Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) Hegasus válasza Kunsztler (#19646) üzenetére


Hegasus
senior tag

1.hsz..... ahogy korábban is linkeltem....

"Honnan tudom meg, hogy mikor gyártott készüléket tartok a kezemben?: a készülék széria száma pontos információt ad a gyártás helyéről illetve idejéről. Ezt a doboz lezárására szolgáló papírhurok hátoldalán megtaláljuk a középső vonalkód alatt(S/N).
XXYMDABBBBBB(pl.:HT24DW123456)
XX: a gyártás helye
SZ = Shenzhen, China
SH = Shanghai, China
HT = Hsinchu, Taiwan
CH = Wuhan, China
Y: a gyártás éve(2=2012)
M: gyártási hónap: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C (január-december)
D: a gyártás napja: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F,G,H,J,K,L,M,N,P,R,S,T,V,W,X,Y,Z(Z=31.)
A: a szoftver régiójára utaló kód
BBBBBB: a gyári azonosító
Példa: HT24D.....= Hsinchu, Taiwan, 2012,április. 13."

(#19641) <Mateus>: júniusban ismerték el a wifi hibát, de lehet, hogy már előbb javították.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#19652) <Mateus> válasza Hegasus (#19651) üzenetére


<Mateus>
tag

köszi, értem

(#19653) <Mateus> válasza Hegasus (#19651) üzenetére


<Mateus>
tag

bocsi, 2x ment :S

[ Szerkesztve ]

(#19654) jose999


jose999
senior tag

Van arra valamilyen beállítás vagy megoldás, hogy a fiókjaim ( Google, Dropbox Facebook stb..) CSAK WIFIvel szinkronizáljon, mobilnettel ne? Vagy ezt csak úgy tudom megtenni, hogy ha mobilneten vagyok, akkor egyszerűen letiltom az automata szinkronizálást? :F ( Kicsit macera, hogy ha pl elmegyek itthonról, akkor mindig kikapcsoljam... jó lenne, ha valahogy csak beállítanám és kész, nem kéne figyelgetnem, hogy van e WIFI... :((( ) Köszönöm a segítséget előre is! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#19655) Kossuth válasza jose999 (#19654) üzenetére


Kossuth
tag

[link] Ez az alkalmazás tökéletesen megfelel erre. Be lehet állítani, hogy csak akkor szinkronizáljon, amikor a wifi be van kapcsolva, meg még sok minden mást is.

(#19656) jose999 válasza Kossuth (#19655) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm szépen, meglesem!! :C :Y

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#19657) Zárzorró


Zárzorró
csendes tag

Végre egy kis marketing a HTC-től. És nem is akármilyen: [link]

(#19658) mumk1 válasza Zárzorró (#19657) üzenetére


mumk1
addikt

Nem rossz. :) Eddig is néztem, na de ezek után... :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#19659) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Glonass Gps van benne?Gorilla Glass 1 vagy 2 van a készüléken?

Nexus 5

(#19660) fravik


fravik
tag

Na, azt hiszem a T-Mobile eldöntötte helyettem a HOS vs HOX kérdést... elfogyott a HOS. Úgyhogy ebből HOX lesz. :) Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam a sajátomat. :)

De még mindig adott a kérdés... T-nél vett mostanában valaki HOX-et? S/N-re lenne szükségem, hogy meg merjem-e venni. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#19661) Rascally81 válasza Loboda (#19650) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Kicsit tanácstalan vagyok a gari miatt.
Szerinted megéri lecserélni?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#19662) r4z válasza Kunsztler (#19659) üzenetére


r4z
nagyúr

Nincs Glonass. A kijelzőt passzolom, de nem karcolódik, nagyon strapabíró.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#19663) Hegasus


Hegasus
senior tag

Ehhez van valakinek ötlete mi lehet? Mert elég durván megette azt a 48%-ot.... Azt mondja könyvjelző widget.... csakhogy nekem nincs ilyen... csak néhány alkalmazás, naptár, óra/idő, feladatok, gsam battery, galéria, és goole search widgetek vannak kinn... amúgy a gyári böngészőhöz kapcsolódhat? és vajon nyugodtan le lehet tiltani? (Vagy lehet a gsam,.... :F ) volt már valakinek hasonló?
com.htc.launcher

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#19664) LouiS22


LouiS22
veterán

Kedves mindenki!

Akkor újfent leírom: a Google Now önmagában NEM AKKUZABÁLÓ!

Ami szívja az energiát,az automatikus helymeghatározás küldése. Ez viszont nem keverendő össze azzal, hogy a Google Now működik. Elballagtok a Térkép alkalmazás beállításaiba, ott találtok egy Helybeállítások menüt és KIVESZITEK a pipát a Helyközlés eszközről valamint a Helyzetmegosztás be mellől (utóbbi a nagy szívó).

Ezt követően minden működik a tovább, a Google Now dobálja az értesítéseit, viszont nincs jelentős energiacsökkenésed.

A GSAM és társai pedig hasznos appok, de az, hogy folyamatosan azt nézegeted, hogy jaj, ez most mennyit fogyasztott (a legnagyobb maga a Sense lesz, különböző neveken), nem túl jó, mert bele fogsz őrülni. Nekem átlagos használattal, folyamatos wifivel, utcán pedig mobilnettel bőven megvan az egy nap. És nem is nézem állandóan, hogy éppen milyen app mennyit eszik :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19665) LouiS22 válasza Hegasus (#19663) üzenetére


LouiS22
veterán

Az kérlek maga a Sense, alias Rosie. A szép csicsás felület, amit használsz :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19666) Zárzorró


Zárzorró
csendes tag

Akit érdekel, elérhető újra a Modern Combat 4 a Gameloft-tól... Még nem próbáltam, de munka után ez lesz az első dolgom. HOX + MHL és indulhat a mészárlás. :))

(#19667) Jamesch válasza Hegasus (#19663) üzenetére


Jamesch
tag

Ezt nem értem igazából, de nekem is volt vmi bookmark szinkronozó cucc, amit sokat ébresztgetett és letiltottam.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#19668) Aszi10


Aszi10
tag

Elegem lett a sense-ből...tudtok valami sima gyári jelly bean romot?!előre is köszönöm

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#19669) mumk1 válasza Aszi10 (#19668) üzenetére


mumk1
addikt

Innen mazsolázhatsz, van egy pár.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#19670) boksz válasza LouiS22 (#19664) üzenetére


boksz
senior tag

Sajnos nem jó az érved, mert megnéztem és nincs alapból ( nekem legalább is ) kipipálva egyik sem !
Sajnos az az új JB többet fogyaszt ez tény, éjszaka alatt + 5%.
Ami azt jelenti, hogy 24 óra alatt 15% - 20% többlet fogyaszt egy nap alatt.
Viszont ha letiltom a Google Now-t akkor a google navigáció hibával leáll, így most úgy csináltam meg, hogy nincs letiltva semmi viszont a Now-ban mindent kikapcsoltam. Megnézem így a fogyasztást.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#19671) datomi


datomi
tag

Nem rossz ez a JB, az eddigi kb. 3 órás kijelzőidő kb. 4 órásra nőtt, ugyanolyan használat mellett.
Viszont a Dolphin browser csinál furcsaságokat: ICS alatt eltűnt a címsor, most fixen fent marad.
Ics alatt még volt egy olyan funkció is, hogy a lap aljáról egy érintéssel a lap tetejére ugrott, ez is eltűnt JB alatt.
A Dolphin beállításaiban nem találtam ezeket a funkciókat. Más is tapasztalt ilyet?

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#19672) Aszi10 válasza mumk1 (#19669) üzenetére


Aszi10
tag

köszönöm:)tényleg van egy pár...ezek közül melyiket tudnátok ajánlani?ami a leggyorsabb mondjuk?meg a legstabilabb

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#19673) falijja válasza Aszi10 (#19672) üzenetére


falijja
őstag

hello én ezt raknám föl a helyedben [link] mikor még nem 1.31 hbootom volt ez volt fent ...de már nem tudom föltenni sajnos...valami módosított boot img kell hozzá hogy menjen...

(#19674) Hegasus válasza LouiS22 (#19665) üzenetére


Hegasus
senior tag

Félreérted :)
Konkrétan a sense-el az ég világon semmi bajom nem volt 4.04 alatt, semmi ilyet nem mutatott a gsam és nem merült gyorsan attól hogy lapozgattam a főoldalakat. Arra kérdeztem rá, hogy a sense-en belül mi lehet az a könyvjelző widget, és miért fogyaszt amikor kint sincs... És egyértelműen a sense-en BELÜL csinálja valami ezt, (amit (#19667) Jamesch kolléga javaslatára le is fogok tiltani), nem pedig maga " A szép csicsás felület, amit használsz" okozza, mert hangsúlyozom a 4.04 alatt nem volt ilyen probléma a sense-el. És a kérdésem arra irányult, hogy valaki esetleg tudja mi lehet ez a könyvjelző widget, vagy volt-e valami ilyen tapasztalata.
Gsam meg egy kiváló alkalmazás és azért gondoltam rá, mert kint volt a widget-je a főképernyőn és talán maga widgetje okozta, de mint kiderült nem. (de ezt mind le is írtam, hogy widget-ekről beszéltem, nem pedig magáról az alkalmazásról)

Amúgy a now tényleg állati! Asztali gépen rákerestem mapsben, meg google-ben hogy jutok el a Madách Imre úthoz, 2 perc múlva mondja, hogy mikor jön a busz, és hány perc mire eljutok oda :DD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#19675) demigodno1 válasza mumk1 (#19537) üzenetére


demigodno1
tag

Erről valami infó van-e, hogy mikor készül el?

(#19676) Aszi10 válasza falijja (#19673) üzenetére


Aszi10
tag

üdv.De nekem most ugye frissített a teló 4.1.1 re OTA és így a hboot-ot is frissitette 1.36-ra nem?vagy tévedek?az enyém gyári tré mobilos amúgy:)

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#19677) Davzone


Davzone
senior tag

HTC_203 ra megvan az ota jb! Legalábbis az 1.25mb os frissites. Gondolom utána jön a nagy. Manual checkre adta be, magától nem.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#19678) LouiS22 válasza Hegasus (#19674) üzenetére


LouiS22
veterán

Én egyébként töröltem a bookmark widgetet, mert egyrészt nem használom, másrészt én is láttam, hogy jelzett :) Gyanítom, hogy szinkronizálgatna a google könyvjelzőimmel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19679) Hegasus válasza LouiS22 (#19678) üzenetére


Hegasus
senior tag

Akkor nyugodtan tilthatom, nem fog összeomlani a rendszer. :DDD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#19680) LouiS22 válasza Hegasus (#19679) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze, nyugodtan tiltható :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19681) Szpisti


Szpisti
addikt

(#19682) Xaels válasza Szpisti (#19681) üzenetére


Xaels
félisten

Érdekes írás. One X+ mit keres a listán amikor az gyárilag jött a 4.1-el? Hacsak nem a 4.2-ről(ugye az is Jelly Bean) szól a bejegyzés.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19683) mumk1 válasza Xaels (#19682) üzenetére


mumk1
addikt

Pedig Football elég bennfentes lehet, tekinthetjük akár a HTC hivatalos szóvivőjének.
Rendes úgy sincs nekik. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#19684) Youri válasza Szpisti (#19681) üzenetére


Youri
veterán

Ahogy várható volt, Sensation és tsai kimaradnak

RTX ON

(#19685) Xaels válasza mumk1 (#19683) üzenetére


Xaels
félisten

Nem is Football-t minősítem, de azért ha megnézed ez tényleg furcsa ebben a formában.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19686) Barnee88


Barnee88
tag

többször olvastam hogy valamilyen programmal meg tudjátok nézni mi és mennyiszer ébreszti fel a telefont, a One S-em nagyon elkezdett merülni kb 2 hete, alig használom de 12 órát alig bír ki standby-ban, szinte semmilyen program nincs rá felrakva csak a legalapabbak.
az akksi menüpontnál a kijelző, android oprendszer és hanghívások a legnagyobb fogyasztók, de valami nincs rendben mert előtte 2 napot simán kibírt ugyanilyen használat mellett.

melyik programmal tudom tehát megnézni, hogy mi ébreszti fel a telefont?
előre is köszönöm!

(#19687) Szpisti válasza Barnee88 (#19686) üzenetére


Szpisti
addikt

(#19688) Barnee88 válasza Szpisti (#19687) üzenetére


Barnee88
tag

köszönöm

(#19689) kirkri


kirkri
addikt

Ma megérkezett a nejem telefonjára is a JB frissítés. HTC_102 (német)
Érdekesség a dologban, hogy más HOX-on amit én láttam, a gyári JB menü úgy néz ki, hogy a háttérből jön előre a lapozás közben az új ablak, illetve az ablakok körbe lapozhatóak, nincs végük.

Ehhez képest ezen a telón maradt a régi stílus, vége van az ablakoknak,és oldal irányba lapozódnak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#19690) Hegasus válasza LouiS22 (#19680) üzenetére


Hegasus
senior tag

És a gyári böngésző is tiltható? Nem mintha gondom lenne vele, csak nem használom és mert hatalmam van felette ezért élnék is vele :DDD Nem használja semmi se? Nem fog a tiltásától valami probléma keletkezni?

Amúgy reggel óta 50% merülés után volt 1 óra kijelző időm, és miután tiltottam azt a sz*rt azóta +1 óra kijelző idő alatt csak 10%-ot esett, néha már megijedtem, hogy nem fagyott-e ki a gsam százalék mutatója,mert nagyon nem akart lejjebb csökkenni :DDD
Ahogy fogalmaztál, teljesen abnormális a készenléti merülés, ha valaki azt tapasztalja azonnal tegyen ellene valamit. (és akkor sem a sense hibája :P régen lehet az volt a korábbi modelleknél, de ez már nagyon el van találva)

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#19691) LouiS22 válasza Hegasus (#19690) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak egy kérdés: ha nem indítod el, akkor nem is fogyaszt, igaz? :) De ha zavar, tiltsd le. Én is Chrome-ot használok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19692) Aszi10


Aszi10
tag

Azt azért árulja már el nekem valaki,hogy ICS vel tudtam csinálni 4-500 mb szabad ramot,no ez jb alatt lement max 300mb-ra...ez miért van?!Azt sajnos nem tudom elképzelni,hogy az android maga megeszik 700mb ramot...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#19693) mumk1 válasza Aszi10 (#19692) üzenetére


mumk1
addikt

Nem lényeges a szabad memória mérete. Egy a fontos, hogy ne essen egy kritikus szint alá, mert akkor már elkezdődik a szakadozás, olyan 100MB alatt már mindenképp rendellenesen fog működni. Ha elindítasz egy memória igényesebb alkalmazást, a rendszer úgy is felszabadítja magának a szükséges mennyiséget. A legzavaróbb az, ha a launchert is bezárja, mert ilyenkor az alkalmazás bezárása után másodpercek telnek el, míg visszatölti. Szerencsére a 4.0.4-es frissítés óta a Rosie már kap akkora prioritást, hogy ez nem fordulhat elő. (Én nem tapasztaltam.) A jól működő multitaskingnak pont az a lényege, hogy minél több alkalmazás legyen készenlétbe a memóriába és ne töltődjön be újra és újra amikor szükséges. Nem egyszerű megoldani ezt az egyensúlyt, de szerintem ilyen téren teljesen jól működik az új JB rom. Nálam telepakolt 7 képernyővel 150-170MB a szabad memória, de ez semmi lassulást nem eredményez.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#19694) Youri válasza Aszi10 (#19692) üzenetére


Youri
veterán

A RAM azért van, hogy a szoftverek használják

RTX ON

(#19695) simico válasza LouiS22 (#19691) üzenetére


simico
aktív tag

A Chrome egyébként mi olyat tud amit a gyári böngésző nem?

Kövezzetek meg, de én eddig a gyári böngészőt, illetve néha az Opera Mobile-t használtam. A JB-ben ugye benne vn a Chrome, megnéztem, de én nem láttam benne semmi olyat ami ne tudna a beépített Internet böngésző: teljes szinkron a pc-s Chrome-mal van, inkognitó mód van, könnyen kapcsolgatható flash van, könnyen váltható mobil/asztali nézet van, stb. Még kinézetre is majd' ugyanolyan.
Az egyetlen különbség amit észrevettem, hogy a Chrome jobban meríti a telefont :DDD

kirkri ha az app drawer-re gondolsz, akkor az nálam is oldalra (vízszintesen) "gördül" minden animáció nélkül és a végén megáll. Cid 32.

[ Szerkesztve ]

(#19696) rígel válasza simico (#19695) üzenetére


rígel
őstag

Úgy tudom a gyári böngésző chrome alapú. De ezt csak mintha valahol olvastam volna, rémlik, de nem biztos hogy tényleg így van. Majd valaki megmondja, aki benne van a témában.

(#19697) rol33


rol33
aktív tag

nekem már tele a tököm a jb-el 1 rohadt napot nem tudok kihúzni vele, holott eddig simán bírt jóval többet is.Feltettem már a GSam-ot is, és állandóan a Kernelt írja legnagyobb fogyasztónak.mi a f@szom már ez? :Y
Pedig a frissítés előtt és után is volt FR. :W

®

(#19698) g0n21


g0n21
senior tag

Chrome vs. gyári browser: Nekem néha csinál olyat, hogy megnyitok valamit a Chrome-ban, böngészek, majd a következő lap betöltésénél azt látom, hogy már a gyári browserben olvasgatom.. :O Csak úgy magától átvált... a nyitott lapok pedig folyamatosan változnak gyári browserben, ha a chrome-ot használom...

Letiltottam a Tips& hints widgetet, és a bookmark widgetet (egyiket sem használtam widgetként soha, mégis szívta a telefont), és most lényegesen jobb az üzemideje.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#19699) Youri válasza g0n21 (#19698) üzenetére


Youri
veterán

origo.hu ilyen... de ott az oldal van elszabva, Firefox alatt az pl eltöltött egy html fájlt :U

RTX ON

(#19700) Tatu-1981


Tatu-1981
tag

A JB frissítés után kapásból nem csináltam factory reset-et. Minden tökéletesen működött a telefonon, de sebbességben inkább lassabb lett, mint gyorsabb. Pedig ugye a JB-től pont azt várná az ember, hogy gyorsuljon.

Aztán tegnap megcsináltam a factory reset-et, érezhetően gyorsult a telefon. Aki esetleg gondolkodik azon, hogy megéri-e szórakozni a factory resettel, és utána újra telepíteni és beállítgatni az alkalmazásokat, annak mindenképpen ajánlom a factory reset-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.