Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) ateszm


ateszm
senior tag

Elbúcsúzom urak,elment a telefon. Már csak egy szép új kék hátlapom maradt ami most érkezett meg hozzá... :D :D

(#24352) Attikusz válasza ateszm (#24351) üzenetére


Attikusz
tag

Épp időben érkezett meg a hátlap :DDD Köszi, hogy itt voltál. :)

(#24353) Luck Dragon válasza ateszm (#24351) üzenetére

Most kaptam egy fehéret. :) Én még kihasználom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24354) onlineair válasza Attikusz (#24348) üzenetére


onlineair
tag

Ha nincs nagyon használatban akkor két nap simán, amúgy másfél nap kb.

(#24355) rita7107 válasza Attikusz (#24348) üzenetére


rita7107
aktív tag

Nekem is pont ez lett a problémám!
Az hagyján hogy csökkent az aksi idő, na de ennyire??? Mi a t..ömet csináltak? :W
Most 1 nap alatt 2x töltök átlagos használat mellett. Ha egy filmet szeretnék nézni, este töltés nélkül már nem
tudom megtenni.
Ha telefonálok 2-3 kb. 2 perces hívás + messenger napi 5-6 + hírek olvasása (óránként 2 perc), délután 5-kor tölteni kell.
Eddig 2 napot simán kibírt a telefon ugyan ilyen használat mellett.

(#24356) macilaci válasza rita7107 (#24355) üzenetére


macilaci
csendes tag

Alkalmazások háttérben futását letiltottam, valamivel jobb lett. Így általában kétnaponta töltöm. Úgy látszik, nem csak az Apple szórakozik az akksival.

(#24357) jksx


jksx
senior tag

Üdv!

Wm10-alatt Nektek működik a kapcsolatok csempe?
Tiszta installt (wdrt) csináltam, úgy tűnik minden jó (egyenlőre), kivéve, hogy a kapcsolatok csempe döglött.

Lumia 640 LTE

[ Szerkesztve ]

(#24358) zizidor válasza jksx (#24357) üzenetére


zizidor
senior tag

Hogy csináltad? Én idegbajt kapok az állandóan izgő, mozgó, zizegő csempéktől. :(

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#24359) Sub-ZeRo válasza zizidor (#24358) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jelentkezz ki majd vissza, aztán lesz start menüd.
2. Start futtatás: regedit
3. Ezt tallózd ki: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WpnUserService
4. Találsz benne egy "start" változót, állítsd át 4-re.
5. Gép újraindít, tádáááám.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24360) jksx válasza zizidor (#24358) üzenetére


jksx
senior tag

Nem csináltam vele semmit.
Wp8.1-re tiszta install volt. Háromszor frissíttette le magát. A kontakt csempén nem jelenik meg a kontaktok képe, és az outlook sem értesít.

(#24361) zizidor válasza Sub-ZeRo (#24359) üzenetére


zizidor
senior tag

Mobilon? :U

Egyébként csak trollkodás volt, ezért is off topic. De tényleg, engem zavar, hogy állandóan nyüzsög a kijelző. Legalább azt a lehetőséget hagyták volna meg, hogy az ember ki/be kapcsolhatná az élő csempéket. Amúgy meg mindegy, lassan lehúzzák a vécén az egészet.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#24362) Sub-ZeRo válasza zizidor (#24361) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocsi, azt hittem w10 topikban vagyok... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24363) jksx válasza zizidor (#24361) üzenetére


jksx
senior tag

Szvsz. pont az a különleges benne, hogy "él" a kijelző, nem olyan halott mint a droidon. Egyébként ha minimálisra átállítod a csempéket akkor nem igen fognak izegni-mozogni :)

(#24364) panav3 válasza Attikusz (#24219) üzenetére


panav3
csendes tag

S7 most csak 98.000 a Telekom-nál, függetlenül Dominoba. Lumia 640-emtől megválok, gyereknek lesz első teló. Majd ebből tanul... :DD

(#24365) zizidor válasza jksx (#24363) üzenetére


zizidor
senior tag

Nyilván vannak akiknek tetszik, meg vannak akiknek nem, ezért lehetett volna konstruktív módon beállítás kérdése. Droidon legalább eldönthetem, hogy az alkalmazás ikonját vagy widgetet rakok ki.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#24366) Attikusz válasza rita7107 (#24355) üzenetére


Attikusz
tag

Nekem 3-5 nap volt kb ugyanilyen használat mellett win8.1-en, de lehet, hogy ezek a mai akksik ennyit bírnak. Felettébb érdekes, hogy most 8.1-en van rajta, és vígan elmegy 3 napot... bár csak többnyire készenlétben van egy kártyával :D

(#24367) Attikusz válasza jksx (#24363) üzenetére


Attikusz
tag

Android 6 felett már megjelennek az értesítések az ikonok felett, de a csempe felület jobb volt, egy oldalon van minden.

(#24368) Attikusz válasza panav3 (#24364) üzenetére


Attikusz
tag

Legalább abban jó a kamera, nekem kicsit csalódás redmi note 4, jobbra számítottam :/

(#24369) jksx válasza Attikusz (#24368) üzenetére


jksx
senior tag

Lehet, hogy a kínaiak nem tudnak kamerát gyártani. A Mate 8 kamerája is harmatos minőségű még egy S5-höz is.

(#24370) gemini válasza jksx (#24369) üzenetére


gemini
aktív tag

A Xiaomi akciókamerái elég jók. Szerintem itt próbálnak spórolni. Én 640-ről Xiaomi 4A, majd most egy hét Note 4-re váltottam. Mindkettő kamerája jelentősen elmarad a 640 minőségétől, de a lehető legjobb alternatíva a 640 kiváltására egyéb esetben. A mienk már oda jutott, hogy a gyerek sem nagyon tudja mire használni, így marad tartalék telefonnak, illetve nyaralásnál ez lesz a wifi hotspot.

[ Szerkesztve ]

(#24371) Attikusz válasza gemini (#24370) üzenetére


Attikusz
tag

Jobb a Lumia 640 kamerája, csak minden tesztben azt írták, hogy 10/9 a kamera, holott 10/6-7 a reális. Jó nem várom el, hogy szuper legyen ezért az árért, de az előző telefonomnál mindenképp jobbnak gondoltam.

(#24372) gemini válasza Attikusz (#24371) üzenetére


gemini
aktív tag

A tesztekben valóban túlsztárolták a kameráját, minden a ziess-ről szólt, de közel sem volt akkora durranás, de ettől függetlenül nekem az a minőség már elegendő egy mobilba. Videót meg kifejezetten jókat készítettem vele.

(#24373) Vtwo válasza gemini (#24372) üzenetére


Vtwo
senior tag

Zeiss csak az XL-ben van,a sima 640-ben nem Zeiss optika van.

(#24374) gemini válasza Vtwo (#24373) üzenetére


gemini
aktív tag

:R Valóban. Innen is látszik milyen régen használtam ezt a készüléket. Viszont a sima 640-nek a képei is elfogadhatóak voltak, és ha az árcédulát is nézem, akkor kifejezetten jó fotókat készített.

(#24375) panav3 válasza Attikusz (#24368) üzenetére


panav3
csendes tag

Igen, nálam is a kamera számított elsősorban. Sajnos szerintem is a kamerán spórolnak a kínaiak, meg a kijelzőn (Gorilla Glas), mármint a hardvernél.... :)

(#24376) Vtwo válasza gemini (#24374) üzenetére


Vtwo
senior tag

Igen,nekem is volt sima 640 :)

(#24377) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Üdv mindenkinek .
Érdemes beruházni egy ilyen telefonra? :F :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#24378) gemini válasza szita.erno (#24377) üzenetére


gemini
aktív tag

Attól függ mire szeretnéd használni. Ha csak telefonálni, akkor igen, egyéb esetben már nem nagyon, mivel a Microsoft elengedte a mobilos rendszerét.

(#24379) Luck Dragon válasza szita.erno (#24377) üzenetére

Egyetértek Gemini fórumtársal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24380) szita.erno válasza gemini (#24378) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszi szépen a választ! :R
Akkor azt hiszem más telefon után nézek. :K

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#24381) ΞΔGLΞ válasza gemini (#24378) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Héjj! Én sms-t is simán küldtem róla pár napja! :-D

(#24382) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#24379) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Viszont megfelelő fényben még mindig elég frankó képeket tud lőni az XL. Jobbat, mint a sima ez egyértelmű.
Bár a 950 (XL) lealáz még mindig mindent. A note8-cat is, de viszont a Mi A1 szintén megfelelő (nap)fényben meg olyanokat tud néha, hogy néhány flagship is megirigyelhetné, de sajnos este, vagy személy fotózásakor már elbukik rendesen.

Pár kép, zsebből előrántva és klikk, semmi hókuszpókusz beállítás. De hát ezt Te is tudod. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24383) Vtwo


Vtwo
senior tag

Én meg vígan használom amire kitalálták (email,viber,net,stb.).F@szbukot nem használok,tudtommal az nem is nagyon megy rajta.
Szóval a temetéssel még várjunk kicsit... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24384) Cane válasza gemini (#24378) üzenetére


Cane
őstag

Messenger, viber, mail kliens, smart tv remote control telefonról teljesen jól működik. Milyen trendi dolog most a menő ami kellene a platformra?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24385) Cane válasza Vtwo (#24383) üzenetére


Cane
őstag

Bocs az fb-t kihagytam, az is működik, amúgy is napi 2-3 percet szánok erre a sz@rra.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24386) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#24382) üzenetére

De a valós felhasználási alatt a kamerát naponta egy két alkalommal használod, a rendszert és a hozzá tartozó alkalmazást és böngészőt 95%-ban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24387) Vtwo válasza Cane (#24385) üzenetére


Vtwo
senior tag

Akkor meg főleg jó mindenre amire egy okosteló kell...
Virgonc egy hulla ;)

[ Szerkesztve ]

(#24388) janeszgol


janeszgol
félisten

Meg nekem is van 640-em 8.1-el. Oszinte leszek, nekem a 630/635 az etalon lumia a 730 alatt.

(#24389) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#24386) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még annyit se, de ha kell, akkor legyen jó.

(#24390) rita7107 válasza Attikusz (#24366) üzenetére


rita7107
aktív tag

Na a mai tapasztalat lecsapta a biztosítékot! :W
Tegnap este fel (21.00), ma reggel (6.00) leveszem a töltőről a telefont. Megnézem az aksi töltöttségét, 99%... Miért nem 100%, na mindegy.. Kiírja, hogy hátra lévő idő 22 óra x perc. Már ez nem nézett ki jól, megnézek egy internetes oldalt (semmi csicsa, egyszerű szöveges) kb 1 perc használat. Mit ír ki? 82% Hátra lévő idő 7(hét) óra x perc!
Valakinek valamilyen javaslat? Csak aksi csere?

(#24391) Joker88 válasza rita7107 (#24390) üzenetére


Joker88
őstag

szerintem akkucsere érik.. milyen idős a készülék ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24392) rita7107 válasza Joker88 (#24391) üzenetére


rita7107
aktív tag

Másfél éves....
Hétvégén újratelepítem, és kiderül mi a gond.

(#24393) ΞΔGLΞ válasza Vtwo (#24387) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha nálad a fent felsoroltak jelentik az "okosat", akkor persze, "hogy mindenre használható", nálam ez merőben más, és most nem akarok regényt írni, hogy mik azok, ami droid és ios alatt frankón megkönnyítik a felhasználó életét és szuperül működnek, ami win alatt vagy bugos volt, vagy megszűnt, illetve nem is létezett, beleértve a kibaszott MS programokat is, amiket sokkal jobban megcsináltak a másik két rendszerre és azóta is folyamatosan karban tartják heti frissítésekkel, mint a saját, direkt a halálba tiport platformját.

Ami lehetett volna a legjobb is. Nem a faszbuk, viber meg email csekkolás etc...miatt lesz okos egy telefon.

----------------------
(#24390) rita7107

Win 10, vagy 8.1?

[ Szerkesztve ]

(#24394) Attikusz válasza rita7107 (#24390) üzenetére


Attikusz
tag

1. Totál merítsd le a telefon akksiját 0 %-ra, majd töltsd fel teljesen 100%-ra, újrakalibrálod a telefon akkumlátorát.
2. Nézd meg, hogy milyen az akku külső állapota, ha púpos, fel van duzzadva, akkor új akku kell, előbb utóbb szétdurranhat a kezedben.
3. Ha egyik sem, akkor új akksi kell bele!

Nekem a Nokia N8-om csinálta azt 1 hete, hogy fullra fel volt töltve 3 perc videókészítés után lekapcsolt energiatakarékos módra. Másik akksival nem merült le ilyen hamar.

+ Próbáld meg azt, hogy megterheled a telefonod mondjuk folyamatos navival, vagy videófelvétellel, ha drasztikusan merül, akkor egyértelmű akku csere lesz.

(#24395) Attikusz válasza szita.erno (#24377) üzenetére


Attikusz
tag

8.1-el jól működik, 10-el fenntartásokkal. Telefon, sms, viber, xbox app, zenelejátszó, rádió böngészés, youtube, kamera, videófelvétel, ezek gond nélkül mennek, plussz van mindig aktív kijelző.

Ha nem érdekelnek alkalmazások tárháza, akkor nem rossz választás, bár most magamnak mondok ellent, mert már én sem használom napi szinten, de ha nem lenne messengerem, visszaváltottam volna 8.1-re és nem vettem volna telefont.

+ olcsón jutsz hozzá.

(#24396) Attikusz válasza panav3 (#24375) üzenetére


Attikusz
tag

Mondjuk annyi baj legyen, az akksi mindenben kárpótol, hetente 1-2 alkalommal töltöm, ez Lumiánál 2 naponta volt, és úgy, hogy nem nyomorgatom egésznap a telefont :D

(#24397) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok,
van egy ilyen telefonom, az sms-ket menteném róla.
play áruházból egy alkalmazással gondoltam megoldani, de az alábbi hibakódot kapom: 805a8011
mikor megnyitnám az áruházat.

8.1 update2 van rajta

amiket olvastam egyéb fórumokon, azt írták hardreset megoldja a hibakódot, csak akkor bukom az sms-ket.

egyéb ötlet van hogyan tudnám importálni a dolgokat a telefonról?

UI. képeket is menteném a tárhelyről, csak a windows se ismeri fel sajnos a telefont.

hasonló probléma mint a kollégának van, csak itt megvannak a fiók adatok.

Szépnapot!

(#24398) Luck Dragon válasza Dexter-2000 (#24397) üzenetére

Ez a hibakód is volt nálam sokáig, applikációk vásárlásánál. Mflex pardon ΞΔGLΞ kolléga segítségével próbáltuk megoldást találni, de mondhatnám teljes kudarc azért nem volt. Ugyanis a hibakódók eltűntek, cserébe egy üzenetet kapsz, hogy az áruház nem tudja végrehajtani nézem vissza később vagy valami hasonló.

Egy szó mint száz, reménytelen!

Volt:-SIM kártya csere.
- Telekom ügyfélszolgálat- technikus -szerviz- újra telepítés.
HR- től a WDRT-ig.
- Új fiók létrehozása mellékelt fiók létrehozása
- Régió és nyelv megváltoztatása.
- Áruház fizetési mód aktivitási procedúra.
(Régió kiválasztásával is)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24399) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

hát erre mit mondjak.
Köszi microsoft jó fej vagy :))

marad a jó öreg kézi begépelős dolog akkor :O

köszi a választ akkor már én se fárasztom magam :R

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#24400) Luck Dragon válasza Dexter-2000 (#24399) üzenetére

Próbáld valahogyan elmenteni, utánna mehet a fiókba.

Vagy nagyszülőknek , gyereknek.
Fentebb ahogyan írták hívás,sms, GPS, kamera használatára tökéletes. Egy érintőkijelzős buta telefon.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.