Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) janeszgol válasza Istuu15 (#24700) üzenetére


janeszgol
félisten

Az akku: Bv-t4b. Csak eredeti akkukat linkelek.

Kockázatmentes helyek: edigital, arumania.
GSM, bár nagyon jó értékeléssel bír az arukereson (a legrosszabb is közepes és abból is csak egy van): mobilego

[ Szerkesztve ]

(#24702) Istuu15


Istuu15
senior tag

Az miért van, hogy ha a microsoft edge böngészőt ha elindítom akkor vissza kilép?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#24703) Istuu15 válasza janeszgol (#24701) üzenetére


Istuu15
senior tag

Köszi az infót, boldog karácsonyt :R

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#24704) janeszgol válasza Istuu15 (#24702) üzenetére


janeszgol
félisten

Bug a legújabb frissítésben. Majd javítják. Boldog Karácsonyt kívánok én is neked. :)

(#24705) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy 640 DS telóm, és lenne pár kérdésem:
- win10 esetén normális, hogy dög lassú az egész? Van valami trükk, amivel be lehet gyorsítani?
- ha uninstallálok egy nekem nem kellő appot, ami alapból a rendszerrel együtt került fel, akkor miért jön vissza frissítésként?
- win8.1 visszarakásnak vannak kevéssé reklámozott mellékhatásai?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24706) janeszgol válasza Bici (#24705) üzenetére


janeszgol
félisten

- Lassúcska igen. Nincs rá gyorsítás.
- Sajnos ez már a WP8-nál is így volt 2013-ban és azóta se vették ki ezt. Vagy csak sose érdekelte a fejlesztőket.
- Nem tudom mellékhatásról, ha vissza rakod a 8.1-et. Nyilván a beállítások tárháza szűkül picit, illetve lesz pluszban egy-két funkció (pl az alsósávon való dupla kopp kikapcsolja a kijelzőt). Szerintem a kamera jobb 8.1 alatt, de már W10 alatt is javítottak rajta.

(#24707) #77646080 válasza Bici (#24705) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, meglehetősen lassúcska (nálam 640 XL LTE). Ez sajnos ilyen, épp ez az egyik oka, amiért másodtelefon lett.

(#24708) Bici


Bici
félisten

Köszi, mindkettőtöknek!

Visszatettem a 8.1-et. Ég és föld. :K
Egy baj van; nem találom az Outlook appot a store-ban sem. A céges Office 365 email és naptár használható valahogy?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24709) janeszgol válasza Bici (#24708) üzenetére


janeszgol
félisten

A gyári email app nem megy? Ott az Exchange-t válaszd ki és állítsd be. A naptárban nem vagyok biztos, hogy szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

(#24710) Bici válasza janeszgol (#24709) üzenetére


Bici
félisten

Azt is kipróbálom, kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24711) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Mostanában szinte minden nap azzal indul, hogy a Sim Pin kódot űtögetem a telefonba. Ez főleg azért gáz, mert amíg észre nem veszem, addig semmilyen hívást nem tudok fogadni és nyilván nem azzal kezdem a napot mindig, hogy legelőször a telefonra nézek rá.
Lényeg, hogy éjjelente ujraindul a telefon valami miatt, márpedig nehezen hihető hogy ilyen sűrűn érkeznének rá frissítések. Napközben üthetem-vághatom, csinálhatok bármit nem csinál ilyet, csak reggelenként veszem észre, hogy már megint pin kódot kell ütni. Ebből valószinűsítem, hogy nem a sim kártya lehet elmozdulva vagy valami hasonló. Hanem akkor micsoda? Mi okozhatja ezt?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#24712) Luck Dragon válasza regvoltrossz (#24711) üzenetére

Hasonló volt egy 735 telefonom, ott alaplap csere megoldotta a dolgot. Annyival volt másabb hogy nem esténként, hanem teljesen véletlenszerűen, egy nap akár többször is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24713) janeszgol válasza regvoltrossz (#24711) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet nem jön frissítés, de a beállításokban a frissítés utáni automatikus újraindítást tedd át kérdezősre.
Más érdemi infót nem találtam.

(#24714) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Hadd kérdezzem meg, mi az az ár, amiért egy gyönyörű állapotban lévő, hibátlan 640 DS-t el lehetne adni?
A hétvégén összepakoltam, visszaállítottam gyárira a 8.1-et, számla, garancia, töltő, doboz, a 3-4 darab színes hátlapom hozzá.
Bevittem ma a telefonos ismerősömhöz, mikor meglátott az ajtóban annyit mondott vidd innen ... :F Nem tudja kinek eladni.
Pedig mennyire szerettem és ezt az egész ökoszisztémát míg működött :(
Van olyan ár, amennyiért ez még elmehet?

(#24715) #77646080 válasza rover45 (#24714) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Állapottól és hálózati függőségtől függően én 7-15 ezer között láttam a szokásos oldalakon (Vatera, Jófogás stb).

(#24716) rover45 válasza #77646080 (#24715) üzenetére


rover45
senior tag

Szia!
Értem és köszönöm!
Az állapota szerintem patika. Nem írom, hogy karcmentes, mert aki szeretne az talál rajta, de a koránál sokkal jobb állapotban van :) Illetve független, mert dual sim-es.
Köszönöm még egyszer.
Üdv,
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#24717) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

WP 8.1 alól hogyan tudnám átmásolni az sms-eket androidos telefonra?

Let the Zone take me if I am.

(#24718) ΞΔGLΞ válasza rover45 (#24714) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ár szubjektív, az ismerősödnek meg igaza van. Hiába vannak kint árak hirdető oldalakon, aki egy kicsit is tisztában vele, hogy mi lett a sorsa és akár ez tarthat a teljes kidöglésig, annak ingyen sem kell. Szerintem tartsd meg. Gondolom, nem arra a kis pénzre van szükséged, amiért ezt a telefon (nem) lehet eladni...

(#24719) macilaci válasza rover45 (#24714) üzenetére


macilaci
csendes tag

Patika állapotú 640 XL-t családon belül ingyen odaadtam. Nagymama, első okostelefonja. PC-ről megvolt neki a Facebook, Messenger, Skype, e-mail. A telefonáláson kívül ennyire lett volna szüksége. Két hónap múlva visszakaptam, köszöni, már nem kell, vett inkább egy Xiaomi-t. Szerintem ha nem találsz valami balekot, reménytelen eladásban gondolkodni. Majd próbálok valami használható navigációs appot találni, ha már arra se jó, megmarad emléknek. :)

(#24720) Bici válasza rover45 (#24716) üzenetére


Bici
félisten

En pont nehany napja probaltam wp8.1-el ceges telokent hasznalni a 640DS-t, de mar sajna erre sem alkalmas.
Egy sima slack mar kidogleszti. Ez persze a slack hibaja is lehet, de sajna ez nem vigaszal. :(
Pedig slack nelkul tokeletes lenne, Exchange email/naptar, egy ceges progi, es a sokfele autenticator alkalmazas priman fut rajta.
Androidot kellene tenni a telora. :D

mod: meg arra is gondoltam, hogy irok egy buta slack progit ra, es akkor kihuzna egy ideig ceges telokent, de tudtommal nem lehet store-on kivuli appokat futtatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24721) PuMbA válasza Bici (#24708) üzenetére


PuMbA
titán

8.1-en viszont csomó weblap rosszul jelenik meg, nem? :) Szüleimnél a 640 a legfrissebb 10-essel még tök jól működik, viszont a 8.1-es le lett cserélve Android-ra, mert már lehetetlen netezni vele.

[ Szerkesztve ]

(#24722) Bici válasza PuMbA (#24721) üzenetére


Bici
félisten

Netezni nem akarok, csak a ceges kommunikaciora hasznalnam (slack, naptar, email), illetve a ceg rendszereihez valo hozzafereshez is kell par speci app: 2Faktor autentikator, jelszo kezelo, stb.

Win10 volt rajta, azzal teljesen hasznalhatatlan volt a telefon, meg az elso hasznalatba vetel elott is, appok installalasa nelkul.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24723) PuMbA válasza Bici (#24722) üzenetére


PuMbA
titán

Kár, ott valami összekuszálódott. Az egyik szülőm 10-es telefonján még alaphelyzetbe állítás / teljes adattörlés sem volt 10-re frissítés után és nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#24724) Bici válasza PuMbA (#24723) üzenetére


Bici
félisten

Tobbszor feltettem anno a 10-et, alaphelzetbe allitottam, frissitettem, nem frissitettem, sehogy nem hozta a 8.1 sebesseget, meg csak hasonlot sem. Az akksi is kb. csak 70%-at birta a 8.1-es akksi idonek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24725) rover45


rover45
senior tag

Köszönöm mindenkinek a véleményét :R
Valószínűleg megfogom tartani, mióta nincs Messenger hozzá, azóta amúgy is csak GPS-nek használjuk ha megyünk valamerre (Waze és Here).
Köszönöm még egyszer.
Üdv,
Gábor

(#24726) betegphiu válasza rover45 (#24725) üzenetére


betegphiu
senior tag

Én 1,5 éve vettem egy patika állapotút 12-ért !!
Úgyhogy ,ha el akarod adni, max 8-10-ért tedd ki pl. ide a hardverapróra.
Ja, amúgy pont hogy a gps része is kezd döglődni. Nekem a 950-en és a 930-on sem találta meg Budapest, Amerikai utat. Kiírta,hogy nincs ilyen :D

[ Szerkesztve ]

(#24727) teo027


teo027
tag

Sziasztok,
a lakás okosításához szeretnék HomeAssistant vagy Domomticz programot használni, és azt kutatom, hogy meg tudnám-e oldani a 640XL felhasználásával.
Domoticz-re találtam egy 2015-ös progit a MS boltban, de az már nem jó.
Azt látom, hogy mindkét progi Linux alatt fut, a kérdésem, hogy a Lumián tudok Linuxot futtatni, hogy a fenti progit használni tudjam?

[ Szerkesztve ]

(#24728) jksx válasza Bici (#24724) üzenetére


jksx
senior tag

Vállalati telefonnak egy 640 LTE-t kaptam. Mindjárt az első nap frissítettem w10-re. Egy év óta hibátlanul működik, nem volt kikapcsolva egyszer sem. Exchange, email, telefon sms, internet megosztás, gps megy rajta. Az akku egy töltéssel minimum két napot kibír. Nem fagyott le egyszer sem, nem kell állandóan figyelni, hogy nincs-e beragadva egy alkalmazás, meg lelőni a fölöslegesen háttérben futó appokat, mint az androidon.

(#24729) Bici válasza jksx (#24728) üzenetére


Bici
félisten

Ez oké, de nálam a win10 valamiért nagyon lassú, és a slack (beta) meg pláne, és ez még bugos is.
Sajna a slack miatt nem használható számomra a win phone egy verziója sem.
Gondoltam rá, hogy írok egy buta slack klienst, de sajnos windows és visual studio nélkül a netes források alapján ez nem lehetséges.
Arra még nem találtam megoldást, hogy pl. electron segítségével lehet-e wp-re fordítani. Ennyi esélyt még adok neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24730) macilaci válasza jksx (#24728) üzenetére


macilaci
csendes tag

Akkor az egy szuper telefon, mindent tud, amire egy céges telefonnak szüksége van. :C Amúgy milyen GPS megy rajta, ami használható?

(#24731) #77646080 válasza macilaci (#24730) üzenetére


#77646080
törölt tag

A Térképek (azaz gyári) navi, nálam megfelelően teszi a dolgát. Hangja is van, OFF-LINE is okés, plusz forgalmi adatokat is megjelenít.

(#24732) macilaci válasza #77646080 (#24731) üzenetére


macilaci
csendes tag

Próbáltam. Házszámot nem ismer, plusz pepecselős beírni a címet. De az utcanevet is gond nélkül átírta másikra, mert úgy felelt meg az ízlésének. A semminél jobb, de felejtős.

(#24733) #77646080 válasza macilaci (#24732) üzenetére


#77646080
törölt tag

Újabban (talán előző frissítésével?) valóban jöttek elő gondok - aláírom. Bennem még mindig az a sok pozitív tapasztalat él, ami korábban keletkezett. Nem volt mindig olyan, mint amit most írtál.
Sajnos, már ez sem a régi, még szoknom kell a gondolatot. Az tény, hogy még nem hagyott cserben...

(#24734) Luck Dragon válasza macilaci (#24730) üzenetére

Akkor lenne az igazi céges ha a Gmail kezelése és megjelenítése 100%-ban működne. Sajnos a W10 nálunk használta lehetetlen, egyrészt mert előre megherélt OS-sel kapjuk meg (ez nem vonatkozik a levelezési rendszerre), másrészt már nem is foglalkoznak vele. Kár érte. :U

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24735) jksx válasza macilaci (#24730) üzenetére


jksx
senior tag

Úgy van ahogy mondod :) A cégnél, amire szükség van (kapcsolattartás az ügyfelekkel) azt megbízhatóan tudja. A gyári gps-t használom rajt, ha szükség van rá.

(#24736) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

640 LTEhez eredeti akku és hátlap van még valahol?

Let the Zone take me if I am.

(#24737) #77646080 válasza kutga (#24736) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kb. fél éve rendeltem E-Bay-ről egy PolarCell gyártmányút, ami valóban jól működik. A [linkelt oldalon] találsz belőle pár lehetőséget.

Lejjebb görgetve kínál "Microsoft original" terméket is, de utánaolvasást követően nem volt bizalmam hozzá. Ellenben a PolarCell-ről mind a hazai, mind pedig külfüldi fórumokon jókat írnak. Merem ajánlani.

Hátlapokat is láttam, iszonyat sok eladó hirdeti Kínából, de azokat nem ismerem, milyenek.

(#24738) kutga válasza #77646080 (#24737) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok köszi. Ebayt én is nézem, itthon is van eredeti MS de arany áron.

Let the Zone take me if I am.

(#24739) Attikusz


Attikusz
tag

Windows 10 lejáró támogatás Akik még nyúzzák a telefont. :)

(#24740) #77646080 válasza Attikusz (#24739) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, ez a rideg valóság. :)

Másodtelefonnak megmarad, amíg képes hívást kezelni, SMS-t kezelni, megy a Naptár meg ilyen apróságok. :D

(#24741) kutga válasza #77646080 (#24740) üzenetére


kutga
nagyúr

Én most raktam össze egyet munkahelyinek. Telefon, sms, egy email fiók és Viber. Ha nem válik be visszaváltok a droidra. :D

Let the Zone take me if I am.

(#24742) janeszgol válasza #77646080 (#24740) üzenetére


janeszgol
félisten

A hívás és sms addig fog menni, ameddig a 2G/3G. A kamera addig, ameddig tönkre nem megy a cucc. A többit meg ki tudja meddig. :)

(#24743) gemini


gemini
aktív tag

Nálam egy éve mobil hotspotként funkcionál.
Épp tegnap találtam vele készült videókat, és még mindig megállja a helyet a mostani telefonok között ebben (másban sajnos nagyon nem).

[ Szerkesztve ]

(#24744) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Sziasztok! A 24711-ben leírt problémám csak nem akart nmegjavulni, ezért - több fórum átolvasása után ahol ezt javasolták- tegnap alaphelyzetbe állítottam a telefont. Előtte csináltam biztonsági mentést is természetesen. Namármost az a baj, hogy az alkalmazásaimat fényképeimet meg minden kutyafülét a biztonsági másolatból szépen visszaállított, a legfontosabbakat azonban csak részlegesen. Nevezetesen arról van szó, hogy a telefon alkalamzásban a híváselőzményeket visszaállította 2017.01.01-től 2017.10.10-éig. Ami utána volt azokat nem. És sajnos a névjegyek is a 2017-es állapotokat tükrözik. Azóta olyan telefonszámokat vettem fel mint az autószerelőmé, a közös képviselőé, a gázosé, a páromé és hasonlók, amik nagyon.nagyon fontos telefonszámok lennének ám! :W Az sms-eknél meg éppen fordtva csak a tegnapi naptól idén január 20-ig visszafele. Ami előttte volt az nem látszik, így pl. az idei nyaralásunk sms foglalása és hasonlók sem :O
Az aszatli számítógépen is így néznek ki a névjegyek.
Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#24745) btudos válasza regvoltrossz (#24744) üzenetére


btudos
veterán

A hiányzó névjegyeket nem valami olyan fiókba mentetted, amit még nem adtál hozzá a restore óta?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24746) kutga válasza regvoltrossz (#24744) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezzel szvsz nem tudsz mit kezdeni. Nem szinkronizáltad legalább a névjegyeket valami felhőbe (google pl.)?

Let the Zone take me if I am.

(#24747) #77646080 válasza janeszgol (#24742) üzenetére


#77646080
törölt tag

A hívás és sms addig fog menni, ameddig a 2G/3G.

Illetve esetemben az LTE is játszik. :) A többivel egyetértek.

(#24746) kutga: Így van, a Google őrzi az adataimat 2010 óta. Legyen a telefonom Android, Windows vagy iOS rendszerű, a végeredmény az, hogy egy fiók van, amit bárhol tudok használni és mindig naprakész. :K

[ Szerkesztve ]

(#24748) kutga válasza #77646080 (#24747) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

Let the Zone take me if I am.

(#24749) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#24744) üzenetére


regvoltrossz
tag

Az sms-eknél azóta találtam egy olyan beállítást valahol, hogy "üzenetek letöltése a teljes tartományból" így azokat visszakaptam, de a híváselőzmények, telefonszámok sajna továbbra is a 2017 10.10-i állapotokat tükrözik.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#24750) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Van egy gondom amihez a véleményetekre lenne szükségem.
Egy barátom 4 éve az én tanácsomra vett egy Lumia 735-öt a Telekomtól az előfizetése mellé.
Imádja szereti, bármennyire hihetetlen a mai napig használja. Semmi facebook vagy messenger, semmi insta vagy twitter. Telefonál, smsezik, fényképez és a képeket szinkronizálja onedriveba. Ennyi.
A héten egy vita után elege lett a Telekomból és átvitte a számát a Vodához, ahol szeretné tovább használni a Lumia 735-öt.
A Telekomnál közölték vele, miután 2 függetlenítő kóddal sem tudták kinyitni a telefont, hogy nem tudják kifüggetleníteni, mert ezeket a telefonokat már nem gyártják.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi van? :)
Ezt megtehetik? Nem kötelezi őket a törvény, hogy a hűségidő lejárta után, ha az ügyfél ezt szeretné, akkor meg kell tenniük?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.