Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124901) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Írok ide is, hátha sikerül választ találni a problémámra:)
2 hete, használtan vásárolt, 2008as évjáratú Audi A4 2.0 tdi-vel kapcsolatosan lenne kérdésem. Az előző autómba folyamatosan gyárthattam a cd-ket a legújabb zeneszámokkal, ami egy idő után átszámolva elég nagy kiadással járt. Valami miatt az fm transmitter nekem nem tűnik egy baráti megoldásnak az autó számára, ne kérdezzétek miért :D Lényeg a lényeg, ezt az új autót már megoldották egy memóriakártya olvasóval. Ez még a nagyobb kiszerelésű Micro SDHC kártyát képes befogadni. Kaptam is az alkalmon, vettem egy Kingston kártyát, rápakoltam pár zenét, majd be a gépbe...és semmi. Az sd kártya slotot Emptynek, azaz üresnek vélte. Egy kis noszogatás árán(kapcsolgattam a rádió és az cd/sd között) sikerült arra rábírni, hogy a kártyát "Unreadable"-nek, azaz olvashatatlannak(?) ítélte.
Esetleg valaki jár a cipőmben, és sikerült megoldást találnia? Nagyon hálás lennék.
Üdv:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#124902) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

lebuktam, notorius fékezgető vagyok!
kb 3e km alatt feles a betét:

ma golf első futómű revizió volt, holnap állítás, kiváncsi leszek mennyit javul kanyarba....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#124903) Mágus2 válasza VR6-Fan (#124902) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert úgy fékezel, mint az állat. Inkább úgy mennél. :DDD Még mindig nem eladó?

Amúgy mi lesz az 5. hengerrel? Nem lett meg? :F ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#124904) Jojo5 válasza Mágus2 (#124903) üzenetére


Jojo5
őstag

Mágus2, és Többiek

Lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy viszonylag sok (4-8) Ilyen és ehhez hasonló 1.8 TFSI-t látok cserélt\javított motorral, szerinted bele szabad ugrani egy ilyen cserélt motorosba ?

Ez az 1.8 TFSI ha jól rémlik CDAA kódos nem tudom mennyire jó vagy sem ?
Olvastam skoda fórumon ahol ette az olajat, de pl. van olyan is aki kiírta, hogy 0.7Liter olajat eszik 1000Km-en, ez nem tudom soknak számít-e, mire figyeljek oda ha ilyen motoros autót szeretnék ?

A DSG mennyire macera ilyen 2010 körüliekben ? :F

Előre is köszönöm válaszod. :R

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#124905) #94677760 válasza Mágus2 (#124897) üzenetére


#94677760
törölt tag

Köszi minden válaszolónak! Tovább próbálkozom.

(#124906) VR6-Fan válasza Mágus2 (#124903) üzenetére


VR6-Fan
veterán

bazzeg, ne is mond, össze akadtam nem rég egy chipes bam tt kvotróval, szegénynek leakadt már a km órája nekem meg a fékre kellett lépkednem, és refiznem hogy kimenjen, mert siettek, szegény ember miután bevárta a két dagad autó szerelő koma a kettesbe, elégé savanyú feje volt, de dobott egy lájkot.

pénteken egy e400 meg egy cl500 hitte el, hogy eltud menni jobbról ;]

ne fájdítsd a szívem, egiyk fb csoportba van egy papíron is coupe quattro eladó 10v 2.3T :/

2. vidi elején az RS4 giga lol :)

már mint mi a fék, a tárcsa a kopott betét :U ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#124907) Mágus2 válasza Jojo5 (#124904) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mire kell figyelni? Mindenre. Ha nem értesz az autókhoz, ne egyedül vegyél ilyet. Átvizsgálás nélkül meg ne vedd. Amit Te is ki tudsz könnyen szűrni, az az egyenletlen alapjárat. Kerepelés a motorból alapjáraton. Amikor inkább hasonlít a hangja a dízelhez, mint a benzines motorhoz, akkor az nem a Te autód lesz. ;)

Váltó ne rántson, finoman tegye a dolgát és gyorsan. Ha elindulás után ránt, vagy hátramenetbe, akkor az is felejtős. ha nem volt benne olaj cserélve, akkor szintén felejtős. Te nem az olajat fogod cserélni, hanem a váltót.

Leigazolható előélet és hozzá a megfelelő műszaki állapot. Erre törekedj.Tele a piac törött, tákolt, lerúgott szarokkal, szépen kifényesítve.Meg kell rendesen nézni, teljes hibakód olvasás. Meg kell hajtani rendesen, és ha tiszta a hűtővíz, nincs nagy kartergáz, és a Jupiter nem a Vénusz árnyékábanjár, akkor talán nem vernek át.

VR6-FanVan egy kis füstje, no, nem olyan nagy szégyen. :DDD Jó a fék, nyugi, ha nem Textar, akkro fasza. ;]

[ Szerkesztve ]

(#124908) Mágus2 válasza VR6-Fan (#124906) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a fék, hanem az autó. Azt akartam megvenni. :K

G 2 1.6 TD-t meséltem? 88-as a szentem. 82 éves bácsika...Kuplungot kellenecserélni,meg a turbót nem hallottam vagy 3 éve. :Y Be volt állva, három éve. :Y :Y :W Csere után a bácsika újra tanul elindulni.Lépten-nyomon kapar. :DDD 1.6 Tádén akkora turbó van, mint a fejem. :Y vagy 20kg. :DDD Alapjáraton látni ahogy forog a kompresszor kerék. Most rászabadult az 51kW nagy része az aszfaltra. ;)

Ez a fordított kuplungos váltó olyan könnyű, hogy egyedül is vissza tudtam tenni.

[ Szerkesztve ]

(#124909) VR6-Fan válasza Mágus2 (#124908) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kinetix-brembo-ate sl5, elmelegíthető simán, amikor a 130-al ráesek a pályán 60-al tötymörgökre és nem kikerülöm őket hanem húzom a refit.

akarsz lakatoltatni meg fényezni? :))

nem, jah a k24/T3 nem egy apró csiga, ha franko minden 3000-nél van a spool, és 4000-4500ig forog, nagyon jó választás, jár a taps a mérnöknek :D

1.9 dci lagunán láttam ilyet, hogy a tengely anyánál fogva kellett a turbot áthajtani, és közbe fújni a komp oldalt féktisztítóval, majd wd40-el, a hölgy el volt ájulva, hogy milyen rakéta lett a kocsi :DDD :DDD

akárki akármit mond az egy jó kis váltó, szerintem gyorsabb voltam azzal mint a mostani 02J-vel, ezzel 0,15sec a leggyorsabb fel váltásom és valami 0,3sec körül van a vissza.

ott fél-egy tizeddel gyorsabb lehettem, meg jobban torerálta a kuplung nélkül váltást.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#124910) Mágus2 válasza VR6-Fan (#124909) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez beállt, mint a szög. Semerre, kalapáccsal se. :D Beton. Lehet kicsit visszafogta, mert most 160-ing próbáltam, hajlott kora ellenére szépen megy. :K

Az öreg amúgy rendben tartja, csak a turbóról megfeledkezett. Meglepően pontosa váltó. Raktam új összekötőket, megzsíroztam minden bütyköt. Pöpec lett. A fékből kidobtam a hátsó terhelés alapú regulátort, mert állandóan levegősödött. Most le lehet égetni a hátsó kereket is. :DDD

Van hozzá egymásik autó,aminek törött a hátulja. Lehet legózni. Onnan van a turbó is. Van gyári új adagoló zsírpapírba csomagolva az öregnek, a rosszabb hidegindításokra tartogatja, de még jó a régi. :Y

[ Szerkesztve ]

(#124911) VR6-Fan válasza Mágus2 (#124910) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szeretem az ilyen kocsikat, és a maguk csípődésük ellenére is a tulajok is álltalába érdekes figurák :)

dobnék én is egy fotot a ruhás szekrény tetejéről, ahol halomba állnak a digit km órák ínségesebb időkre, pedig öreg se vagyok :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#124912) kaszaking


kaszaking
tag

Mágus! :R

Ebben tudnál segíteni? [link]

(#124913) Jojo5 válasza Mágus2 (#124907) üzenetére


Jojo5
őstag

Ennyire lutri ? vagy csak specifikusan ez a motor vagy ámblokk 1.9-től a 2.0 TFSI-n át az összes ? :F

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#124914) Mágus2 válasza kaszaking (#124912) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem, fogalmam sincs. Most milyen van benne? Volt ásványi és szintetikus és a kettő nem keverhető,de egyben lecserélhető. Milyen színű az, ami most van benne? Tudom hogy milyen a bele való, de nem biztos, hogy most az van benne. Mikor volt cserélve?

Jojo5 Minden autó és motor ilyen, főleg a turbó motorok. Sokan a színe és a felszereltsége alapján veszik. Jól néz ki... megveszem. Aztán meg jön a sírás. Meg kell nézni rendesen, akkor nem lesz sok baj vele.

[ Szerkesztve ]

(#124915) kaszaking válasza Mágus2 (#124914) üzenetére


kaszaking
tag

ami benne van az már nagyon feketés folyadék. Az autó 1 éve van nálam de én még nem cseréltem le benne.
De szerintem ásványi olaj való hozzá

[ Szerkesztve ]

(#124916) kenny123


kenny123
addikt

Hasonló probléma volt nálam is. Ha nem SDHC, csak micrsd elvileg menni fog. Én is szkeptikus voltam (külföldi fórumokon írták), de pont volt itthon 2 sdhc -egyet sem olvasott, fiók aljáról előkapartam egy sima sd-t, azonnal viszi.. Meg elvileg nem lehet nagyobb 32gb-nál.

yo

(#124917) Mágus2 válasza kaszaking (#124915) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

G00200 az ásványi, G00400 a szintetikus. A G00200 helyett mindenhol a szintetikust adják, a másikat nehéz beszerezni, de az a jobb. Én maradnék az ásványinál.

Többször leírtama csere menetét. Keresd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#124918) molnarpeter válasza DrDobos (#124901) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megpróbálnám más fájlrendszerrel, hátha az a baja, nézz utána, milyet szeret a fejegység. :)

(#124919) kaszaking válasza Mágus2 (#124917) üzenetére


kaszaking
tag

A teljes cseréje annyi hogy a csövet lehúzom a tartályról, kiengedem majd feltöltöm az új friss olajjal?
Légtelenítés annyi hogy járó motornál tekerem a kormányt álló helyzetben?

(#124920) daniel2121 válasza DrDobos (#124900) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem volt ilyen autóm. Ha jól emlékszem nem vett be minden féle kártyát. Szerintem próbálj meg egy másikat. Enyém azt hiszem sima sd kártya volt.

(#124921) kaszaking


kaszaking
tag

Mágus!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R :R

(#124922) kenny123 válasza kenny123 (#124916) üzenetére


kenny123
addikt

DrDobos-nak akart menni, bocsi.

yo

(#124923) maximilian4 válasza VR6-Fan (#124902) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha nem titok megkérdezhetem motorikusan mit tud a kettes golf? :)

Maxi

(#124924) gzbotii


gzbotii
veterán

Mennyi váltóolaj kell egy G4 1.9TDI 81Kw 5 sebességes kézi váltóba? 3l rendelhetek simán, nem?
Valamint, az OE VW G060726A2 jó bele?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124925) Mágus2 válasza gzbotii (#124924) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Váltó olajat a váltó kódja szerint kell venni. :K

(#124926) golfvariant válasza VR6-Fan (#124902) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Bezzeg ha 3km-t üresben gurulnál le akkor :U

[ Szerkesztve ]

(#124927) Mágus2 válasza maximilian4 (#124923) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami 200 ló fölötti 1.8T. Gyenge szar, 0 tartalékkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124928) kk831228 válasza Mágus2 (#124927) üzenetére


kk831228
addikt

Azt hittem valami vr6 turbó, hogy legalább nyomaték legyen, de akkor mégvaz sincs... :( ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#124929) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Jó lesz nekem az a TFSI :P

Azé az is kemény hogy az R8 ver mindent !!
[link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124930) i-sti válasza Kiskokó (#124929) üzenetére


i-sti
senior tag

Véletlenül épp az R8 van középen és véletlenül majdnem tökéletes egyenlő szárú háromszöget formáltak az autók a verseny alatt.

Novum Forum Siculorum

(#124931) Kiskokó válasza i-sti (#124930) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nézd meg a többit részt is... ez a 6.

Nem értem mire gondolsz.!?...

Bár lehetségesnek tartom hogy azért szándékosan vannak úgy állítva hogy ilyen legyen az alakzat... de attól még a leggyorsabb nem midn1 hol megy a pályán? .. ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124932) maximilian4 válasza Mágus2 (#124927) üzenetére


maximilian4
addikt

Az már nem rossz. Bár kicsit részletesebben érdekelne. Néztem az összefoglalóban és külsőre nagyon szép. Esetleg a kolléga tölthetne fel még képeket, mert szeretek az ilyen csodákban gyönyörködni.

Maxi

(#124933) gzbotii válasza Mágus2 (#124927) üzenetére


gzbotii
veterán

Földi halandó hol tudja megnézni, hogy mi a váltó kódja?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124934) Mágus2 válasza gzbotii (#124933) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A váltó tetején, vagy a csomagtartó kárpit alatt a pótkerék melletti matricán. Esetleg a szervizkönyvbe ragasztott matricán.

[ Szerkesztve ]

(#124935) K Norbi válasza Mágus2 (#124934) üzenetére


K Norbi
addikt

Csomagtartóba megnéztem az enyémnek ERT
Ennek mennyi a feltöltési mennyisége? Ez csavaros vagy szegecses? Olvastam visszább hogy van amelyik nem jó.

(#124936) Mágus2 megnézem :K

[ Szerkesztve ]

(#124936) Mágus2 válasza K Norbi (#124935) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Keresd vissza, 100x ki volt tárgyalva.

(#124937) K Norbi válasza Mágus2 (#124936) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha jól olvasom akkor nekem is szegecses? 2002.08 havi az autóm és 2003 tól csavaros. [link]

[ Szerkesztve ]

(#124938) Primary92


Primary92
senior tag

1.8T vagy az 1.9TDI (110ló) vagy az 1.9PD (105ló) közül melyik a legkevésbé rizikós, illetve a legrizikósabb sok kilométerrel?

(#124939) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Autócserén gondolkodom, készítettem magamnak egy kalkulátort, hogy ne csak szív de ész alapján is döntsek a lehetséges jelöltek között.
Hosszas mérlegelés után az jött ki, hogy a köv. autó valószínűleg egy dízel Passat B5.5 lenne, ha sikerül találni egy megfelelő állapotút.

Leginkább a 96kW-os AVF/AWX motorkódú példányok jöhetnek szóba, ja és kizárólag kombi (majd ha meglesz veszek mellé Fila táskát is hogy teljesen egyedi legyek :D)

Az alábbi kérdésekkel fordulnék a nálam sokkal jobban hozzáértőkhöz:
- számítógépes diagnosztikával lehetséges e a pd elemek állapotának ellenőrzése, képesek e ilyen diagot pl. márkakereskedésben normálisan elvégezni
- pd elem, egr illetve tandempumpa problémákról olvastam főleg nem megfelelő karbantartás esetén, ezeken kívül van e esetleg még valami amire érdemes odafigyelni vásárláskor (már az egyébként szokásos kasztni/futómű/fék/stb állapotának felmérésén kívül).
- van e még ajánlott más dízel motor típus/kód ezen a családon belül

:R

(#124940) Mágus2 válasza Primary92 (#124938) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Babettába vagy birodalmi lépegetőbe kell? Nem mindegy mekkora a budi, amit húz. :U

(#124941) maximilian4 válasza Kickass (#124939) üzenetére


maximilian4
addikt

Én annyira nem értek a dolgokhoz, de annyit tudok ajánlani a saját esetemből okulva, hogy a kettős tömegűt le kell csekkolni. Ha rákeresel google-ben megtalálod mik a hibás kettőstömegű lendkerék tünetei. Könnyű felismerni (elvileg, mert érdekes módon nekem a vásárlást követő 3. hónapban jöttek elő és biztos vagyok benne, hogy hosszú okfolyamat kellett a kialakulásához, szóval valamit ba**hatott vele az eladó)és egyébként drágábban javítható mint az általad felsorolt alkatrészek. Ha tudsz, akkor bosch pd elemes autót vegyél. Nekem 2,0 pdtdi van a seat-ban BKD motorkóddal és bosch pd elemekkel.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#124942) tresh válasza Mágus2 (#124940) üzenetére


tresh
addikt

Mági segítcséééé légy oly kedves:) Van valahol valami forrás ahol meg tudom nézni hogy melyik komfort elektronika mit tud? konkrétan a bicsakkulcsos távirányító érdekelne, azon belül is az audi-k é (a4 b5). A fricceknél azt olvastam hogy elvileg 98 tól felfelé tudja mindegyik csak hozzája köll tanítani de én szkeptikus vagyok :D Köszike előre is :R

(#124943) Kickass válasza Kickass (#124939) üzenetére


Kickass
őstag

Kimaradt hogy csak manuális váltós lehet.

maximilian4: 1.9 pd-nél is ennyire kardniális milyen gyártmány a PD elem? az nem csak 2.0-nál számít?
Persze a kettőstömegű hibajelenségekre is figyelni fogunk, de sajnos belelátni senki nem lát bele, így inkább az bele van kalkulálva hogy lehet hamar cserélni kell

[ Szerkesztve ]

(#124944) Mágus2 válasza tresh (#124942) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A4 nél nem a komfort elektronika felel a távkapcsolóért, hanem a vákuum pumpa a csomagtartóban. Abból van távkapcsolós és nem távkapcsolós.

Vagy marad az utólagos riasztó, aminek van távkapcsolója. A központi zárra kötve fogja nyitni-zárni.

[ Szerkesztve ]

(#124945) tresh válasza Kickass (#124943) üzenetére


tresh
addikt

2lityósnál szar a siemens elem. 1.9 Pd nél nincs gond kivéve hogy mind legalább 300.000-t futott :D Szóval ne lepődj meg.Melegindítást se árt csekkolni (szokott gond lenni vele szoftveresen orvosolható) . Pd értékeket nem árt nézni már ha tudod mennyinek kell lenni :)) Ha szépen megkéred és van "log" a gépről akkor Mágus lehet véleményezi neked ő még álmába is vw-t szerel ;]

(#124944) Mágus2 : jogos az akart lenni csak tegnap passatoztam azt ez maradt bennem. THY a helpet :R

Tehát ha nem "A" végű akkor csere és Vag-com-al újra illeszteni aztán happy?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#124946) maximilian4


maximilian4
addikt

Tegnap annyi szó volt itt a g2 gti-ről, hogy itt egy mai totalcar-os cikk egy gyönyörű mk1 gti-ről. :B

Maxi

(#124947) Primary92 válasza Mágus2 (#124940) üzenetére


Primary92
senior tag

Kombi Octavia mk1

(#124948) K Norbi válasza maximilian4 (#124946) üzenetére


K Norbi
addikt

Ülés ugyanaz mint Focvisnak! :C

(#124949) Mágus2 válasza Primary92 (#124947) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

110lovas adagolós(AHF,ASV), vagy 130 lovas pd(ASZ).

(#124950) Kickass válasza tresh (#124945) üzenetére


Kickass
őstag

A nagy km futás tiszta sor, bár a kínálat tetejéről próbálok nézelődni, ez se garancia de hátha nagyobb az esély.
Akkor a pd elemek értékei diag szoftverrel kiolvashatók, ez jó hír, én biztos nem fogom max egy szervízben ahol átnézetem, ide se nagyon másolgatnék, autóvásárlásnál nem lesz erre idő hogy kiolvastassam ide belinkelem majd itt még megszakértik, és vissza h ok minden más rendben kell az autó. Nem életszerű. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.