Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Tucobe válasza XLazyMonkeyX (#650) üzenetére


Tucobe
tag

A Dh2-vel hogy állsz? Találtál valami használhatót? :D:D

(#652) XLazyMonkeyX válasza Tucobe (#651) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Semmit :( Az 1. részét se találtam meg pedig kipróbálnám. meg a 3.at se :(

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#653) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok adni tippeket, hogy hol tudom megfogdozni a készüléket Budapesten? Jövő héten megyek Budapestre, Alle környékén lesz dolgom, ha nem lenne túl messze tőle a hely, az nem lenne baj :)
Előre is köszi

(#654) Bambalazs válasza nauro (#653) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Pl Telenor üzletekben, bár náluk csak fekete van. Alleeban azt hiszem van.

(#655) lanagii


lanagii
csendes tag

sziasztok! mi a véleményetek erről a telóról? mennyire képes a hardver? 1-2 évig ha pakolom alkalmazásokkal és használom rendesen fogja bírni? illetve mennyire zavaró zsebben a formája? köszi :D

(#656) Leross77


Leross77
csendes tag

Sziasztok. Hogy kell bekapcsolni a telefonon hogy 3G internetkapcsolattal is menyjen? HSPDA kapcsolatot jelez nekem mindig. kossz :W

(#657) mbazsi válasza lanagii (#655) üzenetére


mbazsi
tag

Számomra a forma nagyon tetszetős, kézbe véve kényelmes, zsebben sem zavaró. Hangsúlyozom, nekem. Szerintem a kérdésed második része felhasználás függő. Én telefonálásra, böngészésre, baráti összejövetelek képes, és videós dokumentálására használom. Ezt tudni fogja 2-3 év múlva is. A gond a 2-4 magos processzorokra optimalizált, illetve magas RAM igényű programokkal lehet/lesz. Ezt neked kell eldönteni, hogy mennyire igényled ezek használatát. Ha igen, akkor nézz egy többmagos, legalább 1GB memóriával szerelt telefont.

(#658) D@niel válasza Leross77 (#656) üzenetére


D@niel
addikt

beállítások - mobilhálózat - hálózati mód: GSM, vagy rakd auto-ra.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#659) D@niel válasza D@niel (#658) üzenetére


D@niel
addikt

amúgy ha valaki kézbe veszi a mobilt, és minden menübe belép, minden egyes pontra rákattint, max. 20p alatt minden beállítási lehetőségét megismeri a rendszernek.

ezt mindenkinek ajánlom. időnként 25percet kell várni egy válaszra.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#660) Binczet válasza Leross77 (#656) üzenetére


Binczet
aktív tag

Szerintem ezt külön nem tudod beállítani, mert végülis a HSDPA is ugyanabba a "G"-be tartozik. Legfeljebb a 2g-3g-n tudsz állítani.

Ha már írtam, akkor: szerintetek melyik lenne jobb választás? Ez, vagy a Sony E. Arc S, vagy talán az új xperia U, vagy mondjuk a Ray?
Arc S-nek talán túl nagy a kijelzője, de 1,4-es procija van.
Ray-nek túl kicsi :-D
One-v: erre hirtelen nem tudok semmi rosszat mondani.
Sony U: nincs microsd, biztosan zavarna az alsó led-sor.

[ Szerkesztve ]

(#661) D@niel válasza Binczet (#660) üzenetére


D@niel
addikt

Azt jól látod, a 3G csak akkor lesz 3G ha olyan környéken van az ember. Ha nincs 3G akkor 2G lesz belőle, ha az előzőleg leírtak szerint beállítja a mobil hálózatot.

az, hogy az általad felsoroltak közül melyik az ideális, nem ennek a topicnak a kérdése. Nézz át a "melyik okostelefont vegyem?" topicba. Itt mindenki a htc-t fogja ajánlani. De azzal még segítekhetek, hogy én is gondolkoztam az arc s-en, és végül rájöttem, hogy a nagy kijelző, meg a jó processzor nem ad annyit, mert nekem nagyon nem fekszik a sony féle ui. A htc android 4.0+sense 4.0 elképesztően jó, és rendben van a sebesség, ezt megnézheted te is.
A Ray nem ez az ár kategória, tehát az szerintem alapból kiesik. A Sony U-t nem annyira néztem még, szerintem ez, vagy a one v között kell döntened.

Legjobb, ha megnézed mindkettőt élőben.

Szerk.: ne nézz át abba a topicba :), közben beugrott elég sok időt töltöttem ott, és az ottani fórumozók nem fognak tudni neked segíteni. Ilyen válaszokra számíts: "ha a nagy kijelző a fontos, vedd meg a nagyobbat, ha a tetszik a htc sense, akkor a htc-t. :) Ez szerintem nem segítség :)

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#662) secler07


secler07
tag

Aki neten t-mobiletól vette a telefont, elmondaná, hogy ez, hogy működik ? Pl ha részletre veszem akkor kihozz a futár és az első részletet neki kell fizetni ? Ami kint van telefonszám nekem senki nem akarja felvenni :/ Előre is köszönöm !

(#663) Szancsó válasza secler07 (#662) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Igen, kb. ennyi. Megrendeled és majd a futárnak fizeted a kezdőrészletet, a havi részletet pedig havonta kapod a számla mellett. Annyi, hogy ha nem vagy még előfizető, akkor előleget is kérhetnek a kezdőrészleten felül (bár hűségidős vásárlásnál még talán meglévő előfizetőknél is előfordulhat ilyen). Ezt is átvételkor kell befizetni, de ha jól tudom utána a havi számlákba beszámítják. Pontosabban talán a T-Mobile topikban tudnak mondani.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#664) gomez101 válasza secler07 (#662) üzenetére


gomez101
csendes tag

Másfél éve vettem neten a t-től. Jött a futár, odaadtam a kezdőrészletet, ő a telót és ennyi! A többi részlet majd a számlán lesz havonta. Egy hét múlva újra eljátszom ezt a one v-vel! Már vrom :C

(#665) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Korábban már érdeklődtem, de nem jött válasz. Össze tudnátok foglalni a készülék ismert hibáit/gyengeséget?

Továbbá:
- mennyire lassú/akadozós a működés? Utolsó droidos telóm egy S2 volt, előtte Sensation, így azokhoz tudom viszonyítani, illetve S2 után N8-at is használtam.
- a hardver megbirkózik mondjuk a 720p-s mkv fájlokkal? Akár külső alkalmazással.
- a hangszórója mennyire tiszta és hangos? Sensation iszonyat halk volt sajnos. Konkrétan max hangerőn sem lehetett normálisan filmezni vele.
- tudom, hogy nincs előlapi kamera, de: skype alatt van videóhívás a hátlapi kamerával? Vagy a hátlapi kamerát csak akkor lehet használni skype videóhívásokhoz, ha van előlapi is?

Eredetileg Sony P lenne a kiszemeltem, de majd 40k különbség van a kettő között előfizu hosszabbításával, és most igencsak sokat számít számomra az a "kis" árkülönbség.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#666) Leross77


Leross77
csendes tag

Akkor nalam valami gond lehet. Egyszeruen nem akar 3g re valtani pedig van a kornyeken 3g. Mellettem levoknek siman fogja. kartyam is 3gs. mit tehetek szerintetek ?

(#667) Skynet258 válasza Leross77 (#666) üzenetére


Skynet258
veterán

Állítsd be a szolgáltatódnak megfelelő APN adatokat... ;)

Tárgytalan, visszanéztem, hogy van mobilneted, csak nem 3G-s. :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#668) Leross77 válasza Skynet258 (#667) üzenetére


Leross77
csendes tag

Kossz. Reszletesebben ? :DD

(#669) Maverick 007


Maverick 007
csendes tag

Sziasztok!
egy olyan problémám van, hogy felraktam a memória kártyára az igo-t a htc one v-re, de egyszerűen nem tudom hol van, illetve hogy kell telepíteni, mert nem találom sehol, ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket előre is köszi.
sziasztok

(#670) D@niel válasza rizso (#665) üzenetére


D@niel
addikt

Szia,

szerintem ami gond lehet az az, hogy a kijelző jobb alsó sarkában sárga folt jelenik meg. Ez az SLCD kijelző egyik hibája. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy időnként kikapcsolom, és úgy rakom rá töltőre, ezzel eltűnik a hiba. Később visszajön.

Más gyengeségét nem tudnám megmondani. Ez a modell a középkategória felső szegmense, tehát ahol most az iPhone 4 áll.

-működés: időnként meg-meg reccen a működés, de a snapdragon proci rendben van, tehát nem vészes, én gyorsnak mondanám a gépet.
- 720p-t még nem próbáltam, de ha elindítom a youtube-on a hd videokat azokat gond nélkül viszi. Videokamerával ha 720-ban vesz fel az ember, simán lejátsza akadozás nélkül.
-hangszóró: szerintem ez is rendben van, jó a hangerő, szépen szól, ugye fém a hátlap, és beats audio eq is sokat dob rajta.
-skype: hátlapi kamera természetesen működik benne, klassz a minősége.

Számomra hibátlan a gép, minden fontos pontja rendben van: szeretem a kialakítást, a fém hátlapot ezért nem is biztos, hogy veszek rá hátlapot, klassz a vékonysága, a fülhallgató bemenet a tetején bal oldalt van, jó a kijelző fényereje, király a multitask, nagyon klassz a sense, elég szépen testre szabható a rendszer, jó a prediktív szövegbevitel a billentyűzeten, üzemidő is rendben van.

Ez a "rendben van" kifejezést értsd úgy, hogy van tőle jobb is, de számomra jobb, mint amennyit elvárok tőle.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#671) XLazyMonkeyX válasza Maverick 007 (#669) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Nem árt a telora egy fájl kezelő.nekem pl ES File Explorer van. Azzal könnyen lehet kezelni a kártyát.

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#672) mbazsi válasza rizso (#665) üzenetére


mbazsi
tag

Én sokáig gondolkodtam, hogy megvárjam-e az Xperia P-t, vagy megvegyem a one V-t. Hát megvettem, és a P mobilarénás tesztje alapján nem bántam meg. Előtte használtam N8-at, amit nagyon szerettem. Azt kell, hogy mondjam, hogy hasonló kaliber, csak a kijelzője jobb, és egy picit nagyobb, és valamivel izmosabb a hardver. Akkuidő szempontjából egy kicsit kevesebbet bír, de szépen muzsikál az én felhasználásom mellett nem kell aggódnom hogy 48 órán belül cserbenhagy. Aki androidos kifogástalan anyaghasználatú nem csúcs hardveres megfizethető árú telefont keres, márpedig szerintem te ilyet szeretnél, annak ez jobb választás. Kihangsúlyozom szerintem. Sosem fogtam a kezemben a P-t, sajnos, viszont a te igényeidet sem ismerem.
- Szerintem a sebessége nem rossz, persze nem hasonlítanám egy 2magos 1GB memóriával szerelt telefonhoz, de az ára sem annyi. Én ritkán játszom rajta, de a multimédiás képességei jók.
- A hangszóróval nekem nem volt bajom, az elvárható szintet hozza, meghallom, ha csörög. A telefon hangszórót találtam egy kicsit átlag alatti hangerejűnek, de érthetően hallani az embert, max az utcán mások nem hallják.
- hibákról nem tudok, nekem 2 hét alatt még semmi nem jött elő, a sárga folt sem, vagy csak nem vettem észre.

+ A zenehallgatás egy élmény rajta, de tényleg. Eddig N8-at, Lumia 800-at, Xperia Neo-t használtam, és mindet lekörözi. Lehet, hogy az a Beats felirat csak dísz, de azzal a zenei stílusra amit én hallgatok, csodát tesz.

Remélem segítettem, én nem adnék ki a P-ért +40 000Ft.-ot, de azt hiszem ki sem használnám. Ezt az én igényeimre szabták.

[ Szerkesztve ]

(#673) rizso


rizso
addikt

D@niel, mbazsi: köszönöm a válaszokat! :R

Amire használnám:
- telefonálás, sms, és hasonló átlagos funkciók, amiket szinte bármelyik készülék tud (ébresztő, időzítő, naptár, stbstb)
- email és net: wifi/mobilnet egyaránt
- skype: videóhívást is gyakran használom, még ha nem is magam, de a környezetem megmutatására
- filmezés: eddig sokat utaztam, így jól jött. Szerencsére most már nem nagyon kell, viszont esténként, mikor kikapcsolok mindent, de mégsem tudok aludni, akkor jól jönne egy kis filmezés (sokszor ilyenkor tudok elaludni, elfáradok a telefon tartásában ;] ). Jó lenne, ha a kijelzője nem csak szemből lenne látható, nem nagyon torzítana kicsit oldalról sem, mert néha párom is csatlakozik. Szóval egy frankó kijelző kellene. Sensationben is SLCD volt, de azzal nem voltam teljesen megelégedve.
- GPS ritkán - bár ez szerintem ezzel nem lesz gond
- dokumentumkezelés: N8-on nem volt valami nagy élmény. Bár szerintem ezzel nem lesz gondja a One V-nek - öcsémnek ray van, ami igencsak hasonló kaliberű készülék, és azzal nem volt gondom, frankón elboldogult a nagyobb fájlokkal is.
- fotó/videó: aki ismer, az tudja rólam, hogy nagyon sokat használom a telefonom fotózásra/videózásra. Szóval azért itt van némi elvárásom. Nekem nem fontos a FHD videó, de a 720p legyen szép, folyamatos, és a képek is legyenek a használható kategória fölött.
- legyen minőségi, jól összerakott a készülék, ne recsegjen-ropogjon (Sensation nem volt éppen a legjobb, pedig ugye prémium termék volt)

Amiért Sony P-ben gondolkodtam:
- mégiscsak erősebb, modernebb hardver, később lehet jól jön
- nagyobb kijelző (nem azt mondom, hogy a 3,7" kicsi, de a 4" nekem jobb lenne)
- jobb kamera
- dedikált kameragomb (mit nem adnék, ha visszaszoknának rá a gyártók)
- HDMI és OTG
- előlapi kamera (mégiscsak kényelmesebb, mintha csak a hátlapi lenne)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#674) werszomjas válasza rizso (#673) üzenetére


werszomjas
őstag

Tök jó, én is hasonló "gondokkal" küzdök :)

Bár ha T-mobile-nál veszed, ott "csak" 30ezer a különbség az One V és a Sony P között.

Ráadásul sokan mondják, hogy a P ára még fog lentebb menni, mert ez induló ár.

És azért a 2 mag és 1GB RAM nem mind1.

Ettől függetlenül én is szemezek az One V -vel, valahányszor a MediaMarktban járok, mindig megnyomkodom, nagyon bejön, a forma is (most HTC Hero-m van, annak is ilyen csapott az alja) az anyaghasználat is csillagos ötös és így a menüben lépkedve sem tűnik lassúnak, persze más a helyzet ha belakja az ember.

Még most megvárom a Sola-t az is bejövős, utána valahogy el kéne dönteni, hogy a három közül melyik legyen.

Az a baj friss telefonok, még az One V-vel sincs sajnos olyan sok tapasztalat, nemhogy a Sony-kkal.

Lesem a fórumokat minden nap, gyűjtöm az infót, de nehéz szülés lesz dönteni :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#675) rizso válasza werszomjas (#674) üzenetére


rizso
addikt

Pár hete telefon nélkül vagyok (pontosabban okosteló nélkül, mert a V3 mindig mellettem van), és most már nagyon aktuális lenne a vásárlás. Pár hetet talán még várok, addig meg nálam is marad az infógyűjtés...

One V-t én is megfogdostam MM-ban, de ez csak az anyaghasználat/összeszerelés megállapítására elég.

Valaki nem akarja kölcsönadni a V-t 2-3 napra? ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#676) darál0w válasza D@niel (#670) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pont most akartam kérdezni más hibákat....esetleg olyat, amit nem vettem észre most a ~600HSZ alatt :)

sárgulás a kijelzőn, illetve a SIM kártyát nem veszi be ( 2 embernél olvastam ). ennyi van meg és te sem írtál mást. aprobb hibák a telon? recsegés? anyaghiba?

jövőhéten készülök venni, csak előbb Vodánál le kell zsírozni a számhordozást... ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#677) D@niel válasza rizso (#675) üzenetére


D@niel
addikt

Debrecenben kölcsön adom, ha kapok cserébe hasonló komoly gépet :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#678) Szancsó válasza rizso (#673) üzenetére


Szancsó
aktív tag

- Általános felhasználásra (telefon, SMS, stb.) szerintem rendben van, általában a sebességgel sincs gond, de -nálam legalábbis- néha az alkalmazások indítása lassúcska. Pl. van, hogy az üzenetek megnyitása 4-5mp: gondolom a kevesebb memória miatt nem tud mindent nyitva tartani.
- Email kliense szerintem nagyon korrekt, nem lesz vele gond.
- Skype: környezet mutatására tökéletes, mert előlapi kamera nincs, szóval a hátlapon lévőt használja.
- Film: na azt nem szoktam rajta nézni. ( Nem mondom, 1-2 trailer van rajta, meg régebben volt 1-2 film is, de én ezeket is lekonvertáltam. Pláne ketten nézni 3.7" -on filmet, hát elég elvetemült :) )
- GPS szerintem nagyon jó: (mobilnettel) nagyon gyorsan talál jelet és tartja is rendesen.
- Doksikezelés nem gond, de ez ugye programfüggő.
- Fotó: szerintem nem lő rossz képeket, de nincs sok összehasonlítási alapom. Gyorsan fókuszál és lövi el a képeket, valamint van 1-2 extra is, pl. amíg "nyomod a gombot", addig csinálja a képeket és videó közben is lehet fényképezni.
- Készülékház: majdnem full alumínium egy darab üveggel az egyik oldalán: ennél masszívabb nehezen lehetne, szóval ezzel szerintem nem lesz gondod.

Szóval szerintem nem rossz kütyü, nekem csak a kevesebb memória fáj + nekem a térerőre érzékeny.
Ha van rá keret azért lehet a P -t választanám, bár a jelenlegi árkülönbséget figyelembe véve nem tudom elképzelni, hogy annyival jobb is lenne...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#679) D@niel válasza darál0w (#676) üzenetére


D@niel
addikt

A sim-es problémáról én nem hallottam. Még ami van az az, hogy mikor berakod a kártyát alulra, az alsó műanyag panel bal oldalon a sim alatt nem teljesen illeszkedik rá, nem úgy, mint jobb oldalt. Ezt a tesztben is említették. Észre lehet venni, de csak akkor zavaró, ha állandóan ezt nézed :)

recsegés, anyaghiba? :) zihuatanejo sohaországtól...

A sárga kijelző érdekes, mert valakinél semennyire nem jön elő, nekem is elmúlik, ha sokáig nem nyúlok hozzá. De nem is igazán zavaró, ez is olyan, hogy észre veszed, ha állandóan azt nézed, meg amúgy is csak fehér háttéren látszik.
Nekem még van egy piros pixel hibám, ez is ritka, és ez meg csak fekete háttérben látszik (pl. menü-ben).

Ez a legjobb gép, komolyan.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#680) D@niel válasza D@niel (#679) üzenetére


D@niel
addikt

Szerk.:

Még amit észre vettem, hogy teljes sötétségben alul a kijelző két oldalán kiszűrődik a fény, de nagyon minimálisan. Valamint a 3 dedikált vezérlőgomb fényeloszlása sem egyenletes, tehát ha megnézed sötétben a home gombot, akkor mintha a teteje nem világítana olyan erősen, mint az alja. Ez a másik kettőnél is megvan, de ez is csak akkor zavaró, ha sötétben vagy és direkt észre akarod venni.

Zene téren elég erős a gép, nagyon nagy élmény zenét hallgatni rajta, egyrészt tök jól szól a gyári headset, amivel ugye lehet telózni, meg a zenét elindítani/leállítani, de az is jó, hogy mikor rádugod a headsetet, megjelenik a headset ikonja a fejlécen, és a beats audio logó. A beats audio eq elég sokat dob a hangzáson, illetve a hangerő is jobb lesz ugyan azon az értéken. Van zene widget, tehát a home screeenen is el tudod indítani a zenét, számot válthatsz. A zene lejátszó rész is nagyon jól van kialakítva, jók az effektek, szép az elrendezés, van gyári soundhound (dalfelismerés), tunein rádió, eldöntött (horizontális) nézet is van, ami nekem nagyon tetszik.

Még ami nekem a szívem csücske, és amiről nem esett szó az az értesítő led: jelez, ha sms, elmúlasztott hívásod volt, vagy e-mailt kaptál. Nem kell állandóan belépni a rendszerbe, elég ránézned a lámpára. Meg akkor is jelez ha már fogyóban van a kraft.

Amúgy kérdezz még speciálisakat, alaposan átnéztem a rendszert, hardvert. A hátlap tényleg klassz nagyon, mert -nekem- nem karcolódik, és nem is hagy nyomot rajta az ujjam.
Az előlapon viszont már van egy minimális karc, hajszál karc. Szint úgy csak akkor látom, ha keresem. Nézek majd rá egy fóliát, mert az ujjlenyomatok a smartphone-ok nagy ellenségei.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#681) Binczet válasza D@niel (#661) üzenetére


Binczet
aktív tag

Válaszolok itt, off-ban: :D
Lehet, hogy a Ray olcsóbb egy kicsivel, viszont a processzor, meg a gpu ugyanazt tudja, mint a one-v-nek
Szóba jöhet még a Defy+; tetszik, meg minden, de nem fogja megkapni az ICS-t sajnos. Viszont az ütésállóság jó lenne kirándulásokon, meg hasonlókon.
Lumia 710-en is gondolkodtam, de nem akarok különcködni, jó lenne egy népszerű telefon, ami megkapja a frissítéseket, és elindulnak rajta az új programok is, nem kell várni pl. egy opera minire.
Lassan a htc felé hajlok, mert tényleg nem tudom elképzelni, hogy megyek fel egy hegyre, közben meg a 4,2 colos kijelzős arc s nyomja a zsebem.

Igazából én ilyen válasznak örülnék: vedd meg a htc-t, de ha nem tetszik, akkor én elcserélem veled, mert nekem úgyis arc s-em van. (vicc volt :-D)

(#682) D@niel válasza Binczet (#681) üzenetére


D@niel
addikt

A SE Ray-t én csak akkor tudnám választani, ha feltétlen ragaszkodnék a sony féle ui felülethez.
A one v ráadásul meg fogja kapni a sense 4.5-öt, és nagy eséllyel az android 5.0-t is. Szerintem ez nem mindegy azért. A Ray-re nem igazán fog új főverziós android érkezni.

Defy+ meg ugye 2.3-as android. Szerintem ha gyakrabban ejted le a mobilt, akkor vedd azt, minden másban a htc a nyerő.

A Lumia 710-essel az a probléma, hogy pl. skype nem fut rajta, bár mintha most lett volna hír arról, hogy lesz rá kompatibilis skype.
Mindenben jobb a one v. Ezt is akkor ajánlanám, ha a windows előnyei (ha vannak) fontosak nálad. Én windowsos telót csak akkor vennék, ha már kijött a windows phone 8 augusztusban, és meg fogja kapni a frissítést.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#683) darál0w válasza D@niel (#679) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

sim probléma a 302-es HSZ-ben és 400. HSZ körül.

a több észrevételt pedig köszönöm. jövőhéten csatlakozom :R

Még ami nekem a szívem csücske, és amiről nem esett szó az az értesítő led: jelez, ha sms, elmúlasztott hívásod volt, vagy e-mailt kaptál.

anno a nokiáimon volt...nagyon szerettem...de droidra ha nincs is külön led villano a mulasztott hívásra, akkor is van pár alternatíva. de valoban jo, ha van :)

ami még érdekelne...a tárhely hogy oszlik meg?

foliát mindig veszek érintőképernyőre...és eddig kaptak gumiborítást/bumpert is...de mivel ez fém, azt most lehet kihagyom...majd kiderül :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#684) werszomjas válasza D@niel (#677) üzenetére


werszomjas
őstag

Nahát én pont Debrecenben vagyok, adok érte egy Hero-t :P ;)

üdv

(#685) Binczet válasza D@niel (#682) üzenetére


Binczet
aktív tag

Lumiát már kilőttem, nem akarok szívni a Zune-nal, azt se tudom, mi az. :)
Defy-t egyik ismerősöm vett. Igaz, nem ment rajta pár újabb játék, viszont nagyon smooth volt az egész telefon, pedig nem is a +-os Defy.
Amúgy köszönöm a választ.

Egy kis ON: mennyire mozog az a kis 'hátlap', ami levehető? Ad ki valamilyen hangot, vagy mikor nyomkodjuk a telefont, érezni, hogy mozog?

Még egy gyors kérdés, mielőtt lejárna a szerkesztés: azt írják a tesztben, hogy az egyik, kijelző alatti érintőgomb a futó programok listáját hozza be. Ez nem az a 4 négyzetes menü (helyi menü) gomb, mint az összes többi androidon?

[ Szerkesztve ]

(#686) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!

Lassan én is váltok és lehet (több mint lehet), hogy a V lesz a befutó. (beleszerettem, és ez nálam elég :) )

Még ami "zavar"..
- Proci csak 1 magja,
- Ram csak 512,
- És érdekes módon pont az amibe külsőre beleszeret az ember .. a hajlított alja. (tudniillik fektetett övtokban hordom, és kérdés, hogy ebben mennyire tartja el a hajlítás)

Most beszélgessünk a RAM-ról.
Jelenleg egy spica van kéz alatt. Erre ezt írják: 256 RAM, és 200 ROM. (érdemben egy 8GB-s kártya van benne)
Ezen meg így adják: 4Gb valami, 512 RAM

Ismerem az Androidot, tudom, hogy ha teheti úgy kezeli a memóriát hogy ne fogyjon el
Ugyanakkor jártam már úgy (annak ellenére, hogy 2.2 van a telón memkártyára telepíthetőség lehetőséggel), hogy belassult, elfogyott és megfagyott..

Írjátok, hogy bekapcsolás után (dobozból kivételkor) cc 130Mb a szabad.. hát nekem bekapcsolás után (spica) jó ha 35 van szabadon :) - ehhez képest a V nekem elégnek tűnik.

Ha jól tudom a SENSE az a 4GB-ből foglal. Ezért is van "csak" cc 1 Gb szabad pl fényképek tárolására).
Kérdés, hogy a 512-ből mi fogyaszt.
A aktuális futó program biztos, (lévén hogy RAM), de a telepített program az hová települ? A 512 -re, vagy a 4Gb-re?
Nem akarok úgy járni, hogy meg kelljen válogatnom, hogy mi legyen feltelepítve a telóra.
(Sajnos most úgy vagyok, hogy azt a progit amit évente 2x használok, azt biz le kell szednem hogy gördülékeny legyen a rendszer)

(#687) Binczet válasza _Dumber_ (#686) üzenetére


Binczet
aktív tag

Hát amit telepítesz, az a 4 GB-ból maradó 1, másfél gigára kerül. Az 512-be csak a futó alkalmazások, sense, meg maga a rendszerfolyamatok kerülnek.
Szerk.: újraolvastam, mit kérdeztél: a sense fájljai biztos, hogy a 4 gigán vannak, de mivel mindig fut, ezért a ramban is van. Hülyén hangzik így, de remélem érthető.
Szerintem.

Én is úgy érzem, hogy sokat eszik a sense; nem akarok úgy járni, hogy ha egy nagyobb programot akarok futtatni, akkor ki kelljen lőni, vagy valami hasonló.

Olvastam egy másik tesztet, ahol azt írják, hogy elég sok megakadást tapasztaltak használat közben. Fene vigye el, eddig winmo-s telefonom volt, elegem van az akadozó oprendszerből, nekem valami smooth cucc kell! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#688) D@niel válasza Binczet (#685) üzenetére


D@niel
addikt

Semennyire nem mozog a hátlap. Annyira nem, hogy nem is egyszerű levenni, de ez is benne van a tesztben, olvasd át, sok mindent leírt Csaba.
HTC minőség!

A mobilon 3 érintős gomb van, a jobb oldali a multitask gomb. Mindjárt linkelek egy youtube videot amit az egyik fórumozó csinált, de rengeteg más video is van fent youtube-on, tessék bátran rákeresni, 20p alatt megmutatnak mindent a mobilon, meg ott van a tesztben is a video, nem fogunk mindenre válaszolni amit már leírt a mobilarena :)

RealGhost mobilja

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#689) _Dumber_ válasza Binczet (#687) üzenetére


_Dumber_
őstag

Az nem gond ha sokat eszik, csak az ha nincs miből.
Bekapcsoláskor már megeszi a neki kellő szeletet, ha ezután 130 marad akkor az már neki nem kell.

Ezekután ha az 512-ből maradt 130-ra csak a futó program tart igényt, akkor nem látom okát, hogy ez miért ne lenne elég.
Mondom: nekem 35, az alap és ha kell a 2.2 szabadít vel. Mint tudjuk az ICS meg ebben is jobb. (nyilván ha egy 110MB-s játékot akarsz elindítani akkor megizzad, de mormál esetben nem lehet gond).

Annó a Spica volt az első (és egyetlen) amihez adták az IGO-t. Mindenki szidta, hogy lefagy és kilép, ráadásul legtöbbször csak 3.-ra indult el.
Ez azért volt, mert ez a telő kicsit kevés volt neki (nyilván marketingfogás véget adták hozzá).
Azért is indult el 3.ra, mert addigra már felszabadította neki azt a 60MB helyet, ami kellett és így már nem okozott gondot. De ha bejött egy bejövő hívás (aminek prioritása volt-mert hát ez elsődlegesen csak egy telefon ), akkor miből is szabadít fel helyet,? hát ai IGO volt az amit killelt a rendszer (nem taskkiller !! )

Skynet.. érdekelne a véleményed, mivel nagyon adok rá (végülis Te is Spicaval kezted kb akkor mint én :) ) ráadásul tudom hogy van droid téren tapasztalatod (blogot olvastam.. hátérinfo kellene :) )

[ Szerkesztve ]

(#690) Binczet válasza D@niel (#688) üzenetére


Binczet
aktív tag

Köszi a videót, nézem. Múltkor olvastam valamelyik tesztben, hogy hiába az unibody ház, az alsó kis cucc mozog. Úgy tűnik, nem ez volt, de úgy rémlik, valamelyik htc volt az is.

(#691) Szancsó válasza Binczet (#685) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nekem a hátlap műanyag része fix és nem áll el: éppenséggel nyöszörgésre lehet kényszeríteni, de az már nem rendeltetésszerű használat...
A jobb szélső gomb rábökésre az utoljára használt alkalmazások listáját hozza fel, hosszan (kb. 1mp) nyomva pedig a menü gombnak felel meg. (Bár az alkalmazásokat folyamatosan írják át 4.0 kompatibilissé és azoknál nincs erre szükség, de én is találtam már olyat, ahol csak ezzel lehetett előhozni a menüt.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#692) _Dumber_ válasza Szancsó (#691) üzenetére


_Dumber_
őstag

"(Bár az alkalmazásokat folyamatosan írják át 4.0 kompatibilissé és azoknál nincs erre szükség"

Ez pontosan mit jelent?

--

Alvó állapotból melyik gomb hozza fel a képernyőzárig? Bekapcsoló fent, vagy bármelyik? (pl hangerő)

Lehet e egy gombbal némítani bejövő hívás csörgetés közben?
(Nekem most pont oda esik ez a gomb (hangerő le/fel - bal oldalon) ahol az övtokban van egy nyílás, így ki sem kell vennem belőle ha le akarom lőni :) )

[ Szerkesztve ]

(#693) D@niel válasza _Dumber_ (#692) üzenetére


D@niel
addikt

miért nem olvasol vissza? már mindent leírtunk nem is egyszer.

A mobil tetején lévő gomb kapcsolja be a képernyőt, majd feloldod a képernyőzárat, mással gyári állapotban nem lehet.
Bejövőnél a bekapcsoló némítja, ha lenyomod még egyszer leteszi.

tényleg mindent leírtunk már, nincs olyan sok hozzászólás, hogy napokig itt keljen ülni, néhány perc alatt 2-300at végig tudsz pörgetni.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#694) Szancsó válasza _Dumber_ (#692) üzenetére


Szancsó
aktív tag

"(Bár az alkalmazásokat folyamatosan írják át 4.0 kompatibilissé és azoknál nincs erre szükség"
A menü elérhető képernyőről is, ha nincs fizikai gomb: lsd. a tesztben ez a képernyő.
A többit D@niel leírta.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#695) _Dumber_ válasza D@niel (#693) üzenetére


_Dumber_
őstag

Folyamatosan olvasok az elejétől természetesen . de elkerülte figyelmemet.. nem könnyű 2-3 "lehetséges" telefon fórumából jövő infót fejben tartani.

Azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#696) rizso válasza D@niel (#677) üzenetére


rizso
addikt

Motorola V3? ;] Egyébként köszönöm a felajánlást, de nem járok Debrecenben (majd csak hó végén megyek esküvőre), illetve jelenleg csak párom Skate-jét tudnám cserébe adni...

Szancsó: mondjuk az a 4-5mp-es üzenetek megnyitás...lehetne az gyorsabb is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#697) Real Ghoost válasza rizso (#696) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nem tudom mitől függ, de most ahogy hozzáérek már rögtön bent vagyok az üzenetekben, máskor meg tényleg másodperceket gondolkodott már nekem is korábban, azért nem 4-5öt, inkább 2-3at.

[ Szerkesztve ]

(#698) Binczet válasza Real Ghoost (#697) üzenetére


Binczet
aktív tag

Valószínűleg az a 2-3 másodperc a bekapcsolás utáni első üzenetmegnyitáskor volt; utána betette a memóriába (vagyis futott a messages), így onnan már gyorsabban jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#699) Skynet258 válasza _Dumber_ (#689) üzenetére


Skynet258
veterán

Megtisztelő, hogy adsz a véleményemre, tényleg. :R Hát igen, a Spica-s idők... nem ma voltak. Megmondom őszintén, amikor csak tesztelni kapok egy telefont, mint volt az a V esetében, nem nyúzom annyira, mint a sajátomat. Nálam fel van téve általában 100+ app meg játék, sokat használok, megszoktam... így a teszt telefonokat nagyjából úgy használom, mint egy átlagos emberke, nem telepítem tele mindenfélével.

Mindazonáltal annyit elmondhatok, hogy nekem a V nagyon tetszett, szép a kijelzője, és én pl. akadozást sem tapasztaltam. Az a 130 szabad memó elég lesz sok mindenre, főleg az ICS miatt is - itt már jól bánik a rendszer az erőforrásokkal.
Ha ekkora kijelzőben gondolkoznék, szerintem simán megvenném a V-t. Fém ház, ICS, Sense. Ha élőben történő nyomkodás után is tetszik, akkor hajrá! ;)

Ja, és az egy mag ne zavarjon, de dőlj be a marketing bullshitnek. Elég az még sok mindenre, és még egy darabig így is lesz. ;) Benchmarkok alatt jól mutat a 2-4 mag teljesítménye, de egyébként... nem duplázódik a sebesség a két magos rendszereknél sem. Spica után (ha jól értem te még azzal nyomod), minőségi ugrás a V.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#700) _Dumber_ válasza Skynet258 (#699) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igen.. a Spica még duruzsol. Ebből is látszik, hogy nem hetente cserélek, ezért is gondolom meg mit veszek.

Jól látom Te SII-vel nyomod?
Abban 2 magos proci + 1 G RAM van, ez biztos elég a 100+ app-hoz, (mondjuk én nem használok annyit soha (max 10-20 plusz van fenet -- illetve lenne fent ha engedné az öreglány
)

Kösz a megerősítést.. fellátogatok pestiába mert szeretném látni a "bronz"-ot is (nekem fényképen jobban tetszik)

2 maghoz még annyit, hogy lehet valamivel gyorsabb lesz majd (pl Sony P), de az akkuidő nem fog csökkenni, amikor a ICS már tényleg kihasználja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.