Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124651) lenko válasza Brumi˘ (#124650) üzenetére


lenko
aktív tag

Egy újabb fékező bajnok.
Miért kell fékezni, ha gázt is lehet nyomni amikor kell?
Biztos nehéz neked is felmérni, ha valaki lassan megy előtted, és időben elvenni a gázt, és még tisztes távolságot tartani a másik előtt, és aztán előzni akár 10 autót is jobbról pályán, vagy bárhol tökmind1.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124652) Brumi˘ válasza lenko (#124651) üzenetére


Brumi˘
addikt

Na szerintem rólam sok minden elmondható csak az nem hogy sokat fékezek. :DDD
De minek is írogatok neked, úgyse érted. :N

(#124653) Danex válasza lenko (#124651) üzenetére


Danex
addikt

Majd a DSG-t lemotorfékelem, hogy ne induljon el magától ;]

Amúgy látod, hogy te képviseled a kisebbséget, fogadd el, hogy élvezetesebb vezetéshez kell a fék használata amit a jelek szerint a Trexar nem bír olyan magabiztosan és biztonságosan mint egy márkásabb társa.

Személy szerint, inkább fizetek többet, de tudom, ha a pályán 140-nél kell tolnom és vészféket akkor nem robban szét a fékem darabjaira és sokan is így vélekednek, nem pedig azért, mert szeret tailgate-elni.

Ezt úgy mondom, hogy 1,5 éves a jogsim az elején én is az általad leírt módon vezettem, 4.2-es fogyasztással 90-ről engedtem be a faluba fék nélkül úgy, hogy a táblánál legyek kb 55-tel. Kigyorsítani úgy gyorsítottam falunál, hogy táblától a váltó nem váltott vissza 6. sebességből (azóta már tudom, hogy több kárt tettem ezzel, mint hasznot, hogy 1150-es fordulatról gyorsítottam jó lassan ki).

Azóta felment az átlag fogyasztásom 4.8-ra, de legalább már nem megyek a környezetem agyára, hogy maximálisan betartom a kreszt és meg kell mondani, hogy azért élvezetesebb is a vezetés.

Ettől függetlenül mindig hagyok annyi helyet az előttem lévőtől, hogy ha egy sportelőző elnézi a távot akkor nagyon nyugodtan beférjen elém és ne engem szorítson le.

Féken meg azért sem spórolnék, mert nem csak a sajátom de mások életén is spórolnék azzal.

[ Szerkesztve ]

(#124654) Sz.Riki88 válasza lenko (#124651) üzenetére


Sz.Riki88
csendes tag

Akkor jövök én is, hogy legyen még egy fékező huszár. ;) Céges golf5, 90lovas pd, full ATE cuccok körben, jelenleg 130 ezer van benne es alattam kicsivel több mint a fele kopott el (alattam annyit tesz hogy mivel rohanok egész nap, nem erek rá gurulgatni, előfordul 1-1 intenzív gáz és fék) Az előző cegesen jurid, textar kombo pont a negyedét bírta talán. Az 1600kg os leonomról nem beszélek, ott a 312 elfogy Juriddal azonnal ha sietek. Nem is lesz rajta többet ;)

(#124655) lenko válasza Danex (#124653) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem 14éve van jogsi, ezalatt tökélyre fejleszettem ezt a stílust, és nem fogok áttérni másra....
Az okatatóm is megjegyezte anno, én vagyok a legtechnikásabb tanulója...

(#124654) Sz.Riki88 Én kb. ha felére kopik a betét már cserélem, vagy nagyon picit alá.

(#124656) [rvilike] :) Minimálisan kell nyilván, de ilyen intenzív fékezésem nem emlékszem, hogy lett volna az éven bárhol is, ha pedig nem fékezgetek a másik seggébe, sokkal könyebb előzni, azaz lendületet venni, mert még ezzel a V5-el is kell néha lendület, majd a következő autónál nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124656) -v- válasza lenko (#124655) üzenetére


-v-
addikt

Kopik?? Hogy kophat ilyen tökéletes technikánál? Motorfékről még nem hallottál? :U ;]

(#124657) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ne etessétek. :U

(#124658) lenko válasza MunezXBK (#124657) üzenetére


lenko
aktív tag

Mi vagyok én hal?

Az embereknek fáj az igazság!

(#124659) MunezXBK válasza lenko (#124658) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Troll.

(#124660) Ace owner válasza focvis (#124574) üzenetére


Ace owner
addikt

Meg nem is lattam es eladod.. Osszeall az enyem es kinezek mar erre a rendszeres mini meetre

Galaxy Fold 4

(#124661) lenko válasza MunezXBK (#124659) üzenetére


lenko
aktív tag

Tehát ha valaki nem áll be a sorba bólogató kutyaként, és még igaza is van, akkor az egy TROLL.

OK. ;)

Az embereknek fáj az igazság!

(#124662) Kiskokó válasza lenko (#124648) üzenetére


Kiskokó
veterán

EZ tök szép és jó minden amit leírsz! Sőt még azt is elhiszem neked hogy látatlanba leszólod mindenki vezetési stílusát... tudom tudom én se tudok fékezni...

Na csak az a baj hogy az majd nem Kedv meg vezetési stílus kérdése lesz amikor mondjuk egy 140-es tempónál a félig kopott textar betéteddel meg kell állni a pályán és azért rongyolsz bele 50-el az előtted lévőbe mert az a nagyon jó fékezési technikád most baszhatod de az autó meg 200méteren 40m-el később áll meg mert elolvad a betét...vagy bármi.

De figyi ezt megoldom a te stílusodban...
Mi akkor vesszük a drágább betétet meg cseréljük sűrűbben és bolond módjára fékezünk.

Te meg zsidóskodjál 1-2 évi 10-20ezer ft megtakarításon a családod és magad életét kockára téve.
Remélem azért a végére nem felejted el használni teljesen a féket! :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124663) MunezXBK válasza lenko (#124661) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tévedsz. A troll az, aki mindig, mindent jobban tud ( kivéve helyesen írni ) és állandóan szembe megy mindennel.

(#124664) Mágus2 válasza lenko (#124661) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

én nem fékezek bolond módjára te igen, ez van....

Nincs igazad, sem ebben, sem a textar minőségében. Azért mert még nem kellet nagyot fékezned, hogy elkerülj valami ütközést, nem jelenti azt hogy a textar jó. Határhelyzetben kiderül. Majd küldöm az itteni őzikéket. Lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#124665) lenko válasza Kiskokó (#124662) üzenetére


lenko
aktív tag

Miért kéne belerongyolni bárkibe is? Ha így is van, én még tudok gondolkodni közbe, nem csak satufék atán majd lesz valami. Kitérés stb. votl már ilyen pályán, lementem a fűbe 120nál, és össze szedtem, nem mentem a korlátnak, aztán egy k anyáddal továbbmentem, később egy pihenőbe megálltam, egy db mély karc a koptatón, és go tovább.

(#124663) MunezXBK

Úgy gondolom nem hivatalos levelet kell megfogalmaznom ide, pont nem érdekel, hogy csak 99%-ban helyes.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124666) Mágus2 válasza lenko (#124665) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

do3om majd mesél neked a környékről. Este 11 után jöttem haza, Hollóházán keresztül. Átlépve a határt Skáros előtt van egy nagy rét, az egyik oldalon el vannak kerítve a lovak, a másik oldalon 2 méteres bokrok.

Jöttem lefelé a 12%-os lejtőről 100-al. Benne a 4-es, motorfékkel gurulok, amikor a 2 méteres dzsumbujból kijött az útra 80 méterrel előttem két póni ló és elállták keresztben az egész utat. Volt idő még káromkodni is, de satuzni kellett, hogy a 1,6 tonna cseh hulladék vas megálljon. Bekapcsolt a vészfék asszisztens is. :Y

Na ilyen helyzetekre veszem a gyári szettet. Az esetek 99 százalékában bármilyen szett megfelel. 1%-ban meg nem mindegy, hogy eltűnik az autó elejéből fél méter, vagy megállsz.

Remélem, hogy neked lesz igazad és nem pereg szét. :U A Te érdekedben is.

[ Szerkesztve ]

(#124667) lenko válasza Mágus2 (#124666) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha lesz ilyen, és szétpereg a textar ekkor(vagy eltűnik a fél auto), majd mindenképpen jelzek. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124668) Brumi˘ válasza Mágus2 (#124666) üzenetére


Brumi˘
addikt

De nem érted, ő kikerülte volna azokat is motorfékkel. :DDD ;]

(#124669) tomcsi23


tomcsi23
veterán

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124670) Mágus2 válasza Brumi˘ (#124668) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Feltapadt volna a lovak korlátjára, a mini lovakra vagy a bokorra. Marad a satu. Ha nem így dönt, beszopja.

tomcsi23 Jó kopott, látszik, hogy bolond módon fékezel. ;] :P

[rvilike] Az a gatyában a féknyom? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124671) -v- válasza tomcsi23 (#124669) üzenetére


-v-
addikt

Brownstuff? ;] :C

(#124672) Sz.Riki88 válasza Sz.Riki88 (#124654) üzenetére


Sz.Riki88
csendes tag

(#124655) lenko: Sikerült kiszűrni a lényeget ahogy látom. Mégpedig hogy a felénél fékbetét csere, ami szived joga, pont a gyenge szarokat kell ott lecserélni esetleg, az ate-t nem kell, es nem is fogom. Amíg úgy harap hogy kifejelem a szélvédőt, ha épp vidéken utolérem a 10el cammogó mezőgazdász szekereket a fákkal tarkított jobbos kanyar közepén ;)

[ Szerkesztve ]

(#124673) tomcsi23 válasza Mágus2 (#124670) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt a színekre hívnám fel a figyelmet, pl tárcsa. Ja, brownstuff lett a piriből. :D
Túl kicsi a motor a kellő motorfékhez, állandóan rá kell segíteni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124674) Mágus2 válasza tomcsi23 (#124673) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem egy VR5, no.

[ Szerkesztve ]

(#124675) Kiskokó válasza lenko (#124665) üzenetére


Kiskokó
veterán

Látom mindent megtudsz magyarázni... és nem akarok rosszindulatúskodni úgy hogy szívből kívánom hogy mindig sikerüljön így kikerülnöd meg megúsznod minden balesetet.

(de elárulok egy titkot erre nem lehet az életben alapozni, hogy "háát de eddig még...", ne adja isten de ne legyen egyszer "de mégis...")
Részemről téma off

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124676) do3om válasza Mágus2 (#124666) üzenetére


do3om
addikt

Van ilyen,150-nél egy domb mögött vagy 100 bárány az úton. (nappal volt ezért nyomtam neki)
Amúgy éjszaka lassan szoktam járni a környéken, folyamatosan őzek, szarvasok vannak az úton, néha vaddisznó is de az ritkább. Most még kaszálva is van a széle de sokszor az út szélén méteres fű van.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#124677) Danex válasza lenko (#124665) üzenetére


Danex
addikt

Autópálya, mész a középső sávban, 130-cal, ahol leparkolt egy ember (előfordul, nem egy ilyen videó van), jobb melletted kamionok vannak, nem tudsz lehúzódni, balra nem tudsz menni mert nagyobb tempóval érkeznek folyamatosan az autók. Előtted lévő autó későn veszi észre, mert bebambult ,hogy ott áll az autó. Satuzik, de már későn, mire te észreveszed, hogy Ő fékez de már későn ,akkor a rossz féked miatt te sem tudsz megállni, de kikerülni se.

Többet én sem írok ebben a témában.

(#124678) Kiskokó válasza Danex (#124677) üzenetére


Kiskokó
veterán

Vagy épp egy piros ferrari california a belsőben vesztegel ugye ugye ?? messzire se kell menni...
[link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124679) lenko válasza Danex (#124677) üzenetére


lenko
aktív tag

Többnyire nem csak kizárólag az előttem haladót figyelem, hanem azaz előtt lévőt is, ezért gyűlölöm a mikrobuszokat, nem látni szart se tőlük, olyan hamar előzőm ki ezeket ahogy csak lehet.
Továbbá nem állok bele ilyenkor sem a másik seggébe, mert szintén mi értelme, kikerülni nehezebb mint ráhagyva a távolságot, vagy csak kormány rángatással esetleg.

(#124678) Kiskokó
Az audidra ebben az esetben rs6 féket kéne tenni, hogy felvegye a versenyt. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124680) lenko válasza Sz.Riki88 (#124672) üzenetére


lenko
aktív tag

Tökmind1 mi lenne rajta, azt is cserélném kb. felére kopva. Nem tetszik, hogy olyan kevés van rajta már.
Lényegében mindent cserélek az autón fél időben.

Az embereknek fáj az igazság!

(#124681) -v- válasza lenko (#124680) üzenetére


-v-
addikt

Persze, én még a bkv bérletet is cserélem most mindig félidőben, még lenne fél hónap hátra belőle, de már veszem onnantól az újat mindig. Nem tetszik, hogy olyan kevés van már hátra :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#124682) MunezXBK válasza -v- (#124681) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:DD :C

(#124683) Magnum_ válasza -v- (#124681) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:O :D

I humbly and respectfully decline™

(#124684) lenko válasza -v- (#124681) üzenetére


lenko
aktív tag

:)
A következők km-ben értendők ami után cserélem.
Olaj+szűrő 8e, gyertya 30e, fék megemlítve, vezérlés 150e (láncos, ha nem az 50-60e után)
Hosszbordás 50-60e km, összes szűrő pedig 15e km után.
Ja a fékfolyadékra betartom a 2évet, mert nincs kedvem azzal évente bohóckodni.
Hűtőfolyadék is 2 évente csere.
Szervo olaj 4évente csere.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124685) Mágus2 válasza lenko (#124684) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És?

(#124686) focvis válasza Ace owner (#124660) üzenetére


focvis
veterán

Csak ha kifizetik az árát. :)

Gyere, de szólj előtte, akkor én is igyexem menni.

#fék: Több olyan (2-3 biztosan) Vectrám volt amivel 100 000 (százezer) kilométer felett kellett csak cserélni a gyári fékbetéteket elől.
Nem akarom fokozni a feszkót, leszarom ki hogyan fékez.

[ Szerkesztve ]

(#124687) -v- válasza lenko (#124684) üzenetére


-v-
addikt

Nem kérdeztem. :DDD

(#124688) Kiskokó válasza lenko (#124679) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én beakartam fejezni és azt a részt be is fejeztem,
de ugyan kérlek magyarázd már el hogy az én Audimra miért kéne a gyárilag 450-500Le-höz tervezett fék amikor a 3.0TDI hez tervezett gyári méretű 32-es fékek vannak rajta ?
Vagy most mi?? tegyük fel a Chip-re gondolsz... a Kerámia betét hatásfoka jobb szal végképp nem értem mire gondolsz.
Te "teljesítménybeli" különbségről beszélsz mi meg "minőségbeliről"
Nem értem a gondolatmeneted basszus... komolyan nem akarlak megbántani de nincs baj a toronyban ? ...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124689) freaghill válasza Kiskokó (#124688) üzenetére


freaghill
őstag

Hagyni kell ilyenkor az ilyeneket :)
Nekem is valaki írta, hogy ha még nincs bajom a használt NBU-val amit hdmantől vettem 2 éve, akkor biztos keveset megyek. Nekem 2 év alatt 50-60k km szerintem nem kevés.
Az is igaz, hogy mihez képest... :)

[ Szerkesztve ]

(#124690) brumi1024 válasza -v- (#124687) üzenetére


brumi1024
veterán

A szemtelenkedés helyett inkább éreznéd magad megtisztelve, hogy ma is tanulhattál valamit a Mestertől! :(((

;]

[ Szerkesztve ]

(#124691) Kiskokó válasza MunezXBK (#124659) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az a baj hogy ő nem Troll. Mert a Troll szándékosan szólogat be és mond hülyeséget, de nem hiszi el hogy az úgy jó is meg igaz! Bár csak Troll lenne! ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124692) lenko válasza Kiskokó (#124688) üzenetére


lenko
aktív tag

Azért, ha egy Ferrari befékez előtted, meg tudj állni. :D

(#124689) freaghill Milyeneket?
Mindenki szerint halottnak kellene lennem, mert textar betét van. Hagyjuk már ezt...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#124693) freaghill válasza lenko (#124692) üzenetére


freaghill
őstag

Semmilyeneket. Inkább hagyom, ahogy írtam fentebb :)

(#124694) -v- válasza brumi1024 (#124690) üzenetére


-v-
addikt

Soha nem látott mélységekbe süllyedtek ma az autós topikok :C

(#124695) K Norbi válasza -v- (#124694) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen még szerencse hogy Qru nem olvassa. ;]

(#124696) brumi1024 válasza K Norbi (#124695) üzenetére


brumi1024
veterán

Ne aggódj, mindjárt jön, még a közös topikban zárkózik fel. Most kell lőni a screenshotokat, aki lemarad, kimarad. :DDD

(#124694) [rvilike]: A 0-100 mellett a fékutakat ( ;] ) is mérjük. Miért ne lehessen süllyedési rekordot is dönteni?

[ Szerkesztve ]

(#124697) i-sti


i-sti
senior tag

#fék: Nekem nagyon jól fognak a fékeim. Semmi panaszom rájuk. Nem tudom, hogy gyáriak vagy sem. Remélem, hogy igen. A4 B8 2011
De mikor elfogynak még jobbakat akarok. Ha a kerámia jobb és nem 2x áron van mint a gyári betét, akkor valószínű az lesz.
Nagyobb tárcsát is raknék, de szemre már nem férne bele az óriási 16" felnikbe. Kisebb ballonosságot mint 55 nem akarok, szóval gyári méretben kell "tuningoljam" majd a fékeimet.
Nem tekintem magam agresszív sofőrnek, de nyugodt vagyok, hogy tudom mikor satuféket kell adjak akkor a kaszni is megáll. (Mielőtt az akadály állítana meg. :K )

Novum Forum Siculorum

(#124698) Mágus2 válasza lenko (#124692) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vannak jobbak is a textarnál ennyit kellett volna beismerni, ehelyett két oldalon elmagyarázod, hogy a többiek használják rosszul a féket.. Nem leszel tőle tömeggyilkos, meg halott ember... legalábbis remélem. :D

(#124699) Killer01


Killer01
őstag

Ha már fékbetét a téma... NK mint gyártó elfogadható?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.