Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Vtwo válasza ΞΔGLΞ (#24393) üzenetére


Vtwo
senior tag

Aha.
Átlag júzer szerinted mégis mire használja az okostelóját? Nasa projekteket vezényel róla vagy kvantumfizikai kísérleteket végez rajta?
Mert szerintem netezik,játszik,zenét hallgat,közösségi médiát használ,filmet néz,fényképez,szinkronizálja a PC-vel és menti a felhőbe amit csinál.Persze nem vagyunk egyformák,de azért a nagy többség szerintem ezekkel elvan.

[ Szerkesztve ]

(#24402) ΞΔGLΞ válasza Vtwo (#24401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha ide, vagy oda....
Az átlag user, ha erre használja, akkor neki bőven kimeríti a szó a jelentést, hogy "okos".
Én utalok pay-pal-on, windows alatt megszűnt, a canon nyomtató a világ másik végéről készült fotóval beállítom, hogy nyomtasson ki olyan méretben és papíron, ahogy akarom mire hazaérek csak az albumba kell betennem naná, win alatt nem létezik ilyen, de ugyanez igaz a dokumentumokra.
A pay pal csak egy, de én több tranzakciót is végzek mobillal különböző bankoknál, win alatt nincs ilyen (banki)program, nem is fejlesszenek rá.
Az autóba beülve azonnal kapcsolódik a két rendszer és utána már a zsebemből sem kell elővennem, akár a beépített 7 colos kijelzőn csinálhatok bármit. (e-mail, bt kihangosítás és ha obd-re van kötve, akkor szinte mindent). Win alatt? Cöhh röhej, soha nem is volt hasonló, de cars scanner még használható.
A lakásomba érve nem kell odaballagni a riasztóhoz, a telefonnal vezérlem és a kamera képét is látom, ha kint épp csöngetnek, mert létezik rá jól működő applikáció, de ugyanez a helyzet a pioneer rendszerrel az nfc fizetéssel és sorolhatnám tovább etc...

Nem cinikus nasa projektekről van szó, hanem olyan dolgokról, ami már 2015-ben okosnak tekinthető volt és azóta is továbbfejlesztették, ettől lehet nevezni okosnak. És ezeket win-re is megcsinálhatták volna, de ahogy az te nevezed, az átlag user az évek alatt azt sem kapta meg, hogy normálisan működő faszbukot tölthessen le a store-ból, vagy épp egy profi email klienst, mint pl csak egy a sok közül, az aqua mail, ha már ezektől okos a win telefon. Ez viszont egy meddő f....g, hogy kinek mi, ha neked az, akkor az, nekem meg másnak más, hogy mitől okos egy telefon, de már azok is csak egy kicseszett aksizabáló alapprogramok, amik bugosak...
A telefonálni, meg sms-t lehet még küldeni sem szó szerint kell értelmezni, hanem azt, ahogy írták is.
Már rég elengedték a rendszert, ami működik az még valahogy működik, de ha nem, akkor Józsi az usa-ban, mint wp mobil agytröszt fejlesztő nem fog odaülni az asztalhoz és eszeveszettem kódolni, hogy kijavítsa a hibát, mert már nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#24403) jksx válasza rita7107 (#24392) üzenetére


jksx
senior tag

Valószínűleg akksi cserés.
Az enyém sem egy mai darab (lestrapált vállalati cucc), de 3 napot simán elketyeg. Wifi állandóan bekapcsolva, átlag 30percnyi telefonálás, mobilnet, ha nem vagyok wifi közelben (kb 2óra), kb. 1 órányi zenehallgatás. Rádió már nincs a wp10-nek és MS nek hála...
Hétvégén, ha nincs használva, csak készenlétben van akkor kb 6%-ot merül naponta.

[ Szerkesztve ]

(#24404) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Lumia 640-et szeretnék összekötni pc-vel! Mobilnet.-et használnák a pc-n, de nem megy.
Esetleg valaki tudna segíteni?

(#24405) Attila2003 válasza jksx (#24403) üzenetére


Attila2003
tag

Van rádió, FM Tiles jó, az internetes meg a Tunein.

(#24406) Cane válasza ΞΔGLΞ (#24402) üzenetére


Cane
őstag

Hát igen. Te több mindenre használod a telót, mint a tényleges "átlag" user, akik csak a megszokott appokat használják.
///
A 950xl egyébként aktív 2 sim rendszer? Ha az egyiken beszélsz, jelzi ha hívnak közben vagy a másik számon?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24407) rita7107 válasza jksx (#24403) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm Neked, és Attis-nak is a segítséget!
Ma reggelre teljesen lemerítettem, és most újra töltöm 12 órát. Ha nem jön helyre akkor
cserélem az aksit.
Sajnos gyárit nem találok sehol. Mindenhol csak ugyártott van...
Tipp esetleg hogy hol lehet eredetit venni?

(#24408) ΞΔGLΞ válasza rita7107 (#24407) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még mindig nem írtad meg, hogy win10, vagy 8.1-en vagy?
Az, hogy lemeríted és töltöd 12 órát inkább jobban hazavágja az aksit. Ezeket már nem kell, mert 100%-nál le fog kapcsolni és mindig csak annyit tölt rá, ha "beesne" 99-re.

WDRT kell csinálni és új telefonként beállítani, legyen teljesen feltöltve és semmilyen applikációt ne telepíts fel abban a pár napban, amíg használod, már most fogadni mernék, hogy szinte nem is fog merülni. Ha mégis, akkor valóban rossz az akkumulátor.

(#24409) Cane válasza ΞΔGLΞ (#24408) üzenetére


Cane
őstag

Hali! Erre van infó?

A 950xl egyébként aktív 2 sim rendszer? Ha az egyiken beszélsz, jelzi ha hívnak közben vagy a másik számon?

:R

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24410) janeszgol válasza rita7107 (#24407) üzenetére


janeszgol
félisten

En mar vettem [Link:https://www.bestmarkt.hu/microsoft-bv-t5c-lumia-640-gyari-akkumulator-li-ion-2500-mah-csomagolas-nelkuli-p323483] innen [/Link], megbizhato. De google, lumia 640 akku es arukereso.

[ Szerkesztve ]

(#24411) ΞΔGLΞ válasza Cane (#24409) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt nem tudom, nekem single telefonjaim voltam, de tuti, hogy nem jelzi...

(#24412) ΞΔGLΞ válasza Attikusz (#24394) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

1. Totál merítsd le a telefon akksiját 0 %-ra, majd töltsd fel teljesen 100%-ra, újrakalibrálod a telefon akkumlátorát.

Van ebben a winfos rendszerben egy olyan bug (is), ha annyira lemeríted az aksit, hogy már bekapcsolni sem tudod, akkor valószínűleg többet nem is fogod már, mivel sérül a boot kód, helyesebben sérülhet.
Nem egy user megszívta már. Szóval lehet téglát könnyen csinálni a telefonból, ha párszor ezt eljátszod.

Meg ügy az egész pontokba szedett segítséget, egy kissé túltoldtad. Mert ilyenről szerintem szó sincs.
A lényeg a WDRT visszaállítás, nincs frissítés sem szoftverben, sem applikációkban, új telefonként használja, ha win10-zen van most, bár még mindig nem tudom, akkor marad 8.1-en és nem frissít rá, ha mindenképp tízest akar, akkor pedig a treshold II 107-es őskövület rendszert használja, tovább semmiképp ne frissítsen.

Az a rendszer még most is kicseszett gyors a legutolsóhoz képest és vagy százszor stabilabb (is).

Egy a lényeg, nagy valószinűséggel azért merül a telefonja, mert a háttérben egy/vagy több szarság is beakadt, amit csak legyaluláslással irthat ki. Ilyen restart, meg gyári visszaállítás semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#24413) jksx válasza rita7107 (#24407) üzenetére


jksx
senior tag

Esetleg Nokia Care ponton (ha még van olyan egyáltalán)
Az akku lemerítést kipróbálhatod, nekem a Toshiba laptopom vesztette el a fonalat w10-alatt. Egy 2%-ig merítéssel, majd feltöltéssel a 2órás akkuidő visszaállt 4,5 órára. Egy próbát megér.

EAGLE kollégával azért vitatkoznék, mert "Téglásítani" így nem lehet a telefont, max. ha a töltő áramkör (az alaplapi) beadja a kulcsot a túlterheléstől, vagy az akku károsodik olyan szinten, hogy hazavágja magát, meg a telefont is.
A 640-es típussal volt jó pár fórumozónak gondja, hogy kissé kontakthibás volt az akku csatlakozó és időnként újraindult emiatt a telefon. Szép lett volna, ha ettől "kipurcan" a cucc, mert elszáll a kód. A WDRT különben csodákra képes :)

Attila2003: köszönöm, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#24414) Cane válasza jksx (#24413) üzenetére


Cane
őstag

Radio FM Phone (reklámmentes rádió app)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24415) rita7107 válasza ΞΔGLΞ (#24408) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszi neked is.
Most indult az újra telepítés. win10.
Gondolom MS Lumia 550-nél is ugyan ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#24416) gthomma


gthomma
senior tag

2 hete használok egy 640XL-LTE-t Windows10-el, pont olyan idegesítő,mint egy szintén a családban szolgáló Homtom 1GB RAM -os android. Sokszor, vágtam volna már a falhoz.
WP8.1 viszont már nem okos telefon :(

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#24417) rita7107 válasza ΞΔGLΞ (#24408) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm a segítségedet!
Úgy tűnik "megjavult" az aksi. Újratelepítés után nem merült használat nélkül. Az utolsó napokban
ilyenkor már 10% alatt volt teljes töltöttségről a telefon.
Egyébként ms550 + win10 a telefon, de a páromnak 640-e van.
Kérdéseimet azért itt teszem fel, mert a sajátnak nincs igazi fóruma.
Amit észre vettem, az fb+messenger is normálisan működik együtt.

(#24418) Attikusz válasza ΞΔGLΞ (#24412) üzenetére


Attikusz
tag

Szerintem nem írtam semmi rosszat....

(#24419) macilaci


macilaci
csendes tag

Ritkán használom a Skype-ot, ma kellett volna. Teljesen használhatatlan. :(((

(#24420) janeszgol válasza rita7107 (#24417) üzenetére


janeszgol
félisten

(#24421) ΞΔGLΞ válasza Attikusz (#24418) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Írtam ilyet?
Annyit írtam, hogy túltoltad ez az egész aksi segítség kérdést, mert ilyenről szó sincs, és ahogy a jelek mutatják igazam is volt.
Ezt olvasni mindenhol, hogy aksi így meg úgy (itt is több winfos topikban is) és ebből talán, ha 10%-nak lehet valós fizikai problémája.
Értsd: Valóban rossz az aksi, a többi mind a direkt elquer, bugos szoftverben keresendő.
Mégis melyik szó, vagy mondatrész alapján "jött le", hogy azt írtam, amit írsz az rossz?!

(#24422) ΞΔGLΞ válasza jksx (#24413) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha akarsz vitatkozz, de előtte olvasni kell jó sokat. :)
A boot kód eltud csesződni, viszont való igaz, hogy nem írtam oda, hogy a legtöbb esetben ilyenkor a WDRT-vel tud még kapcsolatot teremteni és visszaállítható, de több olyan is volt, ahol teljesen megdöglött a készülék. Tehát, ez akkor tud előjönni, mikor már bekapcsolni sem tudod, nem pedog arra volt értve, hogy még megjelenik valamilyen felirat (microsoft),esetleg még be is tud boot-olni, aztán kikapcsol.

(#24423) old rocker


old rocker
veterán

Sziasztok, végleg elköszönök. Huawey P9 Lite

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#24424) jksx válasza ΞΔGLΞ (#24422) üzenetére


jksx
senior tag

Biztos, hogy van olyan, hogy valakinek elcsesződött a boot kód, de megette a fene, ha az akku lemerülése miatt kikapcsolt telefon töltőre rakása után ilyesmi lenne.
Amit kaptam munkahelyi telefont kb. fél órát kellett töltőn hagyni, hogy egyáltalán elinduljon, mondanom sem kell, hogy semmilyen boot gondja nem volt. Megnéztünk itt a cégnél még pár selejtezésre váró telefont, hogy bekapcsolhatóak-e még: Lumia 730, 520, Galaxy S4, S4 mini, S5mini, MS 640 LTE. Némi töltés után mind bekapcsolható volt.
Bootloop-ot egyszer úgy sikerült összehoznom, hogy WDRT közben lerántottam a telefont az asztalról, a hátlapja le volt véve és naná, hogy kiesett az akku belőle, a WDRT-vel helyre tudtam hozni. Azért írtam, hogy a WDRT csodákra képes.

(#24425) turtle72


turtle72
csendes tag

Sziasztok! UPC Wi-Free használatában szeretnék tanácsot kérni. 650-es telefonomon még egyszer sem sikerült belépnem, de néha nagyon jól jönne. Androidos telefonokon, vagy 620-ason simán ment. Windows 10-esen nem megy.

(#24426) starr válasza turtle72 (#24425) üzenetére


starr
őstag

Egy ideje változtattak valamit, azóta komplett email címmel kell belépni. Nekem még így sem ment, meg is kellett változtatni a jelszót. Itt: [link]

(#24427) Joker88 válasza old rocker (#24423) üzenetére


Joker88
őstag

hát,rendkívül sajnálom,vagy talán sajnáljuk ezt a lépést. de megértem. .)
Te is régi motoros voltál ebben a rendszerben.
Mi lett a Lumiaval ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24428) Luck Dragon válasza old rocker (#24423) üzenetére

Jó kütyü, sok szerencsét hozzá.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24429) Attikusz válasza ΞΔGLΞ (#24421) üzenetére


Attikusz
tag

Igazad lett, fizikailag nem láttam a készüléket, ezért gondoltam arra, hogy akár akkuval is lehet probléma.
A hozzászólásodból az jött le, hogy minek írok hülyeséget. Jó jó, hogy ezentúl meg se pisszenek :D

(#24430) Fjoe válasza Dexter-2000 (#24399) üzenetére


Fjoe
tag

Szia, én az utóbbi pár napban szívtam hasonló problémával, és is a több száz SMS-t akartam lementeni, csak nekem a WP10 update is fent van a telefonomon. Szóval amit próbáltam először a különböző netes leírások alapján: Adatátvitel app, viszont a leírásoktól eltérően, hiába volt SD kártya a telefonomban, nem találtam azt az opciót, hogy export to SD Card.
Ezután találtam egy olyan alkalmazást, hogy WP Message Backup. Na ezt próbáltam telepíteni a telefonra, akkor nekem is bedobta a hibaüzenetet, amit neked is. Próbáltam már én is mindent a hard reseten kívül kb., de semmi. Viszont vmi okból kifolyólag másnap sikerült feltelepítenem az appot! Hogy mitől javult meg, fogalmam sincs, de legalább sikerült. A gond csak az volt, hogy az alkalmazásban hiába adtam hozzá a telefonom, nem talált meg semmit...
Ezután jött a contact+message backup. Ezzel telefonra és SD kártyára is elmentettem az SMS-eket. Ezután telefonról átmásoltam asztali gépre, majd az androidos telefonomra telepítettem az "Import SMS from Windows Phone" app-ot. A leírását követve az asztali gépről áthúztam az msg fájlt a telefonra, majd a többi lépés végeztével megjelent az összes SMS az androidos telefonomon :)

Mondjuk nálam csak arra az egy alkalmazásra dobta ezt a hibakódot, a többinél nem.

(#24431) mdraco


mdraco
őstag

Nektek megy a 9gag app? Már aki használja.
Utóbbi időben a kamera app állandóan "SAVING" felirattal fogadott, akár soft reset után is. Csak hard reset oldotta meg... Mi lesz még ezután :U

(#24432) Joker88


Joker88
őstag

ha már itt olvasgatok.. :D

van valakinek elfekvő sárga/kék akkufedele 640XL "kistelefonhoz" ?
ha van, dobjon egy privátot :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24433) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok,
Lumia 640 XL mobilomat, Huawey P10 Plus váltotta fel. Pénteken jött meg, most lakom be!

Egyenlőre megtartom a Lumiát is, ezért még be-be nézek!

Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#24434) zolee001 válasza turtle72 (#24425) üzenetére


zolee001
őstag

Settings-Network-Wifi-Manage known Network-New majd a névhez ezt:
UPC Wi-Free
majd WPA2 ENTERPRISE-AES

EAP-Method: Secure password (EAP-MSCHAP-V2)

Mentés és normál modon csatlakozhatsz az upc wi freehez és kérni fogja a felhasznév+jelszo párost.

(#24435) zolee001


zolee001
őstag

Lumia 640 XL Dual ,semmi trükközés és egyszer csak erre updatelte magát: Windows 10 Version 1709
(OS Build 15254.158)

(#24436) Ranbo válasza zolee001 (#24435) üzenetére


Ranbo
tag

nekem is jött frissítés a single XL LTE-re,

10.0.15063.909 lett a build száma

Windows 10 Build 15063.909 (KB4074592) Changelog

(#24437) zolee001 válasza Ranbo (#24436) üzenetére


zolee001
őstag

Most ez jött: 15254-249
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24438) onlineair válasza zolee001 (#24437) üzenetére


onlineair
tag

Insider?

(#24439) zolee001 válasza onlineair (#24438) üzenetére


zolee001
őstag

igen az

(#24440) mdraco válasza zolee001 (#24437) üzenetére


mdraco
őstag

És jobban megy? Már nem tudom mit kezdjek vele, skypeon, messengeren se képet se videót nem lehet küldeni. Ezen még insider mentes legfrissebb van.

(#24441) zolee001 válasza mdraco (#24440) üzenetére


zolee001
őstag

Müködik ahogy kell,semmi változást nem tapasztaltam.
Skypeot csak beszédre használom, faszbuk és a hasonlo "ostobaságok" nincsenek a készüléken igy nem tudok érdemi info adni.

(#24442) zuppeti


zuppeti
újonc

Sziasztok!Windows Lumia 640-em van windows 8.0-ás.Szeretném frissíteni windows 10.re.Ahoz hogy a megfelelő alkalmazást telepítsem a készülékre mindig kéri a microsoft fiók címét és jelszavát.Namár most van egy microsoft fiók-om meg egy jelszavam,amit még egy régi e-mail címmel csináltam, fél éve már új e-mail címem van és a microsoft fiókomhoz nem fogadja el a jelszót és a felhasználót sem engedi megváltoztatni a készülék.Mit tegyek?

(#24443) zeno79


zeno79
őstag

Sziasztok!
Régi 640XL-em új tulajának frissítenem kell w10-re, hogy kapjon még egy esélyt a telefon androidra váltás előtt (messenger, stb. miatt).
Úgy kell frissítenem, ahogy Eagle a bevezetőben írja? wdrt, új szűz 8.1 és utána a frissítő w10-re?

[ Szerkesztve ]

(#24444) Ranbo válasza zeno79 (#24443) üzenetére


Ranbo
tag

igen, úgy kell.
de nem rögtön a végső 10-es változat fog felmenni,
jópár release-en kell "végigmenni", időigényes.

(#24445) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha jól látom, mostanában is jönnek frissítések a telefonra? Aki Win10-zel használja, ha megkérhetem néha írjon tapasztalatot. Köszönöm. Én vissza tettem WP 8.1-re, de ha jó (lesz?) a Win10M végre, akkor az megy majd rá.

(#24446) Joker88 válasza zeno79 (#24443) üzenetére


Joker88
őstag

van egy ún OTC Updater program, az PC-n keresztül szedi le a W10-verziókat ,nem kell a telefonnal kerestetned..
Letöltő oldal

Kis leírás hogy mi is ez..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24447) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

A fejlécben lévő leírás alapján továbbra is frissíthető egy WP8-as teló W10-re?

Köszi a válaszokat!: )

Bocsi.... látom lejjebb pont ezt kérdezik. :)

[ Szerkesztve ]

Papa

(#24448) Ranbo válasza janeszgol (#24445) üzenetére


Ranbo
tag

rendszerszintű frissítések már nem jönnek,
kisebb javításokat adnak ki.
szóval a wp10 kb. olyan mint volt.
én 10-el használom, nekem jó így, nem térnék vissza 8.1-re.

(#24449) zeno79 válasza Joker88 (#24446) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm szépen!

(#24450) Attikusz válasza zuppeti (#24442) üzenetére


Attikusz
tag

Szia! Ha tudod a régi email címed, akkor kérhetsz hozzá jelszóváltoztatást, vagy az újjal pedig regisztrálj be új fiók létrehozásra kattintva, mindezt pc-n megcsinálod, és akkor be fog engedni. Csak hobbiként most frissítem én is a telefont win10-re. Mire elérsz a frissítés végére, jó pár órád rá fog menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.