Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) tlac válasza old rocker (#4976) üzenetére


tlac
nagyúr

Éjszakára, amikor 23 órától reggel 6-ig Luftwaffe üzemmódba rakom a telefont, bekapcsoltam állandóan látszóra.
2. Az akksi este 70%-on volt, reggel 64 %-on. Vagyis csendesen, de eszegeti a delejt. Nem a levegőből vonja ki a zoxigént.

akkor most csináld meg ugyanezt úgy is, hogy a glace ki van kapcsolva
és akkor láthatjuk, hogy mennyit evett, mert most a 6%-ban benne van minden

(#5002) bigsee válasza mirci18 (#4992) üzenetére


bigsee
addikt

Ezt a 8.2-t kifejtenéd? Nem kapott az enyém semmi ilyet...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#5003) mirci18 válasza bigsee (#5002) üzenetére


mirci18
addikt

Rosszul írtam.
Ez wp 8.1 update 2 akart lenni.
Tudtommal minden telekomos lumia 640 megkapta amivel ezek a funkciók változtak:
-Helyet kap a Bluetooth billentyűzetek támogatása is.

-A beállítások is egy elég jelentős módosítást kaptak, amelyek között végre lehet keresni is, a kategóriák között böngészni, sőt a beállításokat akár a kezdőképernyőre is rögzíthetjük.

-Cortana is kapott minimális fejlesztéseket, mint a további régiók és nyelvek támogatása.

-Akadnak apróságok is, mint a kezdőképernyő alján lévő nyíl mellé odakerült a minden alkalmazás szöveg,

-Már korlátozhatóak az alkalmazások engedélyei a beállításokban.

-Hasonlóan kis, de annál hasznosabb dolog, hogy az értesítési központ gyors gombai között az adatforgalom is beállítható lett, amely így ki/be kapcsolható.

Szóval párom 640-se így jött ki nekem ebből az új beállítási menürendszer hiányzik és a bluetooth billentyű mivel én ma már otthon aktívan használom a telefont sokszor a laptopot is kiváltom így.
Ezért lenne jó ha nekem is lenne a 830-ra update 2 de szerintem arra már a Telekom nem adja ki majd csak a wm 10-et.
Bezzeg függetlenre már van update 2.

Többek között ezért is várom a jövőben az új modelleknél a continum kábelt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5004) alfagyuri válasza mirci18 (#4992) üzenetére


alfagyuri
tag

Szia!
Mi a program neve a zárolt képernyőhöz?

(#5005) bigsee válasza mirci18 (#5003) üzenetére


bigsee
addikt

Így igen, megvétele után települt a bekapcsolást követően.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#5006) mirci18 válasza alfagyuri (#5004) üzenetére


mirci18
addikt

Lockmix.

Ajánlom nem hazudok ha azt mondom hogy egy új világ nyílt meg előttem beállítások sokszínűsége miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5007) alfagyuri válasza mirci18 (#5006) üzenetére


alfagyuri
tag

köszi!

(#5008) mirci18 válasza alfagyuri (#5007) üzenetére


mirci18
addikt

Szivesen. ;)

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5009) hroberto válasza tlac (#5001) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem kikapcsolt Glance-el 1-2 %-ot merül "Luftwaffe módban".

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5010) old rocker válasza mirci18 (#4978) üzenetére


old rocker
veterán

Te, és mennyi bélyeget nyaltál el a kép előtt? :DD Egyébként az egyik vágó-operatőr kollégám nyert valahol, valamiben egy ilyet, sokáig röhögtük, amikor telefonált ...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5011) old rocker válasza hroberto (#5009) üzenetére


old rocker
veterán

Látatlanból azt mondom, az enyém is...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5012) mirci18 válasza old rocker (#5010) üzenetére


mirci18
addikt

Szerencsére nem én vagyok.

De hidd el mikor telefonáltam újraértelmeztem a feltűnőség fogalmát.
Mintha manapság egy 7 colos tablettel telefonálnék.

Szerettem mert egyszerre volt telefon és konzol a gombjai miatt.
De mivel aksi levétel kellett a játékcseréhez így tudtál vele telefonálni kicsi volt a kijelző drága volt a teló egy konzolhoz képest kicsi volt a játékkínálat nem terjedt el mint hibrid cucc.

Utána volt az ngage qd ami már szebb volt külső kártyás és normális telefonálási lehetőséggel megáldott de azt sem vitték.

Volt még egy próbálkozása utána a Sony-nak a PsP -go de az is megbukott.

Nem tudom miben reménykedtek mikor már annó kihátráltak a nokia n-gage mögül hogy pár év múlva sikerük lessz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5013) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Melyik könyvtárba kell azokat az mp3, vagy egyéb zenei file-okat helyezni amit névjegyhez szeretnék hozzáfűzni?
Milyen zenei formátumokat fogad el a rendszer?
Köszönöm a segítséget!

(#5014) Peaceliker válasza kemotox (#4987) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Én most váltottam több év androidról (most zopo zp999 ről váltottam) egy 640xl re (sajna nem lte, spúr vtam a többletet kifizetni rá :) ).

2 napja nyúzom, tetszik, de azért egyelőre sok hiányérzetem van, de úgy érzem nem fogom megbánni.
Az egész rendszer működése nyugisabb...nem mondom, hogy lassú, mert egyből reagál, de effektekkel tűzdelve, olyan kényelmesen. Talán nem is baj, ha hozzá idomulok, ebben a rohanó világban meg kell újra tanulni nyugisan lenni. :)
Az 1gb RAM sztem azért nem kevés, mert nincs igazi multitasking. Az appok nem futnak a háttérben, vissza váltásnál olyan mintha újra elindítanám, így az app váltások igen ráérősek. :)
Van benne sok apró figyelmesség, ami tetszik és pár dolog ami még kezdetlegesnek hat számomra. Kicsit olyan android 2.3 körüli érzésem van...hogy jó ez, de még nincs kész.

Akkuidő nekem eddig szimpi, örülök, hogy nem fhd (tök fölös sztem még ekkora képernyőn is), hangja kristály tiszta beszélgetésnél hihetetlen jó, rég telefonáltam metrón 0 szenvedéssel, odafigyeléssel. Hangszóró is szépen szól legalább 2/3 ad hangerőig, zene is nagyon jól szól, androidnál rég tapasztaltam ilyen jó hangminőséget (persze legtöbb telóm kinai brand volt, nem toppos).

Netezés fura, szokni kell a böngészőt, legtöbb nem jön be, de nem kritikus. :)

Sok app hiányzik, ami nem az ált gyengébb minőségű, mint droidon. Youtube hiánya fájó, de van helyettesítő, csak linkeket nem abban nyitja.
Amúgy atom stabilnak tűnik, faja a glance, jó a dupla koppintásos feloldás, csempe hamar megszokható, de még szokni kell a tweak hiányát nekem. :)

szerk: ez egy nem hozzáértő (wp hoz) és nem tapasztalt user véleménye, de elején te is ilyen leszel. ;)

Jah here map nagyon jó, gyors, ügyes, szép, az is jó. :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#5015) Peaceliker válasza mirci18 (#4992) üzenetére


Peaceliker
őstag

"A másik képernyőnek zárolt képernyő a neve oda egy programmal nagyon sok okosság kirakható:"

A program nevét megsúgod nekem? :)

Köszi ;)

kemotox (#4987)

Még annyi, hogy kamera nekem egyelőre hatalmas csalódás, benti, gyengébb fényviszonyok között nagyon zajos. Ez csak nálam van, vagy mind ilyen? Másik appal lenne érdemes? Vagy autómata beállítás nem jó?? ebben segítsetek ki ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#5016) butsi


butsi
csendes tag

Sziasztok, Lumia 640 XL telefont használok. Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet a fotó felbontását beállítani. Készítettem egy fotót, majd átküldtem magamnak e-mailben és mindössze 1500 pixel széles volt. Ez miért van?

Köszi előre is

(#5017) Švejk válasza Peaceliker (#5015) üzenetére


Švejk
őstag

LockMix. Hasznos progi :)

(#5018) Peaceliker válasza Švejk (#5017) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#5019) glutamin válasza Peaceliker (#5018) üzenetére


glutamin
őstag

Youtube van rá. Én is droidól jöttem és bizony szokni kell rendesen. De eddig tetszik.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5020) mirci18 válasza Peaceliker (#5015) üzenetére


mirci18
addikt

Volt róla szó lockmix a neve.

Kamera:
Nos hobbifotósként elmondhatom neked hogy automata módban akkor érdemes használni a telefont hogyha normális fényviszonyok vannak és lehetőleg kint vagy a szabadban.

Hogyha több a fény mint szeretnéd akkor érdemes hdr módra váltani és később a fényképeken beállítani a megfelelő fénymennyiséget.

Bent egy zárt épületben soha nem fogsz annyira jó képeket készíteni mivel elég gyakran zajosak lessznek a nem megfelelő fényviszonyok miatt.

És a legfontosabb gyakorolni és gyakorolni az elején nekem is rossz képek jöttek a 830-al de most már egész jól megy.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5021) mirci18 válasza butsi (#5016) üzenetére


mirci18
addikt

Kamera alkalmazásba lépj be.
Jobb fölső sarokban egy fogaskerékre rámész ott be tudsz mindent állítani.
De a levelezésnél ugyanúgy mint a legtöbb programnál amivel a fotód megosztod méretcsökkentés van így nem az eredeti méretű képet küldöd.

(#5019) glutamin

Metrotube-ot használod?
Nekem az vált be youtube lejátszónak a exploreres böngészős mellett.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5022) old rocker válasza rita7107 (#5013) üzenetére


old rocker
veterán

Pl. mp3-at. PC-vel tudod megoldani, a csengőhangok(?) könyvtárba kell a telefon belső memóriájába átmásolni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5023) glutamin válasza mirci18 (#5021) üzenetére


glutamin
őstag

Metro Tube-ot nem próbáltam. Igazából a sima YouTube kliens is tud annyit amire nekem kell. Elég ritkán használom.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5024) samu2062 válasza mirci18 (#5006) üzenetére


samu2062
aktív tag

Wow!Ez nagyon jó,köszi ezt a tippet!

(#5025) Švejk válasza glutamin (#5023) üzenetére


Švejk
őstag

Érdemes kipróbálnod pedig. A sima kliens nem is egy normális app hanem csak átirányít az m.youtube.com-ra. Zseniális.
A Metrotube/MyTube teljes értékű kliensek, gyorsak és többet tudnak mint Androidon! :)

(#5026) ToniSoprano válasza mirci18 (#5006) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Tényleg ez a legjobb lezárási képernyő program.

(#5028) Peaceliker válasza mirci18 (#5020) üzenetére


Peaceliker
őstag

Droidhoz szokva, ott az automata elég ügyes és szinte zajmentes, beltérben is.
Hdr t hogy tudom bekapcsolni és hogy tudom utana módosítani a képet?
Olyat látok beállításokban hogy expozíció sorozat. Mindig annyi képet lő vagy azt aktiválni kell?

Amúgy kerestem lezáró app nevét,mert rémlett,hogy le volt írva, de nem találtam meg. :)

Amúgy előre és utólag is köszi az infókat ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#5029) alfagyuri


alfagyuri
tag

Nekem sajnos sehogy sem jön ki az időjárás a zárolási képernyőre se a lockmixnél se sehogy. :(

(#5030) mirci18 válasza Peaceliker (#5028) üzenetére


mirci18
addikt

Azért itt belekötnék.
Mert én próbáltam droidokat max ugyan 5 megapixelig de beltérben a legtöbb számomra elhasalt.
A legnagyobb probléma ott kezdődik hogy míg egy lumián beállíthatsz mindeféle opciót fényerő stb.
Míg egy droidon csak automatán tolhatsz mindent.

Hdr-t beállítani úgy tudod hogy belépsz a kamerába és ott van egy varázspálca amire ráböksz.
Itt hatásos felvételi módnak hívják.
Ezután két három képet készít a telefon egyszerre amivel a fényviszonyokat bemozgást tudod beállítani.

A képeket egy helyen tudod beállítani a kameraalkalmazásban a bal felső sarokban a képekre rákkattintasz abban ha bemész és ráböksz egy hdr-es képre akkor kiírja hogy hatásos felvételi mód szerkesztés.
Innentől már tudsz szerkeszteni.

Expozíció sorozatban menj rá a beállításokra és ezután csinál a telefon 3 képet a megadott dinamika tartományban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#5031) Švejk válasza alfagyuri (#5029) üzenetére


Švejk
őstag

MSN Weather kell hozzá, ha nincs letöltve, anélkül nem működik.

(#5032) alfagyuri válasza Švejk (#5031) üzenetére


alfagyuri
tag

Az van lent de nem sikerül,Pedig ha simán indítom jól működik.

(#5033) alfagyuri válasza alfagyuri (#5032) üzenetére


alfagyuri
tag

Sikerült és megint nem a 640 volt a hülye. :))

(#5034) old rocker válasza #40993792 (#5027) üzenetére


old rocker
veterán

Csatlakozom! Pöpec...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5036) Švejk válasza #40993792 (#5035) üzenetére


Švejk
őstag

Pláne hogy nem hülye, max szimplán nem ismeri a rendszert/nem vett észre valamit :K

(#5037) kemotox


kemotox
addikt

Berendeltem a 640 XL-t, köszi a segítséget még egyszer!

Használja valaki Xiaomi Piston 3-as fülessel? Vagy valaki meg tudja mondani, hogy CTIA vagy OMTP szabványú mikronofos fülessel megy a telefon?
Még egy ilyen fülest szeretnék a telefonhoz, egy jó fóliát (tippeket elfogadok :P), meg 64 gigás SD kártyát és fullos lesz minden, én meg boldog.

(#5038) Švejk válasza kemotox (#5037) üzenetére


Švejk
őstag

Piston 2-vel használom, tökéletesen működik minden vezérlő (hívás, hang fel-le, megállít-indít)
Most így hirtelen meg nem mondom neked hogy CTIA v OMTP, az amelyikkel tökéletesen megy a headset, az a lényeg :D

(#5039) alfagyuri


alfagyuri
tag

Még egy kérdésem lenne.
Bemásoltam a memória kártyájára a videók közé egy filmet ez után usb-n rádugtam a tv-re (samsung) de csak a képeket hajlandó megnyitni.Filmet nem hajlandó mutatni a tv-n.
Hogyan tudnám adathordozóként használni?

(#5040) kemotox válasza Švejk (#5038) üzenetére


kemotox
addikt

Az mindegy melyik szabvány, a lényeg, hogy megy. Köszi!

(#5041) Happi


Happi
tag

Uraim!
Van valamilyen tapasztalatotok az ebay-en fellelhető olcsó bluethoot headsettek kompatibilitásával kapcsolatban? Mire érdemes figyelni a kiválasztásnál? Pl. ez Black P1 Bluetooth 4.0 Headphone Wireless Headset Earphone
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5042) buca84 válasza Happi (#5041) üzenetére


buca84
őstag

Inkább vedd ezt ha teheted. Jó kiegészítőket gyártanak.

(#5044) Happi válasza #40993792 (#5043) üzenetére


Happi
tag

#5042 buca84, (#5043) Zsolt_72
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#5045) F.B.I. válasza kemotox (#5037) üzenetére


F.B.I.
veterán

Fóliából ha simában gondolkodsz, szinte bármi jó, üvegből csak Nillkint, hogy ne kelljen 3 havonta újat venni.
A legjobb egy Nillkin frosted shield, amihez rendes fóliát is adnak. ;)

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5046) kemotox válasza F.B.I. (#5045) üzenetére


kemotox
addikt

Üvegre gondoltam, szeretném megadni a módját. Haverom is Nilkint ajánlotta, én is gondoltam rá. Akkor az lesz. Gondolom nem olcsó, de erre a telefonra most már nagyon fogok vigyázni. Szegény Huawei amúgy tök jól bírta majd két évig karc nélkül, csak aztán sikerült egy zsebbe rakni a csípőfogóval.. Többit ki lehet találni :D
Köszi!

(#5047) berboo


berboo
csendes tag

felhasználók véleménye érdekel :
mennyire használható , kényelmes egy 640 XL,
nőnek való vagy az már túl nagy (sehol nem lelem minden elektronikai üzletben azt mondják csak rendelésre hoznak )

(#5048) berboo válasza berboo (#5047) üzenetére


berboo
csendes tag

a gorilla glas nem elég ? azt hittem az már igazán kemény fiú

(#5049) zorzy4 válasza berboo (#5048) üzenetére


zorzy4
őstag

Csak a hiszti megy ezekkel a fóliázgatásokkal. Abszolút karcálló, a törés ellen meg egy szilikon tok a megoldás. Esetleg a ha zafírkristályokat hordasz a zsebedben a telefon mellet, akkor érdemes üveg, meg fólia után nézni. Bírom mikor látszik hogy a tag még a szellőtől is óvja GG3 üveget, a de a telefon oldalán semmi nincs. Az xl már egy átlagos férfikéznek is nagy, főleg tokkal.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.