Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Bambalazs válasza XLazyMonkeyX (#349) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Ne haragudj, de ez hülyeség. A class száma az adatátviteli sebességet jelöli, 4-es esetén 4 MB/s, 10-es esetén 10 MB/s. Eléggé észrevehető a különbség. A 10-es olyan, mintha egy jobb pendrive-ra írna az ember, olyan gyors. iPonban egész jó áron, 6-ért lehet kapni 16GB-osat. :)

(#352) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Akkor értelemszerűen az én esetemben egy 8 gigás class 10 es a cél..3.5K körül van is!:)

Köszi a helpeket!
sziasztok :R

(#353) Real Ghoost válasza KaakukK16 (#352) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem a gyakorlatban nem sok különbséget veszel észre egy 6os vagy egy 10es között, én inkább a nagyobb tárhelyet választanám a helyedben.

(#354) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Igazából nekem a 8 giga teljes mértékben elég lesz!:) (remélem):D

Vagy esetleg akkor EZ!

[ Szerkesztve ]

(#355) KaakukK16 válasza KaakukK16 (#354) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Esetleg ez..ez mindkettő igénynek megfelel...:D

(#356) dgabor9 válasza KaakukK16 (#352) üzenetére


dgabor9
csendes tag

volt xda-n egy írás a memóriakártyákról, és ott azt írták, hogy az okostelefonokba a class4-es a legjobb (meg is indokolták, de nem igazán emlékszem, azt hiszem az androidnak kicsi adatokat kell sokszor mozgatnia vagy ilyesmi...) és hiába a class10-esnek nagyobb a minimális másolási sebessége, nem az kell :DDD bocsi ha nem teljesen tiszta,kezdek fáradni is.. :B

(#357) KaakukK16 válasza dgabor9 (#356) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Tehát jobb ha egy class 4 es vagy max class 6 ost nézek? :O

(#358) Andrewstarr válasza dgabor9 (#356) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Ez az írás szerint? :D
Valaki használ ebay-ről vett kínai kártyát? Mi a tapasztalat? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#359) dgabor9 válasza KaakukK16 (#357) üzenetére


dgabor9
csendes tag

megtaláltam(egy részét) :) [xda]

a fontos rész: Class 2 and 4 cards have better random access speed and random read/write than class 6 or 10 cards in general. To get higher sequential write speeds, manufacturers sacrifice the random access speeds. That's just how it is.
The best all around card I've ever found is Sandisk class 4.
My 32gb Sandisk class 4 outperforms any other class 10 or 2 32gb card I've tested in the random access and random read/write speeds. That's what's most important when using with WP7 or Android when using it for apps or OS files that need to be accessed quickly. Class 6 and 10 cards are setup to initialize the area of the card that is about to be used to make the sequential write/read quicker, but it takes extra time in the beginning to do the initialization. If your using the card where you need to access small bits of info from various parts of card quickly, you will do best with class 2 or 4.
Most people seem to assume that the higher the class, the better the card is for everything, but that's not how it is. Different purposes need different kinds of speed... cards with higher sequential speeds have lower random speeds.

[ Szerkesztve ]

(#360) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Hmm. Ez érdekes. Köszi! Akkor inkább Class 6-os, mert mire felmásolsz gépről kártyára egy filmet beleőszülsz - class 2-4 esetén. :D

[ Szerkesztve ]

(#361) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Nekem fontos lenne,hogy gépről telóra gyorsan másoljon..zenék..képek..videók..filmek... ez esetben? Class 6 vagy 10?

(#362) D@niel


D@niel
addikt

vissza kellett ma mennem a mm-ba, hogy alaposan megnézhessem a gépet... :)

nagyon jó cucc, remek a kialakítása, jó a fogás, elérhető a power gomb, jack bemenet is az egyik kedvenc helyemen van, klassz az értesítő jelzés, ki tudtam állítani, hogy az érintőgomboknál ne rezegjen, szép a fényerő, nagy a betekintési szög, klassz a kijelző méret.

halványan említeném meg, hogy 1-2 alkalommal azért be tud karcolódni a sebesség. ez nem tudom miért van, hisz az alkalmazások viszonylag gyorsan indulnak, a menü megint csak szélsebesen jön elő, talán mikor a lock screen-ről megnyitom az sms, vagy media lejátszót, vagy csak simán elindítom a névjegyeket van egy kis idő. de ezt elnézem neki, mert király a sense, és a 4.0.

remélem a hátlap olyan, hogy nem izzasztja be az ujjaim, mert iPhone-on nem volt az igazi.

amúgy használja valaki max fényerőn? úgy is el tud menni 2 napot? mert scld2 van benne ha jól tudom, és arra gondoltam, hogy biztos alacsonyabb az igénye, mint az előző kiadásnak.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#363) Real Ghoost válasza D@niel (#362) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Apróbb belassulások nálam is vannak, de ezek legalább annyira kenhetők a szoftverre mint a hardverre, mert egy barátom sensationje ugyanilyeneket produkál időnként.
Én automata fényerőn használom, mióta megvan.
Hétvégén kipróbáltam a GPS-ét, teljesen meg voltam vele elégedve. Hamar talált jelet és egyszer sem vesztette el.

Ha még mindig nagyon kell róla videót készíteni, akkor én bevállalom, csak pontosan mondjátok el, hogy mit filmezzek le rajta.

KaakukK16: szerintem class6ost vegyél, az az arany középút, nekem is az van benne, így már nem vészes filmeket, sorozatokat másolni.

[ Szerkesztve ]

(#364) D@niel


D@niel
addikt

közben visszaállt 58-ra 2 év webshop rendeléssel a T-nél...

@Real Ghoost: nézd, én arra vagyok kíváncsi neked hogy néz ki a felület, háttér, jelenet, widgetek. ezek mellett az általános sebesség ami érdekel, hogy milyen úgymond "belakva" a gép. ha elindítasz néhány alkalmazást -főként a media lejátszó indulására vagyok kíváncsi hogy indul, ha van pár album a mobilon-, megnyitsz néhány oldalt, megmutatod 2-3-4-5 alkalmazás egyszerre milyen neki, bent hagyja-é a ram-ban, vagy bezárja, esetleg játékok hogy mennek rajta, gyári headset-et is megmutathatod mert még nem láttam (és a külföldi csomagolós videok mivel más ország, lehetnek eltérések).

én nagyjából ezekre gondoltam, aki tudja, és kíváncsi még valamire, az kiegészíti.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#365) sj16 válasza Real Ghoost (#363) üzenetére


sj16
csendes tag

Én még kiváncsi lennék a böngészőre is, te milyet használsz, és azzal mennyire gyors, meg persze néhány app, játékok esetleg, média(zenelejátszó lehetséges beállitásai, képnézegetés), hogy mennyire gyors a menü, és az általad megemlitett lassulások. Ezeket jó lenne pár nyitott alkalmazással is, hogy lássuk mennyit lassul tőle . A tartozékokat is bemutathatnád, de ha ennyit beleteszel, az is nagyon jó lenne :DD !

(#366) D@niel


D@niel
addikt

@Real Ghoost: hasonlóan fontos számomra mint a zenelejátszó albumokkal, a google chrome : ) azt hiszem, még mindig csak beta, de ez is feltétlen érdekelne.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#367) Real Ghoost válasza D@niel (#366) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én operát használok, de felteszem a chrome-t is. Igyekszek eleget tenni az elvárásoknak, a napokban megpróbálom elkészíteni. Pár játékot mondjatok, amire kíváncsiak vagytok, nekem jelenleg csak az angry birds van fent, az ipod touchon kijátszottam magamat... :) Valami egyszerű vágó programot tudnátok ajánlani, hogy mivel ollózzam össze amiket rögzítek?

(#368) erahurka válasza Real Ghoost (#367) üzenetére


erahurka
félisten

Windows Movie Maker ;]

(#369) secler07 válasza Real Ghoost (#367) üzenetére


secler07
tag

shadowgun, backstab, modern combat 3 vagy gta3, valami ilyen "húzósabb" játékot szívesen megnéznék rajta :) am meg movie makernél egyszerűbb vágó progit én se tudok :) célnak tökéletesen megfelel.

(#370) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Ennek a telónak hogy szól a hangszórója? Úgy a nagy átlaghoz viszonyítva, esetleg EQ-val mi hozható ki belőle és fülessel miként szól. Másik, hogy filmnézést mennyire viszi? Tapasztalt már valaki laggolást benne?

@Real Ghoost: Támogatom a videó elkészítését, kíváncsi lennék rá, hogy miként muzsikál. :)

Szerk:
+ Engem is érdekelne, hogy mivel sok filmet és zenét(nagy méretű fájlokban) szoktam másolni, milyen kártyát javasoltok, ami mondhatni a leggyorsabban elvégzi a folyamatot? Méretre 16Gbot pereferálom, szóval ebben kellene valami olyan.. :F

[ Szerkesztve ]

(#371) v-paci válasza secler07 (#369) üzenetére


v-paci
aktív tag

Shadowgun gond nélkül fut.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#372) D@niel válasza Real Ghoost (#367) üzenetére


D@niel
addikt

szerintem ne vágd, néhány perces video amiben a leírtakat bemutatod tökéletes lesz, közben akár beszélhetsz is.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#373) D@niel válasza Real Ghoost (#367) üzenetére


D@niel
addikt

dupláztam

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#374) KaakukK16 válasza Real Ghoost (#363) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Köszi a tanácsod,megfogadtam!:)

2.478 ft ért vettem sasmung 8GB Class 6 + adaptert..szerintem jó vétel..a 8GB nekem elég lesz és ennél olcsóbban nem találtam,ahonnan elhozhatnám!:)
Köszi szépen! :R

(#375) XLazyMonkeyX


XLazyMonkeyX
csendes tag

Másnak is csinál néha olyat, hogy elmegy a térerő teljesen és egy X lesz mellette? Majd kiírja h csak segélyhívás, aztán visszajön a térerő :S Néha előfordul h a wifi is rosszalkodik, de az lehet az itthoni router miatt is (máshol nem tudtam még kipróbálni) + sárga foltom is van a kijelző 4 sarkába :S Elég halványka mind, de ha játszok rajta kicsit akkor jobban lehet látni. Majd kis idő múlva elhalványul, de ahogy látom nem tünik el teljesen. Valami ötlet?

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#376) Szancsó válasza XLazyMonkeyX (#375) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Igen, térerő nálam is elmegy néha, általában mikor felveszem: biztos rosszul fogom...
"Oh yes, I'm happy because I have an iPhone 4 feature"
Wifi nem szokott rosszalkodni, képernyőn sem tűnt fel folt, viszont a fülessel zenelejátszás közben elég zavaró, sistergő alapzajt lehet hallani. Ne mindig, de sokszor :(((

Más: most szedett le valami frissítést, nem tudom, mivel lett jobb nekem... (updated to version 1.56.401.2)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#377) markingoo


markingoo
csendes tag

sziasztok! lenne egy nagy gondom, vagyis kettő. Az első, az óra, bárhogyan állítom nem mutatja a pontos időt, és folyamatosan késik, ha beállítom akkor is egy idő után megint késik( ha az automatikuson hagyom pontosan fél órát késik). A másik gondom az csak ez után jött, mintha nem lett volna ez is éppen elég. a kijelző jobb alsó sarkában van egy eléggé hosszú sárga folt. mi a teendő ilyenkor? a telefont a t-mobilenál vettem május 3-án. Ötlet?

(#378) Tucobe


Tucobe
tag

16 gigás Class 10-es samut vettem bele és nagyon jó! Pár dolgot lehet rá pakolni ami épp megfelelő szerintem! :)

(#379) Tucobe


Tucobe
tag

Amikor bekapcsolom a telót jön az időjárás jelentés rajta! Hogy lehet azt kiiktatni? :D

(#380) kpeter


kpeter
tag

Szerintetek SGS-rol megeri erre valtani?

(#381) Tucobe


Tucobe
tag

Felraktátok a gyári frissítést? Most wifiztem a telóval és kiírta, hogy van. Felraktam. Lesz valami haszna? :D

(#382) Real Ghoost válasza Tucobe (#381) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nekem már vagy 2 hete fent van, fogalmam sincs, hogy mit javított volna.

A shadowgunt megpróbáltam telepíteni, nem egészen legális úton, be is fürödtem vele, úgyhogy játékteszt végül nem készült. A minőség is szar lett, egy régi olcsóbb digit fényképező vidó módjával készítettem, ne számítsatok egy mobilaréna tv-re :D én is azthittem, hogy ennél azért többre képes. Nyilván lehetett volna még a fényekkel játszani mert inkább azok zavartak be, de már így is régóta ígérhettem a dolgot meg a nyakamon vannak a zh-k. Nagyjából azért a készülék sebessége talán felmérhető, sajnos csak ennyit tudtam tenni az ügy érdekében. Mindjárt feltöltöm youtubera és kiteszem ide a linket. Végül is az operát meg a chrome-ot hasonlítottam össze, a menüben lépkedtem, elindítottam egy videót, megmutattam a zenelejátszómat a facebookot meg a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#383) Szancsó válasza Tucobe (#379) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Az időjárás alkalmazásban, a menüben lehet kikapcsolni.
Angolul írom, magyarra most nem lököm át ezért a nyelvet: Weather / jobb fölső sarokban [Menu] / Settings / Weather alerts (legutolsó pont) kikapcsolása.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#384) Tucobe


Tucobe
tag

Köszi! Megvan :D tokot milyet használtok a telóhoz? Mert én vettem egyet de a belseje kockás anyagból van és látszik a kijelzőn is amikor kiveszem! Lehet nézni kell valami gyári hozzá.

(#385) Real Ghoost válasza Real Ghoost (#382) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

itt van, még egyszer elnézést kérek a gyenge minőségért.

[ Szerkesztve ]

(#386) XLazyMonkeyX válasza Tucobe (#384) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Nekem egy [ehhez] hasonló tokom van, még a régi telómhoz vettem. Ilyen puha szövet az egész, ez nem hagy nyomot a kijelzőn, csak annyi baja van h erre kicsi és nem tudom összehúzni a tetejét :D De valami hasonló plüss belsejű tokot akarok majd venni neki :)

Akik játékokról kérdezgetnek: Tegnap este 11 felé felraktam a NFS Hot Pursuit-ot és annyira bejött h mikor az órára néztem már hajnali fél 4 volt :D Nagyon szépen hasít rajta, akadás mentesen :)

[ Szerkesztve ]

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#387) Tucobe


Tucobe
tag

köszi a képet :) fóliát raktok rá? vagy nem szükséges szerintetek?

(#388) D@niel válasza Real Ghoost (#385) üzenetére


D@niel
addikt

köszönjük, így már látható ténylegesen, hogy mire képes :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#389) secler07


secler07
tag

Köszi a videót, még mindig nagyon szimpatikus a teló nekem :) Bár érkezik az Xperia U amin erősen gondolkozom, bár az csak 4 gigás és nem bővíthető, viszont dual core. Szóval még mindig nagy a dilemma nálam, hogy hónap végén jöjjön a HTC vagy várjak az új Sonyra :/

(#390) andarson


andarson
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a kijelző fényerején túl, lehet e színárnyalatokat állítani. Egyszerűen túl soknak érzem a vöröset a kijelzőn, ami alapvetően a máshol készített és a telefonon megjelenített képeken egyértelműen látszik, illetve a kamera-új képek készítése során ugyanúgy érezhető.
Elsőre nem találtam sehol ilyen beállítást, viszont eléggé zavar. Még :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#391) Real Ghoost válasza secler07 (#389) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem a 4 giga nagyon kevés, gondolj bele, feldobsz pár zenét, 1 jobb minőségű album kapásból 100 mega körül van, vmi navigációs progi, pár 100 mega szintén, esetleg a buszon néznél 1-2 sorozatot, 150-200 mega egy rész kb, aztán ott vannak a játékok, azok a játékok, amik kihasználnak majd 2 magot, szintén nem 20-30 megát fognak foglalni... Valamint abból a 4 gigából lehet még a rendszer is elvesz...

[ Szerkesztve ]

(#392) TomRy


TomRy
csendes tag

Megnéznétek, hogy az "Útmutató" alkalmazás (a kézikönyv a telón) nálatok is furcsán viselkedik? Görgetni oldalon belül csak akkor lehet, ha előtte nagyítasz egyet majd visszakicsinyíted. És ezt minden lapozás után el kell játszani. :((

(#393) sj16


sj16
csendes tag

Köszi a videót :R azért nem olyan lassú ez. Még mindig versenyben van a neo és a desire s-el szemben, továbbra sem tudom melyik lenne a legjobb választás .. A DLNA-t sajnálom innen.

(#394) Real Ghoost válasza sj16 (#393) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem mind1ik telefonnak vannak előnyei a másik kettővel szemben, neked kell mérlegelni, hogy melyik tulajdonságok fontosabbak, nagyon nem lőhetsz mellé mindenesetre egyikkel sem.

(#395) Bambalazs válasza Real Ghoost (#394) üzenetére


Bambalazs
senior tag

de, a Sony-val :D fél méterről kapufa

(#396) secler07 válasza Real Ghoost (#391) üzenetére


secler07
tag

Hát igen, és állítólag a Sony-nál csak 2giga áll rendelkezésre, zenével nem lenne baj, mert arra van iPod, de mondjuk egy game ami tényleg kihasználná a két magot 1 giga vagy több :/ Szóval én is a HTC felé hajlok, csak járjon már le a hűség a telenornál :D

(#397) sj16


sj16
csendes tag

Most kérném, hogy magyarázd el, miért kapufa a Sony, de nem itt a helye. De ha gondolod privátban kifejthetnéd, mert én csak gólt akarok rúgni ;) !

(#398) D@niel


D@niel
addikt

Sony tényleg elég durva lenne egy htc one v helyett választani.....

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#399) erahurka válasza secler07 (#396) üzenetére


erahurka
félisten

Xperia U 8 gigás háttértárral rendelkezik, és 4 érhető el a felhasználóknak. Ettől függetlenül a 4 is kevés. Ha 6-ot szabadon felhasználhatnék azzal kiegyeznék, de 4 egyértelműen kevés. Nálam itt bukott el az U.
Viszont ott van még a Sola, az bővíthető micro SD-vel és nem is lesz olyan elszállt ára.

(#400) secler07


secler07
tag

igen, de a sola állítólag 400-500 dodó körül lesz, ami már azért húzósabb ár, mint a One V ára (nekem legalábbis)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.