Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38601) forceberg válasza aleister (#38597) üzenetére


forceberg
veterán

Értem, hogy segíteni akartál. :R
A keretnek is nevezhető cokin adapter mellett a keret szót másra is lehet használni. Használják/használjuk is.

A lényeg, hogy 2db ilyen xar kell, amiből kiütöm a plexit: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38602) fi:zi'k válasza Studi (#38598) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Milyen gép?
Az ótómaták egyetlen előnye, hogy reggel csíkszemmel, csak 2 gombnyomás a kv. Nekem egy elviekben korrekt gépem van, de inkább csak tejeskávét iszok vele.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38603) j.bravo válasza forceberg (#38601) üzenetére


j.bravo
addikt

Mit akarsz belevágatni? Mintha lenne ND1000-red már*, nem kell még hegesztőüveges izé, vagy rosszul gondolom? :)

szerk.: bocsi, látom az aláírásodban a 400-ast.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#38604) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#38602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bögre tej 1 percre a mikróba, 2 csapott KV-skanál nescafe mild, vagy Tschibo gold, 3 nyomásnyi hársméz, mission completed ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38605) forceberg válasza j.bravo (#38603) üzenetére


forceberg
veterán

Neeem.
Volt 1000-esem, de 77mm-es. Az már egy másik fórumtársnál szolgál.
A 2-400-ast tévedésből küldték, mikor az új 82mm-es 1000-est rendeltem.
A most nemrég megjött 82mm-es ND1000-eshez kell még 2 karika kiemelő keretnek egy speciális felhasználáshoz. Ha kész lesz, megmutatom.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38606) Real_Necro válasza forceberg (#38601) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erekciógyűrű is jó lesz? ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38607) forceberg válasza Real_Necro (#38606) üzenetére


forceberg
veterán

82mm-es? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38608) Studi válasza fi:zi'k (#38602) üzenetére


Studi
addikt

Electrolux ECG 6600 Szerencsére közel sem ennyiért vettem. :DDD

(#38609) Studi válasza forceberg (#38607) üzenetére


Studi
addikt

Valamennyire kell, hogy szorítson, nem? :F :))

(#38610) aleister válasza forceberg (#38601) üzenetére


aleister
veterán

Na akkor visszaszívom az előzőt. :)

Ilyenem sajna nincs.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38611) fi:zi'k válasza Studi (#38608) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hasonló kategóriás Jura(-belsős) gépem. Aztán lehet a tiéd jobbat főz. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38612) Real_Necro válasza Studi (#38608) üzenetére


Real_Necro
veterán

Cégnél valami DeLonghi van, ez már automatizálva tolja a tejhabot, csak a tisztítása macerás... egyébként jóféle, csak ennek is az lesz a sorsa mint a korábbi Saeco-nak, nem ipari mennyiségre van tervezve. Itt meg vannak kollégák akik naponta megisznak 6-7 kávét, mellé fél doboz cigi, szóval szerintem napi 50-70 adag elfogyik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38613) madgie


madgie
titán

Ilyet kapott tőlem hétvégén az asszony, a kapszulásnál ugyan macerásabb, de a kotyogós-szint sem vészes, cserében tényleg habos finomságot tol ki magából.

(#38614) fi:zi'k válasza madgie (#38613) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért mégis csak ez a kotyogósok csúcsa. ;)

---
Más:
Vkinek eladó fali tv-konzol (vesa 400x400)?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38615) forceberg válasza madgie (#38613) üzenetére


forceberg
veterán

Én itthon a sima kotyogóra esküszök. Itthon csak hétvégente iszunk KV-t.

Necro: a melóhelyen darálós Saeco automaták vannak, mindből egy kicsit más izű kávé jön ki, a legjobb, a már tönkrement X-Small volt.
De valahogy a kotyogós a legjobb ízre, de abba kizárólag szemes kávéból frissen darált kávét teszünk.
Ha itthon minden nap innánk kávét, vennénk egy automata darálósat.
Az ilyen párnás biszbaszokkal úgy vagyok, mint a párizsival... Ki tudja, hogy mit tesznek bele?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38616) spanyoll válasza crey (#38547) üzenetére


spanyoll
addikt

Thx, meglesem. A havi 20 bejegyzés nagyon karcsú, akkor már megvenném.

@Többiek: mint írtam azért ez nem mindennapos. Alapjáraton itthon kajálok reggelit, vacsorát, mindkettő megvásárolva, tehát az nem probléma. Az ebéd és a nasi ami problémás és viszi a pénzt, mert azokba gyakran beleszarok.
Bulira nem megy egy forint sem, mert nem járok, alkohollal dettó, az elmúlt fél évben szerintem összesen nem költöttem 10 rongyot piára. (nem, nincs otthoni pálinkafőzőm, sem ingyen forrásom; szimplán csak nem iszom mert nem kívánom).
Tamas módszere volt idáig az aktuális, hogy volt 1-2 korlát, azokat betartottam és az alapján éltem, de most kell megint pár. Költségvetés app sem kéne mindig mindenre, de miért is ne alapon jó lenne visszanézni, hogy mire mennyi megy el, hol tudnék megfogni még és mennyit.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38617) Byk01 válasza Studi (#38598) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekünk Nespresso előtt volt ótomata DeLonghi, de valami GT jelleggel tönkrement benne, így csere volt, a Nespressora (aztán most újabb csere a MM akció keretében).
Az ízvaria engem sem érdekel, de én meglennék a szarvasival is, az is jó kávét főz szerintem. Kotyogó nálunk nem játszik, az alaménijumot nem melengeti az indukcijós főzőlap.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38618) Real_Necro válasza forceberg (#38615) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kapszulásban ami ilyen extra tejes csokis vaníliás bizbasz, azok többsége műcucc, de csak a tejkapszula van ízesítve. Akávé része általában 100% arabica. Az 1 kapszulás tejes cuccok szerintem instantok. De van sima espresso, ami szintén 100% arabica.

Anyáméknak is szarvasi van, szerintem kávéguruk meg ott fogják a fejüket, hogy nem egyenletes a minőség, meg a nyomás, meg a hőfok, meg nincs csészemelegítő stb... :P

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38619) j.bravo válasza Byk01 (#38617) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha elfér a pulton, szarvasi mini espresso és klónjai for prezident, szvsz (a kávétopikban mondjuk hülyének néznének :D )

Whatever.

(#38620) forceberg válasza j.bravo (#38619) üzenetére


forceberg
veterán

Engem meg az alu kotyogó + daráló kombóval :))
De a frissen darált kávé illata... ehh!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38621) cOxeR válasza fi:zi'k (#38614) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem lehet van... megnézem a méretét.
200*200-as sajnos... :N

[ Szerkesztve ]

(#38622) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Hamár KV téma, én itthon ezt iszom: [link]

70% pörkölt, 30 % zöld kávé, istencsászár:) Igazából nem lenne szabad kávéznom, de amikor jól vagyok, leszarom, megiszok napi 1-2 csészével. Instantból meg a Lidl-s Monte Santos zöld vagy arany. Ja, és mint reggel mondtam, kotyogóssal főzve. Én nagyon csipem a kotyogós feelinget, igaz, a konyhapulton már semmilyen kávégépnek nem lenne hely. A kotyogós meg legalább kis helyen elfér:) Este felkészítem, reggel kómában csak alá kell gyújtani ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#38623) cOxeR válasza t_a_m_a_s (#38622) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem találom meg a megfelelő kávét a kotyogósba... van egy Bialetti Brikka-m, de egyszerűen semmi se jön be rajta... :U A fránya nespresso elkényeztetett... csak azért napi 6-8 adag azért havi szinten nem kevés. (ketten iszunk ennyit... nem egyedül ;) )

[ Szerkesztve ]

(#38624) madgie válasza cOxeR (#38623) üzenetére


madgie
titán

Barbera MokaDolche? Brikkába azt ajánlják sokan.

szerk: drága, mint a fene, az tuti. Én most Lavazza Crema e Gusto-t vettem a Mukkába, de gőzöm nincs, milyen, mihez viszonyítsam.

[ Szerkesztve ]

(#38625) forceberg válasza cOxeR (#38623) üzenetére


forceberg
veterán

Aldiban van vmi szemes olasznak írt 100% arabica 1200-é fél kiló.
Múltkor vettünk próbából, nagyon ízlik.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38626) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#38624) madgie
Azt még nem próbáltam, de megnézem azt is legközelebb.
Most Mami's Caffé-t próbáltam, de az sem adott maradéktalan jó eredményt.
Megpróbáltam kb 4 féle nespresso után gyártást is, hát azok sem valók semmire és nem is annyival olcsóbbak, hogy megérje...

(#38625) forceberg
Majd megkukkantom, ha útba esik egy, most úgy is kifogyok mindenből...

(#38627) Real_Necro válasza cOxeR (#38626) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó az a párnás vagy kapszulás. Egy gombnyomás és finom is. :P ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38628) Mercutio_ válasza Real_Necro (#38627) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem azokról a nikotintapasz jut eszembe :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38629) atok666 válasza forceberg (#38615) üzenetére


atok666
őstag

Ha minden nap innal otthon kavet es meg szereted is, akkor vennel vmi jo kis daralot meg vmi karos fozot melle :)

Atok

(#38630) Studi válasza fi:zi'k (#38541) üzenetére


Studi
addikt

Igen, a WTCC-ben két rövid, ~30 perces futam van egy versenyhétvégén. De ez most igen eseménydúsra sikeredett, volt itt majdnem annyi helycsere, mint egy fél F1-es szezonban.
Az erőviszonyok most nem túl kedvezőek, a Citroenek sokkal gyorsabbak voltak a többi kocsinál, viszont a harmadik, hungaroringi futamon már élni fog a súlykompenzációs rendszer, azaz a gyorsabb kocsiknak töbletsúlyt kell magukkal cipelniük, ami picit közelebb hozza a mezőnyt egymáshoz. a Hungaroringen amúgy is fájó a többletsúly, erőből nehezebb kompenzálni.

(#38631) Studi válasza madgie (#38613) üzenetére


Studi
addikt

Addig bírtam nézni a videót, míg elő nem vette a decaffeinatot. Ez lányoknak való! :F :DD

(#38632) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A remake of JURASSIC PARK done by James Cameron. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38633) Mercutio_ válasza *Ropi* (#38632) üzenetére


Mercutio_
félisten

ez a camerondiaz?

Studi: Vazz milyen @sság már ez a plusz súly, mint a Vonnegut regényben a plusz ólomsúlyok a jobb alkatú balettáncosokon :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38634) *Ropi* válasza Mercutio_ (#38633) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a Cameron, Miaz? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38635) aleister


aleister
veterán

Ilyen világítós billentyűzetmatricát próbált már valaki?
Használható?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#38636) Studi válasza Mercutio_ (#38633) üzenetére


Studi
addikt

Nem f@szság, sokkal változatosabbá teszi a versenyeket. Elég korrekt a rendszer, mert mindig a legutóbbi futamok eredményei számítanak. Az első két futam után lép életbe, és a későbbiek folyamán a hétvégét megelőző 3 verseny adatai számítanak. Most a nagy különbségek miatt a Hungaroringen erős pluszsúlyt kapnak a Citroenek, de a pluszsúllyal futnak majd 2-3 futamot, amiken viszont már kisebb lesz a különbség, és ezért csökkentik a plusz terhet. Így sokkal kiegyenlítettebb lesz az egész szezon.

(#38637) Mercutio_ válasza Studi (#38636) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hogy itt nem az van mint F1-ben, hogy ki mit tud kihozni a járgányból?
Látszik mennyire követem mostanában az autósportot:B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38638) forceberg válasza j.bravo (#38603) üzenetére


forceberg
veterán

Na, végül is nagyobb volt a füstje...
A szűrő 82-es, majd 82-77 és 77-es keret. Így jó lett.
Egy "normál" szűrővel szűrőzhető a 12-24II. 15mm-től jó!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38639) cOxeR válasza forceberg (#38638) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem a 16-35 2.8II, 16mm-től jó, vagy ez a Canonnál van csak így?. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38640) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#38637) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nagyon egysíkú lenne, mivel sokkal rövidebbek a futamok. Mondjuk nemtom hova beszélek, láttam eddig 1 futamot. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38641) forceberg válasza cOxeR (#38639) üzenetére


forceberg
veterán

ND nelkul 12n is jo a Sigma,de a 15 alatti NDzeshez batar szuro es tarto kellene.
Ez meg elfer kis helyen.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38642) Ear001 válasza Real_Necro (#38578) üzenetére


Ear001
addikt

Beviszed egy szervízbe és elvégeznek egy rutinvizsgálatot? :)) :DD :N Tessék, így nem veszik észre, hogy totálkárosra tört kocsit építettek újjá és azt akarják eladni. És ezt még meg is magyarázzák. Sokkal többre mész egy jó autószerelővel, vagy egy tényleg megbízható kereskedővel.

[ Szerkesztve ]

(#38643) #40935168 válasza Ear001 (#38642) üzenetére


#40935168
törölt tag

Német magánszemélytől kell venni, akinek fehér a bőre (= nem török), van kertitörpéje a kertben, lehetőleg nyugatnémet területen él és inkább középen-délen, mint Hamburg és környékén (ott sok a mocsok és sósabb a levegő is, aminek a kasztni nem örül). Ez sem garancia, de lényegesen csökkenti a masszív át*ás esélyét :)

(#38644) Real_Necro válasza Ear001 (#38642) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szervízbe ismerősön keresztül kerülne.
Egyébként meg mondok ellenpéldát. Kollégám most vett egy 2002-es Zafirát megbízható ismerős nepperen keresztül. Most ott tart, hogy 2 hét alatt már a hátsó elektronyos ablak bezuhant, kopogásérzékelő jelez és nem tudni mi a gond, szervo szivárog... De falra lehet ennyi erővel mindenhol festeni az ördögöt.

Jó (Opelos) autószerelő amúgy van a családban (apám), csak ő 245km-re van. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38645) #40935168 válasza Real_Necro (#38644) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na ne szivass. Faterod Opeles autószerelő - és jó is ? :W Egy ideje ilyet keresek ... helyileg hol, ha nem titok ?

(#38646) rbalint88 válasza #40935168 (#38645) üzenetére


rbalint88
addikt

Zalában :DDD

(#38647) Mercutio_ válasza Real_Necro (#38644) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hivatalos használt autó kereskedő esetén ha jól tudom 1/2 év garit ír elő a jogszabály :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38648) #40935168 válasza rbalint88 (#38646) üzenetére


#40935168
törölt tag

És Tech műszere van ? 10 tűs diagnosztikai csatis GM ALDL protokollos '95-ös autóhoz. Tech 1 leginkább (ami nagy kuriózum). Köszi. :R :D

(#38649) L4mie válasza Real_Necro (#38644) üzenetére


L4mie
veterán

Zalában hol? :D
mert én is Zalai vagyok. /gyárilag és ott is nézek kocsikat/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#38650) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Dobtam PÜ-ket.

Merci:

Ő nem kereskedésben vette. Meg ha jól tudom bizonyítanod kell, hogy ismert hiba volt.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.