Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125051) maximilian4 válasza Magnum_ (#125037) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát igen, mert a fővárosunkban ilyen forgalmi szituációval még sosem találkoztam...ja de mégis, de még ennél sokkal rosszabbal is. Többek között ma is. Sőt sokkal több a suttyó a fővárosi utakon. Egyébként elárulom, hogy vidéken is vannak ám élhető nagyvárosok vagy akár kisebb városok is (igen vannak vidéken városok). Vidék és vidék között is van ám különbség (bár ezt sok fővárosi nehezen érti).

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#125052) Magnum_ válasza maximilian4 (#125051) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kaposvarrol koltoztem Pecsre, onnan Bp-re.

I humbly and respectfully decline™

(#125053) hukhl


hukhl
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 1.9 TDI AVG motorkodú 2001-es, Audi A6-os, tegnap mikor lejtőn lefelé mentem bejelzett az olaj szint mérő (nem az olajnyomás) az ikonja egy olajos kanna és egy "min" felirat. Megnéztem nivó pálcával tényleg a minimum szint alatt volt, ezután még mentem vele max. 5km-t hazáig. Át lett nézve nem csöpög sehol, csak az olajat "ette", utána lett töltve, viszont azóta is minden indításnál bejelez ez az ikon, de a diagnosztika semmilyen hibát nem ír, az olaj nyomás is rendben van. Az olajszint is pálca szerint maxon van. Azóta mentem vele kb. 30km-t és nem tűnt el...
Ilyenkor mi lehet a hiba, nem találkozott valaki hasonlóval? Halottam olyat, hogy ha bizonyos indításszámnál hibátlanul az autó indul akkor magától elhagyja a kijelzett hibát. Vagy esetleg a műszerfalon a két gomb valamilyen sorrendben való nyomkodása törölhetné?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#125054) Mágus2 válasza hukhl (#125053) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elromlott a kapcsoló, ami jelzi ha felnyitják a géptetőt. Ha leveszed a - akkusarut 5 percre, eltűnik a hiba. Ha működne a kapcsoló, elalszik a jelzés akkor is ha nem töltesz rá, elég ha megnézed a szintet. Persze ha nem öntesz rá, 50km után megint jelez.

[ Szerkesztve ]

(#125055) hukhl válasza Mágus2 (#125054) üzenetére


hukhl
csendes tag

Köszönöm, a gyors választ, így elmondva már elég logikusnak tűnik. :R Akkor délután megejtem ezt a szeánszt is :DD

(#125056) VR6-Fan válasza focvis (#125050) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Most epp gyenge 95oshoz, volt egy fos tankolas, elotte 98hoz volt igazitva, nalam ez par potyoges meg nehany enter kerdese :)
Elmegy eleg sok mindennel erzekenyre van allitva a kopogas figyeles, naggyabol a tenyleges kopogas elott elkezdi mar vissza venni.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#125057) tresh válasza MunezXBK (#125021) üzenetére


tresh
addikt

Tudom :B

(#125058) gzbotii válasza Magnum_ (#125017) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem ezeket nemrég hozta a futár:

Pollen es az olajszűrő az made in Germany, levegő- az cseheknél az üzemanyagszűrő viszont Bosznia & Hercegovinában készült.

Úgyszintén ma kellene hozza egy másik futárceg a Total Quartz Ineo MC3, 5W30 olajat.

Szerk.: neked mennyi ido után jött a csekk a Mannoltol? ;]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#125059) lenko válasza gzbotii (#125058) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem is ez az olaj megy bele télre kb. egy hónap múlva.
Nyáron azaz most az 5w40 változata van benne.

Az embereknek fáj az igazság!

(#125060) zsolt19900


zsolt19900
őstag

csajszikámnak a g3 ban nem megy fel a vízhőfokmutató a műszerfalon 70nél feljebb, hőgomba termosztát vagy akár lehet műszerfal bajság is? ugye meleget azt ontja magából az autó, a kis előmelegítő miatt, de attól még aggaszt, hogy nem megy fel a hőfok, valahogy -akár géppel is- rá tudok nézni neki, vagy mi szokott a hiba lenni ilyenkor?

1.9tdi 90le és 1z ha minden igaz és ez számítée :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#125061) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hallló.

Múltkor nem jött válasz... szerintetek olyan 40ezer KM-es gázolajszűrőt cseréltessem vagy még maradjon egy 15ezres periódusra?
De lehet még 40ezerkm sincs benne inkább többet mondtam.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#125062) K Norbi válasza gzbotii (#125058) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez igen na ez már valami... Gyári minőség! :R

Én vettem a havernak Mann WK512 üzemanyagszűrőt az meg Made In South Africa. [link] ;]

(#125063) i-sti válasza Kiskokó (#125061) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem B8-nak manualjában 60 ezres periódust írnak.
Szervizkönyv szerint ez is volt tartva.
165000-nél cseréltem MANN-ra. A régit kettévágtuk, egy gramm szennyeződést sem találtunk benne. Szabad szemmel.

Novum Forum Siculorum

(#125064) Kiskokó válasza i-sti (#125063) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja nekem is 60-ezres a csereperiódus de mondom inkább megkérdezem. Előzőleg is 45ezer körül cseréltettem... de úgy gondoltam én is hogy belefér még.

Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#125065) MunezXBK válasza Kiskokó (#125064) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én minden olajcserénél cseréltetem, 10.000km-enként.

(#125066) i-sti válasza MunezXBK (#125065) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem az a legdrágább 25-30 euró között mozog az ara ára.
Szóval lehet hogy minden 3.nál fogom csak cserélni.
165nel cseréltem olyan 200nál (+-) fogom újra cserélni.
Mindig a drága gázolajjal kényeztetem a MOL-tol, annak reményében hogy nincs benne annyi szennyeződés.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#125067) krumplikft


krumplikft
csendes tag

Sziasztok !

Transporter t4 ami gyárilag csak 2 vagy 3 személyesen jött ki, tehát csak elöl van benne ülés, azokba mennyire bonyolult hátsó üléssort rakni ? Ki van benne alakítva a helye a hátsó üléssornak ? Át lehet-e vizsgáztatni őket 5 vagy 6 személyessé ?

(#125068) Brumi˘ válasza Kiskokó (#125064) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én minden második olajcserénél cserélem kb. 20000km-enként.

(#125069) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek.

Én eddig olyan 30 ezrenként cseréltettem (olyan 17-18ezer ft)
OMW vagy Shell anyag 2-3 alkalmanként a drágább.
Nem tudom mennyire lehet dzsuvás..

Óóóó most néztem meg a telefonomba.. 18ezer Km-van csak benne :D akkor hagyom a francba még.
Olajban is csak 11ezer van még... mind1 lassan viszem pórféklámpát kell cseréltetni.

Meg lehet lebeszélem a szerelővel kicseréltetem a két felső feszítőt a vezérlésbe. 45e darabja és ahhoz nem kell kibontani a motort.. lehet rászánom.. bár előbb megnézem mit mutat a második adag metabond az olajba :P

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#125070) i-sti válasza Kiskokó (#125069) üzenetére


i-sti
senior tag

mit mutat a második adag metabond az olajba
Erre kíváncsi vagyok én is.
Erről az egyről hallottam, hogy csodákra képes.

Novum Forum Siculorum

(#125071) 7600 GS válasza Kiskokó (#125069) üzenetére


7600 GS
addikt

Öntöttél korábban már az olajba?

(#125072) MunezXBK válasza Kiskokó (#125069) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Omv lesz az. :D

(#125073) brumi1024 válasza Kiskokó (#125069) üzenetére


brumi1024
veterán

Kiejtésről meg lehet jegyezni, a németben a v-t "fau"-nak ejtjük, és a kút neve is "o-em-fau" (régen "ö-em-fau"). (Österreichische Mineralölverwaltung a cégnév egyébként.)

(#125074) -v- válasza MunezXBK (#125072) üzenetére


-v-
addikt

Nem unalmas mindig ezen rugózni :F :U

(#125075) MunezXBK válasza -v- (#125074) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem unalmas helytelenül írni? :U

(#125076) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ti most mirol beszeltek?

I humbly and respectfully decline™

(#125077) -v- válasza MunezXBK (#125075) üzenetére


-v-
addikt

Úgy nagyjából az emberek fele mindig rosszul fogja :D mint a suberb .. stb.

[ Szerkesztve ]

(#125078) i-sti


i-sti
senior tag

Skoda Kodiaq:
Length: 4,697 mm (184.9 in)

Audi A4 B8 (Typ 8K; 2007–2015):
Length: 4,703 mm (185.2 in)

Totalcar cikke:
"Ez egy rettentően nagy autó. Kinek van szüksége ilyen méretekre, tanakodik az ember"

Az A4 sem nagy autó, mit sír a szájuk?

Novum Forum Siculorum

(#125079) K Norbi válasza i-sti (#125078) üzenetére


K Norbi
addikt

Szép nagyon a Skoda! Nekem jobban tetszik pár újabb Skoda mint az új VW-k

(#125080) aha.e Még szép, a passat olyan semmilyen, mint az új CC azt is elbaszták.

(#125074) [rvilike]
(#125075) MunezXBK
Hát ezt le kell rendezzétek nincs mese [link] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#125080) aha.e válasza K Norbi (#125079) üzenetére


aha.e
tag

A Superb egyértelműen szebb, mint a Passat!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#125081) brumi1024 válasza i-sti (#125078) üzenetére


brumi1024
veterán

Kategóriájához képest. Ez MQB, ahhoz képest a 4.7 méter nagy. Az MLB-re építenek A8-at, Q7-et is, ott azok a nagyok. Ez nem panaszkodás volt szerintem.

(#125079) K Norbi: Nekem élőben nincs bajom az új Passattal. A Superb sem rossz, de ott a belsővel nem vagyok elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#125082) i-sti válasza brumi1024 (#125081) üzenetére


i-sti
senior tag

MQB az A4 s az pár mm-vel kisebb. Nekem nem elég nagy az A4.
Az új Supi valóban szép, de belsején látszik, hogy a VW nem engedi át a paszuly helyét. Szerintem.

Novum Forum Siculorum

(#125083) brumi1024 válasza i-sti (#125082) üzenetére


brumi1024
veterán

Az A4 MLB, nem MQB, benne is van a nevében: Modularer Längsbaukasten vs Modularer Querbaukasten. Hosszában van a motor, nem keresztben, emiatt belsőben kisebb lesz adott hossz mellett. De nem belső térben kategorizálják az autókat, hanem tengelytávra.

Az tény, a Passatnak jobbnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#125084) Kiskokó válasza i-sti (#125070) üzenetére


Kiskokó
veterán

+ 7600gs

Már írtam korábban is, hogy tesóm ML 320CD-be folyamatosan használta a Metabondot mert kussolt tőle a motor... anélkül ilyen érdekes kattogó hangot adott. A Merci szalonban "tikkelés" hangon van azonosítva és szerintük teljesen normális. Na ez a hang elmúlik a metabondtól.

Nekem első adag van a motorban és az indítózás utáni lánccsörgés így elsőre nem számottevően de megritkult.. eddig mondjuk 10/5ször csörgött indításkor a lánc most 10/3-4 szer, meglátjuk a második adag után mi lesz vele.

Munez és a többi nyelvtan náci :
1. Egy külföldi cég nevét helytelenül leírni úgy gondolom nem tükrözi a nyelvtan tudásom
2. Sok itthon a BMWzés reflexből W-vel írtam.
3. Munkából írok ha napközben írok, siettem.
4. Amúgy nem izgat ha beszóltok érte,nem igazán hoz izgalomba!(ellenben sok más) :P (bár néha uncsi már), de az interneten körbenézve köszönöm de úgy gondolom semmi baj nincs a nyelvtanommal leszámítva a gépelésből adódó elírást

ON ON :
Ha érdekel valaki feltöltök egy videót az A6-ról,(gyk jelezzétek ha érdekel)
hülye haverommal felvetettem már hogy kívülről hogy mutat a verda meg milyen a hangja, még sose volt ilyen videó :D

Bár haverom kissé ittas állapotban várta a nagy csapatást de szegény beszívta.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#125085) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha a webshop oldalán azt írtak, hogy az olaj 505.00 szabványt tudja, de az olajon csak 502.00 ill 505.01 szerepel, akkor most mi van? Rossz olajat küldtek vagy ez fedi az 505.00-is?
1.9 TDI 81kW 110le -be kellene
Az olaj: Total Quartz Ineo MC3, 5W30

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#125086) lenko válasza gzbotii (#125085) üzenetére


lenko
aktív tag

[Vw jovahagyasok

Az embereknek fáj az igazság!

(#125087) K Norbi válasza gzbotii (#125085) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez áll a könyvbe nekem is Golf IV van :K

(#125088) Mágus2 válasza gzbotii (#125085) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:Y

Minek abba 5w 30? Én inkább valami jófajta 5w 40-el etetném. Az jobban keni a melegben. Ez a motor nem igényli a 30-as olajat, nem is nagyon tesz neki jót.

(#125089) gzbotii válasza Mágus2 (#125088) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor kérdeztem, hogy milyen dolgokat vegyek bele, azt mondtad, minden kérdésemre megvan mar a válasz a fórumon. Valaki ezt írta, hogy ilyet vett es nem volt rá ellenjavaslat, ahogy kerestem a fórumon. Ezért lett ez.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#125090) aero. válasza gzbotii (#125089) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Baja nem lesz tőle, majd tavasszal lecseréled, de azért emagról olajat rendelni merész. Nem lehetetlen, hogy hamisítványt kaptál.

Kerestem pár google képet, és mindegyiken rajta van. [link], [link]

Plusz a hivatalos weboldalon is fel van tüntetve, tehát nincs, olyan, hogy nem tudja.

(#125091) Magnum_ válasza gzbotii (#125085) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugye nem emagrol rendelsz olajat????

I humbly and respectfully decline™

(#125092) K Norbi válasza aero. (#125090) üzenetére


K Norbi
addikt

Én csak innen merem venni [link] főleg a castrolt ;]
Mondjuk tuti jó a Bárdi, Unix, Láng. Inter cars, Autonet már amelyik autósboltba ők terítenek.

Viszont a kovács autóba se bízok olaj téren. Se a Filterabc, se a Filtershop.

[ Szerkesztve ]

(#125093) gzbotii válasza aero. (#125090) üzenetére


gzbotii
veterán

Amit en kaptam, annak teljesen más a címkéje.
eMag nálunk a legnagyobb webshop, sok céggel dolgoznak, de a garanciát ok vállalják. Adnak a hírnevükre, bazari hülyekkel azert nem dolgoznak. Ezért nem kételkedtem az olaj eredetiségeben.

Amúgy, mi a baj az eMaggal?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#125094) Mágus2 válasza gzbotii (#125089) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Biztos az én hibám. :U

(#125095) Magnum_ válasza gzbotii (#125093) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jaaa, Te Romaniaban elsz. Nem tudtam.
Notebook topikban szidjak nagyon. Pl a roman gari miatt (meg atszitalt bill. Stb)

I humbly and respectfully decline™

(#125096) gzbotii válasza Mágus2 (#125094) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem a te hibád, csak ezt kaptam a fórumon. En vettem, miért a te hibád lenne?

Saint_ : igen, erdélyi vagyok. Nálunk a legnagyobb online shop, nagyon nyomják. Ha online akarsz vásárolni, szinte tuti, hogy tőlük rendelsz.
2010 óta évente hagyok náluk 70.000+, laptoptol talbletig, SSDtol porszívóig mindent vettem mar, es soha semmivel nem volt gond, garancia terén sem. Es nagyon figyelnek a megítélésükre is, nem hiszem, hogy pont ok lennének partnerek hamisított olajjal való maszekolasban.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#125097) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

Ebben a topicban is megkérdezem, mégiscsak jobban ismeritek itt valószínűleg :)

2011-es Skoda Octavia 1.6 crtdi elvihető lenne a cégtől ahol dolgozom.
Amit tudni róla:
majdnem 400e km van benne, forralja a vizet 130 fölötti tempónál, csereperiódusokat betartották,90%-ban pályán használták és jelen állás szerint 1M forintért el lehet vinni.

Érdemes lehet belevágni úgy, hogy egy esetleges (kisebb futású) motorcserével is kalkulálok?
Mi az, amivel nagyon be tudom szopni? :)
:R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#125098) i-sti válasza gzbotii (#125093) üzenetére


i-sti
senior tag

Szia.
Én is erdélyi vagyok, Marosvásárhely.
Én alkatrészt az http://www.epiesa.ro/ rendeltem, mikor az A4ben cseréltem olajat és szűrőket.
#csakakasztrol ;]

(#125097) Cece04:

1.6 motornak 400 szerintem kurva sok. :B

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#125099) K Norbi válasza i-sti (#125098) üzenetére


K Norbi
addikt

#csakakasztrol +++1 ;]

(#125100) atos19881101


atos19881101
senior tag

Ha már olajcsere. A QG1 és a QG2 pontosan mit takar? Honnan tudom meg, hogy az én motoromnál melyik van? (1.9PDTDi AVF 96kW)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.