Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Joker88 válasza eladohardver (#24199) üzenetére


Joker88
őstag

ez az a program..

a program a PC-re tölti le a W10 rendszert,majd átmásolja a telefonra. Utána a telefonon kell folytatni a frissítést.
de ez is szakaszonként telepíti a W10-et... első hivatalos build - > rs1 ->rs2 és így tovább.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24202) eladohardver válasza Joker88 (#24201) üzenetére


eladohardver
őstag

danke.. next tájm kiprószálom! :C :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24203) Medical válasza Attikusz (#24195) üzenetére


Medical
aktív tag

+1 :K

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#24204) Medical válasza Joker88 (#24196) üzenetére


Medical
aktív tag

már négyen! :)

Kár, hogy lehúzta a Microsoft a redőnyt! :((

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#24205) jksx válasza Medical (#24172) üzenetére


jksx
senior tag

Pedig ha jó fotókat akarsz, akkor Samu S7, S8.
Vagy egy Note 4 használtan, mert még mindig szinte annak a legjobb a kamerája.
Huawei újabb modelljein nem tudom milyen a kamera, nemem egy mate 8-as van és egy f*s a kamera.
Valaki írta, hogy ott még nem a nevet kell megfizetni, dehogynem!

(#24206) kutga


kutga
nagyúr

Használ valaki Whatsappot?

8.1 alatt ha droidról küldök valamit, anyám csak órákkal később kapja meg. Mobilnet be van kapcsolva, otthon wifin nincs probléma.

Let the Zone take me if I am.

(#24207) Luck Dragon válasza kutga (#24206) üzenetére

Utoljára mikor használtam az volt a legstabilabb üzenet küldő.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24208) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Különös helyzetben vagyok win 10 telepítéspróbáim története:

Saját gép: Sem A-kábel, sem B kábel nem megy, WDRT csak gurgulászik, majd kiírja, hogy nem megy, minden más gépcsatlakozási cucc működik 2-3 hardreset után sem.
Saját töltő minden rendben.
A gép. B kábellel: szituációsan nem megy- WDTR felismeri a telefont, csak épp el-el megy az alapból jó net helyett lopott/kért 100 mega után dobja a kapcsolatot- telepítendő állomány hiányában meghíúsul.
B gép. B kábel: Azt írja, hogy hiányzik a driver, gondoljuk régi gép, vagy valami. (Megjegyzendő, hogy az addig fixen feljövő csatlakozáskori USB kérdés csak egy pillanatra látszik.
A gyári tőltőre rakva azt írja ki, hogy lassú töltés
A gép B kábel megint: Itt is hogy írja hiányzik a driver, gyanús. Hard reset, mit sem változtat ezen.

Saját gép. A / B kábellel próbálkozva is ugyanúgy drivert kér, töltéskor meg lassú töltést ír ki.

Kérdésem:

WTF????

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24209) mistvan68 válasza ledgeri (#24208) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

A lassú töltés kis áramerősség miatt van.A számítógépek(PC,notebook) USB csatlakozásai csak maximum 500mA-t tudnak,de ez nagyon maximum.Ez nem elég egy mai "okos" telefon normális töltéséhez sem.
A másik dolog a micro USB-USB kábel.Minél vékonyabb,annál inkább rossz minőségű és nem fog tudni megfelelő áramot átvinni a telefonba illetve az USB kapcsolat is lehet tőle rossz.
Töltő is legyen minimum 1A-es vagy nagyobb és ne kínai piacon vásárolt 2$-os.
Én már jártam így korábban egy Nokia Lumia920-al és a Microsoft640-el is.Mindig a korábban leírtak okozták a problémát.

Üdv.István

(#24210) ledgeri válasza mistvan68 (#24209) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor kérdezném hogy miért most kezdte? Okozhatta-e a töltési üzenet megjelenését egyszeri tesztelős nagyobb töltőre való dugás?
És a töltőnek mi köze ahhoz, hogy egy gépen korábban felismerhető volt, majd utána már nem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24211) zizidor válasza ledgeri (#24210) üzenetére


zizidor
senior tag

Szerintem nem. Az áramerősséget nem a töltő, hanem a mobil szabályozza, a töltőn a max áramot tüntetik fel.

Nekem is szokott olyat jelezni a saját, gyári töltőjével, hogy lassan töltődik. Az okát nem sikerült kideríteni, de néha jó, néha nem. Feature...

(#24212) ledgeri válasza zizidor (#24211) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azt tudom, csak gondoltam, hogy esetleg van benne egy mindenkori maximum kiszolgált áramerősség adat, és ha az egy erősebb töltő használatával megnövekszik, akkor már az alapot "tapasztalt maximumnál kisebbnek értékeli" így kijelzi amit...

Nálad a "szokott" mit jelent, milyen sűrűn?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24213) eladohardver válasza ledgeri (#24208) üzenetére


eladohardver
őstag

elment a picsába az elektronika vszeg...

Gariztasd le!

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24214) starr válasza eladohardver (#24213) üzenetére


starr
őstag

Kedves Eladó!
Ha kérhetném, legközelebb a fenébe menjen el az elektronika. :)

[ Szerkesztve ]

(#24215) zizidor válasza ledgeri (#24212) üzenetére


zizidor
senior tag

Van logika abban amit írsz, bár a gyárilag meghatározott maximumnál nem lenne neki szabad nagyobb árammal tölteni. Persze ha az valamivel nagyobb, mint amire az eredeti töltő képes... :)

Nálam kb. 10%-ban fordul elő.

(#24216) starr válasza zizidor (#24215) üzenetére


starr
őstag

A 640 konfig fájlja (battery.json) szerint 1200mA-ig engedi a töltőáramot. Ha melegebb, vagy hidegebb, akkor 900mA.
Nyugodtan lehet nagyobb áramú töltőt rádugni, a telefon úgyis korlátozza. Valamiért 750mA-est kaptunk. Biztos ebből volt sok. A 520-hoz is ugyanilyet kaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#24217) ledgeri válasza zizidor (#24215) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem arról beszélek:
Úgy értem: alap töltő 750mAh, "feljegyzett legmagasabb érték" 750mAh, egyszeri alkalommal rádugva 1Ah+-os töltőre, teló felveszi a neki kényelmes maximumát belőle, és azt feljegyzi, majd ha megint megkapja a 750-es tápot, akkor az már lassúnak minősül...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24218) Attikusz válasza Medical (#24204) üzenetére


Attikusz
tag

Hurrá! :)

Azért is kár, hogy néha szórakozik velem a telefon, amikor feloldom a telefont, csak halvány fényerővel kapcsol be a kijelző, egy pár másodperc után kap teljes fényerőt. Egy újraindítás csodákra képes. :P

(#24219) Attikusz válasza jksx (#24205) üzenetére


Attikusz
tag

S7 pörfekt fotókat lő, csak a mobilarenás képeket néztem meg, de az ára nem pörfekt, még mindig 150e Ft :/

[ Szerkesztve ]

(#24220) samu2062 válasza ledgeri (#24217) üzenetére


samu2062
aktív tag

Szerintem teljesen helytálló,amit írsz.Én is már többször leírtam ezt itt a fórumban.

(#24221) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Ha megveszek egy lumia 640. est akkor fogok rá tudni valahonnan alkalmazást letölteni amennyiben a 8.1formátumban használom? Nem az áruházra gondolok. PL. Egy oldal ahonnan letöltöm, felteszem telepítem. Symbiánra szoktam így.

(#24222) zizidor válasza ledgeri (#24217) üzenetére


zizidor
senior tag

Oké, értem, csak nem voltam tisztában a tényleges értékekkel.
(A 750 mAh az 750 mA, ugye? :) )

(#24223) zizidor válasza Kolty (#24221) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem az a gond, hogy esetleg megszűnik az áruház, hanem hogy a fejlesztők bedobják a törölközőt. Nem lesz mit letölteni, mert egyre kevesebben készítenek alkalmazásokat, a meglévőket nem fejlesztik olyan lelkesen (ha egyáltalán fejlesztik), és sorra szűnik meg a támogatásuk.

(#24224) betegphiu válasza Kolty (#24221) üzenetére


betegphiu
senior tag

Most még van a 8.1-hez áruház és egy csomó app.
Messengert felejtsd el 8.1 alatt, meg skypeot is.

[ Szerkesztve ]

(#24225) Kolty


Kolty
aktív tag

Én nem tudom.
Olvastam már olyant is, hogy 8.1 alatt be se tudott lépni valaki.

(#24226) ledgeri válasza zizidor (#24222) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az az, csak sokat akkuztam mostanában... az maradt meg!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24227) jksx válasza Kolty (#24221) üzenetére


jksx
senior tag

Szerintem nem tudsz, csak az áruházból. Legalábbis nekem nem ment a dolog még w10 alatt sem. (640 XL-en próbálkoztam)

(#24228) Attikusz válasza Kolty (#24221) üzenetére


Attikusz
tag

Szia!

KIZÁRT! Zárt operációs rendszer, csak az áruházból enged letölteni. Symbiannál más "tészta", ott van külön telepítő készlet sis kiterjesztéssel.

(#24229) zizidor


zizidor
senior tag

(#24230) nikkor


nikkor
aktív tag

Valahol olvastam, hogy 8.1 alatt e hó 11-ig várható utoljára frissítés a Térképekre. A 640 DS már a fiaimé, ők lelkesen nézegetik. Ma próbáltam frissíteni, de csak keres és azt sem írja ki, hogy nem talál frissebb verziót. Ez a SIM hiánya miatt van?

(#24231) Luck Dragon válasza nikkor (#24230) üzenetére

Ez nem a SIM miatt van. Különálló dolog.

Térkép frissítéshez csak internet kell, wifin keresztül letölti majd azt telepíti is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24232) brobert1


brobert1
tag

segítséget szeretnék kérni , az xl 640 -n fel tették a win10-t és mivel teljesen lütyő vagyok pláne angolból , nem tudok új tel számokat ill. névjegyeket bevinni . valamiért ez a rész ráadásul teljesen angol . a többi használat az már magyar de ez NEM !
tudnátok -e nekem segíteni ? köszönöm

(#24233) betegphiu válasza brobert1 (#24232) üzenetére


betegphiu
senior tag

Kapcsolatok > Névjegyek. Alil a "+" jellel. Név,mobilszám,mentés.
Persze be kell jelentkezned az outlook fiókodba,ha még nem tetted meg.

[ Szerkesztve ]

(#24234) brobert1 válasza betegphiu (#24233) üzenetére


brobert1
tag

köszönöm szépen , ennek a résznek a magyarítására van valami varázslat ?

(#24235) betegphiu válasza brobert1 (#24234) üzenetére


betegphiu
senior tag

valami nem oké. telefon nyelvét és a régiót is add meg magyarra

(#24236) macilaci


macilaci
csendes tag

Van valakinek ötlete, Messenger hangjelzést hogy lehet kikapcsolni? Az értesítéseknél kivettem a hangot, csak rezgésnek kellene lenni, újra is indítottam a telót, mégis ugyanúgy szól.

(#24237) betegphiu válasza macilaci (#24236) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem tudod,csak együtt levenni a média hangokat. vagy csinálsz rá egy csend csengőhangot.

(#24238) Pukimaki válasza macilaci (#24236) üzenetére


Pukimaki
tag

Messengeren belül a beállításokban. Értesítések alatt, messenger értesítései. Ott van még hang és rezgés beállítás.

Lumia 640XL dual sim és 950XL

(#24239) macilaci


macilaci
csendes tag

Köszi, a csend hangjaira én is gondoltam. :)
Az a különös Messengeren belül van állítási lehetőség, ahol az értesítés hangot ki lehet kapcsolni, csak nem reagál rá. Ha meg az értesítést kapcsolom ki (max 24 óra), gondolom rezgés sincs. Reméltem van még valami állítási lehetőség, akkor ezek szerint nincs.
Kösz a segítséget. :R

(#24240) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mennyi akkunélküli idő alatt felejti el a készülék az órát? Mennyi idő alatt "merül le az alaplap"? Állt vagy fél napig akku nélkül és újraindítva ott járt ahol volt...

Window 10-en lehet-e SD- kártyára áthelyezni a már telepített alkalmazásokat, mint ahogy 8.1 alatt van ilyen opció? 10-en belül hol van?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24241) Attikusz válasza ledgeri (#24240) üzenetére


Attikusz
tag

Tárterület -> Mentési helyek Új alkalmazások mentési helye (win10)

(#24242) Attikusz válasza macilaci (#24236) üzenetére


Attikusz
tag

gépház -> értesítések és műveletek -> értesítések megjelenítésére jogosult küldők -> messenger -> értesítések hangjelzése

minden appnál külön ki lehet kapcsolni, és mást beállítani.

vagy messengeren belül: én-> a messenger értesítései -> a hangot kinyomod

(#24243) Attikusz


Attikusz
tag

Egy kis érdekesség: voltam Pécs és Budapest közelében, ott a navi pillanatok alatt talált jelet, és rögtön is navigált, de Egerben a jó Istennek sem akar találni jelet, tehát a telefon jó, de én rossz helyen lakok :D

(#24244) Attikusz


Attikusz
tag

Megbolondult a telefon: telefon kiold, még nem oldottam fel a kijelzőt, fentről lefele megy az értesítő sáv lehúzása, de ha már a csempe kezdőképernyőn vagyok, nem engedi lehúzni az értesítősávot. go back win8 és az akku megint 0-hoz közelít. Mostanság kapott frissítést a win10?

Rádugtam töltőre, megy az értesítő sáv, what??

[ Szerkesztve ]

(#24245) ateszm válasza Attikusz (#24243) üzenetére


ateszm
senior tag

Ha Attila vagy és egri,akkor bizony jó helyen laksz... :D :D

(#24246) jksx válasza zizidor (#24229) üzenetére


jksx
senior tag

Ez szép és jó, csak nem működött. Van fent a neten mindenféle leírás "praktika" többet kipróbáltam, egyik sem vált be.

(#24247) macilaci válasza Attikusz (#24242) üzenetére


macilaci
csendes tag

Köszi, azóta már megtaláltam. Így működik is, csak rezgés van. Messengeren belül hiába állítottam hangjelzést, arra nem reagál. A gépházas beállítás felülírja.
Köszönöm a segítséget. :K

(#24248) brobert1


brobert1
tag

üdv! azt szeretném kérdezni , hogy 640xl re win10 n van-e , vagy lehet-e hívásidő számlálót telepíteni ?
köszönöm!

(#24249) mistvan68 válasza brobert1 (#24248) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Természetesen van rá WP10.A hívásidő számlálás,mint olyan benne van az oprendszerben.Értem ezalatt,hogy az egyes hívások idejét(kimenő,bejövő) meg tudod nézni.

Üdv.István

(#24250) brobert1 válasza mistvan68 (#24249) üzenetére


brobert1
tag

köszönöm szépen ! de segítenél abban , hogy hol az op rendszeren belül ? nem vagyok valami nagy guru egy kis " útmutatás " kellene .
köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.