Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) kszemi válasza magurat (#2993) üzenetére


kszemi
csendes tag

Glance screen-re képet? Nem a lock screen-re gondoltál? Oda a lock screen settings-ben lehet beállítani saját képet. Glance-re nem lehet, de sztem nem is nagyon lenne értelme, max fekete fehér lehetne.

(#3002) BobTail válasza kszemi (#3001) üzenetére


BobTail
őstag

De lehet a Glance-nek is berakni hátteret, csak nem 16 millió színnel, hanem 32-vel (azt hiszem)
[link]

(#3003) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziaszto! Leszedtem a Run the map progit. Hogyan tudom megosztani az eredményeket, terkepet Facebookon? Ha ranyomok, csak a linket osztja meg..

(#3004) CrAck69 válasza CrAck69 (#2991) üzenetére


CrAck69
senior tag

Találkozott valaki hasonlóval?

Egyszer fenn....

(#3005) kszemi válasza BobTail (#3002) üzenetére


kszemi
csendes tag

Köszi a linket, nem tudtam, hogy létezik ilyen feature. De sztem a 640-en ez továbbra sem elérhető, a link egy régi 2014-es update-re hivatkozik. Én nem látok ilyen opciót a készüléken, gondolom, a Denim-mel ez már nem támogatott feature (az időjárás infokat sem tudom kiiratni 640-en glance-re)

(#3006) BobTail válasza kszemi (#3005) üzenetére


BobTail
őstag

Igen, valóban nem megy 640-en, de létezik a funkció más készülékeken.

(#3007) maroskah


maroskah
aktív tag

Sziasztok!

Végül úgy döntöttem, hogy A3 helyett a 640-et veszem meg, olvasgattam róla és most nagyon megtetszett.

Viszont van valami, ami érdekelne. Van olyan app wp-re, amivel a gépről megosztott hálózaton belüli dolgokat el tudom érni? Videókat megtekinteni, képeket átböngészni stb.

(#3008) StLui


StLui
veterán

motorola HS810 headset 920-szal tökéletesen működik, 640XL észre sem veszi, mi lehet a gond?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3009) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok!

Lumia 640XL készüléket használok már 1 hónapja, az utóbbi egy hétben a Lumia kamera alkalmazással készülő fotózás közben minden harmadik kép után kiírja hogy mentés. :W Egyszerűen nem értem, miért nem lehet folyamatosan fotózni. A másik, ha belépek a galériába, hogy a képet megnézzem (közvetlen fotózás után), azt írja, hogy feldolgozás legalább 10mp-ig semmi, nem tudok rajta semmit sem csinálni. Valakinek volt valami hasonló tapasztalata esetleg valami megoldása? Köszönöm. :F

Így nagyon gáz, mert fotózni így kín szenvedés

[ Szerkesztve ]

(#3010) mtm800 válasza soko70 (#3009) üzenetére


mtm800
senior tag

Sztem a hatásos felvételi mód van bekapcsolva /varázspálca/. Ha kiveszed nem fog mókázni.

(#3011) Sanya


Sanya
nagyúr

hol tudok olyan usb kábelt venni, ami rendesen tölti a lumiákat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3012) Gusztáv válasza maroskah (#3007) üzenetére


Gusztáv
addikt

Van egy csomó DLNA program a Store-ban, azzal ezeket meg tudod nézni. Ha meg megosztott mappákat akarsz böngészni, arra is van szerintem megoldás, de én olyat nem használok.

Laci

(#3013) soko70 válasza mtm800 (#3010) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszönöm, valóban. :R De ez a felvételi mód mit takar igazából? Egyből a képet mókólja vagy van valami hatása a képre? csak eszembe jutott, hogy a képeken mi lehet a különbség ezzel vagy azzal, mert nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#3014) mtm800 válasza soko70 (#3013) üzenetére


mtm800
senior tag

Tömören kb ennyi , a leírás szerint:

"A Hatásos felvétel segítségével nehéz körülmények között is még jobb képeket készíthet. Csak kapja el a képet, és ráér később létrehozni a tökéletes minőséget – nincs szükség a beállítások előzetes megadására. A Hatásos felvétel több expozíciót egyesít a tökéletes eredmény eléréséért minden alkalommal. Ezután a filmtekercsen a Hatásos felvétel ikonjára koppintva finomíthatja a képeket."

(#3015) zorzy4 válasza Sanya (#3011) üzenetére


zorzy4
őstag

Mit értesz rendesen töltés alatt. Mindegyik ugyanúgy tölti, a többi az usb vagy a töltő erősségétől függ.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3016) soko70 válasza mtm800 (#3014) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszi, tehát a lényeg ez. :R Azért jó terheli az erőforrást ezek szerint ez a funkció. Folyamatosan nem érdemes használni, ha több képet akarunk vagy gyorsan kellene több kép. Átgondolandó.

(#3017) Gusztáv válasza soko70 (#3016) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mivel egy fotó helyett 2 vagy 3 képet készít, így 2-3x több adatot kell kiírnia, plusz a szoftveres feldolgozás is számítás igényes. Itt egyértelműen kevés az S400 ereje. Téma és helyzet kérdése, hogy érdemes e bekapcsolni, sokszor nagyon sokat javít az elkészült képeken.

Laci

(#3018) tutis


tutis
őstag

Alkalmazásokat át lehet helyezni memről sdre?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#3019) Hubzsi válasza CrAck69 (#3004) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

T-mobile simmel nekem is csinál hasonlókat, majd ki akarom próbálni Telenorral, hogy ha azal is csinálja akkor szervíz ha nem akkor lehet hogy a nem túl jó T-mobile 3G hálózat a ludas és akkor váltok valamelyik másik szolgáltatóra!

Valakinél van hasonló tünet?

[ Szerkesztve ]

(#3020) soko70 válasza Gusztáv (#3017) üzenetére


soko70
aktív tag

Valszeg így van. Pár hete a kollégákkal csináltunk egy kis kamera tesztet. Ilyen készülékek voltak benne, HTC M9, Iphone 5s, Samsung K zoom, Lumia 640 és 640XL és Xiaomi 1S. Mindig ugyanarra a témára és automata módban. Ha kéritek megosztom a képeket mindenki eltudja dönteni, hogy szerinte valós vagy sem. Az itt dolgozó kollégák általában a sajátjukra esküsznek, de a végére egyértelmű döntésként a Lumia 640 XL-re szavaztak. :C

[ Szerkesztve ]

(#3021) erahurka válasza soko70 (#3020) üzenetére


erahurka
félisten

Lumiáknak van a legjobb képfeldolgozó algoritmusa. Nyáron 620-szal fotóztam, simán verte a droidos felső-közép kategóriát.

(#3022) soko70 válasza erahurka (#3021) üzenetére


soko70
aktív tag

Még a kollégáim L520-sal olyan képeket készítenek, ami teljesen rendben van.

(#3023) erahurka válasza soko70 (#3022) üzenetére


erahurka
félisten

Pár napja hasonlítottam össze megjelenés után gyári MS kamerával készült képeket friss Lumia Camerásakkal, ég és föld a különbség. A későbbi frissítésekkel nem lehúzták a minőséget hanem annyit javítottak rajta hogy kategóriát ugrott ilyen téren a telefon.

(#3024) soko70 válasza erahurka (#3023) üzenetére


soko70
aktív tag

Ez legalább pozitív az MS részéről, hogy oda figyelnek. Legnagyobb csalódásom mikor megláttam a HTC M9 (200e) telóval készült képet. Bakker nagyon durva különbség volt. Srác vissza is vitte, nem tudta megemészteni. Egyébként a gsmarena.com-on most egész jó felület lett, ott szoktam még a képeket nézegetni illetve összehasonlítani a Tools alatt. Ügyes kis rendszer

(#3025) gradient99


gradient99
tag

Sziasztok! Ma vettem egy Lumia 640 DS-t, lenne pár kérdésem
Másnak is melegszik a hátulja kíméletes használat mellett?
Másnak is pocsék képeket csinál? Amikor kipróbáltam előtte egyet az üzletben, az sokkal jobb képeket csinált.
Be lehet állítani hogy %-ban írja ki az akkumulátor töltöttségét?

(#3026) zorzy4 válasza gradient99 (#3025) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem, nem melegszik, még terhelés mellet sem, és a kamerának is jónak kell lennie. Cseréltesd ki. A százalékot akkor írja ha lehúzod a rolót.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3027) gradient99 válasza zorzy4 (#3026) üzenetére


gradient99
tag

A beállításokkal mazsolázva már szebb képet csinált.
Első WP-s telefonom szóval lehet én vagyok a szerencsétlen.

(#3028) JamesFinn válasza gradient99 (#3025) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Beállítások, rendszer, takarékos üzemmód, amit ha kitűzöl a kezdőképenyőre mutatja az akku százalékos töltöttségét.

(#3029) zorzy4 válasza JamesFinn (#3028) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz ezt jó tudni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3030) MeSKA válasza erahurka (#3023) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Nem tudom, a jelenlegi MS Camera-t és Lumia Camera-t összehasonlítottam, de nekem az előbbi jobban bejött. A Lumia Camera túl digitális és a színek fakóbbak.

(#3031) gabancs válasza MeSKA (#3030) üzenetére


gabancs
addikt

+1

Én is letöröltem a Lumia Camera-t. Sokkal lassabban tölt be, és semmivel sem jobb. Minek akkor 2 program, csak a helyet foglalja.

(#3032) CrAck69 válasza Hubzsi (#3019) üzenetére


CrAck69
senior tag

Az előző telóm (L920) szinten ez a kártya, nem volt semmi baj. 😩

Egyszer fenn....

(#3033) Hubzsi válasza CrAck69 (#3032) üzenetére


Hubzsi
tag

Attól még lehet a hálózat, mert tudomásom szerint a 920 LTE képes, a 640 DS meg nem az!

(#3034) ToniSoprano válasza gabancs (#3031) üzenetére


ToniSoprano
addikt

MS camerát, hogy lehet elővarázsolni, nekem nem jelenik meg az appok között?

Crack69a T-nél a 3G hálózat alig lett kiépítve, vidéken gyakorlatilag használhatatlan kb. 50-60% a lefedettség, LTE 90% feletti. Ezért is mentem el tőlünk, és pl. Telenornál 3G be ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#3035) hroberto válasza ToniSoprano (#3034) üzenetére


hroberto
veterán

Alapértelmezett kamera alkalmazásként kell beállítani.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3036) razzorr


razzorr
őstag

Nos úgy néz ki a mai napon megrendeltem a 640-et, meg ha már flotta akkor az asszony is kapott egy kis lumiát, a 435 személyében. Más nem volt,remélem elég lesz neki az alap dolgokra. Kiváncsi vagyok a 640-re nagyon,csak nem bánom meg. Na majd jövök. Köszi a segítséget.

(#3037) ToniSoprano válasza hroberto (#3035) üzenetére


ToniSoprano
addikt

És hogy indítom el?

(#3038) Giovan! válasza ToniSoprano (#3037) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem Action Centerbe ki van rakva.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#3039) JamesFinn válasza ToniSoprano (#3037) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Csak az értesítési sávból.
Amennyiben be van állítva.(értesítések és műveletek menüpont alatt)

[ Szerkesztve ]

(#3040) ToniSoprano válasza gabancs (#3031) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi mindenkinek. Megnéztem, szerintem is jók a színek, de a Lumia Camera BETA jobb nála. Ott a színek is rendben vannak és az élességen is sokat javítottak.

[ Szerkesztve ]

(#3041) japy válasza soko70 (#3016) üzenetére


japy
őstag

HDR

(#3042) prisz válasza CrAck69 (#2991) üzenetére


prisz
aktív tag

Kb. 1,5 hónapja vettem asszonynak én is egy 640XL DS-t. Tmobil-os kártyával használta a netet, folyamatos email, hébe-hóba böngészés. Soha nem jött elő ez a hiba. Bár én már kezdettől átírtam az APN-t "wnw" ről "internet"-re, mert állandóan NAT-olt IP-t kapott.
Jelenleg a T-s internet lemondva, SIM2-be helyet kapott egy Digis kártya (Telenor hálózat).
Éjjel nappal megy a mobilnet, teljesen hibátlan.

(#3043) soko70 válasza japy (#3041) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszi a linket, :R jó a cikk. Én azt mondom le a kalappal az MS előtt, hogy a régebbi készülékeket sem hagyja magára, mármint szoftverfrissítés területén. Hol van olyan gyártó aki a 3 éves készülékeket is frissíti . (Lehet, hogy az Apple? De droidost nem hiszem, hogy van)

(#3044) janeszgol válasza soko70 (#3043) üzenetére


janeszgol
félisten

Kettő van: Nexus 4 és Nexus 7 (2012). De igazad van! Ez lófütty.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3045) erahurka válasza MeSKA (#3030) üzenetére


erahurka
félisten

Néha nem találja el igazán a fehéregyensúlyt.

Nem feltétlen automata módban van nagy előnye hanem ha állítgatni akarsz rajta.

(#3046) zorzy4


zorzy4
őstag

A microsoft kamerát ki lehet tenni főképernyőre, vagy csak gyorskapcsolónak?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3047) JamesFinn válasza zorzy4 (#3046) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Sanjna nem. Csak az action center. Ez az én bajom is... :\
Talán a W10 elhozza.

(#3048) DeerDawe válasza JamesFinn (#3047) üzenetére


DeerDawe
tag

W10-ben már külön ikonja van a menüben, így kitűzhető. :K

Joyetech Cuboid Stainless Steel + Crius Plus SS

(#3049) JamesFinn válasza DeerDawe (#3048) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ennek örülünk :)

(#3050) Giovan! válasza JamesFinn (#3047) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát igen,a dedikált kameragomb nagyon hiányzik,520-on hasznos volt :(((

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.