Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) j.bravo válasza forceberg (#38638) üzenetére


j.bravo
addikt

Hű, nem vagyok képben. Alapból nem szűrőzhető az obi? Vagy más a gond alapból (még jobban vignyettál a szűrő, mittomén)?

Whatever.

(#38652) gab.m válasza j.bravo (#38651) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem szurozheto, a S12-24nek hasonlo a frontlencseje mint a N14-24nek.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#38653) Chapel


Chapel
addikt

Ezek a típusú régi képek bejönnek, jó pillanatok. (nincs cici)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38654) Real_Necro


Real_Necro
veterán

>>>GoT új előzetes<<<

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38655) Mercutio_ válasza Real_Necro (#38654) üzenetére


Mercutio_
félisten

0:14-nél az a híd CGI vagy valahol létezik a valóságban is?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38656) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#38654) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én most értem a végére az 5. könyvnek, és nézem az 1-4 szériát újra:) Kíváncsi vagyok a filmes folytatásra...

Hamár GOT, és a csajos szarzenés topik: Kedvenc csaj a filmből? [link]

Holnap majd jól beletépünk...

(#38657) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Srácok, felétek is megy a rendőri vegzatúra? Gyalázat ami itt van, komolyan mondom...

(nem saját kép)

Holnap majd jól beletépünk...

(#38658) TayRol válasza t_a_m_a_s (#38657) üzenetére


TayRol
veterán

És mérnek is, ahogy a lejtőn érkezel lefelé?

(#38659) t_a_m_a_s válasza TayRol (#38658) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A kritikus helyeken mérnek, mindenhol nézik az övet, telefont, gyerekülést, mindent... Gyűjtik a pénzt:(

Holnap majd jól beletépünk...

(#38660) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#38659) üzenetére


Real_Necro
veterán

Működőképes már az új rendszer? Még nem igazán találkoztam vele.

Öv nálunk alap, telefont max nyomkodni szoktam, hogy fel tudjam hívni párom, de onnantól kihangosító megy.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38661) rbalint88 válasza t_a_m_a_s (#38659) üzenetére


rbalint88
addikt

gondolom a kritikus hely azt jelenti, ahol jól lehet kaszálni, de a biztonság szempontjából nem lényeges (ott az emberek 90%-a józan belátásból nem is siet)

(#38662) Real_Necro


Real_Necro
veterán

:Y [link] :Y

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38663) rbalint88 válasza Real_Necro (#38662) üzenetére


rbalint88
addikt

meg hát :D megnézném azt a pillanatot, amikor a kitobit 55mm-en 3,5-es rekeszre bírja :))

(#38664) *Ropi* válasza rbalint88 (#38663) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt írtam neki én is. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38665) Real_Necro válasza *Ropi* (#38664) üzenetére


Real_Necro
veterán

Canonba látom már nagyon megy a "zoom-ba"... :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38666) Andrew31 válasza t_a_m_a_s (#38657) üzenetére


Andrew31
senior tag

Békéscsabán megy, a Tesconál, de szerintem nincs ezzel gond, mindenki bekötetlenül telefonálgat.
Volt pár morcos kisiskolás a parkolóban, duzzogtak nagyon. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#38667) *Ropi* válasza Real_Necro (#38665) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lesz még Rock 'N' Roll is... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38668) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#38659) üzenetére


Byk01
senior tag

Pénzt gyűjteni attól lehet, aki nem tartja be a szabályokat. És ha nem tartja be, akkor vállalja a következményeket.
Itt nyilván nem arra gondolok, amikor a fával benőtt 30-as táblánál mérnek (és az ilyen helyekből nagyon sok van, ha hinni lehet a megbüntetett embereknek).
Ráadásul, aki ennyi rendőrautó mellett telefonál, vagy nem köti be az övét időben, az meg is érdemli, hogy megbüntessék, mert az a zebrára lelépő gyalogost se veszi észre.

Nekem egyébként inteni szoktak a rendőrök, ha a céges autóval megyek :D

(#38662) Real_Necro Engem annyira idegesít, hogy a legalapvetőbb dolgoknak sem tud utánanézni (vagy direkt trollkodik), hogy el se olvasom, mit ír.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38669) crey válasza Real_Necro (#38662) üzenetére


crey
MODERÁTOR

ezzel a sráccal lesz még problémánk bőven... én most még válaszolok neki, aztán el fog gurulni a gyógyszer. :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#38670) t_a_m_a_s válasza rbalint88 (#38661) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Valahogy így :K De ma nem tudom mi van, MINDENHOL kint vannak, 4-5 autóval, és 6-7 autót szednek ki egyszerre...

Byk01: Ez így van, az öv, a telefon, a gyorshajtás OK is, szedjék ki, büntessék meg. De szerintem itt most olyan csekkosztogatás folyik mint annak a rendje. Írták a facsén, hogy aki nem két kézzel fogta a kormányt, azt már basztatták, hogy biztos telefonál(ni akar). Mert váltani ugye nem kell... Volt akinek szóvá tették, hogy igazából cigizni sem kéne, mert az is elvonja a figyelmet a vezetésről... A mozinál a gyalogosokat is videózták, aki szabálytalanul átment a 2*2 sávoson (ott máshogy mondjuk nem is lehet, de ez mondjuk nem baj, ott kurva idegesítő a sok kolbászoló gyalogos), azt büntették...

Van azért egy-két érdekes dolog... A múltkor a Vasmű úton a pékségnél a zebrán(!!) elütöttek a 38 (!) hetes terhes lányt :( A baba elment, a lány is komoly bajban van sajnos. Másnap már sorra bűntették az autósokat akik nem álltak meg a zebránál... Namost én ezzel egyrészről mélységesen egyetértek, a zebránál meg kell állni, nincs mese. De. A Vasmű út kb 800 méter, 4 zebra van rajta. A két végén lámpás, akét középső csak sima. Az egyik ilyennél van a pékség, egy iskola utcájába való behajtás, meg utána a Spar parkoló. Ott pl kurva sok mindenre kell figyelni egyszerre, mondjuk reggel 7:45-kor, és nagyon könnyen előfordulhat, hogy benézed a gyalogost. Aztán ezért kapsz egy 30-as csekket :(
Vagy pl a saját szitum. Tavaly költöztünk, utána (tán még lakcímkártyát sem cseréltem akkor) volt egy gyors műszaki vizsgám, az utolsó ami a forgalmiba belefért. Így most a forgalmimban nem okés a lakcímem, de ezért nincs kedvem 6000 pénzt kiadni egy új forgalmira, plusz az utánajárás... Nem is tudtam, hogy a lakcím benne van a forgalmiban, a kötelező szervíznél szólt a szervizes srác... Na ha ezért az eltérésért (valljuk meg, népellenes terrorcselekménnyel felérő mulasztás) kapok egy 30-as csekket, akkor konkrétan tökön fogom szúrni magam...

Nekem egyébként inteni szoktak a rendőrök, ha a céges autóval megyek :D

He? milyen martica van a verdán? ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#38671) *Ropi* válasza Byk01 (#38668) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Nekem egyébként inteni szoktak a rendőrök, ha a céges autóval megyek :D"

Szóval Téged is leintenek, mint a többieket? ;] :P :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38672) spanyoll


spanyoll
addikt

Ma láttam nyugatinál egy balesetet (igazából jobbeset, mivel a csajnak nem lett komolyabb baja), de elég kemény volt.
Semmi extra, pirosnál lelépő csaj, aki nem nézett körbe, kocsi meg jött amennyivel jött (azt mondanám, hogy 40 és 50 között), csaj meg motorháztetőre feküdt és onnan a földre, aztán nagy hirtelen felpattant és elsétált. Később mentőhöz visszajött valahonnan azért.
Az egész tehát nem komoly, autón semmi nem látszott, csaj meg saját lábán sétálgatott és mondta a mentősöknek, hogy hát biza figyelmetlen volt.
De amikor a motorháztetőn meg a kocsi orrán hallani a csattanást, aztán látni a picit repülő embert ... kemény volt no, aztán csak lehet én vagyok gyíklelkű.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38673) *Ropi* válasza spanyoll (#38672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én egyszer láttam balesetet ahogy történt: ha gyorsabban megyünk mi kaptuk volna el a Váci úton keresztbe átfutó nőt: vagy 4-5 métert repült, de ő sajnos nem állt fel utána... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38674) Real_Necro válasza *Ropi* (#38673) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szentendrei úton kb évente láttam valakit letakarva reggel, mert az Auchantól ugye lusta a HÉV-hez a biztonságos aluljáróban átkelni, neki fent a sok sávon keresztül a 60-70-el közlekedő autók között kell (olykor biciklivel)...

Most meg valami nagyokos kitalálta, hogy tegyenek az aluljáró fölé nyomógombos lámpás zebrát. No erre nem régen 4 autót láttam összemenni... gratulálok a tervezőmérnöknek... :U

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38675) rbalint88 válasza *Ropi* (#38673) üzenetére


rbalint88
addikt

Múltkor kiszálltam ordítani a gyalogossal, hogy ha FUT a kurva zebrán, akkor bármennyire is szeretném átengedni, nem fogom tudni, mert a futó sebességével már simán nincs időm megállni, ha takarásból kifut elém.
De autóssal is ordítottam már, hogy szerinte viccből állok fél perce a zebránál vagy talán azért, mert valaki szeretne átmenni. Bezzeg ha valami hasonlóan türelmetlen balpék az ő gyerekét üti el, akkor fel van háborodva.

(#38676) Chapel


Chapel
addikt

Vicces és csajok :)
(Az a jobb oldali szőke...)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#38677) Freddy76


Freddy76
addikt

A 291-es (most a 102-es, átmenetileg) megállója zebra előtt van. Megáll a busz, gyalogos leszáll, amíg a többiek felszállnak, menne át a zebrán. Az autós meg lendületből, nagy sebességgel előz, nem gondolja át, hogy a busz előtt, a zebrán gyalogos lehet.

Pár éves hasonló eset.

Meg ami reggelente az óvoda meg az iskola előtt van, basszus... Ott egy rakás parkolóhely a Zugligeti és a Szarvas Gábor úton. De a paraszt szülő nem áll ám ott meg, és sétál 2,5 percet a csemetével, neeeeem, neki az óvoda/iskola kapujában kell megállnia. Garantált dugó. Pöcsök.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#38678) Freddy76 válasza Chapel (#38676) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem itt bárki tolná bármelyiket.

Amúgy helyes az irány, csak így tovább.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#38679) madgie válasza Freddy76 (#38677) üzenetére


madgie
titán

Zsákutcában lakunk, a zsákutca bejáratától nagyjából tíz méterre van az egyik általános iskola hátsó bejárata. Képzelheted, meddig tart befordulni ebbe a szaros utcába délután négykor...

(#38680) rbalint88 válasza madgie (#38679) üzenetére


rbalint88
addikt

Kell venni egy Patrolt vagy LC-t ráccsal, második naptól lesz hely.

(#38681) Lassú Víz válasza t_a_m_a_s (#38670) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kib@ctam velük, BKV-val menetem :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#38682) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#38678) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az ovi előtt nálunk is komoly az ügy reggelente... Statisztikailag, minél balfaszabb egy anyuci, annál nagyobb böhömmel hordja a törpét:) Egyébként nagyon durva, hogy szinte senki sem jár gyalog...

Holnap majd jól beletépünk...

(#38683) TayRol válasza t_a_m_a_s (#38682) üzenetére


TayRol
veterán

Nálunk a bölcsibe sokan járnak gyalog. De szerintem csak azért, mert kizárólag kerületi lakosok járhatnak oda, a legbelsőbb belvárosban van.:)

(#38684) Lassú Víz válasza t_a_m_a_s (#38682) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Döbbenet milyen szinten el lehet tunyulni. Tizediken lakom, --> lift. Háztól 50 m-en belül parkolok. Autó munkahelyre, parkolás az udvaron bejárattól max 15 m-en belül. Majd egész nap ülök a seggemen egy monitor előtt. Persze stressz van, hazaérek, zaba teltségig. Csoda, hogy még élek. Elhatároztam, hogy visszaszokok a tömegközlekedésre. Van egy Kindle Paperwhiteom, napi 1,5 óra jut így olvasásra, és kicsit mozgok is. Hátha lecseng a stressz is egy kicsit mire a hűtő közelébe kerülök, és egy árnyalatnyival több mozgás - kevesebb kaja, kevesebb kiló...

(#38683) TayRol: Ott nem is lehet másképp közlekedni. De felénk Békáson sem jobb a helyzet reggelente. Amíg a lányom nem volt önjáró választhattam, hogy 20 perc alatt átviszem vagy 15 perc alatt átkísérem a suliba.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#38685) t_a_m_a_s válasza Lassú Víz (#38684) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jaja eltunyul az ember... ráadásul a stresszre én is kajálok, híztam is az elmúlt fél évben vagy 8 kilót...

Nekem az irodánk van a tizediken, egy időben csak a hatodikig mentem lifttel, asszem erre sürgősen vissza fogok szokni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#38686) spanyoll válasza Lassú Víz (#38684) üzenetére


spanyoll
addikt

Igaz én nem kocsizok (legalábbis nem így), de ez nálam bkv vs. bringa kombóval van meg. Ma volt az idei első nap, hogy elővettem és elmentem vele munkába, aztán iskolába ... Valami zseniális élmény, végre megint taposni a pedált ahelyett, hogy ülök a hajléktalanszagú buszon, vagy simulok a reggel már részeg lilára dagadt fejű embernek a villamoson.
csak arra is szokjak vissza, hogy figyelni kell az ajtót rámnyitókra...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38687) madgie válasza spanyoll (#38686) üzenetére


madgie
titán

Én is ma szedtem elő a bringát, egyrészt fizikailag is jól esett a mozgás, másrészt feleannyira sem stresszes a bringa felénk, mint az autózás.

(#38688) TayRol válasza spanyoll (#38686) üzenetére


TayRol
veterán

Nálam ez most már level2, gyereket hozni/vinni kell bölcsibe bringával, napi 2x 15 km Pesten.

[ Szerkesztve ]

(#38689) Byk01 válasza t_a_m_a_s (#38670) üzenetére


Byk01
senior tag

Ott pl kurva sok mindenre kell figyelni egyszerre, mondjuk reggel 7:45-kor, és nagyon könnyen előfordulhat, hogy benézed a gyalogost. Aztán ezért kapsz egy 30-as csekket.
Ha benézed a gyalogost, akkor jogos a csekk. Ha sok mindenre kell figyelni, lassítani kell.
A forgalmi jogos, de nyilván megvannak a bűnüldöző okai, amiért benne kell legyen. Mindenesetre én is anyáznék, ha amiatt büntetnének (akár téged is)

He? milyen martica van a verdán?
MFE kezdetű rendszám egy Skoda Fabia kombin :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38690) spanyoll válasza madgie (#38687) üzenetére


spanyoll
addikt

Na igen. Én pedig tovább "lassítottam" a bringázásom ma, mivel úgy voltam, hogy nem azért járok bringával, mert előbb akarok odaérni, hanem azért mert jobban szeretem. Akkor pedig minek rohanjak kocsisorok között, hogy rámnyissák az ajtót, én pedig lassú 15-20as tempó helyett 35-tel érkezzek meg (nem mindegy a virsligumikon), meg úgy általában minek tapossam ki a belem.
Autókat nem tartom fel, aki kikerül az amúgy is, aki nem annak meg ettől nem foglalok több helyet, de cserébe nyugodtabb vagyok és biztonságosabbak közlekedek.

@Tayrol: Gyerekkel forgalomban bringával? Amennyi hülye van (autós, motoros, bringás, gyalogos) én biztos nem merném. Mindig az az első nekem, hogy másokat nem hátráltassak / zavarjak / idegesítsek, de így is sok attrocitásba futok néha, ami oké, mert a saját életem és épségem a tét, de gyerekkel ... Aztán ki tudja.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38691) TayRol válasza spanyoll (#38690) üzenetére


TayRol
veterán

26-27-es átlagot tekerek Pesten, szóval nagyon senkit nem szoktam feltartani, de gondolkozom kell, hogy gyerekkel hogyan szervezzem az utat. Eddig forgalomban mentem, senkit nem zavartam, de két személlyel minden más.

(#38692) rbalint88 válasza madgie (#38687) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem is elő kellene venni, csak kellene rá egy rövidebb stucni, ami a másfeles fejcső miatt nem egyszerű sztori. Illetve egyszerű, csak 26ezer lenne a 85ezres bringára, amit úgy nem köszi.

(#38693) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Srácok van itt valaki facebook mágus?

Szeretnék létrehozni egy 30-50-100 fős "különítményt", aki a tényleges ismerősöm, és azt szeretném hogy csak ők lássák a szarjaimat amit felpakolok, csak ők írhassanak az idővonalamra, jelölhessenek meg posztokban, és én is csak az ő dolgaikat lássam. Mindenki más csak az alap profilomat lássa, ami eléggé korlátozott infókat tartalmaz. Megoldható ez? És ha igen, akkor hogyan?
A f@sz kivan már, hogy egyre több olyan emberke jelölget meg, akit ismerek ugyan, de a hátam közepére sem hiányzik, nemhogy még nézegesse a fényképeimet stb... Az is elég ha azt mondjátok, hogy ez így túl bonyolult, ezesetben asszem születik egy bocsánatkérő poszt, és hamarosan kipakolok olyan 100-150 embert az ismerőseim közül ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#38694) spanyoll válasza TayRol (#38691) üzenetére


spanyoll
addikt

Én meg az utóbbi időben amióta belefosok az átlagomba közlekedek kényelmesen és nyugodtan.
Csak lenne több hely, ahol lehet is nyugalomban (de ez már más tészta).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38695) TayRol válasza spanyoll (#38694) üzenetére


TayRol
veterán

Muszáj menni valami átlagot, nem csak a friss levegő miatt tekerek. :)

(#38696) spanyoll válasza TayRol (#38695) üzenetére


spanyoll
addikt

Én igen, edzésnek ott a kondi. Ha átlagozni akarok, akkor szépen eldöcögök szokásos tempóban a szigetig, aztán ott piroslámpamentesen, dugóban autók mellett ajtónyitásfigyeléstől mentesen és úgy általában mindentől mentesen tudok tekerni és átlagozni.
Kivagyok attól, hogy városban elkezdem felvenni az utazótempót, erre lámpa. Megint elindulok, utazó, lámpa. Így a tököm sem fogja taposni neki.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38697) TayRol válasza spanyoll (#38696) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is van mellette más, de ez piszok jó állóképesség-építő.

(#38698) spanyoll válasza TayRol (#38697) üzenetére


spanyoll
addikt

Kinek mi ugye. Aztán persze ha végre kész a bringa átalakítás és biztonságosabban közlekedhetek akkor lehet, hogy megtaposom neki néha azért, mint ahogy ma este is tettem iskolából haza, jól is esett, főleg, hogy elkaptam egy zöldhullámot az astoriától az operáig aztán küldtem neki.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#38699) rbalint88 válasza spanyoll (#38698) üzenetére


rbalint88
addikt

Lesz féked? :DDD

(#38700) spanyoll válasza rbalint88 (#38699) üzenetére


spanyoll
addikt

Kb. Nem, most a két kardinális probléma a fék és a pedál. A kos kormány tökéletesen fölösleges városba, nem az a légellenállás lassít le, amit kiegyenesedve arcba kapok két piros között, viszont ahhoz, hogy fékezzek így mindig előre kell dőlni még jobban. Az pedig plusz idő, ami sokat számíthat pár neccesebb szitunál.
A pedálok meg olcsó szutykok, lecsúszkál róla a lábam ha rendesebben odalépek, az pedig megint nem poén. Sima egyenes kormány, arra kézreálló fékkarok, rendes fém pedálok és csókolom.
Utána következő kör a hátsó kerék csere, aztán amíg el nem rohad a bringa hajtom.
Kövi az házilag összerakott lesz, ez is biztos (mondjuk ő is majdnem az: a vázon, villán, hajtókaron, kormányon és a váltón kívül már semmi nem gyári rajta, de hát no; a foltozás meg az építés nem ugyanaz).

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.