Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) morbi válasza Lalee (#297) üzenetére


morbi
csendes tag

elég szar helyen lakom, plusz a ház is igen le van szigetelve, nekem szokott ingadozni (más telefonok is ugyan ezt csinálják a házban) de más helyeken mindíg fullos a térerő

(#302) otamas


otamas
csendes tag

Nekem ma hozta ki a GLS-es futár az előfizetéses telót a Telekomtól. Van egy elég komoly gondom:
a butatelefonomból át tettem ebbe a sim kártyámat és kiírja, hogy "korlátozott szolgáltatás". Se hívni, se sms-t írni nem tudok, a netezés az megy. Valamikor nap közben egyszer kiszedtem a sim-et, újra visszatettem és működött egy kicsit, utána megint elszállt magától és nem tudok csatlakozni a hálózatra. ha visszateszem a kártyát a régi Nokiámba, akkor működik. 112-t tudom hívni. Mi a gond szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#303) Real Ghoost válasza otamas (#302) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

PIN kódot kéri induláskor?

(#304) otamas válasza Real Ghoost (#303) üzenetére


otamas
csendes tag

Igen, kéri.
A felső info sávban meg ott van az inaktav hálozati jel.
Meg egy kis sim ikon, felkiáltójellel mellette, de pár másodperc után eltűnnek.

(#305) Real Ghoost válasza otamas (#304) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Akkor itt szerintem vmi gubanc lesz a telefonnal sajnos, ha más készülékekben megy a SIM gond nélkül.

(#306) Bambalazs válasza otamas (#302) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Mikori a SIM? Ha két évesnél öregebb, akkor érdemes cseréltetni, a szolgáltatók ingyen cserélik.

szerk.: vagy első körben próbáld meg másik SIM kártyával, hogy ki lehessen zárni a telefon hibáját.

[ Szerkesztve ]

(#307) TomRy


TomRy
csendes tag

Sziasztok,

Néhány kérdésem lenne a tulajokhoz:

- sima FM rádió van benne? - olvastam igent és nemet is, egy megerősítés jó lenne
- az üvege az Gorilla Glass? - gugli barátom nem volt egyértelmű
- mutatnátok egy olyan játékot, ami élvezhetetlenül megy rajta? hogy lehessen látni mi az a határ amit már nem bír
- az iránytű hiánya mennyire érezhető? a navigációban okoz-e problémát, illetve találkoztatok már olyan programmal, amihez kellett és emiatt nem ment?

Előre is :R

(#308) XLazyMonkeyX


XLazyMonkeyX
csendes tag

Na, ma nyúztam kicsit a telót WiFi-s netezéssel és előjöttek nekem is a sárga foltok. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy meg kell szokni és kész?

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#309) gatto_ válasza TomRy (#307) üzenetére


gatto_
senior tag

Rádió van benne... a többit majd mások. :)

(#310) Real Ghoost válasza TomRy (#307) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Rádió van benne, ez 100%, ki is próbáltam már.
Gorilla glassra egyértelmű válasz tényleg nincs, majd összehasonlítom tüzetesebben egy HTC sensationnal a jövőhéten, de érzésre nekem annak tűnik.
Játékokat nem nagyon próbáltam még rajta, a hétvégén megpróbálok letölteni ezt azt, de az androidosokat nem igazán ismerem, hogy melyik számít jónak.
Ezt az iránytűs kérdést sajnos nem értem, navit még nem próbáltam rajta, GPS alapján a helyzetemet elég pontosan belőtte itthon, de csak ennyit próbáltam ki rajta.

(#311) otamas


otamas
csendes tag

Voltam szervízben. A szervízes arc sim-jével működött, kaptam én is egy új sim kártyát, amivel rendben is volt egy darabig: nyomkodtam a boltban a telót, telefonáltam, sms-t küldtem, így elégedetten távoztam. Aztán egy óra múlva már a városban mobilnetezni akartam, de megint nem tudta elérni a hálózatot, se telefonálás, se sms, úgyhogy holnap mehetek vissza...
Sárga folt van jobb oldalon alul, mondjuk elég halvány ésa kisujjam körménél nem nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#312) secler07


secler07
tag

Lehet hülye kérdés, de nem vagyok jártas a témában, ha egy másik launcher fut, mint feljebb említették, ahhoz rootolni kell a telefont ?

(#313) Tarantula33 válasza secler07 (#312) üzenetére


Tarantula33
tag

Nem kell.

Huawei P30 pro

(#314) Tucobe


Tucobe
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a wifi ikonját hogy tudom a főképernyőre kirakni? Még tegnapi a teló és tanulgatom mizu vele :D köszi

(#315) Bpisti84 válasza Tucobe (#314) üzenetére


Bpisti84
tag

Hosszan érints meg a főképernyőt, akkor felugrik a választható widgetek listája. Elvileg ott kell, hogy legyen közte a Wifi.

(#316) olbeteam


olbeteam
tag

Szevasztok,

Egy hete kaptam a telefont (első okos készülékem), észrevétel:

-a sim-et takaró gumi/műanyag "darabkra" nem illeszkedik rendesen a sim felőli sarkánál, másnál is előfordul?

IGO-t vagy más navi progit lehet-e rá telepíteni, hogy csak a gps-t használja 3G nélkül?

Fő problémám:

Bekapcsolom a wifit, kapcsolódik a hálózatra, viszont se internet, se frissítés, semmi nem megy. Hol a hiba? :F

Szer.: mod.

[ Szerkesztve ]

I can resist everything but temptation.

(#317) gatto_ válasza olbeteam (#316) üzenetére


gatto_
senior tag

Navi progi mehet rá simán. Én is feltettem rá és szépen megy.

A wifi dolognál router beállításra tippelek. Nincs véletlenül mac szűrés bekapcsolva?
Próbáltad több wifinél? Mindenütt rossz?

Nekem is lenne egy problémám. Olyat csinál a telefon, hogy teljesen indokolatlanul bekapcsolja a képernyő világítást. Le van téve az asztalra és egyszer csak világít. Rendszeresen... Nem ír ki semmit, nem csipog, csak világít egy kicsit majd újra elalszik. Valakinél volt ilyen?

(#318) olbeteam válasza gatto_ (#317) üzenetére


olbeteam
tag

Wifi máshol működik, a céges hálóra szerettem volna felmászni.

Képernyővédő fóliát, érdemes használni? Bevált márka/típus?

I can resist everything but temptation.

(#319) Bambalazs válasza olbeteam (#318) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Akkor ez ügyben érdemes megkeresni a céges rendszergazdát. :)

(#320) Real Ghoost válasza gatto_ (#317) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Milyen navit tettél rá?

olbeteam: A munkahelyi wifi meg lehet tényleg azért nem megy, mert előtte be kell oda regisztrálni a telefont. Próbáld ki valamilyen más nyílt wifi hálózaton, nekem nem volt vele gondom. -> ja, közben látom, hogy ez már megvolt
Fóliát meg tokot szeretnék én is, de még sehol sem láttam olyat, amivel meg lennék elégedve ránézésre, és nem lenne túl drága.
A Sim takaróval nem tudom mit lehetne csinálni, amikor először levettem és visszatettem nekem se passzolt teljesen, levettem és másodjára már jól bepattant.

[ Szerkesztve ]

(#321) gatto_ válasza Real Ghoost (#320) üzenetére


gatto_
senior tag

Igo-t, de erről itt nem beszélhetek mert warez. De szerintem bármelyik faszán megy rajta.

(#322) secler07


secler07
tag

Köszönöm a választ ! És ha feldobok rá egy másik launchert, akkor vissza lehet állni a sense-re ? Annyi, hogy törlöm a telepített launchert és kész ? Érdekelne a dolog, hogy kicsit több RAM legyen, csak ha nem jön be ez a telepített launcher akkor vissza szeretnék állni a gyári felületre :)

(#323) Tucobe


Tucobe
tag

Köszi megpróbálom! Valami jó játékot tudtok ajánlani?

(#324) Tarantula33 válasza secler07 (#322) üzenetére


Tarantula33
tag

Persze visszalehet, még törlés nélkül is. Mennyi a szabad ram hogy kevesled

Arra még kíváncsi lennék hogy milyen game megy rajta, pl gta 3 modern combat esetleg.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 pro

(#325) Tucobe


Tucobe
tag

Szerintem menni kellene mert nekem SE Mini-m volt a teló előtt és ment azon is! A hardver meg ugyanaz ha jól tudom! Valami új szép grafikájú játék érdekelne ha tudnátok olyat! Köszi

(#326) D@niel válasza Tarantula33 (#324) üzenetére


D@niel
addikt

modern combat így, hogy még nem vagyok tulaj azt mondanám, hogy vinni fogja, ha támogatja a játék. hardver szempontból: √

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#327) szilvaspet válasza Tarantula33 (#324) üzenetére


szilvaspet
tag

Üdv!

Leírnád, hogyan lehet launchert cserélni ha lefixáltam pl. az apex launchert, eltávolítás nélkül?

köszi

Pet

(#328) porkesz


porkesz
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de a zenelejátszóban hol lehet beállítani az equalezert???
Magyarán hol van ez a menüpont...?...

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#329) Tarantula33 válasza szilvaspet (#327) üzenetére


Tarantula33
tag

Telepítesz egy másikat, és home gomb megnyomása után megkérdi, hogy melyiket akarod választani.

Huawei P30 pro

(#330) secler07 válasza Tarantula33 (#324) üzenetére


secler07
tag

csak tervezem, hogy ilyen telót veszek, és itt a fórumon, meg a tesztekben olvastam, hogy kevés a RAM, ezért gondoltam más launcherre

(#331) Tarantula33 válasza Tucobe (#325) üzenetére


Tarantula33
tag

Gangstar rio, Hambo, Nfs shift, Sandstorm, én ezekkel játszom még csak Desire-n, de agyalok hogy cserélek. De ha még ezt is vinné....

Huawei P30 pro

(#332) Tarantula33 válasza secler07 (#330) üzenetére


Tarantula33
tag

én is csak tervezem még.
De mennyi az a kevés, mert nem találtam még leírást róla. Újraindítás után persze.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 pro

(#333) Real Ghoost válasza porkesz (#328) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Amikor teljes képernyőn bent vagy a zenelejátszóban, nyomod a jobb szélső gombot hosszan, amivel a legutóbb használt alkalmazásokat tudod előhívni, és ott a felugró menüből válaszd a hangkorrekció opciót. Vagy simán jobb felső sarokban a menü gomb is behozza ugyanezt :)

Próbáljátok ki a sense-t először, nekem általában mindig több mint 100 mega van szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#334) D@niel


D@niel
addikt

azt be lehet állítani, hogy ha sms-t írok, akkor a karakter lenyomásánál ne rezegjen egyet, vagy ha a 3 érintő gombot megnyomom? ez nekem zavaró.

ez a beads audio támogatás mennyire tudja megdobni a hangzást, mert ugye csak egy eq-ról van szó? gyári headset milyen, ugye nincs rajta hangerő szabályozó gomb, és fekete színű?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#335) Andrewstarr válasza D@niel (#334) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Fekete, igen, szabályozó nincs rajta, csak egy gomb, lapos kábeles,
nem szól rosszul, bár én nem vagyok vájt fülű. :D
A beatsaudio megdobja persze, de szerintem ezt akár melyik EQ
megcsinálja, parasztvakítás. :D

(#336) samu74 válasza D@niel (#334) üzenetére


samu74
addikt

A beállítások menü - Hang - Rezgő visszajelzésnél pipa ki.
SMS-nél még a nyelv és billentyűzet - Touch input - Szövegbevitelnél van még opció a rezgés kapcsolására.

-----------

(#337) sj16


sj16
csendes tag

Sziasztok.
Ha valaki használja sense nélkül a telót, tőle kérdezném, hogy mennyire gyorsult a készülék, és ha érezhetően, akkor megoldható-e root nélkül a kiiktatás. Bocs ha hülyeség, de most tervezek telót venni, és tudnom kell :D .

(#338) mbazsi


mbazsi
tag

Én is kíváncsi lennék, hogy az az 512 RAM mire elég? Sokan panaszkodnak, hogy a sense felzabálja az egészet, és nem jut már másnak, és akkor zárogatja a programokat. Valaki akinek van, írhatna valami kis véleményt erről a dologról. Köszi

(#339) szilvaspet válasza mbazsi (#338) üzenetére


szilvaspet
tag

Üdv!
Egyszerűen telepíted a Play-ről pl. az Apex launchert (szerintem egész jó), beállítod az első kérdésnél alapértelmezettnek a Sense ellenében, anélkül hogy azt leszednéd vagy rootolnál.
Persze előtte feldobsz mondjuk egy Sysinfo widgetet vagy egy Go task managert, összehasonlíthatod hogy megközelítőleg mennyivel több a szabad memória a különböző launcherek alatt.

Nálam az Apex használatával 60-80mb (sense) helyett 80-100mb (apex) a szabad ram, szerintem érdemes kipróbálni...
A Go task manager meg azért is ajánlott, mert a wigdetjén egyet bökve kilőhetsz éppen nem kellő alkalmazásokat - annak ellenére hogy a rendszer elvileg hibernálja a kiléptetett alkalmazásokat, mégis foglalnak némi ramot.

Pet

(#340) D@niel


D@niel
addikt

valaki nem akar csinálni egy videot a mobilról? :) persze, van a cikkben, de kíváncsi vagyok milyen a sebesség, ha be van állítva néhány widget, hány program tud futni a háttérben, ki hogy állította be a sense-t, hasonlók.

nos? :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#341) mbazsi válasza szilvaspet (#339) üzenetére


mbazsi
tag

Nincsen még ilyen telefonom, csak gondolkodom a vásárláson, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e, vagy tényleg annyira korlátolt a kevés memória miatt, mint amennyire óczkodnak tőle az emberek. Én mindenképpen a Sense-vel használnám.

(#342) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Nem teljes mértékben tartozik ide,de a One V-hez szeretnék egy jó memókártyát..8 gigágast.. SD vagy SDHC éri meg jobban esetleg mit ajánlotok,mi a legjobb?:)
Vagy más szemszögből közelítve mit figyeljek? CL6 os megfelelő nem?

(#343) Real Ghoost válasza mbazsi (#341) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ha nem telepíted ész nélkül tele mindenféle szarsággal, akkor marad elég memóriád a Sense-sel együtt is.

KaakukK16: Én innen a hardverapróról rendeltem bele jelöletlen 16 gigásat, semmi gond vele, rögtön felismerte és kezeli, szerintem nem kényesek ezek a készülékek egyáltalán ilyen téren, mindenevők.

[ Szerkesztve ]

(#344) XLazyMonkeyX válasza KaakukK16 (#342) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Ha jól tudom 2Gb felett már mind SDHC (javítsatok ki ha tévedek), a cl4-6-stb meg sztm nem számít nagyon mert úgyse lesz annyi adat mozgatva rajta aminél érezhető lenne a különbség. Szerintem :) De azért kérdezz meg olyat is aki jobban ért hozzá nálam :P

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#345) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Amint meglesz a telefonom belevágok egy Class 10-es karit az biztos. :) 16 vagy 32 GB.

(#346) sj16


sj16
csendes tag

Videók alapján nagyon jó az apex, de mivel 2 évre lessz a teló, nem tudom, hogy merjem-e megpróbálni, pedig iszonyat jól néz ki a telefon. A desire s egyre csábitóbb a 768mb rammal, ha az is ilyen jól nézne ki, nem is gondolkodnék. Csak az a baj, hogy nem tudom egyiket sem megnyomkodni, igy nem tudom eldönteni mennyit számit a +50%, videóknak alapján pedig nem lehet eldönteni.

(#347) Bambalazs válasza sj16 (#346) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Menj be egy Telenor üzletbe, ki van téve egy és nincs lezárolva. :)
Igaz fekete van kitéve, ami közelről is nagyon ronda, mert elveszti így a telefon a szépségét. Media Marktban szürkét lehet tapogatni, de az le van zárolva, vagy le van merülve és bekapcsolni sem lehet.

(#348) Tarantula33 válasza XLazyMonkeyX (#344) üzenetére


Tarantula33
tag

Hát szerintem a cl4 lassú lesz bele.

Huawei P30 pro

(#349) XLazyMonkeyX válasza Tarantula33 (#348) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Én nem tudom, nekem egyenlőre csak egy 1gb-s kártya van benne mert csak ez volt itthon. Azért írtam amit írtam, mert úgy olvastam h a class lényegében csak a kártyára/kártyáról történő adatok másolásakor számít valamit, de akkor se olyan észvesztően hatalmas a különbség közöttük. De mondom ezt csak olvastam valahol :) Ezért írtam neki, hogy kérdezzen meg olyan embert is aki vágja a témát :)

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#350) sj16


sj16
csendes tag

Nem Magyarországon élek, errefelé ha ki is állitanak néhányat, az tuti le zárva. Ha valaki esetleg készit egy videot beállitott telóval, azt szivesen megnézném :D .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.