Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) i-sti válasza -secret- (#124500) üzenetére


i-sti
senior tag

Úgy nem Abból a szériából való?
Tudod, amelyiknek a nevét nem mondjuk ki.

Novum Forum Siculorum

(#124502) -secret- válasza i-sti (#124501) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

2006/6

(#124503) molnarpeter válasza -secret- (#124502) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.9/2.0?
Szerk: 2.0, lekérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#124504) -v- válasza -secret- (#124500) üzenetére


-v-
addikt

És tervben van valami preventatív cserebere vagy majd drukkoltok?

(#124505) Mágus2 válasza -secret- (#124500) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szép darab. Motorkód?

(#124506) -secret- válasza Mágus2 (#124505) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Még nincs nálunk, majd hétfőn-kedden.

(#124507) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok, látom itt használtak többen régebben castrol tda-t. Hol lehet olyat kapni? Használ még valaki? Volt szó a VIF-ről is. Azt mondjuk olcsónak írták itt, de valami 6000ft-ért láttam 500ml-t. Ti hol tankoltok és mit adalékoltok a gázolajhoz?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#124508) molnarpeter válasza FerNandor (#124507) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Főleg Auchan/Dallas, adalék semmi :D 1.9 SDI

(#124509) i-sti válasza FerNandor (#124507) üzenetére


i-sti
senior tag

MOL, mindig a drágábbik. Nem tudom mi a pontos megnevezése. Adalék semmi. 2.0 CRTDI

Novum Forum Siculorum

(#124510) focvis válasza -secret- (#124506) üzenetére


focvis
veterán

A fotón pofás. :K

(#124511) freaghill válasza FerNandor (#124507) üzenetére


freaghill
őstag

OMV Maxxmotion. Tervezem, hogy vegyek TDA-t illetve kipróbáljam a VIF-et.

(#124512) FerNandor válasza freaghill (#124511) üzenetére


FerNandor
őstag

És hol? :)

Köszi nektek is molnarpeter és I-sty

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#124513) Gergello


Gergello
addikt

Passat B7-ben magasságban is lehet állítani a kormányt vagy csak előre-hátra vagy az enyémből kimaradt ez ?

(#124514) focvis válasza Gergello (#124513) üzenetére


focvis
veterán

100, hogy lehet fel-le + ki-be.

(#124515) gzbotii


gzbotii
veterán

Létezne, hogy heti egy-két alkalommal használva, 2x10/15km lemerül az aku?
Ma délben allig akarta megindítani mar..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124516) K Norbi válasza gzbotii (#124515) üzenetére


K Norbi
addikt

Engem nemrég megszívatott nekem is majdnem lemerült [link]

Nem kéne lemerüljön multival utána kell nézni..
Töltés, fantom fogyasztás mennyi, 100mA alatt kell legyen.
Meg egy indítóerőt nézni 9,6V alatt rossz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#124517) FoLey-v válasza K Norbi (#124516) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hehe velünk is hasonló esett történt az én kocsimmal és a fateroméval is. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#124518) gzbotii válasza K Norbi (#124516) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem egy 7", touchos medilejatszó van beépítve, de az is ugy működik mind nálad. Ha kiveszem a kulcsot, elméletileg mindentől elveszi az áramot.
Létezne, hogy a töltéssel van a baj? Megyek tízen kilométert, áll max fel órát, majd vissza. Ennyi ido alatt vissza kellene töltse az indításnal elhasznált energiát, nem?
Vagy a medialejatszo+rövidfeny, miegymás annyit leszivna?
Egy hónapja nm voltam lassan pályán, azóta néha érzem, nem olyan morcos inditasnal...

Szerk.: keritek egy multimetert, ha elmondod nekem, azon mit milyen állásba kell állítani, hogy tudjam lemérni. Nem nagyon értek hozza :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124519) freaghill válasza FerNandor (#124512) üzenetére


freaghill
őstag

(#124520) K Norbi válasza gzbotii (#124518) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is kb ennyit megyek heti 2x az autóval 15Km, és nem merül le.
Viszont nem is tudja normálisan feltölteni az akkut.Cteket rászoktam dobni havonta 1x
Persze ha küldesz egy képet majd a multiról. :K
Hány éves az akkumulátorod?

Megyek tízen kilométert, áll max fel órát, majd vissza. Ennyi ido alatt vissza kellene töltse az indításnal elhasznált energiát, nem?
Háát ezt lehet még igen, de ott van még a sok állás is.

[ Szerkesztve ]

(#124521) gzbotii válasza K Norbi (#124520) üzenetére


gzbotii
veterán

Most rajta volt a töltön bő három órát, holnap délelőtt raakasztom ujra.
Oké, kerek egyett, ha sikerül, lefotózom es megy a kép.

Az aku meg...2014ben volt a kocsi behozva Olaszországból...az akun meg mindenhol olasz es angol felirat van. Szóval nem mai gyerek szerintem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124522) K Norbi válasza gzbotii (#124521) üzenetére


K Norbi
addikt

Lehet akkor csak régi már. No majd a multi megmondja.

(#124523) -secret- válasza focvis (#124510) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jaja nagyon szép, belülről is bár a kormányt "gyűrűben" vezették illetve a szokásos kavicsfelverődések. Ennyi. :)

(#124524) enddav válasza -secret- (#124523) üzenetére


enddav
aktív tag

Lámpakapcsoló, ablakfelhúzók, ajtóbehúzók (szokásos vw betegség) nem kopottak vészesen? Mennyi km van benne?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#124525) -secret- válasza enddav (#124524) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem vészes, majd mutatok képeket.

147.000 km

(#124526) gzbotii


gzbotii
veterán

Klíma hűtő melyik oldalon van (szemből nézve)? G4, 1.9TDI

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124527) Mágus2 válasza gzbotii (#124526) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Középen van a külső hőcserélő, a belső az utas oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#124528) Jorus


Jorus
nagyúr

2005-ös évjáratú 1.9 PDTDI B6 Passat esetében mit jelenthet az 'Emissions workshop' felirat? Mármint értem, hogy vigyem szervizbe és ellenőriztessem a kipufogórendszert/katalizátort, de mi szokott lenni a hiba (ha van ilyen esetben jellemző hiba persze)? Köszönöm előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#124529) -secret- válasza enddav (#124524) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

[link]

(#124530) Mágus2 válasza Jorus (#124528) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az EGR nem ereszt át elég gázt. Be van ragadva, el van dugulva, vagy a vákuum csöve lyukas.

(#124531) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Tudom hogy most kapni fogom az ívet, mert a tolató radar csak b*z*knak való, tanuljak meg elsőnek vezetni, de az utóbbi 1-2 hétbe érdekes dolgokat művel a radar.
A váltó mellett van ilyen on/off kapcsoló, ami eddig szinte mindig be volt kapcsolva, viszont mostanában többször előfordult, hogy menet közben kialszik a világítás (tehát ha jól sejtem kikapcsol)... Jó ezt még be tudtam valami féle automatikának, hogy pl 80-nál ne akarjon radarozni, viszont néha előfordul hogy hiába teszem be rükvercbe, a kijelzőn nem jelenik meg a grafika, csak sípol. Ilyenkor az sem segít, ha megpróbálom ki/be kapcsolni, aztán üres és újra R... Csak a csipogás megy, így is be tudok parkolni, nem ezzel van gond, de alig múlt még 3 hónapos az autó...

(#124532) Jorus válasza Mágus2 (#124530) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#124533) focvis válasza golfvariant (#124531) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom, hogy mennyire vigasztal az a tény, hogy nekem is rendszeresen (10-ből 1x biztosan) lefagy a tolatókamera. Hallom, hogy kinyílik a fedele, de képet nem ad. Egyszer már frissítették a szoftverét, nem segített igazán.

Szerk: a kezdetektől ilyen. :/

@secret: szép a belseje is, gondolom Highline.

[ Szerkesztve ]

(#124534) brumi1024 válasza focvis (#124533) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez így elég szomorú :( Én szerencsésnek mondhatom magam, nekem az egyetlen bugom az MMI-vel az volt, hogy egyszer újraindult a wifi router.

(#124535) focvis válasza brumi1024 (#124534) üzenetére


focvis
veterán

Én - jobb híján - várom az újabb szoftverfrissítést.

Sok-sok éven át Opelem volt, az az érzésem, hogy ott jobban képben vannak a márkaszervizek.
A Golfon a 3. próbálkozásra sikerült belállitani az ajtókat; persze egy ajtótartó-csavarról leverték a festéket, majd lejavítom magam. Az App-Connectre csak pingvineznek. :((

(#124536) Mágus2 válasza golfvariant (#124531) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vissza kell vinni reklamációra. :K

(#124537) tomcsi23 válasza focvis (#124535) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyik ez a lisztes brigád, pobu :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124538) focvis válasza tomcsi23 (#124537) üzenetére


focvis
veterán

PoBu 2x próbálkozott az ajtóval, sikerült vonalba hozniuk, de zajos maradt. Harmadikra az érdi Barához vittem, nekik összejött, de a villáskulccsal lenyúzták a csavart. A tolatókamerát egyik se javította meg.

A következő körben a PoBu-hoz megyek, hogy nézzék meg a kamerát és próbálják megszüntetni a tetőablak nyekergését (Munez azt mondja, hogy csak egy patentet kell talán kicserélni). Őszintén aggódom, milyen fakezű pék nyúl hozzá. :(
Opelnél tudtam, hogy hova vigyem (Bp környéke: Di-Fer, Interat, Gödöllő; vidéken Kiss-Gerencsér [Zeg.]), de itt sötétben tapogatózok.

Ma itthon vagyok, megpróbálom lejavítani a csavart, 2-3 kavicsnyomot a lökösön, meg ideje lenne kiporszívózni az autót ~2 hónap után. :B

[ Szerkesztve ]

(#124539) tomcsi23 válasza focvis (#124538) üzenetére


tomcsi23
veterán

Küldj nekik valami ajándékot, hátha az a baj. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124540) -v- válasza focvis (#124538) üzenetére


-v-
addikt

Aztán még nem is volt baja igazából, fasza lehet ha ilyen "hozzáértéssel" nyúlnak a komolyabb dolgokhoz is :(((

(#124541) Magnum_ válasza focvis (#124538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Apám is vitte a kiss-gerencserhez 5000-es, első olajcseret az új kocsiját most hetvegen, ott is vette.
Eddig elégedett.
Bár ő a vw szervizzel is az volt, akikkel én most sokat szívtam.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124542) kk831228


kk831228
addikt

[link] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#124543) tomcsi23 válasza kk831228 (#124542) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezek pedig az ott járt autókról készült felvételek. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124544) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Mentem volna egy fontos eseményre, erre a Skoda Octavia TOUR-om (2005.11.) azt mondta, hogy NEM... :(

HIBA leírása:
Elindultam 1-esben, meg kellett állnom, raktam volna vissza egyesbe, kicsi reccsenést hallottam, majd nem vette be az 1-est, meg a 2-est sem.
A végén rájöttem, hogy ha 1-esbe vagy 2-esbe akarom rakni a kocsit, akkor szinte majdnem ugyan úgy kell váltanom, mintha 3-asba vagy 4-esbe raknám, olyan KÖZEL vannak egymáshoz a váltási helyek...
Az alap volt régebben is, hogy amikor 1-esbe vagy 2-esbe rakom, NEM szabad teljesen elhúzni balra a váltót váltáskor, mert ott alapon akad (gondolom nem csak nekem). Amúgy a kocsi szépen megy, de mielőtt szétesne a váltó ki kéne cseréltetnem egy jó szerelővel, vagy szétszedetni és megnézni belülről, hátha csak 1-2 valami elkopott?

Teljes váltó csere? Néztem, használtan is alap 100 000 Ft körüli. :O

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#124545) golfvariant válasza Mágus2 (#124536) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Pénteken viszem úgy is márkaszervizbe olajcserére, majd mondom nekik... Igaz nem oda ahol vettem, de gondolom nem küldenek el :)

(#124546) kk831228 válasza tomcsi23 (#124543) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#124547) Mágus2 válasza KisApám (#124544) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lehet csak a kulissza hullott szét. Motortérben kell megnézni. Még tippelni is nehéz, ha nem tudjuk, milyen motor, váltó... Tour, jó tág fogalom... :U Szerintem rudazatos a szentem és eltörted a kulisszát. :K

[ Szerkesztve ]

(#124548) -secret- válasza focvis (#124533) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

Felszereltség érdekel?

(#124549) K Norbi válasza tomcsi23 (#124539) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezen szakadtam ;] ;]

(#124550) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali

Kicsit OFF de hátha tudtok segíteni.
Merci C280 (98-as)
Este lerakta a srác semmi baja. Reggel inditaná be és semmi.
Első próbálkozásra felvillan minden aminek kell a műszerfalon, indit egy kattanás a motortérből és kész.
Ezután se kattanás és a műszerfalon is össze vissza jön elő minden.
Akkut cserélt, mindkét kulcssal próbálta, biztiket átnézték .... nekem kicsit olyan mintha valami valahol letestelne és meghülyíti az egészet.

Esetleg valami tipp??

A másik kérdésem pedig szintén OFF :
Tesómnak van az F11 530XD- vettem fel egy videót aminél az utolsó gyorsításnál a videó vége felé eléggé élethűen kihallatszik az az erős "levegő" hang amit ad az autó minden nagyobb gázadásnál.. nem hiszem hogy valami hibából fakadna vagy valami nem lenne rendben de inkább jobb a biztonság.
Mert nekem ez a hang új. Nem turbó "visítás" meg nem is tudom...
Legjobban olyan 38-40secnél hallani ki.

VIDEJÓ

Kösziiike

ON :

Holnap jön az új hátsó féklámpa csíkom már hónapok óta szar :D
Gyári új 15300-ft, szerintem nem is volt vészes az ára.
Aztán ezzel együtt jön a kis szerviz + a második adag metabond (esküszöm a gyári hibás láncfeszítőn amiért csörög néha indításkor segített már az első adag is)

A gázolajszűrőm ha jól emlékszem 30-35ezer Km-el ezelőtt lett cserélve
Maradjon még vagy cseréljük ? Csak Shell vagy OMWn tankolok 50/50 sima vagy jobb minőségű dizelt.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.