlakoztasd usb kábellel a számítógépedhez, így MTP módba fog kerülni, majd másold fel rá a kívánt romot zip formátumban, illetve a gapps zip-et is.
2. Ha ez megvan, kapcsold ki, kábelt húzd ki, majd rakd fastboot módba a telefont a már ismertetett módon (hangerőfel+le+bekapcsoló gombok nyomva tartásával).
Ha bejött a 'start' felirat akkor a hangerő gombok nyomogatásával állítsd át amíg azt nem látod hogy 'recovery mode' ezután röviden nyomd meg a bekapcsoló gombot és be fog jönni a cwm recovery.
Recovery menüben ugyanúgy a hangerő gombok le-fel nyomogatásával tudsz navigálni és a bekapcsoló gomb megnyomásával kiválasztani, először navigálj el és válaszd ki a 'wipe data/factory reset' majd a 'wipe cache' menüpontokat, ezután esetleg a 'mounts and storage' menüpont alatt a 'format /system' format/cache' és 'format /data' menüpontokat is. Ezután navigálj el az 'install zip from sdcard' és azon belül a 'choose zip from sdcard' menüpont után látni fogsz egy könyvtárstruktúrát. Na itt odanavigálsz és kiválasztod a romot - aokp esetén: aokp_maguro_buil-28.zip, települ, majd ezután a gapps-ics-20120317-signed.zip-et is. Értelemszerűen ha a Foxhound romot választod ott már nem kell gapps. Ha megvan akkor '******Go Back*****' és 'reboot system now' és ennyi :)

Nem kell megijedni, pofonegyszerű az egész, csak azért lett ilyen hosszú mert igyekeztem tényleg elég szájbarágósan :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#532) hallerlaller válasza hallerlaller (#531) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hu, igy visszaolvasva kicsit sok lett a szóismétlés. :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#533) SP!T


SP!T
addikt

Na ezzel most itt mit is akartak közölni? Nem perfekt az angolom... [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#534) oneal1 válasza hallerlaller (#531) üzenetére


oneal1
senior tag

az igen, köszönöm, így már tuti menni fog!!:)

te milyen romot javasolsz amúgy?

(#535) hallerlaller válasza SP!T (#533) üzenetére


hallerlaller
addikt

Elvileg kiment a 4.0.4?:

'I've just double-checked that this push includes everything from
Google's internal ics-mr1 and ics-mr1-release branches, i.e. the
IMM76D release that went out to Nexus S (IMM76 that went to Xoom is
identical for all AOSP purposes).

JBQ'

Meg kéne kérdezni a másik fórumon a rinyálós brigádot, hogy kaptak-e valamit. :D

(#534) oneal1

Azt elfelejtettem még mondani, hogy ha egyedi rom-ot teszel fel akkor nem fog jönni a gyári Over-The-Air rendszerfrissítés. Ez azt jelenti pl: amikor én megvettem és bekapcsoltam, rögtön jelezte, hogy új rendszerfrissítés elérhető és 4.0.1-es verzióról 4.0.2-es verzióra frissített, tehát erről le kell mondani, ami most ennek fényében hogy elindultak a 4.0.4-es frissítések nem biztos hogy jó döntés, de ha a gyári romot visszarakod akkor ez ugyanúgy él.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#536) Dzsuri89 válasza hallerlaller (#535) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Jelentkezem "Odaátról"! :D

Sikeresen megkapta a rinyálós bandánk a 4.0.4-et! :D
(Végre nem lesz minden 2. hsz, hogy "Mikor jön már az ICS?" :D
Napi 300hsz-t kell majd olvasnom, már előre látom, tanulva a decemberi ICS-es esetből... :D )

u.i.
Egy nem rinyálos Nexus S tulaj

(#537) hallerlaller válasza Dzsuri89 (#536) üzenetére


hallerlaller
addikt

Helyes-helyes, látom beindult odaát az élet :D Te készüléked már jelzett, vagy manuál frissítés volt?

Amúgy jó ez a fórum: https://groups.google.com/forum/m/?fromgroups#!topic/android-building/YoBlTfntDvo Franco az xda-ról már ott érdeklődik a kernel források után :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#538) Dzsuri89 válasza hallerlaller (#537) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Még nem raktam fel, csak leszedtem a rom .zip-et. Már késő van ahhoz, hogy belefogjak, mert mindent be kell állítani, ami nem 5 perc, úgyhogy holnap délutánra marad a "műtét". (Remélem fogok tudni az rendesen aludni... :D )
Ha OTA-an kapnám a frissítést, abból hétvége lenne vagy jövőhét eleje lenne, úgyhogy inkább kézzel avatkozom bele a műveletbe.

(#539) SP!T


SP!T
addikt

Találtam egy elég nagy bugot a telefonban:

Google Talk-ban kezdj egy beszélgetést bárkivel, fektesd el a telefont oldalra, hogy elforduljon a kijelző, majd húzd le az állapotsávot. A telefon lefagy és újraindul minden esetben nálam. Stock 4.0.2

There's a device that I've been using called a whoop.

(#540) pokadv


pokadv
csendes tag

Azt lehet tudni mit javítanak a 4.0.4-ben? Remélem a random restartot igen.

[ Szerkesztve ]

(#541) SP!T válasza pokadv (#540) üzenetére


SP!T
addikt

Jó kérdés. De nem is biztos, hogy 4.0.4 lesz. Szerintem hihetőbb a 4.0.5. Bár ez már tök mindegy...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#542) hallerlaller válasza SP!T (#541) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az új verzió a 4.0.4, az a 4.0.5 ös verziószám a bizonyos francia szolgáltató kiszivárgott táblázatában van eltüntetve - rosszul.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#543) SP!T válasza hallerlaller (#542) üzenetére


SP!T
addikt

De miből gondoljátok, hogy 4.0.4 jön? Volt egy kiszivárgott 4.0.4 CDMA verzióra. Nem hiszem, hogy azt ennyi idő lenne optimalizálni. Ebből tippelek a 0.5-re mindkét verzió esetére. De persze lehet neked van igazad.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#544) pokadv válasza SP!T (#543) üzenetére


pokadv
csendes tag

Itt írják

[link]

[ Szerkesztve ]

(#545) hallerlaller válasza SP!T (#543) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ne ilyen cikkekből indulj ki, írnak mindenfélét. Az a 4.0.4 egy kiszivárgott nemhivatalos valami volt, most elindult a hivatalos, itt a google mérnök mondja: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#546) DzsonKonor válasza hallerlaller (#545) üzenetére


DzsonKonor
tag

Ez is hivatalosnak tűnik:
https://code.google.com/android/nexus/drivers.html
:U
De hun van a frissítés....? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#547) hallerlaller válasza DzsonKonor (#546) üzenetére


hallerlaller
addikt

4.0.4. Not Found :DDD

Nemsokára. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#548) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Hoppácska: :K
[link]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#549) SP!T


SP!T
addikt

Úgy néz ki nemsokára megjön az update. Sok helyen hírezik. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#550) SP!T


SP!T
addikt

És megjött! 4.0.4

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.