Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) vatoteam válasza boksz (#19250) üzenetére


vatoteam
tag

Factory Reset fel sem merült?

(#19252) KZP válasza boksz (#19250) üzenetére


KZP
őstag

Factory reset megvolt a frissítés után?

vatoteam: egyre jár az agyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#19253) boksz válasza KZP (#19252) üzenetére


boksz
senior tag

Miért kellett volna, az előzőnél se volt mikor a frissítés után javult az akkuidő.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#19254) vatoteam válasza boksz (#19253) üzenetére


vatoteam
tag

Akkor ne csinálj.

(#19255) KZP válasza boksz (#19253) üzenetére


KZP
őstag

Nem kötelező, de panaszkodás helyett én megcsinálnám inkább. (Nekem ez volt az első frissítés után.)
Ha utána sem lesz jó, na akkor lehet panaszkodni. :DD

(#19256) boksz válasza KZP (#19255) üzenetére


boksz
senior tag

Megcsinálom, bár sose csináltam még és semmi gond nem volt eddig .

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#19257) vatoteam válasza boksz (#19256) üzenetére


vatoteam
tag

Sajna minden oprendszert egy idő után érdemes újratelepíteni, mert belassul, megeszi a memóriát, akksit. Ez alól az ultramodernlegkirályabb ios sem kivétel. Csinálj egy FR-t, hagyd hogy belakja magát a rendszer, és ha jövőhéten is ennyire merül, akkor tényleg valami gond lehet.

Egyébként én is meg fogom csinálni, mert már ICS is alatt is durván merül, csak hozzám még nem ért el a frissítés :)

[ Szerkesztve ]

(#19258) Lazika


Lazika
senior tag

Ti látjátok rendesen a smiley-kat? Én csak androidos ikonokat látok valamiért. Vagy erre van valahol beállítás,hogy mutassa őket rendesen? Ics-en mutatta.

(#19259) LouiS22 válasza pingwin011 (#19248) üzenetére


LouiS22
veterán

Az kevés, hogy felveszel egy csapatot. A keresőben, levelezőben, bármilyen google szolgáltatásban kell lennie valami utalásnak arra, hogy te szereted ezt a csapatot. A Now jórészt a Google szolgáltatásos előzményekre alapoz, hiszen annyira még ők sem okosak, hogy egyetlen beírásból összekössék, hogy te szereted mondjuk a Simagöröngyös FC-t. Viszont ha többször rákeresel, vagy megnézed a honlapjukat, tehát olyan interakciót csinálsz, amiből már tud "tanulni" az algoritmus, akkor nagyon hamarosan meg fognak jelenni az eredmények.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19260) Jamesch


Jamesch
tag

Küldtem a Googlenek a Mapsból egy feedbacketet hogy mi ez a sok wakeup, nekem konkrétan 350db 5 óra alatt és ez akkor is nagyjából ennyi ha mindent kikapcsolok a Mapson belül.

Mondjuk utána meg többször bejött magától, egyszer hívás közben, a feedback oldal. Még egyszer Bladeen csinált ilyent, gondolom bug az appban "így próbálj feedbackelni" jelleggel :)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#19261) LouiS22 válasza Jamesch (#19260) üzenetére


LouiS22
veterán

Értsd már meg, hogy a Maps rendszeralkalmazás, NEM TUDOD kikapcsolni! Ha nem zabált meg mondjuk 80 százalékot az akkudból, akkor NE FOGLALKOZZ vele! Ezer és egy alkalmazás hívja meg a Maps API-ját (Foursquare, Viber, bármilyen app, ami lokációhoz kér hozzáférést) - na, ezek mind "ébresztik" ilyenkor.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19262) istnag válasza LouiS22 (#19261) üzenetére


istnag
addikt

Én ICS alatt letiltottam,tök jól működik minden,igaz a képeket nem tudja megjeleníteni a térképen,de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#19263) lcee79 válasza boksz (#19256) üzenetére


lcee79
őstag

Ma telefonáltam, zenét hallgattam volt (ha hinni lehet a gsam-nak) 56 perc képernyőidőm
és 85%-on áll a telefon
Ezt az eddigiekhez képest nem mondanám rossznak

Én a helyedben megnézném azt a maps-ot, valami ott nem jó, 1842x ébreszi a telefont? :)
Én maps-ot letiltottam kb 3 hónapja, és azóta sem indult el, és 0x ébreszti a telefont, és gsam-on sem látom
Szóval le lehet tiltani...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19264) Tatu-1981 válasza lcee79 (#19263) üzenetére


Tatu-1981
tag

55 perc képernyőidő után nálam még 73%-on van az aksi. Ez nálam is jobbnak tűnik az ICS után.
Persze kell még pár nap tapasztalat, mire ezt teljes biztonsággal ki lehet majd jelenteni.

(#19265) LouiS22 válasza lcee79 (#19263) üzenetére


LouiS22
veterán

Jogos, tényleg nem része a rendszernek, hiszen már külön lehet tölteni a playből, ezt benéztem (a régi reflexek szólaltak meg).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19266) vatoteam


vatoteam
tag

HTC_622 CID-re most landolt a frissítés. A maradék EU régiókon még mindig semmi. :U

Ja és .28 a vége, ezek szerint valamit megint csiszoltak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19267) lcee79 válasza LouiS22 (#19265) üzenetére


lcee79
őstag

Egyszer írtak erről valami cikket
Az android akkor még külön szervezet volt teljesen, és az volt a google-val a megállapodás, hogy androidos telefonon lenni kell kötelezően google-s alkalmazásoknak, pl gmail, google maps, stb stb (egyre több ahogy jönnek sorba...)

Tehát végül nem a rendszer része :)

Viszont ha megnézem, GSAM-ban folyamatosan nálam a launcher, meg a kernel vezet fogyasztásban... Ez talán nem volt így régebbinél...

De végülis mindegy mert ha jobban bírja akkor nekem az jó :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19268) Kronk


Kronk
őstag

Úgy vettem észre, hogyha be van kapcsolva a Google Now, akkor használja drasztikusan a maps-et (több 100x), ha kikapcsoltam, visszaállt az eredeti állapot, de lehet, csak rosszul gondolom...

http://totesz.myminicity.com/

(#19269) Xaels


Xaels
félisten

Na srácok, ha haza érek megcsinálom a szokásos Shadowgun-os tesztemet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19270) LouiS22 válasza Kronk (#19268) üzenetére


LouiS22
veterán

Megvan, már emlékszem! És ez a megoldás, 100%! Nem a Now a nagy fogyasztó, hanem a folyamatos helylekérés, és emiatt ébreszt 10000x. A Mapsen belül van beállítás, hogy ne frissítse automatikusan a helyzeted. Ezt kell kikapcsolni és megszűnik az akkuszívás és az ébresztés is.

Én ezt már az első JB leaknél kikapcsoltam és totál elfeledkeztem róla. Anno xda-n is írták, hogy ő a nagy zabagép.

Maps/Beállítások/Helybeállítások

Pipa ki a Helyközlés eszközről és Helyzetmegosztás BE mellől.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19271) WiZARD válasza LouiS22 (#19270) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondjuk a now funkció mellé lehet hogy nem árt... Enélkül gondolom elég nehezen fog tudni szólni, hogy indulni kéne, mert dugó van meg hasonlók.
(én latitude-ot is használom, ahhoz is kell)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19272) LouiS22 válasza WiZARD (#19271) üzenetére


LouiS22
veterán

Simán ugat, ha állok a megállóban, hogy itt vagyok és jön a villamos. A hely közlése ettől automatikusan frissül.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19273) Pityukaka


Pityukaka
tag

Kapható One X-hez (az iphonoshoz hasonlóan) vmi dokkoló állomás, amivel zenét lehet lejátszani stb.? (Én nem nagyon találok, bár nem is igazán értek hozzá...)

(#19274) Kronk válasza Pityukaka (#19273) üzenetére


Kronk
őstag

Nem tudom mennyire jó a hangszóró része: [link]

http://totesz.myminicity.com/

(#19275) Pityukaka válasza Kronk (#19274) üzenetére


Pityukaka
tag

Hát igen, a hangminőség kérdéses. Tartozékgyártók nem gyártanak ilyet, ill. vmi komolyabbat? Az iphonokhoz annyifélét látni mindenfelé...

(#19276) dani993


dani993
senior tag

Van olyan program, ami külső usb tár-ként tudja csatlakoztatni egy .iso(vagy egy mappa) tartalmát számítógéphez?

(#19277) rob01


rob01
tag

minden alkalmazás között van a csengőhang vágó, engedélyezve van és még sem találom sehol sem
valaki használta már, hol találom?

(#19278) BenHans


BenHans
addikt

[egy jó hír az ünnepekre...]
Lehet mégsem írtam hülyeséget és fellendülnek a dolgok,(és legalább nem kell más alternatívát keresnem) bár azt nem szeretném hogy látva a wp8 nyereségeit arra fordítanák a döntő hangsúlyt, a droidot meg picit mellőzik. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#19279) Xaels válasza rob01 (#19277) üzenetére


Xaels
félisten

Magam nem használtam még, de tudtommal az bele van integrálva a gyári Music alkalmazásba. Valahol Youtube-on van róla videó is, hogy működik. Megnéztem: kiválasztod a számot a Music alkalmazásban és mellette a 3pöttyre kattintasz, ott Set As Ringtone és alul van olyan lehetőség, hogy Trim... Na az amit keresel.

(#19278) BenHans: magam részéről nem bánnám, ha évente max 1-2 Androidos telefont adnának ki, ha azok One X szintűek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19280) BenHans válasza Xaels (#19279) üzenetére


BenHans
addikt

Nem lenne rossz "taktika" ha mondjuk 1 droid jön a legfelső árszegmensbe, 1 a középbe 1 pedig a kicsikhez, de mindezt úgy megoldani hogy lehessen választani igény szerint pl, 2színből, háttértár méretből....
Szóval nem is ez lenne a bajom hanem arra akartam célozni, hogy ha elmennek nagyon wp felé akkor nekünk kevesebb juthatna pl, kevésbé lenne átdolgozott a rendszer, rosszabb support, tehát kevesebb figyelmet fordítanának erre az ágra. Nem valószínű hogy ekkora baklövést követnének el, mindenképp jó lenne szinkronban tartani. Egyelőre csak örüljünk a fejlődésnek, és spec kíváncsian várom a jövő év eleji palettát, szvsz még az X-nél is nagyobbat fog ütni. pl, [link] és aminek én külön örülök volt pletyka arról is hogy unibody szálcsiszolt fém ;) :D

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#19281) Pityukaka válasza Lazika (#19258) üzenetére


Pityukaka
tag

nekem ics van, de nincsenek sms íráskor a billentyűzeten smiley-k vagy csak béna vagyok. Hol keressem?

(#19282) bounty123


bounty123
őstag

A Now meg tud még lepni, a pc-n chrome-ban a maps-en keresgéltem helyeket, erre megjelentek a telón a now-ban automatikusan a célpontok, hogy elnavigál oda szívesen meg hány perc az út. Olyan 21. század feelingje van végre az embernek :D

[ Szerkesztve ]

(#19283) pingwin011


pingwin011
aktív tag

Hát nekem még mindig nem sikerül összekötnöm géppel a telót JB óta. Próbáltam kihagyni az FR-t, mert nem vettem észre olyan dolgot, ami nem működne jól a frissítés után, de gonoltam akkor ez miatt megcsinálom. De FR után sem megy. Nem ismeri fel az usb eszközt, meg ilyeneket ír ki, egyszerűen nem tudom úgy beálítani, hogy lássa a gép a belső memóriát, de akkor így hogy tudok rávinni bármit is? AirDroiddal pl le tudom szedni róla a cuccokat, ha épp az kell, de az pl vissza fele is megy. Meg egyébként is... Nem AirDroiddal akarom csinálni a másolásokat, hanem normál módon... :(

(#19284) bounty123 válasza pingwin011 (#19283) üzenetére


bounty123
őstag

xp/win7? ha a számítógépre böksz a start menüben, ott se látod a telót?

(#19285) Jamesch válasza pingwin011 (#19283) üzenetére


Jamesch
tag

Nekem az segített hogy feltettem a legújabb HTC Sync Managert (sima HTC Sync nem jó) a HTC oldaláról. Ezután eszközkezelőből frissítettem a drivereket, amik a telefon feldugása után hibát jeleztek.
A sima HTC sync még mindig azt mondja nincs kapcsolat, de igazából van

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#19286) LouiS22 válasza pingwin011 (#19283) üzenetére


LouiS22
veterán

Frissítsd a HTC Sync Managert a htc oldaláról. A régi nem jó hozzá.

Szerk: látom már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19287) pingwin011 válasza LouiS22 (#19286) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Nekem ez sem segített. Az eszközkezelőben is próbáltam frissíteni a hibásnak látott drivert, de semmi. A Windows szerint naprakész az is. USB hálózati beállítási is állítottam már mindenre, hibakeresés ki/be, hamis engedélyezése ki/be... Minden kombó megvolt, de sajnos semmi eredmény. ICS-el simán ment a dolog.

(#19288) LouiS22 válasza pingwin011 (#19287) üzenetére


LouiS22
veterán

De ugye nem a régi pendrive-os csatolást keresed? Mert az - ahogy itt is írtuk - nincs többé, helyette van az MTP.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19289) pingwin011 válasza LouiS22 (#19288) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Ami mit is takar? :)

(#19290) LouiS22 válasza pingwin011 (#19289) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19291) pingwin011 válasza LouiS22 (#19290) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Nem tudok angolul :D A lányeg, hogy hiába MTP, a windowsnak kapásból kell kezelnie ezt is, nem?

(#19292) lcee79 válasza BenHans (#19280) üzenetére


lcee79
őstag

"Szóval nem is ez lenne a bajom hanem arra akartam célozni, hogy ha elmennek nagyon wp felé akkor nekünk kevesebb juthatna pl, kevésbé lenne átdolgozott a rendszer, rosszabb support, tehát kevesebb figyelmet fordítanának erre az ágra. "

Szerintem ettől nem kell tartani
Gondolj bele azok a tervezők, programozók akik windowsos részen dolgoznak semmi közük az androidhoz és fordítva...
Szóval az amúgy is 2 különböző részleg, nem fogják azt mondani a programozóknak, hogy "figyelj most android nem fontos, programozzál már egy kicsit a windowshoz :))"
És azt sem gondolom, hogy amíg veszik addig kirugadalnának embereket mert a másikat jobban preferálják.

Amit csinálnak csinálják jól, és reklámozzanak ahogy csak bírnak...
Szeretném látni az rtl klubon reklámban, hogy "itt a legújabb htc ..."
Ha ez lesz akkor már odafigyeltek...
(mivel sasmung van, sony van, motorola is néha, nokia is... htc reklám meg nincs!!!)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19293) MerLinh válasza lcee79 (#19292) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát időnként láttam redbullos one v :))

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#19294) Xaels válasza MerLinh (#19293) üzenetére


Xaels
félisten

Vodás Desire X-et láttam tévében valamelyik nap ;)

Amúgy WindowsPhone alá nem kell programozókat nagyon fenntartson a HTC mivel ott amúgy sem nyúlhatnak bele a rendszerbe, az a pár plusz alkalmazás meg nem igényel túl sok munkaerőt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19295) r4z válasza MerLinh (#19293) üzenetére


r4z
nagyúr

Az sem a HTC reklámja, hanem a szolgáltatóé.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#19296) BenHans válasza lcee79 (#19292) üzenetére


BenHans
addikt

Írtam is hogy nem tartom valószínűnek hogy ez bekövetkezik...amúgy igen, az én lelkemnek is jobb lenne, ha reklámoznák és ütősebb lenne a marketing, mert akkor valószínűleg nem fordulna elő hogy: 1) Sony Xperia S-vel telefonál mellettem egy csávó a villamoson, én zenét hallgattam, odafordul hozzám, megböki a vállam és megkérdezi hogy "ez mi ez a rövidítés a telefonon" mert ilyet még nem látott, de tetszik neki... 2) iPhone 4-el a kezében áll egy elég jól öltözött hölgy, a parkolóban, én kb 1,5 méterrel mellette fogadok egy hívást, leteszem és megkérdi.."de szép ez a telefon, mi a márkája?.....még nem hallottam erről."

Ha többen tudják mi ez, többeknek fog tetszeni, és többen fognak HTC-t venni egyéb helyett, és el is jutunk a lényeghez... :)

Más: Mit kell tennem ahhoz, hogy a weather widget ne current location-t írja ki hanem pontosan a várost ahol vagyok? Régebben tudtam, de elfelejtettem. Köszi! :)

Settingsben van egy olyan hogy Update location in real time az sem segít...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#19297) spm


spm
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki esetleg hogy a Telenoros HTC One X+ kártyafüggetlen-e?
Üdv!

(#19298) lcee79 válasza BenHans (#19296) üzenetére


lcee79
őstag

Na igen pont erről beszéltem, tényleg ennyire nem ismerik,
és ez a marketingesek hibája...
Nekem egy munkatársam mondta mikor vettem a telefont, és mondta, hogy de jól néz ki meg minden..., de ennyi pénzért miért "noname" telefont vettem mikor samsung S3 se drágább... :)
Szóval nem elég hogy nem ismerik, de akik már hallottak róla, azok sem tudják, hogy jónak számít-e...

Mondjuk nekem ezt nehéz elképzelni, hogy emberek ennyire nem ismerik, mikor már 2010-ben is volt már htc hd2-m, és nem akkor hallottam róla először amikor vettem... (meg azért mobilarénán is teszteltek pár telefont tőlük, de ugye azt sem olvassa mindenki... :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#19299) LouiS22 válasza BenHans (#19296) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem pedig ez valami posztkommunista magyar csökevény. Ebben az országban nagyon fontos az átlagembereknek az, hogy valamire mi van ráírva. Ha ismert a név, akkor az társul a biztosan jó fogalmával. Holott a HTC már akkor windows-os okostelefont gyártott, amikor a Samsung még a kanyarban sem volt.

Szóval ne abból induljunk ki, hogy ez a 10 milliós ország mennyit tesz hozzá a HTC image-éhez, mert kb. jelentéktelen. Itt eladnak mondjuk 20 ezer készüléket (ennél többet biztos, hogy nem). Nem mi határozzuk meg a HTC sorsát semmilyen szempontból.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19300) twine válasza LouiS22 (#19299) üzenetére


twine
addikt

"a HTC már akkor windows-os okostelefont gyártott, amikor a Samsung még a kanyarban sem volt."
:K :K
Ennek ellenére tőlem is sokan kérdezték(mert mindenkinek tetszett) a 7 hónap alatt amíg oneX-em volt "mi az a HTC"? "Hol gyártják"? "MInek a rövidítése?" :U
De bezzeg a "csutkamobile-t"....meg a Samsung-ot...aaazt mindenki vágja pacekból... :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.