Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) dattilax


dattilax
csendes tag

Eddig még nem , de nincs még egy napja se hogy használom.

(#852) wood elf


wood elf
csendes tag

sziasztok!
lassított felvételek készítésével kapcsolatban vannak valakinek jó élményei?
megmondom őszintén, hogy emiatt, és a sorozatképes fícsör miatt nálam komoly pluszpontokat kap ezt a készülék, hogy emellett döntsek.

(#853) v-paci válasza niof (#846) üzenetére


v-paci
aktív tag

Maxell 16gb class 6-ossal használom, semmilyen hibát nem produkált. Ezen kívül még a régi telefonom 2 gigás nokia kártyájával is problémamentesen működött.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#854) darál0w válasza niof (#846) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

előző telom is dobálta a kártyákat...elég sok félét kiprobáltam.

végül egy ebayről rendelt noname class 10-es 8gb-os kártya lett a nyerő. ez a telefon sem dobálja.:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#855) niof válasza darál0w (#854) üzenetére


niof
addikt

Még az is lehet, hogy rendelek egyet. Még egy esélyt megér. Ha találok egyet olcsón...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#856) Tucobe válasza niof (#855) üzenetére


Tucobe
tag

nekem 16 gigás samsung class 10-es van benne és remekül műxik!

(#857) niof válasza Tucobe (#856) üzenetére


niof
addikt

Rendeltem egy olyat, mint a tiéd e-bay-ről. Hátha... Ha meg nem, akkor jó lesz a Nikon-ba! :) Amúgy 3000 pénz sem volt, szállítással. Itthon kb. 5500 az árgép szerint. Itt vidéken meg még drágább a kiskerek árrése miatt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#858) ncc1701 válasza niof (#850) üzenetére


ncc1701
veterán

Samu 32G class 10, egyszer sem dobta el, pedig van használatban rendesen. :)

(#859) vjozsi


vjozsi
csendes tag

Hello!

Vettem én is egy ilyen telefont a t-mobile webshopján keresztül. Mai nap meg is kaptam a készüléket. Új előfizető vagyok, tehát új a sim is amit a telefonnal kaptam meg egy időben.
Először betettem a sim-et a telefonba és bekapcsoltam. Kérte a pin-kódot, megadtam, elfogadta. Majd ugye a szokásos első indítási procedúrát végigcsináltam (google-fiók megadása, htc fiók stb.). Ezután szerettem volna aktiválni a sim kártyámat. Felhívtam a t-mobile és ők aktiválták is. Ugye ekkor ki kellett kapcsolnom a készüléket majd pár perc múlva vissza. De sehogy sem akar nekem a hálózatra felkapcsolódni. A kikapcsolás után a pin-kódot sem kérte újból. Azóta már kivettem a simet, meg betettem megint, újraindítottam már vagy 5x, de semmi.
Mi lehet a hiba oka? Megoldása?
Az, hogy nem kéri a pint az hiba-e vagy normális?

Köszönöm a választ előre is!
Üdv!

(#860) Szancsó válasza vjozsi (#859) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Az nem tűnik normálisnak, ha a PIN-t nem kéri újra, próbáltad kikapcsolni a kód kérését? (Settings / Security / Set up SIM card lock )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#861) vjozsi válasza Szancsó (#860) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Most például azt csináltam, hogy kivettem a sim-et és úgy kapcsoltam be. Ugye ilynekor kiírja, hogy nincs sim a telefonban és tegyünk be egyet. Ekkor rakom be simet neki és erre azt írja, hogy nem ismeri fel a simet.
Na ez micsoda?

Még nem állítgattam semmit abban a menüben amit te írtál.

(#862) vjozsi válasza Szancsó (#860) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Most megnéztem azt a menüpontot amit írtál és ott van 2 lehetőség és az elsőnél ahova az van írva, hogy a SIM kártya lezárása, ott van mellette egy zöld pipa és alatta kiírja, hogy a telefon használatához sim kártya szükséges.

(#863) samu74 válasza vjozsi (#862) üzenetére


samu74
addikt

Gyári visszaállítást próbáltad?Esetleg másik t-mobilos sim próbaképpen?
Esetleg ezt a simet próbáld ki egy másik telóban,indíts egy hívást róla.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#864) vjozsi válasza samu74 (#863) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Gyári visszaállítás alatt factory restre gondolsz?
Most éppen nincs itt egy t-mobile-os sim sem, azt majd csak este tudom megpróbálni.

(#865) Real Ghoost válasza vjozsi (#859) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Valakinek már volt hasonló gondja, és neki nem is oldódott meg sehogy se, ha jól emlékszem... remélem nálad valami más hiba van.

(#866) Szancsó válasza vjozsi (#864) üzenetére


Szancsó
aktív tag

(Amit írtál az alapján egyáltalán nem érzékeli a SIM -et: jól van beletéve? :) )
Igen a factory reset ugyanaz, végszükség esetén.
De ha az sem jön be, akkor T bolt és hátha ott tudnak vele valamit kezdeni.
(Én mondjuk nem hagynám ott: ha a helyszínen megoldják, akkor rendben, különben meg élnék a 8 napon belüli elállással.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#867) samu74 válasza vjozsi (#864) üzenetére


samu74
addikt

Igen az a factory reset.A beállítások menüben a mobilhálózatoknál állítsd csak gsm-re,nézd meg hogy úgy felcsatlakozik-e.

-----------

(#868) vjozsi válasza Szancsó (#866) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Igen a SIM jól van benne. Megcsináltam menüből a resetet, de semmi. Szóval megyek a T-hez holnap azt hiszem.

Köszönöm a válaszokat!

(#869) werszomjas válasza vjozsi (#868) üzenetére


werszomjas
őstag

Érdemes holnapig várnod.

Én már kétszer cseréltem sim kártyát a T-mobil-nál (egyet csak úgy, egyet meg elloptak) és miután megkaptam az új sim kártyát, amit aktiváltak is nekem majd csak másnap engedett fel a hálózatra. (mindkét esetben)

Kell neki ugyanis egy kis idő, gondolom esténként engedélyezik az új simeket.

Szóval ha 24 óra múlva sem jó, sztem elég akkor visszavinned.

Bár nekem mindkét sim dominos volt.

üdv

(#870) darál0w válasza werszomjas (#869) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én számhordozással álltam át...18:00-22:00 időablak volt megadva. 18:05-kor eltűnt a térerő a vodás kártyámmal, 18:10-kor pedig már volt térerő a T-mobilossal.

szal' nem egy nagy melo nekik...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#871) vjozsi válasza vjozsi (#868) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Most tettem bele egy másik T-s SIM-et és tökéletesen működik vele.
Illetve az én kártyám is működik egy másik telefonban (Nexus S), bár az kártyafüggetlen.
Nem tudom hogyan lehetséges ez, hogy csak az én SIM-emet nem ismeri fel?

Sőt most már össze is omlott és újra is indult magától mikor a Play Store-ban frissítette az alkalmazásokat.
Áhh, már nem tudom mi lesz ebből.

(#872) Andrewstarr válasza vjozsi (#871) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Én jártam hasonlóképpen: 811
Még nem tudom, hogy tényleg megbuheráltassam, vagy menjek panaszt emelni. :O

(#873) Andrewstarr válasza vjozsi (#868) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Be van kapcsolva a mobilhálózat?
És most mit csinál, vagy mit ír ki ha bekapcsolod?

(#874) vjozsi válasza Andrewstarr (#873) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Nem ír ki semmit. Minden be van kapcsolva. Öcsém SIM kártyájával működik normálisan.
Az én kártyám is jó az ő telefonjában, csak a HTC urasága válogat.

(#875) Zsirmanc


Zsirmanc
aktív tag

Sziasztok!

Anysoft keyboard-ot használóktól kérdeznék. Feltettem, engedélyesztem, és a világ minden pénzéért nem tudom elővarázsolni hanem a saját billentyűzetét használja és nem tudom kiválasztani az input method-ot. Desire-nél ment, Sensation-nél szintén. Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszönöm!

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#876) Bpisti84


Bpisti84
tag

Milyen microSD-vel használjátok?

Márka és class-szám érdekel.

(#877) dattilax


dattilax
csendes tag

Transcend class 10

(#878) szilvaspet válasza Zsirmanc (#875) üzenetére


szilvaspet
tag

Amikor bent vagy egy szövegablakban és a billentyűzet látható, lehúzod a redőnyt ( a felső állapotsort) és ott tudsz beviteli módot váltani.

Pet

(#879) Zsirmanc válasza szilvaspet (#878) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Kösz. Szerintem ezt az egyet nem próbáltuk. A többi gépnél, ha hosszan nyomtuk a szövegbeviteli mezőt, akkor hozta fel ezt.
Ok köszi szépen! :R

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#880) vjozsi válasza Andrewstarr (#872) üzenetére


vjozsi
csendes tag

Ma elmentem a T-üzletbe a problémámmal. Mondtam ott a srácnak, hogy próbáljuk ki egy új SIM-mel hátha csak ennyi a baja. Betette az új SIM-et -> pin-kód beüt -> elfogad -> és azóta is tökéletesen üzemel.
Szóval nekem ez megoldotta problémám.
És érdekes módon ezzel az új SIM-el az összeomlások is megszűntek, most már nem indul magától újra.
Köszönöm az eddigi válaszokat, segítségeket!

(#881) Lopottmotor


Lopottmotor
tag

Mostanában van egy elég komoly problémája a telónak.

Fektetett módban nem látszik a billentyűzet.

Sima álló helyzetben elkezdek gépelni pl. egy sms-t, nincs is semmi gond, amint elfordítom a billentyűzet "láthatatlanná" válok. Tudom ugyan nyomkodni a betűket, csak nem látom mit nyomok.

Találkozott már valaki hasonlóval? Vagy én vagyok hülye és elállítottam valamit ?

(#882) Sann81


Sann81
csendes tag

Sziasztok!!

Érdekes probléma lépett fel : Otthoni wifi hálózaton a google play-ben nem látszanak az appek ikonjai és a képek sem. Akármelyik másik nyílt wifi v. mobil hálózaton rendesen betölti a képeket nem értem az egészet levettem a wpa2-t kilőttem a tűzfalat mindent és ugyan úgy nem tölt be mit tegyek????

Router TP-LINK WR740N

Segítségeteket kérném tanácstalan vagyok

Előre is köszönöm!

(#883) Szancsó válasza Sann81 (#882) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nekem is WR740N van, de megy vele rendesen. Én csak a Network / WAN és a Wireless / Wireless settings / security alatt állítottam be a dolgokat (auto channel, 11bgn mixed mode, auto channel width, illetve WPA2 personal kulcs AES kódolással). Nincs beállítva semmi extra tiltás, vagy ilyesmi?
( Telefonon a Settings \ Apps (All) \ Google play store \ Clear cache és Clear data nem segít? Esetleg router reset és újra beállítás? )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#884) simihun


simihun
aktív tag

üdv az Uraknak :)

beléptem a HTC One V kicsinyke táborába. Előző készülékeim közül csupán 1 az ami említésre méltó, az pedig a Galaxy S. Remélem ez a készülék is az idő múlásával kidob megannyi lehetőséget, mint ami a fent említett készülékben van ill. volt. :)
mivel sok a hozzászólás, pár mondatban leírhatnátok, h mire érdemes odafigyelni, mint hibajelenség, esetleg milyen plusz dolgokat állítsak be, amivel jobb teljesítményre bírhatom a drágaságot.

egyébként nagyon szimpatikus a külseje. talán 1 dolgot sajnálok, h a T-nél nem volt, csupán szürke színű.

(#885) darál0w válasza simihun (#884) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

#670-től olvasd.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#886) simihun válasza darál0w (#885) üzenetére


simihun
aktív tag

köszi :) lesem.

(#887) simihun válasza D@niel (#679) üzenetére


simihun
aktív tag

"Még ami van az az, hogy mikor berakod a kártyát alulra, az alsó műanyag panel bal oldalon a sim alatt nem teljesen illeszkedik rá, nem úgy, mint jobb oldalt. Ezt a tesztben is említették. Észre lehet venni, de csak akkor zavaró, ha állandóan ezt nézed"

5 db-ot bontattam ki a Mammutban, sajna mind1ik ilyen volt. persze a legjobban illeszkedőt hoztam el. (mindegyik ugyanolyan volt :D )

(#888) simihun


simihun
aktív tag

az első számomra szokatlan, az érintő kijelző. más, mint a Samu vagy a Sanyi.nem csúszik annyira rajta az ujjam, mint a fent említett készülékeken, pedig bőségesen bekentem a kezem vazelinnel :)

mondjuk ezzel nem lesz gond, megoldjuk 1 jobb minőségű fóliával.

[ Szerkesztve ]

(#889) Jimmbo válasza simihun (#887) üzenetére


Jimmbo
csendes tag

Èn a telenornál vettem, náluk nem is volt csak fekete. Nekem az alsó kis műanyag tökèletesen illeszkedik mind kèt oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#890) Macccy


Macccy
senior tag

Csajok, srácok! Toljátok legyetek szívesek a státuszt, mi most a helyzet ezzel a "vacakkal"? Mi maradt a korábbi hibákból, milyen a napi használatban? Akku időket szeretnék kérni normál használat illetve nyüstölés mellett, meg lett e már oldva a májbeteg kijelző dolog, múlik e akinél van? Fizikai kopás, karc, szoftveres lassulás, fagyás, szükséges újraindítás, patchek, nem működő programok, igazából minden érdekel ... egyszóval tapasztalatokat kérnék.

Nagyon nagy lett a csend, pedig éppen az experience gyűjtésre legalkalmasabb a topic ... Vagy két hónap után minden baba, fény, ragyogás? ;]

... ?

(#891) Macccy válasza Macccy (#890) üzenetére


Macccy
senior tag

Ami kimaradt: a beszélgetés hangerő és a wi-fi/térerő mizéria szintén érdekelne, mi lett azokkal?

Mindez természetesen azért érdekelne, mert készülék vásárlás előtt állok (HTC HD mini jómunkástelefont váltanám valami okosabbra) és első körben egy HTC unibody készülék lenne a kritérium ... Ez a méret sem egy pingpong ütő, szóval potenciális célpont a V ... 2-3 évre veszek készüléket, nem kell, hogy jövőre is vigye az Unreal5 -öt és fullHD filmeket se néznék egérmozin, de mindenképpen kell, hogy legalább érthetően telefonálni/netezni/sms írni hibátlanul alkalmas legyen!

(#892) simihun válasza Macccy (#891) üzenetére


simihun
aktív tag

véleményem szerint ne szarozz, vedd meg :) minden teló hiányos valamilyen szinten. 1 napja fight-olok vel, sztem perelhetnének telefonkínzásért :) ár-érték arányban 10/9-es.

zenehallgatás:
AIAIAI TMA-1 fülessel tesztelve kiváló hangzást nyújtott :)
(Samu Galaxy S2-vel meghallgattam ugyanazt a zenét, az ajajaj fülessel...messze lemaradt a Samu)

fényképezés:
sikerült 1 balesetet lefotóznom a Király utcában, valószínű, h a Blikk megvenné a képeket.

wifi + 3G:
idáig rendben találtam a működésüket.

röviden ennyi ;)

(#893) Andrewstarr válasza simihun (#892) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

GPS-en meglepődtem, marha gyors! :K

(#894) simihun


simihun
aktív tag

2. fázis.teljes lemerítés után felraktam a hálózati töltőre, óra, másfél óra alatt 100%-ra töltötte :)

kíváncsi leszek mennyit bír egy aktív party-s, videó rögzítős estétől :) igyekszem, nem beleejteni 1 korsó sörbe.

[ Szerkesztve ]

(#895) kori18t


kori18t
tag

Szemezgetek egy ilyen telóval, nagyon bejön. Ma meg is nyomkodtam egyet a Telenornál, de a menüben barangolva, néha eléggé belassult a rendszer, kissé elgondolkodott a telefon, na nem nagyon, de gombnyomástól számítva eltelt vagy 2mp mire reagált. Ez érzésre sok volt. Az asszony Xperia Minije ilyet soha nem csinál. Valaki tapasztalt már ilyet?

(#896) mbazsi válasza Macccy (#890) üzenetére


mbazsi
tag

Szia!

Én már több mint egy hónapja használom, és nem vagyok egy hardcore user, ritkán játszadozok, inkább böngészek rajta. A wifi jel érzékenysége kiváló, legalábbis számomra. A sárja folt nálam nem jött elő, de igaz, hogy direkt nem is kerestem, mert tudom, hogyha esetleg találnék akkor utána már zavarna. De egy hónap alatt ha van is, nem vettem belőle észre semmit. Minden nagyon pöpec.

De hogy ne legyen minden olyan mint a mesében egy hibája van, de az hatalmas, lévén ez egy telefon. Egy zsúfolt kocsmában már nem lehet vele telefonálni a hangerő miatt. Amióta leváltottam az előző telefonom sokkal többször kérdezek vissza, hogy "Mi?", mert egyszerűen nem hallani. Mindennek a tetejében a csörgést is nehezen hallom meg. Sajnos ezek miatt gondolok rá hogy leváltom, mert életvitelemből adódóan sokszor telefonálok metrón, kocsmában ... stb.

Az én felhasználási szokásaimmal az akksi kiváló. Általában két naponta este töltöm, de ha mégis elfelejteném, és mondjuk alig alig használtam előtte akkor a harmadik nap sem vagyok szívbajos, és elindulok vele, és kibírja. Persze kíméletes üzem azért kell ehhez az eredményhez.

Ebből az apropóból megkérdezem, érdekel-e valakit egy tökéletes állapotú T-függő példány

A benyomásom egyébként pozitív, élmény használni számomra.

[ Szerkesztve ]

(#897) #53667584 válasza Jimmbo (#889) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nálunk két fekete van itthon, tökéletes illeszkedéssel.

(#898) hansolo1106


hansolo1106
csendes tag

Erősen gondolkodok egy ilyen teló megvételén, azonban 1-2 dolog aggaszt:
- Az hogy nincs benne iránytű az mit jelent pontosan? Nem fog forogni a térkép?
- Visszajelzések alapján sok embernél eléggé be tud lassulni. Ti mit tapasztaltok? Nem kell nekem egy sebességbajnok telefon, de egy Nokia 6303 után ne tűnjön már lassúnak egy 60 ezres telefon.
- A böngésző sebessége javul ha vmi más böngészőt rakok fel (pl Opera v Chrome)?
- Fel lehet rakni a Skype-ot előlapi kamera megléte nélkül is? Jó lenne (még ha nem is látják a fejemet hívás közben :).
- Mivel nem volt még okostelóm ezért lehet hülye kérdés következik: sokan írják, h ne tegyünk fel minden szar app-ot, mer belassítja a rendszert. Na most ha én rárakok pár játékot, gitáros cuccokat (pl. hangoló) meg 1-2 ilyen progit akkor az befolyásolja az alap sebességét mégha nincsenek is elindítva?

Amúgy tetszik nagyon a telefon, holnap megyek élőben is kipróbálni. A másik lehetséges befutó még a Galaxy Ace 2, aminek nincs gond a sebességével, előlapi kamerája is van, viszont a felhasználói felülete meg a kinézete annyira nem tetszik mint a HTC (műanyag vs. fém).

(#899) Macccy válasza mbazsi (#896) üzenetére


Macccy
senior tag

Üdv. A hangerő dolog valóban HATALMAS hiba ... Desire -el telefonáltam már, annál is szar volt a hangerő. Ez (is) úgy gondolom valami Android szoftveres f*szság, de azon nem tudok napirendre térni, hogy mi a frászért nem javítják? Nagyon sokan tapasztalják, hogy a max hangerő elégtelen ... Vagy utólagos app kell hozzá? Az azért "ciki" ha emiatt kell futtatni Songoku012 nevű tizenkét éves japán kissrác által írt free programot, mert a gyártó/Google nem lép az ügyben, nem?

Nem tetszik ez a dolog. Tény, hogy a HDmini már messze nem színvonal, de azért akadva, forgatva el lehet rajta netezni, sms -ezni és ordít a fülembe ha úgy állítom be. Ha lecserélem akár 8 nap elállás, akár nem, jó lenne ha legalább a telefonálásra hiba nélkül alkalmas lenne az androidos készülék és nem kéne foltozni ... :(

Hangerő, akksi, egyéb? Még valaki a tulajdonosok közül?

(#900) xtibi


xtibi
tag

Sziasztok,
Ebben a vasban is müködik az a htc-s örület, ami a x-ben és az s-ben, hogy a gyilkolja a multitask-ot? Mármint, hogy kilövöldözi, leállítja a párhuzamosan futó alkalmazásokat.

Az egyetlen változatlan az örökös változás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.