Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Nos azért nyitottam ezta topicot, hogy a tv-networkoset ne offoljuk túlságosan szét.
Igen van köze a tv-networkhöz így csak félig off ott, de azért mégsem teljesen az.
Amit tudni kell a szolgáltatásról:
Egészen tavaly december végéig a tv-network csomagjait adta tovább , tehát 1GB, 3GB, 5GB és 15GB krlátzású csomagok voltak.
Ez Január elsejével sebességkorlátosra módosult.
Bár az ipnk tv-networkos maradt, azt hiszem jobb lesz így ha itt mondjuk el sirámainkat.
Én spec tökéletesen elégedett vagyok velük, annak idején 1szer cseréltek még a legelején modemet, de azóta egyszer volt csak 3 órás szakadás (csak a gateway volt pingelhető).
Nekünk fél éve van kb, és itt csak invitel tudna adslt szolgáltatni (meg max az enternet és axelero) szerintem ehhez képest horror-árakon. Szóval tusi74 és a többiek gyertek át a tvnetworkos topicból, szerintem az maradjon meg tiztán annak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) tusi74 válasza tildy (#1) üzenetére


tusi74
őstag

Hát én azért annyira nem vagyok happy.
Ugyebár azt írtam, hogy nekem a feltöltés miatt kellett a nagy csomag.
Ezzel szemben tegnap egy 27MB-os állományt elkezdett 1,5Kb/s-sel felfelé nyomni.
Telefon be, és míg beszélgettem a csajjal, és mondom a panaszom, ilyet szól mérjük együtt a sebességet a Tvnetwork honlapján.
Mondom, de nekem a felfelével van a bajom. Amíg így elbeszélgettünk meg is javult. Szerintem nem volt ott 100 valami, csak amikor panaszkodtam, addig gyorsan állítottak rajta. Az biztos, hogy én a régi rendszert jobban szerettem.

(#3) tildy válasza tusi74 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked mekkora korlátos volt 15 ugye?
Szóval a feltöltés nagyn béka s...e alatt van?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) tusi74 válasza tildy (#3) üzenetére


tusi74
őstag

Igazából varios voltam, de mindig túlléptem, jó pár gigával.
Engem valójában nem igazán érdekelt, ha túlléptem, de úgy voltam vele, minek fizessek fix díjat, ha vizsgaidőszakban alig használtam. Máskor meg leszedtem 15 GB-ot is, akkor ahhoz mérten fizettem.
Akkor ezt láttam jónak.
Most a sebességkorl. előtt bementem az ügyfélszolgálatra átkérni magam az 1024-be, mert most pedig ez a legjobb ajánlat.
De valahogy úgy néz ki, hogy a rendszerük nem állt még át erre.
De az 512-vel kb 50-60-nal kellene felfelé menni. Ehhez képest az 1,5 elég karcsú volt.

(#5) tusi74


tusi74
őstag

Olyat észrevett valaki, hogy este 7-8 óra körül szakadozik a net? PR-TELECOM, Dunaharaszti.

(#6) Sheol


Sheol
aktív tag

Na, nekem most egyáltalán nem megy a külföld. :(
Én azt veszem észre, hogy mindíg van a szolgáltatással valami gáz, hol ez, hol az.
Ha lenne lehetőségem, úgy váltanék ADSL-re mint a szél. :((

(#7) tusi74 válasza Sheol (#6) üzenetére


tusi74
őstag

Betelefonáltam, Dunaharaszti a külföld miatt, még dél körül, most egész jól megy.
Tényleg nagyon sok a hiba mostanában.

(#8) tusi74 válasza Sheol (#6) üzenetére


tusi74
őstag

Igen ám, de pl. én Invitel körzetben vagyok, hiába váltanék ADSL-re, és bárkitől venném, valójában az Invitel szolgáltatását kellene használni. Az pedig jóval szarabb, mint a PR.

(#9) Varga Csaba válasza tusi74 (#8) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Kisdunacom-Vivendi-V-Fon-Invitel MEGALOL :) :C :C :C

Ekkora szem*t, tet* céget még nem hordott a hátán a föld.
Életem legboldogabb napja volt, mikor nagyanyám végre elfogadta a mobiltelefont és lemondhattam a vezetékest..
Mivel a minimál csomagot eltörölték havi 3K-t fizettem volna a semmiért.
Mert átlag 300 Ft értékű beszélgetés volt róla bonyolítva, vagy még annyi sem...

Mostmár bek@ph@tják, SOHA TÖBBÉ :C :C

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#10) tildy válasza tusi74 (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

A tvnetworkos topicból még midnig az látszik, hogyha a tvnetworknek nincs külföld, akkro nekünk sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tusi74 válasza tildy (#10) üzenetére


tusi74
őstag

Nálam most megy a külföld.

(#12) tildy válasza tusi74 (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem tudom, én most pestről vagyok.
De múltkor otthon is észrevettem, hogy ha én sírok, hogy nincs külföld, akkor a többi tvnetworkosnek sincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Sheol válasza tusi74 (#8) üzenetére


Sheol
aktív tag

Én meg Fatáv körzetben vagyok, de az ADSL valahogy nem akar Újszászra eljutni. :(((

(#14) tusi74 válasza Sheol (#13) üzenetére


tusi74
őstag

Hát akkor beza maradunk PR-esek. :)

(#15) tusi74


tusi74
őstag

Az előbb megint elment a net, telefon be, 5 perc múlva megjött.
Most akkor minden este kell majd egy telefon???
pl. hétfőn optikai kábelt fognak cserélni. Ez szerintetek fog valamelyest javítani?

[Szerkesztve]

(#16) sa1ndorr válasza tusi74 (#8) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

Én is PR-es vagyok december óta. Azelőtt inviteles modemes-nagy ugrás volt! Összességében elégedett vagyok, még ha a szerelők nem találták meg a beépitett hálózati kártyát és USB-re kötötték a modemet, akkor is.
A probléma, hogy nem működik az adatforgalom-mérő és nem tudom, mekkorát töltöttem le eddig. Rádiókat hallgatunk nagy szeretettel, az pedig 20-64 k másodpercenként. Szóval, jó lenne tudni. Nektek számolja a forgalmat? Nekem nullát ir ki február 1 óta-ami nem lenne baj, csak a számlán ne látsszon, hogy esetleg több.

(#17) sa1ndorr válasza tusi74 (#8) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

Még valami: azért a PR-esek kijavithatnák már a tvnetworkos múltjukat a honlapon is.

(#18) sa1ndorr válasza tusi74 (#8) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

A lényeg, hogy ismertek-e forgalommérő programot házi használatra? Vagy ez az egész legyen a Pr-esek baja?

(#19) tusi74 válasza sa1ndorr (#16) üzenetére


tusi74
őstag

Január óta nincs forgalomkorlát. Annyit töltesz, amennyit akarsz.
Sebesség után fizetsz.
Bővebben: link

(#20) sa1ndorr válasza tusi74 (#19) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

IGAZAD VAN, KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET S

(#21) Sheol válasza sa1ndorr (#18) üzenetére


Sheol
aktív tag

Hi!

Na elmondom neked az én véleményem.
Én forgalommérésre a NetLimiter-t használom, elég pontos volt a honlapos méréshez képest, bár picit kevesebbet mért nála.
Amit tusi74 mond, azt kiegészíteném annyival, hogy ''hivatalosan'' van forgalomkorlát.
Ez a 15 GB-ról megemelkedett 50 GB-ra.
Bár a honlapon elfelejtik megemlíteni, de ha megnézed a legújabb ÁSZF-et abban benne van.
''50 GB adatforgalom elérése esetén sávszélesség korlátozási, ellenőrzési jogosultsággal.''
A gyakorlatban úgy nézett ki, hogy januárban nem foglalkoztak vele, én is többet töltöttem ettől, de ki tudja, lehet hogy valamikor újra szigorúan veszik.

Szóval annyi a lényeg, hogy ha nem jársz 50 GB környékén havonta, akkor ne foglalkozz a méréssel, ha meg igen akkor NetLimiter vagy hasonló progi használata javasolt.

Sheol

(#22) Sheol


Sheol
aktív tag

Annyit még hozzátennék, hogy többet semmiképpen sem kell fizetned, bármi is történik, max. a speed lesz korlátozva, de reméljük az sem. ;)

[Szerkesztve]

(#23) Lortech válasza Sheol (#21) üzenetére


Lortech
addikt

Jó, de ehhez meg hozzátartozik az, hogy nincsen semmiféle konkrét adat, hogy milyen mértékben korlátozhatják le, és itt a szó a korlátozáson van, tehát nem fog megszűnni attól a net, plusz nem kell fizetni semmiféle pótdíjat sem, ha esetleg túlléped, szóval feleslegesnek tartom, hogy figyeljek, hogy át ne lépjem. Jelenleg amúgy is az előző havi letöltésem túlszárnyalásán fáradozok. :C
A PH! menni fog még az esetlegesen lekorlátozott sávszélen is biztosan ;).

szerk: most látom, hogy szerkesztettél, én is ezt akartam kihangsúlyozni, hogy sok kár nem fogja érni valószínűleg...

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#24) Sheol válasza Lortech (#23) üzenetére


Sheol
aktív tag

#22-ben én is hozzátettem ezeket. :D

(#25) tusi74


tusi74
őstag

Érdekelne, hogy hol, milyen leállások vannak?

(#26) Lortech válasza tusi74 (#25) üzenetére


Lortech
addikt

Aha, érdekelne.
bocs ezt nem tudtam megállni. ;]

Thank you to god for making me an atheist

(#27) Sheol


Sheol
aktív tag

tusi74, nálam tegnap, ill. ma, nem volt eddig leállás.
Lortech, hány GB-nál jársz ebben a hónapban? :D
Én 42,7 GB-nál. :DDD

(#28) tusi74 válasza Lortech (#26) üzenetére


tusi74
őstag

Nem tudom, lehet, hogy én nem értem a poént, de engem komolyan érdekelne, mert itt Dunaharasztin minden este leáll egy fél órára. 7 és 8 között.

Először mikor betelefonáltam, akkor jó magyar szokás szerint én voltam a hülye, és majd másnap jelentsem be, felveszik hibának kijönnek a lakásomra :F.
Másnap megint, stb. Tegnap már komolyan vettek, és azt mondták, ''jaaa, biztos megint leállt a fejállomás.''

Régen ez nem volt, mi lehet most? Lehet, hogy ezért cserélnek holnap optikai kábelt, vagy ehhez nincs köze?

(#29) Lortech válasza Sheol (#27) üzenetére


Lortech
addikt

34/12GB down/upload-nál járok most, Netlimiter szerint...

Hosszas leállás a hónapban egyszer volt azt hiszem, egy délután erejéig, de csak az én subnetem halt le, barátnőm ugyanilyen nete ment pár száz méterrel arrébb. Kétszer volt olyan, hogy megszakadt egy-egy percre a net, és újraindult a modem. A külföld meg ugyanúgy nem ment nekem se a múltkor..

Thank you to god for making me an atheist

(#30) Lortech válasza tusi74 (#28) üzenetére


Lortech
addikt

''Érdekelne, hogy hol, milyen leállások vannak?'' írtad te, én meg válaszoltam, hogy igen, érdekelne. Amit írtál, az egy alárendelő mondat, és így a főmondat (''érdekelne'') határozza meg a mondatvégi írásjelet, ami így, mivel kérdőjel van a mondatod végén, úgy hat, mintha megkérdezted volna tőlünk, hogy: Érdekelne(-e minket), hogy hol, milyen leállások vannak?
Érted? :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#31) tusi74 válasza Lortech (#30) üzenetére


tusi74
őstag

OK leesett. :DD

(#32) tusi74


tusi74
őstag

Jelentem Dunaharasztinál optikai kábelcsere volt tegnap, és a net SZÁGULD.
Pont úgy, mint a kezdeti időkben. :DD

[Szerkesztve]

(#33) sa1ndorr válasza Sheol (#21) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

Kösz a választ, másik kérdésem, hogy USBvel vagy a ''másikféle'' csatlakozóval csatlakoztok? Nekem az USB-től 3-4 nap alatt megy ki a gépem (lelassul, van, hogy a winchestert is újra kell installálni) de se kém, se virus. Ezt a leálláshoz is irom különben, mert amikor leállt, akkor is hihettem, hogy bedöglött és winletörlés, stb.

(#34) tildy válasza sa1ndorr (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi természetesen utp kábellel.Szerintem gyorsabb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Sheol válasza tildy (#34) üzenetére


Sheol
aktív tag

öööööööö....Tildy, mitől is gyorsabb az UTP-s csatlakoztatás?
Mert nekem USB-re csatlakozik, aztán ha jó a net akkor megy 120 K-val a letöltés.
Pedig van integrált hálókártya az ASUS alaplapomon.
Van valami más előnye is az UTP-nek?
Mert akkor lehet átállok rá én is.

(#36) L3zl13 válasza Sheol (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hinném, hogy gyorsabb, de szvsz stabilabb, megbízhatóbb.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Sheol válasza L3zl13 (#36) üzenetére


Sheol
aktív tag

Eheh...ugyanolyan alaplapom van, mint neked. :D
Mit kell tennem ha át akarok állni UTP-re?
A szolgátatónak be kell mondani valami azonosítót meg ilyesmi, ugye?

(#38) tusi74 válasza Sheol (#37) üzenetére


tusi74
őstag

Beírod parancssorba, hogy ipconfig /all, és az ott levő fizikai címet diktálod be az ügyfélszolgálaton.

(#39) sa1ndorr válasza tusi74 (#38) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

Hová irjam ezt a parancssort?
Más: képzeljétek el, hogy 2kb/sec re lelassult a kábeles kapcsolatom, pedg winchestert töröltem, újrainstalláltam, mindent megnéztem. Mi lehet a baj? Lelassult, se virust se kémprogramot nem találtam. Van-e ötletetek? A gép(ek) nem a lagújabbak, de ez még nem ok arra, ami egykoron 30-40 kb/sec-cel ment, ennyire lelassuljon. Náltok volt-e ilyesmi? Kösz Sándor

(#40) tusi74 válasza sa1ndorr (#39) üzenetére


tusi74
őstag

Start menü-->futtatás-->beleírod: cmd, és OK
Abba aztán írogathatsz parancsokat.

(#41) sa1ndorr válasza tusi74 (#40) üzenetére


sa1ndorr
csendes tag

Sajna, beirtam a cmd-t, de kiirta, hogy nincs ilyen fájl, de az ötletet köszönöm, próbálkozom.

(#42) tusi74 válasza sa1ndorr (#41) üzenetére


tusi74
őstag

Start menü Kellékek-->Parancssor abba ipconfig /all

(#43) Sheol válasza tusi74 (#38) üzenetére


Sheol
aktív tag

Kösz, tusi!

Külföld már megint szarakodik, úgy látszik ez már ilyen visszatérő jelenség lesz. :(((

(#44) tusi74 válasza Sheol (#43) üzenetére


tusi74
őstag

De már meg is javították. Ezért 99,99%-ban nem a PR a hibás, hanem a TVNETWORK. Ezért ezt a hibát az 1289-es számon kelle bejelenteni.

(#45) Sheol válasza tusi74 (#44) üzenetére


Sheol
aktív tag

O.K. tusi, igazad van. :)
PR rulez különben is, mert már 70 GB-ot töltöttem februárban, és nem volt speed limit. :DDD

(#46) Nimrod


Nimrod
addikt

Már majdnem új topicot nyitottam ennek a témának. Mi mindenre jó a kereső... :U

VoIP-al kapcsolatban van e valakinek tapasztalata? Merthogy elvileg azt is szolgáltatnak, csak infót nemigen kaptam tőlük a témával kapcsolatban.

(#47) tildy


tildy
nagyúr

Jászsági pr-esek: Nálatok is el-el megyeget mostanábana net?
Anyum mindig modnja, hoyg megint nem votl net, megitn nem volt net.
Elvileg szemét emberek lelopkodtak valamit a póznákról, és azóta a kábeltévé is elég kaki néha (szemcsés, nem tiszta a kép). Szal újszásziak , berényiek, stb, mondjatok valamit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Pagan Fears válasza tildy (#47) üzenetére


Pagan Fears
csendes tag

Nekem ma volt 2-3 szakadás. :( De nem nagyon vehető észre, mert a motorola modemek okosak. :) Csak abból látom, hogy kilép az msn, szóval lehet, hogy több volt.

(#49) tildy válasza Pagan Fears (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek mely modemek? Ez a kis fekete ?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) aXXon


aXXon
senior tag

itt most milyen csomagok vannak? pusztan erdekel, mert itt nalunk sokan a mennyisegi korlat miatt nem valtottak erre

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.