Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!

HTC One V vásárlásán gondolkodom (innen vásárolnám).
Mire érdemes odafigyelni, mire elég a ram?
Fotózásra, sok webezésre, zenehallgatásra, meg ritkán unaloműző játszásra, illetve nyilván telefonálásra használnám. Elég a teljesítménye?
Illetve azt olvastam, hogy a képernyő pereme éles, és elég zavaró lehet telefonálásnál. Nektek mik a tapasztalataitok?

Köszönöm

(#252) Andrewstarr válasza mbazsi (#251) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Úgy látom, hogy el van írva a RAM mérete azon az oldalon, nem 1 GB, hanem
csak 512MB.
MM-ban tapiztam én is, élőben sokkal szebb, valóban van egy éles
pereme, de nem érezhető szerintem.

(#253) mbazsi válasza Andrewstarr (#252) üzenetére


mbazsi
tag

Tisztában vagyok, hogy csak fél giga ram van a készülékben, aminek jelentős részét a Sense elfoglalja. Ezért kérdeztem, hogy a maradék mire elég. Mert ugye ha tele van, és még szüksége lenne memóriára, akkor bezár alkalmazásokat, ez esetben pl a launchert ami a Sense. És az nem lenne túl jó, ha sokszor előfordulna.

(#254) D@niel válasza mbazsi (#253) üzenetére


D@niel
addikt

Én még nem vagyok birtokában a modellnek, jelenleg 3GS-em van, amiben ugye 256 van. Azt szoktam, hogy a telefon, sms, mp3 lejátszót nem zárom be, általában ezeket használom a legtöbbet, és ilyenkor egyből ott van a ramban. Ha elindítok egy játékot, vagy böngészőt azt utána kiveszem, és a másik 3-nak még marad hely. Szerintem 3-4 dolgot a one v el kell, hogy bírjon.
Amúgy meg gyors gép, elvégre a középkategória legfelső szegmensét képviseli, tehát nem kell sokat várni egy böngésző, vagy pl. video lejátszó elindításához.
Szerintem még ami fontos, hogy feleslegesen ne rakjon ki widgeteket az ember, mert az is sok energiát elfoglal, vagy mondjuk az időjárás effektjét is ki lehet kapcsolni (azt hiszem, mert htc legend-en még ki lehetett, nem tudom hogy ez ice cream-en megoldható-é). De ha nagyon spórolni akar az ember akkor az értesítő részt is ki lehet üríteni időnként.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#255) mbazsi válasza D@niel (#254) üzenetére


mbazsi
tag

Én nem használok csilli-villi widgeteket, általában egy óra, meg pár gyorsindító ikon, meg névjegy. Csak a fontosabbak. Én Symbian^3-on edződtem, ott meg sok lehetőség nem volt az eye candyre. Egy zene widget azért kell természetesen, meg egy óra. Az érdekelne, hogy mennyire bírja, ha megy a navigáció, és még egy böngészést is megnyitok mellette. Nem PCnek fogom használni, hogy minden megy egyszerre, mert azért én be szoktam csukogatni amit nem használok, üzemidő szempontjából ideálisabb. Csak jobb tisztában lenni a korlátokkal vásárlás előtt.

(#256) n7


n7
csendes tag

Helló!

A cikkben olvastam, hogy az akkumulátor kivehetetlen. Vagyis nem lehet cserélni?
Mert, szeretném megvenni ezt vagy az xperia neo v-öt. És, mivel hosszabb távra tervezem a megtartását ez fontos szempont nekem.

(#257) tween válasza n7 (#256) üzenetére


tween
őstag

otthon, házilag nem cserélhető az akku :N

(#258) Real Ghoost válasza Andrewstarr (#249) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én megnéztem és semmilyen foltot nem találtam.

(#259) Andrewstarr válasza Real Ghoost (#258) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Köszi, hogy megnézted, honnan vetted?
Nekem kedden jön a T-től.
Egy láma kérdés:
ezt a sense felületet ki lehet kapcsolni, és érdemes egyáltalán?
(kezdő androidos vagyok, idáig Nokiám volt csak :D )

[ Szerkesztve ]

(#260) Real Ghoost válasza Andrewstarr (#259) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én is a T-től rendeltem, és szintén az első okostelóm nekem is.
A Sense-t kikapcsolni? Nagy androidos guruk szerintem meg tudják oldani, Samsung telókon is lehet TouchWiz helyett másik launchert használni, de a sense-t nem nagyon szokták másra cserélni.

(#261) Gabócza válasza Andrewstarr (#259) üzenetére


Gabócza
senior tag

Én nem cserélném le helyedben a Sense-t, főleg nem kezdő androidosként. Pont ez a HTC-k egyik fő vonzereje. Szép, okos, könnyen kezelhető felület.
Egyébként nem kell nagy gurunak lenni hozzá, csak telepíteni a Play-ről egy másik launcher-t...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#262) samu74 válasza Gabócza (#261) üzenetére


samu74
addikt

Pontosan.Ráadásul a sense alatt futnak csak a gyári widgetek,amik közt azért van egy két jó darab is.Mondjuk nekem tetszik a gyári Holo téma is,kár hogy alapból azt nem lehet választani...Lehet akkor maradna még vagy +200MB ram... :DDD

-----------

(#263) Gabócza válasza samu74 (#262) üzenetére


Gabócza
senior tag

Esetleg nézd meg az Apex Launcher-t, bár a Sense helye ettől még nem szabadul fel...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#264) Bimmer6


Bimmer6
csendes tag

Sziasztok, nekem 4 napja van meg, T-Mobile-os, és kezdettől fogva napi 2-szer újraindul teljesen magától, hozzá sincs nyúlva, aztán tájékoztat, hogy rendszerhiba után áll helyre, küldök-e jelentést róla... Tapasztalt ilyet valaki? Nem örülök neki, megkedveltem a készüléket, de gyanús, hogy szervíz lesz belőle vagy visszaküldés...

(#265) Gabócza válasza Bimmer6 (#264) üzenetére


Gabócza
senior tag

Futtatsz valamit épp a telefonon amikor újraindul? Vagy esetleg nem telepítettél rá valami programot ami bekeverhet?
A jelentést meg tudod nézni? Hátha kiderül belőle, hogy mi okozta az újraindulást...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#266) Bimmer6 válasza Gabócza (#265) üzenetére


Bimmer6
csendes tag

Csak alap - előző telón jól bevált - alkalmazások futnak, pl. 3G Watchdog, és a gyári widgetek. A telefon nincs használatban amikor újraindul, pl. éjjel újraindul és reggel látom kéri a PIN kódot... A jelentés tartalma átlag felhasználóknak érthetetlen, kódok halmaza...

(#267) Andrewstarr válasza Bimmer6 (#266) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nem memória hiány? :F
Mennyi szabad hely van?

(#268) Gabócza válasza Bimmer6 (#266) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem egyik korábbi telefonomon (Ace) fordult elő, hogy a Widgetsoid widget, ami az előtte és az utána következő androidos telefonjaimon hiba nélkül futott, ott többször olyan hibát okozott, hogy ha hívtak, akkor nem tudtam felvenni, mert a telefon rész force close-zal elszállt, és mikor újraindult, nem látszott, hogy ki hívott. Elég idegesítő volt.
Úgy tudtam kideríteni, hogy nyomtam egy hard resetet a telefonon, majd naponta tettem fel egy-egy új programot. Persze azért le tudtam szűkíteni, hogy minek van köze a telefonáláshoz.

Szóval neked is ezt javaslom, egy próbát megér szerintem. Egy reset után kezd el használni a telcsit minden kiegészítő progi nélkül. Ha akkor is előjön ez a hiba, akkor vidd szervizbe, ha nem, akkor valamelyik korábbi programod nem teljesen ICS kompatibilis...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#269) samu74 válasza Gabócza (#263) üzenetére


samu74
addikt

Ha nem a sense fut,hanem egy launcher akkor sokkal több a ram.Próbáltam.

-----------

(#270) szaszimi


szaszimi
tag

két napja van meg a teló, remélem az akksival is kibékülök, és keményebb használat mellett is jobban bírja, mint az evo vagy a 4Gs...

(#271) Andrewstarr válasza szaszimi (#270) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Honnan vetted, sárga folt nincs? :U
Mi a problémád az aksival, nem bírja sokáig?

(#272) szaszimi válasza Andrewstarr (#271) üzenetére


szaszimi
tag

sárga folt? nem, nincs :)
tmobilos a drága

(#273) Bimmer6 válasza Andrewstarr (#267) üzenetére


Bimmer6
csendes tag

A RAM-ból általában 90-150 MB szabad, az csaknem kevés neki.

(#274) Bimmer6 válasza Gabócza (#268) üzenetére


Bimmer6
csendes tag

Köszi a tippet, ez szerintem is lehetséges. Annyi még, hogy ma reggel felajánlott egy szoftverfrissítést (~9 MB), elfogadtam, most hagyom így 2 napot, és ha nem javul, akkor hard reset...

(#275) Real Ghoost válasza Bimmer6 (#274) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Azt sztem nekem már 1 hete felajánlotta, bár fogalmam sincs, hogy mit javított de én feltettem rögtön. Fagyással sem előtte sem azóta nem találkoztam.

(#276) Esethiel


Esethiel
csendes tag

Azt mi okozhatja, hogy a Forsquare csak GPS-en keresztül tudja belőni, hogy hol vagyok? Wi-Fi-vel és 3G-vel sem tudja meghatározni a helyzetemet. + az alap sense óra+időjárás widget sem találja meg a pozíciómat, csak annyit ír, hogy jelenlegi hely..

Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!

(#277) secler07


secler07
tag

Játék témában mit tud a gép ? Mondjuk shadowgun, gta3, samurai2, modern combat ilyesmikre gondoltam :) előre is köszi

(#278) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Valaki lenne olyan jófej és kipróbálná a t-mobile-os One V-je működik-e telenoros sim kártyával? Motorolából kiindulva kiváncsi vagyok, mert telenornál kártyásan 80e ft, t-nél 72e ft, ami nagyon nem mindegy.

(#279) gatto_ válasza Bambalazs (#278) üzenetére


gatto_
senior tag

Telenorossal nem próbáltam, de a Vodásat nem viszi. Kéri a PIN kódot továbblép, aztán kiírja hogy zárolt hálózat, és kéri a hálózati kódot. Gondolom a Telenorossal is ezt csinálná.

(#280) Real Ghoost válasza secler07 (#277) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ha hétvégén lesz egy kis időm kipróbálom!

(#281) erahurka válasza Bambalazs (#278) üzenetére


erahurka
félisten

Tegyük fel hogy az első szállítmány független volt. Erre alapozva megveszed a telót a T-nél aztán beleteszel egy Telenoros sim-et. És nem megy mert te már nem abból kaptál, hanem egy következő, függetlenített adagból. A végén még rosszabbul jársz, mintha megvennéd a drágább Telenorost.

(#282) Bambalazs válasza gatto_ (#279) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Köszönöm. :)

(#283) Andrewstarr válasza Bambalazs (#278) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Megjött a drága, a T-től, sárga folt (még) nincs :), telenoros kártyával nem megy.
A Nokia 5800 után egy álom, még barátkozok az androiddal. :)
52e ft-ért szerintem jó vétel. :K

[ Szerkesztve ]

(#284) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Élő háttérképet hol tudom bekapcsolni? :F

(#285) Andrewstarr válasza secler07 (#277) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Shadowgun hasít rajta! :D

(#286) Tarantula33


Tarantula33
tag

Nagyon biztosra mentek a rendszerrel kapcsolatban. Ennél nem fog előfordulni hogy úgy lefagy hogy nem bírod újraindítani? majd megvárom míg lemerül.

Huawei P30 pro

(#287) morbi


morbi
csendes tag

Nekem holnap lesz egy hetes a telefon, szép és jó, teljesen megvagyok vele elégedve, htc volt az előző is szóval nem véletlenül vettem megint azt... t-mobiletol
Ma este fehér háttérnél észrevettem jobb alsó sarokban én is a sárga foltot, eddig vagy nem tűnt fel, vagy csak most jelent meg. Nem tudom kicserélik-e vagy szarnak az ilyen dolgokra, nagyon remélem hogy nem lesz nagyobb a folt és eltűnik idővel, de nagyon idegesítő :W

(#288) Gergőke88 válasza morbi (#287) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha a procit nyuzod akkor jon elo a sarga folt.

(#289) morbi


morbi
csendes tag

olvasva a külföldi fórumokat, sokan cseréltetik, de nagyrészüknél újra előjön, van aki 3ból 3 nál jár...
Van aki úgy döntött, hogy vár egy kicsit, és neki eltűnt, nagyon remélem hogy így lesz.
Sarkokban ki lehet bírni ott nem olyan zavaró, de láttam most képeket, hogy a képernyő közepén volt :F

(#290) morbi válasza Gergőke88 (#288) üzenetére


morbi
csendes tag

gondoltam igen hogy melegedéstől, de tegnap nyúztam csak, ma szinte vegetált egész nap, este léptem fel róla internetezni kb 30 percet..

(#291) Land


Land
veterán

Üdv!

Nézegettem ezt a telefont. Akinek van írhatna róla pár sort.:)

Mennyire csúszós a fém felület?
Van bármely rész, ahol picit recseg?
Zenehallgatásra mennyire jó egy jó fülessel?
Kijelző napfényben jól olvasható?
Az átlagos hardver ellenére az ICS gyors rajta?
Fényképezésben mennyire muzsikál jól?
Ez a sárgásodás milyen arányban jelentkezik és garanciális-e?

Egyelőre ennyi. Köszi!

Land

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#292) XLazyMonkeyX válasza Land (#291) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Hali. Nekem ez az első érintős telóm így a hardveres dologra nem tudok mit mondani, de a többire igen.

- Nekem eléggé izzadós tenyerem van, mégse csúszkál a kezembe a teló. Nekem nagyon bejön.
- Mivel szinte 1 darabból van a teló így én nem találtam rajta recsegős dolgot.
- A gyári fülessel is elég jól szól sztm, de ha veszel hozzá egy komoly fülest lehet h jobb lesz.
- Ha nappal szemben állok akkor is lehet rendesen látni, ha háttal állok neki és a saját árnyékom takarja a napfényt akkor is jó.
- Jó képeket csinál nagyon, csak kicsit erősek a színek (gyári beállítás).
- Az enyémen nincsenek sárga foltok.

Most pedig nekem is lenne 1 kérdésem.

Tegnap óta pittyeg a telóm és nem tudok rájönni h miért :S Nem tudom milyen időközönként, de elég ritkán úgy csinál h: ti-tü-tű. Régi telóm akkor csinált így mikor merült. De ez fullra fel van töltve :S Valaki nem tudja mi lehet ez?

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#293) thenameless válasza XLazyMonkeyX (#292) üzenetére


thenameless
tag

Ilyen pittyegésre mintha már én is felfüleltem volna párszor! :F

(#294) Tarantula33 válasza thenameless (#293) üzenetére


Tarantula33
tag

Arra lennék kíváncsi, hogy zenehallgatás meg net használatnál meddig bírja az aksi.

Huawei P30 pro

(#295) Real Ghoost válasza Tarantula33 (#294) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én netezni 3G-n csak nagyon keveset szoktam, szóval ebben nem vagyok mérvadó, de a zenehallgatást azt egész jól bírja. Még csak a gyári lejátszót próbáltam, gyári fülessel, de jobban bejön a hangzása mint előtte a 4g ipod touchomé.
2 napig vígan el van nálam általános használat mellett, de ebben elég sok wifizés, zenehallgatás filmnézés telefonálás is van. A 2. éjszaka már érdemes azért töltőre tenni.

(#296) szilvaspet


szilvaspet
tag

Nem az elérhető nyílt wifi-hálózatot jelzi ezzel?

Pet

(#297) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Nincs térerő ingadozás a fém burkolat miatt? Régen a Legendemen erősen ugráltak a pálcikák.

(#298) XLazyMonkeyX válasza szilvaspet (#296) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Elképzelhető :S Látod arra nem figyeltem, h mikor be van kapcsolva a wifi akkor is csinálja-e. De ha azért van elég bosszantó mikor az éjszaka közepén csinálja :D

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#299) XLazyMonkeyX válasza szilvaspet (#296) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Na szóval: bekapcsolt wifi-vel és nyílt wifi jelzés nélkül is pittyegett.Kikapcsolt wifi-vel és jelzéssel is pittyegett. sztm nem az lesz :S

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#300) morbi válasza morbi (#290) üzenetére


morbi
csendes tag

Délután megnéztem a sárga foltot és már nagyon halvány volt, most már nem is látni... nemtudom később elő fog-e jönni :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.