Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Luck Dragon válasza jenei1994 (#24650) üzenetére

Facebook és a Messenger fontos, akkor ez a platform halott ügy.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24652) jenei1994 válasza Luck Dragon (#24651) üzenetére


jenei1994
addikt

Igazából másod telefon lenne . 11 ezer ft ért adnának nekem egyet karcmentes. Sajnálom ennyiért ott hagyni

(#24653) janeszgol válasza jenei1994 (#24652) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne! Felejtős. Az FB app egy Navon T400-on is gyorsabb, mint bármely Lumián. Nem vicc, kipróbáltam.
Ha azt írtad volna, hogy csak hívásra, sms-re, kamerázni kell (esetleg zenére és videóra - nem stream), azt mondtam volna, hogy ki ne hagyd. De ha más is kell, akkor hagyd a fenébe. :)

(#24654) betegphiu válasza janeszgol (#24653) üzenetére


betegphiu
senior tag

tegyük hozzá, hogy windows 10-en facebook beta és messenger beta teszi a dolgát,csak nem szabad lelőni háttérből az alkalmazást. első indulás lassú,utána megy.
nyílván 640-en lassabb

(#24655) janeszgol válasza betegphiu (#24654) üzenetére


janeszgol
félisten

En is igy gondoltam. :R

(#24656) gemini válasza jenei1994 (#24650) üzenetére


gemini
aktív tag

Ne szívasd magad, keress inkább egy droidot. Ez már halott rendszer (sajnos).

(#24657) Attikusz válasza jenei1994 (#24650) üzenetére


Attikusz
tag

Szia! Relatív, attól függ, hogy mire használnád? Windows 8.1 alatt stabil, de se facebook, se msn nincsen, Windows 10 2019 végéig támogatott, akad facebook, messenger, navi progi, a programok listája erősen korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#24658) #77646080 válasza Attikusz (#24657) üzenetére


#77646080
törölt tag

A navigáció tényleg oké, elégedetten látom, hogy mind maga a Térképek app, mind pedig a letöltött térképek frissülnek még. Nekem pont navigációs eszköznek kellett, emiatt fogtam be ismét napi munkára. Levelek, időjárás, navi és zene (FM rádió is), naptár rendben vannak rajta. Közösségi hálón nem vagyok fent, de ahogy olvastam, azokkal lehet probléma. Engem nem érint.

(#24659) Attikusz válasza #77646080 (#24658) üzenetére


Attikusz
tag

Akkor javítottak rajta vmit, ha nálad jó, lehet, hogy ráengedem ismét a win10-et :)

(#24660) gthomma válasza jenei1994 (#24650) üzenetére


gthomma
senior tag

Nem.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#24661) Cane válasza jenei1994 (#24652) üzenetére


Cane
őstag

11-ért tökéletes ha jó az akksija. Mit is kapnl 11-ért? Nagyitelefont kb.
FB van, nem csak a facebook és facebook beta, én pl a slimsocial alkalmazást használom FB helyett. Messenger és Viber is jól működik, igaz kb. 2 évvel ezelőtti állapotban vannak, de üzeneted, képküldésre, stb megteszi. A 640-es kamerája, videói is elég jók ezért az árért.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24662) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
3 éves Lumia 640-em van, mai napig jól működött. Kocsiba feltettem töltőre, mert 20% körül járt, aztán mikor ránéztem, ki volt kapcsolva, a bekapcsoló gombra az akku ikon látszik, egy piros csíkkal(Hogy üres), és villog a töltő ikon rajta. Gyári töltőjén órák óta ez a helyzet. Akku ki-be, kártyák kivéve. resetre nem reagál.
2 kérdés:
Akku vagy készülékhiba lehet...?
Érdemes bele aksit venni......?
+1 kérdés: Valami ötlet, amit még megpróbáljak...?

Annyira nem sajnálom ám ha megmekkent, 1 éve tervezem a cserét (Note 5...?). De mivel csak arra használtam, hogy néha telefonáljak, meg néha fotóztam, egy töltéssel kb 10 napot bírt....Nem volt sürgős a csere. :U

(#24663) betegphiu válasza Zoli bácsi (#24662) üzenetére


betegphiu
senior tag

ha töltőn van és hosszan (5-10 mp-ig) nyomod a bekapcsot,akkor sem lesz jó? másik kábellel-töltővel próbáltad?

a kislányom 520-asa ugyanezt csinálta,ott akksigond volt. lemerült és nem tudta felvenni a töltést.

(#24664) Zoli bácsi válasza betegphiu (#24663) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Töltőn hosszan nyomva a bekapcsoló gombot, akkor rezeg egyet, bejön a Microsoft felirat, és újra az üres akksi ikon látszik, ahogy villog rajt a töltő jel.
Az autós töltővel kezdtem, most a gyári töltőn van. :)

(#24665) Gabesz84 válasza Zoli bácsi (#24664) üzenetére


Gabesz84
őstag

próbálj meg egy másik töltőt/kábelt is azért.

Ezt nekem is eljátszotta annó, már majdnem falhoz vágtam, aztán kiderült a kábel ment tönkre. MicroUSB nem a legtartósabb konstrukció. Lehet nálad is ez a helyzet.

(#24666) Zoli bácsi válasza Gabesz84 (#24665) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Asszony töltőjét lenyúltam (Neki 550 van, ragaszkodott a Windowsos telefonhoz, szereti), úgy néz ki ugyanaz a helyzet, a töltés ikon jön be...Rajt hagyom azért pár órát. Legnagyobb dilemmám, mivel egyik percről másikra állt meg, rajt van egy csomó személyes adat, jelszavak. Szóval azt sem merem, hogy valakinek nekiadom, hogy vegyen bele akkut..... Közben ránéztem, "csak" 3500ft bele egy aksi, de dilemmázok rajta, 3 éves teló, halott rendszer......
Ha látnátok most mibe van a sim, mit használok.. ;]

(#24667) #77646080 válasza Zoli bácsi (#24666) üzenetére


#77646080
törölt tag

Valóban 3 éves, tényleg a végét járja a támogatás, én mégis szemrebbenés nélkül rendeltem bele új akkut. Második telefonként hibátlan, zene, navigáció és levelek kezelése OK. A térkép mai napig is frissül.

Amíg teljesen tönkre nem megy, használni fogom.

(#24668) Vtwo válasza Zoli bácsi (#24666) üzenetére


Vtwo
senior tag

Annyira halott,hogy napi szinten használom gond nélkül(XL 8.1). Viber,gps,térképek,mail,zene hiba nélkül futnak rajta, a kamera mai szinten is jó szerintem(f@szbukkot,trippert stb. nem használok,ahhoz nem tudok hozzá szólni hogy mennek rajta).
Az asszonynak meg épp haldoklik a sokadik droidos telója szoftveresen,mivel frissíteni persze nem lehet újabbra és vehet új telefont az új droidhoz...

(#24669) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Összevitáztunk ma délután a párommal egy félreértésen. Este küldtem neki a 640-ről egy szép hosszú bűnbánó sms-t. (telekom hálózatból vodába w10m alatt) Erre válaszolt is, hogy idézem " Nem tudom megnézni az üzeneted, mert egy netes oldalon nyitható meg" :F Most csak szórakozik velem, vagy tényleg előfordulhat ilyen egy hosszabb sms esetén? :W

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#24670) Luck Dragon válasza regvoltrossz (#24669) üzenetére

Ha jól emlékszel régen volt ehhez hasonló, ilyenkor az sms résznél a korlátlan karakterisztikáját kellett beállítani.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24671) Gabesz84 válasza regvoltrossz (#24669) üzenetére


Gabesz84
őstag

én meg úgy tudom hogy ha az üzenet hossza meghalad 5-6 SMS méretet akkor nem több SMS-ként, hanem MMS-ként küldi el. (nincs már WP telóm, de emlékeim szerint ilyenkor a szövegmező alatt vagy valahol az SMS felirat át is vált MMS-re, csak ez nem valami feltűnő)
Ilyenkor a túloldalon lévő telefon képességeitől függ hogy meg bír-e jeleníteni egy MMS-t, vagy sem.

Egyébként ez a funkció szerintem nettó faszság, pont ezért, mert a túloldal lehet nem MMS képes, akár csak egy elcseszett konfiguráció miatt.

(#24672) regvoltrossz válasza Gabesz84 (#24671) üzenetére


regvoltrossz
tag

Igen, mint kiderült, mms-ként küldte el az üzenetet, az ő telefonja pedig nem fogad ilyesmit.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#24673) stereofan


stereofan
tag

jelenleg W10 van a telefonon. milyen billentyűkombinációval tudom alaphelyzetbe állítani, hogy személyes adataim, fiókom eltűnjön, de a W10 megmaradjon?
köszönöm

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#24674) janeszgol válasza stereofan (#24673) üzenetére


janeszgol
félisten

A beállításokban a gyári visszaállítás ezt csinálja.

(#24675) betegphiu


betegphiu
senior tag

vagy kikapcsolás után : bekapcs+le gomb. felkiátójelnél fel, le,power ,le (hangerő gomb)

[ Szerkesztve ]

(#24676) stereofan válasza janeszgol (#24674) üzenetére


stereofan
tag

köszi, meglett

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#24677) Attikusz válasza #77646080 (#24658) üzenetére


Attikusz
tag

Na, csak visszatettem a Windows 10-et, ééééés a navi percek alatt talál jelet, wao :) Bár a bemondó nő hangja eléggé darabosan mondja a mondókáját. :) A facebook és a messenger nagyon meríti a telefont max 3 nap, nélkülük 1 hét, azért nem mindegy. Kár, hogy nincs rádió a Samsung S7-ben, csak a retro rádió miatt tartom meg a Lumia 640-t.

(#24678) #77646080 válasza Attikusz (#24677) üzenetére


#77646080
törölt tag

Akkor ott valami nem kerek. :N

Lakásban vagy felhős időben 8-10 másodperc alatt talál meg a GPS, szabadban (tiszta időben) pedig azonnal (3-5 mp). Az elsődleges S7 szintén jól teljesít. :) A HERE hangja valóban tud ilyet produkálni. Belső tárhelyen vagy MicroSD kártyán tárolod az adatait? Szoktad frissíteni a Térképek appot és/vagy magát az eszközt? Mai napig is rendszeresen érkeznek frissítések.

(#24679) Attikusz válasza #77646080 (#24678) üzenetére


Attikusz
tag

Hétvégén voltunk kint Szlovákiában, na mondom, akkor megnézem, hogy teljesít a GPS. Samsung S7 hasított a másodpercek hevében, a Lumia 640 meg szenvedett, csatolok képeket is:

Belső tárhelyen van a térkép, 2018.11.16-án lett frissítve, havi frissítést kapja a rendszer. 2,5 óra alatt visszaértünk Egerbe, addig se talált jelet. :D

[ Szerkesztve ]

(#24680) #77646080 válasza Attikusz (#24679) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem semmi. :(

Nálam is pont ez a két modell fut párhuzamosan (az iPhone 6S még nem debütált, mint navigáció) és zökkenőmentesen dolgozik az öreg Lumia. Az S7-et nem is mondom külön, kiváló. 😀 Lehet, valami hardveres nyűg miatt szenved a 640-ed, mert egyebekben (tárolási hely, frissítés) teljesen megegyezünk. Ugyanúgy néz ki nálam is.

(#24681) weagle


weagle
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbáltam feltelepíteni a W10M-et a leírás alapján. Viszont az Áruházból nem engedi letölteni a Frissítési tanácsadót, 805a0193 hibakóddal. Kipróbáltam több mindent, amit angol oldalakon találtam (dátum visszaállítása, felhasználói adatok más wifi hálózat, mobilnet) de egyik sem működött.
Valakinek esetleg van tapasztalata, vagy a W8.1 ennyire nem támogatott már, hogy az Áruház sem működik?

[ Szerkesztve ]

(#24682) Vtwo válasza weagle (#24681) üzenetére


Vtwo
senior tag

Én kb. 2hete frissítettem a 640XL-t.Minden hókusz-pókusz nélkűl simán ráfrissítettem 8.1-re.Hiba nélkül fut azóta is (sőt,egyszer már frissítette is a 10-est).

(#24683) janeszgol válasza weagle (#24681) üzenetére


janeszgol
félisten

(#24684) weagle válasza janeszgol (#24683) üzenetére


weagle
csendes tag

Szia!
Köszi! Igen ez segített.
Üdv, :))

(#24685) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Nálatok mennyire gyakori, hogy a böngésző csak úgy újratölti az aktuális oldalt? Nem lenne gondom a készülékkel, de ez kiborít... Újraindítás után egy fokkal jobb a helyzet egy ideig, de összességében azért gáz.

Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#24686) gthomma válasza A_Papa (#24685) üzenetére


gthomma
senior tag

1GB RAM ennyit tud.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#24687) zolee001


zolee001
őstag

Microsoft’s Windows 10 Mobile support ends in one year
According to Microsoft’s Update Cycle page, the support for Windows 10 Mobile Fall Creators Update will end on December 10, 2019.

Nem egészen 1 éve van hátra a rendszernek

(#24688) #77646080 válasza zolee001 (#24687) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szomorúan olvasom (nagyon kedveltem a rendszert, ma is használom másod telefonon), ugyanakkor várható volt ez a lépés.

(#24689) Galopp válasza #77646080 (#24688) üzenetére


Galopp
tag

Nekem spec most minen használatban lévő telefonom windows-os.
És bár igencsak vicces ezt kimondani, a fő telefonom egy HTC HD2 a mai napig.(másik saját: Lumia930, céges: Lumia640)
Kép:

(#24690) Luck Dragon válasza Galopp (#24689) üzenetére

Nem is olyan rossz a felhozatal. :))
Felső bal sarokban van egy 640-is hogy ne legyen teljesen off. Szerintem a legjobb a 830-as volt. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24691) janeszgol válasza zolee001 (#24687) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet, hogy vége, viszont a kamera, hívás, sms menni fog 50 év múlva is, illetve a videó és zene lejátszója, nyilván bizonyos formátumokkal csak, de nem baj. Más app már lehet nem, de ezek tuti. Ha lesz egy kis szerencsém, akkor a levelezés része is még talán. Ha megélem, én fogok Lumiat használni évtizedek múlva is (nyilván az aktuális hóbort mellett, ami most a droid), mert imádom őket és személyes kötöttségem is van hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#24692) Vtwo válasza janeszgol (#24691) üzenetére


Vtwo
senior tag

+1 :K
A levelezéssel se lesz gond szerintem a támogatás leállítása után.

[ Szerkesztve ]

(#24693) Vtwo


Vtwo
senior tag

Jött ma egy nagyobb frissítés version 1703-ra.

(#24694) Attikusz


Attikusz
tag

Engem megint kiborított a Win10, nem értem, hogy ha megosztom a netet, akkor miért laggol gyaloglás közben? Mivel ugye a Telekom Dominósoknak adott 5 giga netet, próbálom ezt elhasználni félév alatt. Zsebben, táskámban, kabátzsebben akad a zene az S7-en di.fm streamelésnél, az első 5-10 percben szépen szól a zene, majd meg-megáll a net. Lumia 520-nál nincs ilyen probléma, csak ott már az akku gyenge, egy redmi 5 plust is befogtam, ami szintén hibátlan, viszont ez eladósorba került.

[ Szerkesztve ]

(#24695) tlac válasza Attikusz (#24694) üzenetére


tlac
nagyúr

ez nem win10-es hiba, telekomos nettel mindig gondja volt a telefonnak ha van mellette másik sim kártya is
egy kártyával nincs gond

(#24696) Attikusz válasza tlac (#24695) üzenetére


Attikusz
tag

Üres a másik kártya hely.

(#24697) janeszgol válasza Attikusz (#24694) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem valami energiabeállítási probléma? Globálisan is kilőheted az energia megtakarítást, de lehet a hotspotnál is lehet, mint a wifinél (stand by-ban mit csináljon). Még sosem osztottam meg a netet, de majd megnézem!

(#24698) glutamin válasza tlac (#24695) üzenetére


glutamin
őstag

En annak idejen ezert mentem at vodara, azzal nem volt gond. (azota megint T)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#24699) Attikusz válasza janeszgol (#24697) üzenetére


Attikusz
tag

Minden alapbeállításon volt. Hétvégén visszament rá a Win 8.1, ma reggel munkába menet megszakítás nélkül ment a zene osztott wifiről. De még változhat a helyzet...

(#24700) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok! A faternak van egy lumia 640xl telefonja és abba kellene egy új akkumulátor mert a mostani már nagyon gyenge. Rákerestem de rengeteg féle aksit árulnak. Tud valaki tanácsot adni, hogy milyet vegyek? Lehetőleg itthonról kéne.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.