Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) huntamas


huntamas
csendes tag

Emberek köszönöm a sok reakciót a problémára és a tanácsokat is. Magamnak kellett rájönnöm a bajra a baj forrása pedig az sd kártya volt. Valamiért nem tetszett neki ez a tipus, nem tudom de amióta kivettem és a kisebb noname 2 gb-ost használja 30 C az aksi hőmérséklete drasztikusan csökkent!!! A folyamatokra villámgyorsan reagál már és nincs lassulás kis mértékben sem! A progi amit felraktam figyeli a proci használatot is. A 16 GB-so kártyánál folyamatos 100% kon volt nem csoda ha leszívta egy éjszaka alatt az akut majd az se, hogy töltés közben ilyen folyamat terhelésnél forrósodott... A sárga folt illetve sárgulás a szélén legalul jelentkezett és kismértékben meg is maradt. A probléma megoldódott aminek örülök a bajainak viszont annyira nem, hiszen egy ilyen készüléktől nem ezt vártam. Ha időm engedi és nagyon ráérek megpróbálom lecserélni másikra, ha nem lesznek nagyobb bajai - sárgulás nem folytatódik - megtartom. :R

(eladó egy 16GB-os Kingston mikcro SD kártya alig használt HTC one V készülékbe nem ajánlott) ;]

[ Szerkesztve ]

(#1002) niof válasza huntamas (#1001) üzenetére


niof
addikt

Nekem 2-4-4-16 G-s kártyákkal sem működik... De mint mondtam, amikor a boltban beletettem a kártyát, onnan, egészen az egy hétre rá érkező szoftverfrissítésig nem volt semmi gondja. Aztán szoftver letölt, telepít, újraindul, nincs SD... És azóta sincs... De kivárom a legközelebbi frissítést, elvileg júliusban jön. (sőt, elvileg jön rá a JB is). Ha nem hoz megoldást, szerviz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1003) samu74 válasza huntamas (#1001) üzenetére


samu74
addikt

Próbáld ki az ADATA 8-16 gigás kártyáit,nekem a HTC DS-be tök jól működik.

-----------

(#1004) Andrewstarr válasza Skynet258 (#985) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Itt nem a hard brick szoftveres javítását ecsetelik? :U

(#1005) simihun válasza niof (#1000) üzenetére


simihun
aktív tag

nálam minden rendben a telóval, bár 1 szupi kis root megoldaná, h a gyári (19db) alkalmazás törlésével még pörgősebb legyen. emellé jöhet egy süti ROM és máris zseniális a készülék. :) nem mintha most nem lenne az. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1006) ncc1701 válasza simihun (#1005) üzenetére


ncc1701
veterán

5 perc a rootolás. Én 2-3 hét probléma mentes használat után megcsináltam. :) Gyári alkalmazást meg nem töröltem, hanem karanténba tettem, hátha kell még vmire.

(#1007) v-paci válasza Andrewstarr (#1004) üzenetére


v-paci
aktív tag

Nem... sajnos. Ehhez a megoldáshoz kell az, hogy be tudj lépni a boot loader menübe. Hard brick-nél sajnos egyelőre nem tudsz tenni semmit, mert nem jutsz el odáig.

Más: ha csináltok a memóriakártyára recovery módban mentést, akkor nyugodtan lehet kísérletezni, már aki ilyet akar, hiszen bármikor vissza lehet állítani az eredeti állapotot. Nekem kb 300 megát foglal a kártyán ez.

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#1008) simihun válasza ncc1701 (#1006) üzenetére


simihun
aktív tag

:C

nyugodtan megoszthatod velünk melyiket használod, hisz nem ütközik törvénybe a rootolás.
lásd SGS1 topik...talán az első és legkomolyabb készülék, ami a legtöbb lehetőséget adta ilyen szempontból. :P

(#1009) ncc1701 válasza simihun (#1008) üzenetére


ncc1701
veterán

Részemről ennek a leírásnak alapján rootoltam. Ha erre vonatkozott a kérdésed. :)

(#1010) batai15


batai15
félisten

Sziasztok.bár neken nem htc van de énis telefon gondokkal küszködöm(lg l7) hátha tudtok valami okosságot. A.cucc t-s és 3 hetes.(elő fizus) nos az aksija egyik feltöltésnél bírja 2 napig maskor pedig 1óra alatt 10% ot is merül. Másik a gorilla glass magától megrepedt.egyszer sem esett le meg semmi. A telefon egyébként mintha most vettem volna ki a dobozbol annyira vigyázom. Harmadik pedih a kijelző szellem képezik néha.(pl 3 percig mutat valamit akkor utána halványan de látszik még a kép.nem szoftveres mert screen shoton nem.látszik.)kérdésem lenne hogy. Gariba javítják e? Vagy nem lehet meg oldani hogy kapjak e akár más fajta készüléket? Köszi

(#1011) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
E-mail mellékletben található arj (ez van :B ) csatolmány tartalmába bele lehet nézni? A telefonon lévő office szerkeszteni is tud, vagy viewer? Utóbbi esetben le kell tölteni (venni)?

(#1012) Real Ghoost válasza ro_bert17 (#1011) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Igen, szerintem minden további nélkül, letöltöd a telefonra aztán valamivel kicsomagolod az arj-t, én még androiron nem csináltam ilyet, de iOs-en megoldható volt. A gyárilag telepített polaris office alkalmazással pedig szerkeszteni is tudod a dokumentumokat.

(#1013) ro_bert17 válasza Real Ghoost (#1012) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem az enyém a telefon, hanem az egyik főnökömé. Eddig én még nem találkoztam androiddal.
Tehát az arj-be nézés megoldható? Hol tudok alkalamazást keresni?
És ezek szerint szerkeszthető egy ms office dokumentum is? (mondjuk fura is volt, hogy nem lehetne)

(#1014) mody


mody
tag

Helló,

Elég rég óta nem foglalkoztam Android témával. Most egy két éves Spicáról akarok váltani szóval nem vagyok zöldfülű csak nem éppen a telefonokat érintő legfrissebb résszel foglalkoztam.

Egy olyan kérdésem lenne, a mai telefonok már hardveresen elegek a flac számok lejátszásához? A One V alapból támogatja, vagy telepítenem kell rá külsős programot. (lusta vagyok átkonvertálni) Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a zenelejátszónak vannak az értesítési sávban pause, next, prev. gombjai, vagy ehhez is külső app kell? Ha kell külső app akkor ajánljatok egyet ami a fenti két kritériumnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#1015) ncc1701 válasza mody (#1014) üzenetére


ncc1701
veterán

Mx player. Én már jó ideje csak losslesst szedek le...

(#1016) mody válasza ncc1701 (#1015) üzenetére


mody
tag

A marketon azt videólejátszónak írja.

(#1017) D@niel


D@niel
addikt

phonedog még csak most csomagolja ki : )

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1018) ncc1701 válasza mody (#1016) üzenetére


ncc1701
veterán

Kevertem a poweramppal, bocs. :)

(#1019) simihun


simihun
aktív tag

Finom a Titanium kernel :P :DD talán az akksi idő csalóka, nem akar lemerülni :P

valaki tudja, hogy kell bevinni a PRT SC-t?

[ Szerkesztve ]

(#1020) ncc1701


ncc1701
veterán

JB-ről vmi hír?

(#1021) csoma77


csoma77
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani hogy hol lehet kipróbálni a telefont?

(#1022) Bambalazs válasza csoma77 (#1021) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Telenor nagyobb üzleteiben, Media Markt.

(#1023) kp78 válasza csoma77 (#1021) üzenetére


kp78
addikt

Nagyobb T-pontokban is kint kell, hogy legyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#1024) secler07


secler07
tag

Sziasztok !

Hol tudom kikapcsolni, hogy ha telepítek egy programot Playről pl akkor ne akarjon mindenképp parancsikont létrehozni a kezdőképernyőn ? Köszi előre is

(#1025) ncc1701


ncc1701
veterán

Vki tud vmi listát arról, h a system/app alól milyen felesleges lassító progikat lehet kikaszálni bűntetlenül?

(#1026) simihun válasza ncc1701 (#1025) üzenetére


simihun
aktív tag

erre én is kíváncsi lennék :)

(#1027) ncc1701 válasza simihun (#1026) üzenetére


ncc1701
veterán

Eddig egy ilyet találtam...

(#1028) vlaho válasza secler07 (#1024) üzenetére


vlaho
aktív tag

Belépsz a Play-be, nyomsz egy menű gombot, beállítások, és ott.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#1029) I.papi


I.papi
tag

Üdv!

Srácok tudna valaki linkelni nekem egy multilang-os cwm-ból feltehető romot?
Angliai a készülékem nincs alapból magyar nyelvem.
:R :R

(#1030) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ha minden jól megy a héten meglesz a készülék. A telenor üzletben tüzetesen átvizsgáltam a kiállított darabot és egyáltalán nem halk. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és egész hangos volt egy telefonhoz képest. Akinél halk, annál a tré-mobil hálózatával lehet a baj. Vagy a fülével. ;]
Kíváncsi vagyok rá milyen lesz a hétköznapokban.
Az Apex launcher mennyire stabil a Sense-hez képest?

(#1031) ncc1701 válasza Bambalazs (#1030) üzenetére


ncc1701
veterán

A mai fiatalabb generáció hallását valószinűleg már régen tönkretette a túl hangosan hallgatott tüctüc...

(#1032) Bambalazs válasza ncc1701 (#1020) üzenetére


Bambalazs
senior tag

HTC dolgozik rajta és valószínűleg csak az idei telefonok kapják meg. Véleményem szerint Sense 4.5-tel jön ősz tájékán. :)

(#1033) ncc1701 válasza Bambalazs (#1032) üzenetére


ncc1701
veterán

Józan paraszti ésszel gondolkodva, ha az one v-re nem jön ki max ősszel, akkor az eladhatatlan lesz, feltéve, ha a konkurencia mind kiad frissítést jelly bean-re.
Viszont vmi fórumon olvastam olyat is, h mivel gyenge a vas ezen marad az ics. Remélem nem. Akik már feltették a jb-t a telójukra, mind hanyatt vannak esve tőle, gyorsabb, kevesebb akkut eszik, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Bambalazs válasza ncc1701 (#1033) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Legfeljebb nem engedélyezik a project butter-t, de futnia kell rajta. Azért nevetséges lenne, hogy 4 hónap után már nem frissítik a telefont. :D A HTC-t szerencsére nem Mr. Elop vezeti. ;]

(#1035) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy már más is megkérdezte, eddig még nem találtam választ az alábbi felvetésre:
Több helyen olvastam, hogy pl a One S-nek olyan a memóriakezelése, hogy gyakorlatilag nem működik a multitask (a háttérben levő programokat nagyon gyorsan bezárja a rendszer). Ez vajon igaz a V-re is?

(#1036) ncc1701 válasza hedgehog01 (#1035) üzenetére


ncc1701
veterán

Bezárja-e? De jó lenne. Úgy kell kilövegetnem a sok vackot, amit elindít. Meg kiirtani a /system/app alól a felesleges apk-kat.

(#1037) che 1990


che 1990
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem One V-t...
És az lenne a kérdésem, hogy csak én vagyok teljesen elképedve azon, hogy a hangszóró milyen gyatra?
Most nem a beszédminőségre gondolok, olvastam, hogy az pár embernél vacak, nálam pl. jól működik.
De a zenelejátszás hangereje, dinamikája(basszus) valami csapnivaló, ha ezt tudom nem veszem meg!
A másik problémám pedig, hogy nem látja a lakásban a hsdpa-t...vagyis látja, de gyengén, aztán inkább úgy dönt, átvált edge-re...
A teljesség kedvéért mondom, hogy előtte egy Optimus One volt de annak a zenelejátszása hangszórón keresztül ehhez képest mesés volt, valamint folyamatos hsdpa-n üzemelt, olyan szinten, hogy olykor a laptopon az Optimus One hsdpa-n keresztül neteztem, néztem online filmeket...stb...

A legfontosabb kérdés pedig az lenne, hogy én mondjuk holnap (2 nappal a vásárlás után) bemehetek a telenorba és elállhatok a vásárlástól?
Olvastam az egyik régebbi hozzászólásban, hogy 'ha nem tetszik majd 8 napon belül elállok a vásárlástól'...
Ez tényleg ilyen egyszerűen működik?
Csak Bemegyek a csinos nénihez aki a pult mögött áll és meg mondom neki, hogy én ezt nem így képzeltem, azt hittem minőségibb, hadd válasszak másikat?
Bocs a hsz. hosszúságáért :)

(#1038) v-paci válasza che 1990 (#1037) üzenetére


v-paci
aktív tag

Neten keresztül vásároltad? Akkor van 8 napos elállás... minden egyéb esetben, ha nem hibás a készülék a kereskedő jóindulatára vagy kénytelen hagyatkozni.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#1039) ncc1701


ncc1701
veterán

Basszusról ilyen kis hangszóró esetén nehéz beszélni. Itthin van 4 hangfalam, mind akkora, mint egy kissebb hűtő, mindben 30 centis mélynyomó... Na, ott van a basszus. De gondolkodom egy külön mélynyomó tölcséren is. :)

Én csak fülessel hallgattam. Nem vártam többet tőle, de azt hozza.

(#1040) che 1990 válasza ncc1701 (#1039) üzenetére


che 1990
tag

Fülessel atomállat a hangja :)
Èn azon vagyok kiakadva, hogy pl. Egy 20-30 ezer ft-os teló agyonveri a külső hangszórót...
Utoljára ilyen gyász hangzást az LG ft 540-em produkált, de annak elnèztem as ára és kategòriája miatt

(#1041) simihun válasza che 1990 (#1037) üzenetére


simihun
aktív tag

gyatra hangszóró? próbáld meg rákötni, normális hifire vagy komolyabb studió monitorra és játszd le a készüléken a kedvenc számod normális kiterjesztésben, mint pl. WAV formátum.
rá fogsz jönni, h a minőség mélyebbről jön, mint gondolnád :)

(#1042) Farkas82


Farkas82
tag

Sziasztok! Meg tudná valaki mondani hogy hol lehet átmenteni a sim kártyáról a számokat a telefon memóriájára? Sehol nem találtam, de lehet csak vak vagyok.

(#1043) mody válasza Farkas82 (#1042) üzenetére


mody
tag

Névjegyzék/Helyi menü/import/importálás SIM kártyáról

Spicán így megy és apám S2-esén is. ha itt átvariálták akkor sry, majd akinek van leírja

[ Szerkesztve ]

(#1044) .-carlos-.


.-carlos-.
csendes tag

Sziasztok!

Eladó karcmentes, csak kipróbált ilyen HTC One V telefon. Fekete, telenoros, 2 év gyári garancia (tehát ténylegesen is vadi új telefon).
Ár megegyezés szerint, az alábbi emailcímen elértek:
kardosc kukac gmail.com

(#1045) .-carlos-. válasza v-paci (#1038) üzenetére


.-carlos-.
csendes tag

Telenornál biztosan neten keresztül sem, mivel van egy kikötés az ÁSZF-ben erre vonatkozóan.

(#1046) Bambalazs válasza .-carlos-. (#1044) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Miért adod el?

(#1047) radi8tor válasza Bambalazs (#1046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán, mert eladás miatt vette :D ;]

⭐ Stella

(#1048) GALARDO


GALARDO
addikt

Két HTC is Jelly Bean frissítést kaphat. Remélem, mi is megkapjuk.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1049) Bambalazs válasza GALARDO (#1048) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Itt egy jó kis topik erről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1050) dattilax


dattilax
csendes tag

http://www.gsmarena.com/htc_officially_confirms_jelly_bean_coming_to_one_x_xl_and_s-news-4543.php No comment

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.