Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Miért nem próbálgatod ki magad hogy működnek a dolgok? Elrontani nem tudod a hívást, vagy zenelejátszás közben kihúzod a jack dugót...

(#552) D@niel válasza Bambalazs (#551) üzenetére


D@niel
addikt

holnap lesz meg, ma még a tanuló időszak van : )

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#553) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Türelem az élet ritka. :P

(#554) D@niel válasza Bambalazs (#553) üzenetére


D@niel
addikt

na jó, ebben igazad van : ) ma is megnéztem, 20-25perc alatt szinte teljesen átvizsgáltam. annyira már nem is lesz új holnap.... :B

amúgy, ha valamelyik kommentre akarsz válaszolni -ahogy én most-, akkor ott van jobb oldalt az új, válasz, privát. ezek közül értelem szerűen menj a válasz-ra, és akkor jobban lehet látni mire válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#555) Bambalazs válasza D@niel (#554) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Tudom, 2006 óta vagyok prohardveren. A fenti válaszom úgy az egészre vonatkozott. :D

(#556) Real Ghoost válasza D@niel (#549) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én nem szoktam vele foglalkozni, hogy külön bezárogassam.

(#557) D@niel válasza Real Ghoost (#556) üzenetére


D@niel
addikt

és akkor nem is érzed, hogy lassabb lenne? vagy ha esetleg bezárod, érzed, hogy gyorsult? én a media-ban néztem ma meg, és a feladat kezelőben rengeteg minden volt. bár nem figyeltem mennyivel gyorsult, hogy kilőttem mindent.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#558) Skynet258 válasza D@niel (#557) üzenetére


Skynet258
veterán

Erről a folyamatos bezárogatásról még 2010-ben írtam pár gondolatot, ICS alatt hatványozottan igaz... ;)

Nem szentírás persze, vélemény, de rengeteg készülék járt már a kezeim között, nagyjából képben vagyok.

https://geekpulse.hu

(#559) D@niel válasza Skynet258 (#558) üzenetére


D@niel
addikt

akkor azt mondhatom, hogy szerinted one v alatt felesleges a feladatkezelőben bezárni a programokat?
és akkor a multitask nézetnél is?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#560) mbazsi válasza Skynet258 (#558) üzenetére


mbazsi
tag

És a beállítások / Fejlesztői lehetőségeknél a Háttérfolyamat-korlátozás menüpont alatt beállítható korlátozásoknak mennyi értelmét látod?

(#561) Skynet258 válasza D@niel (#559) üzenetére


Skynet258
veterán

Én azt vallom, hogy 256-nál több RAM megléte esetén (és 2.2 óta) felesleges bezárogatni a dolgokat, mert bizonyos esetekben többet árt, mint használ.
Nehéz dolog ez egyébként, mert felhasználástól, használt programoktól függ a dolog. De azt mondom, érdemes nekikezdeni az egésznek úgy, hogy nem zárunk be semmit, legalább ne ez legyen a kiindulópont. Aztán ki lehet kísérletezni, kinek mi jön be. Azt tudom, hogy én már bő két éve semmit nem zárok be, időnként 150+ program van feltéve, és nem tapasztalok lassulást.
Felesleges kör ez szerintem. Asztalin sem zárogatunk be dolgokat, ki lehet próbálni, csak lehet összeomlik a rendszer. :D

mbazsi: az igazából ugyanez, csak pepitában. A normál felel meg az Android rendszer alap kezelésének, a nincs az total kill, program elindul, lelövi, elindul, lelövi...meg lehet 1-4 folyamatra belőni. Szerintem ezt sincs értelme bántani, ezek mind fejlesztéshez, hibakereséshez szükséges funkciók, az átlag felhasználónak feleslegesek.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#562) D@niel válasza Skynet258 (#561) üzenetére


D@niel
addikt

szerintem azt felejted el, hogy windows alatt nem a feladat kezelőben lévő folyamatok bezárására gondolok, és gondolnak sokan, hanem az egyszerű programokra amik vannak a tálcán, amiket az ember nyit meg, böngésző, messenger, skype, winamp, paint, stb.

android alatt is olyanokra gondolok amiket én nyitok meg, sms, böngésző, media lejátszó, kép nézegető. arra vagyok kíváncsi, hogy ezeket van-é értelme bezárni? nem pedig olyanokra, amiken látom, hogy a rendszer magját képezik.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#563) Skynet258 válasza D@niel (#562) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha nagyon akarok, bezárhatod őket. Mondjuk a te példáddal élve én asztalin sem csukogatok mindent mint az őrült, azért vettem a memóriát a gépbe, hogy használva legyen, nem azért, hogy azt nézzem, minél több legyen szabadon... Az 1Ghz-es procik és 512-es RAM-ok korában én telefonon sem zárom be ezeket a dolgokat. Főleg, hogyha memória kell valaminek, akkor a rendszer majd bezár amit akar.
De mindenki különbözik, és úgy használja, ahogy jól esik. Én csak felvázoltam a saját verziómat, amivel évek óta jól működik a rendszer.
Egy jól belőtt task killernek még lehet is létjogosultsága akár, de a felhasználók 90%-a úgy használja, hogy fél percenként nyomkodja a "kill all" gombot. Na annak nincs értelme.

https://geekpulse.hu

(#564) D@niel válasza Skynet258 (#563) üzenetére


D@niel
addikt

nekem még nem volt androidos gépem (és most sincs, csak este fele :) ), én iPhone-on ami leggyakrabban kellett, telefon, sms, mp3 lejátszót nem zártam be, és ott voltak állandóan.

a one v-nél meg ugye a sense sokat elvisz. amúgy én üzemidő szempontjából zártam be naponta többször is.

én úgy tapasztaltam, hogy az okostelefonoknál inkább bent hagyják a háttérben a dolgokat. pl. elég megnézni a teszt videokat, de felhasználóknál is ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#565) Real Ghoost válasza D@niel (#564) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nekem elég jó az üzemidő úgyis, hogy nem zárogatok be semmit, igaz, nem is használok 100 féle app-ot, csak amik tényleg szükségesek a mindennapokban. Egyébként én iOS-en sem igazán vettem észre, hogy a berázogatás növelné a sebességet / az üzemidőt

(#566) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Szerintetek június közepéig ha várok a vásárlással akkor lemegy a V ára? Csak kártyafüggetlenül tudnám venni 82-be. Kicsit soknak érzem ezt az árat a telefonhoz mérten.

(#567) Tucobe


Tucobe
tag

Tanácsot szeretnék kérni! Történt egy olyan hívtak és nem írta ki a nevet csak a telszámot! Megkérdezte el szeretné menteni! Ezt elutasítottam, mert tudtam, hogy benne van a névjegyzékben. Majd a hívásnaplóban meg is jelent a név. Miért nem írja ki a nevet szerintetek? A SIM karin vannak elmentve a nevek. Köszi :)

(#568) Andrewstarr válasza Tucobe (#567) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Szerintem szolgáltató függő a dolog. Hol vagy, milyen csomagban?
Mert a T-nél elő kell fizetni a kijelzésért a legolcsóbb csomagban. :D
Közben elolvastam rendesen, és látom, hogy a számot kiírja. :D

[ Szerkesztve ]

(#569) Tucobe


Tucobe
tag

A SIM karin vannak elmentve a nevek és nem rakta ki a hívó félhez!! Ez miért van?

(#570) D@niel válasza Tucobe (#569) üzenetére


D@niel
addikt

ha rámásolod a mobilra?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#571) D@niel


D@niel
addikt

jut eszembe, első bekapcsolásnál van olyan lehetőség, hogy bluetooth használatával a másik telefonról átveszi az adatokat (gondolom tel.számokat). ezt próbálta valaki, hogyan működik?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#572) Tucobe


Tucobe
tag

Próbáltam átszinkronizálni vagy mi a fene és akkor duplán volt meg minden!! :D

(#573) Real Ghoost válasza D@niel (#571) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Van, és működik is, én egy egy nokia 6120c-vel csináltam. Minden lépést kiír, hogy mit csinálj, nem lehet elrontani :)

(#574) D@niel válasza Real Ghoost (#573) üzenetére


D@niel
addikt

mit csinál pontosan? én blackberry-ről szeretném átmásolni a számokat, de akkor mikor csinálom már a htc-ben lesz benne a sim kari. az sms-eket is átmásolja? ezen kívül még átrak valamit?

még valami, a people widget képeket a fényképek albumról tudom beállítani, vagy lehet olyat, hogy egy kontakthoz hozzá adom a facebook accountját, és onnan tölti le hozzá a képet?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#575) Tucobe


Tucobe
tag

Ti a SIM kártyán tároljátok a számokat vagy a telón?

(#576) Real Ghoost válasza D@niel (#574) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nekem csak a számokat vitte át, sms-eket nem.
Facebookról tudsz hozzárendelni igen, sőt, elvileg magától is megcsinálja a facebook app.

(#577) D@niel


D@niel
addikt

hello, one v :)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#578) D@niel válasza D@niel (#577) üzenetére


D@niel
addikt

első benyomások igen csak pozitívak, eddig ez a legjobb okostelefonom, simán ott hagyja az iPhone 3GS-t tudásban, felhasználói élményben.

észre vettem egy piros pixelt, ami érdekes módon csak sötét háttéren látszódik. ugye a T-mobile-os verzióban lennie kell egy 4gigás kártyának?

valamint még arra lennék kíváncsi kinek mennyire tartja a wifi jelet. nekem kézbe véve leugrik 1es jelre, ha felemelem és 2-3 ujjal fogom meg akkor max erőséget mutat. ez mitől lehet?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#579) Szancsó válasza Tucobe (#575) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Már évek óta csak a telón (mármint a megelőző 4 telefonomon is így volt): általában jobban kezelik, több infó rögzíthető fel, stb... SIM -en nekem nincs egy darab sem.

Szerk: Helyesbítek: most nekem a Google acc. alatt vannak, már nem is a telefonban. (Egyszer rávettem magam és ott rendberaktam, azóta csak onnan leszinkronizálom és kész.)
Szerintem próbáld meg áttenni telefonba: láttam, hogy van a People -ben egy Import / Export, szerintem az megoldja (nekem nem volt rá szükség), a duplák kiszűrésére is láttam lehetőséget (vagy egyszerűen törlöd SIM -ről).

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#580) vlaho válasza D@niel (#578) üzenetére


vlaho
aktív tag

A telefon aljában vannak az antennák, ezért amikor kézben fogod, lényegében árnyékolod.
Legalábbis szerintem.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#581) Szancsó válasza D@niel (#578) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Most így belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy nekem volt benne memóriakártya: azt hiszem a "vésztartalék" 8GB -os kártyámat tettem bele.
A wifi -vel nekem semmi gondom, bár lehet azért, mert kicsi a lakás és 5m -nél nem tudok messzebb menni a router -től :) Kézbe fogáskor viszont nekem sokszor a térerő megy el, de teljesen. (Mondjuk olyan helyen lakunk, ahol amúgy is minimum közelében van a jel...)

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#582) Real Ghoost válasza D@niel (#578) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nincs benne kártya, az a 4 giga beépített, de abból te csak kb 900 megát tudsz felhasználni.

Wifi jel néha nekem is kevesebbet mutat, de attól még ugyanúgy dolgozik, úgyhogy nem zavaró.

Szancsó ebben a goggle acc-os dologban tudnál segíteni? Ezt pontosan hol érem el?

[ Szerkesztve ]

(#583) Skynet258 válasza Real Ghoost (#582) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondolom adtál meg Google fiókot a telefonon (különben nincs Play sem pl.). Innentől kezdve szinkronizál alapból, a beállítások alatt van a Fiókok és szinkronizálás menü (most SII-n nézem, lehet a V-n másképp hívják). Ott meg tudod nézni és adni, mi szinkronizálódjon le (van itt Picasa fióktól kezdve minden, és lehet nem mindenre van szükséged).

PC-n pedig a google.com/contacts alatt tudod szerkeszteni a névjegyeidet.

https://geekpulse.hu

(#584) Real Ghoost válasza Skynet258 (#583) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Köszi! Ezt nem tudtam pontosan, hogy a gépen hol férek hozzá.

(#585) Tucobe


Tucobe
tag

átraktam telóra, SIM-ről meg letörlötem. Remélem így már jó lesz! Ha google fiókba szinkronizálom az hogy működik?

(#586) Szancsó válasza Tucobe (#585) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Először is vagy gépen megszerkeszted a névjegyeket a Skynet258 által is írt google.com/contacts oldalon (ide is lehet importálni csv vagy vcard formátumban), vagy telefonon áthelyezed a névjegyeknél a telefon memóriából a Google fiókod alá. Utána le kell szinkronizálni a telefont és Google acc. adatait: Beállítások / Fiókok és szinkronizálás alatt az automatikus szinkronizálást be kell kapcsolni, a Google alatt pedig a névjegyek szinkronizálását.
( Nekem mondjuk üres volt a G. címtáram, mikor csináltam, így nem volt semmi keveredés, vagy ilyesmi. )

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#587) makimano válasza makimano (#431) üzenetére


makimano
tag

Ha valakit érdekel:

A Live Wallpaper-t csak pl. Go Launcher-rel sikerült működésre bírnom :)

(#588) Andrewstarr válasza makimano (#587) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Kerestem én is már mindenhol, de nem találtam,
érdekes, hogy kihagyták. :U

(#589) D@niel


D@niel
addikt

mikor le van zárva a képernyő, és jön egy bejövő hívás, miután leteszem megint le kell zárni a mobilt. jó lett volna, ha magától visszazárja magát.

van egy 480X800-as képem, azt hogy tudom normálisan beállítani háttérképnek? mert mikor be szeretném rakni, elő jön egy ilyen szerkesztés, és mutatja, hogy mennyi fér bele a képbe, a többit meg levágja/kihagyja.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#590) Szancsó válasza D@niel (#589) üzenetére


Szancsó
aktív tag

A kijelző 480x800 -as, viszont mivel oldalra lapozáskor "csúszkál", így 960x800 -as háttérképeket kell keresni, azokat lehet teljes méretben betenni. A szerkesztőablak akkor is fel fog jönni: teljes méretűre kell nagyítani a kijelölést (oldalfelezőnél megfogni, majd húzni) és jó lesz.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#591) D@niel válasza Szancsó (#590) üzenetére


D@niel
addikt

köszönöm

a headset gombjával milyen műveleteket lehet csinálni a zene elindítása/leállítása mellett?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#592) Real Ghoost válasza D@niel (#591) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

pl a hívást is fel tudod venni vele szerintem,

(#593) gulyi01


gulyi01
csendes tag

Tapasztalt már valaki olyan jelenséget hogy telefon egyik pillanatról a másikra "meghal" nem lehet bekapcsolni, nem lehet tölteni, billentyűkombinációval sem lehet elindítani, egyszerűen semmire sem reagál. Az enyém 1 nap után csinálta ezt, még időm sem volt beállítani a telefont, semmi programot nem töltöttem rá, de olvastam már egy esetben olyat is hogy 20 nap használat után jelentkezett a hiba!

(#594) v-paci válasza gulyi01 (#593) üzenetére


v-paci
aktív tag

Az enyém is így járt. Még a htc szervízben van, bár már 2 hete ülnek rajta...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#595) Andrewstarr válasza gulyi01 (#593) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Valahol olvastam már erről a jelenségről, talán itt :D , valami kék vagy fekete
halálnak hívják, vagy hogy, cserés.

(#596) gulyi01


gulyi01
csendes tag

Azt azért jó lenne tudni, hogy ez mindegyik ONE V telónál előfordulhat, vagy csak néhány selejtes közülük. Esetleg ha szoftveres a hiba nem terveznek valamiféle frissítést kiadni hozzá. Szeretném megtartani a telót, de így nagyon elgondolkodtató!

(#597) SG3rg0 válasza gulyi01 (#596) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én meg a napokban venném, és nagyon elbizonytalanodtam.

(#598) gulyi01 válasza SG3rg0 (#597) üzenetére


gulyi01
csendes tag

Ne bizonytalanodj el, lehet hogy csak mi fogtunk ki selejtes darabokat! Én eddig az interneten, külföldi oldalon 2 esettel magyar oldalakon 4 esettel találkoztam, ha azt nézed hogy több tízezer darabot adtak el, ez a hibaszám nem is olyan magas :D Persze az embert nem vigasztalja ha pont az ő készüléke esik bele ebbe a hibába.

(#599) SG3rg0 válasza gulyi01 (#598) üzenetére


SG3rg0
őstag

Oké, én webshopból venném, és Budapest-től elég messze lakom, és nem nagyon lenne kedvem egy oda vissza utat megtenni a garanciáztatás miatt.

(#600) Andrewstarr válasza SG3rg0 (#599) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Szerintem felveszik szervízre helyi üzletben is, nem :F
Csak sokáig tart! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.