Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38301) #40935168 válasza *Ropi* (#38297) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hoppácska ! Ez nem gyengus szett.. Köszi !!! Hasonlón kreatívkodom fejben, unom a hagyományosat már. Persze ekkora zsírkreatív sosem leszek a fenéket nem :D

Ez is jó, ilyen krepp-papír (?) nagyméretű izéket honnan lehet beszerezni ? Talajnak, háttérnek összegyűrni, ilyesmi. Az mostanában a bajom az összes stúdióval, hogy ugyanazt a hátteret a Facebook-on még kb. 10 millió másik képen is látom. Szóval nehéz egyedit alkotni, én meg elkezdtem keresni ezt..

De ez se qtya :D ;) [link] nyami ..

[ Szerkesztve ]

(#38302) madgie válasza Real_Necro (#38300) üzenetére


madgie
titán

Ha van rajtam kalap, az a baj, ha nincs, az a baj :D

(#38303) aleister


aleister
veterán

2014 legjobb sajtófotói
Van pár jó köztük, de ismét becsúszott pár érthetetlen.

(#38299) Mercutio_ :
:DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38304) forceberg válasza madgie (#38302) üzenetére


forceberg
veterán

Füstszűrős vagy nem? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38305) #40935168 válasza madgie (#38302) üzenetére


#40935168
törölt tag

madgie, Neked meg mi történt az avataroddal ? :Y
Fawkes jobban bejött :)

(#38306) madgie válasza #40935168 (#38305) üzenetére


madgie
titán

Na, most mindenki egyesével végigkérdezi? :D

(#38307) #40935168 válasza j.bravo (#38294) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még ne temesd, nézd meg 4G RAM-mal (vagy ha már bontod és még tűrhetű árú a DDR3 RAM, 8G-re frissítsd, jön a DDR4 és nemsokára aranyárban lesz a DDR3, ahogy kezd majd kifutni). Ahh, faxnak beszélek ennyit megint :D

1. bővítsd RAM-ot
2. kapcsold ki a virtuális memóriát, ne swappeljen HDD-re
3. frissíts minden létező drivert és bios-t (efi-t) is

madgie: aha ;]

[ Szerkesztve ]

(#38308) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#38299) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Izzadsz, de legalább nem büdösödsz... ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#38309) rbalint88 válasza madgie (#38306) üzenetére


rbalint88
addikt

Háddemostténylegtökkomolyan: miért nem volt az úgy jó? :P ;]

j.bravo: nézd meg a folyamatok között, hogy mi terheli a gépet. Céges asztali 4g ram és ssd mellett is fagyogatott, memtest és hdsentinel szerint nincs hiba, viszont a proci pörgött alapjáraton is. Nyomtató driverének egyik komponense futott folyamatosan, letöröltem, azóta hibátlanul megy a gép.

[ Szerkesztve ]

(#38310) fi:zi'k válasza *Ropi* (#38265) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gagyi. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38311) j.bravo válasza aleister (#38296) üzenetére


j.bravo
addikt

Bakker. Detektálható, tesztelhető ez valahogy?

Whatever.

(#38312) #40935168 válasza j.bravo (#38311) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ubuntu Linux live cd-vel nyúzás fél napig, böngészés, youtube, facebook, minden fiszfasz. Fullos, ismerni fog minden laptop-specifikus hardvert és szép desktop-ja van, azonnal lehet wifire pattanni vele, stb. Ha ugyanígy akad nagyokat, hw hiba. Ha nem, evidens, mi a köv. lépés :U

(#38313) fi:zi'k válasza #40935168 (#38307) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A DDR3 már egy ideje aranyárban van, meg (még) a DDR4 is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38314) #40935168 válasza fi:zi'k (#38313) üzenetére


#40935168
törölt tag

Így van, de amit írtam, relatív. Tehát MÉG TÖBB lesz a 3, ahogy elkezd mainstream lenni a 4.
Az, hogy abszolút értékben véve amúgyis egekben most a memóriaárak, más tészta (kurvaszar). Emlékszem, mikor DDR1-el akartam kimaxolni a DDR2 javában hasító korszakban a DFI lapomat, holy shit. :W

[ Szerkesztve ]

(#38315) Mercutio_ válasza #40935168 (#38314) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még nagyon sokáig qrtadrága lesz a DDR4, szóval a 3-ra váltás saccra legalább 5 év mire az asztali PC-kben elterjed. (A geek-eket és a bloody stewe-eket most felejtsük el, 1%-os a piaci részesedésük max)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38316) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Aleister! :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#38317) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#38308) üzenetére


Mercutio_
félisten

No igen, az is egy szemponty.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38318) L4mie válasza t_a_m_a_s (#38316) üzenetére


L4mie
veterán

ez most nagyon gyengus volt sorry. :(

;]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38319) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#38316) üzenetére


Real_Necro
veterán

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38320) j.bravo válasza #40935168 (#38312) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszke mindenkinek (aleister, rbalint, Eperkutyus, bocs ha valakit kihagytam), megnézem.

rbalint, szimplán task managerben hogy melyik processz mennyi prociidőt zabál?

Whatever.

(#38321) aleister válasza j.bravo (#38311) üzenetére


aleister
veterán

Aham. :)
HD sentinellel nézd meg a vinyót. Ha "szerencséd van", akkor hibát jelez, és megúszod egy HDD cserével. Ha nem, akkor: Feladatkezelőt, Teljesítmény fül, Erőforrás figyelő, Lemez fül.

Ez menjen szépen a háttérben! Fagyi esetén váltsatok erre át! Ha kimaxolja a grafikont a HDD, akkor nézd meg a CPU fület! Ha ezen nem látsz égbekúszó terhelést, akkor bizony az I/O műveletekkel van a baj.

Régi rendszer esetén mondanám a process keresést, de friss oprendszernél ez nagy eséllyel hw hiba.

Tamás:
:D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38322) rbalint88 válasza j.bravo (#38320) üzenetére


rbalint88
addikt

igen. procit, memóriát is érdemes megnézni. és ha nem hw-hiba, akkor is érdemes beruházni +2gb ramra, 8-at nem fogja kihasználni, de 4 azért alap manapság.

alesiter: nem biztos, hogy hardver hiba, nekünk is egy nyomtatódriver (ráadásul gyári, nem innen-onnan töltött) miatt akadt a gép. oké, egy g540-es cerka proci van benne, de 4gb ram és ssd mellett alapvetően pattogós a rendszer, itt meg sima alapfeladatok mellett is több másodpercekre megfagyott. ettől még persze lehet hw hiba j.bravo-ék laposában, csak nem biztos. én is rohantam volna procit venni, de aztán belegondoltam, hogy calmthefuckdown, ha eddig elég volt a hw, akkor minden egyéb változatlansága mellett mitől is lett szar? nézzük a folyamatokat, aztán bevillant, hogy ja, most telepítettük a nyomtatót a saját driverével, mert a windows házi driverével nem volt tuti.

[ Szerkesztve ]

(#38323) aleister válasza rbalint88 (#38322) üzenetére


aleister
veterán

Ahogy írtam ez új oprendszer és az előzmények ismeretében igaz.
Ha driver miatt fagy, akkor ott a cpu terhelés fog megnőni, nem a HDD.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38324) #40935168 válasza Mercutio_ (#38315) üzenetére


#40935168
törölt tag

Öööö, Te miről beszélsz pontosan ? Nem DDR5-öt akartál írni és a 4 lesz sok, mire elterjed ? :D
Már minden desktop alaplap, chipset, noti, minden kutyafaxa DDR3-as elég jó ideje :U (Tehát semmi geek szint), MOST a DDR3 a full mainstream és a 4 szivárog befele lassacskán.

[ Szerkesztve ]

(#38325) aleister


aleister
veterán

Na egy ilyen Ladát elfogadnék.

Videjó

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38326) A Zéé válasza aleister (#38325) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem a wtcc-s se egy csúnyaság:

Just a simple Lineman...

(#38327) rbalint88 válasza #40935168 (#38324) üzenetére


rbalint88
addikt

és arra írta, hogy mire a ddr-4 mainstream lesz, az lesz kb 5 év. egyetértek.

neked meg jár a snickers :P

aleister: tyű, ez a lada úgy jön, mintha menne :P

[ Szerkesztve ]

(#38328) aleister válasza A Zéé (#38326) üzenetére


aleister
veterán

De nem ám! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38329) #40935168 válasza j.bravo (#38320) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen. De nem csak hw hiba lehet. Pl szimplán elfogyott a memória. ;) Swappeléskor is alig használ CPU-t, míg a HDD-t maxon túráztatja, mert memóriaként használja. Volt nekem is hasonló jelenségem, általában rendszer processz (amit nem feltétlen mutat ki a task manager) vagy elavult/bugos driver. Ezért jó ilyenkor egy csecsemőbiztos Ubuntu Live linux-al megnézni, ott is csinálja-e. Ha igen, net túrás BIOS frissítésre, mert arra kicsi az esély, hogy Windows és Ubuntu driver egyaránt el legyen cseszve (bár becsúszhat, de kétlem), ha pedig nincs BIOS frissítés és döglődés megy, lehet hw-re gyanakodni.

De cserélhetsz is csípőből hardware-t, végülis akkor nem koptatnánk itt Neked a sok hülyeséggel a billentyűt :DDD csak imádkozzunk, hogy az új tökugyanolyan hw nem produkálja ugyanezt :D

Szóval lehet igaz a hw gyanú amit aleister mond, de előfordulási esélye kisebb a hülyére szemetelt, bugos windows-hoz és annak drivereihez képest. Nem lehetetlen, csak kisebb esélyű. Tehát érdemes szoftver fronton nekibuzulni előbb, ha biztosra akarsz menni, hogy kell a hw csere. Hiszen - mint írom - a hw csere sem biztos megoldás, ha szoftver fronton a bibi és később az új hw-n is akad. :D

Előbb főzz abból, amid van, mielőtt indulnál az eBay-re egy új alaplapért :K És próbáld kizárni a létező leghatékonyabban a szoftveres okokat: tesztelj más oprendszerrel. (Azért Ubuntu, mert kb. anyám elnyomkodná, olyan intuitív és egyszerű). Előtte meg nézz egy új BIOS-t a motyó alá, sok BIOS frissítésben van egyúttal SATA controller firmware update is, tehát két légy egy csapásra.

(#38330) Mercutio_ válasza #40935168 (#38324) üzenetére


Mercutio_
félisten

3-ra = 3-ról, ezt írtam el, de szerintem a szövegkörnyezetből amivel a mondatot kezdtem egyértelmű volt, hogy mire gondolok :U

j.bravo: Ez pontosan mit takar, zúgott egy méreteset a noti? "Ja, az egyik zsanér körül a ház irtóra hazament, azokat a paneleket cserélni kell, de feltételezem hogy ennek a fenti jelenséghez nincs köze)"

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38331) #40935168 válasza Mercutio_ (#38330) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jaaa nekem nem, mert én hülye vagyok :) De megint cáfollak, a DDR4-nek nem fog kelleni 5 év. Idén debütál és jövőre leszivárog szépen mainstream-be, ahogy a DDR2 és a DDR3 is csinálta anno. Főleg az új desktop és laptop chipsetekkel. High-end-ben (Core i7 Extreme lapok) már 4-es megy, innentől számítva "percek" - tehát az IT világban fél években mérhető és itt van a nyakunkon. [link]

"Skylake" Core processors come out in 2015. That's going to be when DDR4 enters mainstream client platforms. Tehát jövő év tavaszán már pezsegni fog javában a DDR4 piac, míg a DDR3 készletek apadnak, ahogy a gyárókapacitás áll át DDR4-re, a maradék levadászható DDR3-ak ára pedig elkezd emelkedni.

Csak a szokásos ..

(#38332) *Ropi* válasza aleister (#38325) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most eszembe jutott az a korszak, amikor megmosolyogták az embert, ha Ladája volt...Na erre büszkén lehet mondani, hogy "Ladám van!" (mondjuk ha nem látja rajta a feliratot az ember, magától rá nem jön design alapján). :D De beadja az érzést nagyon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38333) Studi válasza A Zéé (#38326) üzenetére


Studi
addikt

:R Már csak egyet alszunk, és kezdődik! :)

(#38334) aleister válasza *Ropi* (#38332) üzenetére


aleister
veterán

Most gondolj bele, hogy 20 év múlva, amikor ez a kép lesz a fiatalokban kialakulva a Ladáról, és becsajozol a didzsibe, hogy "nekem tűzpiros Ladám van", mit néz majd a kiccsaj amikor meglátja a jó kis 1200-est. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38335) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Már megint kocka szag van... :N :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38336) *Ropi* válasza aleister (#38334) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38337) madgie válasza aleister (#38334) üzenetére


madgie
titán

Ó, egy zöld ezeröcsi, azkén' :)

(#38338) Real_Necro


Real_Necro
veterán

A Projektoros topicban csak szerintem nehéz egyeseknek a felfogása? :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38339) forceberg válasza Real_Necro (#38338) üzenetére


forceberg
veterán

Nem csak a projektoros topikban :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38340) j.bravo válasza Mercutio_ (#38330) üzenetére


j.bravo
addikt

Én tuti nem ejtettem le, emlékeznék - asszony se említett ilyesmit. Ellenben kiesett a csavar ami a ház alját meg tetejét összefogja, a zsanértól pár centire. Hiába tekertem vissza, ki lehet kopva a menet, megint kiesett. Na ott majd' szétnyílik amikor a kijelzőt nyitja ki a zember, Egy ideig ment úgy hogy kézzel összevolt fogva a ház, aztán elkezdett tovább lazulni, azóta ki van nyitva. Ez meg lesz csináltatva, kivéve ha kiderül hogy alaplapcsere kéne, mert akkor nyilván nem.

Whatever.

(#38341) rbalint88 válasza j.bravo (#38340) üzenetére


rbalint88
addikt

a csodás biliműanyagból kiszakadt a belesütött anya. nem szokták javítani az ilyet, azt mondják, hogy palmrest/bottom case csere. javítottam már ilyet, ott annyira leejtették a gépet, hogy a monitor felőli oldalán az összes csavar ki volt szakadva, plusz mindkét oldalon a zsanér csatlakozó öntvénye is el volt törve :Y

(#38342) j.bravo válasza rbalint88 (#38341) üzenetére


j.bravo
addikt

ezt már tudjuk, hogy teljes műanyag idom csere, vagy alkalmasint az egész ház. Kapott rá Viki egy kibírhatónak hangzó ajánlatot anno. De állítólag a g570-en belül sok alverzió van, nem tudja előre megrendelni, ott kell hagyni a gépet nála, ezért egyfolytában halogatva van a dolog, mert mindig van valami ami miatt épp kell a gép. De ez meglesz, ha kiderül hogy nem GTK (alaplapbibi) van.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#38343) Mercutio_ válasza #40935168 (#38331) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jelenlegi DDR4 felhozatal drága és lassabb mint a DDR3, aki nem vérpisti - és aki az az meg pláne:) -, elvárja, hogy az új i7-es érezhető gyorsulást nyújtson az eddigihez képest, különben miért cserélné le?

Az, hogy mit jósolnak a marketingesek, meg a sales-es bubusok - vagy épp a szakújságírók lásd Ph és az AMD heterogén cuccok elterjedésére írt jóslatok - egy dolog, az, hogy a valóságban hogy fog ez elterjedni és milyen tempóban majd kiderül. Annó a DDR3 mellett se a rettenet gyorsulás szólt, hanem a DDR2 közeli ár. Ezzel szemben jelenleg egy 2133-as 32GB-s DDR3 95k, míg egy 3000-res DDR4 177k

A high-end az hány %-a a teljes eladásnak?

No, de ne teknózzunk, jöjjön inkább egy kis svéd metál finn power!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38344) Studi válasza madgie (#38337) üzenetére


Studi
addikt

Zöld? :Y Strandkorlátkék!

Mondjuk nekem inkább ezeröcsi, az volt faternak is! :R :K

(#38345) madgie válasza Studi (#38344) üzenetére


madgie
titán

Zöld hát :)

(#38346) TayRol válasza madgie (#38345) üzenetére


TayRol
veterán

Ez nagyon üt.

(#38347) .: JuSzT :. válasza madgie (#38345) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A kettő együtt :D

(#38348) rbalint88 válasza j.bravo (#38342) üzenetére


rbalint88
addikt

Mit jelent egy ilyen kibírhatónak mondható ajánlat? Gép értékéhez viszonyítva hány % lenne?
Csak mert ha mondjuk 20e a borítás cseréje az 50ezres gépen, amitől érni fog max 55-öt, lehet érdemesebb javítani, ha javítható. 2-3 problémás csavar esetén megpróbálkoznék azzal is.

(#38349) Real_Necro válasza .: JuSzT :. (#38347) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem lesz már olyan hideg. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38350) forceberg válasza .: JuSzT :. (#38347) üzenetére


forceberg
veterán

Nekünk, majd nekem ilyen szép bordó volt:
De hol van erről a fényszóró törlőlapát? :D

(#38345) madgie: haveréknak volt ilyesmi, valami eszement barnás színben...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.